Th. DIEPEN UITSLUITEND PRIMA KWALITEIT Concert Snurrevaad V issclierij Adverteert in dit blad MLANUFACTUBEN P. H. C. v. Vuuren JboRBeerl D h di! id WILLEMSPLEIN 14 TELEFOON 76 OVERGEDAAN Martens Harmonie „CONCORDIA" 2 mm een flink meisje Net dagmeisje Een net meisje werkster Linnenkast a. s. Dinsdag op Dinsdag 7 Nov a.s. 's avonds 8 uur C H, !L H, Martens Inwoning Engelsche Reederij biedt eeu aantal harer stalen en hout n Steamdrifters, welke uitnemend voor de Snurrevaad-Visecherij geschikt zijn, voordeelig TE KOOP aan Inlichtingen bg N. Y. Zeevischhandel ischprins" en f. v. d. A DE, IJmuiden. VAN DEN BERG's MeubelmagiAzija Gratis Admissie IJMUIDEN. Gevonden voorwerpen. Een beenen armbandring, een bank biljet van f 10, Alpacca bewijs, 2 huis sleutels met een lintje aan elkaar ver bonden. Verloren voorwerpen. Een bos sleutels, zilveren armband horloge, gouden zegelring met steentje, zilveren dameshorloge, beigé heeren handschoenen. De heer J. A. Ringers, ingenieur van den Rijks-Waterstaat alhier, is met ingang van 1 November j.l. bevorderd tot hoofdingenieur. Met het Woensdag van Bristol hier aangekomen Ned. stoomschip Texel- stroom werd een persoon aangebracht, die zich op dit schip verstoken had. Het was zekere B. B. uit Apeldoorn, die bleek nog een maand gevangenisstraf te goed te hebben, waartoe hij naar Zut- phen werd overgebracht. Donderdag deed C. S. aangifte vaü de vermissing van zijn rijwiel, dat hij voor een café had neergezet. Later bleek etr. ander het bij vergissing te hebben fneegenomen. In den nacht van Woensdag op Donderdag liep een paard onbeheerd in de De Rijpstraat. Het is door de politie bij Gebr. Boon gestald geworden.. Woensdag 8 November hoopt Ds. N. Buflinga van Rotterdam in de Geref. Kerk alhier een lezing te houden met als onderwerp „De waarde van ons leven." Woensdagavond Had voor de Evang. Mij. in de Doopsgezinde alhier op Ds. G. Westmijse van Warfhuizen met het onderwerp „De Grijpende en de Reddende Hand. De vergadering werd geopend door Ds. Luikinga, die de aan wezigen verzocht te willen zingen Ge zang 241, vers 1. Ds. Westmijse het woord verkrijgen de vestigde de aandacht op den 31 Oc tober, den Hervormingsdag. Hoe is het met de vrijheden, door Luther veroverd, thans gesteld. De spreker geeft dan een verklaring van den titel zijner rede. De grijpende hand, de Kath. Kerk, de red dende hand der vooruitgang, het Pro testantisme, met als strijdmiddel de Evangelische Maatschappij. Echter vooral geen anti-papisme zegt spreker. Het Ultramonatisme wordt door deze Maatschappij bestreden, het kwaad dat gesticht wordt door het „verdeel en heersch". Spreker wijst op dén tijd toen domine en pastoor zeer vriendschappe lijk met elkaar verkeerden, hun avond jes hadden, samen hun zieken bezoch ten. Nu is de omgang met andersden kenden verboden, elke vermenging, op welk gebied ook, wordt angstvallig vermeden. De protestanten moeten dit beantwoorden met een hechte solidari teit. Ds. Westmijsen wijst er op, dat voor ethisch aangelegde mensehen de R.K. Kerk een groote aantrekkings kracht heeft, het symbolieke in deze kerk trekt aan. Maar boven die sym boliek, zegt spreker, staat onze groot ste schat, God te gehoorzamen, zooals Hij zich openbaait. De bijbel, Gods woord, is voor den katholiek een ge sloten boek. Met een opwekking om toe te treden als lid der Evang. Vlij. besluit Ds. West mijse zijn met aandacht gevolgde rede. Na het zingen van het „Een vaste burcht is onze God" wordt de vergade ring door Ds. Luikinga gesloten. Bij de gisteren ten overstaan van notaris Boerlage alhier gehouden ver- kooping werd het pakhuis met kantoor, kuiperij, zoutbergplaats en zolders aan de Industriestraat, eigendom van den heer J. van Vrede, gekocht door de fir ma P. Heere en Zn. alhier voor f 15000. voor f 15000. Perceel 2, een woonhuis aan de Pres. Krugerstraat 49, werd gekocht door den heer W. van Leeuwen alhier voor f 2930. De andere perceelen werden alle op gehouden. PROGRAMMA van het CONCERT te geven door de Harmonie „Concordia" op Dinsdag 7 Nov. a.s., 's avonds 8 uur in Schouwburg „Thalia" 1. Abschied der Gladiatoren H. Blankenburg 2. Karnavaltooneelen - Sam. Vlessing a. Optocht der groepen. b. Dansen. c. Fakkeloptocht. 3. Orvand Madeion L. Boasquet I. Brüll 4. Fantasie op de Opera. Het Gouden Kruis Deel I en II. 5. Ouge d'amour Valse - Waldteufel 6. Granada - marche Espagnol 7. Finale. Gisteren had in Hotel Nommer Een te IJmuiden een vergadering plaats van verschillende organisaties, oudercommis sies, enz., op initiatief der afdeeling Kenne- merland van den Bond van Ned. Onder wijzers. De Voorzitter, de heer G. A. Aal- derink, zette het doel dezer vergadering uiteen, n.l. om te komen tot een plaatse lijke protestatie, in aansluiting aan de lande lijke actid'tegen de aanhangige zoogenaamde technische herziening der 1. o.-wet. Deze herziening voert het onderwijs in sommige opzichten terug tot den tijd van voor 1878. Van deze verslechtering zullen zoowel het bijzonder als het openbaar onderwijs dwin gend de dupe worden daar het voortaan niet meer mogelijk zal zijn voor rekening van gemeente of schoolbestuur meerdere onderwijzers aan te stellen. Dit laatste gebeurde tot heden o. a. ook steeds in de gemeente Velsen. Besloten werd, waar niet alle belangstellenden vol doende gewaarschuwd waren, eerst een voorloopig comité te kiezen. Als leden daarvan werden aangewezen de heeren J. de Nobel, Y. J. Reitsma, Vrieè en Wildeboer en een nader aan te wijzen lid van den Bond van Ned. Onderwijzers. VELSEN. De arbeider' C. K., wonende Prin- cestraat, Wijkeroog, had op het terrein der Amsterdamsche Ballast Maatschap pij, het ongeluk, bekneld te raken tus- schen een zandtrein. Inwendig zwaar gekneusd is de man naar zijne woning vervoerd. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de afd. Velsen der Ned. Ver. v. Fabrieksarbeiders, waar de Bondsvoorzitter K. de Jonge aanwe zig was, werd na uitvoerige bespreking met algemeene stemmen besloten, de voorstellen der firma van Gelder, tot verslechtering der arbeidsvoorwaarden af te wijzen. Tevens is het voorstel ge daan de leeftijdsgrens waarop het mi nimumloon thans wordt uitbetaald, te trachten terug te brengen van 25 op 23 jaar. Verder is besloten op Donderdag 9 November een openbare propaganda- vergadering te houden, waar naast e<m Hoofdbestuurder als spreker, de heer J. Sternheim als declamator zal optreden Hl. Dbl. Tot hoofdcommies ter secretarie is benoemd de heer M. K. Hofstede, thans controleur der gemeente-belas tingen. Bazaar. Van Woensdag 15 tot Vrijdag 17 No vember zal in het gebouw Concordia een bazaar worden gehouden, ten bate van den bouw eener nieuwe Geref. Kerk alhier. Dinsdagavond 14 November te half zeven zal de bazaar geopend worden door Ds. J. D. Boerkoel. De bazaar zal des middags en des avonds geopend zijn. BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Bevallen: C. G. van der PijlBierman, z.A. SchavemakerKoefaal, d.; A. Olden burgTuijn, d.; C. Keur—Barnhorn, z. C. D. Molenaar—de Groot, z.M. Lanser Groen, d.; M. W. van den Bronk— Oud haarlem, z. Ondertrouwd: J( van Riessen en N. Wijker; H. J. van Amersfoort en A. M. HoogensteinL. P. Beentjes en M. C. Piro vano; C. J. H. Blaauw en E. Recieker; A. Redeker en C. J. Koeman; W. P. Maris en H. Paart; P. J. van der Aar en G. Boon; Th. L. Wouters en N. Tijms. Gehuwd: J. Stoppa en T. Krap; R. Hommes en C. M. Snijders Blok; J.Kabel en E. G. Kuijten; W. Visser en S. Groot; C. Dienaar en M. van Zanten; J. Dekker en M. H. Zwart; J. H. Klepper en H.J. Snaken- broek; G. Schol en K. Koster. Overleden: O. Maas, 88 weduwnaa van P. Zonneveld. SANTPOORT. Op luisterrijke wijze heeft „Vox Humana" ter gelegenheid van haar 121/,-jarig bestaan voor haar donateurs en kunstlievende leden een feestconcert gegeven met medewerking van Mej. Joh. de Vries uit Haarlem, den Heer Aris, van hier en het Symphonie-orkest „Caecilia". De concertzaalZomerlust" was geheel gevuld. In ons Woensdagnummer komen wij op een en ander terug. SPORT. BILJARTEN. ExcelsiorD. O. S. Donderdagavond, had onder enorme belangstelling de ontmoeting plaataj tusschen „Excelsior", Velseroord en „D. O. S.", Beverwijk, in kl. A. Beide clubs kwamen met invallers uit, wat niet wegnam, dat er zeer span* nende partijen werden te zien gegeven. Vooral de nos. gaven elkaar geen duim breed toe, wat echter niet kon verhin deren dat D. O. S. alle partijen schit terend heeft gewonnen. Hier volgt de gedetailleerde uitslag: Excelsior: D.O.S.: Beurten: No. 5 67 100 25 88 100 34 i 4 95 100 25 1 77 100 29 3 67 100 30 394 500 A.s. Woensdag komen de plaatse lijke Biljartclubs in den strijd. D. V. S I tegen K. V. S. I, in het lokaal van deri heer P. H. L. v. Vuuren. Gezien de pre statie van beide clubs, zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken JEAGER GOEDEREN Heden overleed te Utrecht onze geliefde Vader Behuwd- en Groot vader de heer Pieter Barentsen Oud-Hoofd der School te Schoondfjke in den ouderdom van ruim 80 jaren. Velsen (N. H.) P. A. Barentsen J' I. Barentsen van Ede van der Pais Drachten A. A. Barentsen E. C. Barentsen-Bruins en kleinkinderen 2 N ovember 1922. Volstrekt eenige kennisgeving GEVRAAGD voor terstond voor hulp in de huishouding, bij menschen zonder kinderen. Adres te vernemen bureau van dit bladj Ondergeteekende maakt het ge achte publiek' van IJmuiden bekend j dat hij zijn Zaak heeft aan den Heer U dank zeggende voor het genoten vertrouwen, gedurende ruim 19 jaar, beveelt hij zijn opvolger in Uwe gunst aan. Hoogachtend, D. VAN BEUSEKOM. Rijksweg gevraagd, Zondags vrij C 32. biedt zich aan voor winkel en huishouding. Adres Bur. v. d. blad. Gevraagd een flinke zindelijke voor Vrijdags. Adres te vernemen bureau van dit blad. TE KOOP. Adres: bur.v. d. blad Zich refereerende aan het boven staande, beveelt ondergeteekende zich minzaam bij het geachte publiek van IJmuiden en omstreken aan, hopende door een nette en prompte bediening hetzelfde vertrouwen hetwelk zijn voorganger gedurende 19 jaar heeft genoten, waardig te worden. Hoogachtend, aangeboden aan bejaarde lieden, echtpaar zonder kinderen of dames, zonder pension, 2 kamers met keuken. Br. no. 1826 bureau van dit blad. VELSEROORD BILJARTEN bij KENNEMER BILJARTBOND Klasse C D, V. S. Ill tegen GROENTEBEURS III - Beverwijk K lasse A op 8 NOVEMBER te geven door de in Schouwburg „ThaliaToegangsprijs 28 cent, met inbegrip van siedelijke belasting. Personen beneden 16 jaar, zonder geleide, GEEN TOEGANG. Keizer Wühelmstr. 5 noteert heden: 6sterke Huiskamer stoelen f23.90, idem metleer bekleed f 29.75. Zeer mooi Ameublement, bijzonder steik, f 54.90. Massief eiken Theekasten, los blad, f 15.90. Eiken Bloemtafels f 2.75. Groote Linnenkasten f 46.Pracht schuif tafels f26.90, alsmede groote sor teering luxe meubeltjes tegen onge kend lage prijzen. Ziet onze etalages, het is werkelijk de moeite waard. Arrondissements-rechtbank Haarlem d.d. 12 September 1922 In den jaren negentien honderd twee en twintig, den twintigsten October ten verzoeke van COR NELIA VISSER, zonder beroep, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, te dezer zake domicilie kiezende ten kantore van den advocaat en procureur Mr. A. W. Hellema aan de Kanaalstraat no. 80 aldaar, die ten deze tot procureur wordt gesteld en als zoodanig zal occupeeren en voorts domicilie kiezende te Haarlem aan de Pieter Kiesstraat 50 rood Heb ik Jan van Wijngaarden, deur waarder bij de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, wonende en kantoorhoudende aldaar aan het Gasthuissingel No. 20; GEDAGVAARD: ANTONIE VAN 'T HOEN, laatst gewoond hebbende te IJmuiden, gemeente Velsen, doch thans afwezig, en zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken aan de Hoofddeur van de vergaderplaats der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem en aan het huis der gemeente Velsen, terwijl gelijke afschriften door mij deur waarder zijn overgegeven aan den E. A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, door wien het origineel van dit exploit met „Ge zien" is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst in de „IJmuider Courant"; BETEEKEND: Een extract uit de minuten berus tende ter griffie der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, hou dende een request, waarmede de requirante zich heeft gewend tot die Rechtbank, zoomede de hierop den 26en September 1922 gegeven beschikking Voorts heb ik deurwaarder ex ploit doende als boven den Qere- quireerde OPGEROEPEN Om op Dinsdag den dertigsten Januari 1900 drie en twintig, des voormiddags ten 10 ure bij procu reur te verschijnen ter terechtzitting der Arrondissements-Rechlbank te Haarlem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jan straat 81 aldaar; TEN EINDE aangezien eischeres den 21en September 1916 te Velsen in alge heele gemeenschap van goederen is gehuwd met Antonie van 't Hoen; aangezien gemelde Antonie van 't Hoen den 9en Juli 1917 vanuit IJmuiden ter visscherij als machinist met den stoomtraw ler „Dolfijn", gemerkt IJ.M. 112 toebehoorende aan de N.V. Scheepsexploitatie Maatschappij „De Marezaten", gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen, is uit gevaren en dat sedert dien van schip en bemanning niets is ver nomen aangezien alzoo sedert zijn ver trek meer dan een jaar is verloopen en er dus termen bestaan ten aan zien van Ant. van 't Hoen voor meld, rechtsvermoeden van over lijden te doen uitspreken aangezien eischeres belang heeft, dat er ten aanzien van gedaagde rechtsvermoeden van- overlijden worde uitgesproken en zij verlof heeft gevraagd en bij de beteekende beschikking bekomen heeft, om den gedaagde bij openbare dagvaarding op te roepen; Mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door eischeres na het vervullen der in deze voorgeschreven formali teiten zal worden geconcludeerd, dat er ten aanzien van den gedaagde sedert den 9en Juli 1917, rechtsvermoeden van overlijden be staat en dat gedaagde zal worden veroordeeld in de kosten van het geding. (get.) J. van Wijngaarden deurw. De kosten dezes zijn f 10.in debet. Gezien en afschriften overgeno men door ons Officier van Justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, op den 20 October 1922. (get.) Hoyer. Gratis geregisteerd te Haarlem 21 October 1900 twee en twintig deel 31 folio 104 recto vak 4 een blad geen repvooi. De Ontvanger (get.) Onleesbaar,

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 10