■Jmuider Courersf JJ. V. V. STORMVOGELS V. I. O. s. Woensdag 18 Februari 1925. 2e blad. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wed strijden: E. D. O.—STORMVOGELS I 2—2 E. D. O. Ill—STORMVOGELS III 2—1 SPAARNDAM II—STORMV. V 3—2 STORMV. VI—KENNEMERS VI 4—2 Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld: EXCELSIOR—STORMVOGELS op Spartaterrein. V. V. H. II—STORMV. IV te 10 uur. STORMV. V—SPAARNEV. te 12 uur. SPORT. VOETBAL. E. D. O.—STORMVOGELS 2—2. Overzicht. De Stormvogels hebben Zondag ge toond', dat van constant spel hunner zijds slecht gesproken kan worden. Na den prachtigen wedstrijd tegen Ajax, hebben zij tegen E. D. O. een spelletje gedemonstreerd, dat daar in de verste verte niet bij haalde. Er was geen linkerwing, geen rec.hterwing, geen half-backlinie wel een rechts binnen en een rechtsbuiten, ja, deze laatste eigenlijk ook niet eens, wel een linksbinnen en een linksbuiten, wel drie halfbacks enz. Alle eenheid ont brak echter. De eenige, die slechts zichzelf was, was v. d. Wint. Voeg daarbij, dat E. D. O. al evenmin een grootschen indruk op ons heeft ge maakt enkele uitzonderingen daar gelaten dan is het te begrijpen, dat het talrijke publiek weinig waar voor zijn geld heeft gehad. Eerlijkheidshalve moeten we er bij voegen, dat het ons voorkomt, dat op het E. D. O.-terrein niet ^makkelijk een fraaie strijd kan gespeeld worden. Daarvoor is het te klein, zoodat de spelers te dicht op elkaar staan. Ook in dit opzicht had deze wedstrijd voor de eerste klas N. V. B. meer van een partijtje voetbal voor een der derde klassen van den Ilaarl. Voetbalbond. Alles op rekening van dit kleine veld schuiven gaat echter niet op. Er werden door de Stormvogels groote technische fouten gemaakt we wij zen o.a. op het geringe verband tus- schen de vleugelhalfbacks en de backs, terwijl bij enkele spelers zelfs een gebrek aan- enthusiasme viel waar te nemen. Onverantwoordelijk was het, toen Visser kort voor het eind Stormvogels de leiding hergeven had, een deel der verdediging te ver opdrong, terwijl men wist, dat de Stormvogels-defensie niet ergf safe was. De gelijkmaker was er het ge volg van. Hierboven schreven we, dat E.D.O.'s spel al evenmin een grootschen indruk op ons had gemaakt. De eerlijkheid gebiedt ons evenwel al weer te ver melden, dat het spel der Haarlemmers toch beter was dan dat der Stormvo gels. Hun verdediging vormde meer één geheel, terwijl ook het spel der voorhoede beter was. De geheel uit invallers bestaande rechterwing had na de rust vooral regelmatig vrij spel, wel een bewijs dat het spel van dat deel der St.-verdediging niet bijster sterk was. Perukel Jr. toonde enkele malen aardige staaltjes van handig heid. De scheidsrechter was de wedstrijd te machtig. Hij gaf vaak de vreemd ste beslissingen. De wedstrijd werd gespeeld tusschen •de volgende elftallen: Nijgh Kuil Boeree Perukel Sr., v. d. Laan Sr., v/d. Laan Jr. Zwart, v. d. Mark, Steffens, Perukel Jr., Spoor. Asbeck, Visser, Sint, Blinkhoff Sr., Oldenburg Haak Snoeks Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint Bij E. D. O. werd v. d. Mark al spoe- dig vervangen, waarna Zwart rechts, binnen en Corsten rechtsbuiten ging spelen. De rechtsbinnen Tanis onh brak. Het begin geeft niet veel fraais te zien. De Stormvogels hebben het ge ducht met het kleine veld te kwaad, Elke- center wordt door de E.D.O.-ver- dediging .onderschept. De wedstrijd is nog weinig enthusiast. Alles gaat even langzaam. Het eerste mooie staaltje voetbal vertoont Perukel Jr. Hij pas seert uiterst gemakkelijk de Stormvo gels-verdediging, komt alleen voor v. d. Wint, maar faalt dan met schieten. Kort daarna heeft Stormvogels succes. Visser en Blinkhoff Sr. werkeh samen den bal in het net. Van den Ende fluit echter. We denken, dat hij „hands" bij één der Stormvogels heeft geconsta teerd, doch het blijkt, dat hij een overtreding bij E. D. O. heeft gezien, waarom hij Stormvogels een penalty toekent. Struys schiet regelrecht op Nijgh af. Den terugspringendcn bal schiet hij tegen de lat, waarna een heftige scrimmage voor het E. D. O.- doel volgt, waaruit de Haarlemmers tenslotte zegevierend te voorschijn ko men. We genieten nog altijd van een wei nig hoogstaand spelletje. De Stormvo- gels-halfbacks, in 't bijzonder Snoeks, worden herhaaldelijk gepasseerd en steunt de voorhoede slecht. Na een missen van Snoeks en Haak schiet Zwart hard in, maar v. d. Wint is sa fe. In de Stormvogels-voorhoede pres teert de rechterwing niets. Oldenburg doet hiervoor zelfs in 't geheel geen moeite. Visser is nog cle beste van het quintet, hoewel hij in Kuil geen pret-' tigen tegenstander heeft. Uit een voorzet van Asbeck weet hij Stormvo gels de leiding te geven (01). Perukel Jr. r>asseert vervolgens in zijn eentje Koster en Blinkhoff Jr. fraai, maar, alleen voor v. d. Wint staande, schiet hij naast. Van der Wint krijgt nu nog eenige felle scho ten te stoppen, maar hij weert zich geducht. Rust 01. Na de rust krijgt Spoor al spoedig een vrije trap te nemen, welke v. d. Wint stopt. E.D.O. is er nu wat beter in, maar Stormvogels knoeit er lustig op los. Van de half-backs gaat abso luut niets uit. De E. D. O.-rechterwing heeft voortdurend vrij spel, zoodat het Stormv.-doel nog al eens in gevaar verkeert. Een corner schiet Zwart in eens naast. I-Iaak redt een paar maal op het juiste moment. Een aanval Visser-Asbeck brengt even wat leven in de brouwerij. As beck zet goed voor, maar er is nie mand bij om den voorzet te benutten. Even later krijgt Blinkhoff Sr. een vrije trap te nemen, als Boeree Visser in den rug springt. Nijgh stopt even wel het harde schot. Na eenige ver- geèfsche aanvallen komt dan eindelijk de gelijkmaker, als de geheel vrij staande Corsten den bal langs v. d. Wint trapt (11) Nog schudt dit Stormvogels niet vol doende wakker. In 't volgend .oogen- blik krijgt E. D. O. alweer een pracht kans, maar als door een wonder ont snapt het Stormvogels-doel. Goed werk van AsbeckVisser besluit Vis ser met een kopbal, welke corner wordt gewerkt. Deze wordt keurig door Blinkhoff Jr. ingekopt, maar er niet minder fraai door een der E.D.O.- verdëdigers 'uitgekopt. We denken reeds, dat de stand 11 zal blijven, als Oldenburg, die mid- voor is gaan spelen. Visser een goeden center geeft. Deze rent, ondanks een poging van den niet zeer fair spelen den Kuil om hem te laten vallen, op Nijgh af en doelpunt fraai (21). In plaats van nu een „mannetje" in de verdediging te halen, dringt de Storm vogelsverdediging zelfs op met het ge volg dat E. D. O., nadat v. d. Wint een paar maal prachtig gered heeft, door Steffens gelijk maakt (22). Nauwe lijks is afgetrapt of v. d. Ende kondigt het einde aan. KAMPIOENWEDSTRIJDEN! IJmuiden 26 April3 Mei 1925. Inzenders van volledige elftallen van onze voetbalplaatjes der volgende clubs: Stormvogels - R.G.H. - E.D.Q. Z.F.G., kunnen deelnemen aan den volgenden wedstrijd, welke zal staan onder con trole van een neutraal scheidsrechter. Wij loven uit: Een complete VOETBALUITRUSTING voor één speler in gewensciite club* kleur of naar keuze f 20.—. aan de(n)gene, die ons in de week hierbovengenoemd het grootste aantal volldeige elftallen photo's, verpakt in onze artikelen, instuurt Opzending moet in gesloten couvert geschieden met vermelding buitenop in de-linkerbovenhoek: KAMPIOEN April 1925. Inzenders ontvangen hun plaatjes weer terug, ze blijven voor de cadeau- lijsten geldig! Zeepfabriek, IJmuiden. Adv. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen gespeelde wedstrijden: H. S. M.— V. I. O: S. I 2—3. V. I. O. S. II—Vitesse 3—1. Voor a.s. Zaterdag 21 Februari is vastgesteld: V. I. O. S. I—Eendracht I 3 uur. G. F. C. II— V. I. O. S. II 3 uur. Vertrek 2e elftal 2 uur 15. Zaterdagmiddag-voetbal. V. I. O. S. I ontvangt Eendracht I uit Velscn, daar deze over eenige goede krachten beschikt, verwachten wij een aardigen wedstrijd. V. O. S. II gaat naar G. F. C. II waar zij 't niet gemakkelijk zullen heb ben, thuis werd met 21 verloren maar alls alle zeilen bijgezet worden achten wij de reserves van V. T. O. S. wel in staat.- om één puntje mee naar IJmuiden te nemen. Trekvogels is vrij. Zaterdagmiddag-competitie. Trekvogels wist G. F. C. II een 52 nederlaag toe te brengen wat haar dicht bij het kampioenschap brengt. V. I. O. S. II won met 31 van Vi tesse en V. I. O. S. I sloeg in een vriendsohappelijken wedstrijd H.S.M. met 32. Over de wedstrijden het volgende. V. I. O. S. wint den toss en TI. S. M. doet den eersten aanval, het blijkt dat deze over een flinke voorhoede be- beschikt. en al spoedig wordt de in valler doelman „John" aan den tand gevoeld wat hem goed afgaat. Het spel verplaatst zich ondanks de.gladheid van het terrein zeer snel, beurtelings zijn beide doelen in gevaar, eens schiet v. d. Velde keihard tegen de bovenlat terwijl een oogenblik later John slechts ten koste van corner kan red den. V. I. O. S. maakt het eerste doelpunt als Wim in een lastige positie op doel schiet en de keeper het nakijken geeft. Even later maakt hij het tweede doelpunt, uit een voorzet van rechts. IT. S. M. kom nu iets in de meerderheid maar de achterhoede van V. I. O. S. bezweert voorloopig alle gevaar totdat de midvoor hard inschiet, John valt maai- blijft in de modder steken en het is 2—1. Spoedig hierna is het rust. Na de thee weet TI. S. M. direct gelijk te maken. We krijgen nu een aardige wedstrijd te zien, v. d. Plas kopt een- door v. d. Velde tegen de staander ge schoten bal net naast, aan de andere zijde probeert de midvoor het met eenige verre schoten. We denken reeds aan een gelijk spel als Wim de hat trick verricht door met een fraai schot het winnende doelpunt te maken. Kort hierop blaast de scheidsrechter voor het laatst in deze fraai gespeelden wed strijd. V. I. O. S. II speelde een competitie wedstrijd. v. d. Pol weet met een ver boogschot de keeper te verrassen, Vi tesse maakt hierna gelijk waarna v. d. Pol en Westerhuis elk nog eenmaal het vijandelijk doel doorboren. Met deze stand komt de rust 3l. Na de hervatting vlot net niei. erg in de V. I. O. S.-voorhoede. v. d. Steen schiet voor open doel hard naast, terwijl de Koning in dezelfde positie staande hoog over schiet. Gedoelpunt wordt er niet meer zoodat deze op vriendschap pelijke wijze gespeelden wedstrijd ein digde in een overwinning dei- thuis club. De heer Hoogendijk leidde op correcte wijze. Trekvogels sloeg haar ernstigste mededingster voor het kampioenschap met 52. De gasten nemen de leiding als een van ver ingeschoten bal de keeper ver rast, Muller weet dan gelijk te maken. Er wordt van beide zijden slecht ge speeld en wordt doelloos heen en weer getrapt. Het gelukt G. F. C. om nog eens de leiding te nemen met welke stand rust intreedt. Na de rust gaat het met de thuisclub heter. G. F. C. II schijnt voor do rust al haar kruit ver schoten te hebben. Muller weet nog tweemaal het net te vinden en als bij een do el worsteling, ontstaan uit een vrije trap de hal bij Muller komt, trapt hij deze in het eenigste vrije gaatje en maakt hiermede zijn eerste doelpunt voor Trekvogels. Nog tweemaal wordt gedoelpunt en als de scheidsrechter voor het laatst fluit heeft de thuisclub met 52 gewonnen. Daar de aangewezen scheidsrechter niet was opgekomen berustte de lei ding bij v. d. Kuil. V. S. V.—HELDER. Als scheidsrechter Ophuizen begin nen blaast, stellen beide elftallen zich volledig op. Er ontwikkelt zich spoe dig een vlug, gelijk opgaand spel, zoo dat beide keepers nog al eens hande lend op moeten treden. Maar door ze nuwachtigheid der spelers gaan vele goede kansen verloren. Eenige corners op het Helderdoel, welke goed worden voorgezet, leveren niets op. Eindelijk denken wij Helder te zien doelpunten, maar van Zutphen weet het gevaar te bezweren, door nog net even voor de doellijn het leder weg te werpen. Nu gaat het weder op het Helder-doel af, maar niets mag baten. Met blanken stand gaat de rust in. Na de rust speelt V. S. V. van wind af en het is dan ook een oogenblik, of V. S. V. zal nu wel de meerdere zijn. Helder zet nu nog eens extra de tan den op elkaar, daar hij een nederlaag de kampioenskans kleiner zou wor den. Het is dan ook 'tot 2 maal toe, dat de staander V. ;S. V. te hulp komt, door zekere doelpunten te voorkomen. Ein delijk gaat de V. S. V.-voorhoede, goed samenspelend op het Helder-docl af j en van Heijst weet, geholpen door de paal, V. S. V. de leiding te geven. 10. Alhoewel dit een groolc teleurstel ling voor Helder Is, laat zij dit toch niet blijken en speelt moedig voort. Zelf krijgt de V. S. V. veste een ware belegering te doorstaan, maar Ter- horst en van Zutphen zijn in schitte rende conditie, zenden alles retour en weten van geen wijken. Daar de tijd gaande weg verstrijkt, wordt, van bei de zijden er alles op gezet. Vooral Hel der spant zich geducht in, om alsnog den gelijkmaker te krijgen, maar niets mag baten. Als de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft V. S. V. zijn eerste overwinning op een der Heldcr- sche club's behaald, niettegenstaande een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Scheidsrechter Ophuizen leidde naar ieders genoegen. Overzicht. Hiermede moeten wij opmerken dat de achterhoede wederom een zeer goe den indruk hoeft gemaakt met van Zutphen als uitblinker. Pieterman, welke ook goed werkt, zagen wij maar liever in de voorhoede, 't. Midden trio was goed. Griekspoor moet nog wat heter zijn buitenman in de gaten hou den. Maar in de voorhoede daar was heele maal geen verband in, laten de ze spelers toch loeren dat zij het niet alleen kunnen doen. (Kijk naar de voorhoede van Helder). Daar V. S. V. over zeer snelle vleugelspelers be schikt, moet de bal daar meer naar toe geplaatst worden. Zeer zeker had V. S. V. dan meer overwinningen ge hoekt. Maar als deze voorhoede, vooral het 'binnen-trio zoo door gaat, zal do druk op de achterhoede steeds te zwaar on de kansen voor kampioen zeer klein zijn. Daarom, V. S. V.'ers, laat ons de eerstvolgende wedstrijden eens zien of ge ook een mooi samen spelende voorhoede in 't veld kunt brengen, die met. de leuze bezield is, indertijd door den heer van Tilburg den Verecniging aangeboden: „Waar een wil is, is een weg". - Van de zijde van V. S. V. schrijft men: Aangaande de lasterbrieven, gepu bliceerd in verschillende bladen, over het misdadige spel der V. S. V.'ers in den wedstrijd HortusV. S. V. en on derteekend door den heer Bier, speler van Helder, heeft deze onder getuigen verklaard, dat door hem zoo'n schrij ven nooit is ingediend. Bovengenoem de heer heeft zijn verontwaardiging hierover uitgesproken en zal alsnog de Vereeniging Hortus voor dit schrij ven onder valschen naam aansprake lijk stellen. Wederom voor de Stad-Editie be ker spelende, behaalde Stormveld Zondag een 6—0 overwinning op Spaarnestad I (2e kl. TI. v. B.). Stormveld is door deze overwinning in de demi-finale geplaatst en zal waarschijnlijk tegen Haarlem III moe ten kampen. Daar Stormveld zich ook in de vorige twee wedstrijden van zijn goede zijde heeft laten kennen is het niet onmogelijk dat zij de finale zal bereiken. „Good luck", Stormveld. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN R.-Kath. Kies-vereeniging. De R.-Kath. Kiesvereeniging hield Donderdagavond een algemeene ver gadering. Om half negen opende de voorzitter met gebed en heette allen hartelijk welkom. De notulen werden goedgekeurd, waarna de heer Pinxter een uitvoerig verslag uitbracht van de beide laatste vergaderingen van de „R.K. Kamer Centrale Haarlem". Daarna had de voorloopige aanwij zing van candidaten voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer plaats, De voorzitter las eerst art. 9 van het Kiesreglement voor. Verschillende candidaten werden er genoemd en daar het aantal grooter was dan vijf, moest er gestemd wor den. De uitslag was als volgt: No. 1. Mr Bomans; No. 2. G. Bulten; No. 3. Mevr. BronsveldVitringa; No. 4. Chris Jansen; No. 5 L. F.'Guit,. Bij de rondvraag deed de heer Neve een voorstel om in plaats van afschaf fing tot uitbreiding der Staatsloterij over te gaan. Nadat nog enkele vragen van plaat selijken aard waren afgehandeld, werd de vergadering met gebed gesloten. N. III. Ct. Het nieuwe R.K. Vereenigingsgebouw. In de N. Ilaarl. Courant vonden wc over de inwijding van het nieuwe R.K. Vereenigingsgebouw op j.l. Vrijdag avond, het volgende verslag: Aan den voet van de duinen is, in de Mahustraat het R.K. Vereenigings gebouw verrezen. Het is eon keurig werk van don ar chitect van der Meer uit Rotterdam on de aannemersfirma van Geldrop uit. IJmuiden. De mooie ruime zaal biedt plaats aan 300 bezoekers. Een tooncel is ingericht op de meest practische wijze, terwijl een wel-ingerichte cabi ne, het gebouw voor bioscoop-theater uitstekend geschikt maakt. Na hard werken van eenige jaren is het gebouw tot, stand gekomen. De Z.Eerw. Pastoor B. J. Lasance, de ini tiatief-nemer, en ongetwijfeld ook de stuwkracht cn voornaamste werker, heeft Vrijdag de kroon op het werk gezet door het gebouw plechtig in te zegenen en de intronisatie te verrich ten. Ijverig bijgestaan door het kerkbe stuur, de heeren Hopman, Verkade en v. d. Meer, welke laatste sinds eenige" dagen is vervangen door den heer Zwager, en het comité van beheer, de heeren Verkade, Dekkers,- Osondorp, Hin, Kneppel en v. d. Meij, heeft de pastoor het gebouw kunnen stichten, dank zij ook de medewerking van al le parochianen, die nu met. recht hun vereenigingsgebouw bezitten. Dank zij de vele practische raadge vingen van den heer Jos. de Lobel uit Haarlem, en de fraaie décors, »ver- vaardigd door den heer Mossinkhof uit Haarlem, bezit het gebouw een tooneel, waarvan men heel voel nuf. zal hebben. Wij kunnen Roomsch IJmuiden mét dit gebouw geluk wenschen. Een avond, die de katholieken van IJmuiden nooit zullen vergeten, werd de avond van de plechtige opening. Wat hebben vooral de Eerw. Zusters zich een moeiten getroost om bij deze gebeurtenis zooveel mogelijk effect te bereiken. Wat een geduld hebben de zusters aan den dag moeten leggen om de kleinen de tableaux in te stu- deeren, die zoo'n sucecs hadden. 'De Eerw. Zusters zijn door het suc ces zeer zeker ruimschoots beloond voor haar zorgen. Ook 't zangkoor van dé parochie heeft een aandeel gehad in 't welslagen van den avond. Het voerde onder de bekwame leiding van dén heer Jonker enkele keurige num mers uit. -v Ook het welbekende strijkje „Cres cendo", onder leiding van den heer Hin, dat. al zoovele malen belanglooze medewerking heeft verleend, ontbrak niet op het appèl en luisterde den avond met vroolijke muziek op. De plechtigheden begonnen met een Lof, dat om 7 uur in de parochiekerk werd gecelebreerd door den Zeereerw. Pastoor B. J. Lasance met assistentie van den Wel.Eerw. Pater Joachim van h|et Gezelschap van de H.H. ITartcn te Ginneken en den Weleerw. Pater Vica- rius van Velseroord. 1 Door den Weleerw. Pater Joachim werd onder 't Lof een korte toespraak gehouden waarin Z.Eerw. aanspoorde tot een groote toewijding tot het God delijk hart. Na 't Lof trok men naar 't vereeni gingsgebouw, waar alle katholieke vereenigingen van IJmuiden verte genwoordigd waren. Bovendien waren aanwezig naast verschillende heeren Geestelijken, de heer Handgraaf wet houder, namens B. en W. van Velsen, de heer de Ridder, commissaris van politie te Velsen, de heeren Nijssen, jjlaas en Zwanenburg, leden der ka tholieke raadsfractie, het kerkbestuur én de commissie van beheer, de archi- tject en de aannemer. In zijn openingswoord heette de ^eereerw. heer Pastoor allen hartelijk yvelkom, in 't hijzonder de hiervoor ge noemde autoriteiten, 't Was spr. een waar genoegen en groote vreugde om het eerste woord te mogen spreken in 't keurige nieuwe gebouw. Ruim 3V2 jaar geleden dacht spr. over de stich ting van een vereenigingsgebouw. 't Bleef niet bij denken, maar spoedig werd het eerste steentje gelegd voor 't groote werk- dat thans werd bekroond. Spr. wees op het nut van het vereeni gingsgebouw. Vermaak en genoegen zij u van harte gegund. U kent allen Roomsche blijdschap. De ontspanning moet altijd zijn in overeenstemming met onze beginselen. Spr. zag om zich heen groeien de ge varen van slechte theaters en voorstel lingen en hiertegen moest een dam op geworpen worden. Het gebouw is ge sticht om echte Roomsche blijdschap te bevorderen, om het Roomsche leven inniger te doen zijn en ons echt Roomsch te voelen. Als ik alleen voor de taak had ge staan, aldus spr., had het gebouw nooit tot stand gekomen. Op de eerste plaats wil spr. vanavond hulde bren gen aan de ijverige medewerkers voor hun stoeren arbeid, door hen verricht, voornamelijk het kerkbestuur en het comité van beheer. Spr. brengt allen dank die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van het gebouw en noemt daarbij speciaal, het gemeente bestuur, architect, en aannemer en de heer Lachel en Massinkhof. Tenslotte zegt spr. dat alle dank moet worden teruggebracht op Hem,

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5