S Lunchroom „Westerveld" Badhuis aan Zee Tuinconcert Regenjassen Regenmantels Job, de Waard Een Zonderling© Voorwaarde Voor het adres 3 driehuis. Het Buitsehe Harmonie- en Strijkorkest GCBOOW CYCLOOP j Geheimzinnige, boeiende en sensatloneele avonturenfilm in 6 acten Zondag S uur Middagvoorstelling PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A,S. IJMUIDEN, NED. HERV. EBBE. 10 uur: Ds. Erdman. Schaalcollecte voor de Kerk. 5 uurDs. v. Oostrom Soede. Schaalcollecte. Zaterdagavond 8 uurBidstond. Doopsgex. Gsm. AM. Prat. Baad. 10.30 uur: Ds. Mesdag van den Haag. CHR. 8BBEF; EX RE. 10 uur: Ds. Croes. 5 uur: Dezellde. BESEF. EBBE. 10 uur: Ds. Jansen. 5 uurDezelfde. EVANGELISATIE HOOOEBEBO Zondagavond 7.30Samenkomst. Spreker: De heer Van den Berg, van Haarlem. Dinsdag 8 uur: Openluchtsamenkomst op het Willemsplein. Ijmuiden. Woensdagavond 7.30Meisjeskrant. Donderdag 8 uur: Bijbelbespreking. LÉGEB DE8 HEILS. Zondag 7 uur v.m. Bidstond. 10 Heiligingsmeeting. 3.30 n.m. Openluchtmeeting Willemsplein. 8 uurVerlossingsmeeting. Den geheelen dag Lulte. Seymonsbergen en de Kadetten. Dinsdag 8 uur n.m. Soldatenmeeting. Woensdag Straatzang Beverwijk, Donderdag Zangdienst. Leven van Mevr. Booth. VELSEROORD. NED. HBRV. EBBE. 10 uur: Da. Kroese. GEBBF. EBBE. 10 uur: Ds. Wissink^ 5 uurDezelfde. VELSEN. NED. HBBV. ÉEBE, 10 uur: Ds. S. A. BaljonvanSpaarndam WIJKERUOG, GEEEF. EBBE, 10 uurDs. Boerkoel. 5 uurDezelfde. SANTPOORT. NED. HEBV. EBBE. 10 uur: Dr. O. A. van den Bergh van (Eysinga. EVANGELISATIE. 10 uur: Ds. Warmers, Vlootpredikanl te Den Helder. H. Avondmaal LOEAAL BETHEL. 10 uur: Ds. B. van Schelven, em. pred te Overveen. 5.30 uurOodsdienstoefening. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Voor het Wijklokaal in Wijk II der Ned. Herv. Gemeente alhier is in 17 weken f 938.02 verzameld. Wij ontvingen een aardig boekje: „In welke badplaats zal ik mijne va- vantie doorbrengen?" Het is samenge steld door den heer J. W. Kochx, direc teur der Mij. Noordzeebad Egmond en bevat allerlei gegevens over de bad plaatsen van ons land. Van IJmuiden vinden wij het volgende vermeld: Velen tellen IJmuiden niet onder de badplaatsen en toch zal er geen plaats aan onze Noordzeekust zijn, die zoo veel bezienswaardigheden heeft. Het gemeentebestuur beijvert zich om steeds meerdere strandgedeelten beschikbaar te stellen ter verpachting, dus voor de genoegens der badgasten. Zoo werd dit jaar voor 't eerst een ge deelte zeekust ten Noorden van de pieren, naar den kant van Wijk aan Zee, verpacht. Tusschen de havenmond en de Zuid- pier is een mooi breed strand met bo ven op 't duin het Badpaviljoen. Er is gelegenheid tot het nemen van baden (ook bezuiden de pier), er zijn con sumptietenten en sinds verleden jaar kan men vanaf de aanlegplaats dei- booten met aardige motorbootjes naar het strand varen. Rijke afwisseling biedt IJmuidens strand. Hier ziet men van vlak bij de groote zeeschepen binnenkomen en uitvaren. Welk een mooi gezicht is vooral het uitvaren van de trotsche mailschepen, des Zaterdags om de 14 dagen naar Oost-Indië, des Woensdags, om de 3 weken naar Zuid-Amerika, des Vrijdags om de 14 dagen naar West-Indië, voorts naar Suriname, Japan en China, naar Chili enz. Vele visschersschepen varen in en uit en een schoon gezicht is ook het uitvaren der haringloggers, meestal met de zeilen op. Voor een langer verblijf bieden zeer goede hotels en pensions alle gelegen heid en dan heeft IJmuiden allerlei bezienswaardigheden, als de vischhal- len met de dagelijksche vischafslag, zijn visscherijhavens met het drukke gedoe; dan de Noordzeesluizen en als men die overgaat het nu in werking zijnde Hoogovenbedrijf, een machtig werk, met groote loskranen voor de erts- en kolenbooten. Prachtige wandelingen kan men maken naar Velsen, Velseroord en Santpoort en indien men moede is, kunnen de autobussen u weer thuis brengen. In het centrum der plaats, op het Willemsplein, staat een muziektent, waar vaak avondconcerten gegeven worden, bioscopen e.d. bieden even eens gelegenheid tot ontspanning. En Haarlem is binnen 't half uur en Am sterdam binnen 't uur per trein te be reiken, terwijl een tochtje per mooie salonboot van de Alkmaar Packet langs het Noordzeekanaal naai- de hoofdstad een heerlijk kijkje geeft op de Noord-Hollandsche weiden. Aldus is een bezoek aan IJmuiden zeer aan te bevelen." IJmuidens Mannenkoor. Gisteravond heeft IJmuidens Man nenkoor, directeur de heer N. Gonlag, een concert gegeven in het Gebouw voor Chr. Belangen. De voorzitter, de heer J. van Houwelingen, sprak zijn misnoegen uit over de weinige sym pathie, welke de Vereeniging van de burgerij ondervindt, wat bleek uit de slechte opkomst. Wij meenen echter dat dit ook wel komt doordat- men midden in den zomer niet gaarne meer uitvoeringen in een zaal bijwoont. Het koor zong eerst de Ruïne van Mosmans en verwierf daarmede een dankbaar applaus. „Beati Mortui' van Mendelssohn en „Werkers, waakt' van Jan van Tricht vonden ook een goede vertolking. De medewerking was verkregen van het bekende Mannenkwartet Eupho nia van Haarlem, dat weer veel schoons te genieten gaf. Prachtig werd Nooturne van Nico Hoogerwerf ver tolkt, terwijl bekende en beroemde nummers als „Die Vesper" op het pro gramma stonden. Als laatste nummer werd Tehuis van Jac. Bonset gezongen door ge noemd kwartet en het kwartet Zang en Vriendschap alhier. Gevoelvol werd dit opus gezongen en de samen zang was heel goed. Voor de aanwezi gen was het een mooie avond. De heer H. J. fe Loo heeft heden zijn zaak in Koloniale Waren, enz. over gebracht van het perceel Bloemstraat 104 naar het verbouwde pand in dezelfde straal no. 102. Door deze omzetting heeft de heer te Loo aan zijn zaak een flinke uit breiding kunnen geven en alles meer naar de eischen des tijds kunnen inrichten, ter wijl de Bloemstraat weer een winkel rijker Is geworden. Vanmiddag om 2 uur heeft de opening plaats. VELSEROORD. Een der zoons van Mej. Br. had gistermiddag zijn rijwiel voor den win kel in de Willebrordstraat neergezet. Toen hij later de fiets weer noodig had. was deze verdwenen. Van de vermis sing werd aangifte gedaan bij de po litie. Voor het zwakke kind. Alhier is een dames-comité opge richt, dat zich ten doel stelt kleeren te verzamelen voor de' kinderen, die naar vacantiekolonies en herstellingsoorden worden uitgezonden. Vaak moeten zwakke kinderen thuisblijven, omdat de ouders geen voldoende uitrusting v. de kinderen hebben. Om nu te zorgen, dat de kinderen, die het 't meest noo dig hebben, om de kleeren niet behoe ven thuis te blijven, stelt het comité zich ten doel van de ingekomen klee- dingstukken geschikte kleeren voor de kinderen te maken, waartoe zij iedere week een avond willen samenkomen. Het comité is geheel neutraal en zal voor alle kinderen, zonder onder scheid, zorgen. Het bestaat uit de da mes de Wit, Zeeweg, Sietses, Velser- duinerbuurtweg en Lust, Stationsweg. De onkosten hoopt men te bestrijden door contributies, waartoe zich reeds verscheidene personen opgaven en die wekelijks worden geïnd. Het comité heeft de medewerking van Zuster Danser, de huisbezoekster van de Vereen, tot bestrijding der Tu berculose. Wie voor dit mooie doel kleeding- stukken e.d. wil afstaan, kan deze be zorgen bij de dames Verhoog, Stations weg 1, de Wit, Kalverstraat 7, de Boer, Zeeweg 53 en Luit, Kanaalweg 17. VELSEN. Alhier is een comité opgericht, dat zich ten doel stelt het opwekken en onderhouden van de belangstelling voor het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Dit uit 9 personen bestaan de Comité wil het zijne doen om het Kerkgebouw en het inwendige daarvan te verbeteren en te verfraaien. Burgerlijke Stand Velsen. Ondertrouwd: G. F. H. C. Lin- nebank en C. Ertzen; Chr. H. Wijmer en J. M. Broek; W. A. v. Dort en J. C. Goomes. Gehuwd M. K. Broek en K. Stam. Bevallen: P. J. DuineveldWit- teman, z.; N. v. BreemenVisser, z.; M. W. v. d. BronkOudhaarlem, z.; M. M. v. d. PutteDam, z.; C. J. Stam- Rijkers, -d.; R. v. d. Zee—Bruinink, z. Overleden: Bartholomeus Bruyns, 72 j., echtgen. Joh. Burger; Adrianus Slop, 66 j., echtgen. van M. Sluys. Doorzitten bjj wielrijder» Stulcloopen Schrijnen en Smetten der Hnid Zonne brand Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL. INGEKOMEN PERSONEN. H. Kruyswijk, C Kanaalstr. 44 11 J. v. Beek, H Rijksstr.w. 84a 22 W. S. Lans, G Rijksstr.weg 3 31 E. Frenkel, K Stationsweg 68 31 C. Romijn, D Velserd.b.w. 113 1 J. B. de Bruin, G Hagelingerw. 102 11 D. de Haas, C Bloemstraat 116 22 A. Wijker, L Doodweg 8 12 A. A. Klik, D IJmuiderstr.w. 130 12 G. J. Meijers, H Zeeweg 206 11 L. A. Spoorman, H Zeeweg 204 4—1 DRIEHUIS. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot geestelijk ad vréeur van de Mariavereeniging, het kruisverbond, de R. K. Prop. club, de sportvereeniging, den Weleerw. heer A. G. de Boer, kapelaan. N. Hl. Ct. SANTPOORT Ten overstaan van Mr. H. Slingen berg, notaris te Haarlem, had Dinsdagmidr dag in café „De Weijman" aan den Rijks straatweg alhier, de verkooping plaats van een huis met erf en tuin, te Santpoort, aan den Hagelingerweg. Het perceel werd verkocht aan W. K. Nieborg q. q. voor f 2380. In verband met het 75-jarig bestaan van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort werden Donderdag, naar De Tel. meldt, verschillende genoodigden door de Commissie van Bestuur van het Zieken huis ontvangen. Behalve de leden van Oedeputeerde Staten en Provinciale Staten waren o.m. aanwezig: Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Prof. Dr. O C. van Walsem, Dr. J. H. Schuurmans Stekhoven, inspecteur van het Staatstoezicht op Krankzinnigen, Dr. A. Benders, genees heer directeur van het Provinciaal Zieken huis „Duin en Bosch" en het bestuur van die stichting. De geneesheer-directeur, Dr. W. M. van der Scheer hield een rede over krankzin nigenverpleging in vroeger jaren en nu. Na de rede werd in de stichting de lunch gebruikt waarna in vier groepen, onder leiding van de geneesheeren, de stichting werd bezichtigd. Heden zou het feest van de patiënten plaats hebben. SCHEEPVAART. SPORT. VOETBAL V.U.C.—STORMVOGELS. De Haagsche Voetbalvereeniging „V. U. C." één der vroegere tegenstand sters der Stormvogels uit de Over gangsklasse heeft sinds eenigen tijd wedstrijden om het „Gouden Doel'' uitgeschreven. Deze kostbare prijs komt in het bezit van die vereeniging welke V. U. C. -de grootste nederlaag toebrengt. Tot dusver heeft H. B. S. den ex-Rijswijkers de grootste neder g bezorgt, n.l. 71. Het komt ons voor, dat deze prestatie niet gemak kelijk overtroffen zal worden, zélfs niet, nu Sparta en Stormvogels nog op bezoek moeten komen. Laatstgenoem den wedstrijd wordt -den 6en Juli ge speeld. De Spartkr. verneemt voorts, dat voor de vereeniging, welke op één na het beste resultaat bereikt, een zilve ren doel is beschikbaar gesteld. VISSCHERIJ. De Staatscourant bevat de Statu ten van de Naaml. Vennootschap Stoomvisscherij Maatschappij „Kla- verbank", alhier. Zij heeft ten doel de uitoefening van de zeevisscherij in haar vollen omvang, het verkoopen van de opbrengst daar van en voorts al datgene, wat met een en ander in onmiddellijk verband staat, met dien verstande evenwel, dat de vennootschap niet meer dan één vaartuig tegelijk in eigendom mag hebben. Het maatschappelijk kapitaal der vennootschap bedraagt f 25.000, ver deeld in 50 aandeelen van f 500 elk, waarvan 20 aandeelen zijn geplaatst en volgestort. Een droevige vischpartij. Uit Cahors wordt een droevig onge luk gemeld. Twee mannen uit Labe- raudie waren in de Lot aan het vis- schen. De eene visscher Gean Lagarde kreeg beet en het bleek spoedig dat een enorme karper trachtte los te ko men. De lijn was niet stevig genoeg om de groote visch te weerstaan én de vriend van Lagarde, Josué genaamd, sprong te water om zich van het dier meester te maken. Hij verdween in de diepte, en Lagarde dacht dat hij dit deed, om het dier van onderen te grij pen. Toen Josué evenwel niet meer bo ven kwam, maakte hij zich ongerust, sprong in de rivier en dook herhaalde lijk, echter zonder resultaat. Het zon derlinge van het geval is dat het lijk van Josué tot op heden nog niet terug gevonden Is. IJmuiden. Aangekomen 27 Juni: Katwijk, St., Caen, ijzererts, Hoogoven- bedrijf; Sagittarius, St., Rotterdam, om te laden, Hoogovenbedrijf. Vertrokken 24 Juni: Siegmund, st., Rotterdam, ledig. Zweedsche Reddingsboot. De groote Zweedsche motorreddings boot Justus A. Waller, gestationneerd te Karingön, welk vaartuig, evenals onze reddingsboot Brandaris, zal deel nemen aan de herdenking van het honderdjarig bestaan van het .red dingswezen, dat op 1 Juli a.s. te Lon den zal plaats hebben, is te IJmuiden binnengeloopen om dezer dagen de reis naar Londen wederom voort te zetten. GEMENGD NIEUWS. Paniek in een Belgisch stadje. Het stadje Andenne nabij Namen is Donderdagavond tegen half elf aan een ware paniek ten prooi geweest. Er was kermis, en op het marktplein had een menagerie haar tenten opgeslagen. Terwijl de voorstelling in vollen gang was, sprong een leeuwin, die een gevoeligen zweepslag van den temmer had ontvangen, tegen de traliën van de omheining, waarbinnen ge werkt werd, omhoog, wist over den rand te komen en kwam midden in het publiek terecht. De doodelijk verschrikte toeschou wers trachtten een goed heenkomen te zoeken, en er ontstond een geweldig ge drang, waarbij verscheidene personen ge kwetst werden en vele kinderen en vrouwen onder den voet geloopen. De leeuwin deed de menschen geen letsel doch richtte zich naar de stallen, waar zij onder de daar aanwezige dieren een pani- schen schrik te weeg bracht. Eerst sprong het woedende roojdier op een kameel, en bracht dezen ernstige bijt en scheurwonden toedaarna viel het op een paard aan en scheurde dat letterlijk in stukken. Ten slotte kroop de leeuwin onder het zeil door en rende naar buiten. Geluk kig waren er zoo goed als geen menschen in dat gedeelte van de stad op straat. Het dier vluchtte in het voorportaal van de kerk. De politie die inmiddels gewaarschuwd was, loste verscheidene schoten, doch slaag de er niet in, het doodelijk te treffen. Eerst tegen 2 uur in den morgen werd de vluchtelinge, die inmiddels een klein boschje in de nabijheid van de plaats had weten te bereiken, met geweerschoten af gemaakt, Tel. De orkaan boven New York. Uit New York wordt aan de „Chicago Tribune" nog het volgende gemeld over den orkaan, die de stad New York en om geving Donderdag heeft geteisterd. Er viel daarbij enkele minuten zooveel regen, dat de riolen het water niet konden afvoeren, en talrijke kelc'ers en onderhuizen over stroomd werden. Het verkeer stond vrijwel stil, terwijl schoorsteenen, boomen, telefoonpalen en duizenden dakpannen en vensters vernield werden. Een automobiel werd door den storm onderste boven geworpen, an geraakte in brand. De chauffeur kon niet tijdig onder den wagen vandaan komen en verbrandde levend. De bliksem sloeg herhaaldelijk in tram wagens. Van een werd den bestuurder gedood en liepen aen zestal passagiers ernstige brandwonden op. Voorts werden talrijke voetgangers ge kwetst door neervallende voorwerpen. Op de North rivier sloegen verschillende vaartuigen om, en verdronken vier perso nen. Wel trachtte men deze nog te redden, doch er stonden torenhooge golven, die zulks vrijwel onmogelijk maakten. Men schat de materieele schade, welke te New York werd toegebracht op vele honderdduizenden dollar. Natuurlijk stond ook het pontverkeer tusschen het Staten eiland en New Jersey stil, zoodat er een ware verkeersopstopping ontstond, en dui zenden hun woning niet konden bereiken. LAATSTE BERICHTEN. SANTPOORT. Op Duin en Kruidberg is overleden Mevrouw A. - H. CremerHogan. Zij heeft op philantropisch gebied veel ge daan, waarvan wij Woensdag een en ander hopen mede te deelen. Te teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal Dinsdag op Wes- terveld plaats hebben. CgpeS maten Heeren Mode Hoeden en Petten Magazijnen Kanaalstraat C 22-24 - Telefoon 171. Co •>4 co Zondag 29 juni 's middags 4 uur en 's avonds 8 uur KapelmeesterOtto Schaf er. Entrée 25 cent. Consumptie geen verhoogde prijzen. Stille is dringend gewenscht. Geregeld aulobussenverkeer. Aanbevelend, Telefoon 315. ZATERDAG 28, ZONDAG 29 JUNI Aanvang 8.15 De prachtfilm Dagelijks vanaf 7 uur Hedenavond 7 uur en Zondag vanaf 3 uur. VERSTERKT ORKEST.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 6