ir Voortzetting van den -vi HEEREN-, JOHEEHEERER" en KIKÖERKLEEOING 1 NEPTUNÜSSTRAAT IJMUIDEN Motordieoii „DUIT' „De Wiskottens" yan alle Yoorradige Heeren Ulsters, Demisaisons en Winterjassen f 2.98, 3.90,4.80,6.90,7.90,8.90,9.80,11.40,13.70,16.40, f 19,80 enz. Jongeheeren- en Einder-overjassen en Jekkers f 2.90,3.90,4.90,5.90,7.48,9,23,11.30 enz enz, Reuzen koopjes in Heeren-F&nfaions Restanten Heeren-Modeartikalen Een groote partjj prima Kinder-, Jongens- en Manstruien worden tegen bespottelijke lage prjjzen opgeruimd. XE O lO 3B V sa m t OREDIESTESM Vepdcr alle bankzaken. Dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen van IJ muiden 9 uur v.rn, van Amsterdam 4 uur n.m. Telefoon 415 Son. Ned. Hoogovens m Staalfabrieken G« BISCHOFF GROOTEN UITVERKOOP thans f 1.98, 2.24, 2.98, 3.19, 3.98, 4.48, 5.89, 6.90, f 7.80, 8.80, 9.24 enz., enz. Extra aanbieding van onze prima Manchester, Moleskin en blauw Keper WERKBROEKEN, blauw Keper JASSEN en STOFJASSEN. Hoeden, Petten, Overhemden, Dassen, Zelfbinders, Strikjes, Bretels, Handschoenen, Zijden en Wollen Sjaals enz enz. BIJNA VOOR NIETS! ALOEMEENE CENTRALE BANKVEREENIGINO VOOR DEN MIDDENSTAND. Agentschap Velieroord Stationsweg 84. voor den Industrieelen en Handeldrijvenden Middenstand. SPAARBANK 4°/,. Bestellingen bij den heer P. BLOKKER Amstelstraat 5. BELEEFD AANBEVELEND. deelen mede, dat vanaf 15 Januari a.s. voor nieuw inkomende opdrachten de prijs zal bedragen f 13. per 1000 K,G. franco fabriek. door 90 RUDOLF HERZOd. „En ik vind, dat je groot ongelijk hebt. Als men een vijand overwinnen wil, moet m'en tocb eerst bet terrein verkennen." „Nemen we aan, dat dat nu genoeg zaam geschied iS;" „Wordt tocb niet nerveus, Gustav. Koelbloedigheid, beste zwager." „Lach. je mij eigenlijk uit, of komt dat mij maar zoo voor?" „Het komt je maar zoo voor, omdat de rol van theatervader, die aan de coulissen-deur wacht, niet voor je past." „Maibel! Sapperment! Nu heb ik ge noeg van je toekomstmuziek! Weet je raad' of niet?" Ze leunde in haar stoel achterover, kruiste de voeten over elkander en sloot de pogen..„Ik weet er slcehts één." „Eindelijk!" zeide hij en haalde ver licht adem. „Maar het moet een radi cale zijn." „.Te ontvanigt die juffrouw in je huis, den portier zeg je, dat de jonge da me naar je particuliere woning verwe gen moet worden en hekent haar daar, dat je onderwijl echtgenoot en vader van twee bloeiende kinderen ge-j w orden 'bent. Je vrouw echter „Nu heb ik er genoeg van." „Je vrouw echter," ging Mabel voort, zonder zich van haar stuk te laten brengen, „zal je gedurende de eerste5 jaren waarschijnlijk zoozeer in beslag nemen, dat je je onmogelijk „deelen" kunt, eenvoudig' omdat je een gehee- le man bent." Ze opende 'hare oogen wijd en keek hem aan. „Als ik niet wist, dat zelfs de mooi ste katjes nagels hebben, zou ik je nu de hand kussen." „Tot ironie heb je geen reden. Het eenige wat ik bij dit tête-a-tête betreur is, dat niet op mijn plek Emilie zit. Ik kan slechs een biecht aanhooren. Zij echter heeft de wijding ontvangen en m'ag absolutie verleen en." „Dank je. Nu ben ik volkomen ge- oriënteerd." „Ik hoop, dat ik je van dienst heb kunnen zijn." „O ja. Zeer veel zelfs. Ik heb geleerd, dat eene vrouw een man steeds tegen zijne eigen vrourw bijstaat, nooit ech ter tegenover een derde." „Beste Gustav, raadpleeg den zaken man in je eens. Een concurrentie kan zeer gezond en nuttig zijn, als ze niet in oneerlijke concurrentie ontaardt. Juist zoo is het tusschen vrouwen." Gustav Wiskotten moest lachen. „'Saul trok uit, om eene verdwaalde ezelin te zoeken, en vond een kroon." „Ik heb nog nooit aan je intelligen tie getwijfeld, Gustav." „Ben je nu klaar met je onzin?" „Ik hen klaar. Maar onzin was het niet. Je schaamt je alleen „Ik? Waarvoor? Ik hen toCh tot je gekomen." „Ja, leeperd, omdat ik geen Emilie heet!" Hij stond op om te vertrekken. „Ver geef me dat ik je gestoord heb, Mabel. Je hebt je tijd: aan mij verspild." „Volstrekt niet. Ik heb me zelden zoo goed geamuseerd." „Als je jarig bent, krijg je een hans worst." „Ach, jullie ijdele mannen! Als wij vrouwelijke hansworsten er niet wa ren, zou het een troosteloos vervelen de poppenkast worden! Heldenver- eering? Gustav, bij zooveel bewonde rende hoogachting zou ik buiten adem raken. Duikelt van tijd tot tijd maar eens over ons heen, dan zijn we voor jullie, heeren der schepping, niet meer bang, en jyllie hebt het voordeel, dat we je heldenrok afborstelen." „Adieu, Mabel." „Adieu, zwager. En zooals gezegd: onvang juffrouw Zinters in den kring van je dierbaren." „Als dat niet het zuiverste leedver maak is, dan is het „De zuiverste schoonzusterlijke lief de." „Laat me d'r uit! Anders verwissel ik de begrippen!" „Arme kerel. Ik zal zien wat ik nog voor je doen kan." „Alsjeblieft niet. Ik heb genoeg, meer dan genoeg!" Toen hij huiten was, wist hij niet of hij zich ergeren of lachen zou. Verbe terd had zijn 'bezoek den toestand in geen geval. Verbeterd? Verwarder, moeilijker, belachelijker was hij ge worden! Hoe zou hij nu nog dat ge vaarlijke, domme ding, Gretchen, 'kun nen ontvangen, nadat de mooie spot lustige vrouw daarboven in haar hel verlicht salon met hem en zijn avon tuur den spot gedreven had „Hoogfgeacbte vriend en weldoener!" Dat was om van schaamte in den grond te zinken. Gustav Wiskotten en Gretchen Zinters! Over dag! „Emilie!" „W'at wou hij, Mabel? Ik dorst van angst nauwelijks adem halen." „Ik hoop van vreugde! Verheeld je, de lieve God heeft je gebed verhoord." „Spreek niet zoo lichtzinnig. Welk gebed?" „Dat hij Gustav een heel domuien streek uit zou laten halen." „Het is toch niets ergs?" „Neen, neèn maar bovenmate dom!" Ze wierp zich in hare armen en lach te. „Stel je voor: hij, in zijn hernieuw de waardigheid van vader en opvoe der, geheel vervuld van het geluk, zij ne kinderen weer bij zich te hebben, en in de hoop verkeerend, dat de moeder het spoor der kindertjes wel dra volgen zal! En te midden van de ze moeilijk verkreigene, nog niet ge heel tot een goed einde gebrachte idyl le, waarbij hij juist plan 'heeft de plaats van godenvader weer in te ne men, komt hem een klein avontuur, het eenige van zijn onbestorven we- duwnaarschap, overvallen en verstoort zijne verheven stemming, juist nu, door de lastige herinnering aan een oogenblik van menschelijke zwak heid." „Gustav „Hij heeft eens voor vijf minuten den vroolijken meneer uit willen han gen. Deze prachtvolle, ongetemde beer. En is niettegenstaande zijne vermom ming als beer herkend geworden. Een klein meisje zou hem den ring door den neus willen trekken en hem laten dansen." „Wie?" „Juffrouw Gretchen Zinters." :<r( „Ach, lieve hemel,' zeide Êmf Wiskotten verlicht, „die is op de 01 1 milie gesteld." ,Wat? Hartje, je bent in staat ti zaak van den juisten kant te bekijke Je lacht? Emilie!" „Ja, dacht je dan", lachte EmP Wiskotten in de omarming hai? schoonzuster, „dat ik me zoo mC zonder meer door de eerste de bej* zou laten overvleugelen? Ben ik ds1 zoo leelijk? Of zoo dom? Waartoe zf5J den dan de zes maanden der scheidi goed geweest zijn? Met een half:0 zijn had hij het aan kunnen knoop 'terwijl ik er niet was. Maar nu ben ik er weer." 0 „Nu b'en jij er weer!" Mabel staarde hare schoonzus en las op haar geli v verbaasd aan, en las op haar geliz' J den humor in de waardigheid en? waardigheid in den humor. Ze hi eene vrouw in de armen ,die in in'5 bij haar achter stond. Die er naar vv langde haar examen af te kuni' leggen. „Wat denk je te doen?" „Ik zal hem toch wel moeten helpe Wordt vervolg v

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 4