VAN HERWAARDEN'S Albion mixture ^oktabak CSENEEST- UW HMD Eerstdaags opening van het geheel naar de eischen des tijds ingerichte magazijn van Sanguinose M gazijn van gebruikte Meubelen. ten goed Adres Noord-HollancLche Be wakings -Maatjj. Dir. J. van Dantzig PRIJSCOURANT De schaarschle der groenten Adverteert In dit blad, Lion Blitz, Tandarts, Kinkhoest 99 Pertoian voor H. de Groot Trompstraat 131D Velseroord onder Confróle Kantoor Julianakade i4irood - Umuideii Telefoon 411 Levering van vertrouwde Wakers in Fabrieken, Werk plaatsen, Schepen en Terreinen, in combinatie» Zeer billijke prijzen, t y Na de Spaansche Oriep; als de zwakte aanhoudt; zaldeSAN- OU1NOSE U spoedig de ver loren kracht teruggeven. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. Prijs per fiesch f 2.—, 6 fl. f 11.12 fl. 21. WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM 8r Co. %m«fteadQk SI, Amsterdam is iederen Bouderdag aai onder staande adressen te «onsnlteeren voor Tandheelkunde en Kunsttanden VELSKROORDRijksstraatweg 148 raa 12.30 n. tet 8.30 u. IJ MUIDENKelner Wlihelmstr. 38 van 3 n. tet 4 n. BÊ6BAFMS 0HDE3NII1HG Ja. KAPER Pza AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN j Beveelt zich beleefd aan voor alle daartoe benoodiode werkzaamheden van PRIMA lste kwaliteit versch geslacht RUNDVLEE8CH Doorregen Ossenlappen Gehakt en Soepvleesch Magere Lappen Roastbeaf of Rollade Biefstuk Rauw Vet f 0.60 per 5 pond. Aan den winkel afgehaald. Aanbevelend, J F KOCHX. Telf. 244 Breesaapstraat C 14 zal de buisvrouw menigmaal in verlegenheid brengen. Een uitkomst voor haar zijn daD Maggi's Groentensoepen, zooala Julienne Tapioca-Julienne, Kiz-Juhenne, Groen ten, Erwten enz Elk tablet voor 10 ct. geeft 2 porties voedzame en smakelijke soep. ww HAARLEM -wa Anegmg 48, hoek Kleine Houtstraat. 1 FEUILLETON Be verborgen vallei 34 I Wordt vervolgd. Zenuw-, kramp- en slijmhoest, bron chitis, asthma en andere hoest-, keel- en luchtpijpaandoeningen ge neest men met 99 van Jacoba Maria Wortelboer, van Ouds-Pekela. Te bekomen a f 2. per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. Aanleg en Onderhoud van Tuinen Beleefd aanbevelend, Een paar druppels D.D.D. zijn al vol doende om die ondragelijke jeukr dal brandende gevoel, die pijn te doen be daren. D.D.D. kan alle huid aandoeningen die het leven ondragelijk maken, genezer. Vele lijders die voor ongenees lijk werden gehouden, zijn door D.D.D. weer hersteld. De leni- gende vloeistof dringt door de J poriën tot diep in de huid door en doodt de ziektekiemen. Probeer, hei dadelijk; koop heden nog een fiesch Hoofdagent B. ME/NDERSMA, Den Haag van wien uitgebreide brochure voor huid lijders gratis te verkrijgen. Prijs f 0.75 en f 2.50 per fl. bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige D.D.D.-zeep d f1. Manufacturen, Tapijten, Bedden, Matrassen, Gordijnstoffen enz. De Riemerstraat Sc|l. Den Uaag. «m» lUilllll ii Voor Huidaandoeningen Verkrijgbaar te IJmuiden bt)S. Smit, Gez. Bargerbos; Velseroord: P». C. Suk, C. Ritskes. 51 Kanaalstraat per 5 ons f 0.70 f 0.70 f 0.90 f 1.00 f 1.40 I door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. En alle beelden vertoonden Nahnya: Nahnya zooals hij haar het eerst had gezien, een gewoon Indiaansch meisje gek, die hij was! Nahnya slapend op het dek der Tewskbury, met een glimlach over het gelaat; Nahnya zege vierend op de voorplecht in de stroom versnellingen. Nahnya zooals ze zich met gloeien de oogen tegen hem verdedigde wat een beest was hij toen! Nahnya, schreiend in het gras, 's nachts; Nah nya, verwijtend en wanhopig toen zij een blanke in haar heiligdom vond en eindelijk Nahnya, zooals ze zich on bewust had getoond in alle phasen van haar eigen verhaal: braaf, trouw en moedig als Ruth, en ondraaglijk ge kweld. „O, wat een schande!" riep hij, en zijn hart kromp ineen van woede, van me delijden, „en ik kan niets doen, om het weer goed te maken! O, wat een prach tig karakter heeft ze! En wat is ze mooi." Het laatste scheen hem nu van minder eiang, maar zijn ziel boog zich voor den gulden glans van 't karakter dat zij gebleken had te bezitten. Eenvoudig en sterk, zichzelf verloochenend als e*ui heilige der Middeleeuwen, zoo zag hij haar. „Als zoo het Indiaansche karak ter is," dacht hij, „dan hen ik be schaamd dat ik een blanke hen!" De behoefte zijn hart hij Nahnya uit te storten, martelde hem. Aan het slot van haar geschiedenis, was hij sprake loos gebleven, en voor hij weer woorden had kunnen vinden, was zij reeds ver dwenen. Nu kwelde hem de gedachte, dat zij misschien in het onzekere zou zijn om trent zijn gevoelens. Nahnya hij wist het uit ervaring was maar al te ge neigd tot zelfbeschuldiging. Haar droe vig zeggen: „Ik geloof dat er een vloek op mij rust," sneed hem telkenmale door het hart. Zoo vreeselijk graag wilde hij haar toespreken, haar kul- meeren. Het was ondraaglijk, genood zaakt te zijn tot den volgenden morgen te wachten. Langzamerhand verflauwde het kleine vuur, en aan de andere zijde van het meer, ver boven den hoogen bergtop in het midden van den rotsmuur, werd hij een zwakke glanzing in de lucht ge waar. Zijn hart juichte hij dacht dat de dageraad reeds kwam. Maar de schijn was teeder, subtieler dan die van daglicht. De groote berg piek teekende er zich scherp tegen af, de omtrek werd zwak verlicht. Ralph werd er door getroffen, zoo sterk leek hij op een reuzenduim; de duim van den Aardmaker, zooals de roode mannen zeggen. Het was dezelfde piek, die hij ook van de andere zijde had gezien. Eindelijk begon de kling van een zilve ren kromsabel er boven op te klimmen, langzaam rees de maan omhoog langs den hemeltrans, als een bleeke vrouw, die gebukt gaat onder een dapper ge dragen leed als Nahnya. Haar licht straalde zacht neer in de vallei. De hoornen op den dichtbijzijndcn oever werden als met stofzilver over- togen, en een droomlicht goot zich uit over het gras. Het meer was niet langer een meer van water, maar van wazige elfensluiers, die langzaam voortschoven naar den anderen oever, naarmate de schaduw van den bergtop lengde. Het geheele dal was als een kom, die zich langzaam met maanlicht vulde, dat hoog boven uit een zilveren kelk werd neergestort. I Slechts voor hen wier hart door leed is gelouterd, onthult de maan zich vol- i komen. Ralph zag haar thans voor het eerst in haar volle schoonheid. Zijn j smart werd door haar verzacht en ver- i diept, gelijk een kokende waterval die I beneden in den boezem van een kalmen stroom wordt opgenomen. De leelijke, knagende gedachten, die hem in zijn slapeloosheid hadden besprongen, wa ren weggevaagd, en alleen het groote, machtige bleef. „Ik heb haar lief!" betuigde Ralph zwijgend. „En als de hemel wil, zal ik mij haar waardig maj^en! Als ik iets van wat zij geleden heeft kan goed ma ken, zal ik het doen!" Hij was opgestaan en liep naar den oeverrand, daarheen, waar Nahnya dien dag gegeten had. Een golf van emotie scheen over hem te komen, die alle zelfzucht in hem smoorde, en zijn hetere zelf hoog ophief. Alles in hem voelde hij veranderd. Zijn geheele leven tot nu toe was eenzaam en troosteloos geweest; nu zou het anclers worden. Voor de eerste maal had Ralph zich la ten opvoeren naar de hoogten der ont roering. En daar zou hij altijd kunnen blijven, dacht hij. En uit den grond van zijn hart zucht te hij: „Een goddelijke gunst om iets edels te mogen liefhebben." Aan de overzijde van het meer lag de berg nog met den voet in de schaduw, maar ter hoogte van den top baadden enkele sneeuwvlakken in de manestra len. De bergen daarachter, meer west waarts, glansden zacht; zij maakten niet den indruk van tastbare massa's rotsen, ijs en sneeuw, maar van lief, iijke, in beeld gebrachte fantasieën. De oeverstrook waarop de kano's stonden, lag aan Ralph's voeten. En langzaam begon hij zich door den nevel zijner droomen bewust te worden, dat daar beneden slechts twee kano's lagen inplaats van drie, zooals eerst. Toen hij zich daar ten volle rekenschap van had gegeven, overviel hem een gevoel van razenden angst. Was het mogelijk dat Nahnya Hij wist dat zij, wanneer zij geen slaap kon vinden, op haar leger stede ook geen rust had. Als hij haar nu maar ergens treffen kon, en zijn overkropt gemoed lucht geven! Hij vloog omlaag naar het oeverstrand, duwde een der overgebleven kano's te water, sprong er in en zette af. Hij vond haar. Een halve mijl het meer op, bijna in het midden, had zij de pagaai laten rusten. Zij hoorde hem komen, doch deed geen poging hem te ontvluchten; evenmin scheen zij ver rast over zijn komst toen hun kano's zachtjes tegen elkaar stieten. Hij kon haar niet in het gelaat zien, maar te oordeelen naar de rust die haar hou ding uitdrukte, geloofde hij, dat het maanlicht ook haar gemoed had ver zacht. Zijn hart schoot vol, toen hij haar zoo zag; het was hem onmogelijk woor~T, den te vinden. Hij kon haar slechte aanzien, terwijl hij het dolboord vane haar kano vasthield, aanzien in aan-; bidding. Nahnya was de eerste die sprak. „War is het mooi vannacht," zeide zij zacht: De smart was uit haar stem verdwenen;'"; „Zonlicht of maanlicht," antwoordde;'! Ralph eenvoudig, „dit is het heerlijkste,' wat ik ooit gezien heb." Een lichte zucht kwam tot hem uitr de richting van het kamp. De deining deed de kano's langzaam zwenken, enn deed hen chtjes verder het meer op- drijven. De maan bescheen thans Nah- -i nya's gelaat. En gelijk het penseel vajr een groot meester deed zij onbelangrij ke details op den achtergrond treden, om in mat licht en contrastrijk donker het eigen karakter der schoonheid dui delijker te doen spreken. Ralph meen de, dat hij die schoonheid reeds kendë, en stond opnieuw verbaasd. Hij leunde naar haar over, tot haar opziend als een wanhopend zondaar naar een her melvisioen. Er was een lange stilte, die Nahnya bevreesd maakte. Zij moest iets zeggen om haar te verbreken, en vond in haar zenuwachtigheid niet het goede woord. „Het is laat. Wij moeten teruggaan."

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4