een, twee 'Heila hé, hé, klaar ris kees." De tfok krijgt. nogeen. ,beurt, de kleine kluiver wordi gestreken en, vrijwel doodop en tot op zijn huid toe nat komt de ploeg weer wat rust zoeken in den ge lukkig droogblijvende cock pitdaar wordt verder beraadslaagd en besloten tot bijleggen. „Vvat een zee, wat een zee!" Zonder o\erdrijving huizenhooge golven" arbei derswoninkjes, gelijkvloers, met als eerste verdieping een zoldertje, tiet is te verge lijken met een duinlandschap. Zoo zitten wij in een tientalienmeters diepe duinpan even daarna op oen hoogsten top. Zelfs Jacob, de schipper, zegt, dat hij een der gelijke zee slechts meegemaakt heeft bij winterstormen en dan nog heel zelden Hé wat gebeurt daar in lei Hoor weer dat typisch geluidjajaja! dat heb ik al meer gehoord, zoo straks. Zelf heb ik het ook ai voortgebracht 't Is van die karakteristieke muziek die dat vervloekte offeren, aan Neptunis altijd beslist schijnt te moeten begeleiden. Ge- begrijpt natuurlijk, dat ik 't over een zeeziekte heb. Ik durf best hoor, 't is „niks niet" geen schande, („uitschei den met dat gezwam present kapitein). De „beatrijs" olijkt een uitstekend Noord zeeschip te zijn, overtreft alle verwachtin gen. Na een gehouden scheepsraadje wordt dan ook besloten, het er weer op te wagen koers te zetten naar „Gabbard vuurschip". Het gaat puik, zoo puik, dat wij om twaalf uur dit schip in zicht knjgen en het blijkt dus dat er én goed navigatiewerk verricht, èn nauwkeurig gestuurd is. Op plm. 2U mijl uit de kust gekomen, 't is één uur, zien wij op vrij korten afstand een Engelsche boot, die naar Harwich koerst. Het lijkt ons gewenscht dezen boot loodshulp te vragen, daar de zee langs de ze kust zeer gevaarlijk is door de vele banken. Om de aandacht te trekken hij- schen wij onzen grootsten Nederlandschen vlag. Eerst wordt ons sein niet opgemerkt maar na eenigen tijd verandert de boot van koers, en stoomt op ons toe. Bij het passeeren op zeer korten afstand strijken wij den Nederlandschen vlag en plaatsen den S. vlag, om hem te vragen, ons te loodsen... Wij wachten met spanning... 't Is zoo typisch, ongewoon op die manier met elkaar te spreken daar komt wat drie vlaggenN.S.S.gauw zoe ken in het internationaal seinboek ha „volg mij" beteekent het. Wij maken na tuurlijk dankbaar gebruik van dat verzoek en zoo zeilen wij Woensdag te drie uur n.m. Harwich haven binnen. En, lezer, als iemand U nu moet vertel len, hoe de „beatrijs" er uitziet, één uur na aankomst... „De kleine Dias" is er piks bij. 't Is anders wel eigenaardig, dat ze op die schuit natte kleeren schijnen te verkoopen Ach, man, praat niet zoo stom. Dat zijn de natte zoodjes van alle tien, want nat, dat ze waren nat maar ze zijn nu weer droog en wel aan het inkoopen doen in „de stad". Wij wachten hier nader bericht af van „den Burnham Yachtclub" te Burnham Crouch. N. Hl. Ct. Zaterdag 24 Juni, des avonds 8 uur, spreekt de heer Mr. P. J. Oud voorde Vrij zinnig Democratische Bond in het Hote De Nieuwe Willem Barendsz. Dezer dagen heeft naar Het Volk meldt, opnieuw een conferentie van de werknemersvertegenwoordigers met den burgemeester van hier, die als bemiddelaar optreedt, plaats gehad. Aanvankelijk was oe meenirig der arbeidersorganisaties dat deze conferentie was bedoeld als een ver gadering van werknemers, onder voorzit terschap van den burgemeester. Ter conferentie bleek echter dat de bur gemeester slechts de voorstellen der directie kon overhandigen. Door de arbeidersver tegenwoordigers is daarop verzocht een conferentie te willen beleggen tusschen de twee partijen, welke conferentie voorloopig bepaald was op Maandag of Dinsdag. Dit laatste is echter, naar wij vernemen, onjuist. Er is nog geen conferentie gehou den en er was ook niet bepaald dat die Maandag of gisteren zou zijn. Het is nog niet eens bekend, wanneer deze zal zijn. Dit bericht gaf reeds aanleiding tot onjuiste berichten, als zou de staking deze week afgeloopen zijn. VELSEROORD. Door het bestuur der St. Fidelisver- eeniging is Maandag aanbesteed het bouwen van een patronaatsgebouw, werkplaatsen enz., op het terrein bij het klooster alhier. Ingeschreven was ais volgt: W. Nelissen, Haarlem f78.125; J. Star mans, Kudelstraat f72.462; Firma V. Ph. Braun en Zn., Beverwijk f63,780; A. van Hoften, Schoten f62.749; P. Rings, Sant poort f 61.800; G. Kok, Nieuwendam f 60.500 C. Noort, Bergen f 60.000 F. Spee, Haarlem f59.877; W. Nijman, Heemskerk f58.500; Aannemers Mij. Noord-Holland, Heemskerk f56.994; Thunnissen en van Sambeek, Haarlem f55.250; D. v. Buuren, Bloemendaal f 54.300Sanders en van Kaam, Velseroord f54.271; R. K. Velser Ond. Bouwers Bond, Velseroord f53.284; Gebr. de Vilder, Velseroord f46.182. De gunning werd aangehouden. Voor de S. D. A. P. treedt morgen, onderdagavond, in de zaal Flora alhier op het Kamerlid J. E. W. Duys. VELSEN. Maandagmiddag ging een paard, dat voor een steenenwagen gespannen was op hol en sleepte den wagen met zulk een vaart tegen een ijzeren paal der straatverlichting, dat hij geheel verbogen was en ,s avonds de Weertstraat op Wijkeroog in 'tdonkerliet. Op verschillende plaatsen langs de spc orlijn Velsen—Santpoort wijzen verkool de plekken aan, dat ei brandjes in het ver droogde grasgeweestzijn. Of dit veroorzaakt is door vonken uit de locomotief of door iets anders valt niet uit te maken, maar wenschelijk is het, dat toch ieder voorzichtig zij met het wegwerpen van brandende sigarenresten of lucifers. De rijksstraatweg tusschen de Cor- verslaan en de remise der stoomtram ver toont tegenwoordig zooveel kuilen, dat hij gevaarlijk voor 't verkeer wordt. In de gehouden vergadering van het bestuur van het Centraal Drankweer-Comité met de Blauwe Week-Commissie werd ver slag uitgebracht van de Blauwe Week. De totaal-opbrengst van den verkoop der blauwe bloempjes bedroeg f357.30. n. 1. te Wijkeroog 1 118.235; Santpoort f 100 Velseroord f86.566 en IJmuiden f52.50. Er werden o. g. 3250 bloempjes verkocht. De actie van het Comité in deze dagen was dat werden aangeplakt 40 groote platen en 280 kleine plaatjes. Verspreid werden gratis 5000 Blauwe Weekbladen. Van den optocht gaven wij uitvoerig verslag. De totale uitgaven bedragen zoowat even veel als de ontvangsten, maar daarbij kwam het Comité dan in 't bezit van 25 collecte busjes, een groot doek en een schild, beide keurig geschilderd door den heer Linden- berg te Velseroord. Waar dit een bedrag van f 100 vertegenwoordigt, kunnen wij zeggen dat de Blauwe Week dit bedrag als batig saldo heeft opgeleverd. De opbrengst van den verkoop der vlaggetjes ten bate der afd. Kennemerland van het Centr. Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekoionies bedroeg alhier f 99, te Velseroord f 70, te IJmuiden f 126 en te Santpoort f 77. Ter gelegenheid der Prov. meeting voor geheelonthouding van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond. en de Ned. Ver. tot Afsch. van Alc. Dranken op a.s. Zondag te Heilo organiseeren de afd. van hier een fietstocht daarheen, die des morgens 10 uur van de Noordzijde van de stoompont vertrekt. Voor de Ant. Rev. Kiesvereeniging spreekt a.s. Dinsdag in het Gymnastiek lokaal der Chr. School op Wijkeroog de heer J. Schouten, lid der Tweede Kamer. Wijkeroog bij Beverwijk? Het Beverwijksche blad „Kennemerland" berijdt zijn stokpaardje weer eens! Onder den titel „Wijkeroog bij Beverwijk?" schreef het in zijn nr. van Zaterdag het volgende Enkele abonné's, allen neringdoenden, en wonende aan den Rijksstraatweg te Wijkeroog hebben ons gevraagd, er nog eens op te wijzen, hoe onlogisch en zakenbelemmerend het toch werkt, dat dit gedeelte der gemeente Velsen, niet onder Beverwijk ressorteert. Nu de Rijksstraatweg steeds meer bebouwd wordt en er tal van zaken en bedrijven worden gevestigd, is het b. v. een groot ongerief dat ze altijd moeten opgeven, dat de hun toe te zenden goederen naar het station Beverwijk worden gezonden. Immers komen er soms per abuis zendingen aan het station Velsen, dan zijn ze minstens een halve dag kwijt met het laten halen. Alle bewoners van dezen straatweg zijn feitelijk geheel op Beverwijk aangewezen en zelfs tot vlak bij de pont gaan de reizigers altijd naar en van het station B e v e r w ij k. Evenzoo is het met de bezoekers, hetzij dan voor zaken of familiebezoek, altijd moet er op gewezen worden, dat men wel te Velsen woont, maar dat men moet door reizen naar het station Beverwijk. Trouwens men verzekerde ons, dat ook in andere opzichten men vrijwel op Bever wijk was aangewezen en dat men door de Gemeente Velsen zeer stiefmoederlijk werd bedeeld. Dit laatste voor rekening onzer zegslieden latende, komt het ons toch voor, dat de oude klacht over de onmogelijke grens regeling der gemeente Beverwijk, met het steeds dichter bevolkt raken van Wijkeroog, weer nieuwe beteekenis krijgt. 't Is toch jammer, dat een dergelijke nuchtere praktische kwestie niet zakelijker kan worden behandeld en zoo moglijk opgelost maar dat daar altijd allerlei bekrompen gevoeligheden bijgesleurd wor den, die nog stammen uit den tijd toen men meende, in de eerste plaats „Koning in eigen kring" te moeten zijn. Is het samenhoorigheidsgevoel nu nog niet zoo ver ontwikkeld, dat men dergelijke zaken zonder chauvinistische gevoelens, nuchter en zakelijk kan bekijken Zou er niet eens, al was het maar voor een proefneming, een referendum onder de bewoners van Wijkeroog zijn uit te schrij ven, over de vraag of men zich al of niet bij Beverwijk gevoegd wenschte te zien Wie spant zich hier eens voor Tot zoover onze Beverwijksche collega. Wij zullen er niet veel meer over schrijven. De houding van dit blad in deze kwestie is zeer teekenend. Het speelt nu al zeden- meestertje en spreekt over bekrompen ge voeligheden. t Wij willen alleen een raad geven aan de menschen in Beverwijk, in Wijkeroog (als die er werkelijk voor te vinden zijn) en ook aan de Redactie van Kennemerland. N. 1. dezen raad Span u er niet voor in, want het is vergeefsche moeite. U krijgt het nooit klaar, dat de gemeente Velsen verbrokkeld zal worden en dat de bevoegde machten er toe zouden overgaan om aan de oevers van het Noordzeekanaal iwee gemeenten te maken. De geschiedenis be wijst dat dit de grootste moeilijkheden oplevert. En het is toch bekend dat Feijen- oord en Charlois bij Rotterdam en Buiksloot, Ransdorp en Nieuwendam bij Amsterdam zijn gevoegd. Zelfs het gebied van Zaandam ten Zuiden van het Noordzeekanaal heeft Amsterdam gekregen. Daarom ook zal Velsen en niet Haarlem den Spaarndammerpolder krijgen. Wij dachten dat de menschen in Bever wijk wijzer waren. Maar Kennemerland, dat het Hoogovenbedrijf al voortdurend tot Beverwijk rekent, lijdt aan annexatie-woede en droomt van Beverwijk groote gemeente. Dit ons woord is echter een goede raad aan onze Wijkeroogsche lezers laat u niet door Beverwijkers van de wijs brengen. Het is toch alles vergeefsche moeite. SANTPOORT. Zondag was door de federatie van de S. D. A. P in deze gemeente en de afd. Haarlem van dezelfde partij een meeting belegd in den tuin van Hotel Velserend, bij de Ruïne van Brederode. 't Woord werd, zooals wij reeds mededeelden gevoerd door mevr. MiedemaZondervan en den heer C. Thomassen. De meeting, die in het teeken van: „Tegen de reactie, voor vrede en voor recht" stond, werd geopend door den voorzitter van de afd. Haarlem, waarna de arbeiderszangvereeniging „Zang- lust", gecombineerd met „De Stem des Volks" van IJmuiden onder leiding van den heer Post, een tweetal strijdliederen zong. Hierna beklom de heer Thomassen, het „spreekgestoelte", om allereerst mee te deelen, dat de S. D. A. P.-lijst bij de ko mende verkiezingen het nummer 36 zal dragen. Voor ons, aldus de spr. zou het een rede voor groote vreugde zijn, wanneer wij bij de Juli-verkiezingen ook 36 zetels zouden behalen. Spr. geloofde echter niet, dat het zoo ver zou komen. Onze tegenstanders echter schijnen er anders over te denken. In reactionnaire kringen tenminste wordt er minder om eigen beginselen gedacht, dan wel om de onze. Als men ons af kan kammen, laat men het niet. Spr. heeft hier voor zich liggen een pamflet van de partij van „de kleine luyden", de Anti-Revolutionnaire partij, die daarin haar Chr. beginselen ver geet en er toe overgaat, iets te doen, wat de Chr. leer ten zeerste verbiedt, n.l. een valsche getuigenis afleggen, tegenover zijn naaste. Doch jegens de S. D. A P. schijnt alles geoorloofd te zijn. Men zegt in dit pamflet, dat wij voor de socialisatie lang zooveel propaganda niet meer maken, als eenige jaren geleden, omdat wij wel zien, dat deze leus op een mislukking is uitge- loopen. Niets is echter minder waar. Wel is het een feit, dat wij gedacht hadden, dat de massa hier warmer voor gestemd zou zijn, maar niettegenstaande dat, staat het nog steeds op ons programma. Soci alisatie moet er komen. Wij zullen ervoor blijven vechten en de menschen van de noodzakelijkheid ervan overtuigen. Dat er echter op alle vergaderingen niet over gesproken wordt, komt hierdoor, dat wij ook nog andere punten op ons programma hebben. Voorts vermeldt men in dit pamflet, dat wij thans zoo voor ontwapening zijn en er vroeger niet van wilden weten. Maar zouden wij dan geen leering uit den oorlog getrokken hebben Dan zouden wij al heel dom moeten zijn. In verband met de ontwapeningsleus, die nummer één op ons programma prijkt, wijst men dan vaak op België en op Zweden, om u te doen inzien, dat daar de socialisten allesbehalve voor ontwapening strijden. In de eerste plaats wil spr. er echter op wijzen, dat we hier te maken hebben met de Neder-- landsche socialisten en in de tweede plaats, dat men in bedoelde kringen vergeet, dat het Branting is geweest, die in de drie Noordelijke rijken, Zweden, Noorwegen en Denemarken een actie op touw heeft gezet, die geheel en al de woorden, komende uit de kringen van S. D. A. P.-tegenstanders, weerlegt. En in België? Dragen daar niet talrijke vereenigingen een soldaat, die zijn geweer over de knie breekt, in haar vaan del En is het niet naar aanleiding van het onthullen van een dergelijk vaandel geweest, dat men Anseele durfde verwijten, dat hij zich feitelijk aan landverraad had schuldig gemaakt? Maar'dit alles vertelt men u er met bij. Een nieuwe oorlog mag in de toekomst niet uitbreken. Maar zal hij ook niet uit breken Is het niet in-treurig, dat men na den vrede er nog maar steeds op uit is geweest nieuwe verdelgingsmiddelen uit te vinden en... met succes. Heeft men niet pas een vloeistof uitgevonden, waarvan een paar druppels op de huid voldoende zijn om een mensch te dooaen, zoodat we in de toekomst met deze vloeistof beladen draadloos bestuurbare vliegmachines kunnen verwachten, die dit venijn over menschen en dieren zullen uitsproeien. En daarom een nieuwe oorlog moet verhinderd worden. Willen de heeren er niet. aan, dan moeten de transport- en spoorwegarbeiders en de mijnwerkers den oorlog onmogelijk maken. „We beiooven niet veel, maar we geven veel," zeggen deAnti-Revolution- nairen. Ja zeker aldus de spr., hun leider geeft ons ook de dure petroleum. En als men die zelfde heeren spreekt over een uitvoerbelasting in Indië, dan willen zij daar niets van welen. En om toch aan de noodige gelden te komen, laat de liberale Gouver neur-Genei aal eerst zijn salaris met f 48000 verhoogen om daarna f 10000 terug te geven aan de schatkist. Ook de ambtenaren moeten hier aan geiooven, maar hierbij doet zich het eigenaardige feit voor, dat, hoe minder men verdient, hoe grooter percentage men moet afstaan. Het slot zijner rede is een vurige aan sporing tot de aanwezige partijgenooten, om in de komende dagen toch vooral actief te wezen. Denkt er aan het gaat in dezen kieskring niet om den persoon van Duijs, maar het gaat om de partij en het stelsel, dat deze vertegenwoordigt. Hierna wordt even gepauseerd, in welken tijd de zangvereeniging nog een paar num mers ten gehoore brengt. Alsdan neemt Mevr. MiedemaZondervan het woord, die zich meer speciaal richt tot de vrouwen. Velen hebben niet veel vertrouwen in het politiek inzicht van de vrouwen. Spreekster is echter van een andere meening. In Maastricht, Delft, Leiden en Amsterdam, waar de vrouwen reeds actief aan den stembusstrijd hebben deelgenomen, hebben vele vrouwen onze zijde gekozen, waarvan wij dat. niet verwacht hadden. Toen konden wij haar echter wijzen op de economische ontwrichting, een gevolg van slecht regee- ririgsbeleid. Is dit wapen ons momenteel uit' de handen geslagen, thans heffen wij onze leuze „ontwapening" aan. Wij zuilen haar er op wijzen, dat zij onze zijde moeten kiezen, willen zij haar kinderen niet naar het slachtveld gebracht zien. En daar zullen zij alles voor willen opofferen, want zij zijn de ellende van den afgeloopen oorlog, die zooveel namenloos wee in de wereld heeft gebracht, nog niet vergeten. Wij zullen haar er op wijzen, dat de be zittende klasse wil bezuinigen door de loonen te drukken, dat Philips van de gloeilampen fabriek, waar indertijd nog 151 1 0 dividend werd uitgekeerd, gezegd heeft: „DeNeder- landsche arbeiders moeten eens naar hun Duitsche broeders kijken die zich tevreden moeten stellen met aardappelen en wat zout," en dat er in een tijd, toen hier honger en gebrek heerschie, 455 millionabs in ons land zijn bijgekomen. Dan zulien devrouwen gaan begrijpen, dat zij het niet van de be zittende klasse moeten hebben en zal al spoedig blijken, dat de meeste harer onze zijde zullen kiezen. Hierna werd de meeting gesloten. Zondag hebben we nog eens een kijkje genomen aan den Brederodeweg. Het viel ons op, dat de weg, hoewel smal, vrij goed berijdbaar was, althans beter dan de Hagelingerweg en de Zeeweg. Het stoof er echter geducht, en we kunnen ons be grijpen dat de bewoners over de zand woestijn voor hun woningen klagen. Doch ook in dit opzicht zijn de bewoners van bovengenoemde wegen te beklagen. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: E. Schong—Raspoort, z. C. P. Doesburgv. d. Kolk, z.A. Steen beekKoridon, d.W. KrooneBlanken, z.M. C. Lagrand Selie, d. Overleden: A. P. Wijntjes, 59 jaar, man van J. A. M. van Wijck. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 17 Juni 1922: 2 timmerlieden; 2 mandenmakers; 2 zeilmakers; 1 boelster; 1 sigarenmaker; 1 broodbakker3 typografen 8 zeevis- schers 5 kuipers; 8 bankwerkers; 3 plaat werkers 3 vuurwerkers; 6 machinisten 4 stokers; 5 metaaldraaiers3 koperslagers; 1 aut. lasscher8 kantoorbedienden; 156 los arbeiders. SPORT. Voetbal. Vrijdag a.s. houdt Stormvogels haar jaarlijksche Algemeene Vergadering in hotel „Willem Barendsz". Behalve de gewoonlijk op de agenda voorkomende punten van behandeling, meldt deze ook de bespreking over het 10-jarig bestaan. De periodiek aftredende bestuursleden zijn de "Heeren Michels, Slikkerveer en Suwerink. BINNENLAND. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling, van het handels informatiebureau van VAN DER GRAAF 8i Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 16 Juni in Nederland uitgesproken 63 faillissemen ten tegen 55 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 Juni 1922 1251 faillissementen tegenover 939 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. GRATIS-ADMISSIE ingevolge beschikking van de Arr.-Rechtbank te Haarlem, dd. 20 Dec. 1921. In den jare 1900 twee en twintig, den negenden juni ten verzoeke van TRIJNTJE ZWART.zonderberoep wonende te lj muiden gemeente Veisen, te dezer zake domicilie Kiezende aldaar aan de Kanaalstraat No. 80 ten kantore van den advocaat en procureur Mr. A. W. Hetlema, die tot procureur wordt gesteld en als zoodanig zal occupeeren en voorts domicilie kiezend te Haarlem aan de Pieter Kiesstraat No. 50rood Heb ik Jan van Wijngaarden, deuiwaar der bij de Arrondissements-kechtbank te Haarlem, wonende en kantoorhoudende aldaar aan de Nassaustraat No. 14 huis; AAN SIMON LANGBROEK laatst gew. heb bende te IJmuiden, gemeente Velsen, doch thans afwezig en zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken aan de hoofddeur van de vergaderplaats der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, en aan het huis der gemeente te Velsen, ter wijl gelijke afschriften door mij deurwaarder zijn afgegeven aan den E. A. Heer Otficier van Justitie bij gemelde Rechtbank door wien het origineel van dit exploit met „gezien" is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst in de „IJmuider Courant" BETEEKEND een vonnis door de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem op 9en Mei 1922 tusschen requirante als eischeres en den gerequireerde als gedaagde bij verstek ge wezen Voorts heb ik, deurwaarder, exploit doende, als boven, den gerequireerde GEDAGVAARD om op Dinsdag den 19 Sept.'22 des voorm. te 10 uur bij procureur te verschijnen ter terechtzitting der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat No. 81, aldaar, TEN EINDE aangezien eischeres den 30en November 1916 te Velsen is gehuwd met Simon Langbroek aangezien gemelde Simon Langbroek den 2óen Juni 1918 vanuit IJmuiden ter vissclie- rij als stuurman met oen logger „Juno", gemerkt 1J.M. 258 van de reedtrij N. V. Visscherij Maatschappij „Nereus", geveslig- tigd te IJmuiden is uitgevaren-en dat sedeit dien van schip en bemanning niets is ver nomen aangezien alsoo sedeit zijn vertiek meer dan een jaar is verloopen en er dus termen bestaan, ten aanzien van Simon Langbroek voormeld, rechtsvermoeden van overlijden te doen uitspreken aangezien eischeres belang heeft, dat er ten aanzien van gedaagde rechtsvermoeden van overlijden worde uitgesproken en zij verlof gevraagd en bij de beteekende be schikking bekomen heeft, om den gedaagde bij openbare dagvaarding op te roepen; aangezien op de eerste dagvaarding noch den gedaagde, noch iemand van zijnent wege is verschenen, waarop bij het ten deze beteekend vonnis verlof is verleend tot het doen eener tweede oproeping op den voet en de wijze als bij voormelde beteekende beschikking is bepaald Mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waar van door de eischeres, na het vervullen der in dezevoorgeschreven formaliteiten zal worden geconcludeerd, dat bij vonnis worde ver klaard, dat er ten aanzien van den gedaag de sedert den 30en November 1918 rechts vermoeden van overlijden bestaat, bovendien eischeres verlof te verleenen een nieuw huwelijk aan te gaan en dat gedaagde zal worden veroordeeld in de kosten van het geding. De kosten dezes zijn f 7.30 in debet. (get.) J. van Wijngaarden, deurw. „Gezien" en afschriften overgenomen door Ons Officier van Justitie bij de Arrondisse ments-Rechtbank te Haarlem op heden den 9 Juni 1922. (get.) Van Everdingen. Gratis geregistreerd te Haarlem 10 Juni 1922, deel 30, folio 134, recto vak 6, een blad, geen renvooi. p' De ontvanger (get.) onleesbaar.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 2