Grooteifslag Zu Tee and Tanz, SINJEWEL's MUZIEKHANDEL Z.F.C.-STOIMVU|GELS Bestelt Uw drukwerk bij s N. V. DRUKKERIJ SIN1SWEL WILLEMSPLEIK Bockhandel P. F. C. ROELSE Upn ilLLHDIL Spaar - en Voorschotbank Boaz IMerl ia I M Koop thans uwe Winterartikelen Joh. de Waard. CHH. 60ES Zoo juist verschenen: Band 4 WILLEMSPLEIN IJMUIDEN. Nette Uitvoering. Prijzen. Dankbetuiging Oproeping Paardehvleestli fe Yarkonsv'.eosch Net Meisje Nette Commensaal Benedenwoning Nette Wasch linke Hulp Gemeub. kamer Abonnementen op Tijdschriften en Advertenties in Couranten Voorschotten Ie koop gevraagd Wooa- of Winkelhuis. Ie huur N.V. IJ ui aider Agenturen en Administratiekantoor Hypotheken, ScheepsTerbanden, VERKOOPING wordt uitgesteld tot 2 Februari 1923 20 procent korting Heeren Mode-Magazyn I C. G. VAN:E8 ZONDAG 21 JANUARI en het verloop van dezen feesf- d te hebben geschetst. Rest nog een oord over het gebouw zelve. Flink ,ar de eischen des tijds ingericht .et den ontwerper zoowel als de Serders alle eer aan. Het geheel is kenmerk van degelijkheid. Maar bij onder mooi en bewondering afdwin gend is het tooneeldécor, geschilderd loor den Eerw. Pater Hermans. Deze kan o.i. op dit gebied als eerste rang- jartist worden beschouwd. En dat alle aanwezigen er evenzoo over dachten be wees het luid applaus toen hij zich even in de zaal waagde. N. Hl. Gt. Heden, Woensdag, bestaat het jSymphonie-orkest „Euphonie" alhier 5 Raar. Op 18 Januari 1917 werd het in tin melksalon Flora met 17 deden op- Jlricht. Eerste directeur was de heer iR. Rijke, die na een jaar echter naar Duitschland vertrok. Verschillende leden bedankten toen ien de Vereeniging maakte toen direct 'al een crisis door. Men hield echter vol en in Augustus 1919 kreeg men in den beer W. J. van Tienen uit Haarlem een nieuwen directeur. Deze leidde het or kest twee jaar. Daarna kwam er weer inzinking door het bedanken van leden enz. Men dacht dat het toen na een be staan van ruim drie jaar gedaan was, maar de Vereeniging kreeg toen in Dr. Oosterwijk een beschermheer, waardoor men de financiëele moeilijkheden te bo- jjvéïi kwam. Men was vol moed, vooral toen men in den heer K. H. Kerkhoff, den directeur der Harmoniekapel van ADVERTENTIES. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze dochter MAKGARETHA C. H. TOLMAN A. TOLMAN—plaatsman IJmuiden, 16 Januari 1923. de Papierfabriek, een nieuwen dirigent kreeg. Daardoor traden weer nieuwe le den- toe en de Vereeniging kwam flink op dreef. Helaas moest de heer Kerk hoff na korten tijd wegens familie-om standigheden bedanken, maar hij bracht een nieuwen directeur mee en wel de heer M. Adam, le violist van de Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Deze heeft de Vereeniging tot flinken bloei gebracht, want Euphonie mag er nu zijn met haar 29 leden. Van de oprichters zijn nog maar eenige leden overgebleven, waaronder de voorzitter, de heer J. Visser, die deze 5 jaren steeds deze functie heeft be kleed. Euphonie zal haar eerste lustrum vieren met een feestconcert voor de do nateurs in de concertzaal Tivoli. De heer Ger. W. Need, muziekhandel Kanaalweg alhier, zal een speciale etalage aan Euphonie wijden, met por tretten van het orkest enz. VELSEN. Over het jubileum van den heer J. Duinker, brievenbesteller alhier, kun nen we melden dat het feest gisteren thuis werd gevierd. Alle collega's de ambtenaren en de telefonisten van het Postkantoor kwamen den jubilaris ge- lukwenschen en boden hem een mooie lamp en een bloemenmand aan. De directeur kon door ongesteldheid niet komen, maar zond den jubilaris een hartelijk schrijven. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: T. van der Zwet Slo tenmakerOldenburg, z.; C. A. Sloot jesLipmann, d.; L. Bos—Schol, d.; .T. Post—Wessel, z.; J. M. H. MorsMat- thijszen, z.; J. Kramervan Slooten, z.; A. de GreefKoning, d.; A. Tolman Plaatsman, d. WIJKEROOG Men schrijft ons uit Wijkeroog: Alhier treft men maatregelen om Donder dag tot oprichting eener R. K. Volkspartij te komen. Het ligt in de bedoeling om bij de Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen met eigen candidaten uit te komen. Het heulen en sollen der R. K. Staats partij met de N. K. P.-ers, die naar getals sterkte meer dan voldoende in de openbare lichamen zijn vertegenwoordigd, het optre den der regeering ten aanzien der uitkeering bij werkloosheid zonder overleg met de organisaties en het adviseeren of te veel voorschrijven van candidaten bij verkiezin gen door de besturen en de hoofdbesturen der kiescolleges, schijnen oorzaak te zijn, dat de R. K. arbeiders ook naar aantal zelfstandig hunne afgevaardigden willen kiezen. SANTPOORT. Gistermorgen, het zal ongeveer 8 uur geweest zijn, klonk ons reeds fan fare-muziek in de ooren. Bij nader on derzoek bleek ons, dat het fanfarekorps „Wilhelmma" onder een vroolijke marsch optrok naar „Duin- en Kruid- berg", ten einde het gouden echtpaar een serenade te brengen. Bij het kasteel aangekomen, werd onder leiding van den heer Van 't Hof de bekende Gedenk klanck van Valerius ten gehoore ge bracht, waarna men wederom onder een marsch, afmarcheerde. Bij die gele genheid hadden wij even gelegenheid de mooie eerepoort te aanschouwen, waar in met vergulde denappels zijn aange bracht de jaartallen 1873—1923, waar- tusschen de letters CH (CremerHo- gan). 's Middags recipiëerden de heer en mevrouw Cremer. Het was toen een voortdurend va et vient. Het 9- Ltal auto's, dat in een lange rij stond, was zeer groot. Des avonds was het gouden echtpaar de gast van hun zoon, den heer Herbert Cremer. Vandaag wordt op „Duin- en Kruid- berg zelf een diner gegeven, waarbij zullen aanzitten de naaste familie-leden en de intiemste vrienden. „Caecilia", ons symphonie-orkest, zal alsdan eeni ge nummers uitvoeren. Donderdag zijn het gansclie personeel van „Duin- en Ivruidberg" benevens de huurders uitgenoodigd tot het vieren van een feest. Betaalden we tot dusver aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf 42 cent per K.W.U., thans worden we in de ge legenheid gesteld energie te betrekken tegen 10 cent per K.W.U., echter met dien verstande, dat men elke maand een bepaald bedrag als „vast recht" bij be taalt. Ook is de mogelijkheid geschapen, dat men de in de avonduren gebruikte ener gie tegen 42 cent betrekt en voor de overdag en 's nachts gebruikte energie -10 cent betaalt. VISSCHERIJ. Buitengewone visch. Door een stoomtrawler is te IJmuiden aan den rijksvischafslag aangevoerd een visch, in de markt aldaar bekend onder den naam van „Appicou", welke de buiten gewone afmetingen had van ruim 4V, Meter en een giootste omtrek van ruim 2 M. Het beest woog ongeveer 900 pond en werd door den kooper naar België gezonden. Het vleesch van deze visch, die een huid heeft als een ruwe plank is hagelwit. Noordsche visch-expeditie. CHRISTIAN1A. De Visscherij Raad be sloot in den aanstaanden zomer een expe ditie uit te rusten, welke visscherij-onder- zoekingen zal verrichten bij Spitsbergen en in de Noordpool-wateren. Volgens de „Tidens Tegn" ligt het in het voornemen een Poolzeeschip te charteren met een be manning van acht personen en te visschen met alle soorten vischtuig. De expeditie zal drie maanden onderweg blijven. Het belangrijkste is zekerheid te krijgen of de kabeljauw leeft op de keten, welke van Noorwegen naar Spitsbergen loopt en of J dit de verblijfplaats van den kabeljauw is wanneer hij niet wordt aangetroffen op de Noorsche kust. I De laatste onderzoekingen schijnen aan te toonen dat de kabeljauw leeft langs de ijsranden in deze zee. De andere mogelijk- i heid wordt echter voorzien door professor Sars. De expeditie zal trachten den kabel jauw te vinden in zijn zomerverblijf in de 1 Poolzeeën. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon L LEONARD PIET C B. BIK O. BIK—de Beurs. Bad-Oldesloe Orosse Salinenstrasse 25 11 Januari 1923. Voor de vele blijken van belang stelling bij de ziekte en overlijden van onze innig geliefde Dochter en Zuster, betuigen wij onzen harte- lijken dank Familie K. SCHOL. IJmuiden, 17 Januari 1923 Wilhelminakade C 29r. tot de Buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders op 2 Februari 1923 des namiddags 2 uur ten kantore der Vennootschap. N.V. Zeevisscherij Mij. „Albatros" N.V. Zeevisscherij Mij. „Pelikaan" Lappen mager 40 ct. Stukjes 50 ct. Baklappen extra fijn 50 ct. Gehakt 35 ct. Biefstuk 90 ct. s «L n> S-' n biedt zich aan, v.g.g. v., liefst voor dag en nacht. Adres: Kanaalweg21, Velseroord. ■gevraagd, vrij kamertje. Adres bur. van dit blad. s met PAKHUIS te huur. Adres bur. van dit blad. GEVRAAOD. Br. onder no. 1881, bureau van dit blad. y Voor direct GEVRAAGD een in de Hulshouding. Willems plein 5, IJmuiden. Lappen 90 ct. Carbonade 90 ct. Gehakt 80 ct. Stqkjes 100 ct. Ossenvet 80 ct. Beleefd aanbevelend, NEPTUNUSSTRAAT of gestoffeerd, zonder pension gevr. door heer met 12 jarig dochtertje. Brieven onder no. 1888 bureau van dit blad. Agent N. Rotterd. Crt. Agent Alg. Handelsblad Agent Nieuws v. d. Dag vanaf f 25 verkrijgbaar, door soliede personen. Br. onder No. 1887 bur. van dit blad. een gebruikte Bascule, Perron- en Steekwagen. Alleen indien in goe den staat gelieve men te reflecteeren onder no. 18S0 van dit blad. Te huur of fe koop gevraagd tè IJmuiden een Brieven met opgave onder no. 1048 aan Nauta's Boekhandel te Velsen. de kantoorlokalen van de Boaz- bank. Aanvragen bij den Boek houder, O. W. Jimmink, Kanaalstr. 37 rd., IJmuiden. Kanaalstraat 65, IJmuiden Dir.: L. M. CAMMAN Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypoiheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypolheken, Voorschotten, Boekhouding en Administratiên Systeem L. A. B. O. R. De eerste en eenige cursus in ons land waar men het geheele vak grondig leert in 12 lessen zonder Rekenen, Teekenen en Schrijven. Een gratis proefles, zal gehouden worden Woensdagavond 17 Januari 7 uur, bovenzaal Hotel No. 1. Toegang 25 ct. Entreé Kanaalstraat. OPENBARE van den Stoomtrawler Betsy IJ.M.75 Zegt het voort. Coöperatieve Nimmer waren [onze prijzen zoo laag gesteld. Artikelen die door de groote Opruimings-drukte der laatste twee weken waren uitverkocht, zijn thans aangevuld met de overtollige voor raden uit ons filiaal Schagen. PROFITEER; THANS. ZIE ONZE 4 ETALAGES op alle artikelen die niet in [de opruiming zijn opgenomen o. a. op alle ONDERGOEDEREN ook de Natuur-Wollen van Jansen en Tiianus e. a. Aanbevelend, Kanaalstraat C.22-24, Telef. 171. I Stoffeerder, Bedden- en Matrassenmaker, ]ac. van Heemskerkstr. 23 I Kanaalstraat 37 Oevestigd te IJmuiden Raad van Toezicht: Mr. A.W. Hellema, Ir. W. Polderman, H. W.Creutzberg, F.J.H.Schneiders Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. hellema, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 41/, pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van!Quurn.m. vertrekt de bekende Salonboot „Koningin Wtlhelmina" van de „Alkmaar Packet" om HALF TWAALF naar ZAANDAM. Prijs voor heen en terug f 1.10 bij voorverkoop. Indien Zondagmorgen terrein wordt afgekeurd krijgt ieder f 1.terug, zoodat men een risico loopt van f 0.10. Buffet aan boord. Komt Supporters, alten mede met de „Koningin Wtlhelmina'' naar Z. F. C. Kaarten vanaf heden verkrijgbaar bij de firma's Boeree Tellier en Osendarp. Jongenskaarten a 60 cent voor personen beneden 16 jaar verkrijgbaar ALLEEN ZATER DAGMIDDAG van 2—4 UUR aan het bureau van de „Alkmaar Packet" aan den Bootsteiger.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3