Ansichten van Uitluiden en Souvenirs Boekhandel P. F. C. ROELSE Spaar- en Voorschotbank Boaz Boekhandel P. F. C. Roelse. Handels- en Boekdrukwerken spoedig, prima uitgevoerd en tegen uiterst billijke prijzen Telefoon 153. Willemsplein II en 16 OPRUIMING Sin|8wei's Boekhandel Openbare Verkooping Meubelen Vleeschhal N.Y. LJmuider Agenturen en Administratiekantoor Hypotheken, Scheepsverbanden, Coöperatieve Stoom wasscherjj en Strjjkinrichting annex Badinrichting SNEEUWWITTE WASCH Amsterdamsche "Sillemspleln „P O L H M NIA" Het Bestuur der Vereeniging van Wasscherjj-patroons van Haarlem en Omstreken geeft bp dezen kennis, dat door vacantie van het personeel de Wasscherjjen se 14 tot en met 19 Wasschen welke elke 14 dagen worden behandeld, zullen nn een week later worden afgehaald. HET BESTUUR Verkooplokaal Visseringstraat 15 FEUILLETON De verborgen vallei Heldere Wasch Zorgvolle Behandeling droog toegeslagen of geheel opgemaakt Speciale afdeeling voor het waeschen van Wollen en Molton Dekens, Ketelpakken Zeeman öwassehen De Badinrichting is geopend: Coöperatieve BEGRAFENISONDERNEMING Jn. Kaper Pzn. AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN Beveelt zich beleefd aan voor alle daartoe benoodlode werkzaamheden timmerman, metselaar en aannemer WILLEM BA RENZSSTRAAT 16 door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALÏTRINO. Wordt Tervolfd Grootste sorteering nieuwe kaarten Bij afname van partijen zijn de prijzen voor wederverkoopers uiterst laag gesteld Kanaalstraat 65, ljmuiden Dir.: L. M. Camman Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Admlnistratiën Telefoon 307 IJMU1DEN Snelliusstraat 39 Woensdags van 2—6, Vrijdags van 410 en Zaterdags van 26 uur n.m. Oevestigd te ljmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A.W. Hellema, W. Polderman Jr., H.W.Creutzberg, F.J. H. Schneiders Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. HELLEMA, advocaat en procureur, alhier D eze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/a pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 79 uur n.m- H. B. S. De op de H. B. S. te Velsen in gebruik zijnde studieboeken en verdere leermiddelen zijn voorhanden in en kunnen dus direct na bestelling uit voorraad worden afgeleverd door den ljmuiden, Kanaalstraat hoek Oranjestraat. Telefoon 97. s,«sss H.V. Drukkerij Sinjewel BELEEFD AANBEVELEND. Stephensonstraat hoek Huigensstrait DAOELIJKS VERKRIJGBAAR Versch geimporteerd rundvleesch Gehakt per 3 pond f 1.00 Lappen f 1.20 Vet f 1.20 Vet 5 ons f 0.50 Lappen extra mooi per 5 ons f 0.55 Rib en Baklappen f 0.60 Roasbeaf en Rollade 0.65 Biefstuk f O.90 MUZIEK Deurwaarder J. VAN WIJNGAARDEN zal op DONDERDAG 10 AUGUSTUS, 's namiddags 2 uur, publiek verkoopen: Een moquette Salon-Ameublement, een rood leder Huiskamer- Ameublement, Buffet, Linnenkasten, Canape, Divan, Stoelen, Tafels, Spiegels en Schilderijen, Kleeden, Mangels, Kachels en Fornuizen, Heeren- en Damesrijwielen, enz. enz. Kijkdag Woensdag 9 Augustus, 104 uur. Goederen kunnen nog worden ingebracht, voor deze verkooping, dagelijks 104 uur. Inlichtingen: G. JOCHEMS, Wilhelminastraat 17, ljmuiden. Gemengde Zangvereeniging VELSEROORD. Opgericht 8 Dec. '19 Door toetreding van een groot aantal Heerenleden, zijn de onder. Iinge verhoudingen der stemmen eenigszins gewijzigd en is het nood zakelijk geworden te trachten het aantal damesleden uit te breiden. Dientengevolge verzoeken wij aan nette Dames boven de 18 jaar, die lust gevoelen zich bij onze Vereeniging aan te sluiten, ziet te willen vervoegen op Maandagavond van 8 tot 10 uur aan de con certzaal „Tivoli" of zich schriftelijk of persoonlijk op te geven aar den Directeur, Ratelstraat 25 Velseroord. HET BESTUUR. 63 „Je kunt hier een poos blijven, en met werken verdienen wat je opeet," zeide Jim listig Ralph schudde het hoofd ten ant woord. Beiden zwegen. Jim ging zicht baar met zichzelf te rade, hoe hij de on derhandelingen weer zou openen. „Hoor nu eens!" zeide hij eenigszins ongeduldig. „Ik kan niet met jc spre ken als je door gaat met hakken. Heb je zoo'n haast om weg te komen, dat je geen vijf minuten die bijl kunt neerleg gen?" Onwillig liet Ralph zijn bijl rusten, en ging op een anderen steen zitten aan de beek. Zijn gelaat vertoonde een trek van halsstarrigheid, die voor den uit slag van hun onderhoud niet veel be loofde. Ralph mocht den ronden, een- voudigen Jim graag, maar de toestand was hopeloos, en waar er niets meer te redden viel, zag hij geen andere oplos sing dan hem te bruskeeren. Jirn vernederde zich terwille van Kit ty. Hij voelde, dat hij mee1- van zichzelf vergde, dan hij verdragen kon, maar hij achtte zich er toe verplicht; wie an ders zou zijn dochter kunnen helpen? „Ik heb me aan je gehecht, sinds je hier bent binnengevallenbegon hij onhandig. „Ik kail het niet zwijgend aanzien, wanneer je een domme streek wilt begaan." Ralph's neusvleugels trilden onheil spellend. „Ik zal mijn weg wel vinden," zeide hij kortaf. „Hier heb ik niets meer te doen." „Laat mij uitspreken," vervolgde Jim met voor hem buitengewoon geduld. Je bent nog onervaren. Ieder die het land kent, zal je kunnen vertellen, dat elke verbintenis tusschen rooden en blanken noodlottig is." Ralph sprong op. „Nu is het genoeg!" barstte hij uit. „Ik ontzeg je het recht, je in mijn particuliere aangelegen heden te mengen. Jim stoof ploseling op. „Ik ontzeg je het recht!" schreeuwde hij. „Je spreekt ais iemand die niet goed bij het hoofd is! Je bent gek! Ik heb het recht je op te sluiten, tot je weer bij je verstand bent gekomen!" „Dat zou ik toch maar niet probee- rep," ried Ralph. „Krankzinnigheid is het om geen ander woord te noemen!" raasde Jim voort. „Hier te komen binnenvallen als jij gedaan hebt, en mijn klein meis je het hoofd op hol te jagen met je mooie praatjes en dan maar weer ach ter een ander aan „Dat is een leugen!" riep Ralph. „Ik was op weg naar dat andere meisje, toen mij mijn ongeluk overkwam. En nooit heb ik Kitty het hof gemaakt, of haar willen doen gelooven dat ik van haar hield! Vraag het haar zelf!" „Ja, lafaard, nu wil je je nog achter haar verschuilen," hoonde Jim. „Eenj meisje heeft zeker geen trots hé?" In blinde woede over die valsche^ beschuldiging greep Ralph naar zijn bijl maar hij kon de hand niet opheffen tegen Kitty's vader. Hij liet de bijl vallen. „Om Godswil, laat mij gaan en vergeet me!" riep hij. „Je bent hier doodziek en uitgeput gekomen," ging Jim voort, „zij heelt je verzorgd, je verpleegd je hebt je le ven aan haar te danken! En wat krijgt zij voor dank? Ik vond haaroh! ik word dol als ik er aan denk Ik zou je kunnen vermoorden als ik niet wist, dat het haar 't hart zou breken! Jij el lendige stadsheer! Ik snap niet wat ze in je ziet!" „Wat kan ik er aan doen?" riep Ralph wanhopig uit. Het is mijn schuld toch niet! Zeg me dan wat ik doen moet, om het weer goed te maken! „Blijf hier," zeide Jim, iets kalmer nu. „Geef die dolzinnige jacht op, en her stel wat je hier bedorven hebt." Ralph schudde het hoofd. „Dat is on mogelijk," zeide hij langzaam. „Hoe zou ik Kitty ooit gelukkig kunnen maken, als mijn hart elders is?" „Je hart!" herhaalde Jim verachte lijk. Hij hief zijn gebalde vuisten op. De hemel geve mij geduld on zelfbe- heersching!" Hij zweeg plotseling op het geluid van Kitty's stem. Zij riep hem; in de laagte waar Ralph zijn vlot bouwde, waren zij onzichtbaar vanaf den weg, en van uit het blokhuis. Jim antwoordde wei nig opgewekt. Weldra kwam Kitty doodsbleek door net struikgewas. „Wat voert u hier uit?" vroeg zij haar vader scherp. De eenigszins ouderwetsche vader stond versteld, zich zoo door een zijner kinderen te hooren aanspreken. Hij staarde haar sprakeloos aan. „Een, mooie manier om je vader aan te spre ken," bracht hij eindelijk uit. Zijn woorden maakten niet den ge- ringsten indruk op haar. De zachte Kh- ty van voorheen scheen een ander te zijn geworden. „Ik geloof dat u pro beerde hem over te halen hier te blij ven!" riep zij met fonkelende oogen. „Nou nou!" stamelde Jim, niet we tend wat te zeggen om haar tc kalmee- ren. „Ik deed het voor jou!" Een zwakke kreet van machtelooze woede ontsnapte haar „Hoe kunt u mij zoo te schande maken!mompelde zij. „Te schande maken?" herhaalde de arme Jim. „Maar als je toch iets wilt hebben, moet je er toch voor vechten?" „Ik wil hem niet hebben!" riep zij. „Laat hem weggaan! Hoe eerder 1 gaat, hoe liever 't mij is! Verstaat u mij: ik haat hem! Ik wil hem nooit meej zien, zoolang ik leef!" Dat was dien dag de derde maal dal Ralph verloochend werd. Hij was maar een mensch, hij voelde zich in zijn eigen liefde gekwetst. „Wat mankeert jullie allemaal?" riep hij uit. „Ik ben geen mooiprater of een gemeen sujet! Waar om moet iets mij verweten worden, waar niemand schuld aan heeft?" „Kom mee naar huis!" zei ICitty ge biedend tot haar vader. Jim volgde haar als een geslagen hond. „De hemel mag weten wat ze nu weer wil," bromde hij. Ralph ging weer aan zijn werk met een koortsachtigen ijver; de pijn in zijn schouder telde hij nauwelijks. Het beste was maar niet verder te denken: aan den toestand was toch niets te verhel pen. Hij moest alleen zoo gauw moge lijk zien weg te komen. Hij boorde ga ten in de uiteinden der vier balken, in twee zware kruishouten: toen sM hij het geheel met stevige houten p nen in elkaar. Toen hij eindelijk kil was, was de middag reeds grootende verstreken. Hij duwde zijn vlot de vier in, legde het vast, en nam den a gaar en de bijl mee terug naar de wei plaats. Jim Sholto, die daar bezig was t het schoonmaken der ovens, went hem, toen hij binnentrad, een onvri delijk, norsch gelaat toe. „Kan ik wat levensmiddelen, een ?- weer en een deken van je koopeB vroeg Ralph kortaf. „Het ligt al klaar voor je in de ke ken," klonk het barsche antwoord. J' zal nog geen hond van honger lat* omkomen, als ik er wat aan doen kat Ralph ging niet op de laatste opia king in. De twee mannen gingen nar de keuken. Wat hij noodig had, lag da;?) op tafel: geweer, gordel met ammuR tie, een stel dekens en een pak met vensmiddelen. Kitty was nergens zien. „Betaal maar, wat je wilt," zeide Jit onverschillig. „Het is vijftig dollar waard," zei Ralph, terwijl hij het geld neertelde.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4