IJ.V.V.Stormvogels Prijsverlaging Denkt er aan, dat de deelname aan de prgs- Vi'&sg Maandagavond 24 November TE 7 UUR wordt gesloten. WYBERT YERKÖOPING Trawler „EDUARDA" IJ K. 6. Dagdienstbode Dagmeisje van instrument naar instrument nietmeetsnoer, sprak Z.Eerw. over: de ontdekken kon. I grootheid van Jeruzalem, de veilig- Slechts een enkele maal, bijv. in het heid en de heerlijkheid daarvan, bovengenoemde Largo en in het Dat Jeruzalem is het nieuwe Jeru Scherzo van Schubert vermochten we zalem, de gemeente des Heeren. Als w< de genialiteit van den enkeling te hoo- het meetsnoer om haar willen werpen ren en bewonderend te genieten; te dan moeten we hooren naar het weinig naar onzen zin, omdat we ook zoo gaarne de sublieme instrumenten, ieder voor zich eens tot ons hadden willen laten spreken. 't Is te banaal om te spreken van een avond vol kunstgenot. Onze pen is niet voldoende bij machte weer te geven tot hoe hoog deze virtuosen hun ensemble-kunst hebben weten op te voeren. Vier zie len vol van de hoogst bereikbare kunst zijn als het ware tot een machtig rythme saamgesmolten, ontroerend en bekorend in hun pianissimo's, gewel dig, meesleepend, overstelpend in hun fortissimo's. Vier bejaarde heeren met al het heilig vuur van de ongetemde jeugduitingen. J. groote doozen TABLETTEN Bij Apothekers en Drogisten. 65. IJmuidens a Capella koor. Zooals blijkt uit een advertentie in ons blad van Zaterdag, geeft onze plaatselijke zangvereniging IJmui dens h Capella koor op Maandag 22 November weer een uitvoering, waar van het bijprogramma ook goed ver zorgd schijnt te zijn. Jac. v. Kempen en Jan Booda zijn geen onbekenden voor ons. woord: Jerusalem zal dorpsgewijze ge bouwd worden. Dat is: geen vaste, door stevige muren omgrensde stad, maar verspreide woningen door het garische land. Dan is de beteekenis dat velen, die wij dachten er niet bij te hooren, toch inwoners zijn van Jeru zalem en andei'en, die wij burger ach ten, er buiten zijn. Maar we leven in een land, waar we het geluk hebben, geboren te zijn on der het geklank van het evangelie en we moeten onze plicht begrijpen, dat evangelie te verkondigen aan de 800 millioen menschen, die in de heiden wereld leven. Er moet onder ons zen dingsliefde en gebed voor de zending gevonden worden. Na een tusschenzang ging de spre ker na hoe wij kunnen ontdekken of j wij ingeboren burger zijn in het nieu we Jeruzalem. Daar wordt nimmer een vreemdeling als burger toegela ten. Het kenboek daarvoor is de Bijbel en, als we de'kenteekenen, die dat boek geeft, de onze weten, dan zullen we mede genieten van het juichen in het nieuwe Jeruzalem. VELSEROORD. Het Mannenkoor St. Caecilia al hier, directeur de heer Nico Hooge- werf te Haarlem, geeft a.s. Zondag avond een concert in het Patronaats gebouw. Medewerking verleenen Mej Trude Oostervekl (viool), Mevr. Betty HeyblokKleyn (sopraan), Mej. Jo. EngelgeerJaspers (begeleiding) en het Mannenkwartet Euphonia, allen van Haarlem. De Jiohtbeeldensamenkomsten van de afdeeling der Nat. Chr. Geheel- Chr. Geref. Kerk. Onth.-Vereeniging zijn vorige week Beroepen te IJmuiden: Ds. T. A. Vrijdag niet doorgegaan en zullen nu Bakker te Siiedrecht. a.s. Vrijdagavond plaats hebben. Chr. Besturenbond. In de eerste cursus-vergadering der Chr. Besturenbond dezen winter, in liet Koning Willemshuis, trad als spre ker op de heer Kruithof, om te spre ken over het onderwerp: „Waarom Christelijk georganiseerd?" De vooriztter, de heer C. v. d. Steen, sprak er zijn leedwezen over uit dat er R. K. Volksbond-Centrale. Zaterdagmiddag had in het gebouw „St.-Bavo" te Haarlem eBn vergadering van bovengenoemden bond plaats. In die vergadering werd de heer P. Zutphen, voorzitter van den R.K. Volksbond alhier, met 2097 stemmen als commissielid gekozen. Deze commissie heeft tot taak, voe- niet nog meer belangstelling was voor Bng te houden met de afdeelings- dezen avond en opende daarna de ver-1 besturen in dit Diocees en de bijzonder- gadeiing met gebed. heden aan het Centraal-Bestuur me- De heer Kruithof, voorzitter van het de 'te deelen, C. N. V., zei dat, ondanks soms door i Uitvoering „Kunst na arbeid", mindere sooït propagandisten van de -,u - De ijHarmonie-vereeniging „Kunst overzijde, het tegendeel beweerd wordt, de Christelijke organisatie zeer zeker een eigen taak en ideaal heeft. Dat de beste tier tegenstanders dit ook wel inzien, blijkt uit wat Henri Polak, de stichter en eerste-vooriztter van het N. V. V., daarover zegt in zijn laatste brochure. Wel meent spr. dat deze heer ook de motieven voor de oprich ting van die bonden onjuist noemt. Zoo b.v. is er nooit een gereformeer de of een chr. historische vakbeweging geweest. Volgens spr. heeft de vakor ganisatie tot taak te zorgen dat de ar beidsovereenkomst zoo goed mogelijk zij en volgens de chr. arbeiders voldoet tie niet-confessioneele organisatie daaraan niet. Die organisaties staan allen op den basis van Marx kreet: Proletariërs van alle landen, vereenigt u, en ge hebt de macht. Bewijs voor het eigen beginsel der chr. organisaties is het ontstaan van de chr. bond van kantoor- en handels bedienden, die deze week 30 jaren be staat. Daarna besprak de spr. uitvoerig het conflict, dat de vorige winter in Twen te woedde, en trachtte daaruit het eigen standpunt aan te wijzen van de chr. organisaties. Hij eindigde met de arbeiders op te wekken zich aan te sluiten bij de chr. organisaties. De vergadering, die door ongeveer •18 personen bezocht was, werd met ge iled gesloten. Zendingsavond. In de chr. gereformeerde kerk trad gisteravond op Ds. W. Bijleveld, van Haarlem, met een zendingsrede. Naar aanleiding van Zacharia 2, het nachtgezicht over den man _met het arbeid" gaf Zaterdag een uitvoering in Tivoli, voor hare donateurs en leden. In zijn openingswoord dankte de voor zitter van het korps allen die de vereeniging, in financieel opzicht, het bestaan mogelijk maken. In het bijzonder was dat ook ge bleken bij de obligatieleening, 2 jaar geleden, toen het korps opgericht werd. Reeds thans zijn die aandeelen allen uitgeloot, daar er van de 360 obligatiën 250 werden geschon ken. Daarna werd het programma afgewerkt waarbij bleek dat, onder leiding van den heer H. Amse, ernstig door „Kunst na arbeid" gestudeerd wordt. Tijdens een pauze werd gecollecteerd ten bate van de vereeniging lot bestrijding der tuberculose. Deze collecte bracht f 15 op. Het bestuur had zich voor dien avond van de medewerking weten te verzekeren van het „Beverwijksche strijkje". Dat bleken te zijn een drietal jongelieden die met viool, cello en piano een zeer goede muziekuitvoering wisten te geven, zoodat we zelfs een oogenblik in twijfel verkeerden of we hier wel mei dilletanten te doen hadden. In het bijzonder bekoorde ons de uitvoering van „De lalif van Bagdad" van Boieldieu. Na den avond van werke lijke muzikale ontspanning volgde nog het bal met attracties. VELSEN Bij Kon. besluit vail 11 November is met ingang van 1 December be noemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Laren de heer G. J. D. Degenaar, thans directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier. Vrijdag 21 Nov. a.s. zal de Ver eeniging „Kindervreugd" 's avonds 8 uur eene vergadering houden, waarin het bestuur plannen tot exploitatie van het speelterrein aan den Doodweg ter tafel zal brengen. Het terrein is 2500 M2 groot en ligt prachtig beschut, zoodat het zeer gun stig gelegen is en reeds in het aan staande voorjaar kan het in gebruik genomen worden. Het bestuur heeft bij zijn pogingen zeer veel medewerking van het Dagelijksch Bestuur der ge meente ondervonden. 't Is te wenschen, dat het publiek door een groote opkomst op de verga dering toont een en ander op prijs te stellen. Zondag 23 Nov. a.s. zal de Har- moniekapel „De Eendracht", dir. de heer K. H. Kerkhoff, in Concordia haar eerste winterconcert geven 's avonds half 8. De Symphonie-vereeniging „Caecilia" te Santpoort zal daarbij hare welwillende medewerking ver leenen. Zaterdag 22 Nov. a.s. zal de Di rectie van de Bioscoop „Luxor" te Amsterdam de zaal van Bloemoord in gebruik nemen en daarin met behulp eener prachtige machine, zooals ook in Tuschinski te Amsterdam gebruikt wordt, een reeks van nieuwe pracht films vertoonen. Daar de voorstellin gen afgewisseld zullen worden door schitterende cabaret-nummers belooft een en ander zeer aantrekkelijk te wor den. i Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: C. KasperMarinus, z. R. Braamv. Dessel, d.; D. E. Gomes Jak, d.; W. C. v. d. PietermanHeere mans, d.; M. A. Spanjaardv. Geel. d.; G. IJ. Schouten—v. Schinkel, z.; W MarkerinkAmersfoort, d.; J. Lui kenv. Haaren, d. Overleden: Pieter de Kaap, 75 j., ongehuwd; Johannes Cornells de Wolf, 76 j., echtgen. van C. E. v. d. Hoe ve; Cornelis Prins, 74 j. echtgen. van M. Muijs. Nu eens niet om het meisje, maar om het nichtje. S. N. alhier kon, naar we in Hl. Dbl. lezen, het niet hebben, dat een ander met zijn nichtje G. R. N., die hij wel mocht, uitging. Een kameraad van N.; die toch met het meisje was uitgegaan, heeft dit leelijk ondervonden. Op een avond in de maand Septem ber bracht D. B. het meisje naar huis. S. N., die bier op had, kwam ze tegen. Al dadelijk was het tegen B.: „Wil je vechten, kom dan maar op". B. had .geen zin jn ivechten. Doch daar bleef het niet bij. Het meisje kwam tusschen beide, om te trachten een ruzie te voorkomen. Ze liep daar bij een messteek in den arm op. Thans meende B. zich toch wel met de zaak te moeten gaan bemoeien. Ge volg was dat hij van N. een messteek in het linker dijbeen kreeg, die maak te, dat hij in drie dagen niet had kun nen werken. Van ochtend deed het meisje haar best om 't optreden van haar neef in een niet al te kwaad licht te stellen. Maar 't O.M. oordeelde, dat hier een strenge straf noodig was. Het requi- reerde tegen den bekl. 14 dagen ge vangenisstraf. Tot die straf werd bekl. ook veroordeeld. Door de politie is in het woonwa genkamp aangehouden zekere van W. die gesignaleerd stond in het Alg. Po litieblad. De man betaalde de ver schuldigde boete en is daarop weder vrijgelaten. SANTPOORT - Door een employé der Ned. Spoorwegen werd Zondagmorgen op de rails het lijk van een manspersoon gevonden, die door den trein overre den was. Waarschijnlijk moet hier aan zelfmoord gedacht worden. Belasting betalen! Hoevelen van de duizenden „gelukkigen" zouden met vreugde hun penningen naar den fis cus brengen. Nog zwaarder wordt de tocht, wanneer zooals hier ter plaatse Vrijdag jl. het geval was men bovendien eenige tientallen minu ten in de rij mag staan. Dat er dan ook menig hard woord viel is te begrijpen, vooral als men weet, dat het heel vaak huismoeders zijn, die komen betalen, wier ega's en kinderen graag zien, dat om twaalf uur „de pot" klaar is. Pleit één en ander niet voor meer „zitda gen", of een langer „zitdag", of maar dan nog met andere redenen voor een gemeentelijken ophaaldienst? De afdeeling Velseroord der Nat. Chr. Geheel-Onth. Vereeniging geeft morgen, Donderdagavond, lichtbeel densamenkomsten in het Geheelont houdersgebouw ttegenover de openba- e school, eerst voor kinderen en s avonds voor grooten. f||pP§jfg Ruwe enSchraleHuid r'llllUis DOOS 30, 60, 90 Cent. PillgW/q Bij Apoth. en Drogisten Pharm. Fabriek A. Miinhardt -Zeist 272 A.s. Zondag wordt gespeeld: R. C. H—STORMVOGELS I te 2 uur. STORMVOGELS II—W. F. C. II te 2 u. SCHOTEN II—STORMV. III te 10 u, E. D. O. V—STORMV. IV te 10 u. E. G. K. II—STORMV. VI te 10 u, Stormvogels V geen wedstrijd. Vrijdag 21 Nov. te 8 uur in Hotel No. 1 bovenzaal, lezing over de spel regels door den trainer, voor het 3e en 4e elftal en voor hen welke de vorige lezing verhinderd waren. Men zie de gepubliceerde berichten omtrent de extra reisgelegenheid a.s. Zondag naar Haarlem. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wed strijden STORMV. II—BLAUW-W. III 1—0 STORMVOGELS III—V. V. H. 0—4 STORMVOGELS IV—O. V. A. II 2—1 VOETBAL. ROTTERDAMSCH ELFTAL— BONDS-ELFTAL. Hoewel aanvankelijk niet tot de uit verkorenen behoorend, speelde Visser Zondag jl. toch in bovengenoemden wedstrijd met het Bondselftal mede Het deed ons genoegen uit enkele verslagen te vernemen, dat de Storm vogel uitstekend voldaan had, met den R. C. H.'er de Koning de beste uit de Bouds-voorhoede was en van het binnen-trio Visser-Tap-Halle het gevaarlijkst. Van de drie door zijn elf tal gescoorde doelpunten, nam hij er twee voor zijn rekening. Zou hij op Spangen z'n schot hebben teruggevon den? R. C. H.—STORMVOGELS. Deze voor beide clubs zoo belangrij ke wedstrijd zal worden geleid door Mr. E. G, v. Bisselick. Zaterdagmiddag-Competitie, Geheel tegen onze verwachting heb ben de Trekvogels slechts een 2I overwinning op Vitesse behaald. Zij dadelijk gezegd dat 'de achterhoede van Vitesse met den keeper aan het hoofd een goede partij speelde. .V. I. O. S. II behaalde een 51 over winning op D. V. S. II en V. I. O. S. I een 7—1 dito op H. S. C. Over de wedstrijden het volgende. H. S. C. wint den toss en v. Leeuwen trapt af. Al dadelijk noteeren wij eeni- goede aanvallen der V. I. O. S.-voor hoede, waarin, na lange afwezigheid Meyboom weer meespeelt. H. S. C. laat zich ook niet onbetuigd en de linker- wing komt, goed combineerend, op v. d. Kuil af, er wordt echter slecht ge schoten, zoodat deze niet al te veel te doen krijgt. V. I. O. S. komt er beter in en het spel wordt grootendeels op de U. S. C.-helft gespeeld. Bij een der aan vallen kan de links-back slechts red den door den bal met de hand uit het dóel te slaan. De hiervoor zeer terecht toegestane strafschop wordt in een doelpunt omgezet. Nu schijnt V. I. O. S. den smaak te pakken te hebben, want kort hierop vergrooten v. d. Steen en Meyboom den voorsprong. Dan een uitval van H. S. C. en als de linksbin nen een onverwachts hard schot in zendt, weet hij de eer te redden. Met dezen stand komt de rust. Na de thee hetzelfde spel en'weet V. I. O. S. de score tot 71 op te voeren. Vermelding verdient een fraaie goal van v. d. Plas na een niet minder mooie through-pass van v. Dongen. Met dezen stand komt het einde. De heer Besse leidde dezen wedstrijd op correcte wijze. V. I. O. S. II wist de punten na een gemoedelijk partijtje voetbal in IJmui den te houden. Het spel gaat eerst gelijk op, als bij een aanval van D. V. S. v. d. Pol den bal voor eigen doel speelt, maakt de mid-voor het eerste doelpunt. Dit is V. I. O. S. te erg en al spoedig weet Kramer de geheeie achterhoede te passeeren en de partijen op gelijken voet te brengen. Even later geeft v. d. Plas Jr. V. I. O. S. de leiding, met wel ken stand de rust intreedt. Na de rust al dadelijk een overwicht van V. I. O. S.; v. d. Plas Jr. verrichtte de hat-triek door de andere 3 goals te fabriceeren. De heer Zeilmaker voldeed goed. Na ongeveer drie kwart van den wedstrijd in de meerderheid te zijn ge weest, behaalden de Trekvogels een kleine overwinning op Vitesse. Na on geveer 20 min., als v. d. Steen Sr., den rechtsbinnen van Vitesse afhoudt, geeft de scheidsrechter hiervoor een strafschop, welke op zekere wijze be nut wordt. De Trekvogels komen nu heftig op zetten, enkele goede schoten van Mul ler en de Van Gelder's worden echter op sublieme wijze gestopt. Uit een ont stane doelworsteling wordt op doel ge schoten; een der spelers houdt den bal met de handen tegen, ook deze straf schop wordt benut, zoodat de stand 11 is. Voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de rust zetten de Trekvogels er alles op om te winnen. Vele aanvallen worden door fluiten, voor buitenspel, onderbroken, totdat ten slotte Muller het winnende punt maakt na een han dige through-pass van v. Gelder Jr. Met dezen stand komt het einde. De scheidsrechter kon ons niet erg beko ren. i'| Voor a.s. Zaterdag, 22 November is vastgesteld: V. I. O. S. I—D. V. S. I D. V. S. II—V. I. O. S. II. Trekvogels—Ulysses II. D. V. S. I is in de le afd. een der candidaten voor het kampioenschap, zoodat we voor V. I. O. S. I een zwaren strijd verwachten. V. I. O. S. II achten we, indien ze volledig zijn, wel in staat om dezen returnwedstrijd te winnen. Trekvogels ontvangt Ulysses, dat ook nog geen punt verspeeld heeft. Met belangstelling zien we dezen wedstrijd tegemoet. Speelt Trekvogels met een volledig elftal, dan gelooven wij wel in een zege der IJmuidenaren. Er dient echter door alle drie de elftallen flink aangepakt te worden. Extra trein. Ter gelegenheid van den voetbalwedstrijd R. C. H.—Stormvogels, op Zondag 23 Nov. te Haarlem, zal een extra trein loopen van IJmuiden naar Santpoort en Haarlem en terug. Vertrek Heen Terug Aankomst Vertrek Aankomst IJmuiden Velsen Santpoort Haarlem Haarlem Santpoort Velsen IJmuiden 12.45 12.52 1 uur 1.13 4.40 4.55 5.04 5.10 Den 23en November a.s. hopen D. V. onze geliefde Ouders J. M. VAN DOK en O. DE VLUOT den dag hunner 12'/»-jarige Echivereeniging te herdenken. Hunne liefhebbende kinderen, Frans ii Anna 6 Wilheimlna. J Heden overleed tol onze diepe droefheid, onze lieve echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, de Heer Johannes Cornells de Wolff in den ouderdom van 76 jaren. Namens de familie, Mevr. de Wed. C. E.de Wolff- van der Hoeven. Velsen, 17 November 1924. Heden overleed, na een langdurig en geduldig gedra gen lijden, mijn innig gebelde echtgenoote en der kinderen zorgzame moeder, Maartje Poldervaart- de Boer, in den teeltijd van bijna 31 jaren. Namens de verdere familie, J. Poldervaart. IJmuiden, 18 November 1924. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 21 No vember op de algemeene be graafplaats te IJmuiden,'s mid dags 21/, uur. Op verzoek geen bloemen. PUBLIEKE De op 26 November a e. aan gekondigde verkooplng gaat niet door. Notaris Dóllemait. gevraagd. Adres: bur. v. d. blad. Biedt zich aan: Brieven onder No. 2382, bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2