Irving's Gist-Tamine Tabletten Viool- en Mandolineles. N. V. A. H A AK ft Zn. vakkundige Bontwerkster. Dagelijks Concert Dansante Wilheiminakade II, lo. Station. Adverteert in dit blad. Wederom overal verkrijgbaar. Net dagmeisje Dankbetuiging. Net Meisje Net Meisje Dagmeisje Sigaretten- inpaksters Meisjes Zit en Slaapkamer. Bakkersleerling. KAMERS. Bijverdienste fongmensch, Filiaalhouder Bontstel l Pathéfoon Rots toffer voor f 6. Winkelhuis Te huur Viool Ie koop Faillissement B Sayk I. W. RAADMAN, Muziekleeraar. WILHELMINAKADE16 - IJMUIDEN SPECIAAL EN VAKKUNDIG ADRES. DE NIEUWE ZAAK Willemsplein 20, Ih Heerens Med#, Hoeden, Petten en Bed'djtskteeti ling Electrische Reparatie-inrichting door van alle soorten Bontwerken. verwerken van Bontmantels. GEBOUW CYCLOOP van de in hoofdstuk 6 genoemde 4 paarden en noemde dit 4 momenten in het wereldgebeuren. Gelijk wit de kleur is van den geest, stelde het witte paard voor den geest van God, het Godsbeleid, het roode paard geteekend met het rood, de kleur der zinnen, was het beeld van de frischheid der aarde, de kleur van ex pansie. Maar daarna volgde het zwar te paard, het beeld van den honger ten gevolge van het gebrek aan voedsel op de door ons zelve platgetrapte, ver woeste aarde en ten slotte het vierde paard, vaal van kleur, het beeld van den dood. In hoofdstuk 17 wordt gesproken over een scharlakenrood beest met eene 'vrouw er op, het beeld der zonde, de overspelige, Babyion. Naar aanleiding van dit beeld treedt spr. in eene be schouwing over het machtsbeginsel. Op allerlei wijzen wordt naar het verkrijgen van macht gestreefd en komt het beestachtige in den menseh naar voren. In dit gedeelte zijner rede noemt spr. nog al eens den naam van Nietz sche, den grooten denker, die veel vol gelingen telt, maar die volgens spr. de groote fout maakt, dat hij vergeet, dat slechts geoogst kan worden, waar ge zaaid is, dat daar slechts kan worden voortgebracht, waar eerst ingebracht is. Het hoogere kan alleen gebaard worden, nadat het in deemoed is ont- vangen. Spr. vergelijkt de twee vrouwen Eva en Maria. De 'eerste is de naar aardsche voortplanting verlangende, de tweede is de ziel, die den geest ont- vangt. De eerste menseh is een aardsch «menseh, een geweldmensch, een beest- menseh, de tweede is door de indaling het Goddelijke een geestmensch en slechts door den dood yheen kan het beestmensch door den Jander overwonnen worden. Met dankzegging door den spreker werd de bijeenkomst gesloten. SANTPOORT. De Haarlemsche rechtbank veroordeel de H. J. P., kellner alhier, wegens over- treding der belastingwet, tot twee gevange nisstraffen ieder van viertien dagen, met verbeurd-verklaring der in beslaggenomen voorwerpen. Teneinde de onderlinge band tusschen de leden wat versterken, hield onze zang- vereeniging „Vox Humana" in Hotel „Longwood" een feestvergadering, waarin enkele genoeglijke uren werden doorge bracht. In deze vergadering werd in plaats van den heer Hertter, de heer A. A. Cornegge tot voorzitter gekozen. SPORT. VOETBAL. Overzicht. Na een Zondag van rust de dag van morgen zal moeten leeren, of hij den Stormvogels goed heeft gedaan komen de blauw-witten tegen den Wassenaarschen Leeuw in 't geweer. Met V. 0. C. is dit de eenige oude eer ste klasser, tegen wie de Stormvogels nog niet gespeeld hebben. Tot dusver zijn de behaalde resulta ten in 't algemeen en die der thuiswed strijden in 't bijzonder heel goed te noemen, 't Mag echter merkwaardig heeten, dat na den puik gespeelden wedstrijd tegen H. B. S., het Stormvo gels-elftal niet meer zoo op dreef is geweest. De wedstrijd tegen Ajax was al van minder gehalte, terwijl die te gen U. V. V. en E. D. O. niet in den schaduw van eerstgenoemde ontmoe ting konden staan. O.i. ligt hiervan voor een groot deel de schuld bij de backs, vooral Koster maakt zich hier aan schuldig, die te weinig contact zoeken met ide [halfbacks, waardoor dezen veel meer dan noodig en wen- schelijk is gepasseerd worden en hun steunende taak niet naar behooren kunnen verrichten, en bij het binnen- trio der voorhoede, dat het spel te kort wil houden. In den Haag huldigden èn de backs èn het binnentrio een anderer en o.i. betere meening, met het gevolg, dat zoowel de midden linie als de voorhoede stukken beter speelde. Het bezetten der linkshalf-plaats kost den elftal-commissie blijkbaar bijzonder veel hoofdbrekens. Hoewel Bakker noch het "vorige seizoen, nóch in dit seizoen gespeelde vriendschap pelijke- en competitie-wedstrijd(en) heeft voldaan, heeft men gemeend hem te moeten handhaven. Naar onze mee ning zal hij zich heel wat beter met Koster moeten gaan verstaan en deze met hem wil dit deel der ver dediging succes hebben. Vooral Zon dag, wanneer ze den snellen Snouck Hurgonje tegenover zich krijgen! Geheel gerust zijn we over den uit slag niet. Vast staat voor ons, dat er gewonnen kan worden, maar dan moet er beter gespeeld worden, dan tegen U. V. V. en E. D. O. Is dit niet het geval, dan verwachten we hoog stens een gelijk spel. En dit zou be paald jammer zijn, daar dan R. C. H., dat vrij zeker van V. O. C. wint een puntje zou uitloopen en Ajax, dat naar onze meening wel E. D. O. er on der zal houden, haar achterstand van één punt zou hebben ingehaald. H. B. S. ontvangt op Houtrust Ex celsior. Gezien de fraaie prestatie der Rotterdammers tegen R. C. H., hebben we moed, dat ze minstens één punt rijker huiswaarts keeren. D. F. C. heeft Zondag j.l. voor het eerst het zoet der overwinning ge smaakt, wat nu niet bepaald te ver wonderen is, daar V. O. C., het zwakke V. O. C. de tegenpartij was. Tegen U. V. V. in Utrecht geven we Van Dam c.s. hoogstens een gelijk spel. WATERGR.SMEER II—STORMV. II. Het tweede Stormvogels-elftal is weer op den goeden weg. Na een goed gespeelden wedstrijd is het Zondag j.l. gelukt Hollandia II uit Hoorn er met 31 onder te houden, nadat de stand met de rust 11 was. Hard is er toen gewerkt voor het winnende punt, dat echter pas tegen het einde kwam. wel dra gevolgd door nummer drie. Morgen trekken Heilig c.s. naar Wa tergraafsmeer II. Als we bedenken, dat dit de reserves van een derde klas ser zijn, dan kunnen we niet anders doen dan een overwinding voorspellen. H. R. C.—V. S. V. 't Is een lange en gevaarlijke reis, die de V. S. V.-ers morgen aanvaarden. Het schijnt, dat de Heldersche Racing menschen vast voornemens zijn dit jaar kampioen te worden. Inderdaad een loffelijk streven! 't Komt ons dan ook voor, dat in 't gunstigste geval V. S. V. een gelijk spel kan behalen. Het Stormvogels-elftal. Dit ziet er als volgt uit: v. d. Wint Blinkhoff Jr. Koster Struys Snoeks Bakker Oldenburg, Blinkhoff Sr., Sint, Visser, Asbeck Brusse. GEMENGD NIEUWS. Hoe de Zeppelin in Amerika ontvangen werd. Een zilveren walvisch, de Duitsche wind zak, de zeeman van de lucht, dat zijn enkele namen, die de Amerikanen aan de Z. R.—3 gegeven hebben. Bij de overname door de Amerikaansche regeering heeft het lucht schip den naam Los Angelos gekregen. Er is een stad, aldus genaamd naar Onze Vrouwe der Engelen. Door het luchtschip heeft Duitschland op een zeer bijzondere wijze een deel van zijn oorlogsschuld aan de Ver. Staten afbetaaldhet is gesteld op een bedrag van 21/, millioen dollar. De commandant, Dr. Eckener heeft wel een beetje den indruk van een windzak gemaakt door de drieste bewering: Ik heb als com mandant niet toegestaan, dat er eenig ongeluk gebeurde. De Duitsche trots is nog niet geheel gebroken. Al is dit niet de eerste tocht per luchtschip van de oude naar de nieuwe wereld; een vlucht zonder onderbreking van 5060 mijl is een record. Duitschland mag nu geen Zeppelins meer bouwen volgens het tractaat van Versailles. Maar het zoekt thans medewerking met Amerikaansch kapitaal, om in deze branche te kunnen voortgaan. Er gaan geruchten over een genootschap van de Zeppelin- Maatschappij met de Amerikaansche Qood Year Rubber-Mij. Frankrijk zal echter een oogje in het zeil houden. En de Oezan- tenraad moet nog beslissen over het verzoek, dat de Zeppelinwerkplaatsen niet gesloten en afgebroken zullen worden. Deze Zeppelin is geheel een vredesschip, ingericht voor het vervoer van passagiers en goederen. Het salon voor de reizigers heeft groote ramen en kan verdeeld worden in vijf afdeelingen met sofa's, die tevens als bedden dienst doen. Men kan er van den hofmeester warm eten krijgen, bereid op electrische kachels. Het water wordt door middel van buizen der machines aan den kook gebracht. Er zijn proviandkasten en een ruim voor de bagage en twee waschgelegenheden. De passagiers kunnen zich eens vertreden op een corridor. De Zeppelin steekt de Amerikanen wel wat de oogen uit. Het grootste en beste en snelste van de wereld moet immers Amerikaansch zijn. Daarom zijn er nu plan nen, om een groot luchtschip te bouwen, waarmee, men in zeventien dagen om de aarde zal kunnen vliegen zonder te stoppen met plaats voor 100 passagiers. Plannen maken en volbrengen zijn echter ook in de nieuwe wereld twee verschillende dingen. Het etrste is altijd een beetje makkelijker dan het laatste. Er gaan echter ook in Amerika stemmen op van twijfel, of werkelijk ooit tusschen de beide werelden eens even veel schepen in de lucht als in het water zullen gaan. Men ziet in, dat de Zeppelins al te zeer van het weer afhankelijk zijn. Bij mooi weer is de bestuurbare ballon zoo veilig als de kerk maar het is een andere geschiedenis in storm en onweer. Bijzonder prijzend is het oordeel van een in New-York verschijnend Duitsch blad. Het schrijft, dat het luchtschip aan Amerika de wjnderen van Duitsche weten schap en kennis heeft getoond als een tegengif tegen bitterheid en misverstand. Het blad noemt de Zeppelin een gezant der Duitsche ziel en een heraut van den vrede. Een beetje pocherig, maar na zoo dikwijls en zoo zwaar vernederd te zijn, kunnen we begrijpen, dat de Duitschers trosch zijn op den geslaagden tocht van hun luchtschip, dat inderdaad op het gebied van de luchtvaart een schitterende prestatie heeft afgelegd. SCHEEPVAART. IJ m u i d e n. Aangekomen 3 Nov.Nor- derney, Duitsche kabelboot, Noordzee, als bijlegger. Vertrokken 4 Nov.: St. Enogat, st., Rotterdam, ledigNorderney, Duitsche kabelboot, Noordzee. V e 1 s e n. Aangekomen 7 Nov.Karl Liebknecht, st., Leningrad, papierhout, Pa pierfabriek. Vertrokken 7 Nov.Byna, st., New-Castle, ledig. tegen HOOFDPIJN, NEURALGIE, INDIGESTIE, GALAANDOBMING, SUIKERZIEKTE, MAAGSTOORMISSEN Eenige Importeurs: N. V. ALOEMEENE HOLLANDSCHE HANDEL- EN INDUSTRIE-MAATSCHAPPIJ. (AFD. „YEAST VITE") DENNEWEO 140 DEN HAAO. Oelrouwd: J. L. LACOR. en A. M. SMIT, die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 5 November 1924. gevraagd. Zich aan te melden bij I Mevr. NIEPOORT, Wilheiminakade 89, des avonds tusschen 8 en 9 uur. Heden nam Ood tot Zich mijn innig geliefde Echtgenoote QUURTJE BOSMAN in den ouderdom van ruim 33 jaar. J. M. Jimmink. IJmuiden, 6 November 1924. Julianakade 17. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Begraafplaats „De Biezen" te Santpoort 8 November 3 uur n.m. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg, ook mede namens hun kinderen, hunnen welgemeenden dank aan familie, buren, vrienden en bekenden voor de belangstelling beloond bij hun 25-jarig Huwelijks feest. Joh. v. d. Oriendt Echtgenoote en kinderen. Velseroord, Engelmundusweg 87. gevraagd voor dag en nacht. Zich aan te melden bij Mevr. Van Oos- terom, Schoolstraat E 28 Velseroord. gevraagd voor dag of dag en nacht. Brieven onder letter K. aan agent Hofmann, Stationsw. 39 Velseroord. of meisje voor dig en nacht ge vraagd. AdresKanaalstraat 83. N. V. Sigarettenfabriek voorheen Oebrs. Melchers, Beverwijk vraagt bekend met het inpakken van sigaretten Een Weduwe vraagt nette Wasschen aan huis. Te bevr. bur. v. d. blad. Onderwijzer vraagt tegen 1 Dec. Liefst te Santpoort of IJmuiden. Brieven met prijsopgave onder R 217, aan Boekh. P. F. C. Roelse. Biedt zich aan een vergevorderd AdresB. v. d. Kolk, Veiserduiner- buurtweg, Velseroord. Gem. Zit- en Slaapkamer, met of zonder Pension aangeboden op villa aan den Rijksstraatweg on der Velsen. Geen beroepspensioen. Br. fr. No. 1247, Nauta's Boek handel te Velsen. Boekhouden. Grondige en vlugge opleiding voor de diploma's Mercurius en Ver. van Leeraren. Geslaagden bij de laatste examens 80 pCt. H. j. v. d. LAAN, Leeraar M. O. Boekhouden, Wijkerstraatweg 274. Velsen. Soliede actieve personen gevraagd voor Verz. Mij. Brieven letter B, boekhandel Raadman, Velseroord. twintig jaar, bekend met de moderne talen, Spaansch, machineschrijven en andere administratieve werk zaamheden, van goede algemeene ontwikkeling, vrij v. militaire dienst plicht (vrijgeloot n.l.), zoekt een hem passende betrekking. Brieven onder no. 2378, bureau van dit blad. H. H. VISCHHANDELAREN biedt zich aan voor op te richten Vischwinkel, genegen borg te stor ten. Brieven onder no. 2376, bureau van dit blad. te koop, gekost f75, nu f20. Aan hetzelfde adres met 24 groote platen voor f 30, en een zoo goed als nieuwe Adres te bevr. bur. v. d. blad. TE HUUR een naar de eischen des tijds ingericht geschikt voor alle doeleinden. Te bevragen bij de ia. P. Heere en Zonen te IJmuiden. voor klein gezin, WOONHUIS, mooiste gedeelte Kanaalstraat. Fr. br. onder no. 2377, bur. v. d. blad. met kist en strijkstok te koop aan geboden, voor billijken prijs. Adresbureau v. d. blad. 10 jonge hennen, Barnevelders, 5 maanden, 5 jonge Buff. Or. met dito hanen, 6 Peking eenden met woerd. AdresH. Rozendal, Velsen. Door verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst is dit faillis sement heden geëindigd. De curator, Dr. J. H. VAN MEURS. Bilthoven, 31 October 1224. Privaatlessen f 5 per maand Clublessen f 2.50 per maand. Aanvang der Clublessen 1 December a.s. KANAALWEO No. 9 VELSEROORD. IN DE MEEST VERSCHEIDENE MODELLEN I ONZE SORTEERINO is nimmer zoo groot geweest als in In Overhemden, Zeltstrllcke r», gemaakte Dassen en Strikjes, pracht keuze Zijden Sjaals, Slobkousen, Wollen Vesten, Handschoenen, Sokken, Bretels enz. enz., reuze sorteering. Aanbevelend, Voor het veranderen en repareeren Geheel aparte inrichting voor het

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 7