Ümutder Courant Woensdag 25 Februari 1925. 2e blad. OFFICIEEL. BELANGRIJK. Inschrijving van nieuwe leerlingen op de Openbare Lagere Scholen. In verband niet het besluit van den gemeenteraad, waarbij de regeling van de inschrijving der leerlingen en hun ne plaatsing op de openbare lagere scholen is gesteld in handen van bur gemeester en wethouders, wordt het volgende ter kennis van belanghebben den gebracht. De inschrijving van nieuwe leerlin gen voor de openbare lagere scholen B, C, D, E, F, G en H, moet geschieden vóór 14 Maart a.s., onder overlegging van een geboortebewijs of trouwboekje en opgave van woonplaats, straat en huisnummer. De leerlingen moeten op 1 April 1925 den leeftijd van 5x/2 Jaai' hebben be reikt. De aangifte kan geschieden eiken dag na afloop van den schooltijd bij de hoofden der scholen aan het schoolge bouw, alsmede eiken werkdag tus schen 9—12 en 21/2—5 uur ter gémeen- secretarie (afdeeling onderwijs). De aandacht van belanghebbenden wordt er inzonderheid op gevestigd, dat tengevolge van de opheffing der bestaande schoolwijken en het voorne men om zoo mogelijk te. komen tot op voering van het aantal leerlingen per klasse, niet de verzekering kan wor den gegeven, dat de leerling wordt ge plaatst op de school waarop plaatsing is verzocht. Tevens wordt ter algemeene kennis gebracht, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat reeds schoolgaande leerlingen naar een andere school zul len worden overgeplaatst. Met de wen- schen der ouders zal evenwel zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Verder wordt er op gewezen, dat op t September a.s. aan de o.l. school D te Velseroord een centraal 7e klas zal worden verbonden, opleidende voor II. B. S. en Gymnasium. Velsen, 19 Februari 1925. Burgemeester en wethouders van V eisen, de secretaris. de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. HINDERWET. Burgemeester en wethouders der ge meente Velsen, brengen ter openbare kennis dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Continental Petroleum Com pany, te Rotterdam, om vergunning tot het oprichten van eene onder- grondsche benzinebewaarplaats met bovengrondsche aftapinrichting op het terrein, gelegen voor de garage, kadastraal bekend gemeente Velsen, Sectie H No. 3713 en plaatselijk bekend Wijkerstraatweg, Wijk L no. 17. Op, Zaterdag, den 7 Maart 1925, des voormiddags te elf uren, zal ten ge meentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Velsen, den 21 Februari 1925. Burgemeester en wethouders der ge meente Velsen, brengen tér openbare kennis dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Automaat", te 's Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van eene ondergrondsche benzinebewaarplaats met bovengrond sche aftapinrichting op het terrein, ge legen voor het perceel kadastraal be kend gemeente Velsen, Sectie F-Nö. 1321 en plaatselijk bekend Bloemen- daalsche Straatweg, Wiik A no. 134. Op Maandag, den 9 Maart 1925, des voormiddags te elf uren, zal ten ge meentehuize gelegenheid bestaanom bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Velsen, den 23 Februari 1925. Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. BEKENDMAKING DRANKWET. Burgemeester en wethouders der ge meente Velsen brengen ter openbare kennis, dat op 18 Februari 1925 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van H. J. Hegger van beroep hotelhouder, wonende te Doetinchem, om verlof voor den verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank in de navolgende localiteiten: de be nedenlokalen van het perceel, plaatse lijk gemerkt K 10 en gelegen aan den Driehuizerkerkweg aldaar. Van dezelfde een verzoek om verlof voor den verkoop van alcoholhouden der! drank anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit: de Oran jerie op „Velserbeek", Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit ver-; lof schriftelijk bezwaren bij burge meester en wethouders inbrengen. Velsen, den 18 Februari 1925. Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. Aan Glijn Schol, wegens kostwinner schap, voor 1 jaar, ingaande 16 Maart 1925. Aan Albert Koffeman, idem. Aan Johannes Jacobs, idem, ingaan de 21 Maart 1925. CONCEPT VERORDENING op het gebruik van het park „V«lserbeek". Artikel 1. Aan de onroerende goederen, aange kocht krachtens 'raadsbesluit van 12 November 1924, No. 2, voor zoover binnen de omrastering gelegen, wordt de bestemming gegeven van park, on der den naam „Velserbeek", met uit zondering van de volgende perceelen of perceelsgedeeltcn met door burge meester en wethouders aan te wijzen aanhoorigheden, erven of andere om geving: a. het heerenhuis; b. de oranjerie en het theehuisje; c. het voormalige koetshuis met paardenstal; d. de tuinmanswoning, plaatselijk gemerkt Driehuizerkerkweg, Wijk K no. 9a met tuingrond, varkenshok en schuren; e. de woning plaatselijk gemerkt Driehuizerkerkweg wijk K no. 9; f. de tennisbaan; g. het langs den Stationsweg gele gen weiland; h. de woning plaatselijk gemerkt Kerk weg, wijk K no. 23a; i. de woning plaatselijk gemerkt Kerk weg, wijk K no. 23; j. de woning plaatselijk gemerkt Kerkweg, wijk K no. 21; k. de woning plaatselijk gemerkt Kerkweg, wijk K no. 1; 1. de woning plaatselijk gemerkt Driehuizerkerkweg, wijk K no. 13; m. de woning plaatselijk gemerkt Driehuizerkerkweg, wijk K no. 12; n. de woning plaatselijk gemerkt Stationsweg, wijk K no. 55; o. het jeneverhuisje; p. klein-Velserbeek; q. het Chineesche theetentje; r. de hermitage; s. het jachthuisje aan den Tolsdui- nerweg; t. de hertenkamp; li. de manége; v. de boerderij; vv. de vroegere ijskelder; x. de nader door den gemeenteraad aan te' wijzen terreinen. Artikel 2. Het park zal met ingang van een na der door burgemeester en wethouders te bepalen datum voor het publiek verkeer openstaan, onder de bepalin gen van de volgende artikelen. Artikel 3. Het park is in den regel voor een ieder dagelijks geopend van ongeveer een half uur vóór zonsopgang, doch niet vroeger dan 5.30 uur, tot ongeveer een half uur na zonsondergang. De juiste tijdstippen worden door burge meester en wethouders bepaald. Zij kunnen in bijzondere gevallen voor door hen te bepalen dagen wijziging brengen in den tijd van opening en sluiting. Zij kunnen het park of een gedeelte daarvan tijdelijk voor het publiek slui ten. Het zich onbevoegd in het park be vinden buiten den tijd van openstelling is ongeoorloofd. De le.den van het gemeentebestuur, de personen, in artikel 15 bedoeld, en voorts zij die door burgemeester en wethouders zullen worden aangewe zen, hebben te allen tijde vrijen toe gang. Artikel 4. De bestemming tot park brengt me de, dat aan het publiek eene groote mate van vrijheid wordt toegekend. Die vrijheid is echter alleen mogelijk, wanneer die zich niet uit door gedra gingen, welke hinderlijk kunnen zijn voor anderen of op eenigerlei wijze tot schade leiden of kunnen leiden. Tegen ieder, die door onwelvoegelijk gedrag, het maken rumoer of niet- inachtneming dezer verordening en de op grond daarvan genomen beschik kingen toont, zich geen juist begrip te maken van de geoorloofde vrijheid, zal zoonoodig met strengheid worden opgetreden, o.a. door onmiddellijke verwijdering uit het park. Bovendien zijn burgemeester en wethouders, bevoegd, zoodanig per soon voor een door hem bij schriftelij ke aanzegging te bepalen tijd den toe gang tot het park te verbieden. Bij overtreding van dat verbod zal proces-verbaal worden opgemaakt op grond van artikel 461 van het Wet boek van Strafrecht. Artikel 5. Kinderen beneden den leeftijd van twaalf jaren worden niet dan onder behoorlijk geleide in het park toegela ten. De geleiders zijn aansprakelijk voor de daden van hen, die aan hunne zorgen zijn toevertrouwd, deswege kunnen de maatregelen,, in artikel 4 bedoeld, worden toegepast. Artikel 6. De wegen en paden in het park wor den onderscheiden in: a. rijwegen; b. rijwielpaden; c. voetpaden. Gedurende den tijd, dat het park openstaat, wordt op de rijwegen alle verkeer toegelaten;, op de rijwielpaden uitsluitend het verkeer met rijwielen (geen motorrijwielen), met kinderwa gens en van voetgangers, welke laat- sten, eventueel met kinderwagens, echter voor wielrijders moeten uitwij ken op de gebruikelijke wijze; op de voetpaden uitsluitend het verkeer van voetgangers. Als rijwegen worden aangewezen: de noordoostelijke en de oostelijke toegangsweg naar het heerenhuis. Als rijwielpaden worden aangewezen: de Lindenlaan met de daarop aan sluitende grindwegen, welke uitgang- hebben op den Driehuizerwerkweg, nabij den Tolsduinerweg. Als voetpaden worden aangewezen: de overige wegen en paden in het park. Rijwielen mogen evenwel aan de hand buiten de daarvoor bestemde wegen worden medegenomen. Niemand mag zich zonder bepaalde noodzaak buiten de wegen of paden begeven. Artikel 7. Het is verboden brandende voorwer pen (lucifers, tabak, sigaren, sigaret ten enz.) neer te werpen of te laten vallen, pa pier, vodden, schillen, eierschalen of anderen afval anders dan ter bestem de plaatse achter te laten, bloemen, planten of takken te plukken of af te snijden, of op eenigerlei andere wijze, hetzij het park, hetzij de daarin gele gen gebouwen te ontsieren of te be schadigen. Bovendien kan door burgemeester en wethouders in tijden van langdurige droogte het rooken in het park tijdelijk worden verboden. Artikel 8. Het is verboden in het park honden mede te nemen, tenzij die worden vastgehouden. Losloopende honden worden verwij derd. Artikel 9. Voor zoover daaromtrent bij eene wet, een algemeenen maatregel van in wendig bestuur of eene provinciale verordening geen regelen zijn gesteld, is het, behoudens het bepaalde in het vorige artikel, verboden, in het park dieren te bemachtigen, opzettelijk te verjagen of te dooden, of vogelnesten opzettelijk te verstoren, tenzij daartoe door of namens burgemeester en wet houders opdracht is gegeven. Artikel 10. Het is verboden in het park te wate ren of zich op andere wijze te ontlasten, buiten de daarvoor aangewezen gele genheden. Artikel 11. Er zullen geen ververschingen, vruchten of andere voorwerpen in het park verkocht mogen worden dan met vergunning van burgemeester en wet houders en onder de door hen daarbij te stellen voorwaarden. Artikel 1<?. Voor het houden van landdagen of andere bijeenkomsten in het park is vergunning van burgemeester en wet houders vereischt. Bij de vergunning wordt bepaald welk terrein hiervoor is aangewezen, en worden de noodige voorwaarden gesteld'. Niet-inachtneming van een en ander heeft onmiddellijke ontruiming tenge volge. Artikel 13. Het is zonder vergunning van den burgemeester verboden in het park muziek te maken of optochten te hou den. Aan deze vergunning kunnen voorwaarden worden verbonden. Artikel 14. Onverminderd het bepaalde in de ar tikelen 4 en 11 wordt overrteding van deze verordening én de op grond daar van genomen beschikkingen, inbe grepen het verrichten van eene han deling zonder of in strijd met een noo dige vergunning, gestraft met geld boete van ten hoogstte vijf en twintig gulden of hechenis van ten hoogste zes dagen. Artikel 15. Met de handhaving dezer verorde ning en de op grond hiervan genomen beschikkingen zijn belast de ambtena- ran van gemeente- en rijkspolitie en zij, die daarvoor door burgemeester en wethouders of onder hunne goedkeu ring zijn aangesteld. BOUWVERGUNNINGEN. Door burgemeester en wethou ders van Velsen zijn de navolgende bouwvergunningen verleend: Aan Arn. A. M. Brüning, architect te Haarlem, voor een onderwijzers woning aan den Zeeweg te Velseroord. Aan Kors Dekker, te Velseroord, voor den bouw van drie woonhuizen aan den Velserduinerbuurtweg, al daar. Aan J. Weber, te Velseroord, voor twee woningen aan den Willemsbeek- weg, aldaar. Aan N. Huizing, te Velseroord, voor een woon- en winkelhuis aan den Vel serduinerbuurtweg, aldaar. Aan D. van der Plas, te IJmuiden, voor een middenstandswoning aan de Havenkade, aldaar. Aan J. van der Plas en G. Jansen, te IJmuiden, voor acht woningen en een bergplaats aan de Roggeveenstraat, aldaar. Aan Van Beelen Co., te IJmuiden, voor den bouw van vier woonhuizen aan de Kortenaerstraat te Velseroord. Aan W. P. Maris te Amsterdam, voor den bouw van een landhuisje aan den Driehuizerkerkweg, te Driehuis. Aan- J. L. Min, te Driehuis, voor den bouw van vijf woonhuizen aan den I-Iagelingerweg, aldaar. Aan de N.V. Melkinrichting „Vel sen", te Wijkerooog, voor den bouw van een wagenhuis aan den Wijker straatweg, aldaar. Aan J. Blocker, te Velseroord, voor een dubbel woonhuis aan den Rijks straatweg te Santpoort. BESTEL UW DRUKWERK BIJ DE N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMUIDEN - WILLEMSPLEIN ÏJ V. V. SXOKMVÜÜKLS OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden ExcelsiorStormvogels 1 3—2 R. C. H. 11Stormvogels II 4—1 V. V. H. 11Stormvogels IV 42 Stormvogels V—Spaarnevogels 0 -3 Voor a.s. Zondag is vastgesteld R. C. H.—Stormvogels te 2 uur, voorden Holdertbeker. Overige elftallen geen wedstrijden. SPORT. VOETBAL. Excelsior—Stormvogels. Overzicht. Stormvogels heeft haar 2e nederlaag ge leden 1 Was zulks aan den Wassenaarschen- weg onverdiend, thans kwam de tegenpartij de overwinning ten volle toe. Het is merkwaardig, hoe de verdediging er den laalsten lijd uit is. Twee goals scoorde H V. V., vier doelpunten werden door V. O. C. gemaakt, twee door E._D. O. en thans weer drie door Excelsior. En we mogen gerust zeggen, dat dit aantal nog grooter zou geweest zijn, als er niet een v. d. Wint in doei gestaan zou hebben. Het verband, de noodzakelijke eenheid is in de verdediging ver Ie zoeken. Thans man gelde het weer geducht tusschen Struys en Blinkhoff jr., die absoldut den linkerwing niet in bedwang hadden. Snoeks werd in het midden herhaaldelijk gepasseerd en maakt dan de fout niet terug te keeren, ter wijl Haak eenmaal gepasseerd zijnde de snelheid mist om vlug terug te keeren. De beste verdediger was ongetwijfeld Koster en dan natujrlijk v. d. Wint niet te vergeten. In de voorhoede mankeerde Sint. Olden burg stond thans midvoor, Sprokkreeff rechts-buiten. In den beginne dachten we, dat Oldenburg het als mid-voor wel zou klaren. Met Visser kon hij toen aardig over weg, maar na de rust presteerde hij niet veel meer. Ook Visser kon zijn Ajaxvorm maar niet terugvinden, evenmin als Blink hoff Sr. zijn vroeger zoo doodelijk schot. Sprokkreeff was natuurlijk lang nog niet de rechtsbuiten uit de kampioens-wedstrijden van het vorige jaar, maar zal er bij training wel weer „in" komen. Asbeck Brusse eclip seerde in de tweede helft. Voor de rust zelte hij enkele malen verdienstelijk voor. Exceleior vormde een prachtig elftal. De verdediging met Orobbe en van Rijssel als uitblinkers sloot als een bus. Van den Bergen toonde zich bijzonder safe. In de voorhoede blonk de linkerwing uit. Bak was handiger dan ooit en Huysman toonde zich een waardig partner. Van der Ende en Manssen hadden het tegen Koster niet zoo gemakkelijk. Zooals gezegd verdiende Excelsior de overwinning volkomen. Voor van Rijssel was het bijzonder jammer, dat hij kori voor 't einde in eigen doel iraple. De leiding berusde bij den heer v <1 L; in goede handen. De wedstrijd. Het is ruim 2 uur als de volgende lallen zich opstellen v. d. Bergen v. Rijssel Bimmel Stolk Qrobbe v. Loon Mansen v. d. Ende Jr. Dekker Bak Huysman Asbeck Visser Oldenburg Blinkhoff Sr. Sprokk eeff Haak Snoeks Slruys Koster blinkhoff Jr. v. d. Wint. Excelsior heeft den toss vei toren en mag dus afirappen. Evenals op het Stormvogels lerrein gaan zij direct op het StormVog. is- doel af. Hier wordt de verdediging gepas seerd, waardoor v. d. Ende jr. een mooie kans krijgt. Zijn schot gaat rakelings nvt,-. In 't nu volgende oogenblik dreigt er weer gevaar voor Stormvogels, in de achieihoede begrijpt men een oogenbiik Ikcar veikeeru. De bal wordl zacht in 'i leege doel ge schoten, maar nog juist bijiijds weel Haak den bal weg te trappen. Na deze benauwende momenten kenit Stormvogels in at tie. Het heeft er allen schijn van, o( de voorhoede in haa: nieuwe samenstelling v, el zal voldoen. Oldenbuig J en Visser begrijpen elkaar goed en waar ook Asbeck tamelijk goed speelt, dreigt er van dien kant gevaar. Laatstgenoemde io i na een center van Haak een bard schol, dat v. d. Bergen prachtig stopt. Na goed werk van Visser, schiet Oldenburg pluis door de Rotterdamsche verdediging Juist als hij schieten wil, wordl hij hardhandig op zij gezet. Het spel verplaatst zich vliegensvlug. Als de Stormvogelsvcidediging al te ver is opgedrongen, breekt Huysman snel door. Hij lost een termen kogel, die door v.d. Wint vallend wordt gestopt. Even later trapt hij de bal juist voor Manrens voeten weg. Dan, als er 12 minuten is gespeeld plaatst Snoeks over enkele Excelsior hoofden den bal naar Visser, die snel opbrengt. Voor Van Rijssel hem aanvalt, geeft hij den bal aan Oidenburg, die in helzeitde vaartje hard inschiet (01). Werkelijk eei. uit stekend doelpunt! Excelsior koml nu geweldig opzetten. De Stormvogels-middenlinie wordl herhaal delijk gepasseerd. Van der Wint wordt geducht aan 't werk gezet. Schoten van Huysman en Dekker houdt hij fraai uit zijn doel. Ook Koster wcerl zich in deze periode verdienstelijk. Eindelijk v.eet Storm vogels het spel te verplaatsen. Van Haak komt het leder via Asbeck en Visser bij Oldenburg. Deze komt te vallen, waarna Sprokkreeff hard naast schiet. Van den Bergen werkt nog juist corner. Excelsior antwoordt met een vluggen aanval De bal wordt hoog voor 't doel gezet en dan keihard door Bak ingeschoten. (1—1). Als Stormvogels heelt afgetrapt, onder neemt zij direct een slevigen aanval. Blinkhoff Sr. krijgt het leder vrij, een schol volgt, dat v. d. Bergen prachlig opvangt. Ooed gesteund door de halt-backs komt Excelsior nu opzeilen. Met vlugge tikken gaat de bal van speler lot speler. Bak koml aiieen voor v. d. Wint, die uitloopt, en hel geluk heeft, dal Bak tegen z'n beenen schiet. Uit den toegekenden corner schie v, d. Ende juist over de lat. Nauwelijks is weer uitgelrapt, of Excelsior zit weer vooi v. d. Wint. Huysman kogelt hard in, doel v. d. Wint's „vuistjes" doen hun plicht Onmiddellijk hierna schiet Bak in, al even min met resultaat. Tenslotte brengt Sfruy opluchting. Hij plaatst den bal naar links vanwaar de bal naar binnen wordt ge speeld Snel schiet Blinkhoff Sr. toe, passeer zelfs v. d Bergen, maar schiet dan voo open doel naast. De rust gaat spoedi) hierop in met 1—1. Na de thee valt Excelsior onmiddellijl stevig aan en na eenig heen en weer getra) scoort Huysman (2—1). Stormvogels antwoordt met een vinnigei aanval. Een trough pass van Oldenburi brengt Visser bijna door de Excelsioi verdediging, doch op het allerlaatste momer redt van Rijssel, die den geheelen middai een fraaie par ij demonstreerde. Manse gaat er onmiddellijk met den weggewerkfe bal vandoor, maar ziet z'n voorzet doe Blinkhoff Jr. onderschept. Stormvogels komt nu even gevaarlij opzetten. Visser maakt handig den bal vr en schiet dan keihard naasl de paal Ee center van -Oldenburg doet Blinkhoff S plots alleen voor v. d. Bergen staan. Thar schiet hij hard over de lal. Na dil Stormvogels offensief komtExce sior weer opzetten. Vooral de linkerwin is herhaaldelijk de Stormvogels verdedigiti te glad af. Nadat Bak eenmaal keih r voor 't doel heefl langs geschoten, spee Biinkoff Jr. op v. d. Wint terug, echter zacht. Bak is eerder bij den bal en deponee dezen in hel verlaten doel (3 -1) Stormvogels is thans een geslagen elfti De voorhoede, waarin Asbeck vervangt is door Heilig, doet nog wel enkele aa vallen, doch moet meestentijds de mer derheid erkennen van Van Rijssel en Bimm Vooral Oidenburg presteert thans mir.d dan voor de rust. De Excelsior voorhoef speelt veel beter en passeert nog tal vr

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5