eraent verschenen (K. B. van i Juni Stbl. no. 252) waarin liet onder scheid tusschen breed en nauw vaar- water niet meer algemeen (door het 'ei300 M. minimum) doch enumeratief aangegeven). In art. 4 nu wor gden ondej* de breede vaarwaters ge- 3o-noemd: „de Zeeuwsche stroomen met 'ef.inbegrip van hunne toegangen uit de ^Noordzee". Ziedaar de Galgeput offi cieel en explicite tot breed vaarwater ■N* geproclameerd. an Alweer niet plezierig voor den heer ^e De Haas, die nu niet alleen door het ge voor het Hof, maar ook n§door den Minister van Marine in zeker wordt gezet. Maar wij gaan nu over tot de eigen- quaestie: de conflicten tusschen Recht en Tucht, an Het eerste conflict betreft den loods IK van de „Zuiderdijk". Deze man is on tijl middellijk, diciplinair, gedegradeerd tot jjiloods-kweekeling. Beroep is er v. zoo'n erl tuchtmaatregel niet en de onlangs ge- Pj; houden vergadering der Loodsenver- m eeniging „Nederland" heeft dan ook de !W wenschelijkheid uitgesproken van het instellen eener permanente commissie van beroep voor gestraften. Maar er is Xf meer. Zulke tuchtmaatregelen gaan ge- ra. heel langs een eventueel strafgeding heen en er is dan ook in dit geval vol- d( strekt niet verwacht, welke uitspraak m. er zou komen in de strafzaak, welke ■ei! men toch met zekerheid kon voorzien. Ia En toen dit geding in hoogste instantie er eindigde met de vrijspraak van den ;J loods ....bleef deze toch disci- er p 1 i n a i r gestraft. Hij bleef loods- 34 kweekeling, precies alsof het Haagsche Hof hem schuldig had verklaard. En hij h 1 ij f t dat, totdat hij zal hebben voldaan aan een opnieuw af te leggen loodsexamen, iets dat voor een volwas- iel sen man, die de theorie niet zoo kers- li versch meer achter zich heeft, natuur- df lijk minder licht is dan voor een jong- mensch. nt Hier is hlijkelijk iets niet in den haak ip. Een van tweeën: öf de militaire tucht rechter had gelijk en dan had de burgerlijke strafrechter er buiten moe- ten blijven, of de burgerlijke strafrecli- d( ter had het bij 't rechte eind en dan er had de militaire tuchtrechter zijn lian- is den thuis moeten houden. Want zij oor- er deelden niet over verschillende dee- 1 e n van de zaak, doch beiden oordeel- 11. den over de h e e 1 e zaak, over de vraag ie of de loods schuld had in de aanvaring, ir En iemand kan toch, tegenover eenig redelijk rechtsbesef, niet te gelijk ver- oordeeld en vrijgesproken worden ten et aanzien van een en hetzelfde feit. o! Ziedaar het eerste conflict tusschen ambtelijke Tucht en algemeen geldend Recht. Het tweede is van nog veel meer u- algemeen belang. Een der getuige a décharge voor het er Haagsche Hof was de Vlissingsche -li loods Van Baaren. il- Op 6 Juni (de uitspraak van het Hof a- was van 30 Mei) werd deze ioods de- n- ze en de volgende gegevens hebben wij ii- hoofdzakelijk verkregen ter vergade- iij ring van de loodsenvereeniging welke )0 wij grootendeels hebben bijgewoond r geroepen bij zijn superieur, den inspec- li- teur te Vüssingen, die hem een brief e- van den Minister voorlegde (van 4 Juni) Daarin zeide de Minister dat,, naar hij uit de dagbladverslagen had opge maakt, de zeeloods Van Baaren voor n. het Haagsche Hof zou hebben ver- 'n klaard dat hij in het geval van de „Zui- derdijk" precies eender zou hebben ge- ;r handeld als de beschuldigde loods. De Minister verzocht nu den inspecteur, i- den loods Van Baaren op te dragen, zijn 1.' getuigenis op schrift te stellen en te i- motiveeren, aangezien hij (de Minister) Ie betwijfelde of, indien de dagbladversla- gen juist waren, deze loods nog wel kon i worden gehandhaafd, i- Nu is, door de nadere verklaringen n van den Minister, gebleken dat Z. E. i verkeerd was ingelicht. De heer Van Baaren had het zoo niet gezegd en het e had zoo ook niet in „de dagbladen" ge il staan. Door wien was hij verkeerd in- i gelicht? Ter vergadering was het alge- meene oordeel: door den inspecteur te t Vlissingen en men vond steun voor die 1 meening in het wel merkwaardige feit dat de geïncrimineerde uiting niet had d gestaan in de verslagen van „Handels- e blad en ,,N. Rott. Crt." maar wèl (ver- moedelijk door een vergissing bij het - overbrengen) in dat van de „Vlis- fir'gscbc Crt." Die toch allicht niet tot ■- s Ministers gewone lectuur zal behoo- ren. De stemming ter vergadering was i, dan ook zeer onpleizierig jegens den in- n specteur en daarentegen opmerkeliik o vol vertrouwen in den Minister. Overi gens kregen wij uit wat er verder met den heer Van Baaren bleek te zijn ge- a J' i"111 wel den in<iruk dat hij in derdaad is „gezocht". Immers, toen hij °p zd.n getuigenverklaring niet te van gen bleek, kwam er weer een order van oen Minister, ditmaal in verband met s heeren V. B.'s getuigenis, dat er in het meermalen groen op groen gevaren, om Van Baaren uit te noodigen, op te geven wanneer en on der welke omstandigheden en om wel ke redenen hemzelf dat overko men was. Als men nu weet, dat er, tot op 1 Juni j.L, toen er een order is uit gevaardigd om in 't vervolg steeds aan- teekening te houden van gevallen van passeeren groen op groen, geenerlei plicht tot het houden van zoodanige aanteekening bestond, dan kan men onmogelijk het gevoel van zich afzet ten, dat getracht werd, dezen loods, die een bijzondere hinderlijke getuige was geweest tegenover den Vlissingschen inspecteur en die bovendien een voor man is in zijn vakvereeniging (de zéér bezadigde loodsenvereeniging „Neder land"), nu dan toch eens in een doode- lijke val te laten loopen. „Gelukkig", zoo werd ter vergadering gezegd door een der afgevaardigden van de Centra le, „dat Van Baaren niet de eerste de beste was". Inderdaad, met menigen anderen zou men lichter spel hebben gehad. Deze loods staat bekend als een van de allerbesten te Vlissingen. En hij had toevallig en gelukkig! voor zichzelf, onverplicht, aanteekening ge houden van bijzondere gevallen, zoodat hij een aantal voorbeelden kon aanha len. Hij kreeg daarop ten antwoord of juister: de inspecteur kreeg ten ant woord en die deelde dit weder aan den heer Van Baaren mede dat aan zijn bekwaamheid niet meer behoefde te worden getwijfeld al hadden de ge vallen, die hij vermeld had, niets met de zaak te maken! We laten echter de aspecten van dit niet zeer frissche tusschenspel verder rusten en vragen aandacht voor dit ernstige feit: het intimideeren van een getuige in een burgerlijke strafzaak door zijn ambtelijke i n c a s u militai re, overheid. Ontdoet men dit geval van alle bij komstigheden en neemt men eens aan dat volkomen te goeder trouw, zonder eenig verholen motief, het getuigenis zooals dit den Minister aanvankelijk was aangebracht, in strijd werd geacht met wat een goede loodsopvatting moet heeten. Dan zou, gezien de bewoordin gen van 's Ministers eerste schrijven en gezien ook het nader op den tand voe len in het tweede, de getuige zeer waar schijnlijk verder ongeschikt zijn ver klaard als loods. Hij zou dus een zij nerzijds naar zijn beste overtuiging af gelegde getuigenverklaring in een strafgeding, gesteld dat het zoo had ge luid als de minister (of de inspecteur) aanvankelijk meende, hebben moeten betalen met het verlies van zijn brood winning. Nu is het duidelijk dat zulk een kans menig ambenaar zal afschrik ken van het afleggen van een getuige nis naar waarheid, als die waarheid zijn superieuren bedenkelijk kan voor komen. En wel is waar kan het dienst belang er toe dringen om tegenover een bedenkelijk geacht getuigenis discipli nair op te treden en zelfs voor ontslag of degradatie niet terug te schrikken, maar het recht sbelang verzet zich daartegen. En wel het belang van alle burgers, van de geheele gemeenschap, bij 'n goede, v r ij e rechtspraak, waarin de getuigen onbelemmerd en onbevan gen kunnen zeggen wat ze voor waar houden. Zulk een vrije rechtspraak nu, zulk 'n getuigenisvrijheid in het algemeen strafgeding, wordt door de houding van den Minister in de zaak-Van Baaren be dreigd. Elke ambtenaar, of minstens elke ambtenaar die onder Marine res sorteert, zal nu in 't vervolg, wanneer hij als getuige of als deskundige door den gewonen rechter wordt gehoord, al licht denken aan het geval-Van Baaren en oppassen dat hij niets zegt wat zijn superieuren ongevallig zou kunnen zijn Ditmaal trof 's Ministers dreigende in quisitie (ijw spreken nu maar steeds van den Minister, omdat hij officieel de verantwoordelijke man is) een loods die verkeerde opvattingen over groen-op- groen-varen scheen te hebben, een volgend maal treft deze inquisitie (of die van een andere Excellentie) mis schien een inspecteur, die immers een verkeerde opvatting van breede en smalle vaarwaters bleek te heb ben! Geen ambtelijk getuige is meer .veilig voor disciplinaire maatregelen. De Tuchtmacht haalt desgewenscht een streep door elke uitspraak en door elk postulaat, van het Recht. Dit lijkt ons een bedreiging van een belangrijk deel der rechtszekerheid in ons strafgeding. Het is iets dat op den duur niet zoo kan blijven. Weshalve wij, voor dit conflict tus schen Tucht en Recht, eens eenige al- gemeene aandacht hebben willen vra gen. Het belang van een goede rechtspraak was dit, dunkt ons, alleszins waard. BEVERWIJK. Inwendige Zending. Volgende week heeft alhier een con ferentie voor Inwendige Zending plaats uitgaande van de Vereeniging voor In wendige Zending in Noord-Holland. Maandagavond 24 September wordt de ze geopend met een samenkomst in de Ned. Herv. Kerk. Na een openings woord van den voorzitter der Vereeni ging, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Ho- gelanden te Velsen, zal de openingsrede gehouden worden door ds. W. van Lim- burgh, Ned. Herv. predikant te Amster dam. Orgelspel van den heer Cor Kee van Zaandam zal deze samenkomst op luisteren. Het programma der conferentie is als volgt: Dinsdagmorgen IOV2 uur: Bijbelbe spreking door ds. D. E. Boelie, van Schagen. Des middags 21/. uur kapt. Van Eeken van het Leger des Heils over den Reclasseeringsarbeid en de heer G. Baas, lid van den Gemeenteraad van Amsterdam over „De sociale beweging" Des avonds spreken ds. Boeke en dr. II. W. v. d. Vaart Smit, Geref. pred. te 's-Gravenhage. Woensdag, des morgens 101/2 uur Bij belbespreking door ds. J. A. L. Ilooy van Wijk aan Zee en Duin. Des mid dags 21/- uur de heer D. Scholz, gods dienstonderwijzer te Amsterdam, over „Christelijke opvoeding" en de heer H. Gordeau, alg. secretaris van het Ned. Jongelings Verbond te Bussum, over jeugdarbeid. Des avonds spreken ds. A. Ariani van Utrecht, secretaris van het grootc stadswerk van het Ned. Jong. Verbond en dr. C. P. Gunning, rector van het Amsterdamsche Lyceum. Donderdag, des morgens KT/2 uur Bijbelbespreking door ds. G. B. Westen burg, alhier; des middags half drie spreken ds. M. D. Gijsman, Ned. Herv. pred. te Zunderdorp en de heer J. J. A. Fernantzen, ex-R.K. priester van Am sterdam. Des avonds spreken ds. J. A. L. Hooy over „Organisatie en organisme" en de heer Fernantzen. De vergaderingen hebben plaats in het Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat. Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende: Nederlandsoh ïndië en de Protestant- sche Zending. Trots de vele donkere wolken, die haar bedreigen, kan de Zending van vele zegeningen getuigen; dit jaar toch werd o.a., zooals in de bladen reeds uit voerig vermeld is, de Gemeente Mod- jowarno op Java zelfstandig verklaard, op Nieuw-Guinea gaat het werk krach tig voort straks gaan naar alle waar schijnlijkheid eenige Zendelingen van de Basler-Mission onze Hollandsche Broeders daar helpen van Posso, Halmahera en van bijna alle andere ter reinen komen goede berichten binnen, sprekende van gestadigen en rustigen voortgang van het werk. Dank zij de krachtige steun, welke in het najaar 1922 door een belangrijk deel der Nederlandsche Christenen ge boden werd, bleek in 't voorjaar '23. toen de Indische rekeningen binnen waren, dat vrijwel zonder tekorten ge sloten kon worden. Alleen de financii eele positie van het Sangi- en Talaud- Comité bleef aanleiding tot zorg geven. Er is dus reden tot dank. Toch zijn er vele vragen en groote moeilijkheden. Allen, die op een of andere wijze bij Indië geïnteresseerd zijn de Zending is dit in den goeden zin van het woord zien in deze dagen meermalen met zorg naar de wolken aan den politieleen he mel. Allerlei beschouwingen in Bin nen- en Buitenlandsche bladen kun nen, als gedacht wordt aan „ons Insu- linde", wel eens verontrusten. Hoeveel hebben wij, Christenen, in „Ons Indië", dat zoovele voordeelen voor Nederland bracht, nog goed te maken! Heeft God ons in deze dagen iets bij zonders te zeggen? Deden wij onzen plicht? Volgens de laatst vastgestelde bere keningen geeft Noorwegen 70 cent per jaar per Prot. inw. voor de Zending, Zweden 50 cent, Denemarken 35 cent en eindelijk Nederland slechts 21 cent per Prot. inwoner! Het Zendingswerk zou zoo geheel an deren omvang gekregen hebben, indien de offervaardigheid grooter geweest ware; de 21 cent per hoofd moesten bo vendien altijd met de allergrootste in spanning bijeengebracht worden! Dit jaar wordt van de Nederlandsche Christenen een bijzondere daad ge vraagd. In de laatste maanden is weer bij de Zending een belangrijke achter stand in de ontvangsten ontstaan. De in Oegstgeest samenwerkende Zendingscorporaties bereiden ook nu een „Week van Gebed, Toewijding en Offer" voor. Voorloopig is daarvoor vastgesteld de week van 11 tot en met 18 November a.s. Het vorige jaar deden slechts 400 Ge meenten mede. De Besturen bedoelen met deze vroegtijdige publicatie de mo gelijkheid te openen voor een groote be weging over het gansche land. Zij er straks veel gebed, vreugdevol le toewijding en blijmoedig offer. 't Gaat om groote dingen; laat ieder, die kan, aan de voorbereiding tijdig doen, wat mogelijk is. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie! Gaarne voor 't onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad. De Ambtenaar is een element, die bij 't publiek in een slechten reuk staat, en waarom? Om dat 't ook een arbeider is? of omdat, zij worden beschouwd, als de nietsnutters in 't maatschappelijk leven; of kan "t komen omdat de Regeering, hun aan het publick aanbeveelt, dat zij het zijn die 's lands tekort kunnen dekken, door te willen verbreken de belofte die men den ambtenaar heeft gedaan (art. 40 be zoldigingsbesluit) en het stopzetten der verhoogingen, zoodat men aangesteld op een salaris van f 1400.of minder, tot een salaris kon komen van f 1800, plus aftrek 8,/5 Neen geacht publiek, laat u geen zand in de oogen strooien. Maar zie de waarheid, men heeft het niet op tijd ge- ind, toen er zooveel O.-W. werd ge maakt en 't land groote uitgaven hack Want in die jaren van weelde, waren het de ambtenaren, die in armoede leefden, en met f 16 of 18 gulden naar huis gingen en nu sedert 1920 met f 28 tot f 31, en dat in dezen tijd! neen mede arbeiders! daar moeten wij ons tegen verzetten. Daarom doen wij een beroep op uw medewerking, om te kunnen te gengaan, dat men ons niet onrechtvaar dig behandeld, en dat wij in staat kun nen blijven, om 't economisch verkeer gaande te houden. Want wie zal 't zeg gen, als wij ondanks alles, dan geen werk naar loon zullen leveren. En als wij dan terug denken naar 1914, wat werd er van ons gevergd? en in 1920?, toen de strijd bij Post en Telegrafie, den handel deed reorganiseeren. En als 't dan in haar geheel moet worden als bij de' Giro thans, dan wordt het u toch duidelijk, dat wij niet de nietsnutters zijn, maar dat wij met u mee, in 't maatschappelijk leven leven, en dat wij allen met elkaar hebben te waken dat de Regeering geen onnuttige uitgaven aan Oorlog- en Marinebegrootingen doet, en zoo deze doorgevoerd worden, het halen waar het te halen is. Zoo doen ik dan nog een beroep op ongeorganiseerde ambtenaren, sluit de gelederen, evenals in 1920 en komt op 22 Sept. demonstreeren in den Haag en den 23 Sept. met alle arbeiders tegen de Vlootwet. Dus allen op ten strijd! voor recht en billijkheid. Een ambtenaar. SCHEEPVAART. Een nieuwe reddingsloep. Van de scheepswerf van den heer G. de Vries Lentsch te Nieuwendam is te water gelaten een teakhouten motor reddingsboot, geschikt voor 32 perso nen. De boot is gebouwd volgens voor schriften van de Nederlandsche Sche penwet en volgens de voorschriften aangegeven door Board of Trade Swi- veyors. Ze is voorzien van een 22 P.K. Daim- lermotor, welke geplaatst is tusschen twee waterdichte schotten. Deze schotten zijn aangebracht opdat wanneer het voor- of achtergedeelte der boot vol water slaat, die niet tot de mo torruimte kan doordringen. In het voorgedeelte is een tank aan gebracht voor 100 liter benzine «ra in het achtergedeelte een dito tank voor 100 liter petroleum als brandstof. In de zijden zijn roodkoperen drijfkis ten met een drijfvermogen van onge veer 1450 K.G. aangebracht om wan neer de boot lek slaat, niet alleen 32 per sonen, doch ook de machine, welke 650 K.G. weegt, drijvende te houden. De motor is van zwaar type, omdat de boot ook voor sleepdienst zal wor den gebruikt. Na gehouden proefvaart werd de boot door de Holland-Zuid Afrika lijn over genomen. In de week van 10 tot 17 Septem ber zijn alhier door de Noordzeesluizen geschut: uit zee 67 stoomschepen ".u 1 zeilschip en naar zee 74 stoomschepen 1 zeilschip en 2 zeelichters. VISSCHERIJ. Haring visscher ij Onderlinge. Aan het verslag over hei boekjaar 1922, uitgebracht in de yergadering van boven genoemde verzekerings-vereeniging ont- leenen wij Op 31 December 1922te!de de vereeniging 163 leden, terwijl de bemanningen verzekerd waren van 507 schepen. Het door de leden over het boekjaar uitbetaalde loon kan, met inachtneming van het bepaalde in art. 10 der Zeeongevallen wet, op f 1.251.465 gesteld worden. Het totaal der in 1922 betaalde kosten van ongevallen heeft bedragentijdelijke uitkeeringen f 9 794.79*, contante waarden van blijvende renten f 24.163.33, tezamen f 33.958.12s, waarvan ten laste van den Staat der Nederlanden kwam tijdelijke uitkeerin gen {4910 53, contante waarden van blijvend* renten f 12.031.67, tezamen f 16.992 20en len laste der Vereeniging f 4884.26s (tijdelijke kosten) -f f 12.081.66 (cent, waarden) f 16965.92s. Gereserveerd wordt voor: tijdelijke uit keeringen f 700 50 -f f 1800 f2.500 50; contante waarden van blijvende renten f 5430, tezamen f 7930.50, totaal f 24 896.42s. Het vorige jaar was gereserveerd voor tijdelijke uitkeeringen f 778.59 f 1000 f 1778.59; contante waarden van blijvende renten f 5.513 50 -f f 3100 f 8613.50, tezamen f 10.392.09; blijft f 14.504 35s. Terzake van aanvullende verzekering werd betaald voor tijdelijke kosten f6565 64 voor vastgestelde cont. waarden f3054 09, tezamen f 9619.73 Oereserveerd wordt voor nog te ver wachten kosten f 2008 77 -{- f 2500 f 4508.77, is tezamen f 14.128.50. Het vorige jaar was gereserveerd f 3025.98 -f f 3054 09 f 6080.07; blijft f8048 43. Verder hebben de kosten der Vereeni ging bestaan uit: aandeelen in de admini stratiekosten der Vereeniging „Zee Risico" f 5338.57, administratiekosten der Vereeni ging f 2952.08, tezamen f 8340.65. Aan intrest werd gekweekt f 3157.76. Hiervan werd geboekt ten gunste van de reserve voor blijvende renten f 2858.29, blijft over f 299.47, Het aandeel in het voordeelig saldo van de belegging der contante waarden bedroeg f 5649.21, tezamen f 5948.68. De herziening der contante waarden gaf een voordeel van f 3350.66s en die van de contante waarden der aanvullende verzekering f 1408.09, tezamen f 10.707.43s, zoodat de kosten der Vereeniging per saldo bedroegen f 20.185.98. Aangezien over 1921 door de leden f 41.34s te weinig werd opgebracht, moet over 1922 worden opgebracht f 20.185.98 -f f 41.34s f 20.227.325 Het verzekerd loon heeft bedragen f 1.251.465, zoodat de kosten per f 100 hebben bedragen f 16.162. Besloten werd met de leden af te rekenen tegen Is 4 per f 100 loon. De balans per 31 December 1922 wijst een .bedrag aan van f 169.639.24, terwijl de rekening en verantwoording over het boekjaar 1922 aan inkomsten en .uitgaven een bedrag oplevert van f 30 893.41s Thans voor het eerst geldt zu ks in gevolge een vorig jaar aangenomen statu tenwijziging bij de verdeeling van de administratiekosten van „Zee-Risico" tus schen de verschillende aangesloten ver- zekeringsvereenigingen niet meer het ver zekerde loon alleen als basis, doch wordt bovendien rekening gehouden met het aantal ongevallen en het bedrag der in het boekjaar uitgekeerde tijdelijke schadeloos stellingen. Het loon, dat voor den omslag der administratiekosten in aanmerking komt, wordt verkregen door de som van de loonen per dag van de normale bemanning an ieder schip te vermenigvuldigen met 365. De helft van de administratiekosten wordtgedragendoor het zoo berekende loon. Voorts wordt voor ieder ongeval f 5.— betaald, terwijl eindelijk het resteerende bedrag omgeslagen wordt over het bedrag der tijdelijke kosten. Het loonbedrag der Haringvisscherij- Onderünge, dat voor de verdeeling der administratiekosten in aanmerking komt, bedraagt f 4 201.965, welk bedrag dus wel zeer belangrijk afwijkt van dat, berekend met inachtneming van art. 10 der Zeeon- gevallenwet, dat f 1.251.465 is. Het totate loonbedrag van „Zee Risico" voor de berekening der administratiekosten beloopt f 60.623.172, waarvan dat d< r direct aangeslotenen (de groote koopvaardij reede- rijer.) f 39.305 838, dat van de Groote Vrachtv.-Or.derl. f 14.742.089, dat van de Vischv. Onderl. IJmuiden f 1.837 955 en dat van de Oemengde Zeev.-Onderl. f 535.325. De balans en rekening en verantwoording werden ongewijzigd goedgekeurd en vast gesteld. Inzake het voorstel tot wijziging van de Statuten, noodig geworden door de ver andering van boekjaar, dat voortaan zal loopen van 1 juli tot 30 Juni, kon geen beslissing worden genomen, daar het ver- eischte aantal leden (3/4 van het totaal) niet aanwezig was. Hierover zal dus in een later te beleggen vergadering beslist moeten worden. Zulks zal tevens het geval zijn met een voorstel van eenige Scheveningsche leden die wenschen dat geschrapt zal worden de bepaling der Statuten, dat alleen zij, die lid zijn der Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisscherij, tot de Haringvisscherij Onderlinge kunnen be- hooren. De voorstellers zijn dezelfde leden, die hebben weten door te zetten, dat mei 1 Januari 1924 de Reedersvereeniging te Scheveningen zich heeft losgemaakt van Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisscherij. Door aanneming van dit voorstel zou de lijn, sinds de oprichting gevolgd, verlaten wor den en niet langer de onverbrekelijke band tusschen Reedersvereeniging en Haringvis- scherij-Onderlinge gehandhaaft blijven. In de volgende vergadering zal over deze wijzigingen beslist kunnen worden, ongeacht het aantal leden, dat dan zal blijken aan wezig te zijn.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3