KENNISGEVING. KfHaurctEitöaans t Ambachtsschool te Velsen. MIMI TR@TTiR> M»ci« No. 2076 Drukkerij Sinjewel Vergunning Deensclie Visscherij Telefonisch aange sloten onder M. i. («BOOT Jonge Dame Jonge Weduwe Kamer van Koophandel en Fabrieken District Haarlem Marktvraagstuk ivasch Kinderwagen Kippen 1 e huur of huurkoop Ie huur Nette Commensaal THALIA THEATER IJMUIDEK Het meisje uit den Modewinkel EEN BEKWAAM NOTARIS Faillissement Adverteert in en Abonneert U op dit blad! ft-Döor goed spel van Koster wordt Swart aan het werk gezet. Een mod derkolk stijgt op, als Blinkhoff Sr. op hem afstuift. De Z. F. C.-keeper stopt echter de tamme rollertjes. Een vlie gend schot van Oldenburg Jr. komt te gen Potse. Tenslotte maakt Stormvo gels toch gelijk als Swart bij het weg werpen van den bal dezen de lijn laat passeeren (11). Stormvogels krijgt dan twee fraaie kansen om de leiding te nemen. Den eersten keer onderneemt Koster een fraaien rush, doch schiet, alleen voor Swart staande, jammerlijk over. De tweede kans ontstond na goed samenspel tusschen Blinkhoff Sr. en Oldenburg Jr., door wiens voorzetten Hoogei duin een kans kreeg. Weer voor komt de paal echter scoren. Z. F. C. werkt zich dan weer los. Voor al het spel van Gas Bakker valt op. Diens naamgenoot trapt bij een vinni- gen Z. F. C.-aanval te zacht weg, waar na Hoogmoed zonder moeite Terhorst passeert (2—1). Als Terhorst dan nog een schot van Hoogmoed stopt is het rust. De tweede helft begint evenals de eer ste helft goed. Na goed samenspel van het binnentrio schiet Visser naast. Nie- borg ziet zich dan gepasseerd door v. d. Wel, doch Terhorst is op zijn plaats. Visser wringt zich aardig door de Z. F. C.-verdediging, doch stuit ten laatste op Potse. Op vrij gelukkige wijze maakt Stormvogels dan gelijk, als Swart een vrij tam schot van Koster niet klem- vast kan krijgen en het leder via de paal en zich zelf in het doel ziet verdwijnen. (2-2). Van nu af „dagteekent" de Stormvo gels-inzinking. Het is opvallend, welke groote gapingen tusschen half-backlinie en backs ontstaan. Het duurt dan ook slechts korten tijd, of Ramakers scoort den derden Z. F. C.-goal, na keurig sa menspel. Z. F. C. neemt nu het spel in handen. In den Stormvogels-aanval zit weinig verband, wat er niet beter op wordt, als Oldenburg Jr. links-buiten gaat spelen. Het terrein is nu in een groote modder poel herschapen, wat Z. F. C. niet belet snel te spelen. Als Blinkhoff Jr. een bal laat gaan, denkende, dat hij wel achter zal loopen, loopt Schoen het le der na, dat al spoedig in de modder blijft stoppen. Schoen zet nu voor en de toeloopënde Colette schiet ontzettend hard in den hoek, waar Terhorst uit stekend stopt, doch niet kan wegwer ken, zoodat Colette het vonnis kan vol j trekken (42). Even valt Stormvogels nog aan. Kos ter lost een hard schot, dat Swart stopt. Het publiek begint reeds het veld te verlaten. Z. F. C. blijft in den aanval. Terhorst redt een paar maal op fraaie wijze. Twee minuten voor het einde maakt Ramakers nummer vijf (52). Alzoo komt'het einde met een zware Stormvogels-nederlaag. BINNENLAND. Faillissementen Sb Nederland. Volgens mededeeling van het handels informatiebureau van VAN DER GRAAF Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 19 Jan. in Nederland uitgesproken 102 faillissemen ten tegen 40 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 19 Jan. 1923 251 faillissementen tegenover 102 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. DE SLUISBOUW TE IJMUIDEN. Het nieuwe kanaal. Thans bevat het Gemeeuteblad van Amsterdam het reeds door ons gepu bliceerde bericht, dat B. en W. van den minister van'Waterstaat een schrijven ontvingen, waarin de wenschelijkheid wordt betoogd, de nieuwe te IJmuiden in aanbouw zijnde sluis door een afzon derlijk buitenkanaal met de buitenha ven in verbinding te brengen, van welk werk de kosten op f 2.500.000 worden ge raamd, en waarin de vraag wordt ge steld, of de Gemeente bereid is ook van dit werk 277/9 der werkelijke kosten voor haar rekening te nemen. B. en W. herinneren er aan, dat door den Raad op 28 Januari 1914 is besloten, 277/0 bij te dragen in de werkelijke kosten van den bouw van een nieuwe sluis te IJmuiden volgens plan B der Staatscommissie in zake den toegang tot Nederland door het Noordzeekanaal en dat door den Raad achtereenvolgens op 29 Juli 1914 en 27 Juni werd toege stemd in een gelijke bijdrage voor werkzaamheden, welke in gemeld plan B niet waren opgenomen, n.l de ver breeding, verdieping en verlenging dei- sluis, waardoor deze ten slotte zou wor den 400 M. lang, 50 M. breed en 15 M. diep. Waar de thans voorgestelde werken niet anders dan als een verbetering van het geheele plan kunnen worden be schouwd, meenen B. en W., dat er alles zins reden is, ook nu in de verhooging der toegezegde bijdrage toe te stemmen. Immers, het oorspronkelijk geprojec teerde toegangskanaal tot de nieuwe sluis bevat twee bochten, welke het be varen, ondanks de breedte, welke deze toegangsweg zal krijgen, voor groote zeeschepen gevaarlijk maken. Nu thans ook gerekend moet worden op een ster ken aan- en afvoer naar en van de ha ven van het Hoogovenbedrijf, welker aanleg bij het samenstellen van het rapport der Staatscommissie nog niet kon worden voorzien, klemt dit bezwaar te meer. B. en W. stellen den Raad ten slotte voor in den geest van het bovenstaande een besluit te nemen. Tel. Kamer van Koophandel. Op Maandag 29 Januari a.s. des avonds om 8 uur wordt in café Brink- mann te Haarlem, Groote Markt, eene bespreking gehouden, voor ingeschre venen in het Handelsregister door den heer R. J. Koopmeiners te Apeldoorn over: „Plet Marktvraagstuk". INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan de Redactie van de „IJmuider Courant". Verzoeke nog eenmaal voor onder staande kwestie eenige plaatsruimte in het vertrouwen, dat de afdeeling IJmui den van den Bond van Politiepersoneel in Nederland nog eenig eerlijkheidsge voel bezit. Alhoewel men toch niet zal twijfelen aan mijne goede organisatiegeest, meen ik toch, dat het hier als niet ter zake doende kan worden beschouwd, of de door mij genoemde personen wel of niet lid zijn van bovengenoemde organisatie Wanneer het bestuur van meer genoem den Bond dan ook ernstig de eenheid wenscht, moet zij niet doorgaan op den door haar ingeslagen weg, dan komt men niet tot eenheid. De heeren moeten dan ook eens probeeren, de zaken te zien zooals zij zijn en niet alleen het oog richten op eigen standje. Het bestuur heeft er dan ook in zijn antwoord wat omheen gezwamd en de kwestie waar het om gaat onaangeroerd gelaten. De motie is volgens het bestuur zoo buitengewoon ingewikeld, dat zij door mij nogmaals onder de loep genomen zou moeten worden. Met alle respect voor de buitengewone capaciteiten van een politieman, welke capaciteiten ver boven die van een vakarbeider uitste ken, veroorloof ik mij toch te meenen wel te kunnen lezen. Een ander argument van de heeren is dat het stukje is geschreven, zooals wij dat van den heer Schilling gewoon zijn. Dat hebben de heeren van het be stuur niet van zich zelf. Deze uitdruk king heb ik meer gelezen als mijn te genstanders geen argumenten hadden. Echter aanvaard ik die uitdrukking in dit geval gaarne, omdat ik weet dat de heeren dat nu eens werkelijk goed meenen. Zooals zij dat van mij gewoon zijn nietwaar? Open en eerlijk en met mijn volle naam onderteekend. Niet kruiperig en vleierig dus zooals de be wuste motie. Volkomen juist vrienden. Het leukste echter is, dat men zulke zaken niet in het publiek zou mogen be spreken. Neen, wanneer het politie mannen betreft dan moet het licht on der de korenmaat nietwaar? Alleen su perieuren welgevallige moties zijn voor publiciteit vatbaar, jawel. Toch ben ik zoo vrij nogmaals te vra gen: weerlegt mijn bewering en bewijs, dat de door mij genoemde personen en nog anderen, lid van Uwe organisatie of niet doet niets ter zaken, niet op de meest schandelijke wijze zijn gedupeerd Ontken eens dat de vrees voor Uwe su perieuren, ook bij Uwe leden, niet zoo groot is, dat gij het wel aandurft met alle raadsleden openlijk te spreken. Nu eens geen smoesjes zooals „niet in gaan op verdachtmakingen enz.", maar erkennen of met feiten aantoonen dat ik gelasterd heb. Vierkant ontkennen dat de z.g.n. rechtspositie niet is een dood kindje. Met dank voor de plaatsing. Schilling. Aan de Redactie van de „IJmuider Courant" te IJmuiden. Beleefd verzoek ik U onderstaande regelen in Uw blad te willen plaatsen waarvoor mijn dank. Zeer tot mijn spijt moet ik opmerken dat het met onze Voetbalvereeniging „de Stormvogels" den verkeerden kant opgaat. De groote fout schuilt weer in de voorhoede en wanneer hierin niet spoe dig verbetering komt gaat het Eerste Klasseschap evenals het vorige jaar wederom op het laatste moment verlo ren, wat voor de spelers zelve zéér te be treuren zou zijn. Waarom is de opstel ling in de voorhoede niet gelaten waar mede in de eerste helft van de compe titie zoo succesvol gespeeld werd. De overwinningen waren wel niet, groot. Zij kwamen er, en dat was hoofd zaak. Met de opstelling van de voorhoe de waarmede Zondag 14 Januari j.l. te gen V. V. A. gespeeld werd zijn zeer ze ker geen successen meer te verwachten Wat betreft de opmerkingen voorko mende in Uw sportverslag d.d. 17 dezer zijn zéér juist. Laat „Jan" rechtsbinnen spelen en ook Snoeks weer in de voorhoede en spelers als van Ilemert en Struys moe ten nog maar eenige weken rust nemen want ook halve krachten behooren niet in een voorhoede thuis. Moge de kansen spoedig keere Stormvogels-enthusiast. VISSCHERIJ. Te Beer in Zuid-Devou, is verleden week haring verkocht voor een halve kroon (f 1.50) per karrevracht, omdat de markt overvoerd is. De visch zal als mest op het land dienst doen. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 20 Jan. 2 meubelmakers, 2 scheepstimmerlie den, 26 timmerlieden, 2 metselaars, 3 zeilmakers, 4 kuipers, 12 zeevisschers, 4 kantoorbedienden, 8 stokers, 1 lood gieter, 1 koperslager, 1 revolverklinker, ketelmaker, 2 plaatwerkers, 1 smid, 2 bankwerkers, 2 chauffeurs, 1 monteur, 212 los arbeiders. Willemsplein 11 en 16 Tel. 153 Levert alle Boek- en handelsdrukwerken 't iff t t f J spoedig, net afgewerkt i J en tegen b ill ij kst 't t berekende prijzen i I I y Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, kennis to geven van het over lijden ven onze geliefde vrouw en der kinderen zorgzame moeder Agatha Maria v. d. Heyden geb. Slikker in 'den ouderdom van ruim 46 jaar. S. v. d. Heyden. Maria Cornelia Hendrika v. d. Heyden Agatha Cornelia Maria v. d. Heyden Velt-eu, 23 Januari 19Ï3. De teraardebestelling zal plaats heb ben op Zaterdag 27 Januari a.s. op de begraafplaats „De Biezen", nam. 1 uur van het sterfhuis. Vergunning te pacht gevraagd in de gem. Velsen, tegen 1 Mei a.s. Brieven lett. C C, Bureau van dit blad. Schipper met eigen schip zoekt deelnemers tot een geheel bedrag van f 4000. Voor nader toe lichtingen brieven onder No. 1897 bureau van dit blad.' STEENHOUWERIJ Munnlkenweg 1 Beverwijk z. z. g. gepl. op kantoor, in het bezit v. d. dipl'sM. U. L. O., Steno en Typen. Br. 1899 bur. v. d. blad zoekt nette werkhuizen. Adres J. de Wagter Zeeweg 77, Velseroord. De Kamer van Koophandel noodigt de ingeschrevenen in het Handelsregister voor Haarlem en Omstreken uit tot bijwoning van; eene bespreking over het op MAANDAG 29 JANUARI a.s. des 'savonds 8 uur in de boven zalen van „De Kroon", Groote Markt te Haarlem. Inleider: de heer R. J. KOOPMEINERS te Apeldoorn. De Secretaris, MOLLERUS Heldere waschvrouw vraagt een aan huis. Brieven onder No. 1898 bureau van dit blad.j (merk Patria) te koop aangeboden. Kortenaerstraat 14. met ren en nachthok aangeboden. Adresbureau van dit blad. gevraagd, een winkelhuis of woning daarvoor geschikt. Tusschen Remise en Melklaan Fr. br. lett. W. O. bureau van dit blad. de kantoorlokalen van de Boaz- bank. Aanvragen bij den Boek houder, O. W. jimmink, Kanaaistr. 37 rd., IJmuiden. gevraagd, (geen beroeps). Brieven letter O. boekh. van Houwelingen Velseroord. Ondergeteekenden geven hierbij kennis, dat bestellingen of andere verplichtingen van welken aard ook dan alleen erkend worden, wanneer zij voorzien zijn van de handteekening der betrokken Directie. N.V. Kristalijsfabriek „QROENLAND" N.V. Stoomvisscherij Maatschappij „MERCURIUS" N.V. Stoomvisscherij Maatschappij „EENDRACHT" N.V. Nationale Stoomvisscherij N.V. Stoomvisscherij Maatschappij „HILDA" INSCHRIJVINO VAN NIEUWE LEERLINGEN Cursus 1923—1924 voor de vakken: Timmeren-Machinebankwerken, Draaien en Schaven, Smeden en Plaaiwerken-Electrotechniek-fnstrumentmaken, op MAANDAO en DINSDAG 29 en 30 JANUARI a.s., des namiddags van 24 uur in het schoolgebouw Barak No. 4 te IJMUIDEN. Aanslagbiljet Hoofdelijkt omslag moet worden medegebracht. De Directeur, H. J. ZEEMAN Tel. 136 HEDEN WOENSDAG en DONDERDAO aanvang 8.15 uur. Boeiend drama in 6 afdeelingen, bewerkt naar den roman van MARCEL NADAUD Leuke klucht in 1 afdeeling Pathé Revue gedeeltelijk gekleurd. Biedt zich aan voor vrachtauto of werkplaats. Br. D. Nouwen, Zeeweg 43 E, Velseroord. N. V. Visscherij Mij. "SIRIUS I" De tweede tevens slot-uitdeelings- lijst is heden door mij ter griffie van de Arrondissemenst-Rechtbank te Haarlem gedeponeerd. Santpoort, 23 Januari 1923. Dr. J. H. VANiMEURS. curator

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3