VAN HERWAARDEN-S Albion mixture UITBREIDIN6S-0PKUIMIN8 ion. DE VUHARD Circusmenschen rooktabak, ECZEMA I jeukende uitslaj Handels- en Boekdrukwerken spoedig, prima uitgevoerd en tegen uiterst billijke prijzen Telefoon 153, Willemsplein II en 16, van onze groote Balans-uitverkoop op 31 Juli a.s. Zie groote advertentie a.s. Zaterdag ÉSüodwrsaic Adverteert in dit blad Deukhoeden Etalage a f 2.25 per istuk egre jol j assen Heeren- en Kinder-stroohoeden voor halven prys Thalia Theater GEURIGE VOORDEELIGE Het Bestuur der Yereeniging van Wasschery-patroons van Haarlem en Omstreken geeft by dezen kennis, dat door vacantie van het personeel de Wasscherjjen 2 Wasschen welke elke II dagen j worden behandeld, zullen nn een week later worden afgehaald. HET BESTUUR. Fa. 3. Oostwald Za. - - Schagchelstr. 2 Haarlem RhcumatlcR TH ALI A-THE ATE R IJMUIDEN CIRCUSMENSCHEN PRIJSCOURANT RUNHYLEESCH i)e verborgen vallei Geweldige Tragedie 6 Aeten. J. FküCllX. FEUILLETON Ziet heden onze speciaal Extra aanbiedingen inOverhemden Flanellen Pantalons Zomer-Onderkleedïng Speciale Vacantie aanbiedingen in: Waschbare Linnen Jongenspakjes, Cheviot Broeken Witte en gekleurde Truien, Sportriemen, Bretels ZIE ETALAOES! AANBEVELEND, Heeren Modemagazijn - Kanaalstraat C 24 - Tel. 171 Tel. 136. IN In de hoofdrol RIA MARBECK. Voor Huidaandoeningen BELEEFD AANBEVELEND. mmmmmÊmmm A A iM jicht, spit in de rug, stijve en stramme ledematen, rugpijn verstuikingen spierpijn, kneu zingen, zenuwpijn, ledenpijn, spierverrekkingen en verder alle rheumatischeaandoeningen en pijnen die ontstaan zijn tengevolge van gevatte koude, geneest men met het heerlijke wrijfmiddel Wortelboer's Olie van jacoba Maria Wortelboer. Verkrijgbaar f 2.— per flacon bij de verkoopers van Wortel boer's Artikelen. Telefoon 136 HEDEN WOENSDAG en DONDERDAO, aanvang 8.15 UUR Boeiend drama in 5 afd. Een film vol afwisselende momenten, in een prachtvolle omgeving opgenomen. Vanaf ZATERDAG a.s. van PRIMA lste kwaliteit versch geslacht I Doorregen Ossenlappen Gehakt en Pouiet Magere Lappen Roastbeaf Rollade Biefstuk aan den winkel afgehaald. Aanbevelend, Teif. 244 Breesaapstraat C 14 f 0.80 f 0.80 f 1.00 f 1.10 f 1.10 f 1.50 De driehoek. Wordt vervolgd. - .V. Drukkerij Een paar druppels D.D.O. het middel voor eczeem, uitslag, jeuk, zijn vol- I BA doende om die huidaandoeningen volkomen te onderdrukken. Een g|£ verkwikkende slaap zal U een HÜmF aan8enaam ontwaken geven; gij St zult U frisch en opgewekt ge- voelen en het leven zal U opnieuw toelachen. De genezing begint f <net het eerste gevoel van ver- lichting. Bedenkt, dat daar maar een paar druppels D.D.D. voor Br noodig zijn. Begin vandaag nog wm de behandeling. Hoofdagent B. ME/NDERSMA. Den Haag. I van wien uitgebreide brochure voor huid- I lijders gratis te verkrijgen Prijs f 0.75 I en f 2.50 per fl. bij alle apothekers en 1 drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige j D.D.D.-zeep a f I. - Verkrijgbaar te IJmuidca bfl8. Smit, Ges. BargerbsaVelieroord: F». C, Sok, C. Hitskes, IS6EVI per 5 ons door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALSTRINO. 59 Zij noemde het in haar onschuld „on deugendheid" en voelde zich aange naam verward. „Wat zal ik doen, als hij me een zoen wil geven?" dacht zij verschrikt-verrukt. En toen ie dag voorbij ging, en hij daar geen poging toe deed, voelde zij zich, hoewel ze het zichzelf niet bekennen wilde, toch m n beetje teleurgesteld. Als bij gemeenschappelijke, 'stilzwij gende overeenkomst, bepaalden zij hun gesprekken tot veilige oppervlak kigheden. Herinneringen uit zijn kin derjaren gaven hun genoeg stof tot lachen. Ralph was het meest aan liet v oord. „Toen ik nog een kleine jongen was," vertelde hij, „braken ze de straat eens on voor ons huis om een waterleiding te leggen. Ze kwamen terecht op een o a de begraafplaats van Indianen. Mijn vriendjes en ik waren aan het kegelen met de schedels op het trottoir, en e< n agent nam ons mee naar het bureau. Eu daar kregen we wat te hooren!" Toe kwamen jullie er ook bij!" zeide Kitty met gemaakte verontwaardiging, „kleine kanibalen!" „Waarom?" vroeg Ralph plagend. „Cude botjes zijn erg prettig orn mee te st elen. Ze ruiken zoo lekker naar aar- j de of houd je niet van die lucht?" 1 „Ik vind het vreeselijk," zei Kitty, j „Heb je Hamlet nooit gezien?" vroeg Ralph. En hij citeerde, bij gebrek aan 'doodskop, een theekopje in zijn hand: „Helaas, vriend Yorich! Ik kende hem goed, Horatio. Hij was een man van eindelooze scherts." Ralph droeg het geheele tooneel voor, nu en dan met inlassching van impro visaties. Kitty zeeg slap van het lachen op de bank neer. Zij was een van die bedeesde, eenigszins dwepende, licht gekwetste en goedlachsche meisjes, die den geest van een man vonken kunnen doen spatten. „We spraken daar over botjes," ging Ralph voort. „Toen ik in Mc. Gill colle ge liep, hadden mijn kamergenoot en ik ons het brood uit den mond gespaard om een volledig skelet te kunnen koo- pen. Al z'n gewrichten kon het bewegen Aanbiddellijk was hij! We stalden hem in de kleerenkast, daar hing hij aan een kleerenhaak." „Jakkes!" zei Kitty. „De hospita had een dochter, <m de dochter een galant. Dat stel verveelde ons deerlijk. Zij hadden een half uur werk om elkaar goedennacht te zeggen als ze 's avonds afscheid namen, onder aan de trap. Dan stegen er geluiden naar hoven, net of een koe haar pooten uit een drassig land trok." „Maar Ralph zeide Kitty blo zend. „Dat begon ons te vervelen," ging Ralph voort. „Daar moest iets aan ge daan worden. Ik kocht ergens wat phos- phorhoudende verf; daarmee beschil derden wij mageren Hein van top tot teen, en door zijn hoofdkaak sloegen wij een touw. 's Avonds kwam het span thuis, en draaide zooals altijd, het licht in de gang uit, voor zij begonnen met afscheid te nemen. Daar hadden wij op gewacht. We slopen de bovengang in, en bogen ons over de leuning. Toen lieten we vrind Hein langzaam aan het touw zakken, en daar kwam hij deftig de trap af, stap voor stap. Hij glansde blauwachtig; ieder bot kwam op z'n voordeeligst uit!" „Je had hun een doodschrik op 't lijf kunnen jagen," vond Kitty. „Dat geluk mochten wij niet smaken," zeide Ralph. „Zij hoorden hem pas aan komen, toen hij al halverwege was. Toén liet ik hem een beetje met zich zelf klapperen. Goeie hemel! Je hebt van je leven nog nooit iemand zoo hoo ren gillen als die twee! Zij renden naar de voordeur, en rukten er aan als beze tenen, maar ze konden haar niet open krijgen! Ik moest zoo vreeselijk lachen, dat ik het touw uit mijn hand liet glip pen. En toen legde Heintje de rest van den weg in zittende houding af, als nam hij een sneeuwhelling in een bobslee Och, och, ik zal het mijn even lang niet vergeten!" „Ik vind het heelemaal niet aardig om die menschen zoo bang te maken!" zeide Kitty. Maar toch moest zij lachen en haar oogen beleden haar bewonde ring voor zijn brutalen durf. „Den volgenden dag verhuisden wij", besloot Ralph zijn verhaal. HOOFDSTUK XVIII. Den Volgenden dag, den vijfden na Ralph's aankomst in Milburn-ravijn, was hij sterk genoeg om wat rond te Loopen. Jim Sholto nam hem mee naar het terrein der ertsdelvingen. Jim koe sterde heimelijk de hoop, dat hij in Ralph een werkman zou vinnden, die tijdelijk de plaats van een zijner zoons kon innemen. Waar hij zelf den leeftijd ven harte-stormen te boven was, kwam hei niet bij hem op, dat het niet onge vaarlijk was, een vreemden en niet on- knappen jongen man in zijn familie- Eden op te nemen. Terwijl zij weg waren, werkte Kitty in het blokhuis voort met een onregel matigheid die haar zelf, anders steeds kalm en rustig, vreemd voorkwam. Nu eens stond zij, als in gedachten, stil voor zich uit te kijken, een glimlach spelend om haar mond; dan vloog ze weer plotseling naar het andere eind van het huis, als hing haar leven er van af, of zij met het werk klaar zou komen maar weldra stond zij weer stil te droo- men..,. Gedachteloos nam zij de din gen op, zette ze zonder reden op een an dere plek weer neer alleen om ze even daarna, zelf niet wetend waar ze gebleven waren, weer te gaan zoeken en op hun oude plaats terug te brengen. Nu en dan zong zij melodiën die zij nergens ooit gehoord had, die uit haar hart schenen te komen, en steeds lioo- ger en hooger gingen tot haar stem tril de en oversloeg. Gedurig liep zij naar den spiegel beurtelings angstig, kri tisch, beschaamd, blozend en telkens gerust gesteld door het beeld, dat zij ei in weerkaatst zag. Elke drie minuten liep zij naar de deur om den weg af te zier, of hij nog niet terugkwam. Met dit doel ging zij het pad een eind je op, toen zij achter zich zachtjes haar naam hoorde roepen. Zich omdraaiend, zag zij langs het pad dat van de rivier naar het blokhuis leidde, een gracieus figuurtje naderen, gekleed met een rok van bokkenleer en een blouse van rood fluweel, het mooie, donkere gelaat rus tig glimlachend, het zwarte haar om het trotsch gedragen hoofd gewonden. Het was haar vriendin en haar redster; blij strekte zij haar de handen tegemoet ernstig en zacht glimlachend, juist zoo als zij haar de eerste maal gezien had. Kitty uitte een kreet van blijdschap, sloeg haar armen om haar vriendin heen, en leidde haar naar het blokhuis waar zij haar met geweld in een stoel neerdrukte. Annie! Annie! Annie!" riep zij ver rukt uit. „Wat vreeselijk lief van je om te komen! Ik heb er zoo naar verlangd je weer te zien! Je moet zeker een week hier blijven!" Glimlachend schudde Nahnya het hoofd. „Ik kwam alleen maar de kano terug brengen," zeide zij met haar weeke, volle stem, die zonder ling harmonieerde met Kitty's opge wonden toon van spreken. „En ik heb versch berggeitenvleesch voor je mee gebracht." „Heb je je eigen boot nu terug? Is ze niet beschadigd?" wilde Kitty weten. „Ze had alleen maar een kleine scheur gekregen tegen de rotspunten," antwoordde Nahnya. „Ik kon het ge makkelijk maken."

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4