IJ.V.V.Stormvogels OFFICIEEL. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en wethouders van Velsen maken hekend, dat de gelegen heid tot kostelooze inenting en herin enting zal zijn opengesteld in: a. de afdeeling Wijkeroog op Maandag 25 Augustus a.s. des namiddags 2 uur in de o.l. school G te Wijkeroog; aldaar terug voor nazien der vaccina tie Dinsdag 2 September 2 uur n.m.; b. de afdeeling Velsen op Maandag 25 Augustus a.s. des namiddags ■4 uur in de kamer Geneeskundi gen Dienst Gemeentehuis te Velsen; aldaar terug voor na zien der vaccinatie Dinsdag 2 September 3 uur n.m.; c. de afdeeling IJmuiden op Woensdag 27 Augustus a.s. des namiddags 2 uur, in de m. u. 1. o. school A te IJmuiden; aldaar te rug voor nazien der vaccinatie Woensdag 3 September 2 uur n.m.; d. de afdeeling Velseroord op Woensdag 27 Augustus des na middags 4 uur in de o.l. school D te Velseroord; aldaar terug voor nazien der vaccinatie Woensdag 3 September 3 uur n.m.; e. de afdeeling Santpoort op Don derdag 28 Augustus des namid dags 2 uur in de o.l. school F te Santpoort; aldaar terug voor na zien der vaccinatie Donderdag 4 September 2 uur n.m.; De in te enten personen behooren stipt op de aangegeven uren ter ver melder plaats aanwezig te aifn, zoo wel voor d« inenting als voor het na zien der vaccinatie. Voor een juiste vermelding in de vaccine-bewijzen van da namen en geboortedatum der kinderen, is het gewenscht, dat bij da aanmelding wor den medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinde ren. Velsen, 18 Augustus 1924. Burgemeester en wethouders van Velsen, de secretaris, da burgemeester, HOFSTEDE, l.s. RIJKENS. OFFICIEELS MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wed strijden: GO AHEAD—STORMVOGELS I 1—1. H. R. C.—STORMVOGELS II 5—2. Wedstrijden voor a.s. Zondag. STORMVOGELS I—GO AHEAD te 2.30 op eigen terrein. STORMVOGELS II—HILLINEN, te 11 uur op Haarlem-terrein. STORMVOGELS III—HAARLEM IV te 3 uur Op T. H. B.-terrein. De wedstrijden voor het 2e en Se elftal worden gespeeld: voor' da Serie wedstrijden van den Haarl. Voetbal Bond en duren 1 uur. Het bestuur bepaalde de toegangs prijzen tot hare terreinen bij wedstrij den van het eerste elftal ala volgt: Overdekte tribune f 1.50; niet over dekte tribune f 1.—; (voorverkoop f 0.75, seizoenkaarten f 8.niet ge reserveerd f 0.50; (voorverkoop f 0.40); jongenskaarten f 0.20; (voorverkoop f 0.15). VOETBAL. GO AHEAD—STORMVOGELS 1—1. Zondag j.l. speelde het volgende Stormvogels-elftal een vrienschappe- lijken wedstrijd tegen den Oostelijken eerste klasser Go Ahead: Terhorst Grtsel Koster Vermaak Struys Bakker Oldenburg, Blinkhoff Sr., Visser, Ol denburg Sr., Asbeck Brusse. De uitslag van den wedstrijd was een gelijk spel (11). De Stormvogels-goal werd door Visser gescoord. Zondag a.s. brengt Go Ahead een tegenbezoek. Van der Wint. Wij vernemen, zeer tot onze spijt, dat v. d. Wint, de eminente Stormvo gels-doelman, als zoodanig bedankt heèft. Waar het hier redenen van per soonlijken aard zijn, geen antipa thie tegen de vereeniging dus, hopen we, dat v. d. Wint alsnog op zijn besluit mag terugkomen. SPORT. Wielersport Dezer dagen behaalde onze plaats genoot de heer A. van Nieuwkoop in den wedstrijd open betrouwbaarheids- rit voor veteranen over het traject Haarlem, Leiden, Utrecht tot Duiven- drecht, afstand 130 K.M. den eersten prijs, een zilveren beker. De veldloop te Noordwljka. Zee. Een succes voor de Turnver. „IJ m u I d en". Onze plaatsgenooten respectievelijk de beer en J. Jonker, F. de Boer, B. Pauwei», P. Heyligers, H. Blok en A. Bosman hebben getoond dst door serieuse training veel is te bereiken. Deze zes leden van de Athletiek Afdeeling der Turnver. „IJmuiden" togen er op uit om deeltenemen in Noordwijk aan Zee aan de veldloop georganiseerd door de N. A. U. Niet minder dan vier medailles en 2 diploma's werden door hen gewonnen. Oaat zoo voort T. V. IJ.-ers, met deze zoo natuurlijke oefeningen, het zal niet alleen uw lichaam maar ook den geest versterken. J. Jonker, Dipl. in veldloop N. A. U. leden. F. de Boer, 2e prijs niet N. A. U. P. Pauwels, 6e P. Heyligers, 8e H. Blok, 9e A. Bosman, Dipl. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. A. Pander, f Te 's Gravenhage is Zaterdag overle den de heer A. Pander, directeur van de zeesleepboot-onderneming „Bureau Wijsmuller". Slechts betrekkelijk kor ten tijd, sinds het overlijden van den heer Wijsmuller in 1922, is hij direc teur van deze grootste Nederlandsche onderneming op dit gebied geweest. Als teeken van rouw waren op het kantoor en de sleepbooten der firma alhier, de vlaggen Zondag halfstok ge- heschen. Men deelt aan Hl. Dbl. mede dat tot bestuurder van de afd. IJmuiden van den Centralen Bond van Trans portarbeiders, afd. IJmuiden, in de plaats van. den heer Schilling is be noemd de heer B. Damme, uit Rotter dam. Onrast ln het Visschatrijbedrljl. Maandagmorgen heeft het perso neel van verschillende stoomtrawlers die nog het verlaagde loon uitbetalen, geweigerd te gaan varen op die voor waarden. Daaronder waren ook verschillende booten van de V. E. M. De directies weigerden aan de eischen toe te ge ven en dus bleven de schepen liggen. Dinsdag vermeerderde dit aantal na tuurlijk weer. Dinsdagmiddag hebben de reeders over dit conflict een onder houd gehad met de besturen der vak organisaties. Thans zal er heden een gècombineerde vergadering der arbei ders plaats vinden om de houding vast te stellen. Indien het reaultaat daarvan zou zijn dat men de houding van de be manning goadkeurd, dan is wellicht een conflict uitgebroken, waarin di rect een 100-tal booten zijn betrokken. Staking ln het Vlsscherljbedrijf. Hedenmorgen had de vergadering van de gecombineerde vakorganisa ties in het visscherijbedrijf plaats. Het bestuurs-advies luidde: voorloo- pig blijven varen onder voorwaarde dat onmiddellijk onderhandelingen geopend worden, die uiterlijk in de maand Augustus nog beëindigd moe ten zijn. Deze onderhandelingen moeten zon der reserve op den basis staan dat de 1/4 pCt. opnieuw bij het loon gevoegd wordt. Dit bestuurs-advies werd verworpen met 112 tegen 44 stemmen en 5 blanco. Tengevolge van dit besluit is thans de staking bij de V. E. M., de Mareza- ten en de Praxis een feit geworden, waardoor ongeveer 75 der vloot stil wordt gelegd. Muziek op het Willemsplein. We hebben den laatste tijd verschil lende korpsen, die zich afwisselend eens in de gemeentelijke muziektent doen hooren. Telkens over de plaatselijke vereeni- gingen weer hetzelfde te schrijven heeft weinig zin en vind dus niet plaats. Iets anders is het muziekkorps Ju liana uit Wijkeroog, dat Zaterdag avond hier een openbaar concert gaf. We hoorden dat korps met genoegen en hebben genoten van die nummers waarmede Juliana dit jaar zooveel succes op eenige concoursen had. Het publiek was, te oordeelen naar het applaus dan ook zeer ingenomen met de uitvoering. Wij hopen dan ook dat dit korps met haar energieken directeur nog meerdere malen lust zal gevoelen om uit het Noord-Oosten der gemeente eens naar IJmuiden te komen om ons van hare gaven te doen genieten. Ledendag Ned. Jong. Verbond. Zaterdagmiddag was een ledendag georganiseerd door de ringen Kenne- merland en Zaanstreek van het Neder- Iandsch Jongelings Verbond. Als plaats daarvoor was aangewezen een terrein bij Rooswijk, welwillend be schikbaar gesteld door den heer Del Court van Krimpen. Aangelokt door het mooie weer waren velen, vooral uit de Zaanstreek, opgekomen hoe wel een aantal leden uit Kennemer- land verhinderd was aan den leden- dag deel te nemen. Ongeveer 4 uur opende de voorzitter van Kennemerland da samenkomst met een herinnering aan de 3 voor- Kaande gezamenlijke ledendagen Tan beide ringen, waarvan 2 eveneens in een aardig plekje van onze duinstreek plaats vonden. Hij sprak de hoop uit dat deze middag in de vrije natuur ook dicht bij den Schepper dier natuur mocht brengen. De heer Breet uit Wormer besprak daarna een bijbelgedeelte: Genesis 22, het verhaal waarin Abraham zijn zoon Izaak zal offeren. In de pauze was er gelegenheid voor gezamenlijk brood eten en over en weer kennis te maken. Nadat een lid der afd. Zaandijk een voordracht had gehouden over „Het Kind" werd het woord gegeven aan den heer J. E. Slui ters van Santpoort, oud-voorzitter van den ring Haarlem en omstreken van het N. J. V. Deze sprak een opwekken de rede 'uit, waarin hij er ziju blijd schap over uitsprak dat de C. J. M. V. steeds meer tracht haar leden alzijdig te ontwikkelen zonder het doel uit het oog te verliezen. Terwijl de heer Slui ters nog sprak kwam een flinke re genbui opzetten die de aanwezigen noopte tot een overhaaste vlucht om een schuilplaats te vinden in de nabu rige boerderij van den heer Joh. Broe- ze. Daar werd in een schuur de verga dering zoo goed mogelijk voortgezet. Nu de agenda verbroken was bleken er leden voldoende te zijn om den tijd te korten met vroolijke of ernstige voor drachten. Tegen acht uur sprak de fung. voorz. der ring Zaandijk een slotwoord. Hij dankte allen die aan het welslagen medegewerkt hadden, niet het minst de heer Broeze, die gezorgd had dat men droog kon blijven. Na een hartelijk „tot weerziens" sloot de heer Sluiters den dag met ge bed. De laatste dagen liep hier een persoon rond met minder goede be doelingen tegen meisjes. Helaas heeft hij zich daaraan ook vergrepen en daarom is de man, hoofd van een zeer net gezin, aangehouden en Maandag morgen naar Haarlem overgebracht en ter beschikking van de justitie ge steld. Zekere B. vervoegde zich hij de politie om nachtverblijf. De man bleek gesignaleerd te staan in het Alg. Po litieblad en nog 7 dagen te goed te heb ben wegens desertie tijdens de reis. Hij is ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Door B. werd Zondag aangifte gedaan dat hij mishandeld was door zekere K. Deze had hem op het Wil lemsplein zonder eenige aanleiding drie klappen tegen het hoofd toege bracht. K. scheen uit wraak gehandeld te hebben, daar B. een zaak had met een broer van K. Tegen K. is proces verbaal opgemaakt wegens mishande ling. Door H. werd Dinsdagavond aan gifte gedaan, dat van den sleepboot trawler Ysbrand Pieter Z. K. 26 uit Zoutkamp, in den nacht van Zondag op Maandag, toen het schip hier in de visschershaven lag, vier manden visch, n.l. tarbot en tong, werden vermist. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Gisteren werd door K., opvarende van het stoomschip Amstelstroom, namens den opvarende R. van dit schip aangifte gedaan bij de politie, dat uit de hut van R„ een bedrag van f 15 was ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in, of schoon het schip onderwijl naar Leith is vertrokken. Aan C. R. J. v. d. Meer is vergun ning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Juiianakade. Aan boord van den stoomtrawler Penelope IJ.M. 64 bevond zich een stuk mijn, dat men op zee had opgevischt. Vrijdag waren eenige arbeiders bezig dil stuk mijn uit elkaar te halen. Er bleken nog springstoffen in te zitten, die op zeker moment uiteen sprongen. Daarbij werd de nachtstoker V. uit Velseroord aan het gelaal gewond, zoodat hij vermoedelijk een oog zal moeten missen. Eenige andere menschen aan boord liepen lichte kwetsuren op. Maandag werd door den vletterman K. aangifte gedaan dat hij was mishandeld geworden door zijn collega B. Aan boord van het Amerikaansche tankschip Pawnee had deze hem in neus en bovenlip gebeten en verwond. Tegen B. is proces verbaal opgemaakt. De caféhouder E., die onder den Invloed van sterken drank verkeerend, op den Stationsweg te Velseroord een stilstaan- den Ford-auto had aangereden, werd door den Kantonrechter veroordeeld, wegens het in gevaar brengen van de vrijheid en veiligheid van het verkeer tot f 40 boete subs. 10 dagen. De eisch, gedaan door den w.n. ambte naar Mr. van Oeffeit, luidde f 50 subs. 10 dagen tn de ontzegging van motorrijtuigen te beafurtn gedurende een lijd van 4 maanden. Dil laatate liet de kantonrechter Mr. C. Del Baere vervallen, omdat belrl. een gumtlpa Indruk op hein maakte, VELSEROORD. Maandagavond vergaderden in het Amsterdamsch koffiehuis alhier, naar Hl. Dbl. meldt, de Federatie Vel sen der S. D. A. P. en de IJmuider Be- stuurdersbond, waarbij tevens aanwe zig waren de afd. Beverwijk der S. D. A. P. en de Beverwijksche Bestuur- dersbond, ter bespreking der 21 Sep- tember-demonstratie tegen den Oor log, te Amsterdam te houden. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd besloten, evenals het vorig jaar, een extra boot te laten varen en hier voor af te huren de „Prins Hendrik" der Alkmaar Packet. Getracht zal worden voor deze gelegenheid een mu ziekcorps te engageeren. Nieuwe school. Het bouwen van een nieuwe R.K. Jongensschool met aanhoorigheden aan den Zeeweg voor het R.K. School bestuur St. Laurentius, onder archi tectuur van den heer Arn. A. M. Brü- ning te Haarlem, is opgedragen aan den heer A. A. van Kaam alhier voor f 51700. VELSEN. Zaterdagavond j.l. is het elec- trisch licht weer van 12 uur tot half één defect geweest. De gasverlichting biedt toch heel wat meer zekerheid. 't Blijkt met de uitvoering van de bepaling der nieuwe wet ten, op zichte der rijwielplaatjes ernst te wor den. Maandagmiddag werden de rijwie len door een tweetal kommiezen bij de stoompont gecontroleerd- en- tal van nalatige personen ontvingen eene waarschuwing. Het maken van een terreinaf scheiding en het bouwen van een gas drukregulateur- en meterhuisje met werkplaats; op een terrein aan den Doodweg op Wijkeroog, benevens het uitvoeren van met een en ander in verband staande werken is opgedra gen aan den heer Jb. van Heyst alhier voor f 9000, zijnde op twee na laagste inschrijver. -Het verbouwen van het voormali ge distributiegebouw tot keurlokaal en tijdelijke noodslachtplaats, is opge dragen aan den heer G. van Heyst al hier voor f 5450. In de week van 39 Augustus zijn in deze gemeente voorgekomen 2 gevallen van roodvonk en één geval van buiktyphus. Poppenverloting. De afdeeling van het Centraal Genoot schap v. Kinderhersteilings- en Vacantie- kolonies deelt mede, dat in de 1.1. Zaterdag gehouden verloting de 12 prijzen zijn ge vallen op de nummers: 247, 92, 323, 272, 221, 13, 14, 17, 193, 364, 107, 305, en op nummer 256 een troostprijs. De houders van deze nummers worden verzocht hun prijs spoedigst in ontvangst Ie nemen, bij voorkeur 's avonds 79 uur ten huize van den Secretaris ij. J. Reitsma, Willebrordstr. 5, ie Velseroord ln hel woonwagenkamp is aange houden de koopman D., die gesignaleerd stond in het Alg. Politieblad, daar hij nog f7.boete of 7 dagen te vereffenen had. De man heeft de boele betaald en is loen weer vrijgelaten. Naar Kenn. verneemt hebben, nu in middels de voormalige Tuchischool door het Rijk aan de Mariastichting is verkocht voor f 110.000, de plannen tol bouw van een nieuwe Rijks Hooger Burgerschool, vasten vorm aangenomen. De H. 8. S. zal verrijzen op het z.g. „Hanenland" nabij het station. Zij zal be staan uit een kelderverdieping, begane grond, le verdieping en zolderverdieping en 13 leslokalen, benevens een scheikunde-iabora- torium en hand- en lijnteekenlokaal, een overblijflokaal en een gymnastieklokaal be vatten. Zooals men weet, geldt het hier den bouw van een der twee openbare middel bare scholen, waartoe nog voor de aan neming van de z.g. „Slopwet" voor hei M.O. was besloten. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 10 Augus tus 1924: 2 timmerlieden, 2 bankwerkers, 1 loodgieter, 1 bakker, 53 diversen. Burgerlijke Stand Velsen. Gehuwd: F. Bussemaker en C. E. Bus. Bevallen: J. PostBruyn, z.J. v. DuijvenvoordeWijker, z.; P. P. WaterlanderBinkhorst, d.; J. C. de BruynJansen, d.; H. Telliervan Pel, d.; C. J. Sooninsv. Eerden, z. Overleden: Cornelia Huberta van den Heuvel, 41 jaren, echtg, v. A. L. Schuddebeurs. DRIEHUIS. Het Muziekfestival. Het harmoniekorps „Soll Deo Olorla" van hier, vierde Zóndag j.l. haar 15-jarig beataan met het geven van een festival, uitgaachreven voor harmonie- en fanfare korpsen, mannen en gemengde zangver- tNIpBCNlQ Wegens groote deelneming moest dil concours over twee dagen verdeeld wor den, zijnde 17 en 24 Aug. De z. g. n „gruwelkamer", de tent voor de uitvoeringen op concoursen, was ditmaal de mooir muziektent in den tuin van lunchroom „Westerveld", terwijl de anders zoo efficieelt jury nu bestond uit het publiek. Regen en storm len spijt, waren 6 var de 7 ingeschreven vereenigingen met vaan dels en banieren, instrumenten en zang partijen aanwezig, terwijl het publiek lang zaam kwam opdagen. Toch hoorde we later, dat nog een 460 entréebiljetlen afgegeven waren, wat gezien de weersgesteldheid schitterend genoemd mag worden. Na een openingswoord dooi den voorzitter van „Soli" werden eenigi wijzigingen en bepalingen van het reglemen: medegedeeld, gevolgd door aanbieding van een fraaie bloemenmand door de zuster, vereeniging „St. Caecilia" van Schoten en een groote herinneringsmedaille van dt zangvereeniging „Vox Humana" te Santpoort Hierna traden op 4 harmoniekorpsen en 2 zangvereenigingen. Steeds maar kletterde de regen door hel gebladerte, terwijl de stormwind zich ali dissonant deed hooren. Bij stembiljet werd later uitgemaakt, wh voor een prijs in aanmerking kwam. D< beoordeeling steunde in dit geval meer op sympathie dan op prestatievermogen. Tocl konden we ons, naar K. Ed. meldt, d< uitslag bezien, hiermede wel vereenigen Deze was als volgt: Harmonie „St Caecilia" Schoten, 119 stemmen; „St. Fidelis", Vel seroord, 39 st.„Willen is Kunnen", Haar lem, 27 st.„St. Caecilia", Wijkeroog 9 at Zang: „Vox Humana", Santpoort,85si. „St. Caecilia", Velseroord, 85 st. Voor de beide iaatsten zal een loting beslissen. Het geheel gaf een kunstvolle! avond. Zondag a.s. het 2e gedeelte, waaraar deelnemen 3 harmonie en 3 fanfarekorpsen SANTPOORT. Zondagmiddag 3 uur werd een benzinepomp, staande voor het huis van V. aan den Bloemen-daalschen Straatweg, van het voetstuk gereden door een auto, bestuurd door K. uil Amsterdam. De auto reed achteruit en zoo tegen de pomp op. De assurantie vergoedt de schade. In de nabijheid van Amsterdam werd d» heer G., uit Santpoort, die daar op zijn motor met zijspan reed, door een ander motorrijwiel aangere den. Hij zelf kwam er goed af, doch zijn motor werd danig beschadigd. De andere motorrijder en z'n vrouw ge raakten naar we in Hl. Dbl. lezen, te water, doch werden beiden gered, zoo dat het ongeval gelukkig goed is afge- loopen. Tijdens de feesten van „Koningin nedag" zullen onze plaatselijke voet- balvereenigingen E. G. K. en „Sant poort" elkaar om den zilveren wissel beker bekampen. Houdster van 'I kunstvoorwerp is momenteel E. G. K. Spelenderwijs richtte Maandag een jongetje met pijl en boog op zijn zusje. De pijl vloog weg en trof zijr zusje in een harer ooghoeken, waar door een bloedend wondje ontstond Gelukkig werd het oog zelf niet ge raakt. Het ongeval liep dus nog vrij goed af, maar mag toch een waar schuwing heeten, om de jeugd op hel gevaarlijke van dergelijke spelletjes tt wijzen. Ons fanfare-korps „Wilhelmina' behaalde Zondag j.l. in de eerste af deeling fanfare te 's Gravenhage eer derden prijs. Het Kerkpad en de Terrasweg zijr thans met de Enschedéstraat door eer nieuwen weg verbonden. Een paai oude huisjes zijn daartoe onder sloo pershanden gevallen. Indertijd maakten wij melding van een- ernstig ongeval, dat Mej. T van hier bij een fietstocht in Zuid Limburg overkwam en waarvoor zij ir een Maastrichtsch ziekenhuis moesi worden opgenomen. Thans vernemer wij, dat Mej. T. steeds vooruitgaat, zoo dat zij binnenkort huiswaarts mag keeren. Het vergrooten van een keuken ei verbouwen van het groentenhuis van he Prov. Ziekenhuis alhier is opgedragen aai den heer W. van Heyst te Velsen voo f 14.400. V1SSCHERIJ. Op Vrijdag 29 Augusius zal te Haarlen worden aanbesteed het maken van 0 duk dalvtn in de Haringhaven alhier. De raming bedraagt f 9500. Er worden pogingen aangewend on te Monnikendam Noordzeeharing direct f doen afslaan, dus zonder tusschenkomt van den IJmuider vischafslag. Men wee natuurlijk niet of zulk een poging succe zal hebben, want veel zal daarbij afhangei van de houding der belanghebbend koopers. De stoomtrawler Mini IJ.M. 105 val de Centrale Visscherij Mij., welk schi| reeds verscheident jaren hier heeft gelegel zonder de vlsichcrij uit te oefenen, li than voor (loop naar HendriWdo-Ambtcl r, —4. u TVrKOCBh

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2