een Winkeljuffrouw. ATTENTIES! P.! m BAD-COSTUUMS HEEREN MODE MAGAZIJN! „De Toekomst" """verloren" Geopend a.s. Vrijdag 23 Mei Mej. 8* Boonstra, Kanaalstraat Net Kosthuis Beneden- en Bovenhuis. Meerenhuis, Aanbevelendm. de1ker, KANAALSTRAAT 84 IJMUIDEN Wjj vragen voor direct Uoli. do Waard's voor de nieuwe zaak n. m. 5 uur Mahustraat 5, hoek Willem Barendszstr. Burgerwoonhuis Kuipbad 45 cent. Douchebad 25 cent. Dames eo Deepen in Wol en Katoenen Tricot ZWEMBROEKEN. In Dames Bad Cosiuums - steeds aparte modellen. Aanbevelend, Joh. ds Waards ïïeeren Mode, Hoeden en Petten Magazijn. stelling van zoodanige bedragen door provincie en Kijk, dai de onderneming mogelijk wordt gemaakt. Vvij stellen aerlialve Uwe vergade ring voor, ons te maclitigen aan uecie- puieerde Staten te berieliten, dat liet gemeentebestuur van Velsen nog steeds bereid is, op den grondslag van liet bovenbedoelde plan eene bijdrage in de exploitatiekosten te verleenen. Hei voorstel wordt goedgekeurd. Te gen de lieer Tusenius. Voorstel tot aankoop van grond te ijkeroog, welke bij liet uitbreidings plan voor den aanleg van een weg met plantsoen is bestemd. Hierover deelen B. en W. liet volgen de mee: i „Bij Uw besluit van 25 September 1923, werd afwijzend besciiikt op liet verzoek van G. J. Haver en J. J, Ras- mussens te Wijkeroog, om zoodanige wijziging van liet dd. 2o April 1922 door U. vastgestelde uitbreioingsplan, dat het hun mogelijk werd gemaakt de hun toebehoorende perceelen kada straal bekend gemeente Velsen, sectie G nos. 653, 654 en 655 als bouwterrein te verkoopen. Echter werden wij uitgenoodigd om alsnog onder de oogen te zien, in hoe verre met de belangen van adressan-, ten rekening zou zijn te houden. Als gevolg daarvan zijn onderhande lingen met de betrokkenen gevoerd en werden verschillende mogelijkheden geopperd, o.a. het bebouwen van het voor plantsoen aangewezen gedeelte. Eene goede oplossing werd echter niet gevonden. Ten slotte verklaarden belangheb benden zich bereid de bedoelde percee len tegen den kostenden prijs aan de gemeente over te doen. De commissie van bijstand in het beheer der openbare werken adviseert op dit aanbod in te gaan. Zij is van meening, dat de aankoop voldoende gemotiveerd is, als wordt aangenomen, dat de betrokkenen de gronden hebben aangekocht toen deze waren gelegen aan een in het uitbrei dingsplan van 20 November 1912 nieuw-geprojecteerden weg. Wij kunnen ons met dit standpunt wel vereenigen en stellen U mitsdien voor, van G. J. Haver en J. J. Rasmus- sens, te Wijkeroog, aan te koopen, voor den prijs van f 2514.78, de perceelen ka dastraal bekend gemeente Velsen sec tie C nos. 653, 654 en 655, ter gezamen lijke grootte van ongeveer 441 M2, als aangegeven op het bij.de stukken ge voegde schetskaartje met blauwe kleur, zulks onder voorwaarde: a. dat de perceelen worden aange kocht voetstoots, in den staat waarin deze zich thans bevinden, met alle daaraan verbonden heerschende en lij dende erfdiensbaarheden, zichtbare en onzichtbare gebreken en in het alge meen met alle rechten, lasten en be zwaren als aan den eigendom verbon den zijn; b. dat alle aan de overdracht en de levering verbonden kosten door de ge meente zullen worden gedragen en oe- taald. Van de commissie van bijstand voor de financiën werd hieromtrent het vol gende schrijven ontvangen: „Naar aanleiding van Uw voorstel aan den gemeenteraad inzake aankoop van grond van Haver en Kasmussens te W ijkeroog zouden wij gaarne zien, dat door Uw college pogingen worden gedaan om met deze personen een grondruiling te doen plaats hebben. Mocht 'dit niet mogelijk zijn, zoo kunnen wij ons met Uw voorstel ver eenigen. Bij de naai' aanleiding hiervan met belanghebbenden gevoerde besprekin gen is gebleken, dat zij wel genegen zijn een grondruiling aan te gaan, ais zij in ruil ontvangen net geheele perceel ka dastraal bekend gemeente vreisen sec tie H no. 1740, gelegen aan den Stati onsweg te Velsen naast de stalhouderij van J. van Gameren, ter grootte van 842 M\' Dit nu achten wij niet in het belang van de gemeente, waarom wij ons bo venvermeld voorstel meenen te moe ten handhaven.' Het voorstel wordt aangenomen. Mej. A. Romein, onderwijzeres aan school D te Velseroord, heeft over plaatsing gevraagd naar school A te IJmuiden. De inspecteur van het lager onderwijs kan zich met deze overplaat sing ver e enigen. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer Eoelse zegt dat uit de toe lichting op het verzoek van Mej. Ro mein toch wel blijkt dat andere ver houdingen aan deze school noodig zijn. Spr. vraagt B. en W. daarnaar een on derzoek te willen instellen. De heer Landeweert zegt dat pas nog een zaak aan deze school is behandeld. Er is nu geen officiëele klacht geweest, maar spr. gelooft toch ook dat er iets niet in den haak is. De heer Roelse wil zijn vraag om trent een onderzoek naar het vertrek van Mej. Romein wel terugnemen, maar spr. zou toch gaarne zien dat B. en W. eens nagingen de verhoudingen aan deze school, want spr. gelooft niet dat alles hier in orde is. De Voorzitter zegt toe dat dit zal ge- schieclen. Benoemd wordt tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer S. Baarda met 16 stemmen. Op den heer I. Lindeblad waren 4 stemmen uitge bracht. Daarna wordt de. vergadering geslo ten. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Het naar Antwerpen uitgaande stoom schip Eriggans van de Mij. Nederland heeft in de groote schutsluis de noordelijke buiten ebdeur aangevaren en daaraan be langrijke schade toegebracht. Mej. N. de Rave, onderwijzeres aan' de lnsinger Bewaarschool en voordien ook aan de Mevr. van Tuyll-Bewaarschool alhier, is benoemd tot hoofd van de met 1 September a.s. te openen Chr. Fröbelschool te Leiden. N.V. Ommerings Import en Export Maatschappij. Men deelt ons mede, dat in de algemeene vergadering van aandeelhouders van boven genoemde Mij., gehouden 20 dezer de balans en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd en dat het dividend na geheele afschrijving van alle activa en vorming van ruime reserves werd vastge steld op 7 pCt. op de preferente aandeelen en op 17 pCt. op de gewone aandeelen. Een nieuwe zaak in het nieuwe gedeelte over de brug. Vrijdag a.s. opent Mej. S. Boonstra een zaak genaamd „De Toekomst" in de Mahu straat 5 hoek Willem Barendszstraat. Het ge heel maakt een netten indruk. Voor hen die er iets meer van willen weten, verwijzen wij naar de advertentie in dit blad, waarin een aantrekkelijkheid, die zeker koopers zal vinden. A.s. Zaterdagmiddag organiseert de afd. IJmuiden en Omstreken van de Spoor weg Onthouders Vereeniging een excursie naar het Hoogovenbedriif, waartoe de directie toestemming verleende. Hieraan mag het geheele spoorwegpersoneel uit onze gemeente deelnemen. Door L opvarende van den stoom trawler Derika XIII, ij. M. 127, wonende te Schiedam, werd aangifte gedaan dat hij eenig los geld vermist uit zijn jas, die in het schip hing. De politie stelt een onderzoek in. Ds. J. B. O. Croes, die het beroep naar Bussum heeft aangenomen, hoopt Zondag 6 Juli a.s. afscheid te nemen van de Chr. Geref. Kerk alhier Op Zondag 27 Juli hoopt Ds. Croes zijn intrede te doen bij zijn nieuwe gemeente, waar hij beves tigd zal worden door Ds. H. Hendrikse, van Amsterdam. VELSEROORD. Tot directeur der Gem. Zangveree- niging Polyhymnia is benoemd de heer Jac. Bos, solo-fagottisi der Haarlemsche Orkest Vereeniging te Haarlem. Rerum Novarum-feest. De feesten ter herdenking van den en cycliek Rerum Novarum werden Zondag morgen ingezet met een H. Mis. Des mid dags had een optocht plaats. Voorop gin gen drie ruiters met de Pauselijke en de vaderlandsche vlag. Dari kwamen tal van organisaties als de R.-K. Volksbond, de Patronaatsvereenigingen, de Mariabond, de vakorganisaties, alle met banieren. Ook werden doeken in den stoet meegedragen met verschillende opschriften. De Harmonie St. Fidelis zorgde voor opgewekte muziek. Na in goede orde door verschillende straten getrokken te zijn, ging het naar het Patronaatsgebouw, waar muziek en zang elkander afwisselden. Des avonds was er een feestvergadering, met den Zeer- Eerw. Pater Alexander als feestredenaar, muziek van St. Fidelis en voordrachten van den heer Leo Peelen. I Er zal van een winkelweek alhier wel niets komen. Oneenigheid onder de win keliers is de oorzaak daarvan. Een deel van hen wil deze winkelreclame in de Pinksterweek houden, een ander deel tijdens de Koninginnefeesten, Het lijkt ons niet juist gezien van de winkeliers. Inzake reclame is eenheid onder hen wel noodig. Als ze nu eens tegen Pinksteren de winkelweek hielden en met Koninginnedag een etalagewedstrijd? Voor dat laatste zou ook de Oranjevereniging kunnen zorgen. Door Mej. B. alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat zij, terwijl zij per fiets reed, aangevallen werd door een gele hond, die opgehitst werd door een jongen, van L. genaamd en wonende te IJmuiden. Zij kwam daardoor te vallen, waardoor zij licht verwond en haar fiets beschadigdwerd. Zij vroeg bemiddeling voor het bekomen van schadevergoeding. 'Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. VELSEN. Was het de laatste jaren gewoonte, dat in de week na Pinksteren de papier fabriek werd stopgezet en het geheele per soneel, uitgenomen zij die voor noodza kelijke reperaties - moesten blijven werken, vacantie kreeg, thans is hierin verandering gekomen en wordt de fabriek niet meer stopgezet, maar gaan de verschillende groe pen na elkaar met verlof. Dit geld enkel voor die arbeiders, die in continuarbeid werken, niet voor de dagarbeiders en vak lieden. De eerste groep zal nu naar Kenn. meldt, verlof krijgen in de week aanvangende 21 Juli, de tweede groep 28 Juli en de derde groep 4 Augustus, met dien verstande, dat die groep met verlof gaat, welke Zaierdags- morgens om zes uur afkomt. In den wedstrijd van den Kennemer Kegelbond heeft de heer H. de Vries te Wijkeroog den Heslinga-beker gewonnen. In den wedstrijd gehouden tusschen de drie kegelclubs „Excelsior", „Velsen" en „Alle Negen" is de prijs, een verguld zilveren medaille, gewonnen door „Alle Negen" van IJmuiden. In den personeelen wedstrijd met Hamburger telling won de heer J. Koevoets te IJmuiden den lsten prijs, een^.gouden dasspeld en de heer D. Bus te*'Velsen den tweeden prijs, een gouden balletje. De verrassingswedstrijd werd gewonnen door den heer N. C. Hin, maar daar deze buiten mededinging bleef werd het gouden kegeltje, een geschenk van den heer Hin, aan den tweeden winnaar, den heer J. de Groot te IJmuiden toegekend. Ontsporing. Gisteravond 10 uur is de machine van den IJmuider trein, terwijl deze aan het rangeeren was, op het stationsemplacement uit de rails geloopen. De oorzaak was het te vroeg geven van het sein lot rijden, terwijl het wissel nog niet goed lag. Spoedig was de hulptrein uit Haarlem ter plaatse en werd dadelijk begonnen met het weder op het spoor brengen van de machine. Hiermede is men den geheelen nacht doende geweest, maar van morgen vroeg had men de locomotief weer op de rails. Het ver keer met IJmuiden kon gisteravond gaande gehouden worden, daar hiervoor de loco motief van een goederentrein werd gebruikt. Door Mej. L. is aangifte gedaan van de vermissing van haar nog nieuwe rijwiel, dat zij Zondag bij de R. K. Kerk op Wijkeroog had gezet. Terwijl zij haar kerk gang maakte, is de fiets ontvreemd geworden. Voor den nieuwen cursus der R. H. B. S. alhier, hebben zich 45 leerlingen aangemeld, waarvan 40 voor de le klas, 3 voor de 2e, 1 voor de 3e en 1 voor de 4e klas. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: C. Webbevan Amersfoort, d.; E. de Boer—de Winter, z.; J. G. Schade Rem, d.; A. van EijkRieidijk, d.; G. A. VerschoorHovens Gréve, d.; G. van 't SlotOsnabrugge, d.; M. G. A. Handgraaf Sintenie, z. en d.; M. Wijker—Krab, z.;G. v. d. KruijssenBakker, d.; C. SchilderGoos- sen, z.; H. Reehorstde Grasf, z.; E. de VriesStada, z.; D. Paaij—Swier, z. Overleden: Friedericli Michel, 2'/2 jaar, zoon van A. Michel en A. Bieuwer; Nico- laas Bleeker, 30 jaar, echtg. van C. I. van Velsen. SANTPOORT. De R. K. Voetbalclub „Santpoort" kan op een succesvol seizoen terug zien, waar het eerste elftal het kampioenschap zijner afdeeling behaalde en een harer leden in het vertegenwoordigend elftal werd ge kozen. Er was dus reden genoeg tot feest vieren. Dit nu werd Zondagavond in de zaai „Zomerlust" gedaan. Er heerschte een vroolijke stemming! Ter gelegenheid van het met de Pinksterdagen te Weesp te houden concours waaraan de harmonie „Soli Deo Gloria" deelneemt, is deze vereeniging voornemens bij voldoende deelname een boot naar dit cacao-sladje te laten varen. Het zwemseizoen" is hier Zondag j.l. geopend. Vele jeugdige zwemmers trokken in de richting Spaarndam, om te voelen, of het water al „lekker" was. Bij zooveel animo is het te begrijpen, dat een zwem inrichting hier eventueel veel aftrek zou vinden. „Vooruitgang zij ons Streven", onze plaatselijke vereeniging, die de aloude hand boogschietsport beoefend, verschoot Zondag j.l. het koningschap der vereeniging. Nadat twee series waren verschoten, was het resultaat, dat de heer van Oasteren het koningschap veroverde met 109 punten. De koning van het vorige jaar behaalde slechts 78 punten. De „Keizer" der vereeniging, de heer H. Klauwers schoot 110 punten. Geboren DIRK CORNELIS. Zoon van C. de Vries en E. de VriesSiada. IJmuiden, 20 Mei 1924. Julianakade 39. Heden overleed na een lang- j durig en smartelijk iijden, onze geliefde Man en Vader, de heer N. BLEEKER, in den ouderdom van 30 jaar. Wed. C. J. Bleeker van Velsen en kind. Velseroord, 19 Mei 1924. De teraardebestelling zal plaats hebben op 22 Mei, n.m. 3 r;5 uur op de Begraafplaats „de 1 Biezen". Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden onze geliefde Zoon en Broeder de Heer N. BLEEKER, in den ouderdom van 30 jaar. G. Bleeker Sr. D. BleekerSchoone. O. Bleeker Jr. Velseroord, 19 Mei 1924. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader den Heer O. N. J. VAN DE GRIENDT, betuig ik mijn hartelijken dank. Uit aller naam Hubert van de Qriendt. Velsen, 20 Mti 1924. Net Meisje gevraagd, niet beneden 17 jaar. Adresbureau van dit blad. 1Set Dagmeisje gevraagd, leeftijd circa 17 jaar. Kanaalstraat 92 rood. een Broche met Juweelen (eene ge dachtenis), op eene wandeling langs Koningsweg, nieuw aangelegde zwarte wegen door Watervliet, Pa pierfabriek en Kanaalkade. Tegen belooning terug te bezor gen bij J. van der Veen, Kanaal kade 25 te Wijkeroog. mmnsBasan Een ieder die een mooien Kamers gevraagd. In de maand Augustus, gedurende 3 a 4 weken, 2 kamers te huur ge vraagd, zonder pension, met gebruik van keuken, voor 5 personen, geen kl. kinderen. (3 bedden). Bij voor keur zoo dicht mogelijk aan zee. Brieven met condities No. 2258, bureau van dit blad. gevraagd, centrum IJmuiden. Br. onder no. 2257, aan het bureau van dit blad. Te HUUR of te KOOP een Direct te aanvaarden. Adres te be vragen Boekhandel J. v. Houwe- Iingen Velseroord. TE KOOP een goed onderhouden aan de Koningin Wilhelminastraat te IJmuiden. 1 e bevragen Koningin Wilhelminastraat 68. wil koopen, model i924 voor uiterst lagen prijs, ziet eerst I S ons, daar wij een reuze sorteering hebben in goedkoope, j j middel als ook de beste kwaliteiten. ZIET DE ETALAQE. in HEEREN MODE. Zij die in Mode of Manufacturenzaak reeds in betrekking waren genieten de voorrang. I HEEREN MODE MAGAZIJNEN KANAALSTRAAT C 22/24. in Kruidenierswaren, Boler, Kaas, Eieren, Wijnen, Limonades Tabak, Sigaren enz. Ais verrassing wordt aan een ieder, die op a.s. Vrijdag of Zaterdag voor f 1.boodschappen haalt (suiker en roomboter niet bij inbe grepen), een PRIMA ONTBIJTKOEK OF EEN HALF POND VERSCHE SAUSJES cadeau gegeven. Beleefd aanbevelend, TE KOOP om direct te betrekken, in nieuw IJmuiden. Koopsom f 3600.Hyp. beschikbaar. Te bevr. en brieven Rijksstraat weg 58, IJmuiden. In de week van 12 Mei17 Mei '24 werden in de Badinrichting aan de Snelliusstraat, IJmuiden, gebruikt 36 kuipbaden, 83 douchebaden. Tarief KANAALSTRAAT C 22 24, IJMUIDEN - TELEFOON 171.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 7