:g* q :g* a eq BRUiJNZEELS' LUCHTBALLON d O) O G 3D E* Fh - Si TE KOOP Publieke Verkooping GAAT DE EEN HIJ KLIM!1 IS MAT COMPANY CADEAU subsidie ten behoeve zijner bewaar-' |L school. P Voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van het Centraal Drank- \v eer comité in deze gemeente om voor de dagen, waarop feest wordt gevierd ter gelegenheid van het regeeringsju- - bileum van H.M. de Koningin, een tap- verbod te willen vaststellen; In handen van de commissie van voor bereiding voor de plaatselijke strafwet- y geving gesteld om praeadvies. Een ongezegeld verzoek van net be stuur van den Bond van Schietvereeni- gingen in Haarlem om bij gelegenheid van den te houden grooten nationalen schietwedstrijd een medaille beschik baar te stellen. Is als ongezegeld terzijde gelegd. B. en W. merken bovendien op, dat al ware het adres ook gezegeld, er h. i. toch geen termen voor inwilliging aanwezig- zouden zijn, daar op soortgelijke verzoe ken in den laatster! tijd steeds afwijzend is beschikt. I Een adres van K, Boekei e.a. te ttent- poort, om het gedeelte van den v eg r SantpoortSpaarndam, dat gelegen is in de gemeente Velsen, door deze ge meente in beheer en onderhoud te doen nemen. Te behandelen bij punt 3 der agenda. Een adres van de af deeling IJmuiden van den Chr. Zeeliedenbond om een bil lijke steunregeling in te voeren. Te behandelen bij punt 19 der agenda. Een verzoek van G. J. Haver en J. J. *Rasmussens te Wijkeroog, om ophef fing van een bouwverbod of aankoop van grond door de gemeente. Een schrijven van A. A. Cornegge te Santpoort, om opheffing van een vuil nisbergplaats en ruiling van grond. Beide naar B. en W. om praeadvies. Een bericht van aanneming zijner he re noeming tot onderwijzer aan school F J' van C. Tiggelman. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoeken van het lid van den ge- I meenteraad, den heer D. F. G. Schilling, om toestemming tot het houden eener interpellatie en Ret stellen van vragen, luidende als volgt: De ondergeteekende D. F. G. Schilling verzoekt den Voorzitter van den raad der gemeente Velsen in de eerstvolgen de openbare vergadering van don Baad te mogen interpelleeren over de rege ling „Steun aan uitgetrokken en en an- P deren" en tevens te mogen spreken over de samenstelling van de commissie tot steunverleening. De ondergeteekende D. F. G. Schilling, verzoekt in de openbare zitting van de eerstvolgende vergadering van Uwen. Raad, de volgende vragen aan het Col lege van B. en W. te mogen stellen: „Is het Uw College bekend dat op Maandag 25 Juni i.i. een drietal gezin nen, wonende in de woningen van de woningbouwvereeaiging „R.K. W'oning- Louwvereeniging te Velseh" bij vonnis van den heer Kantonrechter op straat zijn gezet? Kan Uw College ook mededeclen of hier het mee.; of minde1; waarnemen an de R. K. pilcht een rol speelt? Kan Uw College ook mededeel-ai of 1: e»; bijv. in genoemde woningen in-n E. schen wonen die zelfs meer schuld heb ben als de getroffenen, terwijl die mis schien niet lastig worden gevallen? Is het waar dat de opzichter dier ver- eeniging, na het uitbrengen van het ex ploit van opzegging aan die menschen heeft gezegd: „wanneer je nu geregeld afbetaalt dan blijft het zooals het is' terwijl, na dat aan die belofte is vol daan de menschen toch zijn gedag vaard? Als dat werkelijk zoo is meent dan Uw College niet, dat de menschen hier opzettelijk zijn misleid met het fc kennelijk doel, de termijn van beroep te laten verloopen en is Uw college bereid f in te grijpen? Meent Uw college voorts niet dat het uitbrengen van tegenwoordig zeer dure exploits, terwijl kan worden volstaan met een mondelinge of gewoon schrifte lijke opzegging, geen goed begrip is van zuinig beheer?" B. en W. stellen voor, de onder 1 ver melde interpellatie toe te staan en te be- - handelen bij punt 19 der agenda. Wat aangaat de onder 2 vermelde vra gen, stellen zij voor, daartoe gelegenheid te geven aan het einde der agenda. Aan de betrokken woningbouwver- eeniging zijn terzake inlichtingen ge- j vraagd. Mochten deze tijdig worden ont- L vangen dan zal tevens beantwoording II kunnen plaats hebben. In het tegenover W' gestelde geval zal het geven van ant- f woord worden uitgesteld tot de volgen <le vergadering. Medegedeeld wordt. B. en W. deelen den gemeenteraad mede, dat voor de leden ter inzage is 'nedergelegd, een rapport met bijlagen van den directeur van openbare werken omtrent het woningtekort in deze ge meente. In verband met de besprekingen hij punt 12 der agenda van de raadsverga dering van 17 April j.l., hebben B. en W. een deskundig onderzoek doen instellen naar den toestand van de hoornen, staande vóór het perceel „Schulpen" aan den Wijkerstraatweg. Bij dit onderzoek is gebleken, dat de boomen geen direct gevaar voor het ver keer opleveren. Naar aanleiding van de in de raads vergadering van 17 April j.l. door den heer Schilling gestelde vraag of het mo gelijk, is in de 3 leegstaande lokalen van school C een openbare bewaarschool te vestigen, deelen B. en W. mede, dat on derzocht is, of voor dit doel de beschik king kon worden verkregen over één der barakken, staande aan den Rijks straatweg te IJmuiden, omdat momen teel de oplossing van de vraag of het mogelijk is te IJmuiden gelegenheid te geven voor openbaar bewaarschoolon- derwijs, alleen in deze richting kan worden gezocht. Het is gebleken, dat bedoelde barak ken bestemd zijn voor den aannemer an de sluisbouwwerken en niet meer voor verhuur in aanmerking kunnen komen. Deze zaak zal dus voorloopig moeten blijven rusten. In verband met een daaromtrent door der. heer Dalmeijer gestelde vraag, hij de rondvraag in de raadsvergadering van 14 Mei j.l., is bij de stukken ge voegd, een door een eiectro-technischen adviseur der gemeente uitgebracht rap port omtrent het gebruik van metaal draad- en lialf-watt lampen. Hieruit blijkt, dat voor de tegenwoor dige straatverlichting het gebruik van metaaldraadlampen 't goedkoopste is, doch dat, mochten er nu of later enkele punten met lampen van 100 N.K. moe ten worden verlicht, de arga- en half- wattlampen hiervoor het meest aange wezen zijn. Naar aanleiding van de in de raads vergadering van 5 Juni j.l. door den heer Dalmeijer gehouden interpellatie, be treffende de wijze van verhuring van woningen in beheer bij woningbouw- vereen-igingen, hebben B. en W. zich ge wend tot de „R.K. Vereeniging Woning- bouwvereeniging" om inlichtingen. Het ontvangen antwoord is bij de stuk ken gevoegd. Bij de rondvraag in de raadsvergade ring van 5 Juni j.l. is door den heer War denaar opgemerkt, dat de rioleering bij de Visscherijschool bloot lag. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat be doelde rioleering door zandverstuiving onbedekt was. Herstelling heeft plaats gehad, terwijl teneinde herhaalde verstuiving te voor komen, ter plaatse een helmbeplanting is aangebracht. Door den burgemeester zijn met be trekking tot den tramdienst Haarlem— Velsen aan den Minister van Waterstaat nadere inlichtingen gevraagd. Bij schrijven van 21 Juni 1923 deelt Zijne Excellentie het volgende mede: „Ik heb de eer U te berichten, dat de onderwerpelijke aangelegenheid nog in onderzoek is en dat de uitkomst daar van dient te worden afgewacht, alvo rens een beslissing te nemen. Voor het tegenwoordige kan slechts worden medegedeeld, dat daarbij de vraag onder het oog zal worden gezien, of in verband met bijdragen van de streek (waaronder provincie en gemeen ten) aanleiding bestaat tot electrifica- tie van het baanvak Haarlem-V eisen. Omtrent een en ander wordt een on derzoek ingesteld door het bestuur van de provincie Noord-Holland. De Tramweg-Maatschappij is volgens de desbetreffende bepaling der conces sie bevoegd den tramdienst in te krim pen tot dagelijks vier treinen voor reizi gers in elke richting." Vervolg ingekomen stukken. Een voorstel van het lid van den ge meenteraad, den heer W. Davidson, van den volgenden inhoud: „Ondergeteekende, lid van Uwen Raad stelt bij dezen voor artikel 67a van de Algemeene Politieverordening der gemeente Velsen te doen verval len, daar de uitvoering van dit artikel volgens o.g. in strijd is met de bedoe ling van den Raad." (Voorgesteld wordt, dit e stellen in handen der commissie v an voi rberei ding voor de plaatselijke strafwetge ving om advies). Een verzoek van den heer J. T. Cre- mer te Santpoort, om de in zijn schrij ven genoemde wijzigingen in het uit breidingsplan aan te brengen B. en W. om advies). Een adres van den IJmuider Christe- tegen eene door dit college te bepalen1 billijke vergoeding voor het gebruik van gebouw en inventaris). Aldus besloten. Bij de ingekomen stukken vestigt de heer Tusenius er de aandacht op, dat be sloten was het rapport der commissie tot onderzoek naar de loonen en ar beidstijden der losse arbeiders in het visscherijbedrijf ook aan de Ministers v. Binncnlandsche Zaken en Arbeid te zenden. Daartoe wordt besloten. Bij het adres van het Centraal Drank- weer-Comitê merkt de heer Peek op, dat het nu geen tijd is om feest te vieren en spr. gelooft dat men de Koningin geen plezier er mee zal doen. Spr. vraagt waarom de toestemming tot het hou den van een kermesse d'été te Velsen geweigerd is. De Voorzitter: Naar aanleiding van het verleden jaar door den raad geno men besluit en met het oog op de tijds omstandigheden. De heer Peek: Daarom vind ik het ook geen tijd om feesten te vieren ter eere van de Koningin. Straks moeten wij weer f 25000 uittrekken voor steun aan werkloozen. Als de dames straks met lijsten gaan circuleer en en velen zullen daar dan wellicht op teekenen. Spr. stelt vöor den Burgemeester te verzoe ken geen toestemming tot het houden van feesten te geven. De heer Sluiters: Men kan de ingeze tenen toch niet verbieden feest te vie- De heeren Diependaal en Nijssen: Dan gaan we naar Bloemendaal of Bever wijk. Het voorstel van den heer Peek wordt verworpen met alleen de stem van deu voorsteller voor. De heer Davidson zag gaarne zijn voorstel tot wijziging der Alg. Politie verordening dadelijk behandeld. De heer Schilling zegt dat het voorstel niet noodig is, als B. en W. zich houden aan het gevoelen der meerderheid van den raad, die wilde dat ieder, die een goed paard en rijtuig bezit, een stand plaats krijgt bij de boot. De Voorzitter zegt dat het gevoelen van den raad nu wel bekend is en dat de zaak nu wel op gunstige wijze zal wor den geschikt. De heer Davidson zegt met deze ver zekering zijn voorstel in te trekken. De heer Schilling heeft nog gevraagd de volgende vragen te mogen stellen: Is het waar dat het hoofd van school A te IJmuiden verzocht is zitting te nemen in de commissie voor de afneming der Mulo-examens? Is het waar dat ook de onderwijzer A. Wiedemeyer van deze school gevraagd is in. deze commissie zitting nemen? Is het waar dat B. en W. dit aan den heer Jansen hebben toe gestaan, maar aan den heer Wiede meyer hebben geweigerd? De Voorzitter antwoordt op de vragen bevestigend. De heer Jansen is voor drie weken gevraagd, maar wilde be danken. Op aandrang heeft hij echter voor één week het aangenomen. Het verlof aan den onderwijzer Wie demeyer is geweigerd, omdat deze juist ziekteverlof had en waar hij al meer verlof daarvoor had gekregen, meenden wij dat het ook in het belang van den onderwijzer zelf was, dat het verlof wérd geweigerd. De heer Schilling zegt dat toen de wei gering kwam, de onderwijzer in kwes tie al weer op de school was. Bovendien, zegt spr., is het hoofd toch ambulant en kan dus een onderwijzer vervangen. Kan dit niet, dan noemt spr. dit niet aanbevelend voor het hoofd en voor het onderwijs aan deze school. Spr. zegt dat het toch een eer is, dat personeel van onze scholen wordt uitgenoodigd om in examen-commissies zitting te nemen. Maar waarom dan den een geweigerd, wat den ander wordt toegestaan. Dat wijst toch op standenhevoordeeling. De Voorzitter zegt dat B. en W. het arrogant vonden, dat de betrokken on derwijzer het verzoek om verlof deed, toen hij nog ziekteverlof had. Daarom is het verlof dan ook geweigerd. De heer Vermeulen zegt het stand punt van B. en W. volkomen te deelen. De heer Schilling: Ja, 't was brutaal van -die onderwijzer,, hij moest rnet de zweep hebben. De heer Tusenius zegt de heer Wiede meyer toch ook tijdens zijn ziekteverlof het belang van het onderwijs heeft ge diend. Bij de Mededeelingen zegt de heer Dalmeijer dankbaar te zijn, dat het rapport over het woningtekort er nu is. Daaruit zien we dat er 584 woningen te- Beste is, ze dan uit de woningen te zet ten, dan moeten ze een heenkomen zoe ken. Maar ook in andere plaatsen zijn arbeiders te veel, echter kan dit toch zoo niet blijven. Spr., zegt dat het ge meentebestuur veel te zwak is tegen over de regeling in den Haag, want die gemeentebesturen, die krachtig optre den en volhouden, krijgen veel meer ge daan. De heer Netscher zegt ook studie van deze zaak te hebben gemaakt, maar spr. meent dat er te veel woningen worden gebouwd, die wij niet noodig hebben. De heer Vermeulen zegt dat hier heel wat woningen gebouwd zijn met pre- miebouw. Daarvan staan er nog ver scheidene leeg en spr. vraagt of daar niets tegen te doen is. De heerNijssen zegt dat de woningen met premiebouw meest door menschen van huiten worden betrokken. Onze ar beiders kunnen geen 810 gulden ver wonen en daarom hebben we geschikte arbeiderswoningen noodig. De heer Dalmeijer zegt dat de Woning- bouwvereen. en straks een zeer princi piëel adres aan den raad zullen zenden, daar zij meenen dat in den woningnood behoort te worden voorzien. De heer Dunnebier zegt dat B. en W. voortdurend bezig zijn geweest van het Rijk voorschot voor de b.g. 87 woningen te verkrijgen. Spr. is daar meermalen voor naar den Haag geweest. Ilij blijft echter van meening, dat er een teveel is aan arbeiders op IJmuiden, temeer waar de haringvischerij nooit meer zal worden, wat zij geweest is. De heer Vermeulen zegt dat hij een vbepaling gewenscht acht, dat woningen gebouwd met premiebouw b.v. niet lan ger dan twee maanden leeg mogen staan. Voorts zegt spr. met den heer Dunnebier aangaande de toekomst der haringvisscherij te verschillen. Deskun digen verwachten dat IJmuiden juist inzake de haringvisscherij een mooie toekomst heeft. Voorts merkt spr, op dat vele arbeiders, te IJ maiden werkzaam, in andere gemeenten wonen, maar spr. betwijfelt of het wel in ons belang is,om al die menschen hierheen te halen. De heer Schilling zal niet over de toe komst der visscherij spreken, maar spr gelooft met den heer Vermeulen dat IJmuiden op den duur meerdere voor deden zal bieden. Spr. dringt er nog maals op aan, dat inzake den woning bouw krachtig zal worden aangepakt. De discussie hierover wordt gesloten, Bij de mededeeling over de wijze van verhuring van woningen in beheer hij Woningbouwverenigingen zeg de heer Dalmeijer de statuten der R.K. Woningbouwvereniging te kennen, maar spr. wilde juist laten constatee- ren, dat personen behoorende tot een be paalde kerk, voorgaan. Spr. kan niet begrijpen dat zulke statuten de Kon. bewilliging kunnen verkrijgen. De heer Handgraai zegt dat men dan maar eens moet onderzoeken hoe 't. bij de woningen der Coöp. Woningbouw vereniging gaat. Spr. zegt dat van de woningen der R.K. Woningbouw ver eeniging de helft bewoond is door niet- Katholieken. De heer Schilling: Hoevelen zijn er daarvan de laatste 2 jaar ingekomen? De heer HandgraafHoeveel R.Katho- lieken wonen er in de woningen der Coöp. Woningbouwvereniging? De heer Vermeulen stelt voor hier over de discussies te sluiten. Aldus be sloten. Wordt vervolgd. Een net Dagmeisje wegens ziekte der tegenwoordige, gevraagd. Adres: Prins Hendrik straat C 99. JUFFRO UW ,~b~3. h ,~h7 zo e k t ongT- rneub. of gemeub. Zit-Slaap kamer Zoo noodig eigen bed, of WONINO. Br. met prijsopgaaf onder Jett. A B, bureau van dit blad. Eenvoudig net Slaapkamertje van 10 Juli tot 10 Sept. gevraagd, door Heer, z. b b. h. h. in IJmuiden of Breesaap. Br. met cond. onder No. 2042, bureau van dit blad. ®rH H ÊH lil Oevraagd voor korten tijd vanaf 16 Juli a.s. een GOED GEMEUB. Zit- Slaapkamer, al of niet met pension in IJmuiden of Velseroord. Br. onder no. 2043, aan het bureau van dit blad. Gem. Kamers te huur met volledig pension. Adres: J. v. d. Meijden, Snelliusstraat 49 IJmuiden. Oem. Zit- en Slaapkamer te huur met of zonder pension. Adres: bureau van dit blad. lijken Besturenbond om een billijke kort zijn, maar met de woningen, die steunregeling in te voeren (te behande- Zeer noodig onbewoonbaar verklaard len bij punt 19 der agenda). moeten worden, wordt het zeker wel Als voren van de afd. Velseroordj 1000. Spr. vraagt of er nu verder niets IJmuiden van de landelijke vereeniging gedaan zal worden. „Volksonderwijs" waarbij verzocht De heer Dunnehier zegt dat de raad wordt vanaf 15 Juli tot 15 September weet dat B. en W. steeds bezig zijn. Al a.s. in huur en gebruik af te staan de langen tijd is het plan van 87 woningen voormalige quarantaine-barak te hangende. IJmuiden. j j)e keer Schilling zegt dat B. en W. (Voorgesteld wordt het verzoek toe te inzake deze zaak veel te kort komen, staan onder de door burgemeester en Men kan, zooals de heer Dunnebier, zeg- wethouders te stellen voorwaarden en gen dat er teveel arbeiders hier zijn. 't SCHIETEN Wedstrijd voor Burgerwachten De kringwedstrijd der Federatie „Ken- nemerland Zuid" zal gehouden worden op Zaterdag 7 en Zondag 8 Juli a s., op de schietbanen te Overveen. Deze wedstrijd is verdeeld in korps en personeele wed strijden op afstand van 100 M. voor scherp en 12 M. voor marga. Er zijn zes schiet banen. Baan 3 en 4 zijn aangewezen voor den personeelen wedstrijd en baan 1,2,5 en 6 voor korps. Voor marga zullen twee banen beschikbaar worden gesteld. De schutters worden, behalve de veteranen, geranschikt in klassen A, B en C. De berekening der uitslagen is ten eerste naar het hoogste aantal punten, ten tweede naar den korst mogelijken tijd, ten derde naar de beste laagste serie en ten vierde naar het beste laagste schot. Voor de hoogste korpsschutters en voor de meeste rozen worden medailles be schikbaar gesteld, evenals voor de schut ters der winnende korpsen, terwijl voor personeel fraaie kunstvoorwerpen worden uitgeloofd. De prijsuitreiking zal plaatshebben binnen 14 dagen na afloop van den wedstrijd in de Stadsdoelen ingang Luitesteeg. K. Ed. vischomzet. De omzet in de rijksvischhallen te IJmui den bedroeg in Juni van dit jaar f 726.143.—, tegen f705.748.in Juni van het vorig jaar r— pH 9 0 Prachtige gemeub. Zit-Slaapkamer op mooisten stand IJmuiden, te huur aangeboden. Adres: bur. v. d. blad. TE HUUR een gedeelte van mooi Bovenhuis, gem. of ongem., aan de Wilhcl- minakade. Brieven onder letter H, bureau van dit blad. Iemand over veel vrijen tijd beschikkende, zag zich gaarne belast met het in- casseeren van geld of iets dergelijks. Br. fr. onder No. 2041, bureau van dit blad. Prima Motorfiets Ie koop. Merk H. D. 1919, 7-9 P. K. met F. N. duo. Adres: G. van Telgen Velseroord. een Salon-ameublement (moquette), 2 Crapeaux, 4 Stoeien, Salontafel, een moderne Lampenkap, Salontafel, een Steektrap (17 treden). Adres: Stationsweg 37 E, Velseroord. op Dinsdag den lOen Juli 1923, te beginnen des voormiddags 10 ure, op het erf van Tijs Braam, in de Musschenbuurt te Velseroord, vaneen groote partij emballage kisten, balken en planken, 3 400 steigerdeelen, 2 a 300 steigerpalen, benevens steigertouwen, ladders, kalkkuipen, enz. enz. Daags tevoren te bezichtigen. Makelaar J. BONTENBAL. i 1 iw i ii lamwmnir mi i i n chiquer gekleed dan de ander, terwijl dóór de kwaliteit hij veel goedkooper uit is? Wel, doordat van PRINS HENDR1KSTR. 105 Speciaal adres voor alle soorten HOEDEN PETTEN OVERHEMDEN BOORDEN MANCHETTEN ZELFBINDERS STRIKJES ETC., ETC. Steeds 't nieuwste in goede kwaliteit. Zoolang de voorraad strekt VOOR DE KLEINTJES bij besteding 2.50

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3