IONZE OPRUIMING BADPAVILJOEN aan ZEE WIELRIJDERSKAARTEN JOH. DE WAARD Spaar- en Voorschotbank Boaz varkensvleesch IS M VOLLE GANG Yleeschhal Versch geslacht Rundvleesch. P.SIN JEWEL Boekhandel P.F. C. ROELSE itanrl 1 si IM Pluimveehouders PROFITEER VAN ONZE KOOPJES! Eestanten Overhemden Stroohoeden - Dassen Onderkleeding Regenjassen enz. enz. HT 20 PROCENT KORTING Heeren Modemagazijn Kanaalstraat C 22-24 - Telefoon 171 Dagelfjks mnziek van 7 tot 11 nnr Zondags van 3 tot 11 nnr Volgens overeenkomst met den eigenaar van den motorboot Rolandonderhoudt deze den dienst bij elke weersgesteldheid. Laatste afvaart van zee 's avonds 11.05 u. N.Y. IJmnider Agentaren en Administratiekantoor Hypotheken, Seheepsverbanden, Amsterdamsche EEN NORMALE ZAAK ADVERTEEREN Schild r en Behanger Glas en Verfhandel Kwasten en Penseelen «rt van Gr. Daalhuizen neemt proef Joh. W. Kunivers, DRIE ZUSTERS Op alle Zomerartikelen w.o. Flanellen Pantalons, Sport- Costuums, Witte Overhemden, Zomer-Onderkleedlng Deukhoeden enz. enz. Aanbevelend, Verkoop uitsluitend a contant I Kanaalstraat 65, Umulden Dir. i l.m.camman Telefoon 10: Agentschap ven de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Credlethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Administraties Stephensonstr. hoek Huygensstraat Oehakt Vet Lappen Vet per 3 pond I 1.25 3 f 1.50 3 f 1.50 pond f 0.60 Lappen extra mooi per pond f 0.70 Rib en Baklappen f 0.75 Roastbeaf f 0.80 Rollade f 0.80 Biefstuk f 1.10 Alléén Donderdag, Vrijdag en Zaterdag den geheelen dag geopend. moet jaarlijks een normaal bedrag voor uittrekken. „IJMUIDER COURANT". Wilhelmlnakade 12 IJmulden Voorradig ruime keuze Behangselpapier en Randen, Olaspapier, Olazen Deurplaten enz. enz. BELEEFD AANBEVELEND Coöperatieve Oevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht! Mr. A.W. Hellema, Ir. W. Polderman, h. W.Creutzberg, f.j.H.Schneider, Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. hellema, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/, pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 7Buur n.m timmerman, metselaar i—i en aannemer 1 WILLEM BARENDSZSTRAAT 10 TELEFOON No. 467. 3 pond versch Spek 1.00 5 pond Koppen en Poolen 1.25 3 pond mager Spek 1.50 Per pond 40 40 60 60 80 80 Vette Speklappen Vet gerookt Spek Doorregen Varkensl. Reuzel, rauw of gesm. Carbonade Sausijsen Mageren Varkenslappen 85 Stukjes of rollade 00 Ossegehakt 50 Oehakt 3 pond 1.25 Ossevet rouw ol gesm. 60 Vet bij 3 pond 1.50 Lappen 3 1.50 Lappen extra mooi 70 Rib- ol Baklappen 75 Roastbeaf 80 Rollade 80 Biefstuk 1.10 Willem Barendszitr. 26 Nieuw IJmuiden. Tel. 309. uit Velseroord en Omstrekei van mijn beslist eerste klas voedei soorten, gem. voer,zware vollegers mais, tarwe, boekweit, zonnepitter Am. hennep 8 cent, per 10 pom 75 cent. 2e soort, stofvrij 7'/, een 10 pond 70 cent. Prima kuikenzaai van 9, 12, en 14 cent per pont Verder alle soorten P. SLUI! pluimvee- en vogelvoeder, thuis b< zorgd zonder prijsverhooging. Beleefd aanbevelend, VELSERDUINERBUURTWEO 61 VELSEROORD. Roman van EARL ROSNER. Geautoriseerde vertaling van Mevr. NUIJS-POSTHUMUS. 17 Maar de blonde dragonder bad voor hem gestaan, rechtop, den helm in den arm, en met innige ontroering in zijn dwepende blauwe oogen. Zoo had hij met haperende stem verzocht, den ge neraal alleen te mogen spreken, on toen zij tegenover elkander zaten, had hij gevraagd om de hand van freule Sibyl- le, voor wie hij reeds lang een groote vereering koesterde. Met verbazing en vreugde had de ge neraal hem aangehoord; voor de eerste maal had hij gevoeld, dat zijn hart na zooveel smart nog niet dood was dat hij nog gelukkig kon zijn met zijn kind En eindelijk had hij de hand van den jongeren officier gevat en gezegd; „Daar moet Sibylle zelf over beslissen ga naar haar toe spreek met haar en wat zij zegt, zal geschieden!" Op dien dag hadden die twee zich ver loofd slechts in den familiekring, want de drie meisjes droegen nog rouw- k leeding. Eerst maanden later, kort voor de verhuizing, verzonden zij de aankondigingen Een stille, vriendelijke glimlach zweefde over het gelaat van den gene raal. Die twee dat kon worden, zooals het tusschen hem en zijn lieve doode was geweest die zouden ook in blijd schap en smart naast eikander staan, en met de jaren worden als één mensch. Daarbuiten voor het raam in het doorzichtige grijs van de lucht hingen een paar sneeuwwitte wolkjes. Lang zaam gleden zij voort. Zijn blik volgde hen Hij schrikte pas op uit zijn gepeins, toen hij het gedempte geluid van de bel in het portaal hoorde. Hij keek op de klok: half drie. Dan zag hij de patience-kaarten voor zich uitgespreid. En min of meer verwon derd over een bezoek op dit ongewone uur, pakte hij de kaarten op en legde ze in de lade. Hij stond op, trok zijn huisjasje glad, haalde diep adem en luisterde naar de stem, die in het portaal met het dienstmeisje sprak: Dokter Spiesz, die de verdieping onder hen bewoonde Nu dan kon hij zijn huisjasje wel aanhouden. Even nog een pluisje van zijn mouw knippen toen stapte hij snel naar de <ieur en deed die vroolijk open voor den gast. „Goeden dag, beste dokter! Ik hoorde uw stem, en ben blij, dat u weer eens komt ik dacht al, dat u nooit meer een weinig tijd voor ons zoudt vin den Het kleine heertje met de voorzich tige glijdende bewegingen greep de hem toegestoken hand, en bleef eenige oogcnblikken met een vriendelijken glimlach voor den ouden heer staan. Zijn verstandige, donkere oogen gingen onderzoekend over diens gelaat en zijn zorgvuldige, beschaafde houding. Alles zag hij daarbij: de blauwe aderen aan de slapen, de rooskleurige tint van de wangen, met een net van fijne adertjes doorweven, de talrijke fijne rimpeltjes om de oogleden. „Excellentie," zeide hij, „u weet, dat het voor mij altijd bizonder genot is, een beetje met u te babbelen en voor al, wanneer het buiten mijn beroep ge beuren kan Zijn stem was zacht en gleed over de woorden heen. Er lag een ingehouden warmte in de groote sympathie, die hij voor den ouden heer gevoelde. De generaal hief afwerend de hand op. „Roep den geest des kwaads niet aan, dokter! Maar ik geloof werkelijk, dat ik de een of andere ziekte zal moeten, verzinnen, als ik u weer een beetje va ker wil zien." „Ik heb het erg druk, Excellentie." „Met de praktijk?" „Dat gaat vrijwel; maar nog meer neemt de studie mij in beslag (Imijm boek. Vandaag heb ik mij na 't spreek uur vrijgemaakt." De dokter streek over zijn korten zwarten baard, waarin zich reeds de eerste grijze haren vertoonden. Opeens dacht hij aan freule Andrea, die een uurtje geleden bij hem was geweest en hem verzocht had, haar vader onge merkt eens goed waar te nemen. Hij keek op en vroeg op geheel anderen toon: „Stoor ik u? Kom ik misschien onge legen? Of heeft u een beetje tijd voor mij?" „Ga zitten Och hemel u kunt u niet voorstellen hoeveel tijd ik heb. En dan nog wel voor ui" De generaal verschoof een der arm stoelen die bij een klein tafeltje ston den, ging naar de schrijftafel en haalde 'n doos sigaretten uit eeri lade. De klei ne dokter Siegmund Spiesz liet hem stil begaan. Zijn blik volgde elke beweging, eiken stap, eiken greep van den gene raal. Hij was geheel en al dokter, ter wijl hij daar zoo schijnbaar onverschil lig stond, en keek en zocht, of zich soms iets vertoonde, waaruit hij wat naders kon afleiden. En eindelijk dacht hij verheugd: Neen ditmaal heeit freule Andrea zich zonder reden be zorgd gemaakt. Dit is een depressie, zooals wij die allen wel eens ondergaan misschien iets zwaarder dan anders maar gevaar is er niet bij. Dit maakte zijn stemming vrijer. Hij stak een der sigaretten op, die de gene raal hem toeschoof, en nam tegenover hem plaats in een der niet zeer gemak kelijke, ouderwetsche fauteuils. „Hoe maken de dames het, Excellen tie?" „Dank u de meisjes zijn flink en gezond. U zult ze waarschijnlijk nog wel zien. En mevrouw uw moeder? Een paar dagen geleden ontmoette ik haar op de trap: zij was beladen met pakjes en heeft mij een goed adres voor ver- sche ganzenlever en het recept van een middel tegen koude voeten gegeven. Maar toen ik het Andrea vertelde, be weerde zij, dat ik met die twee dingen in de war moest zijn!" Hij lachte, ,,'t Is ook best mogelijk, dat ik ze door elkaar gehaald heb! Een prachtige vrouw, uw moeder „Ja, dat is zij op haar manier." „En altijd frisch en vol plannen!" Dokter Spiesz streek over het pluche van de armleuning. En terwijl hij over zijn moeder sprak, speelde een warme glimlach om zijn mond. „Ja, Excellentie frisch is zij en ge zond en zij beschouwt het leven, alsof er nooit een eind aan kan komen. Al leen klaagt de vijf-en-zestigjarige vrouw dikwijls tegen mij, dat zij nog niet recht op streek is na haar laatste kind en dat laatste kind ben ik en ik ben nu ook al vijf-en-dertig! En dan vertelt zij mij soms, dat het haar in Berlijn te druk is, en dat zij bang is, hier nooit recht te zullen wenpen in Kottbus was het eigenlijk veel prettiger en onder ons gezegd, woont zij hier nu al veertig jaar, en heeft dat Kottbus uit haar jeugd nooit weer gezien!" De generaal lachte hartelijk. Als al tijd, wanneer hij met den jonger, dok ter sprak, voelde hij diens kalmeeren den invloed. Dat had hij toen. in het voorjaar dadelijk ondervonden, bij dien vervelenden aanval van duizeligheid, toen Andrea in haar angst dokter Spiesz verzocht had boven te komen, omdat hij het dichtste bij woonde. Als er „geboren dokters" waren, dan was die tengere man met zijn donkere, flu weelzachte oogen en dat hooge, blanke voorhoofd er een. Geen dokter die veel recepten schreef, en wonderen verricht te met behulp van geneesmiddelen, maar een, met wien tegelijk kalmte, zelfbeheersching en vertrouwen de zie kenkamer binnenkwamen. Ook nu voelde de generaal, hoe dat gene, wat hem reeds uren drukte, van hem werd weggenomen. Wordt vervolgd,

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 4