»AN HERWAARDEN'S Albion mixture 1eSSk= Heerenmodes Tb. BRIIJNZEELS Jrj SNEEUWWITTE WASCH Lakensche Pakken Stroohoeden Kinderkleeding Sport- en Wandelkleeding Noord- Hollands che Be wakings- Mij. Dir. J. van Dantzig Adverteert in dit Blad. PRIJSCOURANT RUNDVLEESCH Parfumeriën Eau de Culognes I TH ALIA-TH EATER IJMUIDEN g de wreedaard Yerl. Prias HeidntoM 9. Overhemden Toiletartikelen Tandpasta's Tandenborstels Wormen „Ferinitan" Coöperatieve Stoomwasscherjj en Strjjkinriehting annex Badinrichting N. V, IJ maider Agentaren en Administratiekantoor Hypotheken, Scheepsverbanden, Jac. van Lierop. J. F. KOCHX. zes zilveren theelepeltjes in étui, ALS IK JE OOIT SNAP k .m GEMEENTERAAD. Vergadering van 6 Jnni 1922. tot en met 29 Juli 1922 (voorgesteld wordt, aan gemelde vereeniging het ge vraagde gebruik toe te staan onder de in 1921 ten opzichte van school G ge stelde voorwaarden). Wordt goedgekeurd. Als voren van den directeur van het post- en telegraafkantoor te Velsen, waarbij deze mededeelt, niet goed te begrijpen, wat bedoeld wordt met het tweede gedeelte van het schrijven van B. en W. van 18 Mei 1922, betreffende de postbestelling te Velsen, luidende: „mits de laatste bestelling op Zaterdag avond circa 9 uur uitga", omdat de' laatste post te Velsen aan komt om 6 uur en door den geheelen kring kan zijn besteld om half 10. Voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld wordt: Naar aanleiding van de daarom trent door den heer Sluiters bij de rond vraag in de raadsvergadering van 25 April j.l. gemaakte opmerking, dat er te Santpoort op Zondag door den reini gingsdienst wordt gewerkt, deelen B. en W. den gemeenteraad mede, dat uit 'n ingesteld onderzoek is gebleken, dat sinds 15 Mei 1921 te Santpoort op Zon dag door genoemden dienst geen werk is verricht. Ingekomen zijn de volgende stukken: e. een schrijven van de tooneelver- eeniging „Varia" te IJmuiden, waarin gevraagd wordt namens de gemeente een medaille beschikbaar te mogen stellen, die dan door de vereeniging be- i kostigd zal worden; (voorgesteld wordt op dit verzoek niet in te gaan). Aldus wordt besloten. f. een adres van A. Wals te IJmui den om een bijdrage in het schoolgeld voor zijn zoon, die de Electrotcchnische school te Amsterdam bezoekt, (in han den van B. en W. om advies; g. als voren van de N.V. Vereenigde Ijsfabrieken te IJmuiden, waarin zij verzoekt maatregelen te treffen, dat keuring van geimporteerd bevroren vleesch in hare koelkelders kan plaats vinden (te behandelen bij punt 9 der agenda). Het voorstel tot verkoop van 6 oude gaskachels voor f 78 aan de gemeente Castricum wordt goedgekeurd. Bij het voorstel tot verbetering van den Brederodeweg vanaf de grens der gem. Bloemendaal tot de Velserertder- laan en van den Duinweg voorzoover het begrinde gedeelte betreft, waarvoor B. en W. een crediet van f 10.000 vragen, maakt de heer Tusenius bezwaren. Spr. vraagt waarom een voorstel met een uitgaaf van f 10.000 niet in de com missie voor openbare werken is ge weest. Spr. is er ook niet voor om we gen stuksgewijze te verbeteren, daar vele wegen in onze gemeente noodig voorziening eischen, wat honderddui zenden zal kosten. Spr. wil daarover la ter een interpellatie houden, maar is tegen dit voorstel. De heer Netscher voelt er ook niet veel voor, temeer waar ten koste van een andere gemeente deze weg is ver nield. De heer Davidson acht voorziening noodig, de heer Sluiters ook, die anders ongelukken voorziet. De heer Vermeulen acht het thans niet de geschikte tijd om dit te doen en wil het voorstel bij de a.s. gemeentebe- grooting behandelen. De heer Dunnebier verdedigt het voorstel, die zegt dat het werkelijk ur gent is. Aan het bezwaar van den heer Vermeulen wordt tegemoet gekomen, doordat na een raadsbesluit het werk nog niet direct kan beginnen. De Voorzitter zegt dat hij als hoofd der politie dan veiligheidsmaatregelen moet nemen, want zoo kan de toestand niet blijven. De heer Netscher vraagt of de Wo- ningbouwver. „Bloemendaal-Noord" niet verplicht kan worden een deel der- kosten te - dragen, daar zij door haar woningbouw dezen weg zoo vernield heeft. De Voorzitter zegt dit ook gewild te hebben, maar het gaat niet. Het voorstel van den heer Vermeulen om deze zaak tot de gemeente-begroo ting en nu tijdelijke voorzieningen te treffen, komt in stemming. Hierover staken de stemmen, 8 tegen 8. Tegen de heeren Landeweert, Baarda, David son, Handgraaf, Dalmeyer, Dunnebier, Sluiters en Wardenaar. De voorstellen tot grondovername voor wegverbreeding van den Zeeweg te Velseroord en tot ontheffing van voorwaarde 16 der bij raadsbesluit van 11 Februari 1914 verleende vergunning tot het in exploitatie brengen van gron den te Santpoort worden goedgekeurd. Zoo ook het (afwijzend) prae-advies op het adres van Mevr. A. H. B. J. van Voorst-Westerwal, waarin voorziening wordt verzocht tegen eene op grond van artikel 8c der Woningnoodwet tot haar gerichte waarschuwing. De termijnen an ontruiming van eeni- ge onbewoonbaar verklaarde wonin gen te Velseroord wordt opnieuw met zes maanden verlengd. Tegen de heer Netscher. Goedgekeurd wordt het (afwijzend) prae-advies betreffende het verzoek van de wed. A. Visser te IJmuiden om voorziening tegen een aanschrijving als bedoeld in art. 17 al. 1 der Woningwet. De heer Schilling komt ter vergade ring. Wordt vervolgd. BINNENLAND. ORGELBESPELING SCHEEPVAART. Waterstanden IJmuiden. Arbeidsbemiddeling Velsen. PIETERTJE GOEDE, flinke dienstbode Flinke werkster een klap camera Iersche Setters damesfiets. Te koop Royaal Winkelhuis Verloren Aan de Harmoniete IJmuiden, worden gevraagd jongelieden bekend met muziek [en jongelieden die zich willen bekwamen. Eenige instrumenten zijn nog beschikbaar. Zich aan te melden bij het BESTUUR. Net kosthuis Naaiwerk uw adres Van Lierop's Kleedingmagazijn Juliana kade \4rood - IJmuiden Eng. en Schotsche stoffen. Aanbevelend, IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij Dankbetuiging j stak Sultanezeep Heldere Wasch Zorgvolle Behandeling droog toegeslagen of geheel opgemaakt Speciale afdeeling voor het wasschen van Wollen en Molton Dekens, Ketelpakken Zeemanswassohen Magazijn van gebruikte Meubelen - Haarlem Anegang 48, hoek Kleine Houtstraat Kanaalstraat 65, IJmuiden Dir.: L. M. Camman Telefoon 103 overwogen op welke wijze hierin verande ring te brengen, hetgeen zonder bezuinigin gen op bieder gebied;[niet te bereiken zal zijn. Ï4jiWanneer uwe organisaties dit standpunt kan onderschrijven en bereid is mede te werken om de loonen te helpen herzien in die richting, dat ook daarop een besparing kan worden verkregen en wij met vrucht de concurrentie met anderen kunnen vol houden, dan zijn wij gaarne bereid daar over met u te confereeren en willen wij zelfs afwachten uw voorstellen, op welke wijze u meent dat deze bezuinigingen het best zullen kunnen worden verkregen. Wij vertrouwen dat er tusschen uwe organisaties en onze vereeniging wel overeenstemming zal bestaan ten aanzien van het standpunt, dat het niet de bedoeling kan zijn om de loonen der minstbezoldigde groepen arbei ders, vooral die onder de opvarenden, sterk te treffen, te minder waar er onder de aan den wal arbeidende groepen zijn, wier loon te hoog is tegenover sommige groepen der opvarenden. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Brieven van Gedeputeerde Staten om trent ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten. Een schrijven van de firma Mulder en Rijke te IJmuiden, dat zij gaarne in aanmerking had willen komen voor de levering van een zeilboot voor de ge meentelijke visscherijschool; het hier omtrent ingewonnen bericht van den directeur der visscherijschool is bij de stukken gevoegd. Beide voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de vereeniging „Voor de Jeugd" te Amsterdam, om gebruikmaking van lokalen van school F te Santpoort voor vacantiekamp van schoolkinderen in het tijdvak van 22 in de Oroote of St. Bavokerk le Haarlem op Donderdag 8 Juni 1922, des 's avonds van 7.30—8.30 uur, door den heer George Robert. PROGRAMMA. 1. Passacaglia, c. kl.t. J. S. Bach. 2. ChoralbearbeitungVater unser im Himmelreich, D. Buxtehude. 3. Concert F. grt. O. F. Handel. Adagio. Allegro (Koekoek en Nachtegaal). Allegretto con moto. Fuga. 4. Mélodie, Alex Guilmant. 5. Grand Choeur, Th. Salomé. Juni 1922 H. water L. Dagen v.m. n.m. v.m 8 1.45 2.13 9.38 V© 5 2.29 2.58 10.36 10 3.16 3.44 11.21 ll 3.59 4.26 12 4.40 5.05 0.21 13 5.20 5.45 0.59 14 6.01 6.25 1.37 water n.m. 10.13 10.58 11.41 0.01 0.41 1.18 1.52 3.39 Als werkloos ingeschreven op 2 Juni 1922: 3 timmerlieden, 3 mandemakers, 2 zeil makers, 6 kuipers, 1 sigarenmaker, 1 letter, zetter, 6 zeevisschers, 7 machinisten, 2 stokers, 4 plaatwerkers, 4 metaaldraaiers, 1 koperslager, 1 smid, 2 vuurwerkers, 1 aut. lasscher, 9 bankwerkers, 6 kantoorbedienden, 143 los arbeiders. Geen Zomertijd. Naar het „Hbld." verneemt, bestaat het plan de schepen uit zee naar Amsterdam of Zaandam te doen brengen door de buitengaats van IJmuiden kruizende zee- loodsen, terwijl de schepen in omgekeerde richting zullen worden weggebracht door de rivierloodsen. Hierdoor vervalt de loods- verwisseling te IJmuiden, zoodat op den duur het personeel aanzienlijk kan worden ingekrompen. Aangekomen 4 Juni: Lily, st. Reval. papierhouf, Papierfabriek. In haar fleer en Heiland ia heden te Hilveisum ontslapen, na een langdurig en geduld g Ifjden, or ze inniggeliefde Echtgenootr, Dochter, Zuster en Behuwdzuster in den ouderdom van 35 jaar. Uit aller naam, J. H. BRE1J. Landsmeer, 4 Juni 19J2. Gevraagd voor direct zich aan te melden Bioscoop Flora Velseroord. biedt zich aan. Adres bureau van dit blad. TE KOOP 9 X 12 met toebehooren. Annastraat No. 24. TE KOOP, 8 weken met stamboom Reinier Claessenstr. 73, Velseroord. Te koop een goed onderhouden Rijksstraatweg 72, Velseroord. zeer modern met rijkssteun in aan bouw en leegstaande Landhuisjes te Driehuis-Westerveld in bosch- rijke omgeving voor een prijs met inbegrip van grond van f7000 fot f 10.000. Te bevragen Driehuizer- kerkweg 20, Driehuis-Westerveld. te huur, met of zonder Pakhuis, gelegen Verl. Prins Hendrikstraat 7. Direct te aanvaarden. Te bevragen Willemsplein 17. PRIMA uw adres Van Lierop's Kleedingmagazijn door werkman Zaterdagmiddag, een briefje van f 40, ongeveer Korte- naerstraat, Rijksstraatweg, Velser oord. De eerlijke vinder ontvangt goede belooning. Adres bur. v. d. bi. uw adres Van Lierop's Kleedingmagazijn aangeboden, met vrije slaap kamer, geen beroepskosthuis. Adres bureau van dit blad. aan huis gevraagd. Brieven, onder no. 1701, bureau van dit blad. uw adres Van Lierop's Kleedingmagazijn onder Contrólej Kantoor Telefoon 411 Levering van vertrouwde wakers in fabrieken, werkplaatsen, schepen en terreinen, in combinatie. Zeer billijke prijzen. Voor KLEEDING NAAR MAAT pracht collectiën stalen in van PRIMA lste kwaliteit versch geslacht per 5 ons Doorregen Ossenlappen f 0.70 Gehakt en Soepvleesch f 0.70 Magere Lappen f 0.90 Roastbeaf of Rollade f 1.00 Biefstuk f 1.40 Rauw Vet f 0.60 per 5 pond. aan den winkel afgehaald. Aanbevelend, Telf. 244 Breesaapstraat C 41 tegenover het Postkantoor. tegenover het Postkantoor. Telefoon 136 HEDEN WOENSDAG en DONDERDAG, aanvang 8.15 UUR uw adies Van Lierop's Kleedingmagazijn tegenover het Postkantoor. tegenover het Postkantoor. tegenover het Postkantoor. zoowel bij volwassenen als bij kinderen verdrijft men zeker en snel met de beroemde Worm poeders van Jacoba Maria Wortelboer van Oude-Pekela, 85 cent per doos, drie doozen f2.40. Ver krijgbaar bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. De'ondergeteekende Mej. JOH. DE LAAT, wonende Kanaal straat 75 te IJmuiden, betuigt bij deze haar hartelijken dank aan de N.V. VEREENIGDE ZEEPFABRIEKEN te Zwijndrecht voor het prachtige cadeau bestaande uit j waarvoor zij in een gekocht j een BON mocht aantreffen. (Plaats en datum) IJMUIDEN, Mei 1922 (Handteekening) Mej. JOH. DE LAAT. /-v'X Chineesch zedendrama in 6 afd., in de hoofdrol de chinees Tsin-Hou. De Chineesche geest bevat, evenals die van alle volkeren van het gele ras, een mengsel van de meest verfijnde beschaving en middeleeuwsche barbaarschheid. Die wreedheid, ontsproten aan een ijzingwekkend vernuft, is een der karakter- trekken der zonen van het Hemelsche rijk: „Het is een ras, dat men tegelijk bewonderen en vreezen moet" Komische comedie in 2 afd., met Prince-Rigadin in de hoofdrol Zaterdag' a.s. GCOrgö CarpOlltier kdaempioen Phenomenaal sportbeeld in 6 afd. Een eenige film in een eenig genre Telefoon 307 IJMUIDEN Snelliusstraat 39 De Badinrichting is geopend: Woensdags van 26, Vrijdags van 410 en Zaterdags van 26 uur n.m Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Administratiën

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 3