IJmuider Courant opleiding"'" Y rouwen, Meisjes en Jongens Bloksteeg Beverwyk flink Meisje OFFICIEEL. HINDERWET. PRED IK BEURTEN JJMUIDEN. VOOlt ZONDAG A.$. NED. HERV. KERK. GEREF. KERK. CHR. GEREF. KERK. VELSEROORD. NED. HERV. KERK. GEREF. KERK. VELSEN. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. G.J. Waardenburg van WIJKEROOG. GEREF. KERK. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. EVANGELISATIE. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. De „roode streep". POSTER IJ EN. SCHEEPVAART. ADVERTENTIES, JS'et dagmeisje net meisje Iemand biedt z. aan Manufacturen Modes Oevraagd Maandag 14 Aug. a.s. Ie Koop Zaterdag 12 Augustus Tweede blad Burgemeester en Wethouders dergemeente Velsen brengen ter openbare kennis dat ter Oemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N. V. Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der firma van Oelder Zonen, te Velsen, om vergunning tot het uitbreiden van haar waterreinigingsgebouw, door het maken van een aanbouw, waarin geplaatst zullen worden vier betonnen waterfilters, op het perceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie H No. 3887. Op Zaterdag, den 26 Aug. 1022, des voor middags te elf uren, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de Secretarie der Oemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat vol gens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Velsen, den 12 Aug. 1922. Burgemeester en Wethouders voorn., de Secretaris, de Burgemeester, Th. J. Wijnoldy Daniëls. Rijkens. 1U uur: Ds. Creutzberg, Pred. Duinoord- kerk, te 's Hage. 3 uurDs. v. Oostrom Soede. Doopsbediening Zaterdagavond 8 uur bidstond. DOOPSGEZ. GEM. AFD. PROT.-BOND. 10.30 uurDs. Pekema van Enschede. 10 uur Ds. N. Buffinga. 5 uurDezelfde. 10 uur: Ds. J. B. G. Croes. 5 uurDezelfde. 10 uur: Ds. P. E. Barbas van Haarlem. 10 uurDs. Wissink. 5 uurDezelfde. Hansweert. 10 uur: Ds. Boerkoel. 5 uur: Dezelfde. 10 uur: de Hr. Romijn, Theol. Docts. Haarlem. 10 uurDs. Van der Hoff te Veenhuizen IJMUIDEN. Tijdens het Vrijdagavond door de Harmonievereeniging „Concordia" gegeven concert, werd aan den directeur, den heer S. Vlessing, namens een aantal vrienden en vereerders een zeer schoone boquet aangeboden. De heer Overbosch, ingenieur te den Haag sprak daarbij enkele woorden van groote waardeering. Door den heer P. Visser aftlier zijn aangekocht de houten loggerschepen Dirk Schev. 219 en Marian Schev. 404 voor respect, f 580.en f 1310.50. Feestelijke herdenking Tienjarig Bestaan der Y. V. V. „Stormvogels". Men deelt ons thans mede, dat de her denkingsfeesten naar anleiding van het 10-jarig bestaan der Y. V.V. „Stormvo gels" zullen plaats hebben op Zaterdag 19 Augustus a.s. Aan het programma ontleenen wij het volgende: 2 uur. Jubileum-wedstrijd tusschen Stormvogels I en Michels' Oude Garde, afgewisseld door een grooten gecostumeerden voet balwedstrijd, waaran 25 leden zullen deelnemen. Aan deze wedstrijden worden fraaie prijzen verbonden, welke naast de door Stormvogels tot, nu toe behaalde prijzen zullen worden geëtaleerd bij de 1-l.H. Boeree en Tellier, Kanaalstr. 4y2 uur. Groote optocht met muziek en banieren; punt van opstellen einde Kennermerlaan, bij de R. K. School, naar Hotel No. Een, alwaar het Bestuur van 5 tot 6V2 uur receptie zal houden. 7V2 uur. Reünie van leden met hunne dames in den schouwburg „Thalia" tot bijwoning van dtn cabaretavond, waarvoor een met zorg gekozen programma is vastgesteld. 11 uur. Groot feestbal in gebouw „Cy clop" onder leiding van den heer R. Martens. Zoo men ziet is een veelzijdig pro gramma samengesteld, en indien god Pluvius dien dag zich welwillend be toont, gelooven wij gaarne, dat het de Stormvogels niet aan de noodige be langstelling zal ontbreken. Wij willen tevens nog een woord van opwekking hieraan toevoegen, 0111 op den 19den Augustus zich met de ver eenigingskleuren, blauw-wit, te toien. VELSEN. Voor het examen Engelsch L. O. is te 's Gravenhage geslaagd Mej. E. A. A. Cense alhier. Voor het examen boekhouden M. O. is geslaagd de heer G. van Karsbergen, boekh. bij Openbare Werken alhier. De diensttijden van het spoor wegpersoneel. Onder het opschrift „Nieuwe verslech teringen van den diensttijden van 't spoorwegpersoneel. Aansturen op een conflict" deelt het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel het volgende mede: De Directie der Ned. Spoorwegen zond op 29 Juli j.l. onderstaanden brief aan den Minister van Waterstaat: „Wij hebben de eer er de aandacht van Uwe Excellentie op te vestigen, dat in 1920, bij de indeeling van het perso neel van den dienst van het vervoer on der de betrokken artikels van de twee de afdeeling van het A. R. D. in verband met de omstandigheden en den spoed, waaronder en waarmede die indeeling moest geschieden, er te weinig rekening mede gehouden is, dat van toepassing van art. 86 eerst dan sprake mag zijn indien de arbeid het uitgesproken ka rakter van onafgebroken of inspannen- den arbeid bezit, zoodat gevallen, waar in de werkzaamheden onmiddellijk verband houden met de elkaar met tusschenpoozen opvolgende goederen en reizigerstreinen, in welke tusschen poozen bijkomstig werk opgedragen wordt om leegloopen te voorkomen en gevallen waarin door traagheid of onbe holpenheid voortdurend gewerkt moet worden om de opgedragen taak te vol eindigen, buiten bereik van art. 86 val len. Wij vermeenen dat, zonder t.o.v. het personeel aan de billijkheid tekort te doen, niet langer onder art. 86 moeten worden gerangschikt: A. het personeel werkzaam op de kantoren der stationschefs; B. het personeel der bestel- en vrachtgoederenkantoren, behoudens de hoofden van sommige dier kantoren en de comptabele ambtenaren; C. de ambtenaren op dc groote sta tions belast met den perrondienst voor zoover de treindienstleiding berust in handen van afzonderlijk daarvoor aan gewezen ambtenaren; D. de rangeerders werkzaam op de personenemplacementen der groote sta tions (uitgezonderd Amsterdam C. S. en Utrecht C. S.) Een overzicht van de kantoren, pos ten enz., welke onder art. 86 zouden blij ven vallen is bijgevoegd. Wij verzoeken Uwe Excellentie hier aan wel uw goedkeuring te willen hech ten". „De bedoeling is dus zoo gaat de mededeeling van het hoofdbestuur voornoemd voort - om den arbeidstijd van duizenden ambtenaren, rangeer ders, seinhuiswachters en ander perso neel onderscheidenlijk met 12 en 18 uur per week te verlengen. De directie mo tiveert haar voorstellen door te beweren dat het rangschikken van personeel on der de verschillende diensttijdbepalin gen in 1920 te vluchtig zouden hebben plaats gehad. Deze bewering is vierkant onjuist. Nadat door haar in het laatste van 1918 was toegezegd, dat de diensttijden van het spoorwegpersoneel op de basis van den achturendag zouden worden geregeld, werd de nieuwe regeling eerst in den loop van 1920 ingevoerd. Als er al sprake is geweest van invloed van de Vakorganisatie van het personeel op de nieuwe regeling van de dienst- en rusttijden, de rangschikking van het personeel onder de diverse bepalingen heeft de directie geheel alleen in han den gehouden. Vervolgens heeft de Mi nister van Waterstaat, daarin bijge staan door den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten, de gelieele regeling en dus ook de indeeling van het per soneel goedgekeurd. Daarna heeft de vakorganisatie wèl herhaaldelijk aangetoond en bepleit, dat voor meerdere groepen personeel art. 86 van de diensttijdbepalingen be hoorde te gelden, maar deze pogingen zijn meest alle afgestuit op onwil van de Directie. Onder art. 86 behoort het personeel te vallen, dat voortdurend of inspannend arbeidt. In dit art. is bepaald: a. een diensttijd mag niet meer be dragen dan tien (10) uren; b. in een tijdvak van twee (2) ach tereenvolgende weken mag de gezamen lijke duui' van de daarin vallende diensttijden niet meer bedragen dan ne gentig (90) uren voor personeel uitslui tend of in hoofdzaak werkzaam op de kantoren van de in artikel 85 onder a genoemde personen, zes en negentig (96) uren voor personeel uitsluitend of in hoofdzaak werkzaam op andere kanto ren of belast met ander dan dagelijksch onderhoud van rollend materieel en honderd twee (102) uren voor het overi ge personeel." Het verlangen van de Directie is thans om op het overgroote deel van het personeel, dat na langdurige en nauw gezette overweging harerzijds onder dit artikel werd geplaatst, artikel 89 in toe passing te brengen. In art. 89 is bepaald: a. een diensttijd mag tweemalen in een tijdvak van twee (2) achtereenvol gende weken meer dan tien (10) uren, doch niet meer dan veertien (14) uren bedragen en de overige malen niet meer dan tien (10) uren; b. in een tijdvak van twee (2) ach tereenvolgende weken mag de gezamen lijke duur van de daarin vallende diensttijden en gedeelten van diensttij den niet meer bedragen dan honderd veertien (114) uren." Het is nog slechts eenige maanden geleden, dat voor het personeel wiens arbeidstijd men thans aanmerkelijk wil verlengen, zoodanige verslechteringen werden ingevoerd, dat het nu mogelijk is dit personeel door het geven van rusttijden van een half uur en meer op elk willekeurig tijdstip van den dag, veertien (14) uren in beslag te nemen. Ook kan men voor dit personeel vol staan met het geven van vrije dagen - ook Zondagen van dertig (30) uren, die dus in vele gevallen meer dan twaalf uren korter zijn dan de vrije dagen van de arbeiders in overheidsdienst en de vrije bedrijven. En thans maar weer een flinke duw terug, waarbij naast een volkomen on juiste toelichting ook nog gepoogd wordt den indruk te wekken dat in vele gevallen het betrokken personeel maar een beetje bezig gehouden wordt of zich kenmerkt door traagheid en onbe holpenheid. Behalve dat deze voorstellen er op neerkomen om de taak van het perso neel dat voortdurend of inspannend ar beidt nog te meer te verzwaren, hetgeen een aanslag beteekent op de verkeers veiligheid en de bedrijfszekerheid, zal de verbittering onder het betrokken personeel zoodanig stijgen, dat hier ze ker van een onverantwoordelijke po ging om te willen bezuinigen mag wor den gesproken. BURGERLIJKE STAND. Gemeente Egmond aan Zee. Geboren: 3 Aug. Maria Everdina, dochter van Evert Albert van Kraaijkamd en Jannetje van Huigenbosch. Naar het „Hbla." verneemt overweegt de verkeerspolitie om in drukke straten met veel verkeer per as, zooals de Leid schestraat, plaatsen aan te wijzen, waar voetgangers veilig kunnen oversteken. Op de drukke uren is het voor ouden van dagen en voor moeders met kinderen haast onmogelijk van de eene zijde der straat naar de andere te komen en ook zij, die jong en vlug zijn, hebben daarmee vaak de grootste moeite. Zooals men weet, bestaat in Parijs reeds dergelijke overgangen, welke worden aan gegeven door een roode streep, op den weg geschilderd. Op een teeken van de verkeerspolitie moeten alle voertuigen voor die streep stoppen en kunnen voetgangers oversteken. De regeling is niet erg naar den zin van de Parijsche chauffeurs' en zij hebben de strepen „weggeremd". Door herhaaldelijk krachtig remmen is nl. de verf allengs weggeschuurd. Er wordt nu naar betere, blijvende ken- teekenen uitgezien, welke bv. zullen kunnen bestaan uit een afwijkend bestratingsmate riaal, zooals een strook cementtegels in het asphalt. In Amerikaansche steden, waar dergelijke overgangen bestaan, is bepaald, dat een chauffeur, die iemand op zoo'n pad aan rijdt, onmiddelijk een schadevergoeding in contanten moet betalen. Onze wetgeving laat echter dergelijke bepalingen niet toe. Of hier ter stede geverfde strepen zullen komen, of dat de overgangen op andere wijze zullen worden aangegeven, is nog niet uitgemaakt. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: N. BakkerSchellevis, d., L. A. H. KoolSchimmelpfennig, d., C. Veldmanvan Strien, z. Ondertrouwd: A. van der Wal en C. E. van der Meij, P. J. van Breugel en F. Visser, C. Kok en G. Schoon, W. J. van Es en M. Lammers, P. Alders en H. Bosman, J. R. Huiser en M. J. Voogt, L. J. Olivier en C. C. M. Mors, P. Blom en A. Roschar F. var. Rooijen en C. Zuiderduin. Gehuwd: K. Hollander en G. A. W. Visser, F. J. Koek en R. Rademakers, C. Duijn en E. A, Hermans, F. van Galen en F. J. de Graaf, A. Amse en J. C. Eenhoorn. Velsen. Aangekomen 11 Augustus: Leopold David, m. b., Hudiksvall, houtstof, Papierfabriek.^)^ ,.Y. Vertrokken 10 Augustus: Maridal, st., Huil, ledig. ;j IJ m u i d e n. Het gistermiddag hier van de Oostzee binnengekomen, te Nantes thuisbehoorende Fransche stoomschip Sau- mur had zware slagzijde over bakboord, wegens het overgaan van den dekiast hout. VELSEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnnenland 1Drukkerij de Amsterdammer, Amsterdam 2. Mej. de Maan Hugenholts Arnhem 3 Pepsodent comp Amsterdam Brieven buitenland 4. Simois Holt Tuli 5. Madame Marie van Verre Antwerpen Briefkaarten binnenland. 6. Mej. E. Ghering Amsterdam 7. A. J. Sakonist idem 8. Mej. J. de Kleine 9. Mej. A. Kremer Worinerveer 10. K. Schipper Amsterdam 11. Zonder adres. Briefkaarten buitenland 12. Therese Engelhart Munchen 13. Alma Gisberbry Dusseldorf 2e Helft Juli Brieven binnenland 1. G. Duin Wijkeroog 2. J. Staaveman Melklaan Briefkaarten binnenland 3. H. Sloten Amsterdam Briefkaarten buitenland 4. E. Emanuel Copenhagen gevraagd, van 's morgens 8 tot 4 uur. D. J. Bais Jr., Kanaalstraat 43. Voor direct gevraagd van 14 of 15 jaar. Adres te bevragen bureau van dit blad. tot het bijhouden der boeken in de avonduren. Br. onder let. A, bur. van dit blad. bij voorkeur met bovenge noemde branche goed bekend Bij gebleken geschiktheid HOOO salaris Aanbieding onder letter M, boekhandel W. AAntonijsen, Beverwijk pl kunnen direct geplaatst worden aan de Concervenfabriek Ondergeteekende bericht hier mede dat hij zijn particuliere lessen en repetities weder aan vangt op De lessen der Muziekschool op Maandag 21 Augustus. N. GONLAG, Muziekleeraar. van V. D. voor MACHINIST ter koopvaardij aangeboden. Brieven lett.B. H. J., aan Boekhandel P. F. C. Roelse, IJ muiden. op gunstige voorwaarden, een zoo goed als nieuw huis in Nieuw- ijmuiden. Te bevr. Hadleystraat 31. Adverteer dit

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 5