Joh. Meijer Jr. r P. SIN JE WEL Haarlemsche Bankvereeniging Abonneert U op dit blad, Dames- en Heerenkteedermaker nVVGmSSlHR^T 9 - IjMtliDEW Opening Voorjaar en Zomerseizoen 1924 uiterst voordeelige aan biedingen te doen Schilder ec Behanger i IJmciden Beverwijk Loket Kluizen WOONHUIS Sigaretten Inp tkaters Net Heerenhuis Motorbotters te koop gevraagd. Ti -'al? - Rijksstraatweg Groot Soiree Dansante Dames- en Heerenkleeding, Sport-, Livrei- en Jachtkleediag Joh Pfeijcp Jr., iluygensstpaat 9 IJmuiden. Gedurende de week van 31 Januari t.m. 6 Februari 1924 kwamen alhier de navolgende vaartuigen binnen 92 Holland- sche-, 2 Duitsche stoomtrawlers, 43 zeil-, - 3 motorloggers, 10 stoombeugers, 7 sloepen, Engelsche drifter, en 47 kustvisschers. De besommingen waren als volgt Hotlandsche Stoomtrawlers van f 146.lot f5662. Duitsche Stoomtrawlers Zeilloggers Motorloggers Stoombeugers Sloepen Eng. drifters f 1781. f 394.— f 483.— f 1752.— f 542.— _.l f terwijl de kustvisschers totaal f5105.— be- t somden. De aanvoer bestond uit 595260 K.G. trawlvisch, 68435 K.G. beugvisch. De totaal opbrengst bedroeg f332133.12. f 4610.— f 1217. f 1155. f 4801. f 1677. f 6854. SCHEEPVAART. IJmniden. Vertrokken 7 Febr.: Sil» versand, St., Newcastle, ledig; Limoges, St., Rotterdam, idem. Velsen. Aangekomen 7 Febr.: Sisto, St., Swansea, steenkolen, Papierfabriek de afgeloopen week, eindigende 8 Febr. in Nederland uitgesproken 88 faillissemen ten tegen 75 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 8 Febr. 1924 507 faillissementen tegenover 456 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Ingekomen personen Velsen. Aantal m. t. J. v. d. Haak, H. Orundel, F. Westerwijkstraat 24 51 F. Westerwijkstraat 26 22 J. J. Verswijveren, F. v. Nidekstraat 12 11 J. Huider, F. v. Nidekstraat 7 5—1 A.Jansen, D. Velserduinerb.weg270 1—3 J. B. Bakker, L. Burg. Weertst. 50 1—1 j. Beentjes, L. Burg. Weertstr. 46 a. 1 1 J. Foekema, F. Nidekstraat 10 2—1 LEGER DES HEILS. 'Zondag 7 uur v.m. Bidstond 10 Heiligingsmeeting 3 n. m. Verblijdingsmeeting n 8 Verlossingsmeeting Dinsdag 8 uur n.m., Soldaten Woensdag 8 Verlossings Donderdag 8 Heiligings Zondagmiddag inzegening van Jonge Soldaten. GYMNASTIEK. Gewest Noordholland van het K.N.G.V. Examen Leiderscursus. Het examen van den Leiderscursus van het Gewest Noordholland van het K. N. G. V. zal 17 Februari a.s. te Pur- merend worden afgenomen. Meester- en Kampioenwedstrijden. De Meester- en Kampioenwedstrijden van het Gewest Noordholland van het K. N. G. V. zullen 30 Maart a.s. in het Feestgebouw Bellevue te Amsterdam worden gehouden. De wedstrijden omvatten ditmaal de toestellen Ringen, Brug, Paard en Rek, alsmede Staaf- en Vrije oefeningen. Zij vangen 's morgens aan en zullen 's mid dags worden voortgezet. De dag wordt met een Eere-avond besloten. Voorturnerslessen. De Technische Commissie van het Gewest Noordholland van het K. N. G. V. zal dit jaar verschillende Gewestelij ke Voorturnerslessen voor dames en heeren organiseeren. Het ligt in de bedoeling om de 2 maanden een les te Aalsmeer, Bussum, Purmerend, Hoorn, Zaandam, Haar lem, Alkmaar en Den Helder te houden, zoodat in elke plaats 5 a 6 lessen gege ven zullen worden. De Turnkring Purmerend en Omstr. Voorjaarswedstrijden. De Voorjaarswedstrijden van den Turnkring Purmerend en Omstreken zullen dit jaar te Midden-Beemster op een nader te bepalen Zondag in April worden gehouden. Turnlessen. Op Dinsdag 5 Februari a.s. zal des avonds 8 uur in het Gemeente School lokaal te de Rijp een algemeene Oefe ningsavond voor de turners van den Turnkring Purmerend en Omstreken plaats hebben. BINNENLAND. Faillissementen In Nederland, De wegen en zware motorrijtuigen. Volgens mededeeling van het handels- Gedeputeerde Staten van Noord-Hol informatiebureau van VAN DER GRAAF, land achtten het wenschelijk de nale- Co's Bureaux voor den Handel zijn over 1 ving van hun besluit tot het afsluiten der wegen voor zwaar motorverkeer mede te verzekeren door administratie ve maatregelen, welke zouden kunnen bestaan in het in bepaalde omstandig heden intrekken der verleende onthef fingen. In verband daarmede heeft de Com missaris der Koningin aan de burge meesters verzocht van overtredingen aan Gedeputeerde Staten mededeeling te doen, met vermelding van een eenigs- zins uitvoerig verslag van de omstan digheden, waaronder de overtreding heeft plaats gehad. Alsdan zal het college van Gedeputeerde Staten voor ieder geval afzonderlijk kunnen beoor- deelen in hoever voor het intrekken van de ontheffing aanleiding bestaat. Kruithuis te Muiden ontploft. Oisteravond te ongeveer tien minuten over half negen werden de bewoners van Watergraafsmeer en de Indische buurt te Amsterdam opgeschrikt door een hevige ontploffing, die de ruiten deed rinkelen. Onmiddellijk werd aan een ernstige ramp gedacht en trachtte men te ontdekken wat er was gebeurd. De wildste geruchten deden de ronde. De een vertelde van een zuur stofapparaat, dat uiteengesprongen was in de Oostergasfabriek, een ander wist zeker dat fort Pampus in de lucht was gevlogen. Het bleek dat een kruithuis, behoorende tot de buskruitfabriek „De Krijgsman" te Mui den in de lucht was gevlogen. Hier is door onbekende oorzaak een hoeveelheid van niet minder dan 500 K.Q. zwart buskruit ontploft, ten gevolge waarvan de werkplaats, waar alle springstof was geborgen, totaal is vernield. Ter voorkoming van een verdere uitbrei ding der ontploffingen heeft men aanstonds het overige buskruit onbruikbaar gemaakt. De matrieele schade is zeer belangrijk. Er zijn geen dooden of gewonden te betreuren. De fabriek „De Krijsman" behoort aan de N. V. Springstoffenfabrieken, waarbij de particuliere buskruitmakers en het rijk be trokken zijn. Deze N.V. is te beschouwen ais een staatsbedrijf. Tel. Ze hadden ze nog niet geteld. Zondagavond laat vond een vrouw te Pekela (Gr.) nog een jongske van 'n jaar of vijf bij de straat, vertelt het „Centr." Ze herkende 't kind, bracht het huis toe, naar de ouders, die reeds sliepen. Ze klopte aan. „Missen je gain kind?" u'k Wait't nait, 'k heb ze nog nait telt. Eine twee dreie tienne elf twaalf jao, wacht is, Jan man ontbrekt." En Janman werd nog binnen ge loodst. VELSEN. In verband met de in ons num mer voorkomende advertentie van den heer Jb. Boogaardt betreffende de Eer- ste Kennemer Begrafenisonderneming kunnen we meedeelen, dat uit de voor waarden en tarieven blijkt, dat deze on derneming een belangrijke verandering in het begraven wil invoeren. Het mondeling aanzeggen door een aanspreker zal bijv. vervangen worden door het bezorgen van rouwkaarten. I-Iet uitdragen uit het sterfhuis en het plaatsen van de kist in den lijkwagen zal geschieden door drie in donkere stofjassen gekleede personen. De stoet volgt zijn weg zonder dragers. Op de begraafplaats doen gekleede dragers, daar reeds te voren aanwezig, verder dienst. Als lijkwagen doet een rouwauto dienst. Daar achter gaan een of meer rouwvolg-automobielen. Wie de lijken wil laten verasschen, kan zich hiertoe ook wonden tot deze onderneming, evenals zij die willen la- i ten begraven elders dan op „De Biezen" j Uit het boekje blijkt verder, dat er voor het begraven op „De Biezen" vier derlei tarieven zijn en voor de veras- scliing tweeërlei. MALLE GEVALLEN. Duur en brutaal. j Dezer dagen kregen we iemand aan dergi'ondsche leiding voor den electri- sche stroom is reeds in uw blad ge sproken. We hadden „half watt" en waren daarmede, behoudens de gebre ken van te weinig lichtsterkte en te veel betaling, tevreden. We kregen daarop „heel watt" (niet héél wat), die ons een slordige duit van overname kostte en die even weinig lichtsterkte geeft en nog meer aan betaling eischt. Niet alleen, dat we in deze gemeente een zeldzaam, nergens te lande zoo hoogen lichtprijs moeten betalen, blijkt, dat de nieuwe aanleg ons bovendien nog een 25 procent meer kost bij een zelfde lichtverbruik. Hoe komt dat? Er is nog iets. Ik ben ongeveer 15 jaar aangesloten aan het electrisch licht en heb steeds, daarop geef ik U mijn woord, mijn kwitantie bij de eerste aan bieding voldaan. Toen mij nu na de omlegging een nieuwe kwitantie werd aangeboden was deze voor mijn nor maal gebruik ongeveer zes guldon hoo- ger, dan andere jaren in dezelfde maand. Alvorens te betalen wenschte ik nadere inlichtingen. Het bescheid was, dat de nieuwe meters beter het juiste verbruik aangaven en dat ik raison van f 2.50 de Meter gekeurd kon krij gen. Daar ik begreep, dat dit weggesmeten geld zou zijn, paste ik daar feestelijk voor. Toen de kwitantie voor de tweede maal werd aangeboden, werd ze vol daan, doch moest ik 25 cents extra be talen, omdat naar beweerd werd reeds een tweede aanbieding had plaats ge had. Dat moet dan in mijn afwezigheid gebeurd zijn, want een tweede aanbie ding te mijnen huize heeft niet plaats gehad. Het mooiste komt echter nog. De Di rectie van de P. E. N. heeft de brutali teit mij een open brief te zenden, die al dus aanvangt: „Daar U steeds in gebre- de redactietafel, <lie zijn hart eens ke Uwe kwitantie tijdig te betalen wenschte lucht te geven over de zege- i ningen van de P. E. N. „Spreek op", zeiden we. „Als je niet liegt, niet beleedigt, niet brutaliseert of geen abonné wegjaagt, dan leenen we je graag gehoor." „Oordeel zelf", zei het slachtoffer van de zegeningen. „Over don inbraak, af braak en uitbraak in onze huizen bij de door ons niet gevraagde, niet begeerde en niet noodig geoordeelde verwisselin gen van de bovengrondsche in een on- en altijd een derde aanbieding afwacht" enz. en eindigt met de bedreiging mij van het licht af te sluiten. Dat loopt nu toch de spuigaten uit, nietwaar. Moet ik me dat maar laten aanleunen." We hebben hem den raad gegeven er om te lachen. Niet om de schandelijke hooge lichtrekening, doch om de hoffe lijkheid van de P. E. N. We zijn er immers met handen en voeten aan overgeleverd. Inplaats van kaarten. Heden overleed in het Dia- conessenhuis te Haarlem mijn J innig geliefde jongen de Heer j M. C. ZUR MüHLEN, in den ouderdom van 24 jaar. E. F. ZUR MüHLEN— Brinkman. Haarlem, 6 Februari 1924. Floraplein 6. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 9KBBHnaKHKaBSBSBB£E52QE5Ë I Heden overleed in het Dia- 1 conessenhuis te Haarlem onze t f beste neef de Heer I M. C. ZUR MüHLEN, J 1: in den ouderdom van 24 jaar. Ir Uit aller naam J. P. ZUR MüHLEN. 1 Heemstede, 6 Februari 1924. f I Cloosterlaan 1. Geen bezoek. De fa. Vereenigde Scheeps- agenturen van Halverhout Zwart en Zur Mühlen Co. geeft hierdoor met groot leed wezen kennis van het overlij den van haar jongsten firmant, den Heer M. C. ZUR MÜHLEN, in den ouderdom van 24 jaar. De firmant B. C. E. ZWART. IJmuiden, 6 Februari 1924. Nette Dienstbode gevraagd, v. g g. v. Aanmelden Mevrouw UNGER, Willemsbeek. weg D 93, Velseroord. Oevraagd tegen 1 Maart nette Dienstbode P. O. Aanbieden Rijksweg 64. Nette Juffrouw biedt zich aan als huishoudster. Brieven onder No. 2177, aan het bureau van dit blad. Net Dienstmeisje gevraagd, plm. 18 jaar. Zeeweg 29, Velseroord. Nette Werkster gevraagd, voor Vrijdags. Adres B. v. d. KOLK Sr., Velseroord. Heden overleed tot ons diep leedwezen, onze hooggeachte Directeur, de Heer M. C. ZUR MüHLEN. Het personeel der Vereenigde Scheepsagenturen van HAL VERHOUT ZWART en ZUR MüHLEN Co. IJmuiden, 6 Februari 1924. Net Meisje gevraagd voor de morgenuren. Adres bureau van dit blad. TE HUUR een Bovenhuis voor menschen zonder kinderen. Te bevragen bij J. G. Hofmann, Stationsweg 39, Velseroord. Pakhuis te huur beneden en boven, in de Visch- straat, waarin twee auto's kunnen geplaatst worden. Adres: Kanaal straat 108. TE KOOP een nieuw uitneembaar Kippenhok met ren. Te bevragen Kanaalstraat 35. Wllhelmlnakade 12 - IJmuiden TE KOOP of TE HUUR het Winkelpand Willemsplein hoek Prins Hendrik straat, IJmuiden. Winkelhuis komt' vrij 1 April as. Inlichtingen Admi-j stratiekantoor Camman, Kanaal straat 65, IJmuiden, telefoon 103.1 TE HUUR een ruim Heerenhnis op eersten stand, 8 Kamers, Serre, Keuken, Bijkeuken, Kelder en Bad kamer. Voorzien van Electrisch licht, Gas- en Waterleiding. Desgewenscht is het perceel ook te koop. Brieven onder No. 2179, bureau van dit blad. Effecten en CoupouB Vreemd geld Bnitenlandsche Wissels Credieten Deposito's Verstrekt credietbrieven op Binnen- en Buitenland Documentaire Credieten TE KOOP een goed onderhouden aan de Julianakade no. 58, te IJmui den. Terstond te aanvaarden. Te bevragen Kanaalstraat 65. AANKOMENDE Slagersknecht of LEERLING gevraagd, boven de 17 jaar. Adres: KRABBENDAM, Kanaalstraat 83. N. V. Sigaretlenfabriek v h. OE- BROEDERS MELCHERS, Bever wijk, vraagt Sigaretten-Inpaksters. TEHUUROEVRAAOD. Huurprijs plm. f 700.— per jaar. Br. onder No. 2175, bureau van dit blad. 75 Gulden MOTORRIJWIEL, prima loopend, te bezichtigen Eikenstraat 34, Velser oord, ook Zondags. Te koop een beste Hit en 1 uig Te bevragen adres: Bur. v. d.blad. Ie Koop Kinderwagen f 30, Waschmachine met wringer f 35, Kinderstoel en hobbelpaardje f6, Stel met gasvlam f 4. Te bevragen Wiliemsbeekweg E 74, Velseroord. Prijsopgave met volledige inlichtin gen onder no.2178, aan het bureau van dit blad. HUIS of gedeelte van huis TE HUUR OEVRAAOD door twee dames. Brieven met prijsopgaaf onder letter P, bureau van dit blad. ZONDAG 10 FEBRUARI 1924 aanvang 7 uur met medewerking van het Jazz Band „The negro Boy's. Verschillende attracties, o.a. Roulette Walzer enz. Dames sterk verminderde entree's. Het Bestuur. L S. in verband met het feit dat wij een schitterende collectie stoffen hebben aangekregen in beslist eerste kwaliteiten, hebben wij het genoegen u beleefd uit te noodigen tot een bezoek aan onze zaak Door groote aankoopen zijn wij in staat gesteld deze maand O.a. Costuums van hoogst moderne Schotsche en Engelsche stoffen in prijzen van f 52.50 tot f 65.—. Fraaie coupe, soliede afwerking. Speciaal meenen wij uwe aandacht te moeten vestigen op onze RECLAME VOORJAARS JAS van mooie Wipcord en concurreerende prijzen, welke in onze Etalage geëtaleerd is. Verder zijn wij uitstekend gesorteerd in blauw Kamgaren, blauw laken voor heeren Loodsen. Pantalons, zwarte melton voor Jaquef en Vesten. Oabardine voor Regenjassen enz. enz. Een blik in onze Etalages zal U van een en ander voldoende overtuigen. Stalen en modellen boekje op aanvraag. U de verzekering gevende dat wij zullen zorg dragen voor prima pasvorm .nette afwerking en uiterst Coulante bediening, verblijven wij onder beleefde aanbeveling. Hoogachtend UEd. dw. dnr. voorheen coupeur een der eerste zaken te Amsterdam. N. B. Met het oog op de komende drukte, verzoeken wij Uw eventueele Reparatiën, alsook het doen verwerken van COUPONS, zoowel voor Dames en Heeren, ten spoedigste te laten verrichten om het lange wachten tijdens het seizoen te voorkomen

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 7