SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS—WIMBLEDON 0—1. Overzicht. Onder gunstige weersomstandighe •den en ten aanschouwe van een tal rijk publiek heeft Stormvogels Twee den Paaschdag den Engelsehen ama teurs partij gegeven. Voor de rust leek het er veel op, of Stormvogels^ geen voet aan den grond zou krijgen. Speci aal de voorhoede en de middenlinie stonden vrijwel machteloos resp. te gen de Engelsche verdediging en den Engelschen aanval. Na de rust ging het beter en wist Stormvogels door enthusiast spel en mogelijk ook, door dat Wimbledon wat vermoeid werd, het spel geruimen tijd op de Engel sche helft te houden. Zouden we hier alleen naar kijken, dan had Stormvo gels zeker een gelijk spel verdiend Was het echter gewoonte, om, evenals bij boksen het geval is, punten* te ge ven voor goed aanvallen en dito ver dedigen dan zouden de Engelschen een groote puntenvoorsprong hebben ver overd. Want dit staat onherroepelijk voor ons vast: Het spel van Wimble don stond technisch stukken hooger dan dat van Stormvogels, zoowel in verdedigend als in aanvallend opzicht Wat direct reeds opviel was, dat het Wimbledon-team steeds één geheel bleef. Trok de voorhoede ten aanval, dan zat de middenlinie vlak achter haar aan, terwijl de backs ver op drongen. Waren dezen echter genood zaakt terug te trekken, dan geschiedde eenzelfde beweging door de halfbacks en voorhoedespelers. Voorts viel het zuivere koppen van de Engelschen te bewonderen, alsmede de groote bewe gelijkheid der spelers. Een en ander had tot gevolg, dat de spelers steeds op elkaar konden rekenen en zonder eerst te kijken, of hun partner wel present was, den baPnaar dezen plaats ten. En tenslotte willen we wijzen op het succes, dat bijv. een speler als Gre gory bereikte met betrekkelijk zeer weinig inspanning. Wat beter kon, was het schieten. Dit onderdeel hadden de Wimbledon-lui niet onder de knie. Bij Stormvogels valt allereerst het goede spel te memoreer en van Haak Deze speler blijkt meer en meer een aanwinst te zijn voor de Stormvogels verdediging. Na hem noemen we Kos ter en v. d. Wint. Aan dit achtertrio is het te danken, dat het bij 10 is ge bleven. De middenlinie schonk dezen middag weinig voldoening. Na de rust maakte Snoeks hierop een uitzond.? ring. De voorhoede heeft door haar enthusiasme na de rust het publiek in spanning gebracht. Technisch hoog stond haar spel echter niet. De vleu gelspelers waren zwakjes, alsook Ol denburg. Visser werd geducht in 't oog gehouden, maar was toch degene die met Blinkhoff het den Engelschen soms lastig maakte. Voor we tot een kort verslag van den wedstrijd overgaan, willen we eerst een en ander omtrent r,ri ont vangst van de Engelschen mededeel en. Het eerst verschijnt Wimbledon op bet veld, waarna onze Harmonie het En gelsche Volkslied speelt. Dan komen de in 't wit gestoken Stormvogels, begroet door 't Nederlandsche Volkslied, Ver volgens houdt de heer Jongstra in 't Engelsch een keurige welkomstrede, aan 't slot dier rede de hoop uitspre kend, dat het beste team de overwin ning zou behalen. Uit naam van 't „huldigings-comité" biedt hij don gas ten een album aan. Vervolgens over handigt de heer Tusenius namens „IJmuidens Bloei" een krans, terwijl tenslotte de heer Jongstra nogmaals het woord'neemt, om Stormvogels te huldigen voor haar goede prestatie ook in dit seizoen. Bruidegom v. d. Wint werd een fraaie bloemenmand aange boden. Toen kon de wedstrijd beginnen. De heer Casteleyn floot de volgende elftallen in 't veld: H. C. Sterry F. II. Sowter F. J. Gregory W. E. Brewer, E. Goodens (capt.) G. Boase A. T. Wadey, C. Knight, E. M. Atha, W. Dowden, G. C. Rowell. Asbeck, Oldenburg, Visser, Blinkhoff Sr., Broek Bakker, Snoeks Struys Koster Haak v. d. Wint Direct valt Wimbledon stevig aan en dringt Stormvogels op eigen helft terug. Dank zij Koster en Haak, die di rect goed op dreef zijn, leveren die eer ste aanvallen geen onmiddellijk ge vaar op. Den eersten Stormvogels-aan val leidt Visser. In combinatie met den linkerwing brengt hij den bal voor 't. Engelsche doel, waar Blinkhoff lee- lijk mistrapt. Dan zijn de Engelschen weer aan 't woord. De middenlinie, waarin alleen zonder onderscheid uit nemend werk verrichten, steunt de voorhoede uitstekend, zoodat deze Doorzitten bIJ wielrijders - Stulcloopen - Schrijnen en Smetten der Huid - Zonne brand - Doorgeloopen Branderige Voeten veriacht en geneest men met PUROL. steeds kan blijven aanvallen. Na een rush zet Wadey fraai voor 't doel. Atha vangt den bal hoog opspringend op, maar ziet den bal achterloopen. Ook de Engelsche linkerwing gaat zich roeren. Al gauw blijkt, dat Struys er nog niet in is. Gelukkig is Haak best op dreef. Toch zien we Rowell eens schitterend voorzetten, waarna Wadey den bal langs de paal jaagt. De Stormvogels-voorhoede brengt intusschen nog weinig van terecht. Broek krijgt vrijwel geen enkelen bal toegespeeld en de andere spelers bren gen het meestal niet verder dan de En gelsche half-backs. Bij een snellen aanval heeft Blinkhoff echter toch bijna succes. Na een goeden pass van Visser snelt Blinkhoff naar voren. Hij passeert Gregory, maar schiet dan te gen den uitloopenden Stery aan. Na dit Stormvogels-„offensiefje" ko men de Engelschen weer opzetten. Boase plaatst den bal met een boogje naar voren. Atha kopt keurig in, maar v. d. Wint redt schitterend een zeker doelpunt. Ook een schot van Dowden stopt hij op zekere wijze. Kort voor de rust brengt Haak den bal op. Hij geeft over aan Blinkhoff, die den bal achter plaatst. Rust 0—0. De tweede helft wordt geopend met een Stormvogels-aanval. Gregory redt schitterend en meteen zitten de Engel schen voor v. d. Wint, die in 't volgend oogenblik gepasseerd wordt (01). Het schijnt, dat we een herhaling van voor de rust zullen krijgen, want de Engelschen blijven steeds aanvallen Plotseling krijgen we echter een om mekeer. Stormvogels komt enthusiast opzetten. Al spoedig vliegt een schot van Asbeck langs het doel, zonder aan geraakt te worden. De Engelschen moeten zich nu geheel op verdedigen toeleggen, wat hun uitstekend afgaat. De rechterwing komt er thans ook wat beter in. Een voorzet van Broek schiet Blinkhoff in, maar Sterry stopt. Ook bij een volgenden kogel van Blinkhoff toont Sterry, dat hij het keepen ver staat. De Stormvogels-backs staan thans op de helft van het veld de Engelsche uitvallen af te slaan. Van der Wint heeft het thar^ kalm, wat niet van Sterry kan gezegd worden. Een bard schot van Oldenburg stopt hij fraai, evenals een schot van Snoeks. Broek krijgt de kans van den dag, weldra ge volgd door Visser. Beiden falen echter met schieten. Een vrije trap kopt Blink hoff schitterend in, maar de bal wordt netjes uit het doel gekopt. Tegen het einde gaat de strijd weer wat gelijk op. Een schot van Wadey stopt v. d. Wint keurig. Doelpunten blijven uit, zoodat de Engelschen hun derde overwinning in Holland behalen. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Dinsdagmorgen, bij het ontwaken in zijn logies, vernam de schipper, van de botter U. K. 112, een zware stiklucht in het vertrek. Door het opengooien - an het luik kon zich de kolendamp erwijderen en frissche lucht toetre den. De heide andere mannen aan boord bleken niet zoo taai te zijn en waren reeds bewusteloos. Ze werden naar buiten gedragen en kwamen daar bij, zoodat de verschenen geneesheer niet behoefde in te grijpen. - De staking der mandenmakers gaat, zonder veel gerucht, voort. Elke week ziet men uit andere plaatsen een massa manden aankomen en het mee- rendeel der werklieden, die hier waren, hebben elders werk gevonden. Slechts man wachten nog op de beëindi ging der strijd. Bij een der patroons zijn 2 man, op de oude voorwaarden aan het werk gegaan, volgens mededeeling dezer pa troon, terwijl ons van werknemerszij de werd gezegd dat het maar een man betrof. In elk geval betreft dit rietwer kers, die geen directe eischen hadden gesteld. De drukte met de Paaschdag en. De Paaschdagen gingen hier zon der buitengewone drukte voorbij, Na tuurlijk, de verschillende verkeers middelen hadden het druk, zooals steeds met feestdagen, maar het was toch geen weer voor dagjesmenschen, die een -dag aan zee en havens willen doorbrengen. Het vreemdelingenver keer was dus grootendeels beperkt tot familiebezoek en belangstellenden in de voetbalmatch StormvogelsWim bledon. Het motorbootje van de oude sluis naar de semaphore, dat na de winterrust weer opgeknapt is om weer den dienst te kunnen hervatten, lag dan ook wel gereed, doch is niei be gonnen met den zomerdienst. Natuurlijk heeft op zulke drukke dagen de politie de handen vol werk. Overal moet de goede orde gehand haafd en moet het verkeer in goede ba nen worden geleid. Des avonds bij de sluiting komen heel wat personen uit kroegen, die wel niet dronken zijn, maar toch onder den invloed van sterken drank verkee ren. Toezicht op deze menschen is dan vaak noodzakelijk. Daar komt bij, dat de kroegen hier druk bezocht worden door de arbeiders aan de sluiswerken Nu bestaat er een- veete tusschen de minder gunstig bekend staande ele menten hier en de polderwerkers, Maandagavond zou het zeker tot een botsing tusschen beide partijen geko men zijn, indien de politie niet op haar hoede was geweest. Men was reeds tot den aanval gereed, maar de commissa ris van politie en een agent hebben de sluiswerkers over de sluizen weten te leiden. Slaags geraakt. Dinsdagavond zijn de polderjongens van de sluisbouw-werken slaags ge raakt met de IJmuidenaren. Ten geta le van 40 man kwamen de sluiswer kers over de sluis, gewapend met mes sen, stelen van schoppen en zelfs met een biljartqueue, Er vielen klappen en de man, die de klappen krijgt, is na tuurlijk altijd de toeschouwer. Ditmaal was het een Duitsche stoker, die een flinke klap op 't hoofd kreeg, waardoor de man bewusteloos neerviel. Hij werd aan boord van zijn schip gedragen, waar hij spoedig werd bijgebracht en verbonden. De politie was spoedig ter plaatse en greep streng in. De polderjongens wer den weer over de aluis geleid n toen was de rust gauw weergekeerd. Na tuurlijk hadden de polderjongens zich eerst met sterken drank de noodige moed ingedronken. In deze veete fusscheq de polder werkers en de IJmuidenaren speelt we mogen ook wel zeggen natuurlijk ook de vrpu>v eep vol. De doebter van den keetbaas heeft verkeering aangeknoopt met een IJmuidenaar en daarom zijn de polderwerkers zoo boos op de IJmuidenaren, dat ze hun wraak willen botvieren. Maar als de drank de hoofden niet verhitte, zqu het hier toch niet zoo Siciliaansch toegaan. Inbraak. Door den heer H. yari K„ filiaalhou der der fa. Bischof, werd aangifte ge daan, dat in het pakhuis in de Neptu- nusstraat met de Paaschdagen was in gebroken. De politie stelde een onder zoek in, maar voor zoover kan wor den nagegaan, wordt er niets vermist. Diefstal. Door dpn varensgezel J. M. H. uit Scheveningen werd aangifte gedaan dat te zijnen nadeele uit het pakhuis van de V, E. M. een zakje met kleeren was gestolen, ter waarde van f 50. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Door H. K., vischrooker te Haarlem, werd aangifte gedaan, dat uit zijn rookerij aan de Haringkade o.g. 23 ha- ringpotten zijn ontvreemd. In de Visschershaven werd een daar liggende motorboot van W. S. openge broken en daaruit eenige gereedschap pen ontvreemd. Dit is al meerdere ma len gebeurd. De politie stelt ook in de ze gevallen eep ppderzoek in. Vernieling. Door C. G., vissoherman alhier, werd bij de politie aangifte gedaan, dat P. D. hem bij de borstzak van zijn jas had vastgegrepen en toen de jas van boven naar beneden had ingescheurd. Tegen. D. is proeeg-Yerba&l opgemaakt we gens vernieling. Poging tot verduistering. Door een ambtenaar van de posterij en werd aangifte gedaan, dat hij aan een juffrouw, die een postwissel had geïnd, f 20, hi.l. twee briefjes van f 10, teveel had uitbetaald. De juffrouw ont kende dit ten sterkste. Toen de politie er aan te pas kwam en deze de juf frouw ernstig ondervroeg, bekende zij de twee briefjes teveel te hebben ont vangen. Natuurlijk mpest ze ftet geld toen terug geven? YELSEROORD Een vaandel. Bij het concert op 31 Maart j.l. gaf de voorzitter van de Harmonie-vereeni- ging „Kunst na Arbeid" den wensch te kennen, dat de veregniging, door mid del'van een dames-comité of iets der gelijks, in het bezit zou komen van een vaandel. Thans vernemen we dat een goede vriend der vereeniging reeds een compleet vaandel heeft aangeboden, welk aanbod door het bestuur natuur lijk volgaarne werd aanvaard. In een binnenkort te houden feestelijke bij eenkomst zal het vaandel worden ont huld. VELSEN Zondagmiddag 5 uur werd de 18- jarige M. uit Beverwijk op de pont aangereden -door een auto, waardoor zijn broek en jas werden gescheurd De jongen zelf bekwam geen letsl. De schade werd door den automobilist vergoed. Maandag werd in den Velserpol- der een- Amsterdammer aangereden door den motor fietsrijder G., wonende in dezen polder. Toen de veldwachter Bosman er bij kwam, waren de aange- redene en de aanrijder het reeds eens geworden. Gistermorgen had de arbeider E., werkzaam aan de Papierfabriek het ongeluk een ijzeren rol op zijn linker arm te krijgen waardoor dit lichaams deel werd gebroken. Ook liep hij een verwonding aan het hoofd op. Na aan de fabriek voorloopig te zijn verbonden is E. per auto naar een der Haarlemsche ziekenhuizen overge bracht. Kenn. Hoewel de feestdagen, tengevolge van het gure voorjaar en misschien ook tengevolge van het bloemenfeest aan de andere zijde van Haarlem, niet zooveel volk op de been brachten als we wel eens gezien hebben in andere jaren, was het toch niet stil te noemen. Vooral niet in de middaguren, als de lentezon zich liet zien. Een groot aan tal automobilisten, fietsers, wande laars enz., zag men voorbijtrekken om te zoeken naar de kleurenpracht in Hollandsch duinlandschap. Of wel, men zag ze terugkeeren, versierd, dik wijls met bonten overvloed van goud gele narcissen. Vooral de tweede dag gaf veel van die soort feestgangers te zien, die een dag aap de groote stad ontkomen, thans jubelden: Heerlijk buiten. Niettegenstaande dat de overgang over het Noordzeekanaal nog steeds een geweldige hinderpaal vormt in den weg naar het Noorden, verdiend de Rijkswaterstaat voor dezen dag den lof dat ze deed wat mogelijk is om op stoppingen te voorkomen. De beide groote pon.tep deden dienst. Nog verdiend een belangrijk punt in nadere beschouwing te warden geno men. Wij bedoelen ons nieuwe wandel park „Velser-beek'". Afgaande op wat wij daar zagen schijnt er groote be hoefte aan dat park geweest te zijn. Telkens weer zagen de lanen zwart van menschen, genietend van wat, tot voor korten tijd, slechts voor enkelen te ge nieten was. Daar waren natuurlijk ve le vreemdelingen bij, maar toch ook duizenden uit eigen gemeente, die zich hier kwamen verpoozen. Het viel ons op dat sinds de opening op vele plaat sen banken zijn geplaatst waar men kan rusten en mijmeren. Zooals steeds, zijn ook hier wel va gebonden, die meenen dat mnn alles mag vernielen, doch daartegen wordt streng opgetreden. Een opgeschoten jongen b.v. die de oud-Hollandsche taverne wilde versnijden, kreeg daar voor „een bon". Natuurlijk blijven er dingen te won- schen over. B.v. viel het ons op dat de beide wegen, die voeren naar het dorp Velsen, verhard zijn, waarovër zelfs auto's enz. naar binnen kunnen komen. Nu is dat natuurlijk niet door het geheele park noodig. Doch 20.000 in woners der gemeente komen onder de tunnels bij het station langs, als ze naar Velserbeek willen, dus het is lo gisch dat de ingang bij het kantoor an den gemeente-ontvanger het meest ge bruikt wordt; zoolang die bij het sta tion gesloten is. En de burgemeester wees in zijn openingsrede er op hoe juist voor dat deel der bevolking dit park van groote beteekenis is. Welnu, deze weg is een mulle zand weg. Dat hindert nu niet veel voor een wandelaar, doch als een moeder soms met haar kinderwagen, of een ander met de fiets in het park wil zijn, dan moet men eerst over den keienweg naar het andere einde gaan, waar ingangen te over zijn. Of wel, men moet met kinderwagen of fiets door dat zand kruien. Wij zouden, terwille van deze menschen willen vragen: och, behard, desnoods 9lechts met een laag sintels, dezen weg althans zoo, dat die lichte voertuigen daar.gebruik van kunnen maken. Door den veldwachter alhier wer den drie autobusbestuurders bekeurd, wegens het overladen van autobussen. Zij hadden in de autobussen 35, 38 en 18 personen gestopt, terwijl er maar resp. 24} 28 en 13 in mogen. Ook werden verschillende autobe stuurders verbaliseerd wegens het rij den zonder licht. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 11 April 1925: 1 timmerman, 3 letterzetters, 1 kui per, 1 matrassenmaker, in plaatwerker, 1 bakker, 3 Sj! picta.1werj4.er, j oaKKer, kers, 1 kantoorbediende,' 6 div VERREENIGING TOT DER T. B. c7' Consultatiebureau Geopend op: Dinsdagmiddag van 2—3 IJmuiden en gedeelte Vel&»J ter Benus. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: P. P. Smit Oorthuysen; C. Bijl en G. Ste, Smorenburg en J. A. Huijbers; d. Hyden en C. G. Maarschalk;! der en C. Bijl. - Gehuwd: J. J, Bleekèr en f Vries; J, C. Roos en M. Woord-1 tjes en W. Woord; J. de Bruijnec H. van Gameren en J. van Leei^ v. d. Hoek en A. Beekman; J. Stol P. H. Stol; H. Breggeman enP.j Geboren: W. C. Tuinstra hart, z.; A. M. van Splunter— d.; C. G. van der PijlBiermans d. Wurf-Vonk, z.; C. Jagtman-4 W. J. DoUvan Es, z. Overleden: Alida Sophia) ka van Daalen, 81 j., wed. vas Klaasen; Elisabeth Lieman, 87 j, Lambertus Johannes Braakeubu; wed. van M. Sautevel. 1 (In een gedeelte van ons vork genomen). 1 Geboren: K. Prins—Stab van Groeningenvan 't VeJ Vosde Gelder, d.; E. Laman- laar, d.; N. de GrootSchol, 4, richWeber, z.; G. M. denü| Arents, z.; G. Oostewaal—R, van Weelder enHoogland, z, Overleden Jan Winter wedr. van E. W. Rens; Knieri 57 jaar, echtgen. van J. Zwaai| DRIEHUIS. Alhier werd een 3-jarig fcj] een motorfietsrijder aangered?! door de kleine een bloedende aan het achterhoofd bekwam, torrijder bleef even staan, nu er toen gauw vandoor. Het m\ evenwel door een toeschouwer: men, zoodat de dader wel niet! komen. SANTPOORT. - De, commies-titulair bij jdj en telegraafdienst J. F. Buys; plaatst van Katwijk aan J Santpoort-station en belast me® cante directie aldaar. E De verbinding Amsterdam li. Schoten-IJmuiden. y Dezer dagen lazen wij id Dbl. het volgende: De vorige zen we er reeds op dat Schok noodzakelijk steeds meer onü en dat reeds een uitgewerkt}' dingsplan gereed is, omvat!*» bebouwing in de toekomst totl Slaperdijkw. tusschen den Rijkf weg. als hartader van het ver$e de Noord-Oostelijke grens e: daarbij de tegenwoordig smEei gierdeweg zal worden verbreit flinken hoofd-verkeersweg. -o Vergïerdeweg zal, als interne. Ie weg, nimmer eenige beteekej gen; wel als hoofdverkeerswefr, aansluitende straten in een ningenblok, als daar eenmaal zal. [e Anders staat het met de w® in Noord-Oostelijke- en Neèij lijke richting zullen worden De Zaanenlaan, als verbinfc met Bloemendaal, moge niet l a kenis hebben van b.v. den ïl weg HaarlemAmsterdam, 5 toch belooft die weg in de in een drukke weg te zullen «jg is reeds lang sprake van om ét welke van den Rijksstraatweg^ den Middenweg is aangelegdB trekken tot aan de Delft, omb mendaal aansluiting te gevenj, Bloemendaalscheweg. Een foto de Delft zou door Bloemei» Schoten tezamen moeten wde kostigd. De eenige vlugge ver> 1 weg voor snel vervoer wipe Bloemendaal is eigenlijk dfè1 laan. Een parallelweg als de laan, die het groote voordeel lili stuk Noordelijker te liggen, isli voor Bloemendaal niet zondtia kenis, vooral niet wanneer eerle, voering gegeven ka!n worden ir plan, om in het verlengde vaner nenlaan een verbindingsweg tan te brengen naar den Amsterdsit straatweg. Met het aanleggen n Zaanenstraat, in het verlengd'gi laan naar den Spaarndamm®- een begin gemaak en die sti-ase en breed, zal wel worden dort ken naar den Spaarnekant te langen tijd. h Vóór de straat is in het uitbwi plan een brug over het SpWel dacht zoodra er sprake vanög om door den, polder op het gw'on van Haarlemmerliede c.a. een'd;

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2