PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN 2e Paaschdag 13 April 1925. STORMVOGELS—WIMBLEDON F. C. (London) Bovengenoemde belangrijke interna tionale ontmoeting zal plaats vinden op den 2en Faascnüag, 13 April a.s. aes middags half drie. Uitnooaigingen tot bijwoning van dezen wedstrijd zui len worden gericht tot Jhr. Mr. J. W. <i. boreei van nogelanden, Bescherm heer der Y.V.V. „stormvogels'en tot burgemeester en Wethouders der ge meente Veisen. Tevens zal getracht worden, behoudens goedkeuring van de bevoegde autoriteiten, den wedstrijd te doen opluisteren met muzieK. ln- dien derhalve het weer medewerkt, zal het den gen Faaschdag druk zijn op het stormvogelsterrein 1 Omtrent de tegenpartij kunnen wij het navolgende mededeelen: W imbledon F. C. is een der oudste vereemgingen in de provincie Surrey, en werd opgericht in het jaar 1889. Se dert de oprichting behaalde de Club veie successen in de competitie, zoo wel als in bekerwedstrijden. Thans wordt gespeeld voor de bekende Isth mian League, welke erkend wordt als de beste amateurs-bond in de wereld. De volgende spelers zullen de reis naai- IJmuiden medemaken: C. Sterry. (Doelverdediger). Een zeer jonge, maar uitstekende doel wachter. Zijn vlugheid en goede kijk op den bal zijn hem tot groot voordeel. Hij speelde meer dere malen voor vertegenwoor digende elftallen van London en Middlesex. F. J. Gregory. (Links-back). Behoort tot de beste amateur-backs in het Koninkrijk Engeland. Is ze ker in zijn spel en droeg reeds de kleuren van Surrey, Middle sex en de Isthmian League. Wordt gedoodverfd als toekom stig international. F. H. Sowter. (Rechts-back). Speelde nog in het vorige seizoen in la gere voetbalregionen toen Wim bledon zijn spel opmerkte. Na eenige proefwedstrijden ver diende hij volkomen zijn plaats in het eerste elftal, welke plaats hij tot nog toe heeft behoudrn. Een speler met groote toekomst, kwam reeds uit voor het Lon- donsche elftal, hetgeen een groote eer beteekent voor een speler met slechts e -nige maan den ervaring in hooger voetbal. W. Brewer (Rechts half-back). Een knap verdediger, en steeds zeker van zijn zaak. Speelde meerdere malek voor de Athenian League, welke in rangorde volgt op de Isthmian League. E. Goodens. (Centre-half). De popu laire captain van het elftal, die reeds meerdere malen speelde voor de vertegenwoordigende elftallen van Surrey, London, Isthmian League en Southern Amateur League. Eenige seizoe nen geleden was hij eerste reser ve voor het Engelsche interna tionale amateurs-elftal. Speelde verleden jaar voor London ge durende het tournooi te Gothen burg in Zweden. A, H. Collins. (Rechtsbuiten). Een kleine doch vlugge buitenspeler, die over tientallen trucjes be schikt. Zijne verdiensten wer den erkend door verkiezing in de elftallen van London en Sur rey. Twee jaren geleden speelde hij een schitterenden wedstrijd voor London te Brussel. A. T. Wadey. (Rechtsbinnen). Kan ge makkelijk den rechtsbuiten ver vangen, maar zijn uitstekend schot maakt hem als geknipt voor de binnenplaats. Zijn schot kan ontzettend hard zijn en hij speelde reeds in hooger voetbal op den leeftijd van nauwelijks 16 jaar. W. J. Wills. (Middenvoor). Ofschoon eenigszins klein van stuk voor de belangrijke middenvoor- plaats, is deze speler een uitste kend spelverdeeler en tevens zeer snel. Zijn schot is welge richt en hij speelde meerdere malen voor het Kent County elf tal. W. Dowden. (Linksbinnen). Deze jon ge man heeft tot nog toe het hoogste aantal doelpunten voor de club gemaakt. Evenals Sow ter speelde hij vorig seizoen nog voor het lagere voetbal, toen een der Bestuursleden van Wimble don zijne capaciteiten opmerkte. Een buitengewoon goed speler met prachtige balcontrole, waar voor de Hollandsche verdedi gers moeten oppassen. Ofschoon nauwelijks 20 jaren oud, speel de hij reeds voor London, Surrey en de Isthmian League. G. RowelL (Linksbuiten). Speelde in het vorige seizoen voor de King- stonians, kampioenen der Athe nian League en kwam eenige malen uit voor de bekende club Chelsea. G. Boase. (Links-halfback). De klein ste speler van hét elftal, maar zeker een der vlugste. Kent alle geheimen van het spel en be hoort tot de beste spelers van het elftal. Zoowel London als de Isthmian League kozen hem dik wijls voor de vertegenwoordi gende elftallen. R. H. Owen. (Rechtsbinnen), maar is even goed thuis op de buiten plaats. Beschikt over een doode- lijk schot en doelpuntte talrijke malen gedurende dit seizoen. Een buitengewoon goed dribbe laar met den bal en moeilijk van xlen bal af te krijgen. Speelde meerdere malen in een County elftal. R. H. Willcocks. (Linksbuiten). Kan ook zijn goeden vorm ontwikke len als rechtsbuiten. Een snelle looper, die steeds de tegenpartij gaande houdt. Zijn schijnbewe gingen en trucjes maken heni een gevreesd tegenstander. Speelde voor London, Surrey en de Isthmian League. C. Knight. (Rechts- of centrehalf). Deze middenspeler is eveneens klein van stuk, waartegen echter zijn moed in het spel meer dan op weegt. Zijn passeeren is bril liant en geen voorhoede spel er zal. te klagen hebben over de schitterende „passes" welke hij weloverwogen doorgeeft, Ver diende zijn ,,cap" voor 5 wed strijden in het Surrey-elftal en speelde eveneens voor London en de Isthmian League. Uit bovenstaande mededcelingen blijkt wel, dat de Wimbledon F. C. een zeer sterk elftal in het veld zal bren gen, zoodat eene interessante ontmoe ting kan worden verwacht. Waar het Bestuur der Y.V.V. „Stormvogels" voor dezen dag populaire toegangs prijzen heeft vastgesteld, zullen dus velen getuigen willen zijn van deze voor IJmuiden zoo zeldzame gebeurte nis. StormvogelsN. O. A. D. Naar we vernemen speelt Visser morgen niet mede wegens een enkel blessure. Damclub D. G. IJ. De uitslag van de 6e ronde der wed strijden, die deze week gespeeld werd was: Groep I. B. MüllerP. v. d. Velde 20 P. Schager—P. Visser 0—2 Groep II. W. de Vries—D. Terhorst 0—2 G. JaspersW. v. d. Steen 20 H. Schaap—D. Ott 0—2 Van de uitgestelde partijen werden gespeeld: J. KramerP. v. d. Velde 20 D. OttG. Jaspers 20 W. de Vries—D. Ott 0—2 Gisteravond gaf onze Gymnas tiekvereniging „IJmuiden", beter be ter bekend onder den naam T. V. IJ een uitvoering in „Thalia". Onze schouw burgzaal was best bezet en waar ook het vertoonde reden tot tevredenheid gaf, mag de avond alleszins geslaagd heeten. In ons Woensdagnummer komen wij in een uitgebreider verslag op een en ander terug. Concert. Vrijdagavond heeft het aangekon digde concert van Mevr. Glazener, Mevr. Fischman en Mej. Emmering in het gebouw voor Christ. Belangen plaats gehad, waarvoor, ondanks min der gunstige bijomstandigheden, toch groote belangstelling is getoond. Het concert heeft die belangstelling ruimschoots verdiend en we zijn over tuigd, dat deze eerste kennismaking met twee muziekleeraressen te dezer plaatse groote voldoening zal hebben gegeven. Leeraressen zijn niet altijd solisten, die in het publiek van zich doen hoo- ren, maar voor vele belangstellende ouders zal het toch wel groote bevre diging geven, te weten, dat zij hun kin deren in de plaats hunner inwoning gerust en met vol vertrouwen kunnen toevertrouwen aan leeraressen, die zoo groote begaafdheid hebben ver worven, dat zij in alle opzichten be voegd zijn tot het geven van goede les sen. Er was warme en onverdeelde aan dacht en bij het aantal bloemstukken raakte men den tel kwijt. Wij komen op dit voor onze plaats niet onbelangrijke concert uitvoeriger terug. J. Vereeniging „ONDER ONS". Nitr wij vernemen zal voor de leden van bovengenoemde Vereeniging op Dins dag 14 April a.s. optreden de heer Pisuisse, vergezeld van zijne vroolijke kameraden. Het gezelschap van den (heer Pisuisse,] hetwelk nooit eerder te IJmuiden optrad,! beschikt over een uitgebreid programma, indien bij het scheren uw huid pijn zoowel Hollandsch als internationaal, zoo dat den leden van Onder Ons" op 14 April een genotvollen avond wacht. Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van notaris Dólleman gehouden verkooping werd een perceel bouwterrein aan de Julianakade gekocht door de N.V. IJmuider Vischhandel, v.h. H. Olastra en Co., voor f3760. Een woonhuis aan de Breesaapstraat 36 werd gekocht door den heer W. van Voorst q. q. alhier voor f 1500. Ten overstaan van genoemden notaris en van notaris Boerlage werden verkocht twee woonhuizen aan de Pres. Krugerstraat 92 en 98. Deze perceelen werden resp. gekocht door den heer P. Heere q. q. alhier voor f 2900 en den heer P. Dijksen te 's-Oravenhage voor f 3000. Alle overige perceelen werden opge houden. Donderdagavond 10 uur geraak te een autobus die moest vertrekken, op bet Willemsplein defect. De bus moest blijven staan, terwijl anderen den dienst waarnamen. Het ergste was echter dat de bus aan een onderneming bij Haarlem behoor de, zoodat liet voertuig daarheen ge bracht moest worden. Dus verscheen 's nachts om half twee een andere bus van dezelfde onderneming, die toen nog een sleeptocht begon. In het gebouw Tivoli zal Woens dagavond een openbare vergadering plaats vinden van de afd. IJmuiden der communistische partij. Als spreker zal optreden de heer Brommert van Amsterdam. VELSEROORD. Het Dorus Rijkers-fonds. Ten voordeele van bovengenoemd fonds, waaruit men die menschen, die eens in de reddingsbooten langs de kust hun leven voor anderen gewaagd hebben, en thans op hun ouden dag in kommervolle omstandigheden verkee- ren, betere ondersteuning wil bieden, werd Woensdag in Flora een weldadig- heids-voorstelling gegeven. Het comité ter plaatse, dat in aan- sluiting met het nationaal comité on- der leiding van het lid der Tweede Ka mer, den heer H. ter Hall, alhier geld voor dat doel verzamelt, had daarvoor de medewerking verkregen van ver schillende plaatsgenooten, geschikt voor een variété-programma. Te be- treuren was het dat de heer Zwanen burg, wiens medewerking aangekon- digd was, zich om te eerbiedigen rede nen, op het laatste oogenblik terug trok. In zijn plaats was het „Bever- j wijksclie Strijkje" zoo vriendelijk mu-j zikale medewerking te verleenen en bleef al het werk der executanten be langloos. Het strijkje speelde eenige aardige nummers. Verder traden op de heer Willy Par don als couplet-zanger, de heer Ebbe- ling als humorist en het duo Hollan- dais in hunne boeren-creaties. Het hoofdnummer was de opvoering van het tooneelstukje „Helden der zee" dat ons verplaatste in het lAiselijk le ven van Dorus Rijkers. Dit stukje werd door vriendelijke amateurs gespeeld en eindigde met een collecte voor de hel den. Aan het slot moest het programma bekort Worden, daar de burgemeester geen late vergunning voor bal wilde geven en de danslustigen toch een oogenblikje wilden hebben voor hun genoegen. Het trof ons dat voor dit goede doel in onze gemeente de zaal niet stamp vol was, waar het dikwijls bekenden en bloedverwanten van onze plaatsgenoo ten betreft. Mocht het comité ook voor IJmuiden een dergelijke avond arrangeeren, waarvan we hoorden, dan verwachten wij een zaal waarin geen mensch meer bij kan. Nagekomen gevonden voorwerpen. Een sleutel, een dameshoed, een rol Japansche matten. doet of stuk galt, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig Puroi. meerstemmig enkele liederen hadden gezongen, hield de voorzitter van het bestuur, de heer J. Smit, een toespraak tot de kinderen, die de school gingen verlaten. Hij wees ze er op dat ze' ve lerlei maatschappelijke wetenswaar digheden hadden geleerd, maar, boven al ook dingen die van groote waarde zijn voor hun geestelijk leven. In dit verband bepaalde hij hunne aandacht op Luk. 10: 16. Daarna reikte hij aan 11 leerlingen een getuigschrift uit, dat ze de school met vrucht doorloopen hebben, bij welk getuigschrift door het hoofd der school, den heer J. Deinum, nog een bijbel gevoegd werd. Nadat de kinderen het lokaal verla ten hadden, werd tot adviseerend lid van het schoolbestuur, uit de ouders, gekozen de heer C. Fosser. Daarna bracht de secretaris, de heer L. W. Kuiper, zijn jaarverslag uit, waarin hij gewaagde van een gezonden toestand der vereeniging. Het leerlin gental is steeds stijgende, hoewel er nog lokalen over zijn. De penningmees ter, de heer L. Broeze bracht zijn jaar verslag uit, waarbij bleek dat de In komsten f 23944.07, de uitgaven f 23873 bedroegen, zoodat een batig saldo van f 71.07 op 1 Januari aanwezig was. De aftredende bestuursleden, de hee- ren D. Jongens en J. Broeze werden herkozen, terwijl in de nog steeds be staande vacature Ds. Eggink werd ge kozen Ds. W. S. van Leeuwen. Allen namen hunne benoeming aan. Tenslotte werd nog gesproken over de mogelijkheid van de inrichting eener bewaarschool. Het bestuur zal daarvoor, zoodra het mogelijk is, de noodige stappen doen. SANTPOORT Door den plaatselijken melkhan del is de melkprijs met ingang van 1 April met 2 cent per liter verlaagd en alzoo gebracht op 15 cent. De zoog. „houten keet" is geval len. Voor wie niet in de dorpsgeheimen is ingewijd, diene, dat dit was een „woonhus" aan het Kerkpad. Zooals de naam reeds aanduidt, was het ver re van een sieraad voor de omgeving. Thans is zij gevallen onder sloopers handen. Zij ruste in vrede. VISSCHERIJ. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Ondertrouwd: E. van der Plas en D. Stam, C. Visser en P. Visser, H. Wol- terman en C. J. van Oalen, A. v. d. Wint en D. Kruiswijk, J. de Korie en C. Verbaan. Qetrouwd: O. Vlietstra en A. den Adel, j. J. Roza en T. Peek, J. Dekker en H. Selderbeek, J. Ott en J. Schoonoord. Geboren: J. M. Jonker—Roelsma z E. v. d. Steenv. d. Son d.M. B. A. Rijke—Rem d. j M. Rijkers—Kenter z A, DuineveldVoorhout z. Overleden: Woltertje Dekker, 68 jaar, echtgen. van H. J. Bosman. WIJKEROOG. Op de christelijke school „Uw Koninkrijk Kome" had Donderdag avond een ouderavond plaats, gevolgd door de jaarvergadering van de school- vereeniging. Nadat in het eerste deel de leerlingen der hoogste klassen, De sloombniger „Elise", V.L. 50, is Vrijdag, na alhier de vangst gelost te hebben naar Vlaardingen verlrokken om de netler aan boord Ie nemen voor de vangst van vroege voorjaarsbaring, bij debeugvisscherij. De sloomdrifler „Derika XV", 1JM. 272, kwam alhier binnen mei defecte winch. Voor enkele gelukkigen was dezr week de trawlvisscherij zeer gunstig. Op enkele plaatsen in de Noordzee werd, vri' plotseling, een zeer groote hoeveelheid visch, al was het dan ook in ho fdzaak koolvisch, enzgevangen. De stoomtrawler „Pieter", fJM 144, wa slechts een paar dagen uit, toen men reed 250 manden visch had. Wege-s defecli winch moest de reis worden afgebroken maar niettemin besomde men voor dezi reis nog f 2399. Van een ander schip vernamen wij da' hel in dezelfde omgeving vischte en in eer lrfk 78 manden ving. Dit schip besomde f 4973. De Staaiscourar.t bevat de statute' van de N.V. Visscherij Mij. Heemslede I Heemstede II en Heemstede III en van dt Zeevisscherij Mij Tubaniia, allen alhier. Gedurende de week van 26 Maart t/m. 1 April 1925, kwamen alhier de na volgende vaartuigen binnen: 87 Hol landsche-, 2 Duitsche stoomtrawlers, 1 Duitsche IJslander, 7 stoombeugers, 2 motor-, 41 zeilloggers, 2 Engelsche haring-drifters en 73 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van 1 700 tot 1 4846; Duitsche stoomtrawlers van f 3296 tot f 3300; Duitsche IJslander van f tot f 9454; stoombeugers van f 831 tot f 1997; motorloggers van f 804 tot f 876; zeilloggers van f 57 tot 451; Engelsche haringdrifters van f 2282 tot f 4906, terwijl de kustvis schers totaal f 2338 besomden. De aanvoer bestond uit 783.750 K.G. trawlvisch, 60.700 K.G. IJslandsche visch, 4360 K.G. beugvisch en 1157 kis ten makreel. De totaal opbrengst bedr. f 204.179.69. Nu de prijzen der visch dalende zijn, trachten weer vele stoomtrawlers in Engelsche havens betere besommin gen te maken. Zoo markten reeds ver schillende schepen, met name van de maatschappijen „Zaanstroom" en „Oceaan" aldaar. De bemanningen zien daar veelal weinig heil in, vooral omdat de afvalproducten, Jever en kuit, waarvan de opbrengst voor hen is, daar weinig waarde bezit en verder ook de afrekening met het kantoor zooveel later plaats vind, SCHEEPVAART. Men herinnert zich aldus s de Tel., dat in den avond vanqe December 1.1. het s.s. „Agamenm het Noordzeekanaal bij de Hei in aanvaring kwam met eenige bakken, van welke laatste er een vaarwater -zonk, zoodat het sc: verkeer in het kanaal stagnatie vond. De Raad voor de Scheepvaart deze week een onderzoek in n oorzaak van deze aanvaring; de inspecteur voor de scheepvaa naar aanleiding van de aanvari klacht tegen den gezagvoerder „Aagamemnon" ingediend. Reederij van de „Agamemnon Ned. Stoomboot-mij. De gezagvoerder deelde mede, bij stormachtig weer om 5 u. n. den wal vertrokken was. In het bij de Hembrug zag hij een sle met twee zandbakken op de „Ag non" afkomen. De gezagvoerde even van de brug om er zich overtuigen of de' vaten zwavelzu ke op het dek lagen, wel goed g, waren. De 2e stuurman verving tusschen den gezagvoerder op 4 Het schip voer halve kracht. Na minuten hoorde de kapitein dri ten: de „Agamemnon" was de boot voorbij, doch had den 1 lichter aangevaren en direct werd de tweede lichter getroffen tengevolge kwam de „Agame met den kop naar de Zuidwal gen. De eerste bak zonk, de twee op den wal. De voorzitter, mr. Kirberger, der leden van den Raad wezen gezagvoerder op, dat hij zich v vastleggen van de lading op h had moeten overtuigen alvon schip uit Amsterdam vertrok, ei onbegrijpelijk is, dat de kapitei van de brug wegging toen m sleep tegemoet voer. „Ik dacht nog op tijd terug ti verklaarde de gezagvoerder. „Maar dat was niet het geval", dus de voorzitter. De tweede stuurman deelde 11 de, dat de loods, die op de brug vaart had laten minderen tl sleep naderde. Tengevolge vi wind ging 't sturen moeilijk. De inspecteur voor de schei; merkte naar aanleiding van t verklaringen van den 2en stat op, dat 't toch wel vreemd is, dal stuurman tegelijk de telegraa! roer moest bedienen en tevens; kijk moest waarnemen. Wam stuurman had het roer van lap terman overgenomen en hem „Ga jij nu maar eten." De 2e stm aldus de inspecteur het eigenmachtig het roer. in hande;. men. Hij had de verantwoorde! voor de navigatie. Eigener ba nam hij zeli 't roer in handen. I ge stelde de inspecteur voor thi lijk den 2en stuurman op nali: te hooren. Nadat de zitting eenigen 1 schorst was geweest, deelde dei ter mede, dat ook de 2e stuim „daad van nalatigheid" zal won hoord. De 2e stuurman wenschte zi een raadsman te doen bijstaan;- ge werd de verdere behandelin; zaak uitgesteld. De Raad voor de Scheepte; te de behandeling van de aam: zaak van het s.s. „Agamemnon Naar men uit de aangevangen deling weet, kwam de uitgaand: memnon" van de Kon. Ned. Sto' Mij. op 30 Dec. des avond; Noordzeekanaal bij de Heni' aanvaring met twee zandbakfc ke door een sleepboot in de van de stad getrokken werden.} bakken zonk, de andere liep: wal. Beschuldigd van een „daad latigheid" had zich heden 2e-stuurman te verantwoord- verklaarde nog in aanstuift gisteren reeds medegedeeld hij, toen hij aan het roer kr sleep nog niet opgemerkt had pitein wist er niets van, d: stuurman het roer van den vit overnam. De gezagvoerder, wien ten legd is dat aan zijn schuld hel de te wijten is, bleef bij zijn afgelegde verklaringen. De loods .deelde mede, dat; avond van den 30en stormact' was, maar het zicht was goed naderen van de Hembrug kapitein en de 2e-stuurmat brug. De kapitein ging van' zeggende:, ik moet even naar!' De loods zag in de Verte de IJ lichten en de sleeplichten sleepboot met sleep. Een s vóór de Agamemnon uitvoer, om de sleep te laten passeen' de kapitein was weggegaan, W stuurman wettelijk -het Doch de practijk brengt m# loods wel eens moet ingrijpen l

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 6