Gebouw CYCLOOP. De Sprong in de Vlammen Haar Eer Gewroken Thalia Theatep - IJmuiden. Ensemble JACÜUES SLUIJTERS VRIJDAG 6 JANUARI 8 UUR Heel Hfierlaid tint le Ban 2-, 12e Ran f 1.25,3e Ban f 0.75,4s Bail 11501 Zatirdag 31 December en Zondag 1 Januari 8 uur 8«RF:atioseel Ciress Drama is 7 Asten Zondag 3 en 5 uur Middagvoorstelling. Maandag 2 Januari 8 uur. R«al)St's«k Fi-»8p*i ife 6 Ante* w?ge$8 den bjjzonderea inhoud d«z« film Maasdsg geen toag&sg voor personen bonsden 16 jaar. Bespreekt vooral tijdig Fw plaatsen. Nleeht» één enkele Buitengewone opvoering v. h. Wéreid-Sncoeswituk Schets nlt het Matrozen- en Kolonialenleren in 5 bedreven ran I HERMAN BOUBER Zasgteksten vas LOUIS RAVIDS Jr. Mozisk v. MARGIE MORRIS Regie: MAURITS DE VRIES BEDRIJVENle. De Jantjes zwaaien af. 2». De Balzaal van Tante Piet. 3e. Het vertrek van de Prinses Amalia. 4e. Ia ds Oost. 5?. Blaek en Bruin Meer da* 800 malen door bovengenoemd GszHsabap in Plantage-Sehouwburg te Amsterdam voor „UITVERKOCHTE HUIZEN" opgevoerd. Seaitteresd gemonteerd. Nieuwe deao's van Colsot en Filarskl en Grooten dorst Zoon. Costumes van A. Serné k Zoo* Orkest ender leiding van A. Rozesboom. Als de tros word loa get me'en I Ala je huilt ben je een atakker I Nou tabó dan 1 Wordt nooit verliefd PRIJZEN DER PLAATSEN i verhoogd met Sted. belasting en 10 pCt. antenrsreckten. Plaatsbespreking als dagelijks van 12 tot 2 uur. visschersschuiten te Enkhuizen binnen- Dracht. De schroef was verloren geraakt. De directeur van het Staatsvisschers- venbedrijf heeft in de Rijksvischhallen or aanplakking het navolgende bekend maakt De directeur van het Staatsvisschers- venbedrijf beveelt, in het belang van de >ede orde, krachtens alinea 2 van artikel 29 ,n het reglement van Politie voor de isschershaven dat alle in de Rijksvischhallen geloste visch in den publieken afslag moet wor den verkocht, behoudens in gevallen waarbij door of vanwege hem schrifte lijke vergunning is gegeven voor eene andere bestemming der visch. Belanghebbenden wordt er nadrukkelijk lp gewezen, dat van de in de vischhallen eloste vischvangsten dus geen visch, in elke hoeveelheid ook, aan den publieken rslag mag worden onttrokken, zoodat ok het geven van z. g. „zoodjes" van de angsten in de hallen verboden en straf- aar is. Het Thalia theater komt in de eerst volgende dagen met een film waarvan de Vertooning ongetwijfeld veel bezoekers zal ekken, n. 1. Madame X, naar het beroemde 'ïeesterwerk van Alexander Bison, Dit groote :vensdrama de vórige weekin het Tuschinky ïeater te Amsterdam voor stampvolle zalen ertoond is evenals tijdens de Kerstdagen ,i Thalia een superfilm. Ook Dinsdag a. s. yordt deze film vertoond om het publiek, 'lat deze eerste dagen niet in IJmuiden is, ia de gelegenheid te stellen dit prachtwerk e zien. I' VELSEROORD. j De heer J. Hamers, arbeider-rangeer- ,ler bij de Ned. Spoorwegen alhier, was Woensdag 25 jaar daarbij werkzaam en al lien tijd alhier. In tegenwoordigheid van reien van het personeel werd hij namens 'ie Directie toegesproken door den Adjunct inspecteur uit Alkmaar, die hem de gebruike lijke enveloppe overhandigde. Vervolgens .ïield de heer Vroom, stationschef alhier, :en waardeerende toespraak en bood hem pamens het personeel zes stoelen aan, ver gezeld van een geteekende oorkonde, waar op de namen der gevers. Het was dus een mooie dag voor den jubilaris. De oorkonde geteekend door een conducteur, was een fraai stuk werk en was voorzien van aardige herinneringen uit deze 25 jaren en van spoorweg-attributen. VELSEN. Bij beschikking van de Ministers van Arbeid en van Financiën is het bij konin klijk besluit aan de gemeente Velsen toe gekende bouwvoorschot ten behoeve van de uitvoering van een bouwplan van de Woningstichting „Patrimonium", alhier, verhoogd met f 60550 en mitsdien bepaald op ten hoogste f 310700. We hadden hier aldus schrijft men aan de Standaard, den len Kerstdag iets nieuws in de Oeref. Kerk. Onze predikant Ds. Boerkoel, hield, nadat het votum en de zegen eerst waren uitgesproken, een korte preek, die ongeveer 20 minuten du rde, voor de kinderen der gemeente. Op eenvoudige en bevattelijke wijze werd het kerstverhaal den kinderen verkondigd en met een toepasselijk woord gesloten. Na afloop zongen alleen de kinderen Ps. 252. Onze indruk was, dat eene herhaling algemeenen bijval zal vinden. De dienst werd verder op gebruikelijke wijze voortgezet. Aan den avond van den eersten Kerstdag waren in het nieuwe gymna stieklokaal der Chr. School op Wijker- oog velen saamgekomen, om de inwij ding van dit lokaal als Evangelisatie gebouw der Ned. Herv. Gemeente bij te wonen. Na 't zingen van Psalm 98: 1 en 2 en gebed door Ds. Eggink, begon deze met namens den kerkeraad grooten dank te brengen aan het bestuur der school, om het gebouw te mogen gebruiken. Ds. Eggink wees er op hoe drie vierde van j de leden der Herv. Kerk alhier op Wij- keroog wonen. Nu kan de kerk niet ver plaatst worden, maar waar zoo velen I tegenwoordig onverschillig staan te genover de kerk en den godsdienst, ho- i pen wij dit lokaal vooral als Evangeli- I satiegebouw te gebruiken. Ds. Eggink heette in 't bijzonder wel kom de afgevaardigden van het elassi- i; kaal bestuur van Haarlem, van de ker- jj keraden te Beverwijk, Wijk aan Zee en IJmuiden en van de verschillende ver- E eenigingen hier ter plaatse, waarvan j spr. hoopt dat ze een plaats zullen vin- den in dit gebouw. Voorts heet spr. wel kom Jhr. Mr. Boreel van Kogelanden f alhier als voorzitter der Ver. voor In wendige Zending in Noord-Holland en j de heer J. A. de Wilde, te Bloemendaal als Hoofdbestuurslid der Ned. Tentzen ding. Ds. Eggink sprak daarna over de be- teekenis der opening op dezen dag, waarop herdacht wordt hoe God 't beste -van zich, n.l. zijn Zoon, aan de wereld gaf en hoe deze wereld Hem noodig heeft. Achtereenvolgens voerden verschil lende personen het woord, n.l. de heer T. Doevendans van IJmuiden, die de zegenwenschen van het classikaal bestuur van Haarlem overbracht, ds. Westenburg van Beverwijk, die zich verheugde dat dit gebouw temidden van een arbeidersbevolking tot stand was gekomen en dat in dit gebouw met recht toegepast zou worden het „Mens Sana" De heer L. P. Tismeer sprak namens den Kerkeraad van IJmuiden, haalde een stukje historie op, hoe Velsen de oude -moedergemeente van IJmuiden is en herinnerde er aan hoe ook zijn Kerkeraad over 't kanaal in een school begon te arbeiden, maar dit werk door den sluisbouw op moest geven. Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden haalde ook een stukje geschiedenis op, n.l. hoe men voor 30 jaar in Velsen ook een Gebouw voor Chr. Belangen stichtte, wat toen goed gezien was, want 't lokaal is steeds zeer druk ge bruikt. Spr. hoopte dat het ook met dit gebouw 't geval zal zijn en sprak den wensch uit, dat men de oude kerk te Velsen, die daar al zoovele eeuwen staat, niet zou vergeten. De heer de Wilde sprak namens de Ned. Tentzending en vertelde iets van dien arbeid en van den zegen, voor eenige dagen te Antwerpen ondervon den. Ds. Eggink dankte alle sprekers voor hun goede wenschen en sloot daarop met dankgebed. Aan den uitgang werd een collecte voor het Evangelisatie werk gehouden. Dit werk werd Tweeden Kerstdag dadelijk ingezet met een vertelavond bij lichtbeelden voor de jeugd door den heer J. Smit alhier. Verder zal het ge bouw ook een centrum van Vereeni- gingsarbeid zijn en zullen Jongelings- en Meisjesvereenigingen, Drankbe strijding, muziek en zang enz. er een plaats in vinden. Het leest van Velsens Ziekenfonds. Tweeden Kerstdag wapperden van Hotel de Prins en ook van verschillen de huizen onze driekleur. Velsens Zie kenfonds vierde dezen dag haar 25-ja- rig bestaan en met het fonds twee van zijn bestuursleden, n.l. de le en 2e se cretaris, de heeren H. Leering en D. Zwart. In Hotel de Prins werd dit feit des middags feestelijk herdacht. Vele leden waren gekomen om dit feest me de te vieren. a De jubileerende bestuursleden wer den met hunne vrouwen per auto van hunne woning gehaald en in de Prins met een „Lang zullen ze leven" ontvan gen. Ze namen bij het bestuur op het podium plaats, waarna de voorzitter, de heer J. van Gameren, het woord nam en het feit van het jubileum memoreer de. De stoot tot oprichting van Velsens Ziekenfonds ging uit van de heeren Schilp, Koek en Zwart. Met 18 leden kwam het fonds tot stand. De eerste 4 jaar was Dr. Kaulbach de geneesheer van het fonds, daarna Dr. Heslinga, on ze dokter Heslinga. Hij is de man ge weest, die van het Fonds gemaakt heeft, wat het thans is. Hij heeft er nacht en dag voor gewerkt, niets was hem te veel. Wij weten om wat droeve redenen hij onlangs van ons is wegge gaan en wij hopen dat hij nog menig jaar gespaard mag blijven. Het Fonds heeft ook moeilijke jaren gekend, na Dr. Heslinga kregen wij een geneesheer, die zich niets van de belan gen van het Fonds akntrok, waardoor het met sprongen achteruit ging. Ge lukkig raakte we hem spoedig kwijt en kregen wij Dr. de Weerdt, die in korten tijd het Fonds niet alleen op peil, doch zelfs boven peil wist te brengen. Aan hem daarvan de eer (applaus). Spr. herinnerde er aan dat het Fonds zoo in ledental toenam, dat de aanstel ling van een tweeden arts op Wijkeroog noodig werd. Als zoodanig werd Dr. Bos benoemd, die ons 4 jaar, diende waarna in zijn plaats Dr. Barentsen kwam. Ook deze beide geneeslieeren komt een woord van dank toe voor hun werk voor het Fonds. Spr. leest hartelijke gelukwenschen voor van Dr. Bos, van Dr. Barentsen en van de afd. Velsen der Ned. Vereen, van Fabrieksarbeiders. Uit de vergadering sprak de heer Bijvoet een hartelijk woord van dank aan de mannen, die zich zoo be langeloos voor de Vereeniging geven. Spr. wil er ook zijn spijt over uitdruk ken, dat Dr. Heslinga hier niet aanwe zig is, wat zou hij van ons een dank mogen medenemen voor zijn toewijding voor het Fonds. Spr. vindt het een ge lukkig verschijnsel, dat deze zaak uit de arbeiders zelf is voortgekomen en spr. wil de hoop uitspreken, dat van dit Fonds ook een krachtige stoot mag uit gaan tot oprichting van een Ziekenhuis in deze gemeente (applaus). Dr. de Weerdt zeide ook zich gedron gen te voelen een woord van geluk- wensch tot het bestuur en vooral tot de jubilarissen te richten. Maar ook wil hij de vrouwen dezer twee gedenken, die mede jubileeren en die ai die 25 jaren ook klaar hebben gestaan om briefjes af te geven. Spr. roemt de samenwer king met het bestuur en, al is hij nog maar ruim 2 jaar aan het Fonds verbon den, spr. gevoelt zich hier goed thuis en hoopt nog lang op aangename samen werking en een krachtige ontwikkeling van Velsens Ziekenfonds. Deze rede van Dr. de Weerdt werd met luide instem ming begroet. Een der bestuursleden, de heer G. J. van Wijngaarden te Velseroord, wilde ook een woord van hartelijken dank richten tot den voorzitter, die sieeüs te nacht en te ontijd klaar staat om onze patiënten tegen een minimum-bedrag naar de ziekenhuizen te Haarlem te vervoeren Spr. hoopt dat het Fonds den heer van Gameren nog lang als voorzitter mag behouden en richt eveneens harte lijke woorden tot den bode van het Fonds, den heer H. van Zanten, voor wien geen moeite te veel is. (applaus). De voorzitter zegt dan een aangena me taak te vervullen te hebben. Wij hebben gemeend den beiden jubilaris sen een huldeblijk te moeten aanbieden, w aartoe de leden het hunne hebben bij gedragen. Spr. reikt dan de cadeaux, voor ieder een mooie stoel en een prach tig gouden horloge met inscriptie als gedachtenis aan dezen dag, over en hoopt dat ze er lang plezier van zullen hebben. Alle aanwezigen verheffen zich van hun zetels en zingen een herhaald „Lang zullen ze leven". Dan nemen de heeren Leering en Zwart zelf het woord en danken het bestuur en de leden voor dezen prach- tigen feestdag, hun bereid. Beiden zeg gen met liefde voor het Fonds te heb ben gewerkt en het als bestuurslid hun plicht geacht te hebben dit te doen. Zij hopen nog een tijd er voor te mogen werken. Een luid en dankbaar applaus beloonde deze woorden, waarna de voorzitter de gelegenheid gaf om de ju bilarissen geluk te wenschen, waarvan alle aanwezigen gebruik maakten. De voorzitter dankt dan allen, die gelukwenschen hebben gesproken, in 't bijzonder de heeren Bijvoet en Dr. de Weerdt voor hun hartelijke woorden. Hierna bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen, ondre 't genot van een kop thee of andere consumptie. Het podium was keurig met planton versierd, terwijl daarvoor een doek met gouden letters de jaartallen 1896—1921 en een „Hulde aan de jubilarissen van Velsens Ziekenfonds" vermeldde. De echtgenooten der jubilarissen ont vingen een fraaie bouquet bloemen. Pianomuziek verhoogde de feestvreug de. Het was een waardige viering van dit mooie feest dezer zoo nuttige instel ling en wij voelden 't als een gemis dat geen officiëele autoriteiten hun geluk wenschen kwamen uitspreken, al wordt het werk van Velsens Ziekenfonds door ons gemeentebestuur en door den raad zeker op hoogen prijs gesteld, wat in de laatste raadsvergadering nog uitgeko men en ook uitgesproken is. Ook wij willen onze goede wenschen bij de vele reeds uitgesproken voegen en de wensch uitspreken, dat deze nut tige Vereeniging nog lange jaren tot heil van onze ingezetenen mag werk zaam zijn. En de doktoren wenschen wij mede zoo spoedig mogelijk een naar de eischen des tijds ingericht zieken huis in onze gemeente toe. SANTPOORT. De Santpoortsche Vrouwenclub laat zich voor de zooveelste maal van haar goede zijde kennen. Dezen winter te be ginnen Dinsdag 10 Januari, organiseert zij onder leiding van Mej. van Amstel, leerares aan de Huishoud- en Industrieschool te Haar lem, een naai- en knipcursus, verdeeld over 16 avonden. De lessen worden gegeven in de Bewaarschool van Mevr. Wüste. De melkprijs is hier wederom ver laagd. We betalen thans 19 cent per liter. Verdere verlaging zal van harte welkom zijn. Op de voordracht voor tijd. onder wijzer aan de Bloemendaalsche Schoolver- eeniging, hoofd de Heer Wilson, komt als nummer twee voor Mej. Lonbar Petri van hier. Door de Oenie is Dinsdag te Haarlem aanbesteed Bestek 47. Éénjarig onderhoud militaire gebouwen en werken van het Zuidelijk gedeelte van het Westelijke front der Stelling van Amsterdam. Raming f 29150. Bestek 48. Éénjarig onderhoud militaire gebouwen en werken van het gedeelte van het Westelijk front der stelling van Amsterdam bij IJmuiden. Raming f 11070. Bestek 54. Éénjarig onderhoud militaire gebouwen en werken van het Zuidelijk front der stelling Amsterdam. Raming f 18000. Bestek 60 Éénjarig onderhoud militaire gebouwen en werken te Haarlem, te Overveen en te Schoten. Raming 26870. Voor al deze werken was laagste in schrijver de heer L. |H. Rings alhier; n.l. voor bestek 47 met if 28000voor bestek 48 met f 10500; voor bestek 54 met f 17400 en voor bestek 60 met f 25500. 6RATIS-ADMISSIE. Arr. Rechtbank. Haarlem d.d. 28 Juni 1921. In den jare negentien honderd een en twintig den negentienden December Ten verzoeke van JOHANNA E. TACK, zonder beroep, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, te dezer zake domicilie kiezende te IJmuiden, gemeente Velsen aan de Kanaalstraat No. 80 ten kantore van den advocaat en procureur Mr. A. W. Hellema, die tot procureur wordt gesteld en als zoodanig zal occupeeren en voorts domicilie kiezende te Haarlem aan de Pieter Kies- straat 50rood Heb ik Jan van Wijngaarden, deurwaarder bij de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem, wonende en kantoorhoudende aldaar aan de Nassaustraat No. 14; AAN: WILLEM, BIJL, stoker, laatst ge woond hebbende te IJmuiden, gemeente Velsen, doch thans afwezig en zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende |door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken aan de Hoofddeur van de vergaderplaats der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem en aan het huis der gemeente Velsen, terwijl gelijke afschriften door mij deurwaarder zijn overgegeven aan den E A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank door wien het origineel van dit exploit met „ge zien" is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst in de „IJmuider Courant" BETEEKEND: Een vonnis der Arrondissements-Recht bank te Haarlem op den 29en November 1921 tusschen de requirante als eischeres en den gerequireerde als gedaagde bij verstek gewezen Voorts heb ik deurwaarder exploit doende als boven, den Gerequireerde GEDAGVAARD: Om op Dinsdag den 21en Maart 1900 twee en twintig des voormiddags te 10 uur bij procureur te verschijnen ter terechtzitting der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat No. 81 aldaar TEN EINDE: Aangezien eischeres den 20en Maart 1913 te Velsen is gehuwd met Willem Bijl Aangezien gemelde Willem Bijl den 19en December 1919 vanuit IJmuiden ter visscherij als stoker met de sleepboot „Hercules", gemerkt IJ.M. van het bureau „Wijsmuller" is uitgevaren en dat sedert dien van schip en bemanning niets is vernomen Aangezien er alzoo sedert zijn vertrek meer dan een jaar is verloopen en er dus termen bestaan om ten aanzien van Willem Bijl voornoemd rechtsvermoeden van over lijden te doen uitspreken Aangezien eischeres belang heeft, dat er ten aanzien van gedaagde rechtsvermoeden van overlijden worde uitgesproken en zij verlof heeft gevraagd en bij de beteekende beschikking bekomen heeft, om den ge daagde bij openbare dagvaarding op te roepen Aangezien op de eerste dagvaarding noch de gedaagde, noch iemand van zijnentwege is verschenen, waarop bij])[het ten deze beteekend vonnis verlof is verleend tot het doen eener tweede oproeping op den voet en de wijze als bij de voormelde beteekende beschikking is bepaald Mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door de eischeres, na het vervullen der in deze voorgeschreven formaliteiten zal worden geconcludeerd, dat bij vonnis worde verklaard, dat er ten aanzien van den gedaagde sedert den 19en Dec. 1919 rechts vermoeden van overlijden bestaat, bovendien eischeres verlof te verleenen een nieuw huwelijk aan te gaan en dat gedaagde zal worden veroordeeld in de kosten van het geding. De kosten dezes zijn f 6.20 in debet. (Oet.) J. van Wijngaarden deurw. „Gezien" 'en afschriften overgenomen door Ons Officier van Justitie bij de Arron dissements-Rechtbank te Haarlem, op heden Negentien December 1900 een en twintig (get.) Hoyer. Gratis geregistreerd te Haarlem Twintig December 1900 een en twintig deel 29 folio 138 recto vak 4 een blad geen renvooi. De Ontvanger (get.) onleesbaar. vsn df-n PLANTAGE SCHOUWBURG ta AMSTERDAM De Jantjes

IJmuider Courant | 1921 | | pagina 2