die de oude volken over het Heelal hadden en hoe die zich langzamerhand wijzigden door onderzoekingen en be rekeningen van groote geleerden, als Ptolomcus, Copernicus, Keplei-, Galileï, Newton en anderen. Vervolgens gaf spr. «ene duidelijke verklaring aan de hand der lichtbeel den van de verschijnselen van dag en nacht, de jaargetijden, de schijngestal ten der maan en de zons- en maans verduistering. Na de pauze gaf spreker een kijkje op en in de sterrewachten, daarbij er op wijzende, dat de uitvinding der te lescopen en der photographie zoo machtig hebben bijgedragen tot het be reiken van dien hoogen trap van ont wikkeling, waarop de wetenschap om trent het Heelal nu reeds gevorderd is. Omtrent de grootte van het Heelal wees spreker er op, dat kilometers een veel te onbeduidende maat was om die afstanden uit te drukken. Daarvoor ge bruikt men andere maten n.l. lichtja ren. Wat dat zijn? Het licht gaat met eene snelheid van 300.000 K.M. per se conde. De afstand, dien het licht aflegt per jaar bedraagt -dus 365 X 24 X 60 X 60X300.000 K.M. of 946o8oooooooo K.M of ruim 9 billioen K.M. Ziedaar een lichtjaar! En de naastbijzijnde zoogenaamde vaste ster heeft volgens spr. 4'/2 jaar noodig om ons haar licht toe te zenden. Neemt men nu in aanmerking, -dat sommige geleerden van den tegen- woordigen tijd vertellen, dat er sterren zijn, die wel 30.000 jaar noodig hebben, om ons haar licht toe te zenden, dan be gint men van zulke getallen te duize len. Spreker hoopte, dat de arbeiders door deze lezing opgewekt zouden wor den om in verband met de verminde ring hunner werkuren te streven naar meerdere kennis omtrent de door hem aangewezen zaken. Een luid applaus bewees, dat spreker zeer voldaan had. In zijn slotwoord wees de voorzitter er op, dat de arbeiders over het alge meen nog te weinig naar ontwikkeling streefden en beloofde, dat hij zijn best, zou doen om meer zulke avonden te or- ganiseeren, als de arbeiders bun ver langen er naar duidelijk te kennen ga ven. Een drietal jongens van Wijker- oog zijn 'Vrijdagavond achter op een transportauto geklommen en meegere den tot Oegstgeest bij Leiden, waar ze natuurlijk des avonds heel laat aan kwamen. De politie heeft hun dien nacht on derkomen verschaft en ze den volgen den dag naar huis getransporteerd. Hoe de respectieve ouders den nacht hebben doorgebracht, valt gemakkelij ker te begrijpen dat te beschrijven. Niemand had iets van de roelcelooze (laad der jeugdige avonturiers be speurd, Gevonden voorwerpen. waaromtrent inlichtingen zijn te beko. men aan de politiepost te Wijkeroog: een grijze jongenspet, een zijden muts, e' u huissleutel, een zilverbroche (geld stuk), een nikkelen rijwielpomp. Vrijdagavond kwamen hier van Amsterdam een aantal Duitsche pad vinders aan. Ofschoon niet vooruit ge vraagd, vonden ze bij ingezetenen alhier een gastvrije ontvangst en een nacht onderdak, waarna ze 's morgens weer verder trokken. Vrijdagavond werden op Wijker oog een viertal jongen-s vermist. Ze kwamen niet thuis en de ouders ver keerden 's nachts in groote ongerust heid. Zaterdag kwam er bericht van de politie te Oegstgeest, dat die ze had aangehouden. Zij hadden de reis daar heen gemaakt op een vrachtauto. Gevonden voorwerpen: Een zilveren broche; een nikkelen rijwielpomp; een zijden muts; een huis sleutel. Door den burgemeester onzer ge meente is aan de besturen der verschil lende kiesvereenigingen alhier een schrijven gezonden, waarin hij in ver band met de a.s. verkiezingen de aan dacht vestigt op art. 118 der Alg. Poli- tie-verordening, waarbij het bekladden of ontsieren van eens anders gebouwen muren, heiningen of boomen en andere vaste voorwerpen strafbaar is gesteld. Hij geeft in overweging om, wanneer reclame wordt gewenscht, in gezamen lijk overleg te treden, opdat de verkie zingsbiljetten en geschriften, ter plaat se waar die aangebracht mogen wor den, zoo min mogelijk aanstoot geven en na de stemmingen verwijderd wor den. Terecht merkt de burgemeester op, dat de welstand der gemeente daar bij zal gebaat zijn. In de laatste vergadering van het Centraal Drankweer-Comité in deze gemeente werd besloten te adresseeren aan de vakorganisaties in het Trans portbedrijf over ongewenschte toestan den op de trawlerschepen. De commissie tot het nazien der boe ken van den penningmeester bracht verslag uit. Ze waren volkomen in orde bevonden. De penningmeester werd dank gezegd voor zijn richtig beheer. Naar een vergadering der commissie tot stichting van een drankvrij Ver- eenigingsgebouw op Velseroord wei1 den afgevaardigd de heeren R. de Waal en C. Wey. De bestuursverkiezing nam heel wat tijd in beslag. De voorzitter, de heer Y. J. Reitsma, wenschte geen lierbenoe ming als bestuurslid, de secretaris, de heer G. Voet, wensc-hte ook als zooda nig af te treden. Deze laatste aanvaard de nu het voorzitterschap. De aftredende penningmeester, de heer G. Koomon, werd herkozen. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren C. Wey te Velseroord, A, Lindhout te IJmuiden en N. Wey te Velseroord. Voor de Blauwe Week-actie werd ee sub-commissie benoemd, bestaande, uit de heeren G. Frankfoort voor Sant poort, N. Wey voor IJmuiden en A. van Bodegraven voor Velsej-oord. De i ningmeester ,verd aan deze commissie toegevoegd. E envoorstel van de Loge „In veilige haven" der 1. O. G. T. N. te IJmuiden om wederom bij den gemeenteraad verzoek in le die'en tot invoering van eer. tapvei'bod, zal eerst in de aungo- slolc vefveoe-ginger) worden bespro ken. Amsterdamscbe Ballast Mij. Naar wij uit betrouwbare bron ver uemeo, za! het bestuur der Amster- damsche Ballast Mij. aan aandeelhou ders voorstellen over het afgeioopon jaar em dividend van 30% (evenals vorig jaar) uit te loeren. To) - Op het laatste oogenblik is ook de Vrijz. Dem. Partij in onze gemeente tot' overeenstemming gekomen mot l aar lijst voor de raadsverkiezingen. Al thans wat IJmuiden, Velseroord (n Vels-.-n betreft. Besloten werd in cle drie kieskringen de volgende lijst in te dienen: 1. B. G. Schuitenmaker, IJmui den; 2. P. Bosman, Driehuis; 3. A. Pook, aftr., IJmuiden; i. Mevr. Molenaar, IJmuiden; 5. P. H. Rensen, Velsen Jac. de Nobel, IJmuiden; 7. A. P. Roza, IJmuiden; 8. W. Jongstra, IJmuiden; 9. H. van Vendelo, Velseroord; 10. H. van Zanten, ojs'.n; 11. Sam Vlessing, IJmuiden; 12. A. F. C. Bückmann Jmuidon. Aan de leiesvereeniging te Santpoort j gevraagd met deze lijst accoord te gaan. Mocht men echter met eig'-n can- didaten komen, dan is gevraagd de lijsten'te verbinden. Zooals men ziet komt de heer Net- scher op deze lijst niet meer voor. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 7 April 1 stratenmaker, 7 timmerlieden, kuipers, 3 kantoorbedienden, 9 zeevis- schers, 9 stokers, 5 machinisten, 2 lood gieters, 1 ketelmaker, 1 smid,T sleutel maker, 7 bankwerkers, 2 plaatwerkers, 1 draaier, 1 chauffeur, lsmid, 175 di versen. De candidaatstellmg voor den gemeenteraad. Gisteren had de candidaatstellmg plaats voor den gemeenteraad. Ingele verd werden de volgende lijsten; S. D. A. P. 1. D. F. G. Schilling, IJmuiden, aftr.; 2. P. F. C. Roelse, IJmuiden; 3. J. A. Dalmeyer, Santpoort, aftr.; 4. W. F. Visser, Wijkeroog; 5. P. Schaar, Velseroord; 6. W. Landeweert, Santpoort, aftr.; 7. S. Baarda, Velsen, aftr.; 8. J. Heiligers, Velseroord; 9. W. Davidson, Wijkeroog, aftr.; 10. P. H. Wagenaar, IJmuiden; 11. P. H. v. Rum- meier, Santpoort, 12. A. de Waal, IJmui den. (Voor district I). Vrijheidsbond. 1. K. H. Tusenius, IJmuiden, altr.; 2. L. Poortenaar, Drie huis, altr.; 3. D. Bais Jz., IJmuiden; 4. Mr. P. A. W. Lykles, Santpoort; 5. P. Pool, IJmuiden; 6. G. Carst, IJmuiden; M. J. Enzerink, Santpoort; 8. C. Klap, IJmuiden; 9. D. van Rooyen, Velseroord Vrijheidsbond, lijst Santpoort (di strict I). 1. Jan van der Lijn; 2. P. de Boer; 3. C. B. H. Lonbar Petri; 4. P. Dic- tus. Ant. Rev. Partij. 1. F. P. Vermeulen, IJmuiden, aftr.; 2. W. C. Wardenaar, Wijkeroog, aftr.; 3. H. Homburg, IJmui den; 4. P. Verhoog, Velseroord; 5. A. Krijger, IJmuiden; 6. G. Ritskes, IJmui den; 7. M. Dijkhuizen, IJmuiden; 8. H. van Emmerik, Velsen; 9. A. J. v. d. Burg Wijkeroog; 10. J. Pot, Wijkeroog; 11. H. J. Fidder, IJmuiden; 12 L. W. Kuiper, Wijkeroog. Vrijz. Dem. Bond. 1. B. G. Schuiten maker, IJmuiden; 2 P. Bosman, Drie huis; 3. A, Peek, IJmuiden, aftr.; 4. Mevr. M. MolenaarRodenhuis, IJmui den; 5. D. H. Renses, Velsen; 6. Jac de Nobel, IJmuiden; 7. A. P. Roza, IJmui den; 8. W. Jongstra, IJmuiden; 9. H. van Vendeloo, Velseroord; 10. H. v. Zanten. Velsen; 11. Sam Vlessing, IJmuiden; 12, A. F. C. Bückmann, IJmuiden. Chr. Sociale Partij. 1. G. Voet, Vel seroord; 2. A. Lentz, Velseroord; Andr. van Slooten, IJmuiden; 4 H Klees, Velseroord. B. K. Staatspartij 1. J. P. Nijssen, Vel sen, aftr.; 2. J. P. Ilandgraaf, Santpoort, aftr.; 3. G. P. Langendijk, Wijkeroog, aftr,; 4. C. P. J. Maas, Velseroord; 5. J. Zwanenburg, IJmuiden; 6. B. Water lander, Wijkeroog; 7. G. Diependaal. Santpoort, aftr.; 8. W. N. Voogd, IJmui den; 10. H. A. G. Sombroek, Santpoort 11. J. J. Duyn, Santpoort; 12. H. A, Osen- darp, IJmuiden. Chr. Hist. Unie. 1. J. C. Dunnebier IJmuiden, aftr.; 2. J. E. Sluiters, Sant poort, aftr.; 3. A. ten Broeke, IJmuiden 4. H. Groeneveld, Velsen; 5. H. Medilc, IJmuiden; 6. Jac. Varkevisser, IJmui den; 7. J. Smit, Wijkeroog; 8. C. v. d. Sluis, Velsen; 9, Mevr. G. Baart—de Boer, IJmuiden; 10. C. v. d. Steen, IJmuiden; 11. G. v. d. Genugte, Velsei oord; 12. D. Bruyn, Velseroord. R.K. Volkspartij. 1. Jac. Zuurbier; 2, H. S. de Reus, 3. A. J. Veenboer; 4. J, Kalf, allen te Velsen, voor district I. Voor district III: 1. A. de Weeps; 2. J, M. Kelder, beiden te Velseroord. De lijst van de S. D. A. P. in district II bevat van 110 dezelfde namen als die in district I en als nrs. 11 en 12 P. Scljekkerman, IJmuiden en H. F. A. R. Schager, Santpoort. In district III zijn de nrs. 110 even eens dezelfde en 11 en 12 N. Kranenburg en M. Kok, beiden te Santpoort. In district I zijn dus 9 lijsten ingele verd, in district II (IJmuiden) 7 lijsten en in district III (Veiserpord) 8 lijsten. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen; R. Jimminkvan den Berg, z.; C. GomesMaas, z.; J. Slui rnersde Waard, d.; G. J. Sphepnaard— de Graaf, d.; A. KolleKossen, z.; G. J. van MeursSchuld, z.M. Welagen— Burger, z.; M. BruinVisser, z. Overleden: Jacob Blom, oud 58 j., echtgen. van Antje Hoedemaker. De gemengde zangvereeniging „Zang Veredelt" heeft in studie geno men; „Erlkönigs Toehter" van Niels W. Gade. Manlijke en vrouwelijke liefheb bers van den zang kunnen lid worden van bovengenoemd koor en de repeti ties volgen eiken Woensdagavond van 8 tot 10 uur in het gebouw „Concordia" te Wijkeroog. Zondag 15 April zal de Kenne- mer Kegelbond in Hotel „De Prins" al hier eene algemeene vergadering hou den, waarop o.a. de prijsuitreiking van de gehouden wedstrijden zal plaats -hebben. De vergadering zal een eenigszins feestelijk karakter dragen. - In de horige week heeft de heer J. A. Welslnk zijn 25-jarig jubileum bij de II. IJ. S. M. herdacht. Zondagmiddag is de machine der stoomtram uit de rails geloopen bij liet wissel aan den zuidkant van het ka naal. De dienst vond ongeveer een half uur vertraging. Zaterdagavond 14 April geeft de gymnastiek-vereeniging Sparta eene uitvoering in Concordia ten bate dei- kas van het Centraal-genootschap voor Kinder-herstellingsoorden en Vacantie- kolonies, afd. Kennemerland. Mej. A. de Beurs van IJmuiden zal door haar pianospel hare medewerking verleenen. De laatste kegelwedstrijd in Be verwijk heeft den volgenden uitslag ge had. Persoonlijk kampioen. R. Fischer 67 J. Verwer 66 F, Coppens 65 Clubkampioen. „R. A. N. G.", Beverwijk 285 „Excelsior", Velsen 284 „Velsen", Velsen 265 „Alle Negen", IJmuiden 254 „V. O. V.", Santpoort 248 Vrije Baan rechts. 1. H. Martin, Santpoort 44 2. Glazener, Beverwijk 38 3. J. Kuiper, Velsen 37 4. J. Tabois, Velsen 35 5. L. Post, Beverwijk 33 6. Ph. v. d. Kolk, Beverwijk 31 7. Reuvers, Beverwijk 30 8. G. Scholts, Velsen 27 Vrije Baan links. 1. J. Aalderink, IJmuiden 41 2. Ph. v. d. Kolk, Beverwijk 40 3. J. Coppens, Beverwijk 39 4. F. Coppens, Beverwijk 38 De Harmoniekapel „De Eendracht" der Kon. Papierfabriek zal deelnemen aan het concours, uitgeschreven door Wilhelmina te Jan Gijsenvaart, Te Haarlem is Vrijdag aanbe steed het maken van remmingwerken, stootjukken, draagpalen en bodem voorzieningen in de beide havens van het stoompontveer alhier, met bijko mende werken. Raming f 29750. Ingeschreven was als volgt: W. A. Verbruggen, Gouda, f 30880; Pieter Daalder, Alkmaar, f 29800; Jac de Vries, Amsterdam, f 29300; J. Hui berts, Alkmaar, f 28324; H. Ploeger Amsterdam, f 27980; J. W. G. en H. C. Hellendoorn, Zwolle, f 27837; J. C. Sehermes, Nieuwendijk, gem. Almkerk f 27811; G. den Adel, Beverwijk f 27700; N.V. Concordia Mij. t. aann. v. werken en. verhuring v. Materialen, Papen- drecht, f 27620; M. Boersma, Apeldoorn f 27380; .1. van der Plas, IJmuiden, f 27250; N.V. de Zaanlandsche Hei-on derneming, Koog a. d. Zaan, f 27220; A v. d. Straaten Jr., Hansweert, f 26900 A. Visser Mzn., Papenrdecht, f 28497 A. Verhagen, Made (N.-Br.), f 26147; A. W. Groot, Hintham bij 's Bösch, f 26135 J. do Vries, Amsterdam f 25840; N.V W. Uitslager's Aannemersbedrijf, id.: 25649; Ph. Braun en Zn., Beverwijk, f 25477; firma Corn. Kastelein en Zn. Dordrecht, f 25315. Voorts het maken van den bovenbouw der aanlegbruggen in beide havens van het stoompontveer. Raming f 25700, Hiervoor was als volgt ingeschreven: Constructie werkplaatsen en werk- tuigenfabriek der Ned. Staalindustrie, Rotterdam, f 29950; N.V. Noord Nederl. Machine Fabriek, Winschoten, f 28200 Fa. P. Heere en Zn., IJmuiden, f 26970; Fa. Penn en Bauduin, Dordrecht, f 26700; N.V. F. Kloos en Zonen's Werk plaatsen, Kinderdijk (gem. Alblasser- dam), f 26450; J. de Wijs, Amsterdam, f 26100; P. v. d. Laan, IJmuiden, f 25600. 2 biljetten van onwaarde, VELSEROORD. Gisteravond had in de zaal Flora de derde Multatuli-avond plaats, geor ganiseerd door de S. D. A. P. en de Ned. Ver. tot afschaffing van Alc. Dranken, Ook deze is weer schitterend geslaagd. De zaal was geheel bezet. Behandeld werden Vorstenschool en Minnebrieven. Groote gedeelten werden prachtig voorgedragen. Aan 't slot werden gedichten gedeclameerd. Dinsdag 17 April wordt de vierde cursus-avond gehouden. De heer Stern- heim zal dan behandelen „De humor in de Nederlandsche letterkunde". Zaterdagmiddag ontstond ten huize van zekere S. in de Planciusstr een twist, waarbij de man zich zoo boos maakte, dat hij een ruit insloeg. De po litie nam den man mee naar het bu reau, waar de man, die zich nogal aan de hand had verwond, door Dr. Ooster- wijk werd verbonden. SANTPOORT. - Wat naar ons beste weten nog nmmer is geschied, gebeurde Zondag .1. in „Zomerlust", waar een drietal vereenigingen welke, elders gevestigd zijn, een concert gaven, nl. de mannen- zangvereeniging „St.-Caecilia" te Vel seroord, de gemengde zangvereeniging Zang Veredelt" te Velsen en de Man doline-club „Sancta Lucia" te Haarlem Niet veel plaatsgenooten hadden van de gelegenheid, om eens kennis te kun uen maken met de prestaties van an dere vereenigingen op zang- en muziek gebied, gebruik gemaakt. Als reden daarvoor meenen we o.a. te kunnen op geven de betrekkelijk geringe publici teit, die aan dit concert was gegeven Daarentegen waren verscheidene lief hebbers van den zang uit Velseroord en Velsen aanwezig. De avond werd geopend door de mannenzangvereeniging „St.-Caecilia" Bij informatie bleek ons, dat deze ver- eeniging nog betrekkelijk jong is en dil in aanmerking genomen, kunnen we niet anders verklaren, dan dat de eer ste kennismaking ons goed is bevallen. „St.-Caecilia" denke echter niet, dat zij er al is! Daarvoor bezit zij nog te veel niet-gecultiveerde stemmen. Dit bleek ons het beste bij het „Meiliedje" van Isr. J. Olman, dat, hoe verdienstelijk ook gezongen, toch niet haalde bij de vertolking, welke indertijd het dubbel- mannenkwartet „Internos" onder lei ding van Nico Hoogerwerf hiervan gai. Dit behoeft het koor echter niet te ont moedigen: „Internos" heeft dit resul taat ook niet behaald met krachten, die nog slechts anderhalf jaar de edele zangkunst beoefenden! Dat het koor bij ernstige studie wat bereiken kan, daarvoor staat ons, be halve de persoon van den directeur, den heer Anton Smit, ook de uitvoering van „Vineta" van Frans Abt borg. Hier van gaf „St.-Caecilia"' een werkelijk goede, fijn genuanceerde vertolking, waarbij de tenoren veel beter uitkwa men, dan bij „Herders Zondagslied" van C. Kreutzer en „Jesu dulcis Memo- ria" van Frans Wülner en de bassen een mooien diepen ondergrond vorm den. Het gemengde koor „Zang Veredelt", eveneens onder beding van Anton Smit zette met „Troost der Toonkunst" van P. Mart. Zijderlaan haar gedeelte van het programma minder gelukkig in. Zij herstelde zich echter in Salve Regina van H. Obenhöffer. Het leek ons toe, dat een paar goede tenoren meer voor dit kleine koor geen overbodige luxe zou wezen. Na. de pauze zong „Zang veredelt" nog „Serenade van een Landsknecht", de zooveel gezongen compositie van Orlando di Lasso en „Alle Meiklokjes luiden" van Joh. W. Kaliwa'da. Tot onzen spijt konden wij de vertolking hiervan niet bijwonen. Hopen we echter voor „Zang Veredelt", en haar energieken leider, dat het een goede is geweest! Voor het eerst maaikten wij, en velen met ons, kennis met de muzikale pres taties van een mandolineclub. „Sancta Lucia" begon met de pittige Marche Jaycuse en had reeds aanstonds aller harten veroverd. Ook bij de overige door haar uitgevoerde nummers boekte zij een groot succes. Maandagavond trad de kinder zang- en operette-vereeniging „Kinder vreugd" onder leiding van den heer J. Post in „Zomerlust" voor het voetlicht Wat dit beteekent, weet ieder dorpsge noot: Een volle zaal. „Kindervreugd" heeft zich in den loop der jaren een eerste plaats onder onze Santpoortsche vereenigingen weten te verschaffen. En ach, wat is ook meer begrijpelijk! Wat klinkt mooier, dan frissche kin derstemmen, wat vinden we aardiger, dan leuke danspasjes en andere rhyt- mische bewegingen van kinderen! En wat zijn we gauw tevreden! Zoo eenvoudig kan de inhoud niet zijn, of hij boeit ons, als kleine dreumesen daarbij wat bewegingen maken. Oordeel zelf als we U den korten in houd van „Een vacantiegeval", één der twee opgevoerde stukjes, geven. Jantje, een ongehoorzaam ventje, gaat vis- sohen en valt in de gracht, waaruit hij met een nat pak wordt opgehaald, waarna zijn vriendjes hem thuis bren gen. Dit thema is voor de heeren M. Visser en Jac. Jansen, welke laatste de muziek schreef, voldoende geweest, om daar een aardig zangspel in drie afdee- lingen van te maken. Wat is er om Jan tje gelachen, toen hij beet had en wat ging die hengel geweldig op m neer! De hoofdpersoon, jongeh. Menet, heeft het er kranig afgebracht! Maar ook de overige kleinen hebben het hunne tot het succes bijgedragen. Dit i3 eigen aardig, plankenkoorts kennen ze niet. Ze spelen en gaan op in hun spel, zon der zich aan de toeschouwers te sto ren en zingen met een vrijheid en on gedwongenheid, die menig grootere hun benijdt. Dit behoeft Ferd. Over steegen, die als „Meester" in dit stukje optrad, niet te doen, wijl hij zich op de planken volkomen thuis gevoelt. Voorts werd opgevoerd: „Rosa, de schoone slaapster in het bosch", een sprookje In 7 tafereelen. Hierin traden meer de oudere kinderen der vereeni- ging op en vielen mooie costuumpjes te bewonderen. Ook dit sprookje genoot een goede vertolking. Dat er soms wel eens even stagnatie dreigde, is te be grijpen. Maar dan was de man, wiens tegenwoordigheid op zoo'n avond eigenlijk bijna overal tegelijk vereischt wordt, present, om de zaak weer op gang te helpen. Wat we tegen de opvoering van dit sprookje hebben is dit: Het bestaat uit te veel tafereelen van veel te korten duur. Vijf a tien minuten spelen en dan weer minstens vijftien minuten wach ten, schenkt den toehoorders geen vol doening. En ook de kinderen worden rumoerig, terwijl het tenslotte voor hen veel te laat wordt. In dit verband is ze ker de opmerking niet misplaatst op het vastgesteld aanvangsuur te begin nen. Noch het een, noch het ander is een ter in staat, onze bewondering voor den heer Post te doen verdwijnen. Welk een geduld en welk een volharding wordt erwereischt, om de kinderen tot een dergelijke prestatie te brengen. Bij de hulde, hem aan het eind der voor stelling gebracht, sluiten we ons gaar ne aan. De niet gemakkelijke taak van het begeleiden der versjes had Piet Post op zich genomen. In dit opzicht hebben we dezen bescheiden pianist al menig keer bewonderd. Want men bedenke wel: Begeleiden in het algemeen moge reeds moeilijk zijn, het begeleiden van jeugdige acteurs en actrices eischt nog iets anders! Ook over het kapwerk mets dan lof. Mevr. Maas heeft op dit gebied haar sporen zeker verdiend. Mej. Enschedé, de beschermvrouwe van het koor, kon tot haar spijt niet aanwezig zijn. Evenals andere jaien werden de kinderen echter namens haar getracteerd. Zij tenslotte nog vermeld, dat de avond geopend en gesloten werd door den heer Frankfoort, den voorzitter van „Kindervreugd",

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 2