PU ROL AAN DE INGEZETENEN YAN IJMUIDEN Dit is het merk WYBERT DE VOORLOOPIOE COMMISSIE TOT VOORBEREIDINO VAN DE STICHTING EENER VEREENIOINO TER BEVORDERING VAN IJMUIDEN'S BLOEI NOODIOT U DOOR MIDDEL HIERVAN UIT TOT BIJWONINO VAN EEN OPENBARE VERGADERING, TE HOUDEN IN THEATER THALIA", OP VRIJDAO 7 NOV. A.S. DES AVONDS 8 UUR PRECIES, TER VERDERE EN ALGE- MEENE BESPREKINO VAN DE OEMAAKTE PLANNEN. TOEGANG VBIJ. Namens de Commissie: W. JONOSTRA, Voorzitter. CAREL BRENSA, Secretaris. van de sinds 78 jaren als het beste middel tegen hoest en verkoudheid beproefde TABLETTEN In origineele doozen 65 en 45 Cts. min m i 11 i ii i in n 11 ii i mm mini li ren kant moeten Koster en Blinkhoff Jr., doordat de half-backlinie nog al eens gepasseerd wordt, met kracht in grijpen. Als ongeveer 2/3 van de eerste speel- helft is verstreken, wordt Stormvo gels sterker. De Kiefte krijgt druk werk, doch het gaat hem goed van de hand. We verwachten dan ook nog geen doelpunt, doch ziet, Kuil komt een handje helpen. Hij talmt wat met wegwerken, Sint loopt om hem heen en voor hij er op verdacht is, heeft de blauw-witte midvoor De Kiefte ge passeerd (10). Het valt echter op, dat de Haarlem mers .niet opgeven. De Stormvogels verdediging kan bij één dier aanvallen niets anders doen dan corner trappen. Deze wordt door Perucal benut met een zacht schot, dat v. d. Wint liet gaan doordat hem het uitzicht wend belemmert (11). Duurde na het eerste doelpunt de Stormvogels-vreugde kort, ook die van E. D. O. was van korten duur, daar Sint met een harden schuiver de Kief te voor de tweede maal wist te pas seeren (2—1). Spoedig hierna is het rusten. Aangezien De Kiefte bij het tweede doelpunt, toen hij naar den bal uitviel, weer last van zijn gèkneusde rib had gekregen, stond in de tweede helft Jonkers uit het 2e elftal onder de lat. Voorloopig heeft hij het kalm, daar zijn voorhoede hét spel op de Stormvo gelshelft weet te houden. Hier wordt vaak raar geschutterd, izelfs Struys 'zien We tot tweemaal toe missen, doch E. D. O. weet hiervan niet te profitee red Alleen een schot van Perucal Jr., die ons tusschen twee haakjes niet mee viel dezen middag, verdient ver melding. De voorhoede der thuisclub werkt hard voor een doelpunt, doch meestal niet al te oordeelkundig. Vis ser en Blinkhoff Sr. loopen bij eer. aanval slechts op enkele meiers af stand van Sint, wat dé taak der E. D. O.-verdediging aanmerkelijk verlicht. Onverwachts lost Struys dan van verren afstand een gloeienden kogel, die in de touwen verdwijnt (31). Hoewel een Stormvogels-overwin ning thans vrij zeker is, houdt E. D. O. flink vol. 't Is en blijft echter hetzelfde liedje: De Haarlemmers houden het spel te kort. Van der Hark en Zwart krijgen veel te weinig te doen. Slechts sporadisch kunnen zij een voorzet ge ven. Een der voorzetten van Zwart be zorgt Tanis een schitterende kans, inaar Snoeks redt fraai. Even later schiet E. D. O. rechts-binnen rakelings naast, buiten bereik van Van der Wint. I Stormvogels valt nu veel meer aan dan in 't begin der tweede helft. E. D. O. staat echter flink te verdedigen, waar nog bij komt, dat Oldenburg het tè mooi wil doen. Wel passeert hij een paar maal handig v. d. Laan Jr., doch stuit dan op Boeree. Stormvogels maakt het Jonkers dan ook niet bijs ter lastig en brengt het niet verder dan oen schot tegen de paal, hetwelk v. d. Laan Sr. aan den anderen kant schit terend nadoet. Doelpunten blijven echter tot de vrome wenschen behoo- ren, zoodat als Bos het einde aankon digt, de stand nog steeds 3—1 is. ZaterdftgtnIddEg-coinpetltlE. Wegens de te houden recepile der H. V. B. ter gelegenheid vin haar 25-jarig bestaan, werden alle voor Zaterdag j.l. vastgestelde wedstrijden uitgesteld. Voor Zaterdag 1 November is vastgesteld V. I. O. S. I—Kennemerland 1. Kennemerland II—V. I. O. S II. Vitesse I—Trekvogel» I. Ongetwijfeld wacht V. 1. S. O. I de zwaar ste strijd. We herinneren ona Kennemerland nog van verleden jaar uit de kampioens wedstrijden, toen V. I.O. S. 15 min. voor tijd nog met 2—0 achter stond en ten sloite doordat zij het groolste uithoudingsvermo gen bleek te bezitten, nog met 3—2 wist te winnen. Als V. I. O. S. volledig is, voorspellen wij haar dan ook de overwinning. Van V. I. O. S. II verwachten we een gelijk spel, terwijl Trekvogels een flinke overwinning op het zwakke Vitesse behaalt. GEMEENTERAAD VAN VELSEN. Gisteravond vergaderde de gemeen teraad. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Dunnebier wegens ongesteldheid. De Voorzittef doet mededeeling van de ingekomen stukken. Een verzoek van de beer L. Natte om eervol ontslag als ontvanger der gemeente met ingang van 31 Decem ber a.s. Wordt eervol verleend, onder dank betuiging voor de langdurige, vele en gewichtige diensten, aan de ge meente bewezen. Een verzoek van Mej. G. J. Kerbert om eervol ontslag als onderwijzeres aan school A te IJmuiden. Wordt eer vol verleend met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. Een verzoek van bet Drankweer- Comité Beverwijk-Wijkeroog om een subsidie van f 50 ten behoeve der pro paganda voor de drankbestrijding in het deel der gemeente benoorden het Noordzeekanaal. B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, daar aan het Centraal Drankweer-Comité in de ge meente Velsen en 'het Kruisverbond te Velseroord reeds een subsidie wordt verleend. Een verzoek van het Departement IJmuiden der Mij. tot Nut van 't Al gemeen, waarbij ontheffing wordt ver zocht van het betalen van een reke ning voor het gebruik van een lokaal van elk der scholen B en C te IJmui den. i 1 1 j Hj B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, daar het be treffende raadsbesluit de gevraagde ontheffing niet toelaat. Goedgekeurd. Een verzoek van de Woningbouw vereniging Velsen, om wijziging van den door haar te betalen erfpachts canon betreffende het bouwcomplex Wijkeroog I. Naar B. en W. om ad vies. Een verzoek van den Alg. Ned. Wiel- rijdersbond om verbetering der rij wielpaden. Naar B. en W. ter afdoe ning. Een voorstel van de leden Roelse, Schaar, Schilling, Visser en Dalmeyer, betreffende de vestiging van een open bare school voor voorbereidend lager onderwijs te IJmuiden. Naar B. en W. om advies. Een motie van de leden Schilling, Schaar, Roelse, Dalmeyer en Visser, inzake het besluit van B. en W. tot op heffing der Huurcommissie. Te be handelen aan het einde der agenda. Een bericht van het hoofd van den Rijksgebouwendienst, dat het in het voornemen ligt om den bouw der Rijks Hoogere Burgerschool te Velsen in December 1924 aan te besteden, waarna in de maandJanuari, bijzon- dere omstandigheden voorbehouden, tot den aanbouw zal kunnen worden overgegaan. Voor kennisgeving aan genomen. Een verzoek van C. Tiggelman om eervol ontslag als onderwijzer aan school F te Santpoort. Wordt eervol verleend met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. Een nader adres van Mej. J. van der Lende, inzake herziening harer beloo ning als vroedvrouw. B. en W. stellen voor dit voor kennisgeving aan te ne men. Goedgekeurd. Een adres van de N.V. IJmuider Brandstoffenhandel, waarin gewezen wordt op het feit, dat haar niet de le vering van brandstoffen voor gemeen tegebouwen is gegund, hoewel zij de laagste inschrijfster was. Naar B. en W. om advies. Een verzoek van R. Rutten, arts te IJmuiden, waarbij in verband met een bij hem ingekomen schrijven van den secretaris der commissie in het be lang van het verleenen van eerste hulp bij bedrijfsongevallen, wordt gevraagd een lokaal der Visscherijschool be schikbaar te willen stellen ten behoe ve van een cursus voor fabrieksarbei ders, welke cursus 12 avonden zal du ren. B. en W. stellen voor het medege bruik toe te staan onder de gewone voorwaarden, met deze afwijking dat, waar het hier een officiëele opdracht geldt, geen kosten voor schoonhouden verlichting en verwarming in reke ning zullen worden gebracht. Goedge keurd. Ingekomen zijn nog de volgende stukken. Een verzoek van P. Bosman om hem met ingang van 30 November 1924 te willen ontheffen van de func tie als lid van het schaalarmhestuur (voorgesteld wordt, het gevraagde ontslag met ingang van genoemden datum te verleenen); goedgekeurd. Een adres van F. G. G. Duvergé leeraar aan de R. H. B. S. te Velsen, waarin hij verzoekt voorloopig uitstel te willen verleenen van te betalen af lossingen op de hem onder hypothe cair verband verstrekte geldleening (naar B. en W. om advies). Als voren van A. Nijman en 8 ande re bewoners van den Hagelingerweg, waarin verzocht wordt het gedeelte van den Hagelingerweg dat verhoogd wordt tot normale hoogte terug te brengen of hun schadeloos te stellen voor de waardevermindering van hun ne perceelen (naar B. en W. om ad vies). Als voren van C. F. Smit, gymnas- tiekonder wijzer te IJmuiden om ge bruikmaking van het gymnastiek lokaal van school C te IJmuiden, voor het geven van een cursus in lichame lijke opvoeding (naar B. en W. om ad vies). Als voren van het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij tot be hartiging der belangen van vrouwe lijke verloskundigen, die het diploma van vroedvrouw verworven hebben, waarbij verzocht wordt, om de sala rissen van de gemeente-vroedvrouwen volgens de eischen van den' tegenwoor- digen tijd te verhoogen (daar deze aangelegenheid in de raadsvergade ring van 15 Juli j.l. onder de oogen werd gezien, wordt voorgesteld dit stuk voor kennisgeving aan te nemen); goedgekeurd. Als voren van de afdeeling Kenne merland van den bond van Ned. On derwijzers, waarbij volle sympathie wordt betuigd aan het voorstel der Sociaal Democratische raadsfractie, betreffende de vestiging van eene openbare school voor voorbereidend lager onderwijs te IJmuiden (te be handelen bij het betreffende voorstel). Als voren van de afdeeling IJmuiden- Velseroord van de S. D. Vrouwenclubs in Nederland, waarbij adhaesie wordt betuigd aan het voorstel der Sociaal Democratische raadsfractie hiervoren genoemd (als voren). Een bericht van den Commissaris der Koningin, dat aan A. Bergema met ingang van 31 October 1924 eervol ontslag is verleend uit zijne betrekking van veldwachter der gemeente Velsen (voor kennisgeving aangenomen). Een adres van de afdeeling Velsen en Omstreken der Nederlandsche ver- eeniging tot bescherming van dieren, waarbij wordt verzocht aan genoemde afdeeling voor 1925 een subsidie te verleenen van f 200 (te behandelen bij de begrooting voor 1925). Als voren van het Centraal Drank- weercomité in de gemeente Velsen houdende verzoek, op het adres van het Drankweer-comité „Beverwijk- Wijkeroog" om een subsidie van f 50 ten behoeve der propaganda voor de drankbestrijding in Wijkeroog, afwij zend te beschikken (te behandelen bij het desbetreffend adres). Een schrijven van den heer F. P. Vermeulen van den volgenden inhoud: „De ondergeteekende verzoekt be leefd in de openbare vergadering van den raad van 28 October a.s. Burgemeester en Wethouders te mogen interpelleeren over de leve ring der straatsteenen voor de Drie- huizerkerkweg en Hagelingerweg." (Voorgesteld wordt, het noodige ver lof te verleenen en met het oog op de afwezigheid van (den wethouder )van openbare werken de interpellatie in de volgende vergadering te houden. Een klacht van H. A. ten Cate te Santpoort omtrent de afdoening van eene bij de huurcommissie aanhangig gemaakte zaak (te verzenden aan B. ien W.). Een nader schrijven van R. India te Velseroord, houdende verzoek, hem in de gelegenheid te willen stellen, den in gemeenteblad no. 172 van 1924 be doelden grond in erfpacht te verkrij gen inplaats van in eigendom, waar toe het dan eventueel noodig zal zijn. dat de gemeente hem de benoodigde bouwwsom op hypotheek tegen eene billijke rente en aflossing verschaft. Voorts wordt door hem verzocht, den canon op een gereduceerd bedrag te stellen, zoolang de bebouwing als hulppostkantoor derhalve in het al gemeen belang, wordt gebruikt (te be handelen bij punt 4 der agenda). De heer Vermeulen deelt mede, nu zijn verzoek tot het houden van een interpellatie dezen avond niet inge willigd kan worden, de vragen deze week schriftelijk te zullen indienen. Bij het voorstel tot verkoop van grond aan de Woningbouwvereeni ging Velsen en tot het verleenen van een crediet voor het bouwrijp maken van. dien grond, het verleenen van goedkeuring tot aankoop van grond door genoemde vereeniging van der den en het nemen van een principiëele beslissing inzake wijziging van het uitbreidingsplan in verhand hiermede, zegt de heer Vermeulen dat hij de ver gadering der Financiëele Commissie niet kon bijwonen. Spr. zegt dat hem de becijfering in het voorstel niet ge heel juist voorkomt. Spr. vraagt of de rioleering en bestrating het geheele Hanenland betreffen of een gedeelte. Spr. heeft ook bezwaar dat een ge deelte, n.l. dat bij den Stationsweg, niet bebouwd zal worden. Voorts heeft spr. bezwaar tegen ver koop van den grond. Er moet continu iteit in het bestuur zijn en men moet niet nu eens grond in erfpacht geven en dan weer verkoopen. Spr. meent dat de gemeente tegenover de bouw- vereenigingen ook de grootste financi- eele zekerheid heeft hij bet geven van grond in erfpacht. Wat de grond van den beer Bus betreft, spr. wil deze door de gemeente doen aankoopen. De heer Dalmeijer zegt dat de heer Vermeulen hem het gras voor de voe ten heeft weggemaaid, daar spr. in de zelfde richting wil gaan. Vooral voor bouw vereenigingen moeten wij, zegt spr., vasthouden aan het geven van gronden in erfpacht. De heer te» Broeke zegt het in prin cipe eens te zijn met den heer Vermeu len om alleen grond in erfpacht te ge ven. Maar uit het voorstel blijkt dat voor dit plan steeds voor heeft geze ten om den benoodigden grond te ver koopen. De heer Nijssen merkt op dat in de commissie van openbare werken deze zaak alleen bekeken is bij verkoop van den grond. Spr. betreurt dat de Wet houder van openbare werken niet aan wezig kan zijn en vraagt of daarom dit punt niet kan worden gehouden. De Voorzitter zegt dat het college het plan zoo heeft bezien, dat besloten was den grond te verkoopen. Maar men kan het ook anders zien. Spr. is het eens met den heer Ver meulen dat er continuïteit moet zijn in het bestuur, behoudens uitzonderin gen. En waar het gemeentelijk grond bedrijf hier nog op 't paard moet wor den geholpen, vraagt spr. zich af of het niet het voordeeligst is den grond te verkoopen, daar de regeering deze f 56000 heeft toegezegd. En de gemeen te behoudt het recht om «fater alle grond te naasten Da heer Vermeulen zegt dat het be sluit van 1921 voor grond verkoop slaat op heel anderen grond. De nu bedoelde rond grenst aan terreinen, die alleen n erfpacht worden gegeven. Spr. zegt voorts dat uit de cijfers niet blijkt of de geheele bestrating en rioleering, ook ondom de te bouwen Rijks H. B. S., in het bedrag van f 144.000 begrepen is. Spr. zegt dat aan de Westzijde van het spoorstation een groot plein is ontwor pen en het-is niet rationeel de kosten van dit groote plein op dit kleine stuk je grond te laten drukken. De heer Dalmeijer zou ook gaarne eenige wijzigingen in het plan zien ge bracht, waarom spr. ook zou wénschen het voorstel aan te houden, daar deze niet in de commissie voor openbare werken zijn geweest. De heer ten Broeke gelooft dat men zoo op den verkeerden weg komt. De aanbesteding is op 7 November be paald en na een vastgestelden termijn moet de gunning volgen. Het voorstel van B. en W. om den grond te verkoopen wordt met 128 stemmen aangenomen. Tegen de hee- ren Visser, Roelse, Schilling, Lande- weert, Vermeulen, Dalmeyer, Schaar en Wardenaar. Besloten wordt over den aankoop van den grond van den heer Bus in de vol gende vergadering te beslissen. Bij het voorstel tot verkoop van grond te Velseroord aan R. India al daar zegt de heer Vermeulen dat de bedoeling voorzit om het geheele blok tegenover de Bewaarschool te houden Gesprongen Handen DOOS 30, 60, 90 Cent. Bij Apoth. en Drogisten Pharm. Fabri»k A, Mijnhardt - Zeist 274 om voor den openbaren dienst, het niet rationeel is om een stukje daaruit te verkoopen. De heer Tusenius: Wat voor gebou. wen komen daar dan? De heer Schaar: Een tramremise. De heer Vermeulen is er voor den grond in erfpacht te geven. De heer Bosman zegt dat er geen enkele bestemming aan dezen grond is gegeven. De heer Dalmeijer zegt dat dit wel juist is, maar het is grond, waarvan altijd gezegd is dat die in handen van de gemeente moet blijven. Spr. betreurt dat wethouder Dunnebier er niet is omdat spr. er de politiek van den wet! houder in ziet om zooveel mogelijk grond te verkoopen. De heer Handgraaf zou niet gaarne beginnen met aan particulieren grond in erfpacht te geven. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 119 stemmen. Te gen de heeren Visser, Roelse, Schil- ling, Vermeulen, Sluiters, Dalmeijer, ten Broeke, Schaar en Wardenaar. Het voorstel tot verkoop van een ge- deelte van het langs de zuidzijde van den Terrasweg te Santpoort gelegen trottoir, na onttrekking aan den open baren dienst, wordt goedgekeurd. Bij het verzoek van de Mij tot exploi tatie van onroerende goederen Hel Terras om aanwijzing van gronden h Santpoort voor gesloten bebouwing, zegt de heer Vermeulen dat de raad hierin geen beslissing kan nemen, daai het tot de competentie van B. en W behoort. De Voorzitter zegt dit niet te hebber geweten. Het voorstel tot overname van eer gedeelte van den Terrasweg te Sant poort wordt goedgekeurd, evenals lie voorstel tot verhuur van gemeente grond te Wijkeroog. Bij het voorstel tot verleening var een crediet voor het betegelen van hei voetpad langs den Rijksstraatweg li IJmuiden vanaf de Wetstraat tot aai de Kerkstraat, zegt de heer Maas da op dezen drukken verkeersweg de fiel sers alleen veilig zijn op het voetpad Spr. vindt het betegelen ongewcnsch en onnoodig. De heer Vermeulen zou er gaarn een trottoir zien, maar spr. vindt hf ook onnoodig om hiervoor f 2600 uit ti geven, temeer waar het in andere dec len' veel noodiger is en waar wij voo: geestelijke behoeften zoo weinig kus nen geven. De heer Schilling acht veel meq noodig de betegeling van het ged«el( tusschen de woning van den hes Krabbendam tot aan de De Wetstaal Spr. vraagt wel het fietspad op Is knappen. i#! Het voorstel van B. en W. wordt vtr worpen met 218 stemmen. Vóór dl heeren Tusenius en Groeneveld. De heer Schilling hoopt dat B. en fl met een voorstel tot verbetering vai het fietspad zullen komen. In behandeling komt het voorstel !o wijziging der begrooting voor de HaJ delsavondschool, dienst 1925. De zeer uiteenloopende vordering! van de leerlingen, toegelaten tot de i klasse van de Handelsavondschor maakt het, zeggen B. en W., noodzaki lijk tot splitsing van deze klasse ovi te gaan. De inspecteur van het handelsronde wijs verklaarde zich met bedoek splitsing te kunnen vereenigen. De post salarissen dient te worde verhoogd met f 1475 en die voor pe sioenkosten met f 228. In verbal daarmede stellen B. en W. voor de 1 grooting voor 1925 te wijzigen en ontvangst en uitgaaf nader vast stellen op f 9335.50. Het voorstel wordt goedgekeurd. Goedgekeurd worden de voorsteik tot vaststelling van de gemeentelij bijdrage in de kosten van het bijzo dere vervolgonderwijs over 1922 en t aanvulling der verordening op d rechtstoestand der ambtenaren. Bij het voorstel tot vaststelling 1 he preseniegeld voor de leden van 1 werkliedengerecht stel t de heer V meulen voor de f 2 presentiegeld leen toe te kennen voor de leden, verzuim hebben en de toekenning langen. Verschillende leden voeren hieroi het woord. De Voorzitter stelt voor stemmen over het principe van 1 toekennen van presentiegeld. Dit wordt met 416 stemmen v worpen. Vóór de heeren Visser, Roel Landeweert en Groeneveld. Aan de orde is de benoeming van f lid van de commissie van toezicht de Handelsavondschool te IJmuiden

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2