VAN HERWflARDEN'S Albion Mixture ^ooVtabak SPOORBOEKJES Boekhandel F. F. C.Koelse Dames Kinder Modemagazijn Kousen en Sokken I P. Crama Zonen LOOP NAAK Speciale PinksteraanMedingen Kinder Mode-Artikelen. BAD-ARTIKELEN ENZ. Aanbevelend, J oh. de Waard, Voor de Pinksterdagen Veenstra's Schoenen I Jansweg 27 b|h. Station magazp Tel. 2918 Kinderjurken - - Jongensblouses 2.50 N oord-Hollandsen» Bewakings- Mij. Dir. J. van Dantzig Fr. Hendrikstr. BBEESAAF8TRAAT 24 ir Katoenen, Zijden, Halfzijden en Wollen Dames- en Kinderkousen Yoor Tricotgoederen het aangewezen adres DAT IS GOEDKOOP Tweevlams Nieuwe Gascomfooren Kleine Houtstraat 9, - Haarlem de eerste Beyerwijksche Aardap pelen-, Groenten- en Pruithal Schitterende Collectie waschbare Linnen pakjes LINKEN BKOiKJES, BLOUSES, STBOOHOEDJES, LINNEN HOEDJES FEUILLETON De verborgen vallei sy hebben wij onze sorteering opnieuw moeten aanvullen. Wij brengen U dan ook de grootste collectie in dit artikel. Zeer voordeelig is onze aanbieding in ZIE ETALAOES. AANBEVELEND. nieuwe dienstregeling van 1 Juni, voorhanden in den Prijs slechts Adres: VAN KESSEL HAARLEM JANSSTRAAT 25 HAARLEM onder Contröle] Kantoor Julianakade wrood - If muiden Telefoon 411 Levering van vertrouwde wakers in fabrieken, werkplaatsen, schepen en terreinen, in combinatie. Zeer billijke prijzen. UW ADRES VOOR Kousen, halve Kousjes Handschoenen (glacé en tricot) Kanten KragenKinder Stroohoeden, zijde Kapjes Baiist Hoedjes Napolitains-Badmutsen Bad-Costumes in Wol en Katoen onze specialiteit l Prima Engelsche Wollen Kousen f Zwart, Bruin, Orijs, en Beige mvJj *t Goedkoopst Adres ZIET DE ETALAGES! Levert prima kwaliteit tegen scherp concurreerendt prijzen. Dus Huismoeders doet uw voordeel Komt Zaterdag 3 Juni allen naar de v.h. Moderne Vleeschhal. ZEGT HET VOORT. Minzaam aanbevelend, B. de Chump ft Co. Magazijn van gebruikte Meubelen - Haarlem Anegang 48, hoek Kleine Houtstraat CS c et co to ct •a TJ 93 IN ONZE AFDEELING voor leeftijd 1 tot 13 jaar. Zie onze Speciale Etalage! Heeren Mode-Magazijn Kanaalstraat C 24 Telefoon 171. Prima bruin glacé en boxkalfs dames molières vanaff 7.50 to U heeren 9 S w t Zeer elegante dameslakschoentjes6.50 o Prima zwarte boxkalf heerenschoenen7.50 2 C Wit linnen damesstrandschoentjes3.50 5 o> j- heerenschoenen4. Witte kinderschoentjes2.20 c Prima sterke jongens- en meisjesschoollaarzen4.S u 44 Wordt vervolgd. -2 O C to door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. „De man zat in de grootste verlegen heid," ging hij voort. „Hij wist niet wat hij beginnen moest. Op eens kwam mij het Teer-eiland in de gedachte. Ik zei: „Ongeveer tien mijl hier vandaan is een plaats, waar de petroleum zoo maar uit den grond spuit. Zouden we daar niet wat van kunnen opvangen, en er wat benzine Uit distilleeren?" Jij bent mijn man," zei hij. Kom aan boord!" Binnen vijf minuten waren we op het Teer-eiland, maar de rest van den dag was ik doof, zoo had de wind in mijn ooren gesuisd. We schoten maar heel langzaam op, want we had den enkel een blikken emmertje, een whisky-flesch en een paar berketak jes om on3 met raffineeren te helpen. Drie weken bleven we daar aan het werk, toen hadden we de reservoirs ge vuld, hij heesch >z'n zeilen en koerste naar het zuiden; in Kimowin zette hij mij af. Dat is alles." Het verhaal, opgedischt in die soort humoristische stijl, welke bij Maroney het mee st gewild was, maakte grooten opgang. Maroney zelf moest toegeven, dat nu het woord aan hem was. In elke gemeenschap van mannen is stilzwij gend® overeenkomst van kracht, dat ieder het recht heeft, zijn particuliere aangelegenheden voor zichzelf te hou den, mits hij anderen niet tot last is door de stemmingen welke die zaken in hem opwekken. Toen zij dan ook be merkten, dat Ralph niet geneigd was, hun te vertellen waar hij was geweest, vroegen zij er niet verder naar. De klei ne Stack beet zich op de lippen van spijt. Stack was nog geen vijf minuten in de gelagkamer, of hij was reeds het mikpunt van een kruisvuur van spot ternijen. Zijn prikkeldraad achtig, muiskleurig haar verschafte hem wel dra de bijnamen „Hooiberg" en „Stof- ferhoofd". Later liep Dan Reach met Ralph mee naar diens huis. Nu werd de toe stand voor hem lastiger: Dan had, als vriend, een zeker recht op vertrouwen. Ralph was reeds met zichzelf te rade gegaan, wat hij den telegrafist op de mouw zou spelden, maar voor hij daar mee begon, moest hij eerst weten in hoeverre zijn verhaal met de praatjes die op Fort Edward de ronde deden, klopte. Joe Mixer wist waar hij heen gegaan was; Joe had waarschijnlijk de bemanning van de stoomboot ingelicht deze had het nieuwtje mee teruggeno men, en zou zich wel gehaast hebben, het hier bekend te maken. Toch had, tot zijn verrassing en verlichting, nog niemand bij Maroney eenige toespeling gemaakt op, laat staan hem geplaagd met een Indiaansch meisje. „Wat hebben ze hier van me verteld?" vroeg hij Dan. „Niets," luidde het antwoord. „Na Gisborne heeft geen mensch je blijk baar meer gezien. Het heet dat Joe Mixer weet, waar je bent heengegaan, maar dat hij het niet heeft willen zeg gen." Ralph's gewetensstem riep hem reeds verwijten toe over het verzinsel, dat hij op het punt was op te disschen, maar er was niets aan te doen. „Ik wil er in 't minst geen geheim van maken," zeide hij quasi-onver- schillig. „Ik kwam een paar Indianen tegen die de Campbell op voeren, en die hebben me meegenomen. Ik had een bepaald punt in het hoofd waar ik heen wilde, in een mooie streek, en vlak aan de daar ontworpen spoorlijn. Ik 'ging de rivier op tot den Zwarte Paardenpas, en verder langs de nieuwe spoorbaan.Toen ik in San Francisco was, heb ik gebruik gemaakt van mijn claim, en nu moet ik nog weer terug om een stuk grond daar te ontginnen en er een blokhuis te bouwen; je weet, dat staat in de bepalingen." „Is dat het verhaal, dat je verspreid wilt hebben?" vroeg Dan, een tikje achterdochtig. „Zoo als je wilt," antwoordde Ralph stijf. Zij keerden tegen den tijd van het souper naar Maroney terug. Bij het binnentreden van de eetka mer zagen zij, dat er nog slechts twee plaatsen aan de algemeene tafel open waren. Toen Ralph' zijn hand op den stoel legde, om hem onder tafel uit te trekken, keerde zich een breede, dikke rug aan zijn linkerkant om, en keek hij plotseling in het glimmend, opge blazen gezicht van Joe Mixer. Hij wachtte ijzig, wat gebeuren zou. Joe sprong op. „Hallo, dokter!" riep hij joviaal. „Welkom thuis! ik ben bier ook pas aangekomen op mijn vlot. Er wordt daar juist verteld, dat je zul ke avonturen hebt beleefd. Ga zitten, en vertel eens op!" Ralph was genoodzaakt de hand te drukken die hem toegestoken werd, wilde hij niet een hoogloopende ruzie uitlokken. Het souper werd zonder verdere in cidenten genuttigd. Een groot gezel schap is doorgaans niet rijk aan op- merkers, en slechts een enkel paar scherpe oogen aan de andere zijde van de tafel ontging Ralph's afgemetenheid niet, één paar slechts zag de kwaad aardige glinstering in Joe's kleine oogen wanneer hij zichzelf onopge merkt waande. Stack wachtte geduldig zijn beurt af. Toen het later werd, vertrokken Ralph en Dan in de richting van Ralph's blokhuis. Stack manoeuvreerde net zoolang tot hij er in geslaagd was, Joe een eindje van de anderen weg te krij- gen. „Ik heb een flesch Schotsche whisky op m'n kamer," fluisterde Stack. „Ga mee die kraken." Schotsche whisky kostte op Fort Ed ward vijf dollar de flesch. „Graag!" zei Joe, terwijl hij in het blijde vooruitzicht reeds zijn mond afwischte met den rug van zijn hand. „Niet aan de anderen zeggen," waarschuwde Stack. „Er is niet genoeg in een flesch voor de heele bende." Zij zaten op Stack's kamer, met de flesch tusschen zich in. Stack speelde de rol van den bescheiden vrager naar inlichtingen betreffende de streek, tot hij oordeelde dat Joe ver genoeg heen was om uit hem te krijgen, wat hij wenschte. Voorzichtig tastend begon hij: „Er schijnt meer achter dat reisje van den dokter te steken, dan hij weten wil." Joe sprong op als geëlectriseerd. Zijn adem siste tusschen de tanden. Zijn gezicht werd rood purper. „Je hebt ge lijk, er zit meer achter!" riep hij uit met een groven vloek. „Een vrouw- mensch zit d'r achter." „Zoo!?" zeide Stack, die zich den smaragd-hanger herinnerde. „Hij heeft haar door een smerigen streek van mij afgetroggeld," ging Joe voort. „Door den heilige voor haar te spelen, die melkmuil met z'n zoetsap pig gezicht. Een maand geleden zijn ze er met z'n tweeën vandoor gegaan. Ma-ar ik zal het hem betaald zetten, al zou het mij m'n leven kosten." „Hij heeft een boot bij z'n bagage," zeide Stack zachtjes. „Misschien is hij nu op den terugweg naar haar." „Natuurlijk gaat hij weer naar haar toe!" knikte Joe, en met dronkemans- geheimzinningheid liet hij er op volgen: „Ik wacht juist, dat hij vertrekt!" Het wilde Stack voorkomen, dat hij nu wel meer gewaar zou worden, en vroeg zich af, hoe hij dit het handigst zou aanleggen. „Ik heb het land aan dien vent!" barstte hij plotseling uit, en onverholen haat vonkte in zijn muizenoogen, „Hij verbeeldt zich wonder wat! Een ander behandelt hij als een stuk vuil! Ik wou, dat ik hem eens een toontje lager kon doen zingen!"

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4