Henen Regenjassen JONGENSJASSEN Thans is onze Collectie compleet Keurige modellen Pracht stoffen - Prima Engelsch fabrikaat - LEEREN en LAKEN CaPES Meisjes Regenhoedjes SPORT. VOETBAL. StormvogelsH. B. S. 62. De revanche-wedstrijd tegen H. B. S. is op schitterende wijze door Stormvo gels gewonnen. Met groote cijfers zijn de Hagenaars geklopt. Hieruit mag echter geenszins de con clusie worden getrokken, dat H. B. S. in de minderheid was. De Hagenaars zijn zeker evenveel in den aanval ge weest, als Stormvogels, maar zij von den tegenover zich een goed in vorm zijnde verdediging het verband tus- schen middenlinie en backs was al veel beter dan tegen O. D. S. met Koster aan het hoofd, terwijl zij in hun voorhoede een flinke doorzetter misten. Zooals wij reeds verwachten, vol deed de voorhoede in de door ons gege ven samenstelling niet. Wijselijk werd dan ook Visser na de rust tot links binnen geproclameerd en Bakker tot rechts-buiten. Direct zat er toen veel meer gang in den aanval, vooral toen Bakker zich na verloop van ecnigen tijd ook beter op den vleugel ging thuisgevoelen. Sint bleek voor Stormvogels een bij zondere aanwinst te zijn. Hij scoorde drie goals en kon reeds aardig met zijn medespelers overweg. De andere drie nam Blinkhoff Sr. voor zijn rekening, waarvan de eerste op bijzonder fraaie wijze. Wat zijn spel echter nog zeer ten goede zou komen is zeker dit: Het niet alles plaatsen naar den mid-voor. Vis ser vooral werd voor de rust nog al eens door hem genegeerd, terwijl de linksbinnen en linksbuiten nimmer een bal van zijn voet ontvingen. Hebben de Hagenaars in de kunst van schieten en in enthusiasme van Stormvogels een lesje gekregen, het vlugge en vaak zuivere overgeven van den bal, vonden wij van de mannen van Van Thiel veel beter. Als de Stormvo gels zich dit nog eens eigen konden maken, dan zouden zij nog veel gevaar lijker zijn. Tntusschen kunnen wij het voorloo- pig- met deze overwinning doen en als a.s. Zondag tegen Sparta eenzelfde re sultaat wordt bereikt, zijn we meer dan tevreden. Ds wedstrijd. Op scheidsrechter Vrughts aan- vangssignaal stellen de elftallen zich als volgt op: Zijlstra Pinto Beusekom Crompvoets, Vermetten, Van Thiel Baer v. Slangenburg, Smeets, Dutrieux, Baer v. SI., Lash O Oldenburg Sr., Bakker, Sint, Blinkhoff Sr., Visser Snoeks, Sprokkreeff, Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint De eerste aanval wordt door H. B. S. ondernomen. Koster is er evenwel di rect in en zendt het leder naar de an dere helft. Even volgt nu een doelloos heen en weer getrap, doch dan rennen Sint en Blinkhoff Sr. door de H. B. S.- verdediging. We denken reeds aan het eerste doelpunt, als ze alleen Zijlstra nog voor zich hebben, maar Blinkhoff Sr. faalt met schieten. In de H. B. S. voorhoede toont Lash zich een handig speler. Een paar zijner voorzetten worden niet benut en een maal zien we Sprokkreeff hem keurig het leder afhandig maken. Als niemand aan een goal denkt, ziet Van der Wint zich plotseling na een corner gepasseerd wanneer Snoeks niet vlug genoeg weg kan werken (01) Vijf minuten later krijgt Stormvogels een goede gelegenheid den gelijkmaker te scoren, als haar een vrije trap op den rand van het strafschopgebied wordt- toegekend. Het schot van Blinkhoff Sr. gaat evenwel ver naast. Vrij spoedig hierna komt dan toch de gelijkmaker. Oldenburg Sr. forceert een snelle door braak en zet dan hard voor. Zijlstra slaat den bal nog weg, doch in het vol gend oogenblik ligt de bal na een ont zettend hard schot van Blinkhoff Sr. reeds achter hem (11). Van beide kanten wordt nu hard ge werkt, Smeets probeert Koster nog al eens te passeeren, wat hem geen enke le maal gelukt. Het gevaarlijkst is nog de linkerwing, hoewel Struys en Blink hoff Jr. het Baer van Slangenburgh en Lash niet gemakkelijk maken. Als bei den eens een schietkans krijgen, blijkt het doel te laag te zijn. Bij de Stormvogels moet het hoofd zakelijk van Sint en Blinkhoff komen. Visser vervalt nog al eens in zijn pin- gelfout en krijgt bovendien niet -al te veel te doen, terwijl Bakker tegenover Crompvoets en Pinto veel te langzaam is, waardoor ook Oldenburg Sr. gedu peerd wordt. Toch zijn het juist Bakker en Visser, die indirect de makers van den 2den en 3den goal waren. Bakker lokte Zijlstra uit zijn heiligdom en plaatste toen naar Sint, die in het leege doel schoot. Na 35 minuten spelen een mooi samenspel tusscbien Visser en Blinkhoff Sr. Eerstgenoemde zet onbe rispelijk voor, waarna Sint op handige wijze Pinto in de luren legt en vervol gens Zijlstra geen kans geeft. In de 34ste minuut evenwel, had H. B. S. we derom een corner benut, zoodat Storm- voels met 3—2 de leiding had, welke zij tot de rust behield. Vermelding verdient nog de wijze, waarop v. d. Wint een vliegend schot van Smeets onschade lijk maakte. In de tweede helft loopen de Storm vogels hard van stapel. Goed gesteund door de middenlinie, waarin Snoeks door zijn koppen opvalt, gaan Sint c.s. op Zijlstra af. Na twee minuten ligt de ze met ecnige spelers om zich heen op den grond te spartelen, maar weet ten slotte den bal weg te werken. Blinkhoff Sr. krijgt' na een center van Bakker die rechts-buiten speelt den bal vrij, talmt echter, en wil dan Beusekom passeeren, wat hem echter niet gelukt. Na 8 minuten lost Sint een ouderwetsch hard schot, dat juist naast vliegt. Langzaam werkt II. B. S. zich dan wat los. Dutrieux ontvangt een fraaien throughpass, doch Blinkhoff Jr. laat hem geen tijd tot schieten. Ondanks het harde zwoegen van de Stormvogels-ver- ^dediging, waarin Struys en Blinkhoff 'jr..den linkerwing thans vrijwel in be dwang hebben, moet van der Wint er nog al eens aan te pas komen. Omringd en aangevallen door drie H. B. S.'ers zien we hem eenmaal den bal keurig wegwerken. De uitvallen der Stormvogels zijn in- tusschen zeer gevaarlijk. Nadat Visser een hard schot van zijn voet heeft zien stoppen, maakt Blinkhoff Sr. met een dito schot nummer vier (42). II. B. S. doet, wat van haar verwacht mag worden: Zij „hout braef standt". Menige aanval wordt ondernomen, maar de Stormvogels-verdediging geeft geen kamp. Een paar voorzetten van links en rechts stompt van der Wint weg en een kopbal van Smeets slaat hij uit de bovenhoek. Voor de rest zor gen Koster en Blinkhoff, alsmede de half-backs. Als nog tien minuten te spelen zijn, passeert Visser ontzettend snel Cromp voets en Pinto, zet voor, waarna Blink hoff Sr. nummer 5 in de touwen jaagt. Nog is het Stormvogels niet genoeg. Als Baer van Slangenburg hard tegen de paal heeft geschoten, gaat de Storm vogels-aanval nogmaals op-Zijlstra af en het gelukt zoowaar Sint, evenals Blinkhoff Sr, den hattrick te verrich ten. Met 6—2 komt dus het einde. PLAATSELIJS NIEUWS. IJMUIDEN. Maandagavond had een huishou delijke vergadering der Chr. Jonge Mannen Vereeniging plaats. Aangezien het bezoek op de vergade ringen soms wel wat te wenschen over laat, werd besloten een commissie voor huisbezoek te benoemen, om deze fout zoo mogelijk te verhelpen. Medegedeeld werd dat Ds. van Oost- rorn Soede dezen winter opnieuw lezin gen zal houden over Indië. Donderdag 11 October zal in een ou deravond voor de knapenverecniging optreden de heer H. Gordeau Jr. alg. secretaris van het jongenswerk in het Ned. Jong. Verbond. Voor een andere propaganda-avond zal nog een spreker worden uitgenoodigd en tevens zal men trachten een avond met eigen krachten te werken. Als secretaris werd gekozen de heer A. van Nierop, Huygensstraat. Lezing Ds. Bijleveld. In een openbare vergadering der Chr. Gereformeerde Jongelings-Verecniging Pred. 12 1, de vorige Donderdag ge houden in de Chr. Ger. Kerk, trad als spreker op Ds. W. Bijleveld uit Haar lem met een lezing over: „Deze vier". Aan de hand van Spreuken 30 24-28 bespreekt Ds. Bijleveld de keuze van vSalomo, toen deze de regeering aan vaardde. Waar de wufte mensch der wereld al licht goud, eer, lang leven enz., zou kie zen daar is de keuze van Salomo, als kind Gods: ware wijsheid, voorzichtig heid, zorgzaamheid en volharding. In zijn teksthoofdstuk worden deze 4 voorgesteld als hebben de gedaante van mieren, konijnen, sprinkhanen en spinnekoppen. De mieren die steeds ijverig in de weer zijn, beeld van het leven onder de menschen. Zij vergaren voedsel voor den winter in den zomer. Hoe zeer is dit in strijd met de wijsheid der menschen van den tegemvoordigen tijd. Spr. meent dat de luiheid die onder de menschen heerscht juist als straf meebrengt de economische crisis, met werkloosheid enz. Alleen als wij met God arbeiden kunnen wij er zegen op verwachten. Het beeld is daarnevens toe te pas den zomer des levens voedsel behooren de zomer des levens voedsel behooren te vergaren voor den winter huns ouderdoms en op het geheele mensch'e- lijk leven dat als een zomer is waarin de voorraden voor de eeuwigheid bij eengebracht moeten worden. De konijnen, althans de bergkonijnen uit Palestina, zijn wel zwakke dieren maar ze verschuilen zich in de diepe holen. Deze voorzichtigheid doet ze vei lig zijn voor de aanvallen van de groo te roofdieren die hen bedreigen. Een beeld weer van de mensch die door zoo vele gevaren bedreigd wordt maar vei lig kan zijn als hij geborgen is in de Rots der Eeuwen, Jezus. Der sprinkhanen kracht, hoe zwak ze voor zichzelve ook zijn, is hun op trekken in groote groepen. Een beeld van de macht die in en door vereeni ging kan ontstaan. Edoch, voor den christen is slechts dan vereenigen, zor gen voor de toekomende dingen, als men vereenigd is met God en men uit die vereeniging kracht tot arbeiden put. Ook de arbeid in de jongelingsver- eeniging. Zoo tot stand gekomen is ver eeniging ook het wapen om zich voor te bereiden tot den beslissenden slag van de kinderen des verbonds tegen de vereenigde, kiriÖercn des geloofs. Zoo kan de zegepraal zekerlijk verkregen worden door den hemelscken aanvoer der welke is de Ruiter op het witte paard. Tenslotte de spin als zinnebeeld der volharding. Moedig gaat zij voort met spinnen als hare draden niet goed be vestigd blijken, ook wordt zij niet moe deloos als haar, eindelijk gereedzijnde web verwijderd is. Zoo zal ook volharding voor den christen noodig zijn. De jongelingen mogen niet moedeloos worden als de strijd moeilijk wordt en lang duurt, zij moeten volharden in het gebed. Niet het begin maar het volharden is de moeilijkheid waarbij de menschen be zwijken. Maar ook op de volharding- volgt het loon. De drenkeling moet vol harden in het grijpen naar de reddings boot wil hij behouden worden mi de mensch van de wereld moet volharden in het grijpen naar de Eeuwige red dingsboot maar dan zal hij zeker eens daarin opgenomen worden. De samenkomst, die goed bezocht was werd met gezang en gebed geopend en gesloten. De rede die in sclioone vorm gegoten was, werd tot het einde met de grootste aandacht aangehoord. VELSEROORD. Aan H. v. d. Woude, te Haarlem, is vergunning verleend tot het bouwen van twee woonhuizen aan den Velser- duinerbuurtweg alhier. Aan J. Ooms, te Leiden, is vergun ning verleend tot het bouwen van een verlofzaak met woning en een wooll en winkelhuis aan de Lagersst'.nat al hier. Op de onlangs gehouden vergade- ring der afdeeling van den Alg. Ned. Geheel-Onth. Bond heeft de voorzitter, de heer G. Blaas, wegens drukke werk zaamheden moeten bedanken. Het Velsen's Mannenkoor alhier is, na een lijdend bestaan en na eenige directeuren te hebben gehad, opgehe ven. VELSEN. Gistermorgen had op de R.K. Be graafplaats te Wijkeroog de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van Jacob Z., die bij den droevi- gen twist te Velseroord zoo noodlottig om het leven kwam. De belangstelling was zeer groot. Terzijde van den lijk wagen gingen vriendjes van Jacob, die allen prachtige kransen droegen. Meer dere kransen hingen aan den wagen. Ook in de kerk was de belangstelling zeer groot. De gezongen II. Mis van Re quiem werd opgedragen door den Zeer- eerw. pasfoor Ilollemulle. Na de absou- te werd de kist door de vriendjes graf waarts gedragen. Velen waren diep onder den indruk van de droeve plech tigheid. BURGERLIJKE STAND. Velsen. Bevallen: M. OostveenPhilip- po, d.; O. M. BlankenZuidum, z.; A. SteenbeekKoridon, d.; M. v. d. Kloos terWillems, z.; J. Eggermont—Maag- delijn, z.; P. de Boerv. d. Heuvel, z. Overleden: Jacobus Zaayer, oud 15 jaar z. van P. Zaayer en A. de Graaf. Gehuwd: J. J. Vis en F. M. Bück- mann. SANTPOORT. Uitgaande van de Gereformeerde Evangelisatie te Santpoort zullen in den komenden winter geregeld des Woensdagsavonds samenkomsten wor den gehouden in het lokaal „Bethel" in de Wüstelaan. Beurtelings zullen deze samenkomsten gewijd zijn aan lezing en bespreking van een Bijbelgedeelte en aan behandeling van actueele vragen in het Godsdienstig leven van onzen tijd (b.v. „De Christen en de wereld", „het Roomsch-Katholicisme", „het Mo dernisme", „het Socialisme" enz.). El- ken avond zal ook gelegenheid tot ge- dachtenwisseling worden gegeven. Ter gelegenheid van het uitreiken der prijzen aan de korpsen, welke ge lauwerd uit den vreedzamen strijd te Jan-Gijsenvaart waren te voorschijn gekomen, gaf het fanfare-korps „Har monie" van Assendelft, directeur de heer Jongejans, Zondag achter Hotel „De Weyman" een concert. En door het prachtige herfstweder èn door den roep, welke van dit korps uitgaat, was de belangstelling van de zijde van het pu bliek zeer groot. Niemand zal zich zijn gang naar dit concert beklaagd hebben, want „Harmonie" heeft werkelijk iets schoons te genieten gegeven, ondanks het feit, dat de muziektent nu juist niet „je" was en de omringende huizen ook geen goed aan den klank-deden. Het publiek wist de kunst der Assen- delvers op de juiste waarde te schatten en beloonde hen met een dankbaar ap plaus, wat den heer Jongejans er toe bracht nog een extra nummer te doen vertolken. Hierna had door den heer Wijnoldy Daniëls, den eere-voorzitter van „Wil- helmina" de prijsuitreiking plaats. Dit was hem volkomen toevertrouwd. Voor elke vereeniging had onze oud-secreta ris een hartelijk, humoristisch of be moedigend woord over, waarna hij het gewonnen eereteeken aan de afgevaar digden overreikte. Nadat dit gedeelte van zijn taak was afgeloopen, richtte de heer Daniëls zich tot. hen, die zich in verband met het gehouden concours zoo verdienste lijk hadden gemaakt: Het bestuur, de feestcommissie, het eere-comité, de ver- eenigingen, welke medailles schonken of een concert gaven enz. Een krachtig applaus toonde aan, dat de aanwezi gen het met den spreker volkomen eens waren. Des avonds was het voor leden van „Wilhelmina" en hun dames, alsmede voor genoodigden feest in ,De Weymai Het duo LembergLemke bracht er spoedig de stemming in, die den o heelen avond bewaard bleef. „Willi, mina" deed zich zelf ook nog hoor^ wat ten zeerste op prijs gesteld wer Voor de danslustigen was er alle ge] genheid hun kunnen te toonen, ter\v tenslotte een loterij heel wat nuttis prijzen onder de menschen bracht. Het was reeds ver na middernac! toen men aan scheiden dacht: „\V; helmina" heeft op waardige wijze i feesten ter eere van haar 25-jarig ]j staan besloten. SCHEEPVAART. Crematie Mr. A. J. Cnoop Koopmai Onder zeer groote belangstelling L Zaterdagmiddag op Wesferveld alki de crematie plaats van het stoffelj overschot van Mr. A. J. Cnoop Koo mans, in leven voorzitter van den Rai voor de Scheepvaart. Onder de aanwezigen merkten wij i den vice-president van den Raad v; State, Mr. W. F. van Leeuwen, de he A. D. Muller, hoofdinspecteur voor i Scheepvaart, de heer Coops name; den Minister van Waterstaat, van i Raad voor de Scheepvaart de plaat vervangende voorzitters Mr. G. Kirbc ger en Prof. Mr. B. Taverne, de seci taris Mr. H. B. Tjeenk Willink en vt scheidene leden en plaatsvervanger leden. Voorts de heer H. de Booy 11 mens de Noord- en Zuid-Holl. Reddin Maatschappij. Namens de regeering sprak de he Coops, die in 't licht stelde hoeveel Cnoop Koopmans gedaan heeft in 't b lang van verschillende takken vj koopvaardij en waterstaat. De overl dene had zeer bijzondere gaven. Hij wi bijkans 10 jaren voorzitter van di Raad voor de Scheepvaart en als zo danig wist hij leiding te geven en cb arbeid te houden in een sfeer van wc willendheid. De waarnemende voorzitter van di Raad voor de Scheepvaart, Mr. G. Ki berger, zeide reeds Woensdag in vergadering van den Raad de verdien ten van Mr. Cnoop Koopmans te hebbi geschetst. Maar hij wilde ook hier ei woord van waardeering spreken. Ot deze spr. wees op de krachtige leidir die er van Mr. Cnoop Koopmans u ging en hoe hij immer streed voor i rechten van de scheepvaart. Daarna spraken nog de heer Jan i Meyer architect te Amsterdam, name; de Vrijmetselaarsloge, Mevr. C. W. H mondtIlirschmann, namens de The sofische Vereeniging en de heer K. P.i de Bazel, architect, als vriend. De aanwezigen zongen een tweet liederen uit den Matthaus-passio j waarop de zoon, Mr. W. Cnoop Koo mans, dank zegde voor de groote b langstelling. Onder de aanwezigen was ook nl i Jhr. G. F. v. d. Poll, havenmeester J Amsterdam. Bij de kransen waren er van den Raa voor de Scheepvaart en van de Noon en Zuid-Holl. Redding Maatschappij. Velsen. Aangekomen 26 Sept.: It ger Benedicte, st., Petrograd; Bett Maersk, st., id.; Bollau, st., id., al! drie met papierhout voor de Papierfi briek. Vertrokken 27 Sept.: Odin, st.; Esk soni, st., beide IJmuiden v.o. IJmuiden. Vertrokken 26 Sepi Vectis, st., Sunderland, ledig. Zwart- en Brulnleeren in alle maten JONGENS en MEISJES nieuwe modellen ZIE ONZE SPECIALE REGENJASSEN ETALAOE HEEREN MODEMAGAZIJNEN Kanaalstraat C 22-24 Telefoon 171

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 2