Voor huidaandoeningen Spaar- en Voorschotbank Boaz Heeren Mode-magazijn Heden uit Engeland ontvangen Prima Zuiver Wollen Heeren-Onderkleeding Job. de Waard E. DE BIE, Keizer Wilhelmstraat A. Oosterwijk, ti e r v a t Yleeschhal ftls Gij art Wollen fantasie Vesten 4g Woningbouw te Egmond aan Zee| Vry Burgerwoonlmis VERfcÜOPING FEUILLETON De verborgen vallei THALIA-THEATEK IJMUIDEN Amsterdamsch© Kanaalstraat C 22, 2é, Telef. 1711 prijzen plm. 80 procent beneden de bekende Hollandsche fabrikaten I Tevens pracht kleuren Cosluumnaaister E enige naaihaizen 2kronyuwel kachels f 1.40 per pond, bij de 10 pond en meer f 1.35 per pond. en aan den wagen. Vrachtauto, Een gr<iot pakhuis Hóek-winkelhuis Vraagt thans eens zichtzending\ GEHEEL NIEUWE COLLECTIE Heeren-Overhemden, Hoeden, Petten 4<; Klaas Meijer M Boukje Meijer-Aardema §fc j» Net meisje Dagmeisje Sterke damesfiets Mooie vulkachel H uishoudster, Net dienstmeisje Net meisje gevraagd, Vrij huisje Dension aangeb Bloedarmoede - Zenuw zwakte Algemeene verslapping. Flink woonhuis Flink woonhuis Bovenhuis m. keuken ARTS, heeft zijn praktijk Be gr avenis-Onder neming Jn. Kaper Pzn. AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN Beveelt zich beleefd aan voor daartoe benoodlode werkzaamheden Heden Woensdag en Donderdag Coöperatieve Aufgébot. Alouidus Stahl, j wohnhaft zu IJmuiden Velsen, früher wohnhaft zu Elsoff, und Sophia Pauli, wohnhaft zu Utrecht, eine Ehe miteinander wollen eingehen. timmerman, metselaar en aannemer WILLEM BARENSZSTRAAT 16 Het einde. üjj^ Don 30sten September hepen onze geliefde Ouders eQ •3R den dag te herdenken, waarop z;j voor 25 jaar in den eeht vereenigd zijn. Dat zij nog lang gespaard moge bleven, is de wenschvaD hunne dankbare kinderen. IfmuideD, 19 Sept. 1922. sjgj Pres. Krugerstraat 40. <gg Algemeene kennisgeving. b. z. a., v. g. g. v., voor winkel en hulp in de huishouding, voor dag en nacht. Brieven onder No. 1770, bureau van dit blad. gevraagd, zich aan te melden Sluis- eiiand 29 M IJmuiden. Te huur of te koop aangeboden, middenstand-en arbeiderswoningen, gelegen aan de Voorstraat aldaar. Inlichtingen bij den architect van het werk K. Wijker, Voorstraat 23, Egmond aan Zee. T- TE KOOP, voorzien van gas, electrisch en waterleiding, spoedig te aanvaarden. Adres Willebrord- straat 13, Velseroord. TE KOOP. Adres Kanaalstraat 68. met nikkel TE KOOP, voor f 25. AdresTrompstr. 2, Velseroord. 33 jaar, biedt zich aan. Brieven onder No. 1769, bureau van dit blad biedt zich aan, voor dag en nacht Br. onder No. 1771, bur. v. d. blad. voor dag of dag en nacht. Adres: BURGGRAAF, Kennemerlaan 50. ook bekend met mantel- en linnen- vak vraagt werk aan huis, ook genegen aan huis te naaien, Zeeweg 84, Velseroord. gevraagd. Adreste bevragen bur. van dit blad. te koop, direct te aanvaarden, met kantoor en het recht van gelegen Rijksstraatweg 64, Velser-I erfpacht op den grond, kadastraal te koop, Bloemstraat 121. Daar de boterprijzen steeds omhoog gaan, raad ik het publiek aan om boter inteleggen voor den winter. Zoo kan ik U vrijblijvend aanbieden Bestellingen worden aangenomen bij dient de D.D.D. zeep ter ondersteuning van de vloeibare D.D.D. Maar door baar zuiverheid en zachtheid leent zij zich ook uitstekend als toiletzeep voor een teere of gevoelige huid, zooals alle kleine kinderen en vele dames die hebben. D.D.D zeep maakt de huid niet schraal en ruikt niet naar carbol of andere medicijn. Bij alle apothekers en drogisten a f 1. per stuk; D.D.D. vloeistof f 0.75 en f 2.50 p. fl. D.D.D. shaving-stick f 1.25. Hoofdagent Fa. B. Meindersma, Den Haag, Amsterdam. Sneek. Wegens verandering van werk kring billijk te koop 1 a 1% tons zeer geschikt voor vischvervoer. C. Burger, Rijksstraatweg L 34, Wijkeroog. voor twee of drie heeren, liefst vrienden, met zit- en slaapkamer. Br. fr. R123, adv. bur. P. F. C. Roelse OPENBARE te IJMUIDEN, jn Hotel „Nommer f Een" op Vrijdag 22 September, 1922 nam. 2 uur precies, ten ov. v. den in de gem. Velsen gev. notaris G. D. Boerlage van In alle gevallen van bloedar moede, zenuwzwakte of alge meene slaptetoestanden, is de Sanguinose het middel dat snel en afdoende verandering brengt. Een groot van de San guinose is, dat zij ook door de zwakste gestellen verdragen wordt, en geen schadelijke bijwerking vertoont. Neem er de proef van. Maar zorg dat gij de echte Sanguinose hebt. WACHT U VOOR NAMAAK Sanguinose kost f 2.-, per fl. 6 fl. f 11.-, 12 fl. f 21.- Met duidelijke gebruiksaan wijzing. Bij alle eerste Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 8c|4 Den Haag. oord. Te bevragen J. G. SCHAAF, Oranjestraat. te koop, 1 jaar geleden gebouwd, direct te aanvaarden, centrum Vel seroord. Br. franco onder letter H., boekhandel Raadman, Velseroord. te h u u r, in de nabijheid van de brug. Brieven onder No. 1772, bureau van dit blad. te huur, te Velseroord. Br. onder lett. P., boekh. Raadman, Velseroord. TE HUUR, op besten stand van ALLE IJmuiden. Br. lett. O., bur. v. d. blad, door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. 75 Zij kuste hem. „Toch zul je!" zeide zij zacht. „Je zult me beloven, het beste van je leven te maken wat je kunt, om dat ik later altijd aan je wil denken, ter wijl je flink en gelukkig bent, en de zie ken beter maakt." „Gelukkig!" herhaalde hij bitter. „Dat komt toch!" zeide zij met rusti ge zekerheid. „Steek je hand in mijn zak," verzocht hij. „Daar is iets voor je in." Zij vond den hanger, en drukte hem aan de lippen. „Ik zal hem altijd dragen," zeide zij. Zij ging naast hem liggen, op den rand van zijn deken, maar zonder hem aan te raken, behalve dat zij zijn vrije hand v tte, en haar tegen de wang drukte. „Vaak heb ik hetzelfde gedacht," be kende zij. „Ik denk, wat nut heeft het, te leven zooals ik leef! Maar altijd houdt mij iets tegen er een einde aan te maken iet maakt, dat ik voort wil leven, ook d is het leven treurig. De dood is voor hen, die zich hebben te schamen, geloof ik. Ik heb mij niet te schamen. Jij hoeft e niet te schamen." Je bent dapperder dan ik," fluisterde hij. le bent moedig genoeg," antwoordde zij, zijn hand kussend. „Vandaag zie ik, bek. gem. Velsen (afd. IJ.M.) sectie L., no 1043, groot 6 aren, staande en gelegen aan de Industriestr. te IJmuiden. Eigendom van den Heer J. van Vrede. Nadere inl. ten kant. van Notaris Boerlage te Velsen Verkrijgbaar te IJmuiden bij: S. SMIT, Gez. BARGERBOS; Velser oord Fa. C. SUK, C. RITSKES. Telefoon 136 WEGENS OVERWELDIOEND SUCCES NOG SLECHTS De succes film MOTTIGE JANUS Naar de bekende novelle van A. WERUMEUS BUNING, in 5 afd. Deze film overtreft het tooneelstuk, dat evenals „De Jantjes" honderden malen met buitengewoon succes werd opgevoerd. In de hoofdrollen: Maurits de Vries, Frits Bouwmeester, v. d. Hoeck, Perrin, M. v. Beem, familie Speenhoff en de dames Kitty Kluppel en Mevr. Bouwmeester—Clermont. Plaatsbespreking dagelijks van 11 tot 2 uur dringend aanbevolen. Gevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A.W. Hellema, Ir. W. Polderman, H. W.Creutzberg, F.J. H.Schneiders Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. Hellema, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen egen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 7—9 uur|n.m. Es wird zur allgemeinen kentnisse gebracht, dass der Mittelhofen, 12 September 1922. Der Standesbeambte, Muller. Stephensonstraat hoek Huigensstraat DAGELIJKS VERKRIJOBAAR Versch geïmporteerd rundvleesch Gehakt per 3 pond f 1.00 Lappen f 1.30 Vet f 1.80 Vet 5 ons f 0.70 Lappen extra mooi per 5 ons f 0.55 Rib en Baklappen f 0.60 Roasbeaf en Rollade f 0.65 Biefstuk f 0.90 last hebt vanverstopping (trage ontlasting) gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofd pijn, geen eetlust, slechte spijs vertering enz., neem dan Wor- telboer's Kruiden of Wortel- boer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en gij zijt spoedig weer herstelt. Overal verkrijg baar 60 cent. Aanbevelend, i dat je je beschaamd voelt, omdat je denkt, je hebt ongeluk over mij gebracht Je bent van plan, een stap te doen naast de brug „Hoe wist je dat?" riep hij verbaasd. „Ik lees het in je oogen," antwoordde zij eenvoudig. „Ik houd toch van je. Dan weet ik ook dikwijls waaraan je denkt. En daarom zeg ik ook, ik kom vannacht Want ik moet je zeggen, dat ik van je houd. Ik moet je zeggen, dat je zoo moe dig bent en sterk. Ik vindt het zoo heer lijk dat je me liefhebt! Zoo blij, dat je me lief genoeg hebt, om toch terug te komen, al zei ik van niet. Ik niet boos over iets. Het is niet jouw schuld, dat de andere mannen je nareizen, of dat je het geheim vertelde, toen je ziek was. Dat moest gebeuren. Zulke dingen wor den door ons niet begrepen. Je moet je niet beschaamd voelen. Ik wil je niet beschaamd zien, omdat je mijn dappere,, brave man bent!" „Je bent een engel der vertroos ting," fluisterde hij. „Ja, ik voelde mij schuldig!" „Beloof me dan nu, dat je je leven zoo goed mogelijk zal maken," ant woordde zij. „Ik beloof het je!" zeide hij plechtig. Toen week de kalme rust uit haar stem. „Oh, mijn lieve, lieve, lieveling!" barstte zij uit. „Altijd, altijd, zal ik aan je denken! Waar je ook bent, zal mijn geest naar je uitgaan, om je te kunnen liefhebben en je gelukkig te maken. Je bent mijn man en mijn kind tegelijk! Oh! Ik kan niets meer zeggen. Hoe kan ik je laten heen gaan! Hoe kan ik!" Zij drukte zich tegen hem aan; haar warme tranen droppelden op zijn gelaat Hij kon niet spreken. Hij streelde haar, zacht. Zij bedwong haar snikken. Eindelijk zeide zij vreemd: „Nu is het over." En toen zij zich weer geheel had her steld, richtte zij zich half op, en zeide: „Nog een belofte, Ralph." „Wat dan?" „Kitty." Hij maakte een beweging van onge duld. „Tracht van haar te houden," pleitte zij. „Zij is zoo Uef." „Onmogelijk!" zeide hij. „Zij zou mij altijd hieraan doen terugdenken. Ik wil haar nooit meer zien!" „Misschien verander je wel metter tijd," zeide Nahnya zacht. „Als ik er niet was, zou je Kitty trouwen. Zij is de vrouw voor jou." „Nooit!" zeide Ralph. Weer legde zij haar zachte hand hem op den mond. „Zeg dat niet zoo zeker!" sprak zij. „Wie weet wat je na verloop van tijd voor haar gaat voelen? Aanvaard wat komen zal. Je zult van haar gaan hou den, denk ik. Het zal niét zijn, zooals nuhaar stem beefde „en dat wil ik ook niet. Maar het zal toch goed zijn. En als je voelt, dat je van haar gaat houden, dan zal je je herinneren, dat het mijn wensch was, en je trouw aan mij breek je niet. Beloof me, dat je wanneer je van Kitty gaat houden, haar zult trouwen," „Dat zal nooit gebeuren!" riep hij. „Wat hindert het dan, wanneer je het mij beloofd?" zeide zij snel. „Het zou me een beetje gelukkig maken." „Nu goed dan, als ik verander van ge voelen, zal ik haar huwen," zeide hij. „Maar ik zal niet veranderen!" „Kitty zal lief voor je zijn!" fluisterde Nahnya, „en voor je zorgen, bijna zoo goed als ik het doen zou. Kitty zal kindjes krijgen. Daaraan denk ik het is zoo droef maar toch ook blij „Nahnya," zeide hij, „je doet mij pijn." Zij drukte zich opnieuw tegen hem aan. „Neen!" zuchtte zij, en haar stem was teer en warm als het sterrenlicht boven hen: „mijn liefde zal je nooit pijn doen, zij zal je sterk maken. Een grooter wonder nog zal die liefde zijn, omdat wij nooit samen kunnen wezen. Toch zal zij werkelijker nog zijn, dan wat je ziet! Ze zal je beschermen als een schild bo ven je hoofd, en je verwarmen als een vuur in den winternacht! En wanneer- je voorgoed de oogen sluit, zal je mij op je vinden wachten. Vaarwel, mijn eigen, dappere man, mijn lieve lieveling!" En zij was verdwenen, voor hij be merkte, dat zij heenging. HOOFDSTUK XXIII. Nog laat zaten Joe Mixer en zijn man nen om het kampvuur; tot diep in den nacht bespraken zij de vooruitzichten van den goudoogst die daar aan den anderen kant voor hen rijpte. Toen de dikke man den volgenden morgen wak ker werd, stond de zon dan ook reeds hoog aan den hemel. Zijn eerste gedach te was: „Goud!" het woord scheen met letters van het metaal zelf in zijn geest gegrift. Hij ging overeind zitten en wreef zich den slaap uit de oogen. In plaats van het ontbijt, zooals gewoon lijk, reeds bereid te zien, zag hij nu Cru soe en Stack nog in diepe rust naast zich liggen. Hij schudde'hen hardhan dig wakker. „Wat mankeert jullie!" brulde hij met zijn gewone zinsaanvullingen. „Het is al over zessen, en we zouden om vijf uur opbreken!" Crusoë, die voor het eten moest zor gen, keek verbaasd om zich heen. „Die halfbloed heeft beloofd me wak ker te maken," zeide hij verontschuldi gend: „ik rekende op hem!" Plotseling bemerkten zij Philippe's le dige deken op den grond, een eindje van Stack af. „Hij is weg, vervloekt!" riep Joe. „Zeker een of ander konijn achter na! Die kerels zijn allen met- één sop overgoten! Maak wat voort met het ont bijt!" Terwijl Crusoë aan het kooken sloeg, pakten Joe en Stack de bagage bijeen. In zijn haast om weg te komen, was de dikke man in actie als een stoommachi ne. Toen het ontbijt klaar en de half bloed nog in geen velden of wegen te bespeuren was, kende zijn woede geen grenzen. Hij dacht nog niet aan de mo gelijkheid, dat er verraad in het spel kon zijn, want, bouwend op de ervaring die hij in den omgang met het roode ras gekregen had, was het hem gewenscht voorgekomen, Philippe's loon in te hou den, en zelfs een halfbloed loopt niet weg, wanneer hij ergens nog geld t« goed heeft. Bovendien, zijn goede deken lag er nog. Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4