ORGAAN VOOR DE Gi VELSEN If I J. V.V. Stormvogel s PU ROL No. 10 Woensdag 3 December 1824 10e Jaargang Verschijnt Woensdags Zaterdags hte IJMUIDER COURANT AbonnementsprijiI I.per. 3 meenden, franco per post f 1.35 Abonnementen worden eengenomen een het Bureeu en bij de Agenten. Tot pleetsen ven edvertentiën ven Buiten de gemeente VELSEN in dit bied ie uitsluitend gerechtigd het Advertentie- bureeu P. F. C. ROELSE, IJMUIDEN. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAO tot 0 uur v.m. en VRIJDAOS tot 4 uur n.m. Uitgeve ven de N. V. U1TOEVERS MIJ. .IJMUIDEN" ADRES VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE N. V. DRUKKERIJ SINJEWEL - Willemsplein II Telefoon 153 IJmuiden Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties v. 11. en m. 5 regels f 1iedere regel meer 20 ets. Compact gezette advertenties van 11. en m. regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbeta ling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extravoor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht Bovenstaande ragelprijzen worden met 5 ets, verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Naamlooze Ven nootschap Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken te Velsen, om op het perceel, kadastraal bekand Oemeente Velsen, Sectie A No. 1046, gelegen in de Breesaap, eene inrichting te mogen oprich ten tot het granulceren van hoogovenslak ken, waarin gebezigd zal worden een elec tromotor van 35 P.K. voor het drijven van een Jacobsladder, door hen is toegestaan. Velsen, 29 November 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Kostelijk. Rijkens. BEGROOTING E VOOR 1925. Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat: de begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente de begrooting van het Gasbedrijf; de begrooting van de Waterlei ding; de begrooting van het bedrijf Openbare Werken; de begrooting van het bedrijf Reinigings- en Ontsmettings- dienst; de begrooting van het Grondbe drijf, voor het dienstjaar 1925, van heden af tot den dag der behandeling in den Raad ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en te gen betaling der kosten, algemeen ver krijgbaar zijn gesteld. Velsen, 26 November 1924. Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, •T. KOSTELIJK. RIJKENS. lo. 2o. 3o. 4o. 5o. 6o. WatamtuB IJataidtm. Dcc. 1924 H. water L. waler Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 4 9.21 9.58 4.35 5 09 5 10.38 11.16 5.53 6.24 6 11.46 7.11 7.32 ,7 0.18 0.43 8.15 8.32 8 1.11 1.30 9.10 922 9 1.53 2.07 9 54 10.03 10 2.32 2.44 10.28 10.45 PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Op Vrijdag 19 December zal te Haarlem worden aanbesteed het gedeel telijk vernieuwen van de ijzeren deuren der oude Noordzeesluizen alhier. De ra ming bedraagt f 19400. Verder het op nieuw maken van een opgeruimden remstoel in het buitentoeleidingska- naal naar de oude Noordzeesluizen, waarvan de raming f 4940 bedraagt. Tenslotte zal op denzelfden dag wor den aanbesteed het onderhoud der wer ken van het Noordzeekanaal geduren de 1925 en 1926, in drie perceelon. De raming bedraagt voor perceel 1 f ,35000, 'voor perceel 2 f 22500 en voor perceel 3 f 20500. Zaterdag hebben honderd studen ten van de Natuur-philosophische fa culteit der Universiteit te Amsterdam onder leiding van Prof. Dr. E. Dubois een excursie gemaakt naar de Hoog ovens en de werken voor den sluis bouw. Morgen, Donderdagavond, zal in de Nieuwe Willem Barendsz een verga dering worden gehouden van den Chr. Bond van Haven- en Transportarbei ders, waarin de heer E. Kloosterman, zal spreken1 over „De leuzen der S. D. A. P. of kan een Christen-arbeider So cialist zijn?" Er is gelegenheid tot debat Schipper Haasnoot van den alhier binnengekomen haringlogger Johan Reindert K.W. 116 van de reederij Joh. Parlevliet Lz. te Katwijk aan Zee rap porteerde dat de vorige week Donder dag de matroos J. Plas van Katwijk door een stortzee overboord geslagen en 12e pr. J. Th. Verzeijlbergh met 93 pnt verdronken was. 3e. pr. P. v. Dijk met 93 pnt.; 4e pr. li'. tie Boer met 91 pnt.; 5e pr. C. M. A. De Intocht van Smt Nicolaas. Dicker met 90 pnt.; 6e. pr. H R Nico- Het was Zaterdagmiddag bij den aan-lai met 89, pnt.; 7c. C. Vogelaar met 89 legsteigerlegsteiger der Amsterdam-! pnt.; 8ste. H. de Wilde met 89 pnt.; 9e. sche boot geweldig druk. Het 9cheen of I». Grimbergen met 87 pnt.; 10e. J. B. IJmuiden) en Velseroond Iialf leeggeloo-Bruijn met 86 pnt. pen waren en de geheele schooljeugd j Het maximum aantal punten was krioelde hie r bijeen. Dat alles had de 100. firma Gebr. Bisschof gedaan, die Sint Nicolaas had geïnviteerd in haar zaak Per boot kwamen de Sint en Piet de Dn,mnren«onmdo knecht aan de Sint besteen ziin witten 1 Bovengenoemde vereemgmg orgam- Knecnt aan, cie bint Besteeg zijn wutm seerde vo r h leden, een Gongwed- schimmel en omstuwd door duizenden - - 8 Damclub Velseroord. kinderen ging het naar de zaak van ge- strijd op Donderdagavond j.i.. De prij- noemde firma zen bestonden ditmaal met het oog op de St. Nicolaas uit zes groote banket- Excursie, letters> de voorletters van de winnaars. Zaterdag hebben honderd studenten5* l™» dan °°keeb ™er gezelliger, van de Natuur-philosophische facul- P''ettl^n avond, die het bestuur haar teit te Amsterdam onder leiding van leden bereidde. De heer B. v. d. Kolk prof. dr. E. Dubois een excursie ge> maakt naar de Hoogovens en de wer ken voor den bouw der nieuwe sluis alhier. Groote drukte. In de haven van het Hoogovenbedrijf lagen Zaterdagmiddag niet minder dan vier stoomschepen. Het Noorsche stoomschip „Albr. W. SeXmer'' laadde ijzer en cokes voor Italië, voorts lagen er een Hollandsch en twee Franschc stoomschepen met erts dn lossing. Er zijn verschillende stoomschepen bevracht van de Hoogovens, o.a. naar Amerika en Denemarken. die nimmer op dergelijke wedstrijden ontbreekt verhoogde nog de vreugde, schut- door twee kistJes fiJne sigaren uit te loven, voor het hoogst aantal behaal de punten in beide groepen, waarvoor hem den dank van het bestuur en le den ten deel viel. Hard is er gestreden, menige blunder werd er gemaakt. Winnaars werden de volgende heeren le groep: K. Veuger; extra prijzen: P. v. d. Bos en D. H. Eijnthoven; 2e groep: Nieuwenhuis; extra prijzen: de Ruiter en Visser. Donderdag is den laatsten dag voor inschrijving voor de groepswedstrijden Heeren dammers, die nog wenschen deel te nemen, kunnen zich nog tot 's avonds aanmelden. Steeds grooter wordt het ledenaantal, zoodat reeds in drie groepen gespeeld kan worden. Zaterdagmiddag werd een fietsrij der, een jongen uit Haarlem, J. S. door een automobiel op den Rijksstraatweg te Haarlem aangereden. Zijn rijwiel werd geheel vernield. De jongen kwam er zonder letsel af. De autobestuurder W. S., te IJmuiden had naar Hl. Dbl. meldt, zijn wagen eerst gedurende een half uur in zijn be zit. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. W. S., die niet in het bezit vhn een rij - en nummerbewijs was vergoed de de schade, aan het rijwiel toege bracht. VELSEROORD. Autobotsing. Maandagavond had op het zoo ge vaarlijke kruispunt Willehrordstraat TrompstraatKanaalweg weer eens 'n botsing plaats. De kleine autobus van de fa. Schoone, van Velsen komende, stond daar om reizigers uit te laten. Van den IJmuider straatweg kwam een vischauto van de fa. Beers uit Scheve- ningen. De chauffeur van dezen auto gaf signalen, maar toen hij op het kruispunt kwam, zette de autobus zich juist in beweging en was een hotsing I het 'gevolg. De autobus reed tegen de telefoonpaal op den hoek, die geheel scheef kwam te staan. Ook de autobus bekwam nogal schade, hoewel geluk kig geen persoonlijke ongelukken voor vielen. De vischauto liep ook schade op, maar kon de reis voortzetten. Bejj00pen denkende indien een ander de kaar autobus werd later door de groote grij- jgn dan kan ik er geen kwaad mede. ze bus der fa. Schoone op sleeptouw j was a|dus gegaanOlas schreef de genomen naar Velsen. j briefkaarten en dan onderteekende bekl. ze. Door de politie werd proces-verbaal j Soms werden er we| 10 a 15 kaarten op van het geval opgemaakt. gén dag geschreven. Een enkele keer had Waar de autobussen soms midden Qias van den bekl. eenig geld ontvangen, op het kruispunt stoppen, zou het o.i. j jn de kaarten werd altijd naar notaris goed zijn, als een vaste stopplaats j-foeflake voor inlichtingen verwezen. De voor de bussen werd aangewezen, b.v. kaarten waren net geschreven en maakten in de Trompstraat. j een goeden indruk. Verschillende firma's Men deelt ons mede dat bij nader waren daardoor er in gevlogen, onderzoek is gebleken, dat de sectie Op die manier had bekl. allerlei goederen, heeft uitgemaakt dat de doodsoorzaak waaronder gouden horloges enz. in handen van G. niet te wijten was aan de ze- we*en te n... nuw-hoofdpijnpoeders van Dr. J. B. I D« ,etr de Rldd"' 5°, Meenk, waarvan de heer E. M. Bras- 'e Jmuiden, ze de dal door hem in kamp te Rijswijk (Z.-H.) Generaal-de couranten al eens tegen den bekl. was Agent is. j Schietwedstrijd. Bij de Woensdagavond gehouden schietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm in het R.K. Patronaatsge bouw alhier werden de prijzen gewon nen door de heeren met de navolgen de punten: Vorige week Donderdag had zich voor de Haarlemsche rechtbank te verant woorden wegens oplichting J. B. van hier. Hem was te laste gelegd dat hij aan een firma te Amsterdam een briefkaart had ge stuurd met verzoek hem 5 gouden horloges te zenden. Om inlichtingen was naar notaris Hoeflake verwezen Het bleek, dat deze firma echter niet de eenige was, die er was ingevlogen. Wijd en zijd, naar alle kanten van het land waren de kaarten uitgezonden, waarin om goederen van allerlei aard werd gevraagd, om een dorschmachine, mantels, enz. Sommigen hadden argeloos de goederen gezonden anderen waren echter secuurder geweest en hadden eerst inlichtingen ge vraagd bij notaris Hoeflake. Deze had van de zaak veel last gehad, de telefoon had niet stil gestaan van menschen die om in lichtingen kwamen vragen. Minder prettig indien men geen inlich tingen kan geven en den persoon wien 't geld niet eens kent! Bekl. had de hulp van C Olas ingeroepen Die had herhaaldelijk briefkaarten voor hem geschreven, aan onderscheidene firma's waarop goederen op zicht werden gevraagd of besteld. De vrouw van Glas had bekl. wel eens gewaarschuwd, maar dan had bekl. opge merkt, dat het zulk een vaart niet zou gewaarschuwd en dat door hem klachten waren ontvangen van verschillende firma's die bedrogen waren. i Het O. M. noemde beklaagde een van het beruchte trio dat van Velsen uit geheel Nederland oplicht en zich aan flesschen- trekkerij schuldig maakt. Van verschillende listige kunsgrepen had bekl. zich bediend. Wegens oplichting requireerde het O.M. le'prijs j! Molenkamp met 91 punten; 1 jaar gevangenis met «flrek van preventief. Ruwe en Schrale Huid DOOS 30, 60, 90 Cent. Bij Apoth. en Drogisten 1 Phonn. Fabriek A. Mijnhordt-Zeist 272 VELSEN. Maandag vierde de heer W. Not- telman, overweg-wachter aan den overweg bij het station, zijn 25-jarige dienstvervulling bij de Ned. Spoorwe gen. Hij werd in tegenwoordigheid van velen van het personeel toegesproken door den adj.-inspecteur Boumeester, die hem complimenteerde namens de directie en het gebruikelijke geschenk aanbood. Namens het personoeel sprak de waarnemende ^stationschef, de heer Belgraver, die den jujbilaris hartelijk geluk wenschte en een crepeau met vier stoelen aanbood. Verder werd het feest in den huise- lijken kring doorgebracht. SANTPOORT. Met ingang van 22 December a.s. wordt den besteller bij den Post- en Telegraafdienst P. J. A. Molenkamp als zoodanig overgeplaatst naar het post- en telegraafkantoor te Bloemen- daal. Zondagavond gewerd ons de me- dedeeling, dat er brand was uitgebro ken in een pakhuis aan den Hagelin- gerweg. Wij spoedden ons derwaarts en zagen, dat een pakhuis, waarin de heer Tabernal kunstmest en riet had opgeslagen, in lichte laaie stond. Kort na onze komst was ook de brandweer aanwezig, die met. twee slangen op de waterleiding het vuur aantastten, 't Werd tijd ook, daar een andere schuur en een viertal er naast liggende wo ningen groot gevaar liepen. Gelukkig wist men het vuur echter spoedig meester te worden. Het pakhuis met inhoud bleek grootendeels een prooi der vlammen te zijn geworden. Alleen een vrachtauto had men weten te red den. Omtrent de orozaak deelde men ons mede, dat de mogelijkheid niet is buitengesloten, dat de brand aan den buitenkant is ontstaan. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wed strijden. STORMVOGELS I—D. F. C. 3—0 HAARLEM III—STORMV. III 2—0 STORMV. IV—R. C. H. V 2—1 V. S. V. Ill—STORMV. VI 40 A.s. Zondag wordt gespeeld: STORMVOGELS I— H. E. S. te 2 uur. Stormvogels IIIHaarlem III te 12 u. Kennemers III—Stormv. IV te 10 u. Stormvogels VStormveld te 12 u. VOETBAL. StormvogelsD. F. C. 30. Ondanks de sprekende overwinning door Stormvogels op D. F. C. behaald, houden we er ons van overtuigd, dat de meeste Stormvogels-supporters on bevredigd huiswaarts zijn gekeerd. Het spel der thuisclub immers stond op een zeer laag peil en had D. F. C. maar één schutter in de voorhoede en een weinig meeer de medewerking van Vrouwe Fortuna gehad, dan was de uitslag zeker een andere geweest. Het geheele Stormvogels-elftal had vrijwel een off-day. De verdediging liep den geheelen middag naar haar vorm te zoeken. Individueele verdiens telijke staaltjes voetbal en ook dito tekortkomingen terzijde stellend, kun nen we zeggen, dat er niet veel goeds valt aan te wijzen. Verband tusschen backs en half-backs bestond er abso luut niet. Vooral links liep die fout ont zettend in 't oog, in 't bijzonder na de rust, toen de nieuwe rechts-buiten keer op keer den bal vrij kreeg toege- spocld. Snoeks was geen schijn van den vorigen Zondag. Ook de voorhoede speelde de eer ste 15 a 20 minuten uitgezonderd beneden haar gewonen vorm. Mag dit ten deele aan den onvoldoenden steun van de midden-linie geweten worden, niet ontkend kan worden, dat te wei nig open spel en dikwerf te lang dra len mede schuldig waren. D. F. C. is, haar slechte po9itie in aanmerking nemend, ons werkelijk niet tegengevallen, 't Mankeert den voorhoede-spelers echter aan schut- terscapaciteiten. In de middenlinie viel vooral het spel van Letz op, terwijl van de beide backs Lebret uitstekend en Piet Bouman goed was. Scheidsrechter Mutters had verstek laten gaan. De leiding berustte nu bij den heer Westerbeek, die er met z'n be slissingen nog al eens naast was, vooral vóór de rust. De thee had hem blijkbaar goed gedaan, want in de 2de helft kon den we ons beter met z'n beslissingen vereenigen. De wedstrijd. werd gespeeld tusschen v. Hemert Lebret Bouman Huyser Letz v. Twist Donker, Ruys, v. Dam, Versluys, Sig- mond Asbeck, Visser, Sint, Blinkhoff Sr., Oldenburg Bakker Snoeks Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint Het begin is voor de Stormvogels, die zich enthusiast in den strijd werpen. Vooral de linkerwing en Sint zijn er wat men noemt direct in. Laatstgenoemde tracteert „den Barend" op enkele har de schoten; de Dordsche reus laat zich zoo maar niet passeeren. Een paar har de schoten stopt hij werkelijk verdien stelijk, wat hem een applausje bezorgt. Vrij spoedig moet hij echter toch vis- schcn. Snoeks geeft Sint na 9 minuten een mooie through-pass; deze geeft op zijn beurt den bal af naar Visser, die met een werkelijk subliem schot Ba rend geen schijn van kans geeft (10). D. F. C. trapt weer af, doch kan er maar niet in komen, wat wel verwon derlijk is, daar Snoeks gemakkelijk te passeeren is. Stormvogels neemt het offensief dan weer over en weet al spoedig een corner te forceeren, Olden burg plaatst dezen fraai voor 't doel; Visser kopt, doch komt te vallen, waar na Sint-hard tegen hem aanschiet. Bij na maakt hij zoo zijns ondanks een tweede doelpunt; doch Lebret trapt den bal juist voor de lijn weg. Na 18 minu ten spelen, wanneer D. F. C. even een aanval heeft gedaan, brengt Sint den bal weer op en geeft over aan Visser. Deze waagt het een ver schot op „den Barend" af te zenden, hetwelk deze verkeerd beoordeelt (20). D. F. C. geeft den moed nog echter niet op .Van den aftrap zigzaggen de D. F. C.'ers door de verdediging heen, waarna v. d. Wint een hard schot van Ruys krijgt te stoppen. Nauwelijks heeft hij den bal weggewerkt, of er ont staat weer een gevaarlijk moment, als Van Dam van der Wint en Blinkhoff Jr. tegen den grond loopt. Toch weet de Stormv.-doelman den bal nog tot cor ner te werken. Deze schiet Donker kei hard in, maar weer redt v. d. Wint ten koste van een corner. Nogmaals komt de bal goed voor 't doel, v. d. Wint slaat weg, waarna Van Twist keihard naast schiet. Dit blijkt het begin te zijn van een groot offensief, dat D. F. C. van plan is te ondernemen. De Stormvogels verdediging raakt de kluts geheel kwijt. Koster tracht ft la Swarttouw de buitenspel-tactiek toe te passen, wat vrij gevaarlijk is, waar Westerbeek bui tenspel-gevallen nog al eens over het hoofd. D.F.C. krijgt tal van kansen, doch op onbegrijpelijke wijze ontsnapt het Stormvogelsdoel eenige malen. Donker trapt van dichtbij hard tegen de paal en Van Dam heeft pech, als een

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 1