Huidé' X X Nationale Bankvereeniging Spaar en Voorschotbank Boaz 1 P.SINJEWEL Slijmhoest „Pertelan" Zenuwen Gratis Admissie LOS DAMESKAPPERSZAAK Reparatie aan alle Motoren, Pk. 3, VHM VELTH0VEM MIJNHARD??" Schilder en Behanger Glas en Verfhandel Kwasten en i enseelen LMIJNHARDTSj Credieten Coupons Deposito's en spaarbank Effecten Yreemde valuta's Centraal Acconntantsbnrean. Timmerman - Metselaar en Aannemer VEL8ER00RD TELEF. 284 N.V. IJmuider Agenturen en Administratiekantoor Hypotheken, Scheeps verbanden, HARINGKADE 12 IJJIUIDEfï. DE IJZEREN RING {f (gedaagde toen op gemeld schip als matroos diende en behoorde tot verleend door de Arrondissement!- de bemanning van dat schip; rechtbank te Haarlem bij beschikking dd. 1 April 1922. In den jare negentien honderd drie en twintig, den 28en Februari en den eersten Maart, ten verzoeke van Lobbetje Peereboom, zonder beroep, wonende te Eiland Marken, ten deze domicilie kiezende te Haarlem, aan den Kruisweg no. 63, ten kantore van den procureur mr. A. Bruch, die ten deze doorrequi- rante tot procureur word gesteld en als zoodanig voor haar in dit geding zal occupeeren; Heb ik Jacob Hollenberg, deur waarder bij de Arrondissements rechtbank te Haarlem, wonende en kantoorhoudende te Purmerend; AAN: Cornells van Altena Jzn., laatst ge woond hebbende te Marken, doch thans afwezig en zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken aan de hoofddeur van de vergaderplaats der arrondissements rechtbank te Haarlem en aan het huis der gemeente Marken, terwijl gelijke afschriften door mij deur waarder zijn overgegeven aan den E. A. heer Officier van Justitie bij gemelde rechtbank door wien hel oorspronkelijk van dit exploit met „gezien" is geteekend, terwijl dit exploit zal worden geplaatst in de IJ muider Courant; to. BETEEKEND: een extract der minuten berustende ter Oriffie der arrondissements rechtbank te Haarlem, houdende een verzoekschrift, waarmede requi- rante zich tot die rechtbank heeft gewend, zoomede de daarop den 1 April 1922 gegeven beschikking 2o. den gerequireerde GEDAQVAARD: Dinsdag, den vijfden Juni 1900 drie en twintig, des voormiddags ten 10 ure, te verschijnen ter terecht zitting van de arrondissements rechtbank te Haarlem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81, aldaar; TEN EINDE: Aangezien eischeres zestien Januari 1900 dertien te Marken is gehuwd in gemeenschap van goederen met gedaagde; Aangezien gedaagde op 20 Sep tember 1900 twintig althans in die maand zijn woonplaats, die laatste lijk was gevestigd te Marken, heeft verlaten, zonder orde op zijn zaken gesteld of volmacht tot het waar nemen daarvan te hebben gegeven Aangezien hij op gemelden 20 September 1920 althans in die maand als matroos heeft dienst genomen op het schip „Bruinvisch" IJ.M. 69, welk schip gereed werd door de N.V. Scheepsexploitatie Mij. ,,De Marezaten" gevestigd te ljmuiden; Aangezien op 20 September 1920 althans in die maand gemeld schip van ljmuiden naar de Noordzee ter visschvangst is vertrokken en Aangezien sinds het vertrek van gemeld schip noch van het schip, noch van de bemanning en dus ook niet van gedaagde eenig bericht is ingekomen waaruit van zijn aan wezen, respectievelijk tenietgaan of overlijden blijkt; Aangezien de Reederij dan ook eischeres heeft bericht dat zij de hoop op terugkeer van het schip had opgegeven en dit ter kennis had gebracht van de Verzekering- maatschappij Vischvaart Onderlinge „ljmuiden" te ljmuiden, welke maatschappij de uitkeeringen aan de nagelaten betrekkingen regelt; Aangezien er alzoo sedert 20 Sept. 1920 meer dan een jaar is ver- Ioopen en er dus termen bestaan om ten aanzien van gedaagde rechts vermoeden van overlijden uit te spreken, zulks vanaf 20 September 1920 en om aan eischeres te ver gunnen een nieuw huwelijk aan te gaan Aangezien eischeres belang heeft dat er ten aanzien van gedaagde rechtsvermoeden van overlijden worde uitgesproken en zij verlof heeft gevraagd en bij de beteekende beschikking bekomen heeft om den gedaagde bij openbare dagvaarding op te roepen; Mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door eischeres na het vervullen der in deze voorgeschreven formalitei ten zal worden geconcludeerd dat bij vonnis worde verklaard dat er ten aanzien van gedaagde sedert twintig September 1900 twintig rechtsvermoeden van overlijden be staat en aan eischeres vergunning worde verleend een nieuw huwelijk aan te gaan. De kosten zijn f 26.85 in debet, (w.g.) J. HOLLENBERG, Deurwaarder. Oezien en afschrift overgenomen door mij, Officier van justitie te Haarlem, (w.g.) A. HOYER. Gratis geregistreerd te Purmerend twee Maart 1900 drie en twintig, deel 46, folio 32, recto vak 3, twee bladen een renvooi, ontvangen voor recht nihil. De ontvanger, (w.g.) J. ONLEESBAAR. thans gevestigd met 4 Salons, JANSSTRAAT 69 TEL. 883 HAARLEM z.a. Scheeps, stationaire en Automotoren. Verder aan alle Automobielen en Machines. Machinefabriek GEBR. TAAT, a/d. Visschershaven ljmuiden. Huis- en Decoratieschilder WerkvlaatsBik- en Arnoldkade 32 Woonhuis'. Rijksweg 22 Spaarbusjee beschikbaar, zoolang de yoorraad strekt. Rente 4 pCt. Onder voortdurende contröle van den Accountantsdienst der Nuts spaar banken. Zitdag voor I/muidon: 'sMttndags van 7—9 Hetmstraal 9 Yoor Velöeroord: Woenedag'a van 79 Willebrordatr 6, ^ÊÊKZUCHl^ v MEISJES en VROUWEN Gebruikt STAALTABLETTEN Zij c}ene?gn Uw BLOEDARMOEDE en geven een gezonde gelaatskleur. J Per f/acon 9Oef: bij Apotii en drogisten. 219 Stelt ge prys ep helder wasebgoed? (Welke huisvrouw doet dit niet?) Profiteert dan van het voordeel, Dat de VELO ieder biedt I VLUG en SCHOON, de groote eischen, Daar voldoet de VELO aan. 't Ouderwetsche ploet'rend zwoegen Heeft, Goddank, thans afgedaan. Adres: Vertegenw. Damstraat 5 Haarlem. alle en kleine huidverwondingen Gebruik!' P(/ROL 142 UW O OGEN ZiJM EBH'K05TBaB8 BEZIT Withelminakade 12 - ljmuiden Voorradig ruime keuze Behangselpapier en Randen, Olaspapier, Glazen Deurplaten enz. enz. BELEEFD AANBEVELEND. mp en kinkhoest, hierv 2 van Jacoba Maria Wortelboer van Oude Pekela. Overal ver krijgbaar S f2.per flacon. «F Uw komen hol- rush door 'J- gebruik van ^Zenuw-tabletten A ^Koker7S ch Vraag'vooral d©echte voorsie» van de naam MUM HARDT 221 Kantoor IJMUIDEN Kapitaal f 10.000.000 Reierven f2.000.000 Verharen LOKETTEN in Brand- en Inbraakrrije Kluisinrichting, huurprijs vanaf f 6.per jaar DIRECTEUR G. M. W. MAROADANT. Lid van de Vereeniging van Ned. Accountanfs. AMSTERDAM OVERVEEN Telefoon C. 1754. Telefoon 3222. Coöperatieve Kanaalstraat 37 Oevestigd te ljmuiden Raad van Toezicht: Mr. A.W. Hellema, lr. W. Polderman, H. W. Creutzberg, F.J. H. Schneiders Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. Hellema, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uilgiffe van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/, pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 7—0 uur nm. Kanaalstraat 65, ljmuiden Dir.: L.m. Camman Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Administratiën trein d.€5>r HsindL© 4 Speciaal ingericht voor het herstellen van Scheepmachines, enz. tegen scherp concurreerende prijzen. NAAR HET DUITSCH VAN O L G A WOHLBRÜCK met autorisatie bewerkt door J. P. Wesselink-van Rossum Het wekte een onverkwikkelijken geest van oppositie in de familie. En trouwens Hij was destijds te jong om tegen de familie op te kunnen. En toen hij later soms als een koppig paard het -tuig wilde afwerpen, dan plaatste de fami lie zich rondom hem en verpletterde hem met de woorden: plicht, piëteit en kinderliefde Dora's plotselinge verloving begreep hij niet, vond deze „changez les dames van den overste, dat zoo in 't geheel niet overeenkwam met de gewone be dachtzaamheid der familie bijna tri- vol. Hij zou zich het liefst aan dit feest hebben onttrokken. Ulrika's bruske en besliste manieren familie, maar in plaats daarvan trok men „gezichten'in allerhande scha keeringen. Dominé Delfert muntte er in uit. Nu was het „voornaam-gepiqueer- de gezicht" aan de beurt. En de weduwe van den staatsraad zag bitser dan ge woonlijk, door er iets verwijtends in te leggen. Thomas sprak bij zulke gelegenhe den met „gesloten oogen". De ondervinding had hem geleerd, dat slechts met negeeren kans was op een vreedzaam eind eener gespannen situatie. Hij drukte vriendelijk de stevige, vleezige hand van den predikant en drukte een kus op het zilvergrijze, mo dern gekapte haar van zijn moeder. Nu kwam de overste met jeugdige opgewektheid op hem af, om hem de hand te drukken. Vroeger een bijna gevreesde voogd nu een verloofde, die om de gunst der familie zocht. „Is mijn Herman niet een knap man!" fluisterde Dora en stak haar arm in dien van haar verloofde. zuster van den overste. Een opge wekte, gezette dame, die zich door de scherpe opmei kingen van haar echt genoot over haar familievereering wel niet in den wai' liet brengen, maar toch ook niet in staat was, hem zelfs te „Delfertiseeren", zooals hij het noemd Zijn autoriteit als vermaard arts gaf hem een zeker voorrecht dat hij zich gaarne iiet aanleunen. Pas hij liet gebraad werd UIrika rus tiger, zij hief haar glas op, dronk haai broeder, die tegenover haar zat, toe. Eindelijk schonk de knecht de cham pagne in en de dominé draaide veelbe- teekeriend met zijn oogen. De toast op het verloofde paar werd uitgebracht. Het was de gewone toespraak op de onderlinge liefde der familie Delfert, wier band door dit huwelijk nog vaster weid aangehaald, de gewone loftuigin- geu op den overste. „Onze beste Herman, wiens trou- v.e zorgen voor dit huis ons steeds be wondering en eerbied inboezemden lieeft tot loon de heerlijkste bloemen mogen plukken. En zoo worden wij he- Thomas glimlachte bijna verlegen, „.„J| en verwonderde er zich over hoe over- den slechts met vreugde vervuld van doen schudde hem wakker, maak- ste Delfert deze naïeve bewondering zonder eenige vrees, zooals anders wel te hem beschaamd. Hij wist niet, hoe- aannam, alsof het vanzelf sprak. j geschiedt, als een vreemde loot op den veel zij had opgegeven, hij vermoedde Toen kwam UIrika. Gejaagd, afge- ouden stam wordt geënt. liet zijn tak- liet slechts. En hij voelde, dat hij dezen mat met roode vlekken op de wangen.'kon van een stam, die zich tot elkaar moed nooit zou bezitten I Het was hoog tijd aan tafel te gaan. De neigen, gevoed door deiizeifden bodem. De weduwe van den staatsraad her- kookvrouw nam de verantwoording En daarom mogen wij met vertrouwen ademde, toen zij de slanke, elegante ge-voor het souper niet meer op zich. de toekomst tegemoet zien, want wij stalte van haar zoon den salon zag bin-! „Zoo, ben je daar eindelijk!" zeide zij, weten allen, wat op dezen bodem nentreden. drukte haar broeder ternauwernood de groeit.: zelfverloochening, plichtsgevoel Maar zij trok een „gezicht". Want het hand en fluisterde hem snel toe: en liefde was onverantwoordelijk van Thomas„Je geeft tante Roth den arm," en Zoo ging het ongeveer een half uur haar op dezen avond last te veroorza- toen ging zij van den een naar den an- door. Professor Roth en Thomas wis- kcn. Ook de dominé trok een „gezicht", der om hem zijn tafeldame te noemen, seiden een snellen blik. Scènes kwamen er zelden voor in dei De vrouw van professor Roth was de Na het souper greep de professor, j Thomas hij de revers van zijn rok en bromde: „Wij zijn zoo in geestdrift over onze familie, dat wij nu reeds voor de vierde maal in de familie trouwen en langzaam het Kretinisme tegemoet gaan." Thomas Delfert streek met de zenuw achtige, slanke hand over het zeer zachte, maar schaarselie liclit-biuine haar en glimlachte onzeker. „Ja, ja, mijn jongen, alle teekenen van degeneratie! Uw predikant heeit mij al tweemaal aan den tand gevoeld over zijn Hermina. Hij dacht, dat ze zoo goed paste hij mijn Hans. Nu ik heb hem goed ingelicht. Met natuurwetrn- schap komt men er niet bij hem, toen ben ik met cijfers aangekomen. Hans, vertelde ik hem, moet op zijn minst een vrouw met duizend thaler jaar- lijksch inkomen hebben, opdat hij zich niet zoo behoeft in te spannen, als ik. Sedert dien tijd ben ik in zijn oogen ge daald." De professor streek door zijn korten, stoppeligen baard, die aan zijn gedron gen gestalte iets van een kabouter gaf en lachte stil voor zich heen; daarna hief hij half lachend, half dreigend den vinger op: „Jongen, jongen ik vrees bijna dat je outsider bent zooals ik. Nu het doet er niets toe. Prosit!" Hij dronk hem met een glas cognac toe, terwijl Thomas dankend den alco hol afsloeg. Je hebt gelijk, mijn jongen, wees voorzichtig „De gedegenereerde organen, oom..." „Ja nu! Onze Dora moest zich trouwens ook een beetje matigen." Het lachen van Dora, dat betpove- rend muzikale lachen, drong steeds luider tot hen door, al vaker door het stemmen geroesemoes heen. Eindelijk hoorde men alleen nog het lachen en spreken van Dora! Ze sloeg de punten van het kleed on fc Zij wilde dansen Thomas moesS aan de piano gaan zitten en met stijve vingers steeds weer de twee walzen spelen, die hij sedert zijn vijftiende jaar met moeite ingestudeerd had. De nog jeugdige, en zeer gezette vrouw van den professor was er spoe dig voor te vinden. Ze dansta graag, re gelde jaarlijks nog altijd twee dans- kransjes, waarop haar zoon zijn colle ga's moest meebrengen. En nog vlugt ger dan haar twee dochters begaf zij zich in den kring, redetwistte met haar zoon, die haar dat genoegen soms niet geerige kalmte het oogenblik afwacht- weerige kalmte het oogenblik afwacht te, waarop zijn vrouw steunend ergens in een zetel neerviel en zich door hetd kamermeisje het corset liet losmakq^ Dora sloeg tot het uiterste over. kalme feeststemming, die anders bifl familiebijeenkomsten gebruikelijk was, overschreed zij tot de uiterste grenzen, ze sloeg beide armen om den hals van haar verloofde en verlangde, dat bü zoo met haar zou dansen. Wordt vervolgd,

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 4