DRAADLOOS Eversharp poliooien DIRECTOIRES Molton Dekens Boekhandel P. F. C. Roalse Tandarts Stark üeptunusstraat llmuiden Tricot en gemoltonneerd Tricot ELASTIEKE CORSETS De Tabak Bokser. Haarlemsche Bankvereenïging K 8. A.- GEBOUW -BEVERWIJK Jnpiter gaat naai' de sarde We Badio-Fmsle De Poppen-Finale I IJmuiden Beverwijk RENTEVERGOEDING. 95 - 1.15 - 1.50 - 1.75 - 2.00 - 2.10 - 2.40 - 2.75 5000 z@kk@o tabak riet beste Diet te goed. elb en aroma Alleen te Haarlem Besteld Uw Brokwerk by de N.Y. Drukkerjj Sin jewel MET VACANTIE OP ZEE.! DE TELKAART. Met een stompje aniline En verfrommeld blad papier, Staat hij atil voor eiken winkel, Loerende dan déir, dan hier. Het water liep hem uit zijn kieltje, Drupt van zijn doorweekte pet, Zijn noteering wordt steeds natter Ala hij weer een schrapje zet. Bij Boeree vond hij één telkaart Deze had haar goed verstopt, Raakt bij Snooij totaal de kluts kwijt, Dia heeft menigeen gefopt. Bij de klokken en horloges, Trapt hij op een jongensvoet, Ook een teller, die hem toebijt „Suffer!kijk toch wat je doet Al maar bleef de regen stroomen, Hij blijft echter onvervaard, Met het water in zijn schoenen, Snapt hij een telkaart bij de Waard. Weer terug naar andere zaken. Nu naar Smit en naar Teilier, Doorboort als 't ware doos en kistjes Spied langs elke spleet en kier. Bij de Vlugt en van der Wei Staat hij in zich zelf te praten, „Ik zie wel appelen, paren, pruimen Maar geen telkaart, wel tomaten". Plots ontdekt hij voor een winkel Een kletsnatte concurrent, Toen ontwaakt bij hem de koopman Mag ik eens kijken voor een cent? Hij krijgt inzaag van de boeken, Telt de streepjes één voor één, Zeven stuks, hij had er negen, Dank je wel, smeert hem meteen. Slijk doornat van het hemelwater Komt hij thuis bij moeder aan, juichend, ik heb negen kaarten Nou, jij heb je best gedaan. Laat me nou eens even kijken Wien je opgeschreven hebt, Maar de analin' was doorgeloopen Moeder zag alleen een paarse plek. Nijdig zegt hij „ik doe het over", Krijg ik een droge onderbroek Moeder zucht, je hebt er één maar, De andere is sinds Maart al zoek. Jungbacker. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. BRIEVEN BINNENLAND. 1. Vennootschap Mercurius, A'dam. 2. Mevr. Wed:. J. E. Nienaber, id. 3. The Vittoria Egyptian Cigarette Cy., Rotterdam. 4. De Raad van Arbeid, Hoorn. 5. De Directie der Rijksverze keringsbank, Amsterdam. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. 6. Zonder adres. 7. Mej. Smits, Haarlemmerliede 8. W. Molenkamp, Amsterdam 9. Bob Randayer, idem. Mej. Goresen, Rotterdam Fam. Riemersma, Amsterdam C. v. d. Spek, Apeldoorn. B. Molenkamp, Amsterdam. Fam. Huygens, Amsterdam. M. Smit, Helder. M. Jongerling, Zandvoort. Mej. M. Dekker, Rotterdam. M. Poestkoke, Haarlem. Mej. Anna v. d. Stelt, Haag De Ledebeek, Fam. F. v. d. Poel, Rotterdam. Merks, Amsterdam. A. v. d. Voort, Haag. 10. 11 12. 13. 14 15. 16. 17: 18 19 20 21 22 23 BRIEVEN BUITENLAND. 24. Firma H. Bronne, Lausanne Schweiz. 25. Henry van de Bocshe, Chicago 26. S. A. Luganese de Transorti, Lugano Schweiz, 27. Firma Ed. Spielman, Bern. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. 28. Paul Hugenbruck, Elberfeld. 29. Wolier Mück, Berlin. 30. Lina Pruul, Reval. MAANDAO 8 EN DINSDAG 9 SEPTEMBER 8 UUR HENRI TTE3R HALL'S REVUE SCHITTERENDE DECORS EN COSTUMES Prijzen le Rang f2.25, 2e Rang f 1,50,3e Rang f 1. plus rechten. Plaatsbesprcken dagelijks aan het gebouw. Het nieuwe verbeterde model voorhanden in de Deposito dagelijks opeischbaar 1V, pCt. voor één maand vast Prolongaliekoers. voor drie maanden vast 4 pCt. voor een jaar vast 4'/j met een jaar opzegging 5 Spaardeposito (Spaarbankboekjes tot maximum f 2500.-) 4 pCt I ÜBISCHOFF in Zwart, Marine eb andere kleuren 40 45 50 55 60 65 70 75 2.10 2.20 3,25 4.50 6.75 8.50 „DE MOUTHAAN" van de Markten komt Zaterdagavond op de Markt en geeft Voor onze gezondheid is hei beste niet te goed want or,ze gezondheid is ons kapitaal, en voor een goed deel ons geluk. En nu kunt gij, zonder een bepaalde kwaal, toch aan algemeene zwakte lijden, die het leven dikwijls tot een last maakt. Zulke slapte gaat dikwijls samen met een bieeke kleur hoofdpijn, hartkloppingen, gedurige vermoeidheid, gebrek aan eetlust, misselijkheid, prikkelbaarheid, gebrek aan energie. Tegen die algemeene verslappingstoestanden helpt geen enkel middel zoo radikaal als de SANGUINOSE. Wani de Sanguinose versterkt en verrijkt het bloed wekt de eetlust opbevordert een algemeene levensopgewektheid en last met vaste hand de oorzaak aan van die algemeene zwakte, die het leven tot een last kan maken. Sanguinose wordt verkocht in alle apotheken en bij alle voorname drogisten. Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. WACHT U VOOR NAMAAK. Prijs per flacon f 2.-, 6 fl. f 11.—, 12 ft. f 21.— VAN DAM 8i Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Alleen in onze filialen te IJmuiden en Velseroord. fêabina"-thee en „Sabina"- koffie, zijn een melange van het beste, wat de wereldóogst oplevert. Neem nu deze week eens een proef! Firma ^VJiciaaillcriVkiaajrOfyaidJ RH2 OROOTE MARKT 5 Spreekuur 9—11 en 2—4 dagelijks is HET adres voor goede Tand heelkunde en Kunsttanden tegen een laag tarief tot bestrijding van prakifllcen van onbevoegden. V. Ofschoon de Zeelandia een goed en i keurig ingericht schip van den Kon. Holl. Lloyd is, zijn de nieuwste sche- pen, de Orania en de Flandria, nog heel wat mooier en luxueuzer inge richt. De schepen zijn grooter, maar vooral veel breeder, zoodat de eetzaal le klasse, die de geheele breedte van het schip beslaat, een schitterend ef fect maakt. Ook de muziek- en con- .versatiesalon, de rooksalon enz. zijn alle veel grooter, terwijl de promena dedekken tweemaal zoo breed zijn. Ook heeft de Orania een flinke gym nastiekzaal, waar men zich lenig kan houden met roeien, paard- en wielrij- den enz. In Leixoes was ditmaal weinig te beleven, behalve onze boot lag er geen enkel groot schip in de haven. In Vigo daarentegen hadden wij weer een paar aardige uren. Wij lagen vlak bij de Spaarndam van de Holland-Ameri- ka Lijn en de groote viermaster Köln van den Noord-Duitschen Lloyd, die spoedig vertrok, waarbij het muziek corps aan boord een vroolijk wijsje speelde. Wij hadden aan boord weer 't drukke: gedos van kooplieden en ventende jongens. Een aardig moment was dat we gelijk met de Spaarndam de haven verlieten en gelijk de baai uitstoomden, nadat de schepen eerst een afscheidsgroet met de vlag en door drie stooten op de stoomfluit hadden gewisseld. De Spaarndam hield echter den zuidelijken oever en wij den noordelijken. Op beide sche pen oogden wij elkander na, tot we eindelijk de Spaarndam, die naar Mexico en New-Orleans koers zette, uit 't oog verloren. Op de terugreis doen de schepen La Coruna niet aan, zoodat we nu bijkans twee dagen alleen water zien. We vermaken ons met de spelletjes aan dek en domineeren in den rooksalon met onzen landgenoot, dien wij in 't hotel in Lissabon aantroffen <n die evenals wij verheugd was een Hollan der in den vreemde te ontmoeten. Ook ontmoetten wij in den scheepsdokter een goeden kennis, die een oud-Vel- seroorder bleek te zijn en met wie we meermalen een genoeglijk gesprek hadden. De officieren van de schepen, de dokter en de purser dragen veel bij tot de goede verstandhouding aan boord en eigenlijk verwacht'-i alle passagiers dat de officieren piettige en gezellige menschen zijn, die hen over alles en nog wat inlichten ei: dié graag meedoen aan een spelletje. En wij moeten erkennen, dat die verwach ting niet beschaamd Werd, want wer kelijk leven en doen de leden van den etat-major met allen en alles mee. Daarbij komt nog dat de vreemdelin gen aan boord van onze Hollandsche schepen zich zeer op hun gemak ge voelen, daar zij bijkans allen in hun eigen taal bediend worden. De maitre d'hotel, de stewards en zelfs de bar bier, zij spreken behalve de moderne talen Spaanseh en Portugeesch. In deze twee dagen was de groote vraag wanneer we binnen zouden ko men in IJmuiden. Zou het Zondag zijn of zou het Maandagmorgen worden. De Orania was laat van Lissabon ver trokken, n.l. Woensdagavond 8 uur, men dacht dus algemeen dat het wel Maandag zou worden. Wanneer we echter Zaterdagavond vóór 7 uur in Southampton zouden wezen, konden we Zondagmiddag thuis. zijn. En de Orania liep prachtig, want wij waren Zaterdag vóór den middag reeds in Cherbourg. Wij hadden steeds goed weer gehad, maar in Cherbourg regen de het en was het mistig. Dadelijk kwam de Chantecler langszij, maar daar er meerdere schepen in de haven lagen, moesten wij even wachten op den Franschen dokter, die eerst de pa pieren der passagiers, welke aan land gaan, moet nazien. Toen de dokter ge komen was en de passagiers van en aan boord waren gegaan, konden wij weer vertrekken. Onder de aan boord gekomenen be vonden zich de Hollandsche professor en zijn assistent, die hoogst voldaan waren over hun onderzoekingstocht langs de kusten van Normandië en Bretagne en die een prachtige collectie steenen, boeken en kaarten meebrach ten. Op zee was het gelukkig weer goed weer met een lekker zonnetje. Op dien Zaterdagmiddag passeerden wij zeer veel schepen, waaronder heelé groote, wat een imposant gezicht is. Toen we voorbij Wight stoomden, begon liet weer slechter te worden- en in -Sout hampton arriveerden wij onder een dikken, vetten regen. Wij waren ech ter mooi op tijd. Ondanks het gure, slechte weer blijven de meeste passa giers het drukke gedoe van het ver trekken en komen van reizigers, als mede van het lossen en laden der ba gage gade slaan. Bij het vertrek van Southampton wisten we dat we zonder tegenspoeden Zondag binnen zouden zijn. Zondag morgen is het een opgewekt leven aan boord, ieder is blij: straks is men thuis. Met den middag naderen wij de Hollandsche kust, we zien Schevenin- gen weer en Katwijk enz., maar hoe dichter we IJmuiden naderen, hoe slechter het weer wordt. Zandvoort varen we voorbij en daar zijn de pie ren van IJmuiden. De loodsboot korht in 't zicht, we varen langzamer en ne men een loods aan boord. Even latei- varen we onder een druilerigen regen de haven binnen. Op het strand zijn nog veel menschen, voor wie het bin nenkomen een evenement is. Velen spoedden zich naar de sluis om het in komen te zien. Als wij vastgemaakt hebben, komen onze commiez. aan boord en als onze bagage geïnspecteerd is, kunnen we van boord. Èn a! is het heerlijk vreemde landen te zien, in eigen land is het toch het best. Alleen: voor we gingen hadden wij al zooveel regen gehad en nu bij onze thuis komst regende het weer. En terwijl we dit schrijven regent het nog steeds. Wat meer zonneschijn, vooral in den zomer, zouden we gaarne wcnschen. G. V.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 3