Voor een goed bezette zaal voerde de tooneelvereeniging „Varia" voor de afd. Santpoort van den Bond voor Staatspensionneering het propaganda- tooneelstuk: „Buiten de Wet op". Na de pauze ging het blijspel: „De bedien de van mijn vrouw". Over het geheel kon ons het spel van den tooneelver eeniging niet zoo bekoren als anders, üet leek ons toe, dat aan de „rolvast heid" nogal iets haperde. De spreker van den avond, de heer Bosman van Driehuis, deed het goed recht op een prëmievrij Staatspensioen uitkomen en verzocht den aanwezigen wel te bedenken, op wien zij bij de a.s. verkiezingen hun stem zouden uitbren gen. Bevorderd. Onze oud-plaatsgenoot de heer ,T. C. v. Bunnard, thans commies le kinase der P. T. te Amsterdam, is bevorderd tot hoofdcommies en wordt in die functie binnenkort naar Roosendaal overgeplaatst. VELSEN. Vrijdagavond werd in „Bloem- oord" te Wijkeroog voor de tweede maai in deze week eene drukbezochte vergadering gehouden, die niet voor de Pers toegankelijk was. Naar we van be trouwbare zijde vernamen, zou dezen avond beslist worden of de arbeiders aan het lioogovenbedrijf genoegen zou den nemen met een loonsverlaging van 22 cent per uur en de invoering van de 55-urige werkweek. De Chr. Jong Vereeniging Phila delphia alhier vierde Maandagavond haar jaarfeest in het gymnastieklokaal der Chr. School. De voorzitter, de heer L. Broeze, las Psalm 146 en sprak een openings woord. De Vereen., die reeds 31 jaar be staat en altijd te Velsen vergaderde, vergadert voortaan te Wijkeroog. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde door vertrek enz. een ver mindering van 5 leden. De secretaris overleed en werd door de leden graf waarts gedragen. Een knapenvereeni- ging werd opgericht. Er is weer meer opgewekt leven. De penningmeester vermeldde een saldo van f 50. Voordrachten en samenspraken wer den ten beste gegeven, zang en viool- en orgelmuziek droegen veel tot het welslagen bij. Een prachtig tableau werd vertoond, het Kruis als het begin sel, waaruit de vereeniging leeft.. De dames Maas en van Heyst zongen daar bij een lied. Het eerëlid, de heer J. E. Sluiters, sprak over de kracht van het Chr. be ginsel, de heer G. Voet, oud-secretaris der Vereen, over de schoone roeping om het Protestantsch beginsel uit te dragen in de maatschappij. 't Was al middernacht geweest, toen de voorzitter deze goedgeslaagde ver gadering sloot. Het concours, uitgeschreven door den Kennemer Kegelbond is afgeloo pen en heeft den volgenden uitslag ge had. Persoonlijk kampioen is geworden de heer Koevoets met 194 houten. Den treffersprijs heeft behaald de heer H. J. Klauwers met 30 treffers. De hoogste serie heeft geworpen de heer A. W. C. van der Eem 84 houten De clubwedstrijd had het volgend verloop: No. 1. Rang te Beverwijk 853. No. 2 V.O.V. te Bloemendaal 821. No. 3. Alle Negen te IJmuiden 818. No. 4. Velsen te Velsen 800. No. 5. Excelsior te Velsen 729. De Vrije-Baanwedstrijden hadden de volgende uitslagen: Te Bloemendaal. 1. D. Meyer, Santpoort 2 X 38 34. 2. G. Heykoop, IJmuiden 2 X 38. 3. J. Klauwers, Santpoort 37 2X35 4. J. Kuiper, Velsen 37 34. 5. J. Meyer, Haarlem 37 33. 6. L. Post, Beverwijk 2 X 36. 7. D. Walter, Bloemendaal 36 35. 8. H Lichtendaal, IJm. 36 2X34. Te Santpoort. 1. J. Klauwers, Santpoort 2 X 43. 2. A. W. C. v. d. Eem, IJm. 2X42 41 3. J. Verwer,, IJmuiden 42 41 40 4. H. Lichtendaal, IJmuiden 42 41. 5. J. Aaldrink, IJmuiden 3 X 41. 6. J. Coppcns, Beverwijk 41 2 X 40 7. G. Heykoop, IJmuiden 2 X 40 39 8. Visser, IJmuiden 39 38. Te Velsen. 1. L. Post, Beverwijk 37 2 X 36. 2. C. de Liefde, Velsen 37 35. 3. G. Heykoop, IJmuiden 36. 4. H. Post, IJmuiden 35 34. 5. J. Klauwers, Santpoort 35. 6. H. G. Vriend, IJmuiden 34 33. 7. J. van Splunter Jr., Velsen 34 32 8. F. Coppens, Beverwijk 34 30 De prijsuitreiking zal plaats hebben op Zaterdag 8 April des avonds 9 uur in het café restaurant Stations Koffie huis te Santpoort. Benoemd in de Commissie der Onderwijzersexamens te Haarlem de heer G. Fleers te Bloemendaal voor Na tuurkunde. Leeraar aan de Rijksnor maalschool alhier. IJMUIDEN. De actie in het Hoogovenbedriji. Maandag heeft andermaal een confe rentie plaats gehad tusschen de Direc tie van het Hoogovenbedrijf en de ver tegenwoordigers der organisaties. Tot een afdoend resultaat heeft dat echter niet geleid. De partijen kwamen overeen dat in de loop der week, waarschijnlijk Woensdag andermaal zou worden ge confereerd. In afwachting daarvan zal, ondanks dat vastgesteld was dat eventueele verlenging van arbeidstijd en verla ging der loonen in zouden gaan op 1 April, aan het doorvoeren daarvan geen gevolg worden gegeven. De arbeiders besloten in een Maan dag gehouden vergadering in elk geval tot. Woensdag een afwachtende hou ding aan te nemen, en Donderdag avond opnieuw te vergaderen, om dan, in verband met den stand van zaken, zooals die dan zal zijn, te beslissen wat verder zal worden gedaan. De Directie schijnt tot de overtuiging te zijn gebracht dat zij ten onrechte be weerde dat een bepaalde categorie ar beiders welke in de eerste loonklasse zijn opgenomen, feitelijk in de tweede loonklasse thuis behooren. Bij de Staatscourant zijn gevoegd de statuten der Expeditie voor de Vischhandelvereeniging alhier. Door den IJmuider Bestuurders Bond is van 25 Februari tot 23 Maart ten behoeve van steun van het honge rend Rusland aan het Ned. Vakver bond afgedragen f 299.70. In de Commissie tot het afnemen der onderwijzersexamens te Haarlem is voor de Ned. Taal benoemd de heer T. van Popta, hoofd der Groen van Prinsterer School alhier. Tarzari's Liefde, de film welke ge durende 5 weken in gebouw Cycloop wordt vertoond, heeft onze hoog ge spannen verwachting niet teleurge steld, zij heeft deze zelfs nog overtrof fen. iiet is een schitterend vervolg op Tarzan's de Aapmensch. De ineenz it- ting moet met ontzettend veel moeite, kosten en groote gevaren zijn geschied. Hoe leeft ieder mede met den Held en de Heldin van de film (Tarzan en Jane Poorter, de verloofde van Tarzan). Wat prachtige ongerepte Oerwouden krijgt men te aanschouwen, Leeuwen, Tijgers Hyena's, Beren, Apen Olifanten, in hun element, in de onmetelijke wouden te zien, is iets geweldigs. Hier geldt alleen het recht van de sterkste. Hoe aan schouwelijk geeft Elmo de Machtige (Elmo Lincoln) deze krachten te aan schouwen. Als de echo van zijn strijd kreet door het woud klinkt, vlucht alles in hun holen. Is hij de schrik der wilde volkstammen, de schrik der op roof beluste menschen en dieren, maar heeft een edel karakter, is altijd bereid de zwakke te beschermen. Hoe interes sant was het avontuur aan het hof van de schoone Koningin La, de hooge- priesteres van de Zon, de gebiedster van de stad Opar wat geweldige rot sen omsluiten deze stad, te midden der Afrikaansche wildernissen. Wat reusachtige stapels goud, bevin den zich in de schatkamer van Konin gin La, welke verborgen is in de onder aardsche gewelven van de stad Opar, welke schatten worden bewaakt door de jsetemden Leeuw Numa. Moe wekken deze Milliarden den heb zucht op van den Nihilist Rokof. Wat natuurgetrouw werd de Vulkanische uitbarsting weergegeven, welke de stad Opar bedreigt, en de Wilde stammen krankzinnig maakt van angst. De held en de heldin bevinden zich in de macht der wilden, en zullen ge offerd worden aan de Zon, wanneer zij niet tijdens de geweldige paniek, die de aardbeving deed ontstaan weten te vluchten. Met spanning zien we de vol gende serie tegemoet. Iedere week wordt een aaneenschakeling van zeld zaam mooie avonturen in beeld ge bracht met Tarzan en Jane zijn ver loofde als held en heldin, maar iedere week vormt een afzonderlijk verhaal. Als men één serie mist, doet dit geen afbreuk aan het geheel. Iedere week- serie vormt een boeiend en buitenge woon sensationeel verhaal op zich zelf. Zaterdagavond gaf Mej. K. uit de Hoeksteeg kennis dat de schoorsteen van haar huis in brand stond. Toen de politie verscheen, was de brand reeds gebluscht. - In den nacht van Zaterdag op Zondag kwam aan het politiebureau een stoker, die gemonsterd had voor een reis met het Ned. stoomschip Oos- terland. Het schip was echter reeds vertrokken, waarna hem nachtverblijf werd verleend. De Oosterland is dan ook bizonder vlug gelost. Op 1 April kwam het schip hier van Engeland aan, loste in Am sterdam en op denzelfden datum ver trok het alweer van hier. VELSEROORD. De arbeider Vermaat uit de Zan dersstraat alhier, werkzaam aan het Hoogovenbedrijf, is Vrijdag een ernstig ongeluk overkomen. Bij de werkzaam heden kreeg hij een stuk ijzer van een machine tegen den buik. Hij werd zwaar inwendig gekneusd vervoerd naar 't ziekenhuis Joannes de Deo te Haarlem, waar hij in den nacht van Zaterdag op Zondag aan de gevolgen is overleden. De ouderavond van school D. al hier werd Donderdag in de turnzaal van School H. gehouden en was zeer goed bezocht. De Heer van Oosterom, Hoofd der School, was door drukke werkzaam heden verhinderd aanwezig te zijn en werd in zijn plaats het Voorzitterschap door den heer G. A. Aalderink waarge nomen. Na een inleiding van den heer Y. J. Reitsma, voorzitter der Oudercommis sie, in zake de bekende kwestie van la ger- en middelbaar onderwijs en de aansluiting hiertusschen, werd beslo ten ter bevoegder plaatse de meening te ondersteunen dat in het belang der adspirant-leerlingen voor de H. B. S. en ook van die leerlingen, die dit onder wijs niet zullen volgen, de splitsing in het 7e leerjaar van die twee groepen wenschelijk wordt geacht, behoudens bezwaren, die de vergadering nu niet zou kunnen beoordeelen. Verder wer den urgente punten als school-, zwem baden en de nieuwe wijze van school geldheffing besproken. De aangekon digde „muziek en voordrachten" kon den wegens omstandigheden niet door gaan, evenwel was het een recht gezel lige en ongetwijfeld nuttige bijeen komst. Door den heer H. Th. Reitsma zullen aan de Willebrordstraat twee woonhuizen worden gebouwd. De Commissie voor de Nutsbiblio- theek alhier verzoekt ons te berichten dat morgen, Donderdagavond de bi bliotheek gesloten worut en dat dus dezen avond alle boeken moeten inge leverd worden, vanaf 's avonds 7 uur. In de Commissie tot het afnemen der onderwijzersexamens te Haarlem is voor de Ned. Taal benoemd de heer B. G. Blijdenstein alhier, directeur der Rijksnormaalschool te Velsen. SPORT. VOETBAL. Dezen wedstrijd zullen wij niet uit voerig beschrijven. In de eerste plaats stond het vertoonde niet op een hoog peii en in de tweede plaats zouden we, vooral in het gedeelte van voor de rust, toen Stormvogels voortdurend de aan vallende partij was, vaak in herhaling moeten treden. Vooral zouden we vaak moeten memoreeren: „De Stormvogels voorhoede, Van Hemert uitgezonderd, liep niet in," of: „De Stormvogels-voor hoede zag toe, hoe Van Hemert inliep," enz. Want dit is een feit: Slechts Van Hemert liep in, hoewei hij met zijn zwakke onderdanen o.i. daarvoor toch pas in de- laatste plaats voor in aan merking komt. Het deed ons daarom dan ook genoegen, dat hij in dezen zijn werken met succes bekroond zag. Dat Stormvogels voor rust, hoewel met wind meespelend, geen enkele maal scoorde, kwam doordat bijna ge heel A. F. C. fanatiek verdedigde, zoo dat er bijna geen doorkomen aan was. Bovendien had Van Hemert het al weer gauw met zijn knie te kwaad. Na de rust, toen ook A. F. C. aanviel, kreeg de Stormvogels-aanval wat meer vrij spel en slaagden Blinkhaff Sr. en Van Hemert er in te scoren. A-F.C. was verre van volledig, maar haar reserves hebben zich uitstekend geweerd. Had A.F.C. het geheele sei zoen maar zooveel invallers gehad! De Wedstrijd. De elftallen zien er als volgt uit: Reuzenaar. Blinkhoff Jr. Koste)'. Struys, Snoeks, Bakker, Visser, Blinkhoff Sr., Van Hemert, Scliarpff, Oldenburg. O Klasser, Addicks, Hubbelmeyer, Noor dendorp, Klücken. Van Nek, Asscherman, Kamp v Juriëns Bosch de Leeuw. Scheidsrechter: Hakker. Het spel is nog geen halve minuut oud, of Van Hemert en Blinkhoff Sr. zigzaggen tusschen de verdediging door, waarna laatstgenoemde ontzet tend hard naast schiet. Geholpen door den sterken wind blijft Stormvogels sterk in de meerder heid. Het regent schoten op, naast en over het A. F. C.-doel, waarin de Leeuw verdienstelijk werk verricht. Uit oen vrije trap, schiet Snoeks, die den ge- héélen middag zich gehéél gaf, liard over. De zwoegende Hubbelmeyer en Addicks probeeren zoo af en toe eens door te breken, maar verder dan Kos ter en Blinkhoff Jr brengen zij het niet, zoodat Reuzenaar werkeloos staat toe te kijken, Is zoo'n tamme A. F. C.-aan- val weer afgeslagen, dan volgen er weer een serie van de zijde van Storm vogels. Na een vrije trap plaatst Snoeks naar Van Hemert en deze naar Blinkhoff Sr. Diens harde schot gaat evenwel rakelings naast. Een voorzet van links kopt Visser juist over de lat en een linkschen kogel van Blinkhoff Sr. stopt de Leeuw verdienstelijk, het geen hij vlak hierna herhaalt. Ook Struys wenscht, den keeper eens op de proef te stellen, maar heeft al evenmin succes. Even verplaatst A. F. C. het spel naar de andere helft. Klücken geeft een keu- rigen voorzet, dien Blinkhoff Jr. juist voor Addicks wegpikt. Even hierna zendt Hubbelmeyer fraai in, welke schot Reuzenaar slechts ten koste van een corner stopt. Dan neemt Stormvo gels het spel weer in handen. Schoten van Snoecks, Struys, Blinkhoff Sr. stopt de Leeuw. Gescoord wordt er echter niet en bij de rust zijn we nog even ver als aan het begin. Na den aftrap krijgt Sc.harpff al gauw een mooie vrije kans. Hij talmt en Bos trapt den bal weg., A. F. C. brengt er voorloopig niet veel bijzon ders van terecht. De Stormvogéls-niid- denlinie, waarin Bakker veel beter speelt dan in de wedstrijden tegen Sparta, verplaatst het spel. Een Imo gen voorzet benut Van Hemert bijna: De bal rolt net naast de verste paal. Als Scharpff aan Oldenburg overgeeft, zet deze fraai voor, maar de Leeuw vangt niet minder fraai. A. F. C. komt dan wat los. Klasser schiet hoog over. Bij een volgende aan val van rechts, mist Blinkhoff jr. ivias- ser staat er magnifique voor, doch hij schiet ver naast. Toch komt er een goal, als Klücken een harden voorzet geeft. De Stormvogels-backs werken niet snel genoeg weg en Addicks geeft Reuzenaar geen kans (1—0). Gelukkig geeft Stormvogels het niet op, maar pakt nog eens extra aan. Vooral Visser krijgt er zin in en weet op prachtige wijze den bal een paar maal voor het A. F. C.-doel te krijgen. Als hij wederom den bal heeft vrij ge maakt, geeft hij over aan Blinkhoff Sr., die half vallend den bal tusschen zijn bewakers vrij krijgt en dan De Leeuw met een hard schot passeert (1—1). Direct zitten de Stormvogels weer voor t A. F. C.-doel, waar Bos een voor zet van Oldenburg wegkopt. Dan krijgt A. F. C. een vrijen schop te nemen. Deze wordt tegen de lat geschoten en na eenige kleine tikjes van een A. F. C er naar Reuzenaar en omgekeerd, in geschoten. Het is echter Hakkers oog niet ontgaan, dat één der A. F. C.'ers buitenspel stond, een reden, waarom hij dit doelpunt 'annuleert. Dit buiten kansje geeft Stormvogels moed. Zij neemt het spel weer geheel in handen en na een goed schot van Visser weet de toeloopende Van Hemert het win nende punt te maken (21). A. F. C. geeft zich echter nog niet ge wonnen. Tweemaal achtereen moet Reuzenaar handelend optreden en ook Koster en Blinkhoff Jr. krijgen druk werk. Langzamerhand neemt Storm vogels het offensief weer over. Struys geeit aan Visser, een rush volgt en dan een voorzet. Blinkhoff Sr. snelt toe, maar de Leeuw is er iets eerder. Een schot van Oldenburg vliegt over de lat. Dan gaat de bal met kleine tikjes van Visser via. Blinkhoff Sr. en Van He mert naar Scharpff. Een vliegend schot volgt, dat. juist over gaat. De laatste minuten zijn voor A. F. C'„ maar het gelukt den „lleds" niet om gelijk te maken. Stormvogels wint dus met 21. Burgerlijke Stand Velsen B e v a 11 e n W. G. Hofstede- -Staal, Z.; H. J. Koster—Pleeging, d.; K. W. Sjoukens—Kwak, z. en d.; M. de Boer— Weerstand, z.; G. ToornvlietPotje- wijd, d.; C. JonkerSmit, z.; A. VVes- terwalMijzen, z.; T. MantjeGoed hart, z.; M. Keemink—Koole, z.; E. M. Zonneveld!—Klitsië, d. G e h u w d C. Bloem met E. Raede- makers. O verlede n: J. Huhl, 72 j. man v. H. M. Iloogeveen; P. Warner, 19 j. on gehuwd. Waterstanden IJmuiden. April 1922 H. water L. mate den roofbouw toe. Nu loopt dit niet zoo gauw in het oog, want er staan dui zenden boomen in de Surinaamsche oer wouden. Het verzamelen van de rubber kan maar drie maanden in het jaar plaats vinden. In de overige negen maanden „loopt" de melk niet, of is zij niet goed. Len ander voornaam uitvoer-artikel is de koffie, waarvan de vrucht één voor één geplukt moet worden, de rijst, en de suiker. Wanneer men den tijd gekomen acht wordt het suikerriet, waarvan alleen de bladeren branden, in brand gestoken, waar door de slangen, die hief vaak een schuil plaats zoeken, verdreven worden. De verbouw van sinaasappels zou schatten kunnen opbrengen, maar men heeft geen schepen, voorzien van koelkamers, om de vruchten te vervoeren. Suriname verbouwt voorts nog cacao en bananen. Spr. wees in verband met de laatste vrucht op de verkeerde benaming van de vrucht, die wij hier bananen noemen, dit zijn eigenlijk makoven. Makoven hebben een zeker suikergehalte, bananen een zoutgehalte. Deze worden in Suriname gekookt gegeten. Komende op de bevolking, deelde de spreker allereerst iets mede over de oor spronkelijke bevolking, de Indianen welk volk gedoemd is om uit te sterven door gebrek aan vrouwen. Zij zijn zeer schuw en kunnen er soms zeer potsierlijk uitzien. In de stad zijn zij n.l. verplicht om gekleed te ioopen, doch leggen bij het kiezen van kleedingstukken geen buitengewone smaak aan den dag. De Boschnegers zijn afstammelingen van vroegere slaven, die, teneinde den zweepslag hunner meesters te ontkomen, een schuil plaats zochten in de bosschen. Deze Bosch negers zijn het, die onder de moeilijkste omstandigheden het goud uit de Marowijne- vlakte naar de kust vervoeren. Indertijd heeft het in de bedoeling gelegen een spoor lijn van Paramaribo naarde goudvelden aan te leggen. Deze lijn is echter slechts hal" voltooid en loopt maar tot Damme. De Boschnegers worden geregeerd door eigen hoofden, die een zekere toelage van het gouvernement ontvangen, waardoor men ze aardig in bedwang heeft. Voorts heeft men er nog Javanen en Britsch lndiërs, waarvan de laatsten, in tegenstelling met de eersten, zeer arbeidzaam zijn. De Inlanders zijn zeer bekend om hun vlechtwerk. De eerlijkheid der bevolking grenst voor de Nederlanders bijna aan het ongelooflijke. Zoo kan mén gerust zijn fiets onbeheerc laten staan. Spr. zelf heeft eens een heelen nacht zijn fiets voor het postkantoor laten staan en vond zijn stalen ros den volgenden dag nog op dezelfde plaats. Kom daar hier eens om? Van de overige beelden, die op het doek verschenen, memoreeren we nog een mooie foto van Albina met zijn kanonnen, die op bepaalde tijden van den dag de zoog. tijd schoten lossen. De spr. eindigt tenslotte z'n rede met nogmaals mede te deelen, dat Suriname vraagt Nederlandsche belangstelling en Nederlandsch kapitaal. Dr. O. A. v. d. Bergh v. Eysinga dankt dan den spreker voor zijn prachtige rede, die getuigde van het warme hart, dat de Heer Oemmel zijn geboorteland toedroeg. Spr. hoopte, dat als eenmaal de Pathé-film van Suriname gereed is, de Heer Oemmel ons dorp niet zal vergeten. Nadat de spr. van den avond de aan wezigen in de gelegenheid heeft gesteld hem vragen te stellen, waarvan één hunner gebruik maakte, werd deze bijeenkomst gesloten. De Haariemsche rechtbank veroor deelde E. W., J.van H., P. J. R. en G. S., allen zeeman alhier en allen wegens weder- spannigheid tof 10 dagen gevangenisstraf. StormvogelsA. F. C. Dagen v.m. n.m. v.m 6 9.19 10.08 4.25 7 10.53 11.43 5.49 8 0.17 7.24 9 0.52 1.16 8.39 10 1.42 2.04 9.35 11 V.M. 2.31 2.51 10.27 12 3.14 3.34 11.16 Geen Zomenijd. VISSCHEMJ. water n.m. 5.15 6.54 8.18 9 17 10.05 11.53 10.52 0.51 11.38 Gedurende de week van 23 t./ni, 29 Maart 1922, kwamen alhier de navol gende vaartuigen binnen 55 Hoüandsche, 28 Duitsche stoorntraw- trawlers, 1 Hoüandsche, 1 Duitsch IJsland- trawler, 45 Zeil-, 2 Motorloggers, 7 Stoom- beugers, 2 Sloepen en 6 Kustvisschers. De besommingen waren als volgt Hoüandsche Stoomtrawlers van f 912.— tot f3359.— Duitsche Stoomtrawlers f 285.— f 4146.- Hoüandsche IJslanders f f 453.— Duitsche IJslanders f f3971.— Zeilloggers f 67.— f 560 Motorloggers f 144.f 247.— Stoornbeugers f 747.— f1791. Sloepen f 921.f 1040. terwijl de Kustvisschers totaal f 1006 besomden. De aanvoer bestond uit 948055 K. G. trawlvisch, 56025 K. G. IJslandsche visch en 26270 K. G. beugvisch. De totale opbrengst bedroeg f 189,028,68'/,. V i s s c h e r ij-e xamens. De commissie bedoeld in art. 2 van het reglement voor de visscherij-examens (ma chinist-stokers en machinisten) zal, aanvan gende 20 April a.s. zitting houden te Amsterdam. De aanvragen om tot die examens te worden toegeiaten moeten den voorzitter der commissie vóór 11 April a.s. hebben bereikt. De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan betreffende het vermissen van het stoomvisschersvaartuig „Pollux" IJM. 339. Op grond van de ten dienste staande gegevens neemt de Raad aan, dat de „Pollux" op of na 16 December 1921 op de Noord-

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 2