den omtrek van Buzuluk. Het voeden van mensch of kind in Rusland (zonder vracht en distributiekosten) kost 8 ets. per dag. Het comité voedt èn menschen èn kin deren. Indien het alleen kinderen zou voeden, zou het van de dorpen groote weeshuizen maken. Volwassenen zijn noodig om voor de kinderen de velden te bebouwen. De organisatie van het comité in Rus land waarborgt, dat alleen de hongeren den voedsel krijgen. Practiseli gezegd gaat geen kruimel verloren. De onbe duidende hoeveelheid, die verleden v\in ter toch verloren is gegaan, is door d< Sovjet vergoed geworden, van wie het comité in Rusland de meest mogelijke medewerking ondervindt. Zijn treinen worden door Russische soldaten be waakt, die met de transporten meerei zen. Het comité voedt slechts weinig dor pen, om zijn hulp niet te versnipperen Maar het voedt ze goed. Uit wanhoop is in de dorpen, waartoe het Ned. Nansen-comité zijn zorgen uit strekt het grootste gedeelte van het ver strekte zaaikoren opgegeten. Door de uitputting der menschen en doordat het grootste gedeelte der koeien en trekdie ren geslacht moest worden, heeft men de akkers niet voldoende kunnen be bouwen. Van den oogst van 1922," hoe goed deze ook is uitgevallen, zullen ze niet kunnen leven. Er zijn nu Hollandsch-Russische dor pen, die de Hollanders als hnn redders beschouwen. Zij moeten ons als hun redders blijven beschouwen, meent het comité. Menschen een tijd lang te hel pen en daarna toch te laten verhonge ren, is een van de afschuwelijkste din gen, die men zich in kan denken. Het comité heeft den bewoners zijner dor pen meer dan een half jaar hoop op ver der bestaan gegeven. Die hoop nu weg te nemen, zou z.i. haast misdadig te noemen zijn. Pas indien het ze nog en kele maanden hulp verschaft, zuller zij zonder deze voort kunnen leven Keert het den menschen thans den rug toe, dan moeten zeker 60 tot 70 pet. in den a.s. winter van honger sterven, daar zij nergens hulp kunnen verwachten. Wie f 2.50 geeft voedt een mensch of kind gedurende een maand, wie f 25 geeft, redt hem het leven. Het boekje wordt zonder kosten op aanvrage aan het comité Scheepvaart huis, Amsterdam, toegezonden. SPORT. VOETBAL. StormvogelsS. V. V. 20 De Zondag tegen S. V. V. gespeelde wedstrijd is wederom in een overwin ning voor Stormvogels geëindigd. De voorhoede speelde evenwel belangrijk minder goed dan tegen 't Gooi. Visser kreeg b.v. naar onze meening veel te weinig te doen, Snoeks kwam er na de rust pas goed in en moet eens leeren Blinkhoff Sr. op de manier van Van Ile- mert een trough pass te geven en de midvoorplaats moet door Oldenburg Jr. bezet worden. Wij zijn er van overtuigd, dat Blinkhoff Sr. zelf de eerste zal zijn, om te erkenden, dat hij zich op de mid voorplaats niet thuis gevoelt. Geregeld trok hij Zondag achteruit om den bal te halen en herhaaldelijk zagen >ve hem op de rechtsbinnenplaats, allemaal goe de eigenschappen, dochniet voor een midvoor. Jan is rechtsbinnen, daar kan hij terugtrekken en van daar schiet hij het best. Als wij dan ook van de be schikbare spelers een voorhoede moes ten samenstellen, zou deze er als volgt uitzien: Oldenburg Sr., Snoeks, OJd^n burg Jr., Blinkhoff Sr. en Visser. Te meer durven wij deze voorhoede aan te bevelen, waar reeds in den eersten wed strijd, dat Sprokkreeff mid-half speelt, gebleken is, dat deze van „open spel" houdt, zoodat hij er zeker wel voor zor gen zal, dat Visser voldoende werk krijgt. En als dan Vermaak in dezen het voorbeeld van Bakker, die Zondag Ol denburg Sr. uitstekend steunde, volgt, zal het Visser aan werk zeker niet ont breken. Men begrijpe ons goed- Wij beweren absoluut niet, dat Blinkhoff Sr. niet ge werkt heeft op de midvoorplaats. Inte gendeel, wij meenen juist, dat hij te veel wil doen en daardoor vergeet, dat zijn plaats moet zijn vlak voor de beide backs der tegenpartij. Het spel der middenlinie is ontzettend medegevallen. Sprokkreeff was als mid- half uitstekend opdreef. Zijn plaatsen en opstellen viel zeer te roemen. Naast hem noemen we onmiddellijk Bakker, wiens plaatsen van den bal elke week beter wordt. Vermaak heeft gepresteerd wat van hem verwacht kon worden Wanneer ook hij zich gaat toeleggen op het goede afgeven van den bal, dan wordt hij zeker een bruikbare kracht voor het eerste elftal. Achter deze middenlinie stonden c<-n paar backs, waar elke eerste klasser ja- loersch op zou zijn en waar nog menige aanval van een Overgangsclub op zal Idood loopen. Het is dan ook geen won der dat Reuzenaar betrekkelijk weinig te doen kreeg. Dit weinige ging hem echter goed af. De S. V. V. beschikt over een goed stel verdedigers, wien dan ook niet de ne derlaag kan geweten worden. Van de voorhoede gaat echter weinig kracht uit, waardoor de taak der verdedigin aanmerkelijk verzwaard wordt. Scheidsrechter was de heer Pelsei wien de leiding wel was toevertrouwd Alleen floot hij af en toe na een over treding wel wat laat. De wedstrijd. Even twee uur stellen de elftallen zich als volgt op: Reuzenaar. Blinkhoff Jr. Koster Vermaak, Sprokkreeff, Bakker Visser, Oldenburg Jr. Blinkhoff Sr., Snoeks, Oldenburg S) de Goederen, Kolinski, Rij kuiter, Mul der, v. d. Heyden. Wijzebroek, v. d. Most, v. d. llorst Osterholt Köneman Maltha". Het begin is voor Stormvogels en reeds in de eerste twee minuten zien wij even zooveel goede aanvallen. De twee de aanval bezorgt Stormvogels een oor ner, die, goed door Visser genomen door Oldenburg Sr. achter wordt ge trapt. S. V. V. laat zich ook niet onbetuigd Na een algemeen opbrengen lost Mul der een hard schot, dat Reuzenaar tot schrik van de Stormvogels-enthusias- ten bijna door zijn handen laat glippen Direct hierop volgt een aanval der S V. V. linkerwing, die echter op zeer mas sieve wijze door den uitstekend op dreef zijnden Blinkhoff Jr. wordt tot staan gebracht. Geruimen tijd golft het spel heen en weer. Bij Stormvogels gaat het links nog niet naar wensch, terwijl men op den rechterwing geducliten te genstand van Wijzenbroek en Osterholt ondervindt. Toch ziet men hier weer kans een corner te bewerken. Weer zei Visser netjes voor het doel, Maltha slaat weg, waarna Blinkhoff Sr. over dc lat kopt. Aan den overkant weet de Goederen zich vrij te maker, e >n mooib voorzet volgt, die netjes door Koster w<rdt weg- gekopt. Als v. u. Heijden bij uitzonde ring eens aan de scherpe bewaking van KosterBakker weet te ontsnappen, zet hij eveneens netjes voor. De aan stormende Kolinski krimi een mooii kans, maar Reuzenaar is hem juist iets te v ug af en stompt den bal het veld in, waar de handige e- aal vlugge Sprok kreeft voor verder transport zorgt. 01 denburg Jr. zet den bal recht naar vo res, waar Blinkhoff Sr. langs Köneman heenglipt en alleen voor Maltha komt. Hij moet echter links schiet'1?), welk schot Maltha stopt. Nadat de bal via Bakker-Oldenburg Sr. Snoeks we derom bij Blinkhoff is gekomen, maakt hij geen fout en doet de bal met een hard schot in de touwen verdwijnen (1-0). Tweemaal, vlak na elkaar, brengt een trough-pass van Vermaak en Sprok kreeff het S. V. V. doel nog in gevaar. Beide keeren komen Oldenburg Jr. en Blinkhoff Sr. juist iets te iaat. Een bij na zekere goal gaat verloren als Snoeks inplaats van naar Blinkhoff Sr. naar Oldenburg plaatst. In de laatste minuten voor de thee komt S. V. V. nog even opzetten. Een voorzet van de Goederen kopt Koster weg en Blinkhoff Jr. pikt bij een uiterst gevaarlijk moment v. d. Heijden den bal voor de voeten weg. Dan is het theetijd. De tweede helft vangt aan met een uiterst gevaarlijken S. V. V.-aanval. Sprokkreeff en Koster missen, doch Blinkhoff Jr. doet den bal naar het mid denveld verhuizen, waarna Oldenburg Jr. vier S. V. V.-ers passeert, doch dan achter plaatst. Sprokkreeff geeft goed aan Visser over, die opbrengt, maar op het beslissende moment uitglijdt. Als Koster, na een S. V. V.-aanval, met twee beenen tegelijk redt, gaat Olden burg Sr. er vandoor. Hij geeft over aan Snoeks, die Blinkhoff Sr. de kans van den dag geeft. Weer moet Jan links schieten en voor de tweede maal heeft Hij geen succes. Dan, na 16 minuten spelen, maakt Oldenburg Jr. keurig den bal vrij en geeft Maltha het nakijken (2—0). Er breekt nu voor Osterbolt c.s. een moeilijke periode aan. De Stormvogels- linkerwing, goed door Bakker gevoed, weert zich geducht. Snoeks lost een paar ferme schoten, die Maltha goed stopt. Weer komt de thuisclub echter terug. Het is voor de hardzwoegende S. V. V.-verdediging om wanhopig te wor- ien, daar haar voorhoede weinig of geen opluchting brengt. De Stormvo gels-voorhoede is echter weinig schot vaardig. Menige mooie voorzet van Ol denburg Sr. blijft onbenut. Snoeks krijgt nogmaals de kans Blinkhoff Sr. een trough pass te geven, hij talmt ech ter te lang, waardoor laatstgenoemde buitenspel staat. Een fraaien voorzet van Bakker kopt Blinkhoff Sr. schitte rend in, doch Maltha staat op de goede plaats. Een zelfde poging van Olden burg Jr. om te scoren mislukt ovener ns. Even valt S. V. V. aan. Koster laat zich door Mulder den bal afhandig ma ken, doch hij herstelt zich schitterend Snoeks is niet gelukkig, wanneer hij alleen voor Maltha staande, zijn schot tot corner ziet verwerkt. In de laatste minuten doet v. d Heijden verwoede pogingen om tegen te scoren. Reuzenaar en Baker beletten hem dit echter. De stand blijft dus 20. BloemendaalV. S. V. 02. Even over twee blaast scheidsrechte) Faassen de beide ploeg'1-1 in het veld Bloemendaal komt volledig op; V. S. V zal het eens probeeren met den niid voor van het 2e elftal. Ook zien we van Zutphen weer in de gelederen en den oud-speler Tj. Servaas en missen we Traksel en Luschaart, die dit seizoen niet meer voor V. S. V. schijnen uit t komen. De wedstrijd. Als de scheidsrechter beginnen blaast plaatst de midvoor van BI. zich achter den bal en trapt af, doch al spoedig neemt V. S. V. het spel over en gaat het op het BI. doel af. Dan zien wij verdei V. S. V. in de meerderheid en krijgen de Bi. backs handen vol werk wat hun uit stekend afgaat. Na een half uur spelens krijgt de BI. keeper een schot te stoppen doch werkt onvoldoende weg, dan vangt Meijer den bal op en plaatst on houdbaar in het net. Na aftrap gaat bet weer op het BI. doel af, een hard schot voor het onbewaakte doel 'an Meijer komt tegen de legger. De BI. backs ver plaatsen het spel naar de V. S. V.-kant alwaar Bl.-voorhoede aardig combi neerend op het V.S.V.-doel afgaat en ze ker resultaat had gehad als keeper v. d. Wint niet in uitstekende conditie was en 'n keihard schot meesterlijk op vangt en wegwerkt. Na rust schijnt BI. den moed iets te laten zakken, want zij komen slechts sporadisch voor het V. S. V.-doel. In een van de vele aanvallen van V. S. V. weet Zwanenburg een prachtcenter naar Hil- lecamp te plaatsen. Deze plaatst voor een schermutseling volgt, Meijer werkt den bal los en plaatst naar den vrij staanden Meuldijk, die niet twijfelt en den bal via de paal in het BI.-net brengt. Nu schijnt BI. wakker te worden, want het laatste kwartier onderneemt zij vei - scheidene aanvallen, doch door slecht of te ver schieten gaan deze allen verlo ren. Zoo heeft V. S. V. een zijner zwaar ste tegenstanders twee kostbare puntjes ontnomen. De wedstrijd was bij den heer Faassen in uitstekende handen. KORFBAL. Advendo 111— G. S.t). 22. Zondag j.l. heeft de IJm. Korfbalclub G. S. D. haar eerste wedstrijd gespeeld in Haarlem tegen de Haarleinsche club Ad vendo lil. Om kwart over tien werd afgefloten en een kwartier later nam Advendo de leidmg 1—0), kwart voor elf scoorde Advendo voor de tweede maal (20), waarna om elf uur gerust werd. Na de rust scoorde Bosman van G. S. D. en werd de stand 2—1), om kort cfaarop de gelijkmaker 2—2te maken. Over het algemeen werd door beide clubs goed gespeeld, wat temeer opviel wijl het terrein in zeer slechten toestand was. Voor onze plaatselijke club een zeer goed begin en het geeft zeker te hopen, dat zij haar plaats in den aanstaanden Competitiewedstrijd met eere zal bezetten, Naar wij vernemen heeft de hoogedel geb. heer Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van dogelanden te Velsen, het beschermheer schap aanvaard van de IJmuider Korfbal- vereeniging „Geef Snel Door" (G. S. D Op de Internationale Hondententoon stelling op 23 en 24 Sept. te den Haag, rehaalden de Toy Spaniëls Boy in de open klasse een eerste en Eddy, beiden van Mevr. Tismeerde Waard te IJmuiden, in de open klasse een speciale en een eerste prijs, terwijl Vesting Elita, zelfde eigenares in de open klasse een 2de prijs uitmuntend lehaalde. De Iersche Setter Waldemar van den ïeer Doornik te IJmuiden, behaalde in de open klasse een 2de prijs, in de Limite ciasse idem benevens 2 speciale prijzen. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Vrijdag is aan 't bureau gebracht zekere H. P. uit Rotterdam, die zich in ronkenschap tegen de politie had verzet, sla verhoor door den commissaris is hij weder ontslagen. Zaterdag a.s. zal er weder een beroep worden gedaan op onze offervaardigheid, n.l. voor het Roode Kruis. Deze „Roode ling van weldadigheid te versterken, om waar noodig, bij nationale en internationale rampen leniging te brengen in nood. Thans vooral om onze ongelukkige stamverwanten in Smyrna voor ondergang te behoeden Jongedames zullen ons vlaggetjes aanbieden laat geen onzer ze teleurstellen, koopt er een en betaal er voor zoo hoog als uw portemonnaie toelaat. Een loongeschil in het kolenwerkers- bedrijf. Sedert eenigen tijd worden hier in de buitenhaven en in de haringhaven stoomschepen gelost, welke uit Enge land steenkolen aanvoeren voor het Stoomvisscherijbedrijf en aanverwante bedrijven Alhier. Toen hier nog de hoo ge loonstandaard gold was het losloon gesteld op 70 cents per ton, welk loon naar ons van werkgeverszijde werd me degedeeld, belangrijk uitging boven dat in andere losplaatsen. Bij de algemeene loonsbesprekingr werd voorgesteld het losloon te vermin deren met 20 procent en alzoo te bren gen op 56 cents per ton. Dit losloon werd dooi- de arbeiders niet aanvaard en toen de reedersvereeniging haar lagere loonsvoorstellen introk, bleef het los loon op 70 cents staan. De werkgevers hebben nu een loon van 60 cents pei ton voorgesteld en wordt dit loon dooi de besturen der arbeiders-organisatie? als een goed loon erkend. Nochthans weigeren de kolenwerkers voor dit loon te lossen, waarvan het ge volg is, dat een voor lossing te IJmui den bestemd stoomschip met. steenko len, groot 1200 ton, naar Amsterdam wordt gedirigeerd, waardoor voor een drieploeg van 12 arbeiders een dagloon van 1' 720.voor IJmuiden verlorei gaat. Een andere firma heeft, naai1 mei ons mededcoAde, reeds eenige schepel met behulp van knijpers laten lossen Van werkgeverszijde is de Burgemees ter met deze kwestie in kennis gesteld, die een onderzoek instelt. Het loongeschil bi, het lossen der zeebooten. De Reedersvereeniging, die ook de loon overeenkomsten voor bet bunkeren van stoomtrawlers regelt, heeft zich naar aan leiding van de moeilijkheden tusschen cargadoors van stoomschepen met stecn- rolen en de lossers, tot de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Arbeid ei tot den Burgemeester onzer gemeente gewend met het navolgende schrijven: „Bij de onderhandelingen over nieuwe loonvoorwaarden met de arbeidersorgani saties is van de zijde van -de patroons herhaaldelijk betoogd, dat verlaging van ioonen één van de noodzakelijke voorwaar den is om verbetering in het visscherij bedrijf aan te brengen en dat dit ook een van de middelen is, waardoor vermeerdering van arbeid kan worden verkregen, daar thans tengevolge der onvoldoende bedrijfs resultaten nog steeds een belangrijk deel van de vloot moet opgelegd blijven. Bij deze zelfde onderhandelingen wer. aan de werknemers voor het lossen van zeekolenbooten een loon aangeboden van 0.56 per ton, hetgeen per ton f 0 03' 4 meer is dan in Rotterdam wordt betaald. De vakorganisaties wilden dit niet accep teeren maar bleven eischen f0.70 per ton, hetzelfde loon dat voor het bunkeren van trawlers wordt betaald. De gevolgen van deze politiek doe zie! thans reeds weer gevoelen en worden ii, het bijzonder geïllustreerd door het feit dat wij thans ter Uwer kennisse willen brengen. Een der kolenhandelaren alhier kon een zeeboot met steenkolen hier ter lossing krijgen, wanneer de arbeiders hier voor een redelijk loon bereid waren te lossen. Hij rood hun daarop aan het schip hier te laten konten wanneer dit gelost werd, niet voor 0.52'/, per ton als te Rotterdam, niet voor 0 56 per ton als hier voorgesteld, maar voor f 0.60 per ton. Voor dit loon werd geweigerd te werken. Geëischtwerd f0.70. Het gevolg was dat dit schip, waarin te Jmuiden f720.— arbeidsloon had kunnen worden verdiend niet naar IJmuiden kwam, maar elders loste. Bij alle klachten over absoluie werkloosheid van een deel, en onvoldoende werkgelegenheid van de overigen liet men dus hef werk stil gaan. Om Uwe Excellentie thans een juist inzicht te geven in hetgeen werd geweigerd, cunnen wij U mededeelen dat zeer onlangs een dito boot hier gelost werd. Daaraan werd gearbeid door 36 man, eerst het stellen dat wellicht één uur in beslag nam en den volgenden dag van 6 uur voorm. tot 8 uur nam. met inachtneming van schafttijden, ongeveer tezamen 2]/9 uur. Iederarbeiderheeftdaarin verdiend f24 65, nl. 1168 ton a f 0.70 plus overuren 36 man. Hadden de arbeiders dit andere schip gelost voor f0.60 per ton, dan was dit nog Itijd 1200 X f °-60 is f 7-20-— 36 man hoog houden der loonen de werkloosheid ten zeerste in de hand werkt. in vele gevallen is dit niet altijd met cijfers en feiten te bewijzen, maar waar wij nu hier de gelegenheid hadden dit te be wijzen meenden wij goed te doen Uw Edelachtb. hiervan mededeeling te doen, opdat ook Uwerzijds kan worden rekening gehouden met deze toestanden, zoowel bij het treffen van maatregelen tot ondersteu ning van werkloozen, als bij het vaststellen en goedkeuren van voorschriften voor arbeidsbeurzen wanneer daarin bepalingen voorkomen die prijsregelend werken op de arbeidsioonen. De werkgevers ondervinden maar al ie zeer dat, ofschoon zoo niet bedoeld, de werkloozenondersteuning te vaak een geest kweekt waarvoor werkloosheid niet meer zulk een ernstig schrikbeeld is en dat arbeidsbeurzen die loonregelend werken een zedelijken steun verleenen aan de arbei ders tot nadeel van die arbeiders en tot verhindering van het herstel en den bloei onzer nationale bedrijven. VELSEROORD. Zaterdag speelde de Velseroordsche Damclub een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Castricumsche Damclub. Velser- oord kwam met slechts 7 spelers op. De uitslag is als volgt Velseroord. Castricum. KoelemijBrakenhof 02 GamerenVan Essen 02 v. d. Kolk—Bookholt 0-2 M. Schenk—Peperkamp 1- 1 De Vilder—Koeman 1 i Postv. d. Staay 2—0 Wartenhorst—de Ruiter 0—2 4-10 SANTPOORT. De levering van de zoetemelk er. karnemelk aan het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, is bij onderhandsche aan besteding over het tijdvak 1 October 1922 tot 1 April 1923 opgedragen aan de Coöpe ratieve Stoomzuivelfabriek en Melkinrichting „Assumburg" te Uitgeest. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: G. KeurSnijders, z.T. A. G. Kruijff—Visser, z. N. van Ham- Troost, z.C. H. MeijerJosemans. z. T. HalekorSimons, z.A. Brandjes— Bos, z. N. GodhelpHoekstra, M. H, Hogenhout -^Twigt, z.E. Bos—Brouwer, d. E. M. RamakerGlas, d.J. BouwensTreu ren, d.A. GjertsenScheüevis, z. SCHEEPVAART. In de week van 18 tot 25 Sept. zijn alhier dooi- de sluizen geschut: uit zee stoomschepen en 3 zeelichters on naai- zee 73 stoomschepen en 1 zeelich- er. Vischuiivoer uil Duitschland. Ingaande Maandag 25 Sept. j.l. is de lit.voer van versche en gezouten visch, behoudens enkele uitzonderingen we er stopgezet. Dit geldt, naar we ver nemen niet voor de stoomtrawlers, voo)- zoo verre zij met Engelsche of iollandsche steenkolen vissollen. De toomtrawlers die met Duitschè steen kolen bunkeren zullen echter gehouden zijn de vangsten in Duitsehe havens te ossen. Voor do reederij en den handel ihier is dit Duitsehe uitvoerverbod an groote beUokenis. Waterstanden IJmniden. Sept. 1922 Dagen 28 29 30 H. water v.m. n.m. L. water v.m. n.m. 8.15 8.45 3.41 3 59 9.29 10.10 '4.38 5.07* 10.59 11.38 6.01 6.36 Geen Zomertijd. Drukke vaart. Van Zondagnacht tot Maandagmiddag 12 uur kwamen alhier niet minder dan 36 zeeschepen aan, n.l. 31 stoomschepen, 3 zeelichters en 2 zeesleep booten. Dat is sinds langen tijd zeker wel een record. VISSCHERIJ. De Raad voor de Scheepvaart deed uitspraak inzake het vergaan van den motor- botter „Twee Gebroeders" H. D. 185. Op grond van verschillende gegevens neemt de Raad aan, dat de molorbotter „Twee Gebroeders" H. D. 185 in den na middag van 6 Juli 1922 op de Noordzee ter hoogte van Egmond len gevolge van stormweer is vergaan en dat alle opvarenden daarbij het leven hebben verloren. Nu het niet is mogen gelukken de romp van het vaartuig aan te looden, is de Raad versterkt in zijn vermoeden dat de mast door de orkaankracht van den wind is een voor onzen tijd buitengewoon goed loon zou zijn verdiend geworden dat de arbeiders door het werk te weigeren niet alleen het bedrijf in zijn geheel maar ook Kruisdag", door geheeel Nederland ge- zichzelf schade hebben gedaan en hiermede houden, beoogt de financien van deze instel- tenvolle geïllustreerd wordt hoe het te gebroken en met de tuigage over boord is f 20.— per man voor iets meer dan een ges|agen waarna het scheepje een speelbal dag arbeid. der golven is geworden. Wij zijn van oordeel dat dus in dit geval Vorige week maakte de Duitsehe stoomtrawler Lapland uit Oeestemunde al hier voor een Noordzeereis een besomming van ruim f8000, wat naar den huidigen koers was een bedrag van ruim 4 millioen Mark.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 2