ORGAAN VOOR DE G! ;NTE VELSEN 10e Jaargang J. V. V. STORMVOGELS y. i. o. s. j „OJympïa". $0. 26 Woensdag 28 Januari 1925 COURANT OFFICIEEL SPORT. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wed- trijden. STORMVOGELS I—V. O. C. 1—0 3LAÜW-W. Ill—STORMV. II 0—2 LAARLEM V—STORMV. IV 3—0 STORMVOGELS VI—E. G. K. II 4—1 i A.s. Zondag wordt gespeeld: 7. O. C.—STORMVOGELS I te 2 uur. V. F. C. II—STORMVOGELS II te 2 a. r. V. H.—STORMVOGELS III te 10 u. STORMVOGELSD. I. O. II te 12 u. Uitslagen gespeelde wedstrijden. Kennemerland IV. I. O. S. I 17 V. I. O. S. IIEendracht II 31 A.s. Zaterdag 31 Jan., vriendschap- elijke wedstrijd V. I. O. S. ITrekvo- els I, 2.30 uur. De leden worden erop attent ge laakt, dat zij op het terrein hun be wijs van lidmaatschap bij zich moeten lebben, daar anders verwijdering van jet terrein het gevolg kan zijn. Het dagelijksch bestuur der Gymnas tiek- en Athletiekvereeniging „Olym- ia" bestaat uit de heeren: H. Kroons- erg en W. A. Sparreboom. De Ver. il binnenkort zijn aangesloten bij et „K. N. G. V." en de „N. H. A. B.". ok zal worden opgericht een Gymnas- ek-ald. voor Veteranen. Heeren kun- en zich opgeven bij den heer C. F. mit, Jac. v. Ileeinskerkstraat No. 40. e oefeningsavond zal in overleg met afd. nader bepaald worden. De in-door training der Athleten is vollen gang en de heeren worden irzocht zoo veel mogelijk te komen, aar met het oog op de aanstaande edstrijden, deze avonden niet overge- agen mogen worden. Vermelden wij og dat alle oef.-avonden onder con- oie staan van den Weled. Zeergel. hr. r. v. Leeuwen, zoo zal een ieder be- •ijpen, dat bij „Olympia" alles gedaan ordt tot het verkrijgen en behouden tn een gezond lichaam. SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS—V. O. C. 1- 0. Overzicht. Er heerschte maar weinig geestdrift mdag jl. na de overwinning van .ormvogels op V. O. C. En terecht! Het iel der thuisclub was zoo ontzettend echt, dat we, hoewel we bij thuis- ed'strijden toch al niet erg verwend jn, gerust durven zeggen, dat we on- blauw-witten zóó slecht nog niet ibben zien spelen. Wat de voorhoede izielde is ons een raadsel. Het spel het binnentrio leek naar niets, denburg had zoo af en toe eens een vaarlijke bui, terwijl Asbeck het ïinige, dat hij te doen kreeg, niet ns naar behooren verrichtte. Van de _iddenlinie ging dezen middag al bij- jnder weinig kracht uit. Snoeks was 1 verre van „in", Struys kon zich, mmer genoeg, slechts ten deele ge- terwijl Haak, voor de rust vooral, eer veel te veel achter bleef, om voor voorhoede een steun te kunnen zijn. i de rust ging het iets beter. Van de cks kon Koster ons het best beko- n. Blinkhoff Jr. was niet bepaald cht, maar er lag over zijn spel iets ats. Van der Wint kreeg weer weinig doen, maar heeft 5 minuten na de st een schot zoo schitterend gestopt, we niet aarzelen hem hiervoor 1de te brengen. O. C. heeft hard gewerkt. De ver- diging bereikte hiermede, dat zij dei rrmvogelsvoorhoede vleugellam eg. De invallerdoelman verrichtte lige aardige bravourstukjes. Weber selde als rechtsback uitstekend, n de voorhoede mochten we niet veel "wachten. Toch speelde ze zeker niet chter dan die van Stormvogels. 1 Scheidsrechter Pelser had een ge- ukkelijke taak, waar beide partijen speelden. Enkele free-kick geval- ontgingen hem echter glad. De wedstrijd. Stormvogels stelde zich als volgt op: v. d. Wint Blinkhoff Jr. Koster Struys Snoeks Haak lenburg, Blinkhoff Sr., Sint, Visser, Asbeck. MIJNHARDT's Keelpijn-Tabletten 60 ct Hoest-Tabietten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten V. O. C. plaatst daar tegenover: Aartsen, v. Eb, Weidema, v. Everdin- gen, Scriwanek Bakker, v, d. Drift, v. Herwaarden Beyers Weber Nauwelijks is afgetrapt, of v. d. Drift trapt don bal naar Scriwanek, die er een stevig vaartje inzet, Koster en Haak zijn weldra voorbij gestevend en dan trapt de V. O. C.-er achter. Dan zal v. Evcrdingen het probeercn. Blink hoff Jr. stuit echter zeer solide dezen aanval en zet Oldenburg aan het werk. Deze verricht even keurig werk langs het lijntje, Bakker voorbij, Bey ers in de luren gelegd, een praehtigen voorzet, maar dan is 't gevaar gewe ken, want Bikkers heeft den bal het veld ingestomt. Eenigen tijd is nu V. O. C. het ge vaarlijkst. Aartsen heeft nog al eens vrij spel. Tot tweemaal toe schiet hij in de handen van v. d. Wint, de derde maal krijgt Scriwanek een mooie kans, die hij door hoog overschieten verknoeit. Als Visser dan een mooie kans gemist heeft, komt, nadat Bik kers een schot van Haak niet goed verwerken kan, na ecnig heen en weer getrap het eerste doelpunt, dat Pelser echter om voor ons niet te begrijpen redenen afkeurt. Vlak hierna verkeert door fraai werk van Oldenburg het V. O. C.-doel weer in gevaar. Visser schiet hard tegen den toesnellenden keeper. Den terugspringend en hal schiet Asbeck nogmaals tegen Bik kers. Een corner is het gevolg van de zen aanval, Oldenburg trapt dien hard naast. Struys blijkt dan in botsing geko men te zijn. Hij verlaat het veld om even later weer terug te keeren. Ilij kan zich echter niet geheel geven. I-Iet spel gaat nu vrij gelijk op, maar 't, staat op een laag peil. Sint en Blink hoff Sr. presteeron1 niet veel. Visser pro beert zich er nog wel eens door hoen te wringen, maar het lukt hem slechts éénmaal. Zijn schot komt tegen Bik kers. Thans schiet Sint den terug- springenden bal in, weer tegen Bik kers. Tegen het einde van de eerste helft., gaat de V. O. C.-rechterwing zich we ren. Scriwanek geeft Weidema een schitterende kans. Alleen voor V. d. Wint staande schiet hij echter ver naast. Een tweede voorzet van rechts komt bij Aartsen, wiens hard schot te gen Blinkhoff Jr. afstuit. Dan is het rusten. Na de hervatting blijkt V. O. C. met grootsche plannen bezield. Zij dringt Stormvogels terug, zoo zelfs, dat As beck een handje gaat helpen. Hij plaatst den bal keurig voor het Storm vogels-doel, even gaat het leder heen en weer en dan schiet Van Everdin- gen hard in den hoek. Op hetzelfde mo ment laat v. d. Wint zich echter met een elegante zwaai vallen en voorkomt een zeker doelpunt. Dit fraaie stukje keeperswerk inspireert Oldenburg tot een snellen rush. Ook zijn voorzet is zuiver, Visser snelt toe, bedenkt zich niet, schiet hard, doch ziet zijn schot juist langs de paal gaan. Stormvogels gaat nu werkelijk iets beter spelen en domineert. Blinkhoff Sr. is er echter hopeloos uit. Alleen met zijn hoofd in letterlijken zin dan doet hij eenige goede dingen. Ook Sint kan er maar niet inkomen. Dit gevoegd bij het feit, dat Beyers, v. de Drift en Weber geen krimp geven, en ook Bikkers eenige malen fraai werk verricht, is oorzaak, dat het voornaamste resultaat slechts een aantal corners is. Een dezer weet Kos ter netjes vlak langs de paal in te kop pen (1—0). V. O. C. geeft zich nog niet gewonnen Een misverstand in de Stormv.-achter- hoede levert bijna een doelpunt op. Een voorzet van links vangt v. d. Wint en een voorzet van rechts weet Blink hoff Jr. keurig te onderscheppen. Maar dan is Stormvogels, hoewel geenszins fraai spelend, weer in den aanval. We aanschouwen vele misluk te aanvallen, en noteeren een mooi schot van Sint, dat Bikkers even fraai stopt, een kopbal van Blinkhoff Sr, die eenzelfde lot ondergaat, en een kopbal van Visser, die via een V. O. C.- knie het veld weer inspringt. Ook een serie hoekschoppen leveren geen re sultaat op. In de laatste minuut nog een uitval van V. O. C., waarbij Van Eb een voorzet van Scriwanek over schiet en dan is gelukkig 't einde daar. Stormvogels, Zondag a.s. beter aan pakken. STORMVELD—H. S. V. Zondag 1.1. behaalde de Velser- oordsche Voetbal vereer'iging „Storrn- veld" (3e kl. IJ. V. B.) een zwaar be vochten zege op „H. S. V." (Haarlem, le kl. H. V. B.), om den Stads-Editie- beker. De uitslag was 31. Door deze over winning komt Stormveld in de 3de ronde, waarin zij Spaardam I of Spaarnevogels I zai ontmoeten. Zaterdagmiddagcompetitie. Geheel tegen verwachting behaal den beide uitspelende elftallen spre kende overwinningen. Sloeg V. I. O. S. in Heemstede Kennemerland met 71, Trekvogels wist een 40 overwinning op Ulysses II te behalen. Over de wedstrijden het volgende: Kennemerland wint den toss zoodat v. d. Velde voor V. I. O. S., dat met een invaller voor v. d. Pijl speelt, aftrapt. Het terrein is, vooral voor de beide doelen, erg modderig, hetgeen zeer hin derlijk voor de spelers is. De eerste aanvallen zijn voor V. I. 0. S. en al dadelijk ontstaan er eenige gevaarlijke momenten voor het Kenne- merland-doel. Dan komt Kenncmer land los maar vindt de achterhoede op haar post. Zij weet. het dan ook voorloopig niet verder dan de backs te brengen. Het spel verplaatst zich, on danks den toestand vanhet terrein, vrij snel. Vooral de voorhoede van V. 1. S. verricht aardig werk. Eenige goede schoten weet de keeper op keu rige wijze uit zijn doel te houden. Aan de andere zijde verricht v. d. Kuil het weinige werk naar behooren. Een fraai schot van v. Esch weet hij op niet minder fraaie wijze te stoppon. Dan komt eindelijk het eerste (loei punt, als v. d. Plas hard inschiet ei: de linksback slechts ten koste van penal ty kon redden. Deze wordt onhoud baar ingezet 10. Spoedig maakt Ken nemerland gelijk, als v. Esch een schot inzendt, dat door een der achterspclers van richting wordt veranderd 11. Vinnig hard wordt er nu om de leiding gestreden. Beurtelings zijn beide doe len in gevaar, totdat tenslotte v. d. Vel de aan de onzekerheid 'n einde maakt en met. een harden schuiver V. I. O. S. de leiding geeft 21. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de thee is V. I. O. S. direct in de meerderheid en al gauw maakt Wim, als hij een voorzet van v. d. Plas ineens in het net schiet, het derde doelpunt, spoedig gevolgd door een vierde. Kennemerland is nu een geslagen elftal. Wel probeert Hei mig het spel te forceeren door in de voorhoede te gaan spelen, maar dit brengt niet de gewenschte verbetering cn geleidelijk aan weten Meyboom en v. d. Velde de score tot 71 op te voe ren. De heer Hartman leidde dezen wedstrijd op correcte wijze. Trekvogels, dat met een invaller- doelman uitkwam heeft een goeden wedstrijd gespeeld. Na een 20 min. spelens weet Muller met een keihard schot zijn club de leiding te geven, even later gevolgd door een fraaien goal van v. Gelder. Ulysses wendt alle pogingen aan om den achterstand te verkleinen, maar de achterhoede van Trekvogels met B. v. Gelder aan het hoofd weet van geen wijken. Rust gaat alzoo in met een 20 voorsprong der IJmuidenaren. Na de rust ont spint zich dadelijk een vinnige strijd. Bij eon aanval van Trekvogels scoort Vos voor de derde maal, terwijl v. Gel der Sr. hier nog een vierde doelpunt aan toevoegt. Ulysses probeert nu om minstens de eer te redden en gaat met 6 man in de voorhoede spelen. Trekvogels, waar van de spelers zichtbaar vermoeid raken, houdt echter stand. Vooral Zwart en Doevendans verdedigen op zoodanige wijze, dat bij het einde de stand nog 4—0 was. Uitblinkers waren bij Trekvogels Zwart en B. v. Gelder. A.s. Zaterdag wordt op het V. I. O. S.-terrein een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen V. I. O. S. I en Trekvogels I. INGEZONDEN. schipper voor de firma Groen, bij de- Buiten verantwoordelijkheid der Redactie ze reederij in dienst trad. Daar bekend is dat Oldenburg in hoog aanzien staat, niet alleen bij de patroons, maar Heijermans-avond. In verband met de annonce in dit blad van een Ileijermans-herdenkings- avond op Vrijdag 30 Januari a.s. in het Thalia-Theater, waarbij het tooneel- gezelschap van Louis de Vries een op voering zal geven van Ghetto, deelt het Heijermans-Comité mede, dat deze opvoering niets te maken heeft met de voorbereidingen van het Comité om hier een Heijermans-herdenkings- avond te organiseeren, waarbij „Op Hoop van Zegen" zal worden opgevoerd cn waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het Heijermans-fonds lot steun van de weduwe en kinderen. Met de voorstelling van a.s. Vrijdag avond heeft het Comité niets uitstaan de. Het Heijermans-Comité. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. In Februari zal IJmuidens Man nenkoor, directeur de heer N. Gonlag, weder een concert geven. Op dit con cert zal worden uitgevoerd het groote koorwerk „De Stalboef" van N. H. Andriessen. De Stalboef is een der baladen uit Kennemerland van W. J. Hofdijk en houdt in een romantische episode uit de historie van hot oude slot Bredoro- do te Santpoort. Zeer levendig wist Hofdijk deze ridderverhalen te schet sen cn de componist Andriessen moet er uitnemend in geslaagd zijn hierop illustratieve muziek te schrijven. Af wisselend hooren wij het koor, Heer Reynout en zijn vrouw Joanna en den stalboef. Ons wacht dus in Februari een mooi- en avond, te interessanter, omdat deze oude historie zich verplaatst in Bree- roo's oude slot en een stukje van het leven der middeleeuwen voor ons op licht. Zondag werd door de politie uit Amsterdam aan het bureau alhier ge bracht de minderjarige M. D. van hier. Deze was naar Amsterdam geloopen en had het voornemen om naar Zwolle te gaan. In Amsterdam moe gevonden meldde hij zich daar bij de politie aan voor nachtverblijf, waarop de Amster damsche politie hem weer terugbracht naar hier, waar hij weer onder de hoede zijner ouders werd gesteld. Vrijdag werd in de Kanaalstraat een melkwagontje van J. V. aangere den door «een autobus, bestuurd door J. G. Het melkwagentje ging onderst boven, waardoor 70 liter melk en een partijtje eieren verloren ging. Het was een samenloop van omstan digheden en feitelijk had niemand schuld aan het ongeval. Zaterdagmiddag bleek dat de af rastering rondom een ijsfabriek aan de Visschershaven onder stroom stond. Daar dit gevaar leverde voor voorbij gangers en vooral voor spelenden kin deren, stelde de politie een onderzoek in. Men meende eerst ook met sabo tage te doen te hebben, maar later kwam uit dat een vergissing de oor zaak was van het euvel en spoedig was toen alles verholpen. Communistische Partij. Deze week werd definitief een afdee ling van de Communistische Partij op gericht. Een afdeelings-bestuur werd gekozen waarvan de heer G. van Nieuwkoop, Zanderstraat 1 te Velser- oord, het secretaritaat waarneemt, Naar wij vernemen ligt het in de be doeling binnenkort nog een openbare vergadering uit te schrijven, terwijl men voorts geregeld met „De Tribune" gaat colporteeren. Maandagmiddag vergaderden al hier de kleine reeders, die thans defi nitief tot oprichting eener vereeniging besloten. De statuten dezer organisatie werden behandeld en vastgesteld. Het bestuur is samengesteld uit de heeren: D. Horn, voorzitter; G. Prins, secretaris; J. R. Kühn, penning meester, en J. v. d. Made, E. de Groot, K. Schol en W. Loendersloot. Zilveren jubileum. Het zal 16 Februari a.s. 25 jaar gele- schepen binnen waren, den zijn dat de heer J. Oldenburg, wal-1 nog vergrootten. ook bij collega's en ondergeschikten, zal het hem zeker bij zijn jubileum niet aan belangstelling ontbreken. De loonovereenkomst met de kleine reeders. Het bestuur der vereeniging van kleine reeders heeft een schrijven ge richt aan de arbeidersorganisaties, waarin de oprienting der vereeniging wordt medegedeeld. Daar de termijn, gedurende welke de arbeids-overeenkomst met deze reeders van kracht is, ten einde loopt, heeft het bestuur de besturen der or ganisaties uitgenoodigd voor een con ferentie op a.s. Donderdag 29 Januari. Patrimonium. De afdeeling van het Ned. Chr. Werklieden Verbond „Patrimonium" viert deze week haar jaarfeest. In ver band daarmede wilde men de kinderen der leden een feestje aanbieden. Deze waren daartoe Maandagmiddag bij eengekomen, zoodat het gebouw Irene geheel vol was. Daar werden lichtbeel den vertoond en geschiedenissen ver teld. Tenslotte ontvingen allen nog een kleine versnapering. De stoomtrawler Timor Y.M. 491, van de Oceaan Visscherij Maatschap pij ging Zaterdag, na de opheffing dor staking, naar zee. Toen men eenige uren buitengaals was, bemerkte men dat het water in het voorschip stroomde. Wellicht zijn enkele nagels gesprongen waardoor het schip, toen het begon te werken, lek raakte. De trawler keerde in de haven terug en werd Maandag in het dok opgeno men ter onderzoek en reparatie. Maandagavond hebben eenige be schonken personen het den autobus houder H nogal lastig gemaakt. Een van hen gooide een ruit van de auto bus in en ging toen aan den haai. De politie heeft twee andere beschonken personen uit de autobus verwijderd. Den andere is zij op het spoor. Het was Maandag en gisteren een geweldige drukte met het vertrek der stoomtrawlers. Er waren vele honder den gekomen om een plaats op de schepen te bemachtigen. Natuurlijk kunnen niet alle schepen tegelijk ver trekken en Maandag gingen er 40 stoomtrawlers naar zee. Men begrijpt dat de zeelieden niet weder naar Eg- mond, Katwijk of Scheveningen terug keerden en daar alle logementen over vol waren, meldden zich 's avonds wel 50 mannen bij de politie aan voor nachtverblijf. Natuurlijk is het politie bureau niet op zulk een groot aantal gasten ingericht. De politie heeft de mannen echter alhier en te Velseroord in verwarmde lokalen ondergebracht- De visscherij herleeft. Ze zijn weer voorbij, die benauwen de, stille weken, dat het aan den kant zoo rustig was alsof een winterslaap was ingetreden. Als bij tooverslag veranderde het tooneel sinds Vrijdagavond, nadat de vrede gesloten was. Schepen werden verhaald, de benoo- digdheden aan boord gebracht cn de machines op stoom gebracht. Vooral de kleinere en middelgroote reederijen maakten spoed en het gelukte ze reeds Zaterdag een flink getal booten te doen vertrekken. De drie groote maatschappijen, te vens bedacht op eenige verdeeling van de markt over verschillende dagen bij het binnenkomen, gingen rustiger aan het werk. Wel werden de zware kettin gen, waaraan de booten gemeerd la gen, verwijderd en de volgorde van vertrek bepaald, maar er ging niets naar zee, zoodat Zondag wel achteraan in de haven eenige ruimte was geko men, maar verder naar voren, bij de Praxis, Marezaton en V. E. M. lagen de schepen nog in rijen achter elkan der, als een groot kluwen. De groote dag was bepaald op Maan dag, zoowel voor reederijen als voor de bemanning. Daarbij kwam dat dien dag ook buitengewoon veel varende die de drukte

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1