I Geen vlaggen, tenten slechts ge deeltelijk en (of) slordig met zeil over dekt, een omver gewaaide eerepoort, neen een bepaald feestelijk aanzien bood het terrein, waar de jubileums feesten op zouden gehouden worden, niet. In één nacht was datgene vernield, waar menschenhanden dagen over hadden gewerkt. Voor menigeen zou dit reeds een reden geweest zijn de feeste lijkheden niet te laten doorgaan, voor- ai nu de storm nog met onverminder de kracht voortduurde. Niet alzoo voor het bestuur van „Koninginnedag"', dat gedachtig aan het: „Moed verloren, al verloren" het er op besloot te wagen. Per slot van rekening zal het van dezen maatregel wel geen spijt gehad hebben, waar de op het programma vermelde nummers: De hittenrace, ringrijderij en voetbalwedstrijd regelmatig konden worden afgewerkt. De hittenrace had het volgende resul taat: le prijs f 25. J. Schoorl; 2de prijs f 10, R. Schoorl; 3de prijs f 5, A. Schoorl. Ie Troostprijs, H. Rutte; 2e Troostprijs, S. Besse. Als altijd bestond voor het ringrijden veel belangstelling. Voor vier dames en vier heeren waren fraaie prijzen uitge loofd. Het duurde vrij lang voor bekend was, wie de gelukkige winnaars waren. De animo onder de deelnemers(sters) verflauwde echter geen oogenblik. Ten slotte was het resultaat als volgt: Heeren: le prijs, een eiken klok, J. Duineveld; 2e prijs, een barometer, J. Schoorl; 3e prijs, een kapstok, Mar. Rutte; 4e prijs, een portefeuille, J. Ger ritsen. Dames: le prijs, theekast, Mej. C. Meyerv. d. Fange; 2e prijs, schemer lamp, Mej. Fr. Gozeling; 3e prijs, thee blad, Mej. C. v. d. Peet; 4e prijs, Mej. C. v. Riesen. Intusschen hadden de voetballers zich verkleed en met de muziek voorop trokken de volgende elftallen naar het speelveld: S. V. S.: Blansjaar (d.), Schoon en Ka bel (a.), Smit, Hille en Kampkes (m.), Dingerdis, de Vries, Joore, v. Dillewijn, de Graaf (v.). R.K.V.V. „Santpoort: v. Schagen (d.), P. Smit en Spanjaard (a.), Waasdorp, Kaandorp en Nijssen (m.), Hoogzaad, Böhm, Wittebrood, Post en Martens (v.) De voetbalwedstrijd. Voor den wedstrijd tusschen de beide plaatselijke clubs was, zooals wij reeds mededeelden, door het bestuur van „Koninginnedag" een fraaien wissel beker uitgeloofd. Met animo is er door beide ploegen om dezen prijs gekampt. De wind deed veel afbreuk aan het spel, maar het enthusiasme der 22 spelers vergoedde veel. S. V. S. speelde voor de rust met den wind in den rug, wat een niet te onderschatten voordeel was. De R.K. voetbalv. „Santpoort" verde digde echter hardnekkig, waarbij kee per en rechtsback uitblonken. Zelfs wer den af en toe tegenbezoeken afgelegd, doch tot een dragelijk schot brachten de roodbroeken het niet. De S. V. S. voorhoede was beter op schot en wist door toedoen van haar links-binnen en mid-voor twee goals te maken. Met 2—0 voor S. V. S. werd gedraaid. Nadat gedraaid was, kwam V. V. S. opzetten. Haar voorhoede draalde ech- tter met schieten, waar nog bij kwam, dat de S. V. S.-verdediging met keeper, rechts-back en spil als uitblinkers, uit nemend op dreef was. Vermelding ver dient een schot van den rechts-binnen, dat de S. V. S.-keeper vallend keurig stopte De uitvallen van de S. V. S.-voorhoede, meestal geleid door den linkerwing, waren lang niet van gevaar ontbloot. Een scherp schot van den links-binnen wist de R.K.V.V.S.-keeper prachtig tot corner te verwerken. Zes minuten voor het einde wordt een doorbraak van den links-buiten S. V. S. noodlottig (21). In ile restee- rende minuten wordt hard voor den ge lijkmaker gewerkt, doch deze blijft uit. Met 21 komt dus het einde van deze uitmuntend door den heer Hollander geleide ontmoeting. Na afloop reikte de vorzitter van „Koninginnedag" met eenige welgeko zen woorden S. V. S. den beker en den verliezers een medaille over, waarvoor de voorzitter van S. V. S. en de waar nemend voorzitter van V. V. S. hun dank betuigden. De uitreiking van de prijzen gewon nen bij de ringrijderij vond 's avonds in café „Zomerlust" plaats. Vrijdags werden de feestelijkheden voortgezet. Gelukig trof de feestcom missie het dezen tweeden dag heel wat beter met het weer. Het feestterrein, zoowel als het dorp stak dan ook in een heel anderen tooi dan des Donderdags. 's Morgens om 9 uur was het verza melen op den weg naar den huize „Duin- en Kruidberg", althans voor hen, die aan een of andere afdeeling van den versierden optocht deelnamen. Voor men vertrok deed de jury eerst haar rondgang. Met critischen blik werd alles bekeken en tenslotte werden de prijzen als volgt toegekend: Afd. Rijwielen: le prijs Van Wijn gaarden; 2e prijs Maarschalk; 3e prijs Van Leeuwen; 4e prijs Pletting; ie Troostprijs J. Post; 2e Troostprijs Handgraaf; Eereprijs W. A. Dolleman. Afd. reclame: le prijs J. Heeremans; 2e prijs M. Witteman; Eervolle vermel ding Geels en Klijn, kweekerij „Multi- floris". De beide eerstgenoemde heeren hadden één hunner koeien een oranje pakje aangetrokken, terwijl de bekende firma Geels en Klijn ons een keurig staaltje van hun kunnen toonden, dat algemeen de bewondering trok. En ver diend. De wijze, warop zij in een vier kant van groen met kleurige bloemen hun naam en die hunner kweekerij, als mede de woorden „bloemwerken" en tuinarchitectuur" hadden aangebracht, was werkelijk magnifique. Wie op dit gebied iets verricht wil hebben, kan het dezen heeren volkomen toevertrouwen. Afd. Costumes, hoepels enz.: le prijs Wighert; 2e prijs Koster; 3e prijs Stel- tepol; 4e prijs Heeremans; 5e prijs Schrama; 6e prijs Steltepol. Op het terrein reikte Mevr. de Groot de prijzen over. Het overige gedeelte van de ochtend uren, benevens de middaguren waren gewijd aan kinder- en volksspelen, Waarvoor de deelname zeer groot was. Op het feestterrein heerschte, dank zij het mooie weer en de vroolijke muziek van „Soli Deo Gloria" en „Wilhelmina", dan ook een ware feeststemming. Door groot en klein werd met animo gestre den. Een bijzonder succes-nummer voor de commissie was het hardrijden met kinderwagens voor dames, niet, zooals in Engeland met kinderen er in. Om het lachsucces vólkomen te maktri, wa ren van de 4 wielen er twee afgehaald. Maar ook het kartrekken was een waar succes. Wij geven hieronder het ver loop: Ringsteken per fiets, Heeren: le prijs Duineveld; 2e prijs Wighert; 3e prijs P. P. Smit; 4e prijs S. Jak; 5e prijs Korsdam; 6e prijs J. v. Dillewijn; Te- prijs P. Molenkamp. Ezelstaarten: 1. G. v. Putten; 2. Joh. v. d. Schoot; 3. Annie Böhm. Hard Hoepelen: 1. S. Bol; 2. Vink; 3. Korthouwer; 4. Van Schoten. Ruifspringen, 16—18 jaar: 1. Soph. Visser; 2. R. Smit; 3. A. Wighert; 4. M. Obbes; le troostprijs Lena v. Dillewijn; 2e troostprijs Marie Handgraaf. Apenloop: l. W. Bol; 2. N. Nijman; 3. D. Huyhoom. Langzaam Hoepelen: 1. Korthouwer; 2. J. Schrama; 3. P. Stegemeyer. Koekhappen: 1. 11. Blom; 2. R. de Graaf; 3. H. Slebos; 4. J. v. Putten. Pop aankleeden: 1. A. Hoenderdors; 2. A. Jansen; 3. S. Steenbakker; 4. J. Gerrits; 5. M. Huyboom. Touwtjespringen: 1. J. v. d. Putten; 2. Jopie Uitendaal; 3. G. Schoon; 4. G. Molenkamp. Knikkerdragen: 1. A. Oudendijk; 2. H. Butter; 3. J. Molenkamp. Staartvlechten: 1. Annie v. Meurs; 2. R. Oudendijk; 3. M. v. Egmond. Roosjesknippen: 1. M. Blom; 2. B. Gerrits; 3. M. Stoop; 4. A. de Boer; 5. J. Vasen; 6. C. Handgraaf. Hardloopen met Kinderwagens: I. Mej. Schoon; 2. Marie Visser; 3. Truus Maarschalk; 4. Mej. Duineveld. Kartrekken, 1418 jaar: 1. J. Rutte; 2. J. Antonioli; 3. L. Maarschalk; 4. Piet Vlaarkamp; 5. Joh. Witteman. Veldloop: 1. G. Bierman; 2. M. Smit; 3. TI. Pletting; 4. J. Slinger; Troostprijs L. Molenkamp. Hardloopen in lange rok: 1. C. de Boer; 2. C. Uitjendaai; 3. C. Rutte; 4. J. de Graaf. Hardloopen met hindernissen: 1. J. Nol; 2. D. Nijssen; 3. f. Nijssen. Kikvorschsprong: 1. J. Vlaarkamp; 2. H. v. Bakel. Blokjesrapen: 1. Nellie Schoon; 2. Lenie Slebos; 3. B. Slinger. Ruitspringen, 1113 jaar: 1. H. Slui ters; 2. K. Handgraaf; 3. M. Droog. Hardloopen in lange rok, 910 jaar: I. M. v. Dijk; 2. E. Marcus; 3. L. War- merhoven; 4. A. v. d. Veld; 5. C. Bol. Hoog-Verspringen: 1. L. Schoorl; 2. L. Gerrits; 3. B. Maarschalk; 4. Perquin. Kartrekken, 911 jaar: 1. N. Meyer; 2. P. Mooyman; 3. D. Vosse; 4. Jac. Vil- te; 5. Jac. Heeremans; 6. J. Post; 7. C. Gerrits; 8. H. Korthouwer. Kartrekken boven 18 jaar: 1. J. Nijssen; 2. J. Oorthuis; 3. J. Post; 4. H. Wessel- man. Hindernishaan: 1. M. Handgraaf; 2. Jan Schoon; 3. G. Bierman; 4. J. Boon. Ringsteken dames: la. A. Blom; lb. C. v. d. Peek; 2. T. Gozeling; 3. L. Kooi- stra; 4. M. Böhm; 5. M. Spanjaard; 6. C. Spits; le troostprijs D. Oorthuis; 2e troostprijs N. Maarschalk. Nog waren de feestelijkheden niet af- gelóopen. Na de inwendigen monsch wat versterkt te hebben, gaf „Soli Deo Gloria" des avonds nog een mooi con cert, dat in den stillen avond prachtig klonk. Liefhebbers van de bioscope konden tenslotte ook nog genieten. Me nig nummer werd afgedraaid en het was dan ook reeds ruim elf uur, toen de aftocht werd geblazen. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie In welke plaatsen van ons land zijn Fransche cursnssen opgericht? Gaarne ontving het bestuur van de hieronder genoemde vereeniging, voor dat het zich tot de Regeering en dé Sta- ten-Generaal wendt, hierover uitvoeri ge gegevens. Het noodigt daarom de op richters van Fransche cursussen voor de leerlingen der 1. s. met aandrang uit, aan den ondergeteekende, voor zoo ver zij dit nog niet deden, tea spoedig ste volledige inlichtingen te verstrek ken. W. F. HILDEBRAND, Secretaris van de Vereeniging tot bevordering der studie van het Fransch. Groningen, Korreweg 72a. POSTERIJEN. Postkantoor IJmuiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van wélke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Augustus 1923. Briefkaarten binnenland 1. Mej. A. de Boer, Amsterdam. 2. Mevr. J. v. d. Hage. 3. Mevr. T. Konijn. 4. Henriet Oppers, Heerlerheide. 5. J. v. d. Plas, Katwijk aan Zee. 6. D. Waardenburg, IJmuiden. 7. 8, 9. Zonder adres. Briefkaarten buitenland 10. de Bodder, Mainz. 11. v. d. Chije, Wenduynen, Big. Postkantoor Velsen. Terugontvangen in de 2e helft der maand Augustus 1923. 1. Kuiper, Sloterdijk. 2. P. Bouwmeester, Velseroord. 3. D. de Jong, Amsterdam. 4 Rensen, idem. 5. Wed. H. Steen, idem. 6. J. Swarts, Groningen. 7. J. Sars, Amsterdam. 8. M. Westphalinger, Scheveningtn. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Verkeerscijfers van het postkantoor Santpoort (Station) met het ressort over de maand Augustus 1923. Gestort op postrekeningen f40.538,785, Uitbetaald wegens cheques f 12.701.415. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Santpoort(Station) en het daaronder ressorteerende hulppost kantoor Santpoort-dorp, werd gedurende de maand Augustus 1923 ingelegd f9.621,50 Terugbetaald f 9.460 49. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3334. Het laatste door dat kantoor over boekje draagt het nummer 2111. Waterstand IJmuiden. September 1923 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 6 11.17 11.54 7 0.30 8 0.55 9 1.42 10 N.M. 2.24 3.04 3.45 Geen Zomertijd. 1.25 2.08 2.49 3.29 4 11 6 18 7.43 8.52 10.19 9.46 11.18 10.30 0.09 11.12 1.00 11 34 1.51 6.55 8.13 9 15 10.05 10.48 11.36 SCHEEPVAART. Scheepvaartverkeer. Gedurende de maand Augustus zijn te IJmuiden door de Noordzeesluizen geschul uit zee 272 stoomschepen met 1 488.661 Kub. Meter en 5 zeilschepen met 6769 Kub. Meter inhoud en naar zee 282 stoomschepen met 1.558.137 Kub Meter en 5 zeilschepen met 6729 Kub Meter inhoud. Binnnengesleept. Zaterdag is te IJmuiden door den Engel schen stoomtrawler Capricornus G. I). 1022 binnengesleept de Engelsche stoomdrifter Rose of Sharon, weike bij de visscherij het net in den schroef had gekregen en waarvan door den storm de scheepsboot was weggeslagen. De scheepsramp van de Klöpfel. Maandag is te IJmuiden binnengekomen de trawllogger K.W. 97 Van der Duijn van Maasdam, waarvan de schipper Jan Hoek rapporteerde, dat hij Vrijdagmiddag op de Noordzee drijvend heeft gevonden een om gekeerde scheepsboot van het verongelukte Duitsche stoomschip Klöpfel. Toen men trachtte de boot recht te keeren, bleek zij een groot aantal lijken te bevatten, waarvan er twee onder de boot uitschoten, naar gis sing die van jonge zeelieden vanomsteeks 18 of 20 jaar. Van deze beide lijken heeft de schipper de zwemvesten medegenomen en de lijken daarna een zeemansbegrafenis gegeven. Het was den schipper niet moge lijk zeide hij de scheepsboot mei de overige lijken mede naar IJmuiden te nemen. Wel was het hem opgevallen, dat de riemen van de scheepsboot nog binnen de boot ge schoeid lagen, waaruit hij afleidde dat de boot reeds moest omgeslagen zijn nog voor men naar de riemen had kunnen grijpen. De ramp van de „Triton" De Raad voor de Scheepvaart deed Donderdag uitspr. in zake de scheeps ramp aan het stoomschip „Triton" overkomen en in zake de klacht van den hoofd-inspecteur voor de Scheep vaart tegen den gezagvoerder van dat stoomschip. De Raad is van oordeel, dat deze scheepsramp mede is veroorzaakt door grove zorgeloosheid in de navigatie, waardoor niet tijdig is opgemerkt en verhnderd, dat het schip uit de koers- lijn is geraakt en te veel was ingeloo- pen. Hier is geheel onnoodig een schip met zijn lading verloren gegaan, ter wijl bij slechts eenigszins voldoende zorg de ramp ware voorkomen. Van hoog tot laag is het officieren-dekper soneel te kort geschoten. De gezagvoer der neemt in dit gebied van onbereken bare stroomingen in de zeemansgid sen wordt daarvoor gewaarschuwd den niet door lichten te controleeren' koers te krab en geeft de.; eeiste-stuur- man aan wien hij bet commando over draagt geen enkele aanwijzing; de eer ste-stuurman, die zich ten volle er van bewust was dat bem het bevel was over gedragen, gaat rustig slapen zonder de zeilaanwij zingen te bestudeer en en geeft alleen de order dat hij„ tenzij er iets bijzonders gebeurt, bij het in-zicht- komen van St. Paul geroepen moet wor den, terwijl zich juist vóór St. Paul de gevaren voordoen; de derde-stuurman, die het eerste wacht had, doet reeds te voren waarnemingen, welke hem doen aarzelen of het schip niet te veel naar binnen zit, doch hij doet niets en waar schuwt eerst om kwart voor twaalven den waarnemend gezagvoerder; de tweede-stuurman had al dadelijk bij het overnemen van de wacht kunnen en moeten constateeren dat het schip te veel instond. Daartegen had hij onmid dellijk maatregelen moeten nemen toen de eerste-stuurman nog niet op de brug was. Op grond van voorgeschreven mis dragingen jegens de reederij en de op varenden en, .wat den betrokkene be treft, op grond van voorschreven groote nalatigheid, straft de Raad: den gezagvoerder door hem de be- voegheid te ontnemen als gezagvoerder te varen op een schip als bedoeld bij ar tikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van een maand; den eerste-stuurman, door hem de be voegdheid te ontnemen om als gezag voerder of als stuurman te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Sche penwet, voor den tijd van een jaar. HET CONSULTATIEBUREAU zal geopend zijn Woensdagmiddag van 2—3 uur, Willemsbeekweg 42, Velser oord. Het onderzoek Is kosteloos en ge schiedt door Dr. Anema nit Haarlem. Voorzitter van het Consultatiebureau aldaar. f 32.000 voor rekening der gemeente blijft. Vandaag zou daarover de beslis sing vallen. De meerderheid vari B. en stolde voor den steun onder deze omstandigheden en met het oog op d>*n min gunsligen financieelen toestand dei gemeente, niet uit te keeren. de minderheid, vertegenwoordigd door ucn burgemeester, wilde ondanks dat den steun wel verleenen. En daar kwam nu de belangrijke schenking juist van f 32.000 voor dit doel binnen De heeren Onwchand en Krijt, die de meerderheid in het college van B. -n W. uitmaakten, verklaarden nu ach tereenvolgens dat zij nu ook met het voorstel der minderheid acco- rd gin gen, zoodat thans het voorstel met al- gemeone stemmen werd aangenomen. Of het Rijk met deze schikking, waar door de gemeente in het geheel niets behoeft bij te dragen, genoegen zal ne men, moet nader blijken. Tel. VISSCHERIJ. SPORT. VISCHOMZET. De omzet in de rijksvischhallen te IJmui den bedroeg in Augustus van dit jaar f 618.770 tegen f 804.601 in Augustus van het vorig jaar. De Treiler-Visscherij. Steun voor de Katwijker-visschers. In de te Katwijk gehouden Raadsver gadering was ingekomen een schrijven van eenige ingezetenen, waarbij na mens meer ingezetenen de gemeente werd aangeboden een bedrag van f 32.000, met het doel dit bedrag te stor ten in de gemeentekas, teneinde daar uit mede te bestrijden de uitkeering van steun aan de Treilervisscherij. Herinnerd zij hierbij, dat den 30sten December van het vorig jaar werd be sloten, aan de reeders een subsidie te verleenen van hoogstens f 1500, voor ieder vaartuig dat de treilervisscherij zou uitoefenen, onder de uitdrukkelijke voorwaarden evenwel, dat de gemeente van dit subsidie hoogstens 5 voor hare rekening zou krijgen en de rest, dus 95 door het Rijk zou worden ge restitueerd. De regeering deelde echter mede, dat nader zou worden bepaald, in verband met den financieelen toestand dezer ge meente, hoe groot de rijksbijdrage in dien steun zou kunnen zijn. Na herhaald overleg tusschen ge meentebestuur, Gedeputeerde Staten 'jn den Minister van Binn. Zaken, werd eindelijk in Juli j.l. het bericht ontvan gen van de regeering, dat slechts 66 2/3 van den te verleenen steun zou kun nen worden gerestitueerd. In plaats van 5 zou dus de gemeente hebben hij te dragen 33 1/3 In het geheel zullen waarschijnlijk ten hoogste 64 vaartuigen voor steun in aanmerking komen, makende eer.i be drag van f 96.000, waarvan f 64.000 door het Rijk wordt gerestitueerd, zoiodat De Westelijke le Klasse. 1 zijn Maandagavond gehouden ver gadering heeft het N. V. B.-beslui r de bdde le klasse-afdeelingen in het Westen als volgt samengesteld Afd. AH. F. C., R. C. H H. V. V.^jax, Feyenoord, V. O. C., D. F. C., Gooi, S. V.V Z. F. C. Afd. B: Haarlem, Quick, H.B.S., Blauw Wit, Sparta, Excelsior, O. D. S., U. V. V. A. S C., Stormvogels. De nieuwe indeeling der eerste klassers. Als we niet wisten, dat de N. V. B. de indeeling der Westelijke eerste klassers in wee competities had tot stand gebracht, dan zouden we gedacht hebben, dat de directie der Nederl. Spoorwegen zulks ge daan had. Inplaats van de competities zoo eenvou dig en goedkoop te maken als mogelijk was, heeft men de uitersten tot elkander gebracht en de spoorreizen èn voor de .spelers èn voor de supporters zoo langen zoo moeilijk gemaakt als slechts doenlijk was. Het bestuur van de N. V. B. wilde geen geografische indeeling. Waarom nist is ons echter niet duidelijk gemaakt. Niet dat we de nieuwe indeeling van de twee eerste klassers moeten afkeuren, nu men van geen geografische wilde weten, doch met de vereenigingsbelangen is dunkt ons gespot. Wel heeft men in beide afdeelin- gen één der nieuwe eerste klassers geplaatst die daar als eerste twee overgangers recht op hadden n 1. H. F. C. in afd. A en Stormvogels in afd. B en wel heeft men van de zes andere kunstmatig gevormde 6 eerste klassers er weder 3 in iedere af deeling ondergebracht n.l. Gooi, S. V. V. en Z. F. C. in afd A en Excelsior, O. D. S. en A. S. C. in afd. B, doch vooral voor de nieuwere eerste klassers zou een geogra fische indeeling van groot belang, finantieel belang vooral geweest zijn en We gelooven zeker, dat de penningmeester van Storm vogels eenige rimpels in zijn voorhoofd heeft getrokken, toen hij de indeeling der eerste klassers zag. Inplaats toch van H. F. C., R. C. H., Ajax, 't Gooi en Z. F. Cdie drommen van supporters mede naar IJmuiden zouden genomen hebben en omgekeerd daarheen van IJmuiden, zullen we hier ontvangen O. D. S., Excelsior, Sparta, U. V. V en H.KS. die met geen of meteen handjevol suppor ters naar hier zullen komen en er inplaats van rijksdaalders hoogstens zooveel dub beltjes in de kas van Stormvogels zullen vloeien. Ook de vereenigingen waar Storm vogels tegen uit zal spelen verkeeren in ra- genoeg gelijk geval. Finantieel is de nieuwe indeeling alzoo naar onze meening een wanbof voor de Stormvogels. Wat de krachtverhoudingen betreft, zouden we oogenschijnlijk zeggen dat Stormvogels het slechter had kunnen treffen. Het wil ons toch voorkomen, da. de meest geduchte tegenstanders van Storm vogels in afd. A zijn ondergebracht. H. F. C R C H Ajax en Feijenoord, terwijl de met Stormvogels in afd. B ondergebrachte vereenigingen, dunkt ons niet £00 ^farte bekampen zullen zijn voor een hecht Storm- Voor de supporters van Stormvogels is de fnvieeling in ieder geval een groote teieur- stel ling. Had men gehoopt de uitwedstrijden, waar de grootste interesse voor was H F. C., P C H- Ajax enZ F. C. gemakkelijk te kunnnen bijwonen, thans resten ons m de omgeving alleen Haarlem en Blauw Wit. Wij voor ons hadden het gaarne anders voor de Stormvogelsaanhangers gezien. Wij wenschen de Stormvogels veel succus in de eerste klasse. De man langs het lijntje.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3