Seizoens-Opruimitf verkrijgbaar VAN LIEROP's Kleeriinpagazijn. Spaar- en Voorschotbank Boaz Heeren Sport Costuums Sport Colberts SportPantaions Heeren Onderkleeding Badcostuums Zwembroeken Joh. de Waard NAUTA'S VULPENINKt NAUTA'S BOEKHANDEL I Oude Couranten YERKOOPING fiendrika IJ.M 302, Maria Johanna IJ.M. 318 fjalharina IJ.M. 252 mode) 1923 zyn eusrm verlaagd, ia prijt N. V Yerffabriek v|h. A. PLEGING Co. Glans- of Standverf NEEMT PROEF. Zowel in degoedkoo- pore soorten a 2.50 met losse board als de betere soorten tot f 6 - met 2 boorden. Amsterdamsche Yleeschhal Verseh geslacht Rundvieesch, Dames, Heeren en Kinder Herren Modemagazijn Onderlinge Brandwaarborg- Maatschappij „DE JONG Co. DE JONG Ce, is de beste! Verkrijgbaar in Nieuwe Prysaoteeriug Holl. Randvleesch. Lijdt GfJ Groote Afslag van Varkensvleesch, G, Daalhuizen W. Barendszstraat 26 P.SiNJEWEL 1 Schilder en Behanger Glas en Verfhandel Kwasten en l'mmelm j BELEEFD AANBEVELEND art Extra Sage prijzen a Contant. PRINS HENDRIKSTRAAT. 25 cent per 5 kilo. Drukkerij Sin jewel Voor Ijjdenden Herstellenden N.V, IJ mulder Agenturen |i en Administratiekantoor Hypotheken, ScheepsTerbanden, DRIE ZUSTERS OPENBARE op last van Mr. A. W. Hellema, curator in de faillissementen der Mij. Kennemerland en N. van Rhijn, door de makelaars BAKKER, DIJKSEN Co. te IJ MUI DEN, ten overstaan van Notaris W. A. DÓLLEMAN, op 13 JULI 1923, des namiddags 2 uur precies in Hotel „Nummer Een" te IJMUIDEN. a. Het stalen loggerschip metende bruto 108 reg. ton, netto 81 85 reg. ton; met rondhout, loo pend en slaand wand,zeilen, donkey met pomp, ketel en verdere inven taris. b. Het stalen loggerschip metende bruio 94,25 reg. ton, netto 76.06 reg. ton; met rondhout, loo pend en staand wand, zeilen, donkey met pomp, ketel en verdere inven taris. c. Het houten loggerschip metende bruto 82.45 reg. ton, netto 64.80 reg. tonmet rondhout, loo pend en staand wand, zeilen, donkey met pomp, ketel en verdere inven taris. Verder worden in de veiling ge bracht diverse losse goederen zooals haring- en trawlvisscherij-goederen, donkeyspil, ballastblokken, diverse zeilen enz. enz. i De schepen liggen inde Haring-j haven en zijn 7 dagen voor de ver- koop op verzoek te bezichtigen. De goederen liggen aan de Z.Z.; der Visschershaven. Nadere inlichtigen verstrekken de notaris en de makelaars voor- i noemd. Notitiën op aanvraag ver- j krijgbaar. Coöperatieve Oevestigd te Ijmulden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A.W, Hellema, Ir. W. Polderman, H. W. Creutzberg, F.J. H. Schneider, Rechlskund.-Adviseur: Mr. A. W. hellema, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifle van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 41/, pCt. Ondanks het enorm succes met onze De bank is geopend: Eiken Maandag en Donder dag ven 79 uur n.m nieuwe collectie Zie onze speciale Etalages! Fabriek te VELSEN, levert: waarvan de duurzaamheid wordt gegarandeerd. behoeven wij nog niemand teleur te stellen. Enorm groote sorteering! Zie prijzen en dessins in Etalages Stephensonslr. hoek Huygenssiraat Oehakt per 3 pond f 1.25 Vet 3 f 1.50 Lappen 3 f 1.50 Vet pond f 0.60 Lappen extra mooi per pond f 0.70 Rib en Baklappen f 0.75 Roastbeaf f 0.80 Rollade t 0.8o Biefstuk f 1.10 Alléén Donderdag, Vrijdag en Zaterdag den geheeten dag geopend. in groote keuze en alle maten voorradig. voor ieder klimaat. Aanbevelend, Kanaalstraat C. 22—24 Telef. 171. Directeuren der te Amsterdam, berichten door deze aan alle daarbij belangheb benden, dat zij op zijn verzoek eervol ontslag als Correspondent j hebben gegeven aan den heer C. Weenink en alle deelnemingen 1 onder zijn administratie hebben overgebracht op de Correspon- j dentie van den heer O. Schouten, Bik- en Arnoldkade 46 j te IJ muiden. Inmiddels verblijven wij, ga Hoogachtend IUEd. dw. Dienaren Directeuren. van VERSCH GESLACHT Gehakt per pond f 0.50. Gehakt Vet Vet Lappen aan verstopping (trage ont lasting), gal, slijm, koortsig heid, maag-of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsvertering enz., neemt dan Wortdboer's Kruiden of Worlelboers Pillen van Jacoba Maria Wortelboer van Oude-Pekela en gij zijt spoedig weer herstelt. Overal verkrijgbaar a 60 cent. f 1.25 f 0 60 3 f 1.50 3 f 1.50 Lappen extr. mooi Rib- en Baklappen Roastbeaf Rollade Biefstuk f 0.70 f 0.75 f 0.80 f 0.80 f 1.10 ORANJESTRAAT C 25 IJMUIDEN RIJKSSTRAATWEG K 46 VELSEN Doorregen lappen f 0.65 Carbonade f 0 80 Varkenslappen (mager) f 0.85 Oerookt spek f 0.55 3 pond gerookt spek f 1.50 Stukjes of rollade f 0.90 Alles aan den winkel afgehaald Nieuw IJmuiden Wilheiminakade 12 - ijmulden' Voorradig ruime keuze Behangselpapier en Randen, Qlaspapier, Olazen Deurplaten enz. enz. timmerman, metselaar l—j en aannemer l—s WILLEM BARENDSZSTRAAT 16 WILLEMSPLEIN die verzwakt zijn door koortsen, typhus, influenza, of dergelijke ondermijnende ziekten, is de Sanguinose het middel, dat het éérst de levensopgewekt heid terugbrengt. voor wie het er op aan komt, de verloren krachten spoedig te heroveren; wier eetlust moet worden opgewekt; die aan diepen en verkwikkenden slaap behoefte hebben het middel dat u snel en zeker daaraan helpt is de Sanguinose. In gevallen van zenuwzwakte, vooral na de influënza, typhoïde en dergelijke ondermijnende krankheden, schrijf ik geregeld de Sanguinose voor. In geen enkel geval bleef zij zonder uit werking. Haeltert Brussel. Dr. Pol Demade. Van de Sanguinose behoef! gij geen likeurglaasjes te I gebruiken. Tweemaal per dag j een eetlepel is voldoende. j Bij alle Apothekers en goede Drogisten. Sanguinose kost per flesch f 2.6 tl. f 11.12 tl. f 21.— WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co. De Riemersfcraat 2c|-i Den Haag Kanaalstraat 65, Ijmulden 0 Dir.: L. M. Camman e Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank AgentscHap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Administration Roman van KARL ROSNER. Geautoriseerde vertaling van Mevr. NUIJS-POSTHUMUS. De heer von Wildenberg schudde zachtjes -afkeurend het hoofd, hij hield er niet van, dat Marianne haar fantai-; sie uitstrekte tot de ook door hem ge-! eerbiedigde familie-traditie, en hij vond het ook niet goed, dat zij niet meer eer bied voor haar tante had. Hij dacht aan zijn eigen jeugd: in dien tijd had men zooiets nooit durven doen, neen, goed was het zeker niet. Maar toen hij nu op keek en zag, hoeveel vroolijkheid zich achter haar voorgewenden ernst ver borg, moest hij toch even lachen. En An drea, ook met een glimlach om den mond, keerde zich om en belde. „Tante," zeide zij vriendelijk, „u vindt het zeker wel goed, dat ik de koffie meteen laat brengen?" Tante Fransje knikte. Haar gedach ten waren nog bij de geuren van het morgenland. En liaar licht opgewekte fantaisie zag nu dien voorvader, hij zag er uit, als de Tempelheer van Lessing's „Nathan", juist als de tempelheer, dien zij veertig jaar geleden als jong meisje in den ouden hof schouwburg in Wei- mar had gezien. Die had toen, ergens in het heilige land, op zijn tochten een vreeselijk edelmoedige daad verricht, en daarvoor had hem dan zoo'n oude Muzelman met een witten baard, die misschien op geen.andere manier zijn dankbaarheid kon toonen, dit recept ge geven. „Als u het hebben wilt, kan ik u er wel een beetje van geven?" zeide Mari anne bereidwillig. De wakkere oogjes begonnen te schit teren: „Dat zou ik werkelijk heel lief van je vinden, zie je, veel'heb ik niet noodig.' Neen, een sterken geur bij zich te heb ben is geen „bon-ton" denk eraan, mijn kind een echte dame gebruikt over het geheel maar zelden reukwerk". Zij keek haar neef aan: „Vergeef mij, Christian, dat ik dit onderwerp aan roer". Hij wuifde met de hand. j „O, ga gerust je gang." „Nu ja, Marianne, dus, omdat het een familierecept is, een klein beetje, alleen voor mijn flacon. Het meisje kwam binnen en bracht de koffie op een groot, ouderwetscli blad. En terwijl Andrea de witte kan, het botervlootje en het zilveren brood- mandje van haar overnam, hoorde men in het portaal de deur opensluiten en! weer dichtvallen. De generaal had het ook gehoord; nu wees hij naar het portaal, en zijn oogen begonnen te schitteren. „Daar is Sibylle, zie zoo, nu zijn wij bij elkaar. Wil je soms vast gaan zitten, Fransje?" Fransje dribbelde naar haar hoek van! de kanapee, de elleboogen stijf tegen het smalle bovenlichaam gedrukt, dat zich bij iederen voetstap even draaide. Als1 men haar zoo van achter zag, had men j zonder haar grijze haren haar leeftijd' onmogelijk kunnen bepalen. Met veel beweging ging zij zitten, en nestelde zich tusschen de kussens, waarbij Ma rianne haar een voetbankje toeschoof. „Dank je, kind, dank je." Nu ging haar blik over de tafel. „Och tulhand! Heb je hem zelf ge maakt, Andrea? Ja? Och, dat is kaneel op zijn Silezisch. Nu, dan is het goed neen, tulband moet men altijd zelf maken denk eraan, Mariannetje: al les, waarbij men het deeg zooveel tus- schen de handen moet hebben, doet men het best zelf. Men eet dan werkelijk met meer veiligheid daarvan. lk heb eens een meisje gehad Alice heette zij Vergeef mij, beste Chris- tian, dat ik dit onderwerp aanroer maar nietwaar „O, ga je gang De heer von Wildenberg was om de1 tafel geloopen, en wilde naast zijn nicht plaats nemen. Hij aarzelde echter en wachtte „Zij zal zich zeker eerst een beetje opknappen," meende Andrea. „Na zoo'n loop is men altijd zoo stoffig." Stralend, maar schijnbaar met de grootste belangstelling, en een dood on schuldig gezicht vroeg Marianne: „Zeg, tante je, dat meisje, waarvan u sprak is dat die die later? Weet u toen u nog tegen den dokter zeide, dat zoo iets geheel onmogelijk was. En tante Fransje sloeg de oogen neer, bekeek scherp haar smalle handen, waaraan zij een paar eigenaardige rin gen met dof geworden briljantjes en zwart email droeg, en antwoordde be nauwd Ja dat is „die"maar dat heeft ook eigenlijk niets te maken met tul band Snelle lichte voetstappen kwamen uit de eetkamer, en meteen stond Sibylle in de open deur. Zij bracht iets mee van de frissehe lucht van,huiten, dat als een waas om haar roode wangen en heldere grijze oogen hing. Met beide handen streek zij met een sierlijke beweging het rijke blonde haar aan de slapen naar achte ren. En daarbij glimlachte zij reeds van verre. „Ben ik toch nog op tijdHoe gaat het, vadertje? Goed? Mooi zoo! Heubürger laat u groeten zelfs zeer hartelijk groeten Haar weeke altstem klonk vol en welluidend, met al het ongeschokte vertrouwen van haar rijpe jeugd. Haar vader kuste zij op beide wan gen, haar zusters tikte zij in het voor bijgaan op de schouders. Bij tante ge komen, bukte zij zich, en kuste haar vluchtig de hand. „Dag, tante Fransje o, wat een mooie blouse heeft u vandaag aan? Laat eens kijken Zij deed een stap achteruit en keek het oude dametje aan, dat een kleur van pleizier kreeg. Zij had tevergeefs gewacht dat een van de meisjes een woordje over haar blouse zou zeggen. Maar Andrea had haar hoofd altijd vol huishoudelijke zaken, en Marianne, dat ondeugende kleine nest neen, Sibylle was toch werkelijk de verstan digste „Die heeft de oude juffrouw Gubalke voor mij gemaakt", zeide zij. „Vind je dat zij goed zit? De kanten aan de mouwen had ik nog van mijn groene japon, als je 't misschien nog weet Maar Sibylle herinnerde het zich niet meer. Zij ging tusschen haar beide zusters zitten, en Andrea, die intus- schen koffie had ingeschonken, schoof haar nu ook een kopje toe. De lepeltjes rinkelden tegen het por- celein. In de andere kamer sjilpte de kana-A rievogel; in de stilte kon men het dui delijk hooren. De heer von Wildenberg, die aan tan te Fransje's linkerhand op de kanapee zat, vroeg: „Zoo, was commercieraad Heubür ger weer bij je? Wat kwam hij doen? Maar zoo eens, kijken of heeft hij wat nieuws bestèld?" „Snoezig wa's hij En bij heeft zich nieuwe tanden laten maken een hee- len boel Marianne knikte. „En toen kwam hij „ventre a terre" bij jou, om je als zijn adviseur op kunstgebied, te vragen, of zij hem goed stonden?" Dat kon tante Fransje niet zoo overl haar kant laten gaan. Neen, de toon" van het kleine nest was waarlijk erg! De oude, waardige commercieraad, die daar in Thüringcn in zijn porceleinfa- brieken zat en deze voorstelling Daar zij echter zooevon een flink stuk tulband had genomen, «*n zij als er over nieuwe tanden gesproken werd, graag een pruimenmondje zette, kon zij niet veel doen, en keek, na eenige vergeefsche pogingen, haar jongste-1 nicht slechts verwijtend aan. Sibylle praatte er overheen. Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 4