Drankweer-Tentoonstelling, Bekendmaking* L. DE BEURS, Hef Allerbeste! Groote Afslag iiiis's Kuil Ingebruikneming Chr. Ger. Kerk Breesaapstr. 24 Bloemstraat C 34 IJmuiden HUISHOUPCURSUSSEM. m m m Jos. van deii Berg, Woensdag 12 April a.s. te 7'|2 uur n.m. dat de griep in IJmuiden hevig woedde, waardoor vele vrienden van „Apollo" ver hinderd waren het stuk te gaan zien, twij felen wij niet, of de belangstelling zal zeer groot zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de eerstdaags te plaatsen advertentie en de biljetten. Burgerlijke Stand Velsen. Allen, leveranciers, adverteerders, commissieleden, kerkbestuur, concierge enz. enz. hartelijk dank voor de dikwijls belanglooze medewerking, die geleid heeft tot het zoo uitstekend doen slagen van de alhier gehouden tentoonstelling van het Reizend-Drankweer-Museum! CENTRAAL-DRANKWEER-COM1TÉ Gemeente Velsen. Bij mijn Groothandel in Vleesch, Vet en Spek door Nederland en Buitenland, heb ik ook geplaatst den kleinhandel in de slagerij Bloemstraat C 34, die tijdelijk onder mijn toezicht zal geëxploiteerd worden, voorzien van best werkende vriescellen van de vereenigde Ijsfabriek IJmuiden waar mijn groote voorraden bewaard worden, ben ik alleen in staat u iederen dag versch vleesch uit de vriescellen te leveren van eerste kwaliteit van door mij vakkundig aangekochte koeien, waarvan de prijzen zijn als volgt: per Gehakt en Soepvleesch Vette Ossenlappen Magere en Riblappen Baklappen 5 ons. 45 ct. 45 ct. 50 ct. 60 ct. per 5 ons. Rollende 55 ct. Rosbeaf- 60 ct. Biefstuk of Ossenhaas 80 ct. Rauw Ossenvet 40 ct. Telef. Interc. 95 A.s. DINSDAO OPENING der zaak. Bestellingen worden aangenomen en bezorgd met 5 ct. p. pnd. verhooging Leerlingen voor cursussen in 1) verstelnaaien, 2) ondergoed knippen en naaien, 3) huishoudkunde onderhoud van huis en huisraad) uit IJmuiden en Velseroord moeten zich opgeven in TIVOLI, Hooge- berg, op Dinsdag 11 April, 's avonds 8 uuren uit Velsen en Wijkeroog op Donderdag 13 April, 's avonds 8 uur in HOTEL DE PRINS. (Zie onder berichten.) kunt U bij ons Uw Koffie, Thee Kruidenierswaren koopen, omdat ge le Prima kwaliteit ontvangt füfe mmmrn 2e Lage prijzen betaalt en 3e Keurig bediend wordt. Margarine, zindel. verpakt B 60 Koffie, steeds versch ge brand en puik van smaak Thee per ons 16, 20, 24, 29 Prima Edammer Kaas vette, weegt ongev. 4 pond, per stuk 2.10 Delftsche Slaolie per flesch 110 Delfia Vet per pak 57 Diamantvet per pak 44 IJMUIDEN ORANJESTRAAT 12 84 Winkels door geheel Nederland tft MEUBEL- EN TAPIJTMAGAZIJN Kanaalweg 17—19 VELSEROORD. Noteert heden: Onze prima gest. Huisk. stoelen m. leer en sporten, 6 stuks f 33.50, f 35.50, 39.75, f 43.50, 57.50 Prima Huisk. ameublement f 65.Moquette Salon-ameuble ment f 92.50. Grootste sorteering Buffetten, Spiegels, Schilderijen, Luxe Meubelen enz. Onze Wol Karpetten 3X4, f 16.75, enorme sorteering. Vloerzeilen, Mat ten, Loopers enz., verkoopen wij voor prijzen welke ongeëvenaard zijn. Onze meubelen zijn op eigen werkplaatsen vervaardigd, alzoo concurrentie buiten gesloten. Ziet onze Etalages. 600 dessins Behang selpapieren. Het BOELHUIS te Santpoort aan gekondigd op Woensdag 12 April 1922 ien huize van wijlen den Heer C. van Neste aan de Hofgeest is UITGESTELD tot WOENSDAG 26 APRIL 1922 's morgens 10 uur (precies). W. A. Dólleman, notaris. in de Moderne Vleeschhal Gehakt en Soepvleeschf 0.50 Vette doorregen lappen„0.50 Magere lappen0.55 Rauw dik Niervet 0.55 Gesmolten Niervet „0.55 Rib- en Baklappen0.70 Rollade0.70 Stukjes n 0.75 Biefstuk en Haas0.85 alles per 5 ons in de Beleefd aanbevelend, fl. Swier. Eine kleine Freundin hat doch jeder Mann. Groot succesPrijs 90 ets. Ver krijgbaar met Duitsche en Holl woorden in: Plein. Sprekers: Ds. J. B. G. Croes; Docent A. v. Heide, Hoogleeraar Theologische SchoolDs. H. Hoogendoorn van Vlaardingen en Ds. Bijleveld van Haarlem. Schaken. Woensdagavond had in No. 1 de reeds aangekondigde simultaan-séanee plaats, waaraan 24 schakers deel na men. Te ongeveer 8 uur begon de simul- taanspeler, de heer W. A. T. Schelf hout, zijn rondgang en al spoedig bleek dat de spelers flink partij gaven. Er werd door den simultaanspeler dan ook niet vlug gespeeld. Om 12 uur was een groot deel der partijen nog niet beslist en moesten de arbiters aan het werk. Het resultaat was dat 18 partijen door den heer Schelfhout gewonnen werden, terwijl 6 spelers remise maak ten, n.l. de heeren Baarda, Bos, Bou wen, Koene, H. Sant en Woudenberg. De heer Schelfhout bereikte dus een zeer mooi resultaat en gaf de IJmuide- naren even een lesje in de kunst „Hoe een schaakpartij te winnen". Enfin7 een volgende keer beter, de IJmuider Schaakclub hoopt dan ook winnaars onder haar leden te hebben. De vorige week had te Uigeest een match plaats tusschen de Schaakclub „Lasker" en de „IJmuider Schaak club". IJmuiden won met 8V221/2 en nam revanche voor de nederlaag van het vorig jaar,, toen won n.l. Uigeest met 76. Naar wij vernemen is onze vroe gere plaatsgenoot en oud-raadslid, de heer R. Brink, bij Min. Res. met ingang van 16 April 1922 overgeplaatst van Twello naar Amsterdam bij den Dienst der Directe Belastingen, om eerlang tot assistent bij dezen diensttak te worden benoemd. Gemeentewerklieden zijn bezig het plantsoen aan het Willemsplein weer in ordelijken staat te brengen. Het is zeker niet overbodig maar dat deze werklieden veel plezier van hun arbeid zullen hebben geloven wij niet. In een onlangs gehouden raadszitting heeft de heer Vermeulen geklaagd over de verregaande vernieling van het wei nigje groen dat onze woonplaats biedt en zulks geweten aan het vandalisme onzer jeugdige plaatsgenooten. Dit is echter niet geheel juist want al zijn onze kinderen nog lang niet genoeg doordrongen van het besef, dat planten en bloemen ontzien moeten worden en al is het niet te ontkennen, dat zij zich nog te veel aan vernieling schuldig maken, toch weet ieder dat niet de jeugd maar het groote aantal honden, dat het plantsoentje gebruikt als open bare speelplaats en erger, oorzaak is van dezen onhoudbaren toestand. Een kwaad waar geen dozijn politie-agen- ten iets tegen kan uitrichten. Alleen af doende bescherming als om het plant soen om het monument van Koster te Haarlem kan hier met succes helpen. Voor 't Diploma Kantoorsteno graaf 130 Nederlandsch Systeem „Groote" slaagde deze week te Amster dam o.a. onze plaatsgenoote, J. Lavoo, opgeleid door den heer F. de Vries, al hier. Staking aan 't Hoogovenbedrijf. De vertegenwoordigers der arbeiders hebben Donderdag opnieuw met de di rectie van het Hoogovenbedrijf gecon fereerd. De directie wilde echter geen consessies doen. In de vergaderingen van de arbeiders werden de voorgestelde loonsverlaging en de verlenging van den arbeidstijd onaannemelijk geacht en besloten a.s. Maandag in staking te gaan. De R. Kath. stakers komen Maandag morgen samen in het gebouw van den R.K. Volksbond te Wijkeroog, de ande re stakers in café Bloemoord aldaar. De leiding der staking berust bij de gezamenlijke Hoofd- en afdeelingsbe- sturen. De verkooping, door de makelaars Bakker, Dijksen en Co. ten overstaan van notaris Boerlage uit Velsen gehou den, van den inventaris der gieterij en koperslagerij van C. de Vries, heeft f 1311.60 opgebracht. Nu de Raad der Gemeente Velsen het subsidie voor de huishoudcursus- sen heeft goedgekeurd, heeft het da mescomité in overleg met de directie der huishoudschool besloten na de Paaschvacantie met enkele cursussen in huishoudkunde (-onderhoud van huis- en huisraad), in verstelnaaien en in ondergoed knippen en naaien te be ginnen. Deze cursussen zullen gedu rende 8 weken op twee middagen of avonden per week worden gegeven in schoollokalen te IJmuiden en te Wij keroog. In September zullen ook kook- en strijkcursussen geopend worden en dan zal ook te Santpoort gelegenheid zijn om cursussen te volgen. De kosten per leerling en per cursus zijn f 2.50, in twee termijnen bij vooruitbetaling te voldoen. Het is beslist noodzakelijk, dat de leerlingen persoonlijk verschijnen op de inschrijvingsavonden, (zie de adver tentie). SPORTKRONIEK. Loopt dikwijls uit op harde woorden. Ze zijn gewoon niet te genaken Als IJ.V.V. ggen „coal" kan maken Zoo gaat het heel den avond door Of 't hagelt, regent sneeuwt of vroor. 2/3 van 't menschelijk samenstel Bestaat uit louter voetbalspel Die sport bezwangerd heel de lucht Voor een voetbalziekte wordt ge ducht. In huis, op school, op 't werk, op straat Wordt over voetbalspel gepraat. Des 's Zondags onder 's herders woord Klinkt naast je „Jan heeft weer gescoord" Terwijl je leest in hoofdstuk „vijf", Trappen ze tegen je achterlijf. Zelfs onder een plechtigen orgel klank Vraagt men, „Is Kok van Hemert mank? Je springt van woede uit je vel Als je dan weer hoort van „buiten spel". Totdat de koster (een goeie sul) Zijn vuist gebruikt ;'t staat dan 2-0. Bevallen: C. Prins't Hart, z.; M. WardenaarKlaassen, z.; M. J. Va- neker—Achterbosch, z.; F. M. M. de WaardBaauw, d.; H. M. van Schoo- tenfcoman, z.; A. G. van der Wel Jansen, z.; G. KemperPekel, z.; D. J. Witteman—Koks, z.; K. van der Kloos terZwaan, d.; J. DercksenHulle- man, d.; J. van der PlasVermaat, d. Ondertrouwd: H. C. Zieck en J. A. Ph. van Gelder; J. J. IJ. Schoorl en A. Stet; P. J. van Lammeren en F. Spanjaard; A. Rolloos en J. Koning; P. Visser en K. Gravemaker; C. Hans en P. den Heijer; P. J. Hilvers en E. J. Broek; K. A. Sieswerda en D. Keers; W. Siewertsen en W. van Zetten; W. Goos en E. Kalkman. G e h u w d J. Keur en K. de Waard; J. Sieraad en K. C. Lips, j Overleden: J. Deun, 31 j., man jvan W. G. Migchelsen; W. Pie, 67 j., i weduwnaar van M. Krul. Wanneer een drietal balpiraten Je huisvloer tot een speelveld maken Dan hoor je tijdens het diner Niets anders dan van IJ.V.V. En 't allerfijnst Lucullus-maal Staat koud te worden in de schaal. Men kibbelt nog bij het dessert Die coal van Klaas, dat leek wel snert Ons dorp bezit een sporthoek vrinden, Daar kan men 's avonds ieder vinden 't Zij jong of oud, 't zij groot of klein. En al of niet supporter zijn. Bij bosjes staan ze te beweren Dat Jan of Piet het nooit zal leeron, Een andere ploeg beweert rotsvast Dat juist dit paar in 't elftal past. De keeper was een reuzenvent De midvoor deugde voor geen cent. Zij zweren dat, bij kris en kras De scheidsrechter partijdig was. Het slot van deze raasaccoorden Zóó hebben ze het over „H.F.C." En dan weer over „P. C. W." Ik vindt.sport heel mooi, al doe 'k niet mee Maar dat gezanik maakt je wee Je raakt er van naar de W J. F. A. SANTPOORT. Reeds geruimen tijd geleden maakten wij er melding van, dat het met den verkoop van de door de tuin ders voor gezamenlijke rekening inge legde boonen niet naar wensch ging. Deze toestand is vrijwel blijven bestaan en daar de tijd van ingelegde groenten langzamerhand voorbij is, besloot men het overgebleven gedeelte te verkoopen Dit nu is Woensdag te Beverwijk ge schied. De prijzen daar besteed waren allerbedroevendst. Een vat pronkboo- nen van enkele honderden ponden kon nauwelijks f 1 opbrengen en een dito vat snijboonen f 10. Als men dan weet, dat hiervan afmoet landhuur, mest, zaailoon, zaadgeld, plukloon, rijloon, inlegloon, vatengeld enz., begrijpt men wel, dat er nu juist niet bepaald veel te verdeelen overblijft. Door het ombouwen van het elec- trische net van 150 tot 220 volt zullen de lampjes, die thans nog hun plicht vervullen, niet meer bruikbaar zijn. Met P. E. N. heeft evenwel bepaald, dat deze lampjes kunnen worden ingeruild tegen 220 volts lampjes met bijbeta ling van den halven kostprijs. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 1 April 1922: 3 Kantoorbedienden, 1 timmerman, 1 machinale houtbewerker, 1 manden maker, 7 kuipers, 3 sigarenmakers, 2 stokers, 2 bankwerkers, 1 metaaldraai er, 1 ketelmaker, 1 voorslaander, 1 ko perslager, 1 kok trawler, 2 boetsters, 8 zeevisschers, 81 los arbeiders. VISSCHERIJ. De Tweede Kamer heeft Donder dag de motie van Stapele tot steun aan de haringvisscherij met 63 tegen 24 stemmen verworpen. De omzet in de rijksvischhallen bedroeg in Maart van dit jaar f 1.093.011 tegen f 967.403 in Maart van het vorig jaar. Steun aan de haringvisscherij. De Christelijke Zeeliedenbond heeft aan de Tweede Kamer een motie toege zonden, waarin hij als zijn oordeel uit spreekt dat een steunregeling voor het bedrijf slechts dan reden van bestaan heeft, als aan de werknemers een sober levensonderhoud gewaarborgd wordt en dringt er daarom met kracht op aan, dat steun aan de haringvisscherij slechts verleend worde op voorwaarde, dat het loon in geen geval mag dalen beneden de loonregeling 1920. SCHEEPVAART. In de week van 27 Maart tot 13 April zijn alhier uit zee aangekomen 48 stoomschepen en naar zee vertrokken 61 stoomschepen. Yalsen. Vertrokken 3 April: Elbing VIII, st., Rotterdam, ledig; 4 April: lie- worth, st. Newcastle, id. Aangekomen 5 April: Zaanstrocm, St., Bristol, steenkolen, papierfabriek. Hospitaal-Kerkschip. De Nederlandsche Vereeniging ten behoeve van zeelieden van elke natio naliteit hield haar jaarlijksche alge- meene vergadering in het gebouw dei- Maatschappij tot redding van Drenke lingen te Amsterdam. Wegens ongesteldheid van den pre sident, mr. G. Vissering, werd de ver gadering gepresideerd door den vice- president, den heer Chr. Beels. Aan het jaarverslag, betreffende het hospitaal-kerkschip „De Hoop", uitge bracht door den voorzitter, ontleenen wij dat het jaar 1921 voor het hospitaal kerkschip in menig opzicht een goed jaar geweest is. Er werd door de pre dikanten aan boord veel lectuur uitge reikt aan de visschers en er werden veel Bijbels verkocht. De doktoren behandelden zes-en-ne- gentig patiënten. Gedurende de drie reizen door „De Hoop" gemaakt wer den vele schepen bezocht. Op de laat ste reis niet minder dan acht-en-dertig, op twintig waarvan godsdienstoefe ning werd gehouden. Op deze laatste reis maakte het schip ook den hevigen storm van 6 en 7 November door. Het heeft zich echter uitstekend gehouden en kwam 9 November behouden te IJmuiden aan. Als bewijs hoezeer het werk van „De Hoop" de aandacht trekt en gewaar deerd wordt, wordt in het verslag nog medegedeeld dat de gezant van Noor wegen de meest volledige inlichtingen heeft gevraagd betreffende de inrich ting en uitrusting van „De Hoop", daar men er in zijn land aan denkt ook een dergelijk schip in de vaart te brengen. De eerste reis aan boord van het schip werd meegemaakt door dr. Bru- tel de la Rivière en ds. J. D. de Stoppe laar uit Vlaardingen, de tweede door dr. H. Lap en Ds. H. Stegenga uit Co- then, de derde reis door dr. J. Schoo- nenberg en ds. E. J. B. Janzen, Oost- Indisch predikant met verlof. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Ter vergadering werd nog medege deeld dat „De Hoop" op 10 Juni a.s. zal uitvaren. UIT DE PROVINCIE. Aanbevelend, BS Melai ge A per poed 65 C 50 CC 4a reaoger per p >iid 2ü Java 100 SatAüs 1 80 2 60 Af'ika 45 Appelen per pond 65 Pruimen u 8040 Pruimedantec per pond 60 Abrikozen per pond 90105120 Perziken per pond 60 Krenten per pond 35 Sultane fiozjjnea 70 Honing» Maizena per pak 12 Prach.ige grove T*felrtjst p.p. IS Grove Rij*t no. 2 per por d 12 j Gro»e Gort p>r pond 12 Prachtige bruine Boonen per pond 25 witte Boonen per pond 17 Spliturwten per pond 25 Havermout per pond 12 Tarwebloem per pond 11 ii mm i 2Ê& ALBERT HEIJN ft 1050 Aig. Ned. Geheel-Onthouders Bond. De Noord-Hollandsche Propaganda- Commissie van den Alg. Ned. Geh. Bond hield haar voorjaarsvergadering te Alkmaar. Van de 25 aangesloten af- deelingen waren 23 vertegenwoordigd door 34 afgevaardigden. Uit het jaarverslag bleek dat in 1921 krachtig is gewerkt. Te Zaandam (Oostzijde) werd een afdeeling gesticht, pogingen om in Hoofddorp en Sloten een afd. te stichten, slaagden nog niet. Te Beverwijk en Zaandam werden schuttingen van sportterreinen gebe zigd voor de propaganda. Provinciale meeting en Landdag slaagden goed. Het financiëele verslag wees bij een ontvangst van f 1.333.84 een batig sal do van f 79.02. De heeren A. Hofland te Beverwijk en J. W. Kluit te Krommenie werden als bestuursleden herkozen. Besloten werd dit jaar op Hemel- vaartdag 3 gewestelijke meetings te beleggen en wel te Helder, Hoofddorp jen Purmerend. De Provinciale mee- j ting wordt gehouden op 2 Juli te Heilo, de Landdag in Augustus te Bergen.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 10