a cc Heeren Modem zp Ten Doesschate's Levertraan IE DOLLE MAA8D 4) 0 4) CL Q m u M M 0 Q a nd :Zc 00 4) P O m 4> Flinke Dienstbode Een net Dagmeisje Kuipers actief Jongmensch Flinke nette Jongen Degelijk Pension Burgerwoonhuis Deensch-Noorsch Fantasie Testen Handschoenen Hoeden en Petten Ie koop Ie Koop TE KOOP Ï.EUIEN Heeren Önderkleeding .Regenjassen en Mantels Motorjekkers 0 p en bare Y u r kopia g I TH ALIA THEATER IJMUIDEN j D E DOLLE M A Pk G D 'i is een filmwerk, dat nog lang in uwe herinnering zal achterblijven Personen beneden de 16 jaar onherroepelijk geen toegang SOIREE DANSANT V CENTRALE DROGISTERIJ pe lieer Wardenaar zegt dat de com- missie er juist alle raadsleden over wil- (len laten beslissen, pe heer Landeweert zegt niet te be grijpen wat deze zaak met de reis der 'j^andamsche raadsleden te maken heeft pe heer Groeneveld: Daar was een bartier bij pe heer Schilling: En men vergeet dat die reis wel tienduizenden guldens voordeel afgeworpen heeft, pe heer Schaar: Honderdduizenden! pe heer Landeweert zegt dat uit 40 raadsleden naar de gas-ten- toonstelling zijn gegaan. Spr. vindt het een verkeerde schrielheid, dat verzuim niet mag gerekend worden. Spr. vond bet van veel belang dat de leden der gascommissie de bedoelde lezing gin gen bijwonen. Pe heer Tusenius vraagt het woord voor een persoonlijk feit om de zaak vecht te zetten. Spr. vreest niet zoo zeer de gevolgen, dat hij door de pers gaat, dat zal zijn langst en tijd wel gehad heh- fhen, Spr. vraagt echter of de raad zich wil laten overtuigen dat door hem geen rekening is ingediend. Pe Voorzitter: De ambtenaar had ook yoor u betaald. De heer Tusenius: Zeker, dat gaat zoo, als men door een ambtenaar uitge- noodigd wordt. Maar toen spr. hoorde dat de man zijn geld niet kreeg, heb ik hem de duiten teruggegeven. Spr. wil gaarne een commissie laten oordeelen. De Voorzitter: Dat geeft niets, dat we ten we al. De heer Tusenius heeft één groote bestrijder en dat is de heer Tu senius zelf. Deze pijnlijke herinnering was niet gebeurd, als het slot van uw interpellatie anders had geluid. Dit was een zijdelingsche beleediging voor de raadsleden. De heer Tusenius zegt dat hij een li miet wilde voor het verzuim. Spr. als lid van het Kon. Instituut van Ingeni eurs zou misschien f 25 per dag moeten hebben, een ander minder. Daarom wil de spr. een algemeene limiet stellen. De Voorzitter zegt dat als de heer Tu senius vraag 5 weglaat, B. en W. ook het antwoord op vraag 5 willen terug nemen. De interpellatie wordt gesloten. De heer Landeweert zegt dat voor eenige jaren aan het Nutsdepartement voor haar bibliotheek het gebruik van een lokaal van school D te Velseroord is toegestaan. Het bestuur zou nu gaar- ine de beschikking hebben over een khoollokaal te IJmuiden, waartegen [geen bezwaar is. Goedgekeurd. De Voorzitter houdt de rondvraag. De heer Vermeulen vraagt of Velsen ook onder de plaatsen valt, waarvan de regeering opheffing der Huurcommissie verlangt. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Vermeulen had gaarne een vorige maal meerdere inlichtingen ge- wenscht omtrent het verzoek van de [heeren Rasmussens en Haver te Wij- keroog. De heer Tusenius vraagt of een parti culiere schoolvereeniging het schoolge bouw zonder vergunning voor andere doeleinden mag ombouwen. De heer Dalmeijer zegt dat de toege zegde verbetering van een weg te Jan [Gij sen vaart nog niet geschied is. De Voorzitter zegt dat de bewoners !b.est weten tot wien zij zich daartoe moeten wenden. De heer Maas vraagt of bij onderhand- sche aanbestedingen daar wel voldoen de bekendheid aan wordt gegeven. De heer Dunnebier zegt dat personen, die nog niet bekend mochten zijn, zich B. en W. kunnen opgeven. Daarop wordt de openbare vergade ring gesloten en gaat de raad in beslo ten zitting. Noot. De lezer vergunne ons aan dit verslag een woord toe te voegen. Het gesprokene door de raadsleden wordt door ons in korte trekken objec tief weergeven. Bij de interpellatie van den heer Tusenius kwamen deze en de voorzitter overeen vraag 5 en het ant woord terug te nemen. Maar waar alles in openbare zitting besproken werd, vonden wij geen reden deze discussie onvermeld te laten. Wij laten wel eens iets uit het debat weg, als dit persé ge vraagd wordt, om het gemeentebelang te dienen. Maar wij meenden dat hier geen gemeentebelangen op 't spel ston- ,den, om deze discussie weg te laten. De heer Tusenius stelde de pers een dossier ter hand, dat wij konden onder zoeken. Maar dan hadden wij ook het [dossier van B. en W. moeten opvragen :en de verslaggevers meenden dat zij piet geroepen waren om uit te maken, wie hier gelijk had. Dit ligt op den weg der politieke partij, waartoe bedoeld raadslid behoort. Temeer wilden wij het niet, waar vroegere ervaringen ons reeds huiverig hebben gemaakt voor zulke zaken. Waterstand IJmuiden. October 1923 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 18 9.45 10.26 4.52 5.21 19 11.14 11.49 6.25 6.54 20 0.24 7.54 8.08 21 0.50 1.16 8.52 9.05 22 1.36 1.57 9.30 9.50 23 2.15 2.31 10.14 10.29 24 V.M. 2.47 3.03 10.49 11.06 SCHEEPVAART. IJmuiden. Aangekomen 12 October: Stilbé, st., Nazaite, ijzererts, Hoogoven- bedrijf; 16 October: Tyne, St., Hartlepool, steenkolen. Vertrokken 15 October: De Hoop, Hospitaal-Kerkschip, Noordzee. Velsen. Aangekomen 13 October Sonnenfelde, st., Swansea, steenkolen; 15 OctoberHaugland, st., Archangel, papier hout Oddvar, st., Petrograd, id.Sophie Oscar Midling, st,, Nyeharleby, alle voor de Papierfabriek. Marie, st., Petrograd, id.; 16 October: Vertrokken 15 October: Sonnen felde, st., Hamburg, ledig. IJ muiden: Het Belgische stoomschip Cambrier, met papierhout van Uleaborg naar Terneuzen, is hier Maandag binnen- geloopen om te bunkeren. Vertrokken 16 October: s.s. Stilbé, Barryn Roads. VISSCHERIJ. Het vergaan van de „Hubertha Cornelia". De Raad voor de Scheepvaart stelde gisterenmiddag een onderzoek in naar de oorzaak van het vergaan van het zeilvis- schersvaartuig „Hubertha Cornelia" Sch. 60 op de Noordzee op 4 October j.l. Bij dat ongeluk kwamen drie personen om het leven w.o. de kapitein en de stuurman. Twee matrozen, C. Bol en W. C. Pronk werden als getuigen gehoord. De inspecteur voor de scheepvaart merkte op, dat de schipper bekend stond als een bekwaam man en dat z. i. de ramp niet aan schuld van de opvarenden is te wijten. Wel is het noodzadelijk er hier nog eens met nadruk op te wijzen, dat er terwijl men aan het reven is, steeds iemand aan het roer moet staan om het schip tusschen hooge zeeën door te sturen en ook ver dient het aanbeveling bij stormweer de luiken te sjorren. De Raad zal later uitspraak doen. Twee schepen vergaan. De Raad voir de Scheepvaart deed gisteren onderzoek naar de oorzaak van het vermoedelijk vergaan van den zeillogger „Mercurius" K.W. 46 en van den zeillogger Johanna" K.W. 142, beide op 30 Augustus. Als getuige in deze zaken werd gehoord de heer C. Oud, onder-inspecteur voor de scheepvaart van district IV te IJmuiden, die verklaarde, dat de beide schepen bij vertrek zeewaardig waren. De Raad zal later uitspraak doen. Scheveninsche logger gezonken. Naar het Corr. Bur. meldt, is te Scheve- ningen bericht ontvangen, dat de logger Sch. 38 van de reederij Jac. den Duik Zn, in de Noordzee is overvaren en gezonken De bemanning, bestaande uit den schip per K. Klein en elf leden is gered en in Bremerhaven aan wal gebracht. De logger was 12 September van Scheve- ningen uitgevaren ter haringvisscherij. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Naar aanleiding van het vergaan van den Scheveningschen zeillogger„Petronella" Sch. 38 van de reederij Jac. den Duik en Zn., had de corr. van de Tel. gisteren een onderhoud met den reeder. Deze had juist een telegram van de ge redde bemanning uit Bremershaven ont vangen. Hierin werd gemeld, dat 9 man gisteravond vandaar vertrokken zijn naar Scheveningen, en dat heden, Woensdag, de schipper en de beide overige leden der bemanning naar hier zullen vertrekken. Het schip was vijf weken op zee en had een flinke lading visch aan boord. Juist dezer dagen had de reeder nog van een schipper vernomen, die de Sch. 38 ter hoogte van de Doggersbank had gepraaid, dat de logger een goede vangst had gehad. Over het vergaan zelf had de reeder nog geen nadere gegevens bekomen. Hoewel het schip verzekerd is, is het verloren gaan voor de reederij toch een belangrijke schadepost, daar de lading niet verzekerd is. Dat de ramp geen verlies aan menschen levens heeft veroorzaakt, heeft onder de visschersbevolking natuurlijk alom vreugde verwekt. Haringvisseherij-Onderlinge. Donderdag is in Den Haag onder voorzitterschap van den Keer L. J. van Gelderen een buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden van de yer- zekeringsvereeniging „HarmgvisscKeriJ Onderlinge", zulks ten vervolge op de vergadering van 6 September, toen de voorstellen, betrekking hebbende op de Statuten, wegens onvoltalligheid niet in behandeling genomen konden wor den. In de eerste plaats was wijziging der Statuten voorgesteld door Directie en Bestuur; deze wijzigingen betroffen al leen administratieve en redactioneele aangelegenheden, en hadden betrek king op de artikelen 3, 5, 6,10, 12, 16, 20, 22, 26 en 30. De omstandigheden toch, dat alle hij Centraal Beheer aangesloten organisa ties een boekjaar hadden, dat samen viel met het kalenderjaar, heeft ten ge volge gehad dat in de maanden April tot en met Augustus een groote opeen- hooping van werkzaamheden, welke verbonden zijn aan het opmaken van balansen en rekeningen en verantwoor dingen, plaats vondl Om de hieraan verbonden bezwaren te ontgaan, werd nu voorgesteld ge lijk zulks ten aanzien van enkele ande re organisaties, welke bij Centraal Be heer zijn aangesloten, is geschiedt ook het boekjaar van Zee-Risico en ha re leden-verzekeringsvereenigingen te verleggen en in artikel 6 te bepalen dat dit voortaan zal loopen van 1 Juli tot en met 30 Juni. De overige wijzigingen der Statuten vonden voornamelijk in het hoven- staande haar verklaring. Deze wijzigingen heeft de vergade ring met algemeene stemmen aangeno men. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van een aantal leden te Sche veningen tot het brengen van wijziging in de art. 7 en 10 der Statuten. Het eerste lid van ar. 7 bepaalt- reeds sedert de oprichting der vereeniging dat men, om lid van de Haringvisscherij- Onderlinge te kunnen worden toegela ten, lid moet zijn van de Reedersver- eeniging voor de Nederlandsehe Ha ringvisscherij, terwijl in art. 10 wordt gezegd, dat. het lidmaatschap der Ha- ringvisscherij-Onderlinge eindigt op den dag, waarop het lidmaatschap der Reedersvereeniging eindigt. Dit voorstel van een aantal Scheve- ningsche leden hield verband met de omstandigheid, dat onlangs de leden vergadering der Reedersvereeniging „Scheveningen" bij meerderheid van stemmen besloten heeft met 31 Decem ber a.s. uit de Reedersvereeniging voor de Nederlandsehe Haringvisscherij te treden. Ondanks deze uittreding wenscht.cn deze leden echter aangeslo ten te blijven bij de Haringvisscherij- Onderlinge, iets waartegen echter het bestuur der verzekeringsvereeniging in meerderheid ernstige bezwaren heeft. Tot deze statutenwijziging heeft dan ook de ledenvergadering van Donder dag niet besloten; met 111 tegen 59 stemmen is het desbetreffende voorstel verworpen. De sta,tuten blijven dus op dit voor name punt ongewijzigd, en de reederij- en, die de gelederen der Reedersver eeniging verlaten, zullen tevens haar lidmaatschap van de Haringsvissche- rij-Onderlinge zien eindigen. N. Vlaard. Ct. POSTERIJEN. Postkantoor IJmuiden, Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand October 1923. Brieven Binnenland. 1. Mevr. van Keulen Zwolle. 2. Ontv. Directe Belastingen IJmuiden. 3. Mej. Schmidt Haarlem. 4. Cath. Spoor Gouda, Briefkaarten Binnenland. 5. Gerrit Harteveld Scheveningen. 6. F. C. H. de Ridder Amsterdam. 7 en 8. Zonder adres. Brieven Buitenland. 9. Mr. Hellmger Kleinbcttingen. 10. Hertha Schulz Stettin. 11. Elsa Schulz Stettin. 12. Stadtische Berufsvormundschaft Rustringen. 13. Mej. A. de Vries Basel. Briefkaarten Buitenland. 14. H. Hezner Berlin. 15. Richard Ludwig Hamburg. Het Consultatie-Bureau van de Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose is voortaan gevestigd Briniostraat, Vel seroord, vlak bij het station Velsen. Eiken Woensdag van 23 wordt hier spreekuur gehouden. Het onder zoek is kosteloos en geschfiedt door Dr. Anema van Haarlem. Ouders laat vooral uw jkinderen on derzoeken! 'j x •p-i pH pH rH •H pO 00 0 GEVRAAGD en een FLINK MEISJE voor de morgenuren. Adres tever- nemen bureau van dit blad. gevraagd, Adres: Mej. SCHOL, Keizer Wilhelmstraat. Eenige bekwame fustkuipers- haringpakkers kunnen direct voor vast werk geplaatst worden. Aanmelden op kantoor Bik- en Arnoldkade 42, O M M E R I N G' S Import 8r Export Maatschappij. Op kantoor te Velseroord gevraagd, goed handschrift ver- eischt. Leeftijd 15 a 16 jaar. Brieven onder no. 2107, bur, van dit blad. gevraagd. Adres: Jan Kruger Jo, Kanaalstraat 40. aangeboden voor 2 Dames, vrije slaapkamer en gemeenschappelijk zitkamer in Nieuw IJmuiden. Brieven franco onder letter L., aan boekhan del C. J. Snooij Kanaalstraat. Lessen, vertalingen enz. in beide talen. Adres: CHR. LONBAR PETRI, Santpoort. KANAALSTRAAT C 22-24 TELEFOON 171 bericht de ontvangst van een schitterende collectie Wollen Vesten met lange mouwen in prijzen 4,25 - 4.75 enz. zoowel in Wildieder, Wildleder gevoerd, Nappa's dito met wol-en bontvoering ais in degoedkoopere kwaliteiten. Im. Wildleder, Castor, Tricot enz. Profiteert van de lage prijzen der Schitterende keuze Deukhoeden te koop aangeboden, goed onder-! 2.75 - 3.25 tot 12,50, allen in de houden, groote zolder en kamer,! voorkamer, alcoof, achterkamer, j keuken en bijkeuken, gelegen aan j den Rijksstraatweg 144. Prijs'; f 3000.-. AdresC. H. KOSTER, -; Wilhelminakade 28. Zwarte Klok, ook te ruilen voor. een Friesche en een Kachel voor? f 15.—. Adres te vernemen bureau van dit blad. Malthezer Leeuwtjes, 6 weken oud. Adresbureau van dit blad. JAN GEIJSENVAART een percel BOUWGROND met OPSTAL, zeer geschikt voor slagerij kruidenier e. a., gelegen aan den Bloemendaalsche weg. Br. onder No. 2108, bureau van dit blad. nieuwste modellen. Alle hoeden worden zoo noodig gratis vervormd, van deukhouder en naam voorzien. brengen wij in enorme keuze. in diverse fabrikaten. voor iederen leeftijd. (Prima leer) Aanbevelend, Wegens vertrek op Vrijdag den 27sten October 1923, des middags ten 2 ure, ten overstaan van den notaris M. DONKER, in Hotel „Nummer Een", te IJmuiden, van een solied gebouwd WOONHUIS met tuin 'en afzonderlijke achteringang te IJmuiden aan de Julianakade no. 57, kadaster Sectie L, no. 1190, groot 1 are, 52 centiaren. Het huis bevat beneden twee kamers en suite, keuken, kelderen verdere gemakken en boven twee groote en twee kleinere kamers en is voorzien van waterleiding, gas- en electrische-geleiding, op het erf een regen waterbak. Te aanvaarden direct na betaling der kooppennin gen voor of op 7 December a.s. Nadere inlichtingen bij Notaris Donker voornoemd, alsmede bij Notaris Mr. J. Walig te Zaandijk. Veiling te IJraniden, krachtens art. 1223 B.W., in HOTEL „NOMMER EEN" op Vrjjdag 2<> Oei 1923, nam. 2 uur (precies), ten overstaan van den te Velsen gev. notaris^ G. D. BOERLAGE, van BEN WOONHUIS met erf en grond te IJmuiden, Breesaapstraat 48, kad. gem. Velsen, sectie 1, nr. 498, groot 75 centiaren. Eigendom van den heer IJ. OOEDHART. Nadere inlicht, ten kantore van Notaris BOERLAOE te Velsen. Tel. 136 HEDEN WOENSDAG en DONDERDAG, aanvang 8.15 uur vertoonen wij een schitterend filmwerk Realistisch drama in 7 afd. Super Metro-iilm. in de hoofdrol MAE MURRAY ZATERDAG a.s. van 8—12 UUR Met medewerking van GROOT JAZZ BAND ORKEST ENTREE 30 CENT (plus belasting) JACOB VAN HEEMSKERKSTRAAT 49, achter de Julianakade VERBAND- EN VERPLEG1NGS ARTIKELEN SPECIAL1TE1TS-GENEESMIDDELEN EXTRA AANBIEDING! le Kwaliteit Straatbezems 70 ct., groote Moltondwljlen 35—60 ct.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 3