I i! BADPAVILJOEN 0 0 cr O) Lijdt Gij 0 "0 f O) O O GG CQ INBOEDEL SANGUINOSE. lederen dag muziek van 's avonds 7-10'la nnr. Zondags van 3-6 en van 's avoods 7-10'|2 uur. ar. LIST. Wanneer eenmaal "deze weg is inge slagen, zouden naar onze meening met het zelfde recht door den Staat andere uitgaven van particulieren aard ge sanctioneerd kunnen worden Resumeerend verzoekt de Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstre ken Uwe Excellentie het wel daarheen te willen leiden, dat de tusschenhandel onverwijld worde ontlast van deze on- gewenschte concurrentie van Staats wege. De Kamer van Koophandel en Fa brieken vn.: w.g. Ernst H. Krelage, Voorzitter, w.g. Mollerus, Secretaris. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en Omstreken deelt aan belanghebbenden mede, dat in werking is getreden de wet tot tijde lijke beperking van den invoer van schoenwerk, waarbij o.m. is bepaald: 1. De invoer van schoenwerk, waar van het bovenstuk grootendeels van le der is vervaardigd, zal slechts kunnen worden toegestaan, indien daartegen over een aankoop van schoenwerk van binnenlandsch fabrikaat staat tot eene zesvoudige waarde van het in te voe ren schoenwerk, (deze laatste verplich ting vervalt, indien aangetoond kan worden, dat hoofdzakelijk handel ge dreven werd in buitenlandsche schoe nen.) 2. Hij, die schoenwerk wenscht in te voeren, is verplicht een bankgarantie te stellen ter grootte van 10 der waarde van zijn gemiddelden maand import van schoenwerk over het jaar 1922. 3. Het ligt in de bedoeling, als re gel telkens slechts over een tijdvak van ééne maand vergunning te verleenen en wel hoogstens tot eene waarde, gelijk staande aan 1/4 van het gemiddeld be drag van den invoer over het overeen komstig tijdvak der jaren 1920, 1921 en 1922. 4. Alleen zij, die ingeschreven zijn in het Handelsregister, als handelaar in schoenen, kunnen onder overlegging van een uittreksel uit het Handelsre gister, betreffende hun zaak, voor het verkrijgen van eene invoervergunning in aanmerking komen. De voor de aanvrage benoodigde for muiieren kunnen bij de Kamer van Koophandel te Haarlem, Kruisweg 70, kosteloos verkregen worden, terwijl al- 'e gewenschte inlichtingen aldaar wor den verschaft. Het nieuwe spannetje. Een zekere L. V., te Maastricht, iemand die met allerlei koopwaren lo.ipt te venten, had voor f 450 een kar- re.je met paard gekocht. Die gebeurte nis moest natuurlijk gevierd worden. Met drie vrienden en een vrouw, reden zij met het neuwe spannetje over St. Pieter, waar het toevallig kermis was. Overal werd eens aangelegd. Tegen een uur of tien zag men het stelletje, dat eenigszins aangeschoten was, over den kanaaldijk van St. Pieter scharrelen. Het p rardje was erg bezweet en toonde sporei: van groote vermoeidheid. In plaats van een deken, hadden een paar feestvii rders hun jas over het bezweete dier gelegd. Bij de St. Lamburtuskapel kreeg men verschil van meening. 't Was half elf en dat vonden de heeren nog wat vro.ïg om naar huis te gaan. Een van het viertal, die geen verstand van paarden had, voerde het paard bij den teugel eu wilde er mee omdraaien doch het paard liep achteruit, met het gevolg, dat alles, de eigenaar, incluis, die nog op den bok zat, in het kanaal kwam. V. werd dcor middel van een roeibootje op het droge gehaald. Het paard zonk en verdronk. Den volgenden morgen wer den kaï en paard op het droge gehaald Vad. hoven steenen van deze fabriek gehaald Deze auto's werden door marechaus- sées begeleid. Donderdagmorgen omstreeks tien uur, werd er plotseling op den Udenhout- schen weg van een korenveld uit een geweersalvo op den auto gelost. Een der voerlieden kreeg een schot hagel in den nek. Onmiddellijk snelden de marechaus sées het korenveld in. Zij vonden in het platgetrapte koren alleen vier jachtge weren. De daders waren echter ge vlucht. Bij een terstond ingesteld onderzoek met behulp van een rijkspolitiehond, lieten de marechaussées alle stakers, ongeveer 60 in aantal, aantreden. De hond wees toen onmiddellijk vier per sonen aan, die gevankelijk per auto naar Tilburg werden gebracht. Tel. Dichterlijke politie. De Apeldoornsche politie heeft aan al le hoofden van onderwijsinrichtingen en aan eigenaars of beheerders van lo kaliteiten, waarin vaak en veel publiek samenkomt, alsmede aan f xbrikanten toegezonden een slap kartonnen biljet in twee kleuren bedrukt, met de op rijm gebrachte 10 geboden voor het verkeer in het belang der veiligheid. Deze luiden: Voor alles, rijdt rechts van weg en pad En links langs den man, dien voo>- U hadt In bochten, rijdt rechts en ziet voor U uit Laat tijdig steeds klinken, bel, hoorn, of fluit. In 't midden des volks bij kruising of hoek Geeft richting van weg, rijdt kalm en rijdt kloek Houdt achter elkander, passeerend op 't pad En kruist gij: die rechts komt, den voorrang steeds had. In weif'ling zegt snel: ik stop en sta stil Denkt: „Veiligheid slechts, dat is wat ik wil". Waarschuwing aan landverhuizers. In vei band met de zeer vele verzoeken om fiaancieelen steun voor emigratie maakt de directeur van het Informatie bureau van de Nederlandsche Vereen! ging „Landverhuizing" bekend, dat het beslist niet mogelijk is, gratis naar het overzeesche te reizen. De Vi reeniging „Landverhuizing" kan geen financieelen steun verleenen en evenmin helpen door voorschotten. Het is dus volkomen nutteloos, zich voor geldelijken steun tot de Vereeni- ging „1 .andverhuizing" te wenden. Zij, die emigreeren willen, moeten in staat zün, zelf de reiskosten en hetgeen verder loodig is te betalen. Nadrt ikkelijk wordt dan ook gewaar schuwd tegen pogingen om op niet wet tige wijze binnen te komen in de Ver. Staten an Amerika. Bij ontdekking, zij het ook later, loo pen dezulken groot gevaar voor ernsti ge moeilijkheden, terwijl gehuwden te wachten staat, dat hun gezin de toe gang wcrdt geweigerd. Op een vrachtauto geschoten. Wegens de staking op een steenfa briek te Udenhout, waarbij tevens de voerliede n betrokken zij n, werden sinds eenige dagen per vrachtauto, van Eind- VISSCHERIJ. Gedurende de week van 28 Juni tot en met 4 Juli 1923, kwamen alhier de navolgende vaartuigen binnen, 45 Iiol- landsche-, 1 Duitsche stoomtrawler, 1 stoom-, 3 motor-, 37 zeilloggers, 7 sloe pen, 1 motorbeuger, 4 Deensche motor kotters, 4 zeil-haringloggers, 1 stoom trawler v. d. Deensche visscherij en 108 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 1137 tot f 3072; Duitsche stoomtrawler van f tot f 2242; stoomlogger van f tot f 671; motorloggers van f 386 tot f 680; zeilloggers van f 85 tot f 944; sloe pen van f 1081 tot f 1867; motor-beuger van f tot f 1040; Deensche motor- kotters van f 1438 tot f 2258; zeil haring loggers van f 5420 tot f 5793; stoom trawler (Deensche visscherij) f tot f 2125, terwijl de kustvisschers totaal f 6932.besomden. De aanvoer bestond uit 441.190 K.G. trawlvisch, 24.493 K.G. beugvisch en 993 kantjes drijfnetvisch. De totaal opbrengst bedr. f 150.415.32. In de Vriidag te 's Gravenhage gehouden jaarvergadering der Algem. Visscherij Mij. werden de balans en de verlies- en winstrekening goedgekeurd. Besloten werd 10 procent dividend uit te keeren. De Staatscourant bevat de Statu ten van de N.V. Stoomvisscherij Mij. Luctor alhier en van de Visscherij Mij. Neerlandia te Kook a. d. Zaan. De stoomtrawler Sommelsdijk IJ.M. 150 van de Oceaan Visscherij Mij. alhier is de vorige week bij Buil I.ight in Engeland in aanvaring geweest met het Duitsche stoomschip Rostoek, waardoor de stoomtrawler lichte scha de aan bakboord bekwam. DE TOESTAND DER ZEEVISSCHERIJ IN MEI 1923. in Mei 1922. In verband met dezen be perkten aanvoer waren de vischprijzen en, niettegenstaande de kleinere vang sten ook de besommingen van boven bedoelde stoomtrawlers thans beter, n.l. gemiddeld per reisdag f 272.te gen toenmaals f 222.Desniettemin moeten de besommingen in verband met de hooge kolenprijzen onbevredi gend worden geacht. In het geheel wa-l ren slechts 92 (verleden jaar Mei 97) stoomtrawlers in bedrijf. Daarvan ha-j venden niet minder dan 36 (verleden jaar Mei 13) uitsluitend en 18 (verleden jaar Mei 14 gedeeltelijk in Engeland.! Ook de uitkomsten van den aanvoer' daar te lande waren intusschen over! het algemeen niet gunstig. De motorkustvisschers namen in' grooter, de zeilloggers en zeilkustvis-' schers daarentegen in kleiner aantal1 aan de trawlvisscherij deel. De kust- visschers hadden over het algemeen minder succes dan in Mei van het vo rige jaar; de zeilloggers, waarvoor de weersgesteldheid over het algemeen vrij gunstig was, besomden daarente gen over het algemeen meer. De motor en zeilkustvis3chers vingen gemiddeld per reis respectievelijk 273 en 129 K.G. (407 en 157 K.G. in Mei 1922); de zeil.; loggers gemiddeld per reisdag 141 K.G.' (158 K.G. in Mei 1922). Aan de beugvisscherij namen deel 17 stoom-, 10 zeilschepen en 1 motorvaar tuig, tegen 11 stoom- en 8 zeilschepen' in Mei van het vorige jaar. De stoom-! beugers vingen thans gemiddeld per' reisdag meer, n.l. 526 K.G. tegen toen-} maals 451 K.G.; de gemiddelde reisdag-' vangst der zeilbeugers (271 K.G.) wasj echter kleiner dan verleden jaar Mei (396 K.G.). De totale hoeveelheid der aangevoerde beugvisch bedroeg! 313.900 K.G. (verleden jaar Mei 252.000: K.G.) eri de opbrengst f 142.300.(ver-' leden jaar Mei f 124.000—), Voor de haringvangst waren aan het einde der maand uitgevaren 19 stoom- 13 motor- en 126 zeilloggers (verleden jaar Mei slechts 13 stoom-, 2 motor- en 23 zeilloggers). De aanvoer was nog gering n.l. 736.000 K.G. (waarvan 7204 kantjes ge zouten haring), opbrengende f 186.800, (verleden jaar Mei 91.000 K.G. (waar van 886 kantjes gezouten haring), op brengende f 23.100— De vangsten waren nog niet groot; gemiddeld per reisdag vingen de stoomloggers 1082 K.G. (verleden jaar Mei 976 K.G.) de motorloggers 618 K.G. en de zeilloggers 513 K.G. Over het al gemeen was de kwaliteit van de haring goed, de prijs echter onvoldoende. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het handels informatiebureau van VAN DER QRAAF "t Co's Bureaux voor den Handel zijn over de atgeloopen week, eindigende 6 Juli in Nederland uitgesproken 82 faillissemen ten tegen 57 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 6 Juli 1923 2116 faillissementen tegenover 1487 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. pH 0 •pH •M Z. F. C. en O. D. S., alsmede S. V. V. en A. S. C. Op een desbetreffende vraag van den heer Jac. de Nobel deelde de voorzitter mede, dat van e\i „roomboter"- en .margarine"- eerste klasse zeer zeker geen sprake zal zijn. Door dit besluit, alsook door de ver werping van een amendement om de promotie- en degradatie-wedstrijden weer in eere te hersiellen, wanneer de voor degradatie in aanmerking komen de club minstens 25 van het te be halen aantal punten beeft, bereikt, ver klaarde de eerste klassers bij monde van den heer Lamey, dat zij onder deze omstandigheden er niet. aan d»nkon voor deze competitie in te schrijven. De voetbalhemel is dus nog verre van helder. aan verstopping (trage ont lasting), gal, slijm, koortsig heid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsvertering enz., neemt dan Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer van Oude-Pekela en gij zijt spoedig weer herstelt. Overal verkrijgbaar 60 cent. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: R. v. i. Zee -Bruinink, d.; W. C. Zuiderduyn—Cornelisse, z.; A. Hartensdorp—Smit, d.; J. de Korte— Slikkerveer, z.; Y Hopman- -Schouten, z.; J. M. v. Vliesvan Croonen, z.; G. v. d. AnkerPiers, d.; D. BIom—van der Vlerk, d.: Rutte—v. Warmerdam, z.; M. C. v. d. StelBolier, d., G. Hoefak- kerMost.ert, z. Overleden Cornelia den Hollan der, oud 61 jaar, ongeh.; Clasina Alida Schellevis, 14 jaar, d. van P. Schellevis en H. Min. Net, Meisje GEVRAAOD, voor de morgen uren, Vrijdags den geheelen dag. Adres te bevr. bureau van dit blad. Keuken-werkmeid voor direct OEVRAAOD. Adres: Koning Willemshuis. Flink Meisje gevraagd voor direct tot September, Loon f 7.per week veel verval. Pension „Pax—-Astra" Voorstraat Wijk aan Zee. OFFICIEEL. SCHEEPVAART. Naar de Afdeeling Visscherijen van het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ons mededeelt, na men in Mei j.l. meer vaartuigen aan de zeevisscherij deel, dan in de overeen komstige maand van het vorig jaar Hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroegen respectievelijk 3.386.400 K.G. en f 1.033.700.— tegen 4.083.000 K.G. en f I.000.600.in Mei 1922. De stoomtrawlers, die in de Noordzee vischten en hun vangsten hier te lan de losten, vingen gemiddeld per reis dag slechts 800 K.G, tegen 976 K.G. in. Mei van het vorige jaar. Daar boven dien het aantal reizen, hetwelk zij op ons land deden, slechts 117 bedroeg, te gen toenmaals 206, was hun aanvoer veel geringer, n.l. slechts 800.000 K.G. tegen toenmaals 1.686.000 K.G. Ook de Duitsche stoomtrawlers bleven in ver band met de ongunstige bcdrijfsuit- komsten betrekkelijk weinig aanvoe ren, ml. 591.500 K.G. tegen 902.000 K.G, Waterstand IJmuiden. uli 1923 H. water L, water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 12 1.53 2.20 9.45 10.32 13 2.31 2.57 10.29 10.52 14 N.M. 3.08 3.34 11.09 11.30 15 3.46 4.10 11.49 1.23 - 16 4.23 4.49 0.05 0 26 2.12 17 5.04 5.27 0.44 1.07 3 05 18 5.41 6.09 1.25 1.45 3.42 19 6.27 6.53 2.10 2.28 Geen Zomertijd. O pp— pH m p^ 0 P-P SPORT. Jongste Bediende gevraagd voor kantoor in de Rijks- vischhal. Br. onder No. 2044, aan het bureau van dit blad. BEKENDMAKING. ARMENWET. Burgemeester'en wethouders der ge meente Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Diaconie der Chr. Geref. Kerk te IJmuiden is geplaatst op de lijst van instellingen van weldadigheid in deze gemeente en dat deze instelling door hen is gerangschikt onder catego rie 2 lb der Armenwet, Velsen, 7 Juli 1923. Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. W. LANDEWEERT l.b. Groot Bovenhuis TE HUUR, aan de Wilhelminakade. Te bevragen bij J. Drijver, Prince- straat. TE HUUR het, Winkelhuis Zeestraat no. 3. AdresP. Verwoerd, [julianakade. VOETBAL. De Alg. Verg. van den N. V. B. In een tropische atmosfeer werd Za terdag en Zondag j.i. de Alg. Verg. van den N. V. B. gehouden. Het voornaam ste punt van de agenda was wel de door het bestuur voorgesielde competitie-in- deeling. Dit punt heeft heel wat tongen in beweging gebracht en in overeen stemming met bovengenoemde tempe ratuur geraakte de gemoederen meermalen verhit. Ook de voorzitter van Stormvogels, de heer Jac. de Nobel, heeft in zijn kwaliteit van voorzitter der Overgangsklasse geducht van zich afgebeten. Het resultaat der besprekingen was, dat de Overgangsklasse gaat verdwij nen en we in het Westen twee eerste klasse afdeelingen zullen krijgen. Hierin worden ondergebracht: De twaalf tegenwoordige eerste klassers, H. F, C., Stormvogels, 't Gooi, Excelsior, *- 0 Den 21slen Juli hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Orootouders Johannes Oldenburg a? tn Ymske G. Vellema 'Ss den dag te herdenken, waar- op zij voor 25 jaren in den Echt werden verbonden. Dat 42 zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun liefhebbende kin- <1 deren. fls Lodewijk Oldenburg ÜB Grietje OldenburgMuller al eg en kind •g Aart Oldenburg. gr jttj IJmuiden, 7 Juli 1923. W. Barendszstraat 35. g: Net Meisje OEVRAAOD, voor dag of dag en nacht. Holel Nieuwe Willem Barendsz. GEVRAAGD: net Meisje voor dag en nacht, leeftijd ongev. 18 jaar, v. g. g.v. Br. onder lett. B, aan v. Meurs Boekhandel, Santpoort. Net Meisje gevraagd voor den winkel. SINJEWEL'S BOEKHANDEL, Willemsplein. OEVRAAOD op hei kantoor van GEBR. MAJOOR, een aankomend vrouwelijk Bediende. Schriftelijke sollicitaties te richten kantoor Breestraat 60, Beverwijk. TE HUUR het Bovenhuis Wilhelminakade [88 rood, IJmuiden. Wegens andere werkzaamheden zeer billijk ter overname aangeboden: een herstelplaats {voor Rijwielen enz. Adres bureau van dit blad.j£-( Jongensfiets TE KOOP, zoo goed als nieuw, en ELECTR WINKELLAMP. Adres bureau van dit blad. Wegens VERTREK naar het BUI TENLAND uit de hand TE KOOP een deel van een goed onder houden waaronder BAD met GEISER. iTe bezichtigen Dinsdag en Donder- 1 dag tusschen 3 en 6 uur, Hagelinger- weg H 225 bij Westerveld. Het beste middel tegen Bloedarmoede en Zenuw zwakte. De Sanguinose is het beste mi ldel voor zwakke magen, dat tot hiertoe bekend is. Het 1 bevordert de eetlust, de spijs- verleering en de voeding, en j faalt nooit in het overwinnen der oorzaken van uitpuilingen I algemeene verslapping. Prijs per flesch f/2.—6 II. f II.12 ff. f 21. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. J Oe Riemerstraat 2c|s Den Haag. j Aanbevelend,

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3