PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S, IJMUIDEN. NED. HERV. KEEK. 10 uur: Ds. Erdman. 3 uurDs. Erdman. Bediening van den H. Doop. Zaterdagavond 8 uur: Bidstond. Doeptge. Gom. Aid. Prat Baad. 10.30 uurOeen dienst. CHE. GEKEF. KEEK. 10 uurDs. W. Vos, van 's Oravenhage. 5 uur: Derelfde. GEBEF. KERK. 10 uur: Ds. Jansen. 5 uurDezelfde. EVANGELISATIE HOOGEBEBG Zondagmorgen 10.30: Zondagsschool. Zondagavond 7.30Samenkomst. Spreker B. v. d. Meer van Amsterdam. Dinsdag 8 uur: Openluchtsamenkomst op het Willemsplein. IJmuiden. Donderdag 8 uur: Bijbelbespreking. VELSEROORD. NED. HEBV. KBBK. 10 uurDs. Kroese. H. Avondmaal. GEBEF. BEBB. 10 uur: Ds. Wissink. 5 uur: Dezelfde. VELSEN. NED. HBBV. BEBB. 10 uur: Ds. C.J. van Paassen, van Haarlem. WIJKEROOG. GEBEF. BEBB, 10 uurDs. Boerkoel. 5 uurDezelfde. SANTPOORT. NEE. HBBV. BEBB. 10 uur: Ds. V. Roos uit Bloemendaal. EVANGELISATIE, Oeen dienst. LOBAAL BETHEL. 9 45 uur: De heer L. N. Smelik. 5 30 uur: De heer O. B. Wurth, beroepen pred. van O. en W. Souburg, SCHEEPSBERICHTEN. Het Sabangdok bevond zich heden nacht 12 uur op 50 gr. 56 min. Noor derbreedte en 1 gr. 7 min. Oosterlengte IJMUIDEN. Bij de onlangs te Amsterdam gehouden eindexamens va: de Kweekschool voorde Zeevaart slaagde voor Stuurmansleerling onder toekenning van 2 eerste prijzen, zijnde een sextant en een zeekijker, onze plaats genoot de heer W. Verbeek, oud leerling van de M. U. L. O. school, alhier. Bij de gehouden overgangsexamens van de Da Costa Kweekschool te Haarlem zijn geslaagd van het eerste naar het tweede leerjaar; mej. H. Klein en de heer M. Ko ning; van het tweede naar het derde leer jaar: mej. J.van Veelen en de heeren L. Blijdorp, A. de Jong en O. den Duik; van het derde naar het vierde leerjaar: mej. D. Jansen. Bekroningen. Onze plaatsgenoot, de heer Jac. Oorter, Kennemerlaan, is op de Internationale Bakkerij-Tentoonstelling te 's Hertogenbosch met twee prijzen bekroond geworden. De wedstrijden op het gebied der ban ketbakkerij waren ingedeeld in 7 groepen, in twee waarvan de heer Oorter heeft medegedongen. Oroep I omvatte de banketbakkerij op één vierkanten Meier, waarbij den inzender ter beschikking stond 1 M2. tafelruimte. Hierop konden zooveel artikelen worden ge ëxposeerd, als men wenschle, doch uit sluitend eigengemaakte banketbakkers producten. Bedoelingde algemeene vak ontwikkeling van den inzender te demon- streeren, terwijl de beoordeeling geschiedde naar kwaliteit en smakelijkheid der producten. In deze afdeeling, waarin zeer veel mededinging bestond, werd den heer Gorter den 2en prijs toegekend. In groep III, „gelegenheids"- en sport taarten, behaalde onze plaatsgenoot den 4en prijs, voor inzending van eene fraai afgewerkte gelegenheidstaart. Waar ook hier de deelname aan den wedstrijd zeer groot was, mogen deze onderscheidingen als zeer fraai worden beschouwd. Ook bij deze gelegenheid heeft IJmuiden weer eens getoond, wat ijver en vakkennis vermogen tot sland te brengen. Het is inderdaad een mooie reclame voor een nog jonge onder neming. Onze plaatsgenoot de heer D. Visser, broodbakker alhier, is j.l. Dinsdag op de de Intern. Bakkerij-Tentoonstelling, gehou den ie 's-Hertogenbosch, bekroondgeworden voor zijn inzending in klasse A. Waterbrood, met den tweeden prijs verguld zilveren medaille (aangeboden door de R.K. Midden- standsvereeniging te 's-Hortogenbosch) en diploma. Gevonden voorwerpen. Een bruinlederen heerenportemonnaie, een vulpen, een penning der hondenbelasting voor 1924, een zilveren deksel van horloge- kast, een kinderhoedje, een bruine sandaal, een bos sleutels, een zwart gelakt kinder schoentje, een zwart kindermutsje, een haar kam, een groote moer van een wagenas. Aan een minderjarige jongen, zekere O. uit Leiden, is door de politie nacht verblijf verleend. Hij was hier gekomen om werk te zoeken, maar had dit niet kunnen vinden. Gisteren is hij door de politie op transport gesteld naar zijn ouders. Bij Mej. T. In de Bloemstraat kwamen een vrouw en een meisje, vermoedelijk woonwagenbewoners. Zij kochten een blouse, betaalden die en vroegen toen munten te mogen zoeken met de beeltenis der Koningin op jeugdigen leeftijd. Dit werd toegestaan, maar toen de vrouwen weg waren, vermiste Mej. T. f5 aan kleingeld. Een onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek leverde geen resultaat op. Door V. werd aangifte gedaan, dat hij op de brug bij de julianakade werd aangereden door een motorrijder, waarbij hij een stijf been en een gescheurde broek opliep. Over schadevergoeding werd men het eens. De politie steld een onderzoek in. Gisteren is te Haarlem aanbe steed het maken van acht dukdalven in en bij de buitentoeleidingskanalen naar de schutsluizen alhier, behooren- de tot de werken van het Noordzeeka naal. Laagste inschrijver was G. Schermers te Nieuwendijk (N.-Br.) met f 2890. De raming bedroeg f 5000. Het stoomschip Amstelland van den Kon. Holl. Lloyd kwam hier gis termiddag van Buenos-Ayres aan met een groote lading levende koeien. Over de geheele lengte van het schip waren de beesten in hokken gehuisvest. Eenige van de beesten zijn op de reis gestorven. Bij de gisteren door de makelaars Bakker, Dijksen en Co. ten overstaan van notaris Dólleman gehouden ver- kooping van schepen werd de logger Maria Johanna IJ.M. 318 gekocht door de N.V. Visscherij Mij. C. Ouwehand Sr. te Katwijk aan Zee voor f 3000; de logger Emma IJ.M. 321 werd gekocht door den heer H. M. van Bemmelen te Haarlem voor f 7000; de logger Julia na IJ.M. 504 werd gekocht door den heer S. Frenkel te Vlaardingen voor f 1500. De logger Jane Aleida IJ.M. 178 werd opgehouden op f 5000. De Juliana werd door den heer S. Frenkel weer verkocht aan Gebr. Taat alhier. Loonactie In het Visscherijbedrijf. Van de Visscherij-Maatschappij Praxis en De Marezaten zijn gisteren een vijftal stoomtrawlers naar zee ver trokken, waarvoor de opvarenden op de geldende loonregeling meegegaan zijn. VELSEROORD. Van 24 Augustus zal in het Patronaatsgebouw alhier een Missie tentoonstelling worden gehouden. Ver schillende attracties, als de vertoo ning van Chineesche reien, van een tooneelstuk en van een verloting wor den daaraan verbonden. De kinderen van een aantal lagere jcholen van hier en IJmuiden hebben Donderdagmiddag op het terrein tegenover het gasbedrijf in de Trompstraat de liederen voor den Volkszangdag ten. gehoore ge- hoore gebracht. Er was flinke belangstelling van het pu bliek. Na het zingen der liederen gingen de kinderen in optocht naar IJmuiden. Tot het Chr. Lycheum te Haarlem is toegelaten de jongeheer P. Verhoog alhier. Gevonden voorwerpen. Twee sleutels, een kinderschoenlje, een porlemonnaie met inhoud, een kam in etui, een electrische lamp, aankomen vliegen een postduif. Schoolvereemging. De Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs hield gisteravond in de consistorie der Herv. Kerk een ver gadering voor leden en genoodigden. De voorzitter, Ds. W. Kroese, sprak een openingswoord. Spr. zeide dat het goed was nog eens uiteen te zetten, waarom men tot oprichting dezer ver eeniging gekomen is en waarom men naast de bestaande Chr. school een Hervormde school wil oprichten. Nu daartegen actie is gekomen van de Vereeniging Volksonderwijs, nu men de kinderen op de openbare school den raad geeft niet op de nieuwe Chr. school te gaan en men de ouders tracht bang te maken, door te zeggen en te schrijven, dat het zooveel geld zal kos ten, nu wil het bestuur nog eens uit eenzetten zijn goed recht om hier een Hervormde school te stichten. De voorzitter gaf daarop-het woord aan den secretaris, den heer G. Voet, die een inleiding hield over „Openbaar en Christelijk onderwijs in onze ge meente." Inleider zeide dat het eigenlijk over bodig is voor positieve leden der Her vormde kerk uiteen te zetten, dat een Hervormde school noodzakelijk is. Dat zou hij dan ook niet doen. Een goede Hervormde school met goed personeel is een levensbelang voor de Hervorm de kerk. Spr. zou wel even uiteenzet ten, waarom men deze school wil heb ben naast de bestaande Chr. school. Hijzelf was niet tegen samenwerking met de Gereformeerden, maar dan moet die op goede basis gegrond zijn. Deze samenwerking hebben spr. en anderen echter jarenlang tevergeefs beproefd, De vorige Herv. predikant, meerdere leden der Herv. kerk en ook spr. hebben deel uitgemaakt van het bestuur, maar nooit is er iets bereikt. Altijd was er verdeeldheid en nimmer wilde men aan de wenschen der Her vormden tegemoet komen, Sedert vijf jaar was men dan ook van plan een Hervormde school op te richten. De laatste jaren heeft de slechte finan- ciëele toestand in het algemeen en vooral in onze gemeente deze plannen tegengehouden. Ofschoon het open baar en ook het K.-Kath. onderwijs zich daaraan niet hebben gestoord en zeer royaal gehuisvest zijn. Maar daarom is men niet begonnen. Eerst toen de toestand op de bestaande Chr. school zóó werd, dat vele ouders over het onderwijs ontevreden waren en hun kinderen naar Chr. scholen op IJmuiden of op openbare scholen al hier deed, is men tot oprichting van de Hervormde schoolvereeniging geko men. En nu willen de Hervormden gebruik maken van hun goed recht om een school te stichten. De aanvrage is, bij den raad ingezonden en deze aanvrage was volkomen in orde. Dat eenige on derwijzers en onderwijzeressen van de openbare school enkele ouders, die de lijst geteekend hadden, hebben om gepraat, schaadt de aanvrage niet. Het bestuur heeft al weer nieuwe kin deren en zal steeds weer nieuwe kin deren opgeven, als men op deze wijze wil tegenwerken. Voor de bestaande Chr. school wordt het natuurlijk een aderlating, maar spr. gelooft dat dit voor deze school niet anders dan heil zaam kan zijn. Men zal wel zorgen, dat dit een goede Gereformeerde school wordt en spr. hoopt dat dan straks de beide scholen vreedzaam naast elkander zullen werken, ijve rend om de beste te zijn, Spr. wil dan zeggen waarom men ijvert voor een Hervormde school. Hij zelf is de openbare school goed'gezind en zijn ideaal is nog steeds één open bare school, maar waarop (zooals vroe ger) de onderwijzer vrijheid heeft om den kinderen van God en van Jezus Christus te spreken en om met hen te bidden. Dit zal echter wel een utopie blijven. Maar dan moet men ook begrij pen dat er heel veel ouders zijn, die hun kinderen niet aan de openbare school durven toevertrouwen. En niet alleen rechtzinnige ouders. In de groo te steden zenden tal van Vrijzinnige ouders hun kinderen naar de Chr. Lycea of H. B. S. Dat is begrijpelijk, als men de voormannen van het open baar onderwijs over de openbare en de Chr. school hoort spreken. De heer KI. de Vries noemde de openbare school op een vergadering alhier de Christe lijke school bij uitnemendheid. De heer van Mever, hoofd eener op. school te Zaandam, sprak hier dezen winter in gelijken geest. Waarom, zoo vraagt men? Omdat men op de Chr. school den kinderen dogma's leert en men daar reeds begint met strijd tegen an dersdenkenden. Spr. zegt ten onrechte. Althans zoo mag het niet zijn en ze ker niet op een Hervormde school. Wat de heer van Mever hierheeft ge zegd, was zoo erg, dat Christelijke ouders, hadden zij hem gehoord, hun kinderen zeker niet aan zulk een hoofd zouden hebben toevertrouwd. En ook de heer KI. de Vries zei dom me dingen. Deze, zei dat de kinderen geen scheiding begeeren, dus de Chr. school niet willen. Spr. noemt dit be denkelijk. Beslissen de ouders waar de kinderen school zullen gaan, of moeten de kinderen zelf kiezen. Spr. vraagt of men zou goed vinden, dat de kinderen zelf hun lectuur kozen, dat ze in boe ken van Henri Barbusse of Arthur Schnitzler gingen zitten lezen. De ouders kiezen de Chr. school voor de kinderen, omdat zij daar hooren van Jezus, den grooten kindervriend. Laten de voorstanders der openbare school nu eens ophouden met te beweren, dat de kinderen daar niets van begrijpen. De kinderziel is juist nergens zoo be vattelijk voor. Spr. herinnert zich nog met groote dankbaarheid, hoe een vroegere predikant van Velsen, Prof. Dr. A. J. de Sopper, thans hoogleeraar in de wijsbegeerte, bij de opening der nieuwe lokalen van de Chr. school op Wijkeroog, sprak over Jezus woord: „Laat de kinderen tot Mij komen en verhinderdt ze niet". Nadat spr. hier wat dieper op is in gegaan, komt hij tot het financiëele. Men tracht de menschen nu ook hang te maken met de groote kosten. In de circulaire van Volksonderwijs heet het, dat wij de gemeente onnoodig op zwaardere lasten jagen en dat dit on verantwoordelijk is. In den raad heeft de heer Roelse in denzelfden geest ge sproken. Spr. noemt dit verbluffend van brutaliteit, want als men ooit er gens royaal geweest is ten opzichte van het openbaar onderwijs, dan in on ze gemeente. Spr. wil dadelijk opmer ken, dat hij voor het openbaar onder wijs het beste wil: goede scholen en goed onderwijs. Maar dan behoeft het nog geen verkwisting te zijn. En daar lijkt het in onze gemeente wel wat op. Want er stonden nog eenige lokalen leeg in schooi li, toen de wethouder van onderwijs i 71ÜUÜ vroeg voor 2 nieuwe lokalen en een gymnastieklo kaal in school D, En hij kreeg deze ook, al zijn die f ïioüü met verwerkt. Gelukkig is er maar f 46UU0 van ge bruikt. Spr, zegt gelukkig, want door de bepaling van 48 leerlingen per klas komt er schoolruimte te over. iviet den nieuwbouw telt schooi te Velseroord nu 14 lokalen. Daar moeten dus 672 kinderen gehuisvest kunnen worden. Er gaan er 423 op, zoodat er nog plaats is voor 250 kinderen. Up schooi H met' 12 lokalen gaan 332 kinderen. Er moe ten er straks 592 geplaatst kunnen worden. Dus is er nog plaats voor 260 kinderen. Overal in onze gemeente is het open- baai' onderwijs in groote gebouwen ge huisvest en overal zal straks ruimte te over zijn. Het R.K. onderwijs in onze gemeente is haast weelderig gehuisvest, vooral te IJmuiden en het geld voor een ii.K. Jongensschool te Velseroord is ai lang toegestaan, Maar nu wij Hervormden, zegt spr., een bestaand gebouw vragen, nu is Lei den in last. Want bij hei bestuur heeft van den aanvang af voorgezeten om de gemeente niet op hooge kosten te ja gen. Daarom vroeg het de vier lokalen der Burgeravondschool aan den En- gelmundusweg. Als de gemeente dit gebouw geeft, behoeft er geen nieuwe school gebouwd te worden. En hef be stuur meent, dat dit makkelijk kan, want de Nijverheids-avondschool is nu al voor enkele klassen in school D gevestigd en kan straks best in de overbodige nieuwe lokalen van die school ondergebracht worden. Of laat men anders, zegt spr., school E te Velsen opheffen en daar de Nij verheidsavondschool in onderbrengen. Want het is meer dan erg, dat die school blijft bestaan. Daarop gaan een 80 kinderen, waarvoor een hoofd cn twee onderwijzers jaarlijks bijna 1' 10000 salaris ontvangen, terwijl deze kinderen makkelijk konden gaan op school G te Wijkeroog, 2 minuten over de pont, waar nog vier lokalen be schikbaar zijn en waar straks met de reorganisatie nog meer ruimte komt. Spr. vraagt aan welken kant nu de royaliteit is. Het Protestantsch Chris telijk onderwijs in onze gemeente is het soberst gehuisvest en kost het minste geld. Het Roomsche onderwijs kost tweemaal zoo veel aan gebouwen efiz., ofschoon op de Chr. scholen evenveel kinderen gaan als op de R. Katholieke. Het bestuur hoopt dan ook dat de raad zal willen medewerken om het bestaande gebouw aan de Her vormde te geven en dat men de Nijver heidsavondschool ergens anders wil onderbrengen. De Wethouder van Onderwijs heeft gezegd dat hij onze school zoo lang m(%elijk zal tegen houden. Spr. is overtuigd dat de Wethouder dit niet zeide namens het college van B. en W. De wethouder sprak namens zichzelf en hij gaf daarmede blijk van zijn ge zindheid. Spr. meent dat als mert be zuinigen wil, men beginnen moet bij het openbaar onderwijs. En als de aan vrage der Vereeniging in orde is, kan de raad niet anders doen dan deze in willigen. Spr. zou niet kunnen geloo- ven, dat de raad onzer gemeente an ders zou doen. Nadat de heer J. Nijhout nog een opwekkend woord had gesproken en zich in 't bijzonder tot de ouders had gericht, hun herinnerende aan den plicht, dien zij met de doopsbelofte op zich hadden genomen, werd de verga dering door den voorzitter gesloten. VELSFN. Dinsdagmiddag werd door de Vrij willige Verkeerspolitie van Noord-Holland boven het IJ een controletocbt gemaakt in gezelschap van de rijksveldwacht. De route werd genomen van Alkmaar naar de veer pont ie Velsen, terug via Beverwijk naar Wijk aan Zee en vandaar via Beverwijksch straatweg naar Alkmaar. Verschillende feiten werden geconstateerd alshet plaatsen van ijswagens, huifkarren en een automobiel op rijwielpaden, aan welke verkeersbelemmering een einde werd ge maakt. De bestuurder van een autobus, welk voértuig zeer overladen was, werd verplicht 6 personen te doen uitstappendii vond plaats op den weg lusschen Beverwijk en Wijk aan Zee. Verder werd geconstateerd dat enkele motorrijwielen reden zonder voldoende of mei defecte remmett en dat de signaalin richting van een auto niet in orde was, terwijl meer kleine verzuimen aan het licht kwamen. De politie trad in deze gevallun steeds waarschuwend op, terwijl verschillende wenken gegeven werden ten opzichte van de regelen van den weg. K.Ed. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem is bevorderd van het practisch leerjaar naar het laatste studiejaar, afd. Werktuigbouwkunde A. W. Klumper alhier. WIJKEROOG. Op de Internationale Bakkerijtentoon stelling te 's-Hertogeoboich beefl de heer H. H. Meijer alhier met zijne inzending ge decoreerde koek j een" eersten prijs, «en gouden medaille verworven. De koek ligt in zijne etalage en is een kunstwerk. In schuin opgewerkte letters staat te lezen: „Internationale Bakkerijten toonstelling 's-Herlogenbosch, terwijl boven dien als versiering is aangebracht een engeltje en een vogeltje, dat tussthen de bloemen zit. Deze laatste in 't bijzonder zijn zoo keurig, dal men er zich over ver baasd, dat zoo iets uit de hand verricht wordt. 'I Is de moeite waard eens een kijkje in de etalage ie nemen. Ook twee leden van het personeel van den heer Meijer zijn bekroond, de heer P. van Til voor zijne inzendingen speculaas met een derde prijs, eene zilveren medaille met diploma en een kunstvoorwerp Ier waarde van f25. Er waren op dit gebied 700 inzendingen. De heer L. Lammerts behaalde voor zijne inzending koekjes een 6den prijs, een zilv. med. met diploma. Daar de heer Meyer Jurylid was voor de afdeeling brood heeft hij op dii gebied niet meegedongen. Loonactie aan de Papierfabriek. Gisteren hebben de besturen van de plaatselijke vakorganisaties met de directie der Papierfabriek onderhan deld. Het resultaat was dat de arbei ders, die de booten lossen, voor de eer ste boot, die ze lossen, 10 procent en voor de tweede boot vijf procent toe slag krijgen. Verder 'blijft het tarief hetzelfde. 1 De overuren, die gemaakt worden, zullen voortaan inplaats van eens per maand, per week worden uitbetaald. Met deze regeling namen de arbei ders genoegen, die dan ook aan 't werk zijn gebleven. Gevonden voorwerpen. Een schop, een porlemonnaie, een hoed, een armbandhorloge, een koper gewicht. Burgerlijke Stand Velsen. Ondertrouwd: P. W. v. Amers foort en C. M. Rozemeijer; J. Brethou: wer en J. Peggeman; G. H. Boer en M? P. Gleijsteen; J. W. Bontenbal en L. C. Bienefelt; W. Vermeulen en S. Schip per; P. J. v. Es en E. B. A. Popali; P. Noordzij en J. Harlaar; L. Brandwijk en M. Baljé. Gehuwd: G. F. H. C. Linnebank en C. Ertzen; P. Jongejans en A. H! Ymker; M. de Jonge en N. Nicolai; J, Stam en M. C. Stekelenburg; G. van Gelder en C. Rechsteiner. Bevallen: J. GerritsLourens, d.; A. BosRoodzant, z.; W. v. Goethem- v. Wijk, z.; E. StokerHoogerwerf, z.; G. DuizendstraWijker, d.; A. Kam- mingaJongejan, z.; A. M. Schoorl— Tervoort, z.; A. Broersen—Schong, z.; A. MichelBieuwer, d. Ingekomen personen. Aantal; m. V II. de Jong, D Zeeweg 151 22 Wed. H. Hillecamp, D Eikenstr.15 1---1 Wed. Chielie, geb. Schalkwijk, C. Oranjestraat 26 3 P. Beets, C Pres. Steynstr. 23 2—2 LI. P. d. Bruin, H Hagelingerw. 169 1—3 SANTPOORT. De Ver. Santpoorts Ringrijden Ie Sant poort besloot in hare vergadering in Hotel Je Weijman, gehouden 16 Juli 1.1. het alom' nekend geworden groot Ringrijden wederom te doen plaats hebben op 27 Augustus a.s. De zilvtren wisseibeker za! dit jaar verdedigt, moeten worden door den heer J. v. d. Sluis winnaar 1923. Daar yorig jaar 76 paren aan den wetb drijd deelnamen, beloofd het ook dit ja» wederom een dag voor Santpoort te woif d n waar heel Kennemerland overspreekl Het geheel wordt gevolgd door een fraaier optocht, hierover later mededeeiingen. De storm. Over de stormramp bij Vlissingerr schrijft de correspondent van de Tele? graal het volgende: De ramp, die Vlissingen getroffen heeft, is hoewel zeer ernstig, gelukkig niet van zoo'n grooten omvang als df eerste berichten deden vermoeder Aanvankelijk werden 8 vaartuige: vermist. Intusschen is bericht ingekc men, dat twee vaartuigen te Dombur op het strand zijn geloopen en twee on het eiland heen in Veere veilig zij: binnengekomen. Omtrent het ongeval vernemen wjL de volgende bijzonderheden: De visschersvloot van Vlissingen, bej staande uit ongeveer 50 vaartuiger van Vlissingen en Arnemuiden was ii den afgeloopen nacht te vier uur mö het vallen van het water uitgevare^ uit de Visschershaven in de Binne stad. Deze vloot bestaat uit hoogaarlJ z.g. platboomers en is meestal bemaL?'.1 met vier mannen, bestaande uit schip per-eigenaar en twee of drie helper: Men had tusschen Zoutelande en Wei Kapelle in de Spleet, een der monde> van de Schelde, de netten uitgewor, pen. De zeilen waren door de hevig regenbuien nat geworden, zoodat lit besturen der vaartuigen buitengewotf moeilijk was. Plotseling te 7 uur; stak een hevig

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 6