Vrijdag I&pJISJI at 6 uur 29 September yah DAMESCONFECT1E MANUFACTUREN BEDDEN en TAPIJTEN Wij noodigen U beleefd tot een bezoek uit en ieder zal tevreden zijn over de mooie collectie die wij ie alle genres brengen NEPTUNUSSTRAAT - IJftlUIDEN Verl. Priis Hendrikstraat C 17-19 - Veissroord Kalverstraat E 46-48 onzer modern ing-erlch to gT a z IJ n e n 1 prima kwaliteit. Stukjes van 10 el prjjs f 4 m Ml. BG8MA Wzn. Trawlerkade 37 bezorgt alle verzekeringen op Benrs- en Maatschappij polis FEUILLETON De verborgen vallei Telefoon no 456 MüT ASSURANTIE KAN IOUE VAN door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. ïlflp OPENING Fa. 6EBR. BISCHOFF Vraagt VAK PRAAG'S Huishoudkatoen ML G. v. Praag Verkrolgba&r ie Uniisideii fefl 77 Toen Jim Sholto den volgenden mor- Ralph vond, zag hij met een enke- i oogopslag, dat daar een doodzieke man voor hem lag. De inspanning en de vreeselijke opwinding, die te spoedig op zijn ijlkoorts waren gevolgd, hadden hem weder doen instorten. Jim droeg .hem naar het kamp, en Kitty deed al het weinige wat zij voor hem doen kon. Ken gevoel van menschelijkheid weer hield Jim, haar met den patiënt alleen te laten, ofschoon hij popelde van ver lengen om met de andere mannen het gom] te gaan halen. Aan dat gevoel ie hij later zijn leven. j waren bezig Ralph te verzorgen, ie. zij den eersten steen hoorden val let geluid was hun uit hun eigen ip aan de Stanley niet onbekend, ■/o< dat zij er geen bijzondere acht op ha gen. Doch toen verscheidene blok- uicht na elkaar volgden, keek Jim rbaasd op. )at is merkwaardig," zeide hij. „Ik la nooit geweten, dat er wel eens zoo- ad tegelijk kunnen vallen." akele oogenblikken later hoorden zij ■k's angstkreet. Jim sprong op. aar is iemand geraakt!" ï'iep hij. „Ga niet weg," smeekte Kitty. Maar het was niet noodig. Jim stond. aan den grond genageld. „Een heele bergverschuiving!" mompelde hij. De volgende seconden scheen de aar de tot den chaos te zullen terugkeeren. Een gedruisch deed zich hooren als sloegen millioenen breede vleugels in de lucht, terwijl een schok den grond deed schudden. Zoo groot was het geweld, dat menschenooren het niet konden omvatten. Het was of een storm over de bergzee boven hun hoofd was losgebar sten. Kitty en haar vader wierpen zich ter aarde. De grond bewoog onder hun lichaam als een weeke, geleiachtige massa. Tot Ralph drong niets van dit alles door. Een beangstigende stilte volgde, die dechts verbroken werd door het neer vallen, nu bij tusschenpoozen, en ver spreid van losgeraakte, kleinere blokken. Toen suisde eën korte, krach tige windstoot gierend door het woud, en was voorbij. Een vreemde, dikke ge lige nevel verspreidde zich traag luS- schen de stammen; hij liet een scher pen, prikkelenden reuk achter. Zoodra het weer stiller geworden was wilde Jim gaan onderzoeken wat er was geschied. Doch Kitty klemde zich wan hopig aan hem vast. Eerst een half uur later stond zij toe dat hij haar verliet, na zich herhaaldelijk te hebben laten verzekeren, dat er hoogstwaarschijnlijk nu wel niets meer zou komen. Iets wat door dien verschrikkelijken schok niet was losgeraakt, zou wel blijven zitten, stelde hij haar gerust. Kitty zelf weiger de Ralph alleen te laten. Jim was nog geen honderd meter ver, toen hij reeds de eerste verwoestingen zag, die de lawine had aangericht. Een eindje verder kwam hij aan den zoom van den vloed van rotsen die van den berg was neergestort, en die den weg door het woud versperde. Hij beschreef een wijden kring langs den voet van den reusachtigen hoop, tot hij op een punt kwam, vanwaar hij de geheele massa kon overzien, op den rand van het ravijn, voorbij het kamp van Joe Mixer. Jim bleef als aan den grond genageld staan. Het was als hadden machtige geesten hun tooverstaf gezwaaid, zoo dat het uiterlijk der aarde veranderd was. Aan zijn voeten was geen stronm- bedding meer, geen ravijn.cn geen berg helling die het, als vroeger beheersehte. Tet scheen als had de berg een stap voorwaarts gedaan, en alles wat voor hem lag onder zijn voeten vertreden. Een groote, nieuwe, ruwe rotsmassa verhief zich nu voor hem, waarover een geelachtige stofwolk langzaam zich uit breidde. De toegangsweg tot de Kom van het Rotsgebergte moest ongeveer onder het midden der massa liggen; niemand had met juistheid kunnen aangeven waar hij zich bevond, zoo vol komen was de omgeving veranderd. Joe Mixer's kamp had niet onmiddellijk in de baan van de bergstorting gelegen, maar de tonnen en tonnen rotsmassa waren als een vloedgolf over de randen van het ravijn heengestroomd, en de plaats waar het vuur was geweest, lag meters diep bedolven. Jim dacht aan den angstkreet, dien hij gehoord had. „Hier valt niet meer te helpen!" pre velde hij. Hij keerde naar Kitty terug. Na een langen tocht omhoog bereik ten Nahnya en Philippe een klein rots plateau. Daar gingen zij zitten om op tdem te komen. Hun gelaat stond rus tig. Voor het oogenblik waren zij alleen maar van hun reis vervuld. Van alle kanten schouwden hooge, besneeuwde bergtoppen op hen neer. De witte neeuwvelden strekten zich bijna uit tot de hoogte waarop zij zich bevonden. Vchter hen, heel in de diepte, eindigde 'iet bosch bij den ingang van een dal; óór hen strekte zich een minder diepe vallei uit, van een ruwe gesteldheid, •slechts pnkele kleine heesterboschjes groeiden er, en het moskleed vertoonde 'lier en daar kale plekken; de nauwe bergpassen aan weerszijden waren vol gepropt met ijs. „Dit is een waterscheiding," zeide Nahnya. Zij sprak Cree. „St. Jean Ba- teese heeft mij dezen weg geleerd. Het water uit die vallei loopt naar de Bran dende Bi vier, wordt gezegd. Het is vijf dagen reizen van hier." „Ik heb van die rivier gehoord," zeide Philippe. „Ze loopt naar de plaats waar de zon opgaat, en stroomt uit in de Groote IJsrivier." De zon was reeds eenigen tijd achter de bergen aan hun linkerzijde verdwe nen. Philippe sloeg een blik naar de dreigende wolken. „Er komt regen van nacht," zeide hij. „Laten wij naar be neden gaan. Hier is niets wat tot schuil plaats kan dienen, en ook geen hout óm een vuur aan te leggen." „Wacht nog even," zeide Nahnya. „Wij moeten bespreken, wat wij daar na zullen doen." Deze eenvoudige woorden hadden op beiden een ploselinge, onverwachte uit werking. Beider gelaatsuitdrukking veranderde; de hare werd ernstig, de zgSÈEBmaESBSMBÉgmi zijne onvriendelijk. Zij vermeden het elkaar aan te zien. „We zullen doen wat het meest voor de hand ligt," zeide Philippe met voor gewende onverschilligheid. „We zullen loopen tot de Brandende Bivier, daar maken we een vlot, en laten ons afdrij ven naar de Groote IJsrivier. Dan kun nen we doen wat, we willen." „Je weet wat ik bedoel," sprak Nah nya rustig. „Waarom dan zooveel woor den te verspillen?" Philippe's oogen openden zich groot /an verbazing. „Je hoort mij nu toe!" zeide hij. „Nog niet," antwoordde Nahnya koel. ,Ik heb gezegd, dat je met mij mee kon gaan, wanneer je wilde. Een belofte heb ik niet gegeven." „Je hoort mij toe," herhaalde Philippe nu luider. „Er valt niets meer te zeg gen!" „Er is heel veel te zeggen!" sprak Nah nya, hem vast in de oogen blikkend. „Als je de hand aan mij durft slaan te gen mijn wil, dood ik je!" Een korte felle worsteling tusschen twee paar oogen toen sloeg de man de zijnen neer. „Ik wil niet met je twisten," zeide Nahnya toen, vriendelijker. „Je hebt me goed geholpen. Ik beschouw, je als een goed vriend." Zijn oogen waagden het, in steelschen nederigen blik, weer naar haar op te zien. Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4