Wie Veiling te Velsen H 18 Woningbouw te Egmond aan Zee VERKOOPING Verloren Te koop Te koop Te koop Winkel PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Een jongmensch J. S. alhier stond terecht, omdat hij een kleinen jongen, die hem bij het voetbalspel in den weg stond, een klap had gegeven. De klap was zóó aangekomen, dat het trommelvlies van den jongen was geraakt. Beklaagde, die bij zijn moeder inwoont is thans werkloos en ver dient niets. Het O. M. vorderde f25 boete of 25 dagen hechtenis. De politierechter nam in aanmerking dat beklaagde werkloos is en legde hem in verband daarmede f 15 boete of 5 dagen hechtenis op. Politierechter tot den bekl.„Ik heb er wat afgedaan om je in de gelegenheid te stellen niet in de gevangenis te komen. Probeert nu wat te verdienen." Wederom is onze plaats een tweetal belangrijke winkelzaken rijker geworden. We bedoelen den winkel van de bekende firma Jamin, waar allerlei heerlijkheden voor J een matig prijsje te bekomen zijn en het; magazijn van de firma Wisbrun en Liffman, j waar onze dames een keur van lingeries, j damesconfectie en alles wat daarbij annex' is voorgelegd kan worden. Heeft de eerste firma een landelijke bekendheid, de laatste mag zich beroemen op een goede reputatie in Haarlem en Omstreken. De eertijds sobere Oranjestraat wordt langzaam aan een onzer belangrijkste winkel straten. Naar men ons meedeelt zal de jaar- Iijksche openbare les, te geven door de leerlingen der muziekschool alhier op 15 December a.s. in de Schouwburg „Thalia" plaats hebben. Bij de gisteren ten overstaan van notaris Dolleman gehouden verkooping werd de stoomtrawler Maasstroom 11J.M. 193 gekocht door den heer E. de Groot alhier voor f 16900 en de Maasstroom II IJ.M. 215 door de N. V. Katwijksche Reederij en Haringhandel v. h. A. den Duik te Katwijk aan Zee voor f 17150. Het fabrieksgebouw, ingericht voor kuiperij, met kantoor, bergplaats, boven woningen en grond, aan de Prins Hendrik straat 13-15, werd gekocht door de firma P. Heere Zn. c.s. alhier voor f 12320. VELSEROORD. Aan den heer J. P. J. Zijlmans alhier is door het Prov. Waterleidingsbedrijf in Noord-Holland opgedragen het leggen van 13000 Meter buisleiding met 12 zinkers in de gemeenten Limmen, Uitgeest en Krom menie. Alhier is in de zaal van „Flora" opgericht een vereeniging van ac- cordionsbespelers, genaamd „Velsens Accordionvereeniging „Cressendo". In het voorloopig bestuur is benoemd C. Zwanenburg, Voorzitter, H. Grapen- daal, Penningmeester en H. de Vries,; Secretaris. Zij die zich als lid wenschen op te ge ven kunnen dit vanaf heden doen da gelijks aan de zaal of bij bovengenoem-j de leden. Een buitengewoon mooi program-! ma zal a.s. Woensdagavond in Flora worden gegeven: n.l. op deze sport- en cabaretavond zullen niet alleen ver schillende artisten optreden, doch zul len belangrijke partijtjes gebokst wor den, o.a. Demmers, Velseroord tegen Yige, Haarlem. Tot slot de revanche- partij Verhare, Velsen tegen Vige, Haarlem. Voorwaar een hoogst amu santé belangrijke avond. Het Comité van actie uit de werkloo- zen had gistermiddag een vergadering belegd' in de zaal Flora alhier, ter be spreking' van den toestand. De verga dering was druk bezocht. De heer F. van Rooyen deelt mede dat deze vergadering uitgaat van het Comité van actie, niet van bepaalde or ganisaties. Het doel is louter bestrij ding van de werkloosheid. Spr. zegt dat er misverstand in onze gemeente is ten opzichte van den omvang der werk loosheid. In den raad is zelfs door raadsleden gezegd dat er in onze ge meente niet veel werkloosheid heerscht Dat is onjuist en ons doel is te laten zien dat er hier wel veel werkloozen zijn. Er wordt gezegd datwij hier een ar beidsbeurs hebben. Dat is zoo, zegt spr., maar wij hebben er niet veel aan. Ver schillende mannen gaan er nog heen, omdat zij meenen dan minder belas ting te zullen moeten betalen. Spr. zegt dat de vakorganisaties inzake de werk loosheid ook te kort schieten. Dat is ook onze schuld, want wij moeten er bij de leiders der organisaties veel meer op aandringen, dat zij in dezen actief zijn. Laten wij desnoods met 20 of 25 man naar onze leiders toe gaan. Spr. zelf is modern georganiseerd, maar heeft ook te klagen over zijn leiders. Spr. vertelt dan hoe er bij het stem pelen door de werkloozen gemopperd werd. Wij hebben toen gezegd dat dit niets geeft, waarna wij kwamen tot het Comité van actie. Spr. doet verslag van de demonstratie van Dinsdag j.l. en het onderhoud met Burgemeester en Wet houders. Daaruit blijkt dat, ook gespro ken is over het lossen van grind voor de gemeente, wat aanbesteed bleek te zijn en over het bestraten van den IJmuider straatweg. Spr. oefende voorts eritiek op de ges tes van de armbesturen. Waarom heb ben we hier een Burgerlijk en een R.K. Burg. Armbestuur, vraagt spr. We be talen toch allen belasting voor eene ge meente. Het eene armbestuur eischt medebrenging van de hum-briefjes enz. De wethouder van de financiën oefende zelf eritiek op de gestes van het Schaal- armbestuur, waar z.i. met geld gesme ten werd. Spr. zelf ontving deze week f 7 steun en moet daarvan f 5.50 huur betalen, wat toch onmogelijk kan. Spr. zegt dat men iets moet doen. A.s. Dinsdagavond is er raadsvergade ring en wij moeten den raad vragen dan een beslissing te nemen inzake de productieve werkverschaffing. Om hieraan kracht bij te zetten, moeten wij desnoods allen tijdens de vergadering naar het gemeentehuis gaan. Wij moe ten laten zien dat het gaat om onze be langen. Partijbelangen moeten uitge schakeld worden en in den raad treden de partij belangen te veel op den voor grond. Dat bleek ook weer bij het onder zoek inzake de loonen en arbeidstijden der losse arbeiders in het havenbedrijf te IJmuiden. Daarvoor moest weer een raadscommissie worden benoemd, wat spr. critiseert. Dat de arbeiders niet willen werken, noemt spr. absurd. Wij willen graag werken, liever dan naar het armbe stuur loopen. Een volgende spr. zegt dat Europa gered zou zijn binnen een jaar, als wet houder Handgraaf een cursus gaf, hoe 't mogelijk is van f 7 steun f 5.50 huur te betalen en dan rond te komen. Spr. wekt op allen naar 't Hoogoven- bedrijf te gaan en daar te vragen nu eens Hollandsche arbeiders aan 't werk te zetten. Spr. zegt dat er nog wel werk is, er zou b.v. een tweede toegangsweg naar het z.g. roode dorp in Velseroord gemaakt kunnen worden. Als de Ha- gelingerweg te Santpoort door de werk loozen bestraat was geworden, zou 't de gemeente zeker goedkooper uit zijn ge komen. Een derde spr. zegt dat er voorname lijk drang op den raad uitgeoefend moet worden, dat we werk moeten heb ben. De heer van Rooyen zegt dan dat een motie aan den raad gezonden moet worden. Spr. komt ook nog terug op het Hoogovenbedrijf. De directie heeft aan B. en W. geschreven dat het bouw werk voor de hoogovens niet door Hol landsche arbeiders gedaan kon worden, maar zij is nu voornemens de Duitsche werkkrachten zooveel mogelijk door Hollandsche arbeiders te vervangen. Spr. oefent ook eritiek op de toestan den aan de Visschershaven te IJmui den, waar sommige arbeiders f 80 a f 90 per week verdienen en anderen niets. Laat men daar een Arbeidsbeurs op richten met vertrouwde menschen aan 't hoofd. Na nog eenige discussie wordt ten slotte besloten een adres aan den ge meenteraad te zenden, met verzoek om spoedig in dezen ernstigen toestand te willen voorzien en, afgezien van de be slissing der regeering inzake steunver- leening, een bedrag beschikbaar te stel len voor productieve werkverschaffing. Opgewekt wordt om mee te doen aan een betooging op heden naar het Hoog ovenbedrijf en Dinsdag naar het ge meentehuis. - VELSEN. Donderdagmiddag kwam langs den Stationsweg uit de richting IJmuiden een auto aanrijden, die bij Dr. Hanneman stil hield. Een bots en een slag! Wat was er gebeurd? Een fietser reed achter de auto aan, was niet verdacht op het plotseling remmen en reed in volle vaart tegen de auto op. 't Wiel was nog al beschadigd, maar toch nog bruikbaar, zoodat de onvoor zichtige, die zich niet bezeerd had, er nog al goed af kwam. burgerlijke stand. VELSEN. Bevallen: C. Webbe—van Amersfoort, z.A. Derkx—Kops, z.H. van den Berge Vroonland, z. Ondertrouwd: C. van der Bijl en C. Ij. ToonJ. van der Wal en W. Samshuijzen; j. H. van der Schoor en C. P. Hoogeduin. Gehuwd: G. Korver en M. E. Stals; L. P. Beentjes en M. C. Pirovano; C. H. J. Blauw en E. Redeker; A. Redeker en C.J. I KoemanTh. L. Wouters en N. TijmsJ. van Riessen en N. Wijker; J. R. Huiser en M. J. Voogt. Overleden: D.Paarlberg, 72 j.,weduwe van J. Jongerling; K. de Koning, 73 j., weduwnaar van C. van den Tol; W. Ras, 80 j., weduwnaar van C. de Boer; M. Gouda, 71 j., vrouw van J. Groen. ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie! In uw blad van 15 Nov. 1.1. staat afge drukt een adres van het Centraal Drankw. Comité aan den gemeente raad. Omtrent het gedeelte in dat adres waarin de subsidieaanvraag van het Krujsverbond te Velseroord besproken wordt, wenschte ik gaarne eenige op merkingen te plaatsen. - Het bestuur van het Kruisverbond heeft aan het Drankw. Comité de voorwaarden van aansluiting ge vraagd. Na kennis genomen te hebben van deze voorwaarden besliste het be stuur, dat aansluiting van onze R.K. vereeniging bij het Neutrale Comité niet mogelijk was. Dat van deze beslis sing geen kennis gegeven werd aan het Comité is een verzuim van ondergetee- kende. Het is echter niet juist, dat, zooals j het adres verondersteld wordt, de aai sluiting niet tot stand kwam om <j verplichte bijdrage van 20 ent. per li en per jaar. Het Kruisverbond is een Roomscl vereeniging die ook in haar actie f propaganda Roomsch moet blijven. Nog onlangs ontvingen wij een schri ven van het Federatie bestuur van S briëtas waarin ons hierop uitdrukl lijk gewezen werd. Sluiten wij ons at bij het Drankw. Comité dan moeten v alle openbare acties overlaten aan <j Comité. Die actie een propaganda z dan neutraal zijn. Daar wij echter gei neutrale- maar Roomsche propagant willen voeren kan de aansluiting ni tot stand komen. Het C. D. C. acht ei subsidie van f 75.voor het K. V. groot. Ten onrechte. Ook wij hebb het recht en den plicht om een dege! ke en doelmatiege actie naar buiten ontwikkelen; een meer of minder lede tal mag daarop van weinig invlo zijn. En daarvoor is een voldoende g delijken steun der gemeente nood! Trouwens het C. D. C. als zoodanig 1 staat slechts uit hoogstens 20 persone De 500 leden der aangesloten vereei gingen hebben in het Comité geen ree van meespreken. Dat de redeneering van het C. D. niet geheel in den haak is kan blijke Gesteld, dat het gemeentebestuur a; het Kruisverb. een subsidie weige: We zouden met evenveel recht als B C. D. C. dan kunnen zeggen: Het Krui verb, telt 50 leden en krijgt niets, het I). Comité telt 500 leden en krij dus 10 maal niets, en dat is, op mi woord, ook niet veel. De Redactie dankzeggend. Hoogachtend, F. P. A. DE VILDER, Se Kruisverbond, Velseroc SCHEEPVAART. Gedep. Staten van Noord-Holli stellen voor aan de Vereeniging v Algemeene Scheepvaartbelangen Amsterdam, zoolang deze ten genoi van Gedep. Staten de noodige midde aanwendt om het Noordzeekanaal den winter bevaarbaar te houden, v< den tijd van 5 jaar, ingaande op 1 5 1921 j.l., een vast jaarlijksch subsi van f 9000 te verleenen, benevens bijdrage tot een maximum van f 6! 's jaars, van een derde gedeelte der t ploitatiekosten gedurende den winl Geboren: Franciscus Ignatius zoon van F. G. Starreveld en G. A. Starreveldv. d. Heisteeg IJmuiden, 16 November '22. Vermist roode kortharige Holl. herder,} luisterend naar den naam Hektor. Tegen belooning terug te bezorgen bij Kayk, Pr. Hendrikstr. 8, IJmuiden, Goed administratief persoon, zoekt onderlegd Marijtje Gouda, Een damestaschje. Gaande van Kanaalstr. IJm. naar Velseroord. Terug te bezorgen bij Deijer, de Ruiterstraat No. 24. betrekking HOOG salaris geen vereischte. Br. onder No. 848, bur, v. d. blad. Kinder-Operette Vereeniging Vriendenkring IJmuiden. Het bestuur der K. O. V. „Vrien denkring" bericht hiermede, dat de repetitie's a.s. Zondag 19 Nov. weder zullen aanvangen, om 11 uur, in het zaaltje van de wed. Outenaar. Tevens kunnen nog enkele nieu iwe leden aangenomen worden. Nette commensaals gevraagd. Met of zonder vrije slaap kamer. Adres bur. van dit blad. gevr. een winkel of woonhuis, Oranjestr., Kanaalstr., of omgeving. Fr. Br. met uitvoerige inlichtingen onder No. 1849, bur. v. d. blad. mm Ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. Rutten, voor de goede en zorgvolle behandeling tijdens de ziekte en het overlijden aan mijn dierbare Echtgenoote be wezen. IJmuiden, 15 November 1922. Pres Steijnstraat. JAC. GROEN. Getroffen door de zoo hartelijke bewijzen van belangstelling, onder vonden bij hun huwelijk, betuigen de Heer en Mevrouw W. p. Maris- Baart mede namens wederzijdsche familie, hunnen oprechten dank. Amsterdam, November 1922. Adm. de Ruijterweg 256. Vertrouwd Persoon te Velseroord biedt zich aan voor het innen van kwitanties, huishuren en dergelijke werkzaamheden. Br. no. 1843, bureau van dit blad. Billijk te koop mooi huis Kennemerlaap, direct te aanvaarden, eventueel ook te huur. Brieven no. 1842, bureau van dit blad. Te koop een flink woon- en winkelhuis pieuwe Hagelingerweg, Santpoort Hyp. aanw. Aanvaarding huis direct. Fr. Br. no. 7500, bur. v. d. blad. Klein heerenhuis te huur, op goeden stand te IJmuiden. Huurprijs f 60 per maand. Aanvaarding 1 Dec. a.s. Brieven franco R 130, aan het Advertentie bureau P. F. C. Roelse, IJmuiden. TE HUUR of TF. KOOP geheel modern ingericht Woonhuis, 8 te betrekken met Jan. e.k., gelegen 't nieuwe gedeelte van IJmuiden. TE KOOP soiled gebouwd winkelhuis staande hoek Trompstraat en Vel- serduinerbuurtweg, aan hetzelfde adres twee woonhuizen te koop. Te bevr. Mahustr. 40, IJmuiden. in Billijke bureau cond. Br., ondgr van dit blad. in het STATIONSKOFFIEHUIS, op WOENSDAG 6 DECEMBER 1922, nam. 2 uur (precies), ten overstaan van den te Velsen gevestigden Notaris O. I). Boerlage van een leegstaand met erf en tuin, nabij de stations weg, in de onmiddellijke nabijheid van het station, groot 3 Are 80 cA. voorheen in huur bij nu wijlen den Heer P. Vermeulen. Nadere inl. bij de makelaars D. No. 1851, Bus te Velsen, Drayer en Jonker, Je Amsterdam, en bij notaris Boerlage IN HUURKOOP te Santpoort, AANGEBODEN1 dubbel, voornoemd. Nieuw Heerencostuum te koop aangeboden, geen confectie en ook niet wegens ziekte of sterf geval. Adres: bureau van dit blad. 2 Duitsche Herders honden. Voor waak en verdediging. Te bevr. Willebrodstraat 4 Velseroord. wenscht filiaalhouder te worden te IJmuiden, van ruwe- en machine oliën. Soliede personen met eigen opslagplaats komen in aanmerking. Br. onder letter R 129, adv. bur. p. f. C. Roelse, IJmuiden. gladharige Duitsche Dwergpinchers, maanden oud, ras zuiver. G. LOHMAN, Haringkade 25, IJmuiden. Billijk te koop net burgerhuis spoedig te aanvaarden, staande Willebrordstraat Velseroord. Adres J. Bontenbal, makelaar, een nieuw zéér solied gebouwd Woonhuis, onmiddellijk te betrekken. Te storten minimum f 200.Franco brieven, No, J852, bureau van dit blad. Ie huur de kantoorlokalen van de Boaz- bank. Aanvragen bij den Boek houder, G. W. Jimmink, Kanaalstr. 37 rd., IJmuiden. Te huur of te koop aangeboden, middenstand- en arbeidersw ningen- gelegen aan de Voorstraai aldaar. Inlichtingen bij den architect van "het werk K. Wijker, Voorstraat23 Egmond aan Zee. OPENBARE tc IJMUIDEN; Op Vrijdag 24 November, in opdracht van den Heer L. H. van Roosmalen, wonende te 's Graven hage, ten overstaan van Deurwaar der van Wijngaarden te Haarlem, zullen in „Hotel Nummer Een", te IJmuiden worden verkocht door de Makelaars Bakker, Dijksen en Co., te IJmuiden Een keurig onderhouden zoo goed als nieuwe INBOEDEL, bestaande uitsalon-, huiskamer- en slaapkamer-ameublementen, haar den, kachels, gordijnen, serviezen, glas en aardewerk, karpetten en vloerkleeden enz. enz., ie bezich tigen Donderdag 23 November van 1012 voormiddag en van 24 namiddag, in het woonhuis staande Kennemerlaan 36, te IJmuiden. Ter overname aangeboden een Kanaalstraat alhier, die een flink bestaan oplevert, overnemingssom 5 Mille. Brieven onder No. 1850 bureau van dit blad. Kamers m. pension aangeboden. Huize Indiana, Romer- kerkweg 99 b/h nieuwe raadhuis, Wijk a/Duin. I N V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMUIDEN Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij op Vrijdag, den 1 December 1922, des voor middags te 11 uur, ten raadhuizé, zullen overgaan tot openbare ver pachting, bij inschrijving, van een perceel tuingrond, gelegen nabij de Kippenbuurt te Jan Gijs^nva^ri, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F no. 1611, ter grootte van 1.50 H.A. Oegadigden worden uitgenoodigd hunne op zegel gestelde inschrij vingsbiljetten op den dag der ver pachting te deponeeren in eene vooi dat doel ten raadhuizé geplaatste bus De voorwaarden waaronder de verhuring plaats vindt zijn vanaf heden ter secretarie (IVe afdeeling) voor belanghebbenden ter inzage nedergelegd en zijn tegen betaling der kosten aldaar te bekomen. Velsen, den 16 November 1922 Burgemeester en wethouders van Velsen, de secretaris, de burgemeester J. Kostelijk. Rijkens. De werkloosheid. IJmuiden. De motorschoener Br: dö, van Fowey op weg naar Kotka Finland, is met defecte motor en brek aan motorolie alhier binnengeli pen. Heden overleed zacht en kalm rnze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuf frouw Echtgenoote van Jac. Groen, in den ouderdom van 71 jaar en 9 maanden Dat zij ruste in vrede is de wensch van haar geliefde Echtgenoot, Kin deren, Behuwd- en Kleinkinderen Jac. Groen. Jac. Visser. D. V'isser—Groen. Helder P. Stoll. B. StollGroen en kinderen. A. Groen. L. GroenWijker en kinderen. Helder J. Strobant. M.. Strobant—Groen. J. Groen. M. GroenDekker en kinderen. G. Groen. C. Groen—Schouten. Jac. Groen. L. v. d. Plas, verloofde. IJmuiden, 15 November 1922. f TIMMERMAN, METSELAAR EN AANNEMER WILLEM BARENDSZSTRAAT 16 I HET ADRES VOOR :-: HANDELS :-: DRUKWERKEN :-: IS W1L LEMSPLE1N

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 6