ilmuider Courant Zaterdag 21 Maart 1925. g|j 2e blad. predikbeurten VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN ned. herv. kerk 10 uurDs. v. Oostrom Soede. 5 uur: Ds. Erdman. JEUGDKERK (Koning Wlllemshuls) 10 uur: Ds. Erdman. Doopsgez. Gem. Aid. Prol. Bond. 10 30 uur: Ds. W. Luiking.. geref. kerk. 10 uur: Ds. Joh. Jansen. 5 uurDezelfde. chr. geref. kerk. 10 tiurDs. T. A. Bakker. 5 uur: Dezelfde. li/angelisatie hoogeberg Zondagmorgen 10 uur: Samenkomst. Zondagmiddag 12 uur: Zondagschool. Zondagavond 7.30 uurSamenkomst. Donderdagavond 8 uur: Bijbelbespreking, SnrekerB. Jenninga. 'p Toegang vrij. Woensdagavond half acht Meisjeikrans. VELSEROORD. ned. herv. kerk 10 uur: Ds. W. Kroese. 5 uur: Dezelfde. geref. kerk. 10 uurDs. G. J. Wissink. 6 uur: Dezelfde, Afscheid. VELSEN ned. herv. kerk 10 uur: Ds. W. S. van Leeuwen. WIJKEROOG. geref. kerk. 10 uur - Ds. L. Moolhuizen van Krommenie 3 30 uur: Ds. J. D. Boerkoel. SANTPOORT. ned. herv. kerk 10 uur: Prof. Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga. lokaal bethel. 9.43 uurDs. B. van Schelven v. Overveep 5.30 uurDezelfde. evangelisatie. 10 uur: Ds. Blauw te Schoten. Eediening van het H. Avondmaal. 7 30 uurBijbelbespreking. BEVERWIJK. doopsgezinde gemeente. 10 Lur: Ds. van Calcar. OFFICIEEL. Spreekuur Burgemeester. De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat hij verhindert is Maandag 23 Maart a.s. spreekuur te houden te IJmuiden en Santpoort. Velsen, 20 Maart 1925. De Burgemeester voornoemd: RIJKENS. plaatselijk nieuws. IJMUIDEN W. Polderman f Wegens het overlijden van den heer W. Polderman waaien van de gebou wen der Mij. Hera, van de Scheeps- exploitatie Mij. De Marezaten en van de schepen dezer beide maatschappijen de vlaggen halfstok. In het artikel over den heer Polder man is een stukje uitgevallen, dat we daar bijzonder gaarne in gezien had den en dat als volgt luidde: „De groote staking in het visscherij- bedrijf heeft den heer Polderman zeer aangegrepen. En ofschoon het voor hem als reeder niet gemakkelijk was, heeft hij toch een schakel willen zijn, om de twee partijen tot elkander te brengen. Nooit zullen wij vergeten, hoe hij in die dagen des nachts om twee uur aan onze ramen klopte, om nog eens te overleggen, hoe die bemidde ling op de beste wijze kon geschieden. En het was mede aan hem te danken, dat eindelijk het eerste contact tus- schen de partijen werd verkregen." Een 25-jazig jubileum. Donderdag herdacht de heer J. W. G. Scholten, chef der afd. Handel van Maatschappij Hera, den dag, dat hij voor 25 jaren bij deze N.V. in dienst trad. Reeds was alles in gereedheid ge bracht voor een feestelijke viering toen fn uvond te voren de oudste directeur 6rinan, overleed. Diep onder en indruk van dit tragisch gebeuren gekstnatUUriiik iubileum"feest a*" Toen echter in den morgen de direc- ',e,. .e' Personeel te samen riep, om dit fn f'u me'; da' overlijden in kennis doni en den humanen chef te her- J werden ook eenige woorden Icht tot den jubilaris en hem geluk- wenschen en souvernirs aangeboden. Op verzoek van den heer Scholten ging echter voorts de dag op de gewo ne wijze voorbij. Gevonden voorwerpen en dieren. Een huissleutel, een zilveren arm band, een hondje, een zwarte kip, een bruin-zwart hondje, een blauw ge streept overhemd, een glacé heeren handschoen, een bruinledercn kinder- portemonnaie, een huissleutel, een bruinlederen heerenportemonnaie met inhoud, een schaar, een hond (reu), een huissleutel, een paarlemoeren hals ketting, een kleedje. „Handelsbelangen" no. 1815 be vat de crediteurenlijst in het faillisse ment G. Daalhuizen, voorheen slager te IJmuiden, thans te Wijk aan Zee en Duin. Zij telt 23 namen, met een passief van f 10.372.35. De baten zijn nog niet volledig bekend. De afdeeling der Geref. Vereeni- ging van Drankbestrijding vergaderde dezer dagen, naar wij in de Predikb. en Meded. der Geref. Kerk lezen. De pro- paganda-commissie kon wijzen op suc ces: een paar nieuwe leden en heel wat donateurs. Voor het zilveren jubileum der vereeniging zal worden gewerkt. Als candidaten voor het Hoofdbestuur werden gesteld: Ds. Gispen te Scheve- ningen en J. Strating te Twijzel (bei den aftredend) en in de vacature van wijlen J. Minderaa J. Feitsma alhier. Van het jaarboekje werden 75 ex. ge plaatst. Op een volgende vergadering zal worden gehandeld over de vraag, of de afd. nog langer lid kan blijven van het Centraal Drankweer-Comité. Naar wij vernemen, zal „Het Nieuwe Tooneel", dir. Frits en Adolf Bouwmeester op Dinsdag 24 Maart in den schouwburg Thalia, een vroolijke avond van intieme kunst geven. Het succes, dat dit gezelschap overal ge oogst heeft, is te danken aan het feit, dat deze artisten de kunst verstaan, het publiek een geheelen avond te amusee ren en te boeien, zonder ooit in banali teit te vervallen. „Het Nieuwe Tooneel" brengt een geheel nieuw programma, met vroolijke en boeiende een-acters, w.o. het succesnummer „Het gesprek van den dag", waarin allerlei actuali teiten worden behandeld en als groote afwisseling het optreden van de ge vierde zangeres Jeanne Bacilek met haar populaire liedjes aan de piano. Neutraal Velser Mannenkoor. Op den j.l. Woensdagavond gehou den vergadering van bovengenoemde vereeniging is het bestuur als volgt samengesteld: R. Speelman, Kennemerlaan, voorz., K. Roza, Breesaap, secretaris, G. J. Pruis, Jac. van Heemskerkstraat, pen ningmeester. Verder de heeren J. de Goede, v. d. Stelt, Bakernes en P. Vis ser. De repetities zullen worden ge houden Dinsdagavonds van 8.15 tot 10.15 in de Insinger Bewaarschool, Ja mes Wattstraat. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij het bestuur of des avonds aan het gebouw. Damclub D. C. IJ. ie Ronde. Groep I. B. MullerJoh. Kremer 02 P. KeminkP. Schaap 02 W. VoogtP. Schager 20 B. v. d. VeldeP. v. 't Riet uitgesteld. G. Kroon—P. Visser uitgesteld. Groep II. B. MeiboomA. Ingelse 11 W. KeminkD. Terhorst 2—0 J. RuitenD. Ott 02 G. JaspersH. Schaap 02 W. de VriesD. Ott uitgesteld. J. Ruiten—W. v. d. Steen uitgesteld VELSEROORD. Gevonden voorwerpen. Een nieuw bruin kinderschoentje, een zwarte damesportemonnaie met inhoud, een 'huissleutel, twee hand schoentjes. De heer B. Pauls alhier, die dezer dagen slaagde voor het machinisten examen, was ook oud-leerling der Am bachtsschool. Openbare les. Met genoegen hebben wij Woensdag ook nu weer de openbare les bijge woond in de gemeentelijke Bewaar school. Het is een genot de kleine kleu ters hun aardige versjes te hooren zin gen, ze aan 't werk te zien met plak-, vlecht- en boetseerwerk of ze te zien in de speellokalen met de spelletjes. We hebben genoten van de rondedansen en het melkboerinnetje en van het ijs- feest, met een heuschen wedstrijd van schaatsenrijders, waarbij twee kleu ters als juryleden aan een tafel zaten en later aan de prijswinners (er werd met paren gereden) de lauwerkransi uitreikten. Niet minder genoten de vele ouders en belangstellenden, die in grooten ge tale waren opgekomen. Jubileum G. Jansen. Donderdag was de heer G. Jansen 25 jaar werkzaam als jachtopziener op het landgoed Velserduin van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden al hier. De jubilaris mocht op dezen dag groote belangstelling ondervinden. Jhr. Boreel van Hogelanden kwam hem persoonlijk gelukwenschen en vereerde hem als aandenken een hor loge met inscriptie. Van het politie corps in onze gemeente, waarvan de heer Jansen als onbezoldigd rijksveld wachter ook deel uitmaakt, kwam dos morgens een deputatie, bestaande uit den hoofdagent Roelofs, den brigadier der Rijksveldwacht Reynders en den rijksveldwachter v. d. Meer, den jubi laris complimenteeren en werden hem een klok en een bloemenmand aange boden. Voorts kwamen bijkans alle leden van het politiecorps hem gelukwen schen, benevens vele anderen, terwijl ook vele schriftelijke gelukwenschen inkwamen van organisaties cn bezit ters van wandelkaarten. Het was een ware feestdag voor den jubilaris. Jubileum Ziekenfonds. In de Woensdagavond gehouden be stuursvergadering van het Velseroord- sche Ziekenfonds kwam o.m. ter spra ke de viering van het 10-jarig bestaan van het fonds, dat op 12 April 1915 is opgericht en dat zich in deze 10 jaren krachtig heeft ontwikkeld. Het bestuur meende dan ook, dat het feit van het 10-jarig bestaan niet onopgemerkt mag voorbijgaan, temeer daar uit de leden stemmen opgingen, dat men een herdenking op prijs zou stellen. Besloten werd dan ook de vol gende week plannen voor deze herden king onder de oogen te zien cn uit te werken. De opkooper H. v. d. V. alhier was beschuldigd; in de maand Februari van een paar jongens beneden 18 jaar oud louw gekocht en daarvan geen aanteekening in het regisfer gehouden te hebben. Ik heb in mijn zak een nolilieboekje, zeide bckl. daar noleer ik alles in en heb ik dan op een avond eens lijd dan schrijf ik hel in het register over De zaak is dat u het register ge regeld moet bijhouden, deed de kanton rechter opmerken. Indien u handelt als u doel, dan pleegt u een overtreding en dan moei u daarvoor gestraft worden. De politie verklaarde dat beki. niet ongunstig bekend siaat. Het O. M. zeide tot den beki. dat hij niet van jongens beneden 18 jaar mag koopen en dat de nieuwe helingwet het straffer, van opkoopers daarvoor vordert. Wegens dil feit requireerde het O. M. f 40 of 20'dagen en wegens het niet no- teeren in het register f 10 of 10 dagen. De kantonrechter legde den beki. op een boete van f 20 of 10 dagen en een van f 10 of 3 dagen. De Geheel-Onth. Tooneelvereeni- ging „Voor uw Naaste" alhier geeft a.s. Woensdagavond een uitvoering in de zaal Flora. Opgevoerd wordt het vier- bedrijvige blijspel „De gevolgen van een leugen"'. VELSEN Over het algemeen zijn de chauf feurs van de bussen, die tusschen IJmuiden en Haarlem rijden ervaren en bezadigde menschen, die voor hun taak berekend zijn. Af en toe zien we echter nog wel eens een noodhulp van misschien 16 jaar achter het stuur, meestal vergezeld van een meisje, dat niet ouder is. De conversatie is dan zoo druk, dat de zoo hoog noodige aan dacht bij het sturen ontbreekt. Dit was meldt Hl. Dbl., ook Dinsdagavond het geval. Een chauffeurtje in druk ge sprek met een meisje, een smalle weg met hoornen en een onvermijdelijke botsing, die gelukkig goed afliep. Eeni ge passagiers, die prijs op hun leven stelden, kozen echter de wijste partij en verlieten het voertuig met den onbe- trouwbaren voerman, om een veiliger wagen af te wachten. Gevonden voorwerpen en dieren. te bevragen politiepost Wijkeroog: een huissleutel, een notitieboekje, een kinderarmbandjo, een gonjezak, een knipmes, een hond, een bril, een medaillon, twee rijwielbelastingplaat- jes 1925. De heer H. C. van Heyst heeft aan den Rijksstraatweg een magazijn in orgels en piano's geopend. De politie op Wijkerooc heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen D. B., die zonder vergunning liederen op straat zong en tegen W. L. S„ die waren af woog met een onster, hetwelk verboden is. Bij de Donderdag ten overstaan van not. Donker te Beverwijk gehouden verkooping werden verkocht 9 huizen aan den weg van Holland op zijn Smalst in deze gemeente. Het perceel nr. 8 werd gekocht door L. de Jong alhier voor f 2125; de per- ceelen nrs. 915 door P. Lieting te Castricum voor f 10776 en het perceel nr. 16 door A. Dijkman alhier voor f 2640. De afd. Velsen van den Bond voor Staatspens. zal op Woensdag 25 Maart a.s. cene feestvergadering hou den in het gebouw „Coneordia", voor dit doel welwillend afgestaan door de Directie der Papierfabriek. De Too- neelvereeniging „Coneordia" zal bij deze gelegenheid hare medewerking verleenen door de opvoering van „Het Offerlam", een blijspel in 3 bedrijven van Oscar Walther cn Leo Stein. Bij het afrijden van de stoompont beet een voor een vischkar loopende trekhond een voorbijrijdenden fietser in het been en nam een hap uit de pan- telon. Gelukkig drong de beet niet ver der door. De vischboer zal hierin toch zeker wel een aansporing vinden om zijn beest te muilbanden. Door een der vele kuilen in den Wijkerstraatweg, ontstaan door het op breken der tramrails, kwam Woens dagavond een wielrijder te vallen met gevolg dat hij eenigen tijd versuft bleef liggen met een lichte wonde aan het hoofd. Door een der bewoners werd deze wonde verbonden, waarna hij met de beschadigde fiets naar huis kon loopen. In verband hiermede moeten wij, schrijft Ivenn., er op wijzen dat het meer dan erg is, zooals de Wijker straatweg er tegenwoordig uitziet. Hij was nooit best, maar zooals nu is het nooit geweest, cn de toestand is dan ook zoo, dat andere ongelukken niet kunnen uitblijven. ingekomen personen. m.v. Wed. R. Altena, geb. Rolsma, L Wijkerstraatweg 64 —3 Smit, geb. Willems, L Wal ra venstraat 43 2 C. C. F. Duller, D Trompstr. 203 3—2 Jacobse, geb. J. M. v. d. Bijl, C Julianakade 60 14 IJsbr. Goedhart, C Breesaapstr. 1 3—2 N. W. v. Nifterick, G Terrasw. 2a 4—1 W. v. d. Lingen, D IJmuider- straatweg 113 21 G. Ellens, G Kruidb.weg 39 2—1 DRIEHUIS. Bij de politie te Driehuis zijn inlich tingen te bekomen over de navolgende gevonden voorwerpen: Een stoel met bruin lederen zitting. Terzake het niet voorhanden heb ben van een nummerbewijs, werd be keurd zekere A. W. F. 't Is een gevaarlijk spelletje, dat verscheiden jongens uit deze omgeving spelen, 't Mag misschien voordeelig zijn, maar 't gevaar voor ongelukken is veel te groot. Veel jongelui hebben n.L de gewoonte om achter op de auto bus te klimmen en zoo mee te rijden. De politie zit er achter heen en bekeur de J. H. v. d. A. en F. A. V. Donderdagmiddag had de autobus Femina bij de spoorhalte Westerveld gestopt, toen even later een kind van den heer Kochx er onder geraakte. De heer Otto nam de kleine op en droeg het binnen in zijn hotel. Dr. de Groot uit Santpoort verleende de eerste hulp en daar hij geen uiterlijke verwondin gen constateerde, liet hij het kind naar huis vervoeren, waar hem bij een nauwkeurig onderzoek echter bleek dat het een lichte hersenschudding had bekomen. JHet bouwen van een dubbel hee renhuis aan de Moiijnstraat te Haar lem, onder architectuur van den heer Martijnsen, is opgedragen aan den heer C. M. Blok alhier. SANTPOORT Bij de Donderdag ten overstaan van notaris Boerlage gehouden ver kooping werd een heerenhuis met tuin aan de Molenstraat 8 gekocht door W. F. J. Meyer te Velsen voor f 5000 cn een woon- en winkelhuis aan den Hage- lingerweg 11 met daarnaast gelegen terrein door de N.V. Exploitatie Mij. Velseroord voor f 7460. Bij Kon. besluit van 11 Maart is de heer W. Schoo, directeur van het post- en telegraafkantoor Santpoort station, met ingang van 1 April be noemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Katwijk aan Zee. SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS—R. C. H. Voor morgen is door den N. V. B. vastgesteld de wedstrijd Stormvogels- R. C. II. Zoowel voor Stormvogels als voor R. C. H. is ten opzichte van com petitie-belangen weinig aan het winnen van dezen wedstrijd gelegen. En toch zullen naar onze meening beide ploe gen er alles op zetten dezen strijd in hun voordeel te doen eindigen. Er is nog nooit een wedstrijd Stormvogels— R. C. H. gespeeld onder het motto: „Winnen we, dan is 't goed, maar ver liezen we, dan is 't ook niet erg". En dat zal ook thans niet het geval zijn. Een wandeling naar het Stormvogels terrein kunnen we dan ook stevig aan bevelen. Stormvogels zal het zonder den steun van Struys, die ziek is, moeten doen. Het elftal ziet er nu aldus uit: v. d. Wint Haak Koster Vermaak Snoeks Bakker Oldenburg, Blinkhoff Sr., Sint, Visser, Asbeck. STORMVOGELS—WIMBLEDON F. C. Zoo juist vernemen we, dat Storm vogels 2den Paaschdag Wimbledon F. C„ een elftal uit de Isthmian League, ontvangt. Wij hebben het vorige sei zoen deze Engelschcn tegen „Haar lem" zien spelen en toen een zeer gun- stigen indruk van hun spel gekregen. Het belooft dus inderdaad een mooien wedstrijd te worden. Haarlem IIIStormveld 2—0. Stormveld geslagen en men zou kun nen zeggen verdiend. Stormveld speelde in de eerste helft bitter slecht, dat wel in hoofdzaak te wijten is aan het voor hen te groote terrein. Na de rust werd het heter, zoodat menige aanval op het Haarlem-doel werd on dernomen, doch in do voorhoede miste men de kracht om de aanvallen goed door te zetten. Een woord van hulde is zeker op zijn plaats aan keeper Raspoort, welke de zen dag schitterend uitblonk cn tevens aan den linksback, v. d. Griendt, dit alleen nog de fout begaat, den bal t( lang bij zich te houden. Ook Riedemar mag genoemd worden. Hij moet echtei beter op zijn plaats blijven staan. Scheidsrechter was de heer P. Dan keiman (voorzitter II. V. B.) Over het verloop der wedstrijd evei het volgende: Onmiddellijk na het beginsignaa pakte Haarlem flink aan en leek he wel of Stormveld naar huis kon gaan doch Raspoort hield zijn doel schoon. Na ongeveer 20 minuten gespeeld t hebben kreeg de linksbinnen van Haar lem den bal, dreef op onbegrijpelijk wijze door de Stormveld's-achterhoed en schoot onhoudbaar in (1—0. Ni komt Stormveld er eenigszins beter i: doch kon nief verhinderen dat dezell de speler nogmaals ten tweede mal inschoot (20). Spoedig hierna is het rusten. Na de rust was Haarlem III door he windvoordeel sterker, maar wist de goeden doelman van Stormveld nie meer te passeeron. De uitvallen van d derde klasser waren lang niet ongf vaarlijk, maar tot doelpunten kwaï het niet. Tot aan het einde der wei strijd werd in de beste verstandhm ding gespeeld. Stormveld is nu du voor den beker uitgespeeld, maar z heeft toch getoond zich met clubs u hoogere klassen te kunnen meten. V. S. V.-nleuwa In de Sportkroniek lezen we van d hand van „Voetbalmaniak" omtrent d Hortus-V. S. V.-kwestie het volgend i Misschien herinnert u zich en a! 't niet zoo is, dan doet u maar alsof - dat ik een tijdje terug een artikelt; wijdde aan den wedstrijd Hortus1 S. V. Ik kwam daartoe na lezing va het „Clubnieuws van Hortus", waarb ik in 'n even edele als hevige veron waardiging ontstak, die zelfs door de geweldigen stroom inkt uit m'n vuil pen niet voldoened gebluscht kon wo: den. Nu had ik maar één bron, en wi dat clubblaadje, zoodat ik dan ook ui drukkelijk vaststelde, dat het „ve: haal" der wereld- en zenuwschokkei de gebeurtenissen geheel voor reki ning van Hortus bleef. Alleen meenc ik er op te moeten wijzen, dat het ot derzoek door den N. V. B. rijkelijk lan duurde, en bij die meening ben ik gi bleven, ook nu het onderzoek beëii digd is. Het resultaat van dat ondc zoek is wellicht aan uw aandacht on snapt. Welnu: wat daarbij precies gi bleken is weet ik niet, alléén weet 1 dat de Strafcommissie met twee lich straffen kon volstaan, namelijk beri pingen aan een V. S. V.-speler cn aa den „aanvoerder van Hortus". Deze b slissing is natuurlijk op goede groi den genomen. Als zeker mag worde l

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5