Brapzeels' Net Meisje Engelseh ledikant Damesrijiviel te koop Kamers, Dagmeisje Waschster Net Dagmeisje Bovenwoning Pension Winkelhuis fa. Wesselingh. DRAAGT de beste Overhemden arbeidsorganisatie een onderdeel van Herv. Gemeente; P. C. de Weerdt, arts;! In genoemd raadsbesluit is bepaald,! diging en is bet de G. S. D.-aanval on-' om komen wij dan ook met een ver den Volkenbond is en als zoodanig dus F. C. Breitenstein, Directeur der N.V.dat de breedte van de daarin bedoelde f mogelijk vrij te komen. zoek tot, U om een bijdrage van goede gebruik kan maken van alle door dien Scheepsexploitatie Mij. „de Marezaten" straat moet worden verdeeld in 6 Me-j Van een kleine verwarring der S. V.- ren, welke op den bazar verkocht zul- Bond in het leven geroepen organen.] Voor Santpoort en Jan Gijsenvaart: ter rijweg en aan weerszijden daarvan ers maakt Bosman gebruik en G. S D len' kunnen worden Kiikt allen eens Gelijk bekend is, is een uitspraak van] J. Th. Cremer, oud-lid van de Eerste, 3 Meter trottoir. neemt de leiding 0—1. Uw kasten of zolders na allicht is ei- het Hof reeds eenige keeren uitgelokt,Kamer der Staten-Generaal en oud-Ge- j Door adressant wordt verzocht, dit te o.a. hij de afvaardiging van Nederland zant van H.M. te Washington; O. E. A. wijzigen en de straatbreedte te verdee- naar de jaarlijksche conferenties, de E. Wüste-Baronesse von Gotsch,len in 4 Meter rijweg met aan weerszij- den 2 Meter trottoir en 2 Meter voor tuin. B. en W. kunnen zich hiermede niet vereenigen. vraag of de arbeidsorganisatie be voegd was tot behandelen van vraag stukken op het gebied van den Land bouw enz. Spr. eindigde zijn rede met erop te wijzen, welk dankbaar gevoel zich van de georganiseerde werknemers mees ter móet maken, wanneer zij van het grootsch perspectief, dat de Interna tionale Arbeidsorganisatie van den Volkenbond wordt geopend, kunnen ge tuigen, aan dit alles, zij het met be scheiden krachten, te hebben meege werkt. Tot slot werd nog een korte beschou wing gegeven over het ontstaan, sa menstelling taak en doel van den Iioogen Raad van Arbeid in Neder land. Nationaal Huldeblijk. Op uitnoodiging van bet Provinciaal Comité voor het Nationaal Huldeblijk aan Hare Majesteit de Koningin ter ge legenheid van haar vijfentwintig-jarig Regeerings-Jubileum heeft zich voor de gemeente Veis en onderstaand Plaatse lijk Comité geconstitueerd. Gelijk bekend is, zal dit huldeblijk bestaan in de restauratie van het Koor der Nieuwe Kerk te Delft. Deze natio- te Velseroord. nale plek, waar onze Stadhouders en' Vorsten rusten en het gedenkteeken staat voor Willem den Zwijger, heeft dringend herstel noodig. Voorts zal aan Hare Majesteit een persoonlijk ge schenk worden aangeboden, dat vol gens Haar wensch, met het oog op de tijdsomstandigheden, niet kostbaar zal mogen zijn. Het Comité houdt zich overtuigd, dat Velsen's ingezetenen niet achter willen blijven in het toonen van erkentelijk heid voor hetgeen onze Koningin gedu rende deze vijf en twintig jaren voor ons volk was en deed en van liefde en trouw aan Haar en Haar Huis. Het vraagt daarom gaven, groote en kleine, voor dit huldeblijk. Binnenkort zullen lijsten ter inteeke- ning bij de ingezetenen rondgaan. Het Plaatselijk Comité voornoemd,1 R. G. Rijkens, Burgemeester van Vel sen, E ere-Voorzitter, ps. T. J. van Oost- rom S'oede, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te IJmuiden, Voorzitter; J. Kostelijk, Gemeente-secretaris van Vel- sen, Secretaris; W. Polderman, Direc- j teur der N7V. Industriëele Mij. Hera te IJmuiden, Penningmeester. Voor Velsen: Spaarnberg; J.L. Enschedé, Vlugtho- ven; Pr. J. F. van der Meer, Pastoor der R.K. Parochie te Driehuis; J. P. Hand- graaf, Wethouder; W. A. Dolleman, Notaris. Voor IJmuiden: K. H. Tusenius, Directeur van de N.V. Vereenigde Ijsfabrieken en lid van den gemeenteraad; J. A. Ringers, Hoofdin genieur van den Rijkswaterstaat, Sluis bouw; L. Rinkel, Pastoor der Oud-Ka tholieke Gemeente; C. van der Steen, Voorzitter der Afd. IJmuiden van den Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders; M. Dijkhuizen, Een cachot te Wijkeroog. B. en W. schrijven aan den Raad: Reeds verschillende malen is er van de zijde der politie op aangedrongen, dat te Wijkeroog een gelegenheid zou worden gemaakt voor het tijdelijk in bewaring stellen van arrestanten. Doordat toch zoo werd aangevoerd de personen, die wegens dronken schap of om andere redenen te Wijker- Voorzitter van den Chr. Besturenbond J ?0^ w?r<*en gearresteerd aldaar niet in bewaring kunnen worden gesteld, doch hiertoe steeds moeten worden overge bracht naar Velsen, doen zich ter plaat- Voor Velseroord Pater P. J. J. Roels, Kaucijn-Rector; Ds. G. J. Wissink, Predikant der Gere formeerde Kerk; A. Bot, Secretaris der gecomb. R.K. Volksbonden in de ge meente. Voor Wijkeroog: J. Smit, Procuratiehouder der N.V. Vereenigde Kon. Papierfabrieken der Firma van Gelder Zonen. IJMUIDEN. Tot concierge van de Ambachts school is benoemd de heer P. van Breda leiding 0—1. Uw kasten of zolders na, allicht is er Nu. zet S. V. er alles op om gelijk te nog iets, wat voor ons bruikbaar is. maken, maar is toch niet tegen de G. S. Hopende dat velen aan dezen oproep D.-verdediging opgewassen. Doch ook gehoor zullen geven en hunne gaven de verdediging van S. V. zorgt er voor brengen aan onderstaande adressen of dat geen meerdere doelpunten gemaakt 'n briefkaart zenden, daar de goederen worden. ook gaarne zullen worden afgehaald. Als scheidsrechter Wiegmink dan ook De Muziektent-Commissie: het einde fluit, boekt G. S. D. haar zes-J. Dreijer, De Ruijterstraat 24, Velser- de overwinning en heeft haar kans op oord; het kampioenschap vergroot. H. H. den Braber, Trompstraat, Vel seroord; Van 't Hoff, Eikenstraat, Velseroord; H. A. Repko, Kalverstraat 106, Vel seroord. Ramakers, Kalverstraat 168A, Vcl- seroörd. se, vooral omdat men genoodzaakt is j rieVen zeer drukken op den visclihan- IfnLio- P°^ltveer gebruik te maken, clel te ijmuiden, voor welken handeluescnouwu, is eergisteren voor ml Sewenschte toestanden het noodlg ls geregeld prijscouranten aldaar teruggekeerd. Er KAMER VAN KOOPHANDEL ie Haarlem. In de vorige week gehouden vergade ring der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en Omstreken kwam ter sprake een 'door de Kamer te Utrecht aan den Minister van Water staat gezonden adres met verzoek om verlaging der porto-tarieven. De heer J. C. Slis wees er op, dat de hooge ta- SCHEEPVAART. Toch behouden. De trawler „Sargon" uit Grimsby, die met haar bemanning van 12 koppen reeds geruimen tijd als verloren werd beschouwd, is eergisteren in de haven waren al Riirmmpoeffli. on wathniidoM ,ift 1verzenden. rouwdiensten voor de bemanning ge en wethouders, de ge-Sommige leden waren van meening houden. g oudheid van het bovenstaande er-: van een nieuw adres aan den Mi- j kennende, hebben doen onderzoeken,nister geen resultaat verwacht kan op welke wijze m deze een oplossing j worcien< De heer Slis zeide dat de Volksonderwijs. De oude af deeling IJmuiden en de sinds kort bestaande afd. Velseroord van Volksonderwijs, vergaderden een dezer dagen gecombineerder werd naar Hl. Dbl. meldt, op deze bijeen komst tot samenvoeging der beide af- deelingen besloten. Een huishoudelijk reglement werd vastgesteld en een be stuur gekozen, dat de functies onder ling zal verdeelen. In dit bestuur wer den gekozen: Mej. D. Reimus, IJmuiden en de heeren Ds. W. Luikinga, IJmui den, A. de Wit, v. Oosterom en IJ. J. Reitsma, te Velseroord. Het bestuur der Kamer ui iziek- vereeniging „Kunstkring", iireeieur Sam. Vlessing, is thans als volgt sa mengesteld: Jac. v. Vrede, voorzitter, Prins Hendrikstraat 62, IJmuiden; A. van Rooyen, penningmeester, Zeeweg 12, Velseroord; E. Broek Jzn., secreta ris, Zeestraat 16, IJmuiden. zou zijn te verkrijgen. Daarbij is hun gebleken, dat de een voudigste manier en minst kostbare wijze, om aan den hovengeschetsten toestand een einde te maken, is, dat achter de o. 1. school G, aan één der uit bouwen, een celgebouwtje, plaats bie dende voor twee arrestanten, wordt ge sticht, overeenkomstig de hij de stuk ken gevoegde teekening, waarvan de kosten worden geraamd op f 262L.85. Zij stellen den gemeenteraad mits dien voor, een crediet tot dat bedrag voor het aangegeven doel beschikbaar te stellen. De commissie van bijstand in het be heer der openbare werken adviseert gunstig. UIT DE GEMEENTE. Voor den Raad. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van onroe- Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge-rende goederen te Amsterdam, tot wij- landen, oud-lid van Gedeputeerde Sta-ziging van het raadsbesluit van 28 De- ten en oud-burgemeester van Haarlem; j cember 1922, waarbij vergunning werd Ds. J. Ph. Eggink, Predikant der Ned. i verleend tot den aanleg van een straat. KORFBAL. S. V.—G. S. D. 0—1. Onder leiding van scheidsrechter Wiegmink wordt te kwart over tien op gesteld. S. V. verschijnt met 6 dames en 5 heeren. G. S. D. laat uitvallen. G S. D. speelt eerst tegen den sterken wind in, wat door den G. S. D.-aanval heel goed wordt bemerkt. Herhaalde malen wordt dan ook wel op doel geschoten maar de wind drijft den hal af. Voor de fust komt er dan ook geen verandering en is de stand nog 0—0. Direct na rust is G. S. D. in der. aan val en heeft Bosman ook succes, doch de wind wipt den bal uit de mand. S. V. beschikt echter over een goede ver de- De heer IJmuider Vischhandelvereeniging dan zelf een adres zal zenden, maar dat ver hoogt het prestige der Kamer van Koophandel niet. Ook zou adhaqsie aan het adres der Utrechtsche Kamer kunnen betuigd worden en daaraan toegevoegd de speciale bezwaren van IJmuiden. Besloten werd dat het Bureau dei- Kam ei- naar aanleiding van het ant woord van den Minister op het vorig adres van de Kamer een nader adres aan dezen zal zenden, waarin tevens op Geen wonder, dat de terug keer der mannen tot groote vreugde aanleiding gaf. De kapitein werd op de schouders der bewoners door de stad gedragen. Gebleken is, dat de „Sargon" op vischvangst was aan de Moermans- kust, toen het vaartuig een bolsjewis tische torpedoboot gewaar werd, die jacht op de „Sargon" maakte. .Latei- kwam de trawler in een geweldigen or kaan terecht. Nadat alle steenkool was verbrand, stookte men de scheepstui- gage, en toen deze verbruikt was, bleef het vaartuig zonder stoom ten prooi der golven. De bemanning voedde zich met visch en zeemeeuwen en allen had- de bezwaren van den Vischhandel te^erL erg van scheurbuik te lijden. IJmuiden worden. de aandacht zal gevestigd Op Maandag, 19 Maart a.s. des avonds om 8 uur wordt in café Brinkmann te Haarlem, Groote Markt, de uitgestelde bespreking gehouden door den heer R. J. Koopmeiners te Apeldoorn over: „Het Na tal van dagen nam een Duitsche trawler de „Sargon" op sleeptouw en verleende de bemanning hulp, waar door deze ongetwijfeld van den dood gered is. In het geheel is het vaartuig twee maanden zoek geweest. De kapitein had niets dan warmen i dank voor de Duitsche redders. Marktvraagstuk", voor ingeschrevenen in het Handelsregister. INGEZONDEN. Geachte Burgerij! Zooals U hekend is, bestaat er eene Commissie ter verkrijging van eene Muziektent te Velseroord. Deze Commissie heeft het plan opge vat een bazar in de zaal Flora te orga- niseoren op 26-27-28-29 Maart a.s. Hiervoor hebben wij de medewerking noodig van de geheele burgertj^daar- Arbeidsbemiddeling Velsen. ingeschreven op 10 Als werkloos Maart 1923: 1 mach. houtbewerker, 2 schilders, 8 timmerlieden, 6 kuipers, 2 zeilmakers, 3 kantoorbedienden, 5 zeevisscliers, 4 bankwerkers, 1 koperslager, 3 loodgie ters, 1 plaatwerker, 1 chauffeur, 1 autog. lasscher, 1 voorslaander, 1 re volverklinker, 3 machinisten, 13 sto kers, 1 meubelmaker, 189 diversen. 1873 1923 27 Maart 1923 herdenken onze geliefde Ouders Nicolaas Maarleveld en Elizabeth Buter den dag dat zij 50 jaar geleden in den Echt werden ver bonden. Hunne kinderen: J. D. Maarleveld. C. Maarleveld—Naerebout D. de HaasMaarleveld G. de Haas O. SiamMaarleveld Jac. Stam en kleinkinderen. g| Ontvangdag 25 Mrt. a.s. van 3—5 uur Kennemerl. 16. Oeboren: CATHARINA MARIA Dochter van J. DAMMES en M. S. DAMMES-BORGWAT. Twisk, 10 Maart 1923. Bij deze geven wij kennis van het overlijden van onzen ge liefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer J. KAAN Jz. in den ouderdom van 72 jaar. IJmuiden, 9 Maart 1923. Bik- en Arnoldkade 43. T. KaanKooij f\ Jb. Jn. Kaan C. A. KaanVerwaters V Trijntje en Machiel Kaan. gevraagd, voor de morgenuren, i Adres: Bureau van dit blad. Te koop, goedkoop met spiraalmatras. Adres bureau van dit blad. met terugtraprem, spotprijs. Adres bureau van dit blad. Gevraagd gemeubileerde zonder pension, door een leeraarsgezin met 3 kinderen, half Juli tot half Augustus. Brieven met prijsopgave onder No. R 144, aan advertentie bureau P. F. C. Roelse. gevraagd. AdresJuüanakade 39. N.V. „Noordzee Expolitatle Mij" te IJmuiden. Oproeping tot de JAARL. ALG. VERGADERING van AANDEEL HOUDERS op Woensdag 28 Maart 1923, n.m. 2 uur, O. Z. Voorburgwal 1237, te Amsterdam. Punten van behandeling, bene ivens Balans en Winst- en Veriies- rekening liggen vanaf heden ten ^kantore der Vennootschap voor Aandeelhouders ter inzage. te huur of in huurkoops tste Communie en Buim Woonhuis \jpiechtige Communie te Driehuis-Santpoort voor eenvou dig burger- of net werkmansgezin op billijke voorwaarden. Br. No. 1963, bureau van dit blad. tevens WERKSTER, gevraagd, voor Maandags en Vrijdags, wegens huwelijk der tegenwoordige. Adres Mej. van Deudekom, Zeestraat 7. gevraagd, in klein gezin, boven 18 jaar. Mevr. Janzen, Kanaalstr. 3. Te huur voor 1 April goeden stand. Adr.bur. v. d. blad. Door onderwijzeres gezocht zit- en slaapkamer, met degelijk pen sion, liefst te Velseroord. Brieven niet volledige inlichtingen onder No. 1964, bureau van dit blad. Te huur een ruim aan de Huygensstraat 64. Geschikt voor alle doeleinden. Te bezichtigen dagelijks voormiddags van 10 tot 12 uur en te bevragen bij D. Bais Jzn. makelaar te IJmuiden. H. H. Vischhan delaren De Coöperatieve Vereeniging van Amsterdamsche Vischhandelaren be oogt met hare afdeeling Emballage het in kleine zoowel als groote kwantums beschikbaar stellen van emballage-benoodigdheden. De leveringgeschiedttegen scherp concurreerende prijzen, terwijl de jaarlijks overblijvende geiden dienen tot dekking van de kosten en tot uitbetaling van kortingen aan heeren afnemers, leden zoowel aisniet-leden der Coöperatieve Vereeniging. Oroole sorteering KERKBOEK JES, ROZEKRANSEN, SCHILDE RIJTJES en verder alles in ruime keuze op religieus gebied. Aanbebelend, Kalverstraat 14 Velseroord P HET ADRES VOOR HA N DELS DRUKWERKEN IS N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMUIDEN W I L LEMSPLEIN titm&siMMmasBe Bloedarmoede - Zenuw zwakte - Algemeene ver slapping. In alle gevallen van Bloedar moede, zenuwzwakte of alge meene slaptetoestanden, is de Sanguinose het middel dat snel en afdoende verandering brengt. Een groot voordeel van de Sanguinose is, dat zij ook door de zwakste gestellen ver dragen wordt en geen schade lijke bijwerkingen vertoont. Neem er de proef van. Maar f zorg dat gij de echte Sangui nose hebt. WACHT U VOOR NAMAAK SANOUINOSE kost per tl. f2.-, 6 II. fit.-, 12 tl. f21.- Met duidelijke gebruiksaan wijzing. Bij alle eerste Apothekers en voorname Drogisten verkrijg baar. VAN DAM Co, De Riemerstraat ïc|4. Dan Haag.5 OF Qrootste sorteering Nieuwste modellen Concurreerendst adres Pr. Hendrikstr. 105 Nieuwste dessins DRINKT HEINEKEN'S BIEREN Hccfdagerttsciiap Heineken's BierbrowiSSi. V. Miner aalwater fabriek en Bierhandel „KXC'ELSIOK". Crenjéstraat 7 en 9, Teief 238.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3