VERVOLO PREDIKBEURTEN, er EVANGELISATIE HOOGENBERI Zondagmorgen 10 uur: Samenkomst. Zondagmiddag 12 uur: Zondagschool. Zondagavond 7.30 uur: Samenkomst. SprekerB. jenninga. Woensdagavond half acht: Meisjeskrani, van Meisjes vanaf 12 jaar. Donderdagavond 8 uurBijbelbespreking. VERREENIGING TOT BESTRIJDING DER T. B. C. Consultatiebureau. Geopend op: Dinsdagmiddag van 23 nar Wijk IJmuiden en gedeelte Velseroord, Zus ter Benus. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Het Engelsche Luchtschip R 33 dat door den storm van zijn anker is los gerukt en geruimen tijd Donderdagavond boven onze kust zichtbaar was, is gisteren behouden te Pulham teruggekeerd. De be manning die verscheidene bange uren heeft meegemaakt, werd onder zeer groote geest drift ontvangen. STORMVOGELS—WIMBLEDON. „Een nabetrachting". Onze Sportverslaggever heeft reeds een nauwkeurig en uitvoerig verslag van dezen interessanten voetbalwed strijd gegeven. Wanneer wij daar dan ook nog een kort woord over schrijven, dan is dat onr enkele détails, die uiter aard buiten een sportieve beschrijving vallen, te memoreeren; détails, die misschien meer nog dan de wedstrijd zelve kunnen bijdragen tot meerdere bekendheid in het buitenland van „IJmuiden" dan van „Stormvogels". Het korte verwijl van onze gasten hier ter plaatse heeft niet de gelegen heid geboden hen meer bijzonderlijk interesse voor IJmuiden als haven- en badplaats bij te brengen, doch onge twijfeld zal de hartelijke ontvangst en de warme bewoordingen, waarin zij zijn toegesproken, dieper indruk ge maakt hebben, dan groot vertoon naar buiten. Vóór de uitreiking van de albums, die een prachtuitgave zijn van den N. VV. B. en waarin op zeer vakkundige en artistieke wijze door de N.V. Drukkerij Sinjewel een voorblad was gebonden, waarop onder het vignet van het Stormvogels-embleem gedrukt stond: To remember Easter-Monday April 13th 1925: Stormvogels IWimbledon F. C. Ymuiden. London. Presented bij supporters of Stormvogels hield de heer W. Jongstra in onberis pelijk Engelsch een toespraak, die den Stormvogels-supporters wel uit hefe hart gegrepen zal zijn en die, vertaald, aldus luidt: Mijne Heeren, Aanvoerder van Wimbledon het is ongeveer 8 jaar geleden, dat Stormvo gels voor de eerste maal tegen een En gelsch elftal speelde. Het was een elf tal van de Britsche Marine, welke zee lui hier in Holland geïnterneerd wa ren. Door verschillende oorzaken heeft Stormvogels geen ander Engelsch elf tal naar IJmuiden kunnen krijgen zoodat de wedstrijd Stormvogels Wimbledon is de eerste ontmoeting met een burger Engelsch elftal en ik kan u verzekeren, dat wij het zeer op prijs stellen u op ons, veld te ontmoe ten. Aanvoerder van Wimbledon wij hopen dat deze kennismaking een pret tige mag zijn. Gij zijt reeds in Leiden en Enschedé geweest. Gij hebt dus iets gezien van ons mooi land. Als een herinnering aan uw uitstapje in Hol land, bieden de supporters van Storm vogels eiken deelnemer van uw uit stapje een geïllustreerd boek van de provincies Noord- en Zuidholland aan. Wij hopen, dat wanneer u in Engeland terug zijt en uw familie, vrienden en misschien vriendinnen iets van uw uit stapje vertelt en hun dan dit boek laat doorbladeren, zij dan kunnen zien dat Holland niet meer alleen het land is van de wijde broeken en de klompen. Wij verwachten dat dit boek eene klei ne herinnering aan Stormvogels en IJmuiden mag zijn. En nu aanvoerder: het spel kan beginnen. Wij verwachten pen interessanten wedstrijd te zien en wenschen een goed succes voor het beste elftal. Daarna overhandigde de heer Tuse- nius namens de Vereeniging „IJmui- dcns Bloei" den aanvoerder een buiten gewoon fraaie lauwerkrans, waarbij hij het volgende in het Engelsch tot het sympathieke Engelsche elftal sprak: „Captain-Gentlemen, In onze stad bestaat er een Vereeni ging, welke Vereeniging tracht -deze plaats zoo aantrekkelijk mogelijk te maken voor onze eigen landslieden in de jury do eerste plaats, maar indien mogelijk ontwerp ook voor vreemdelingen. Deze Vereeni ging, genaamd „IJmuiden's Bloei" acht het zich een voorrecht in U op de ze plaats te begroeten het eerste niet- militaire vreemde elftal spelend te IJmuiden. Ge zult ons vergunnen U in dit land van kleuren en bloemen deze kleuren en bloemen aan te bieden. Zij zullen natuurlijk verdwijnen, maar wij hopen dat de herinnering aan dezen „Perfect Day" zal duren op z'n minst tot de volgende ontmoeting hier of in Londen." Dit bewijs van activiteit van de jon ge vereeniging zal zeker door allen die belang in IJmuidens Bloei stellen met erkentelijkheid gewaardeerd worden. Want natuurlijk zal er in Engelsche bladen over de tournee van Wimbledon wel het een en ander verteld worden en dan zal de naam „IJmuidens Bloei" zeker niet vergeten worden. Dat is het ongeziene succes van deze spontane daad van het voortvarend bestuur der jeugdige vereeniging, waarvan later -de vruchten geplukt zullen kunnen worden. Wij zijn er van overtuigd, dat IJmui den een aangename en langdurige her innering zal geven, niet alleen aan de Engelsche voetballers, maar ook bij al Ien, die met „hear, hear", de aandacht zullen Vragen voor hetgeen de elf spe lers en hun geleiders over hun schit terende ontvangst te IJmuiden zullen vertellen. Rest ons nog niet onvermeld te laten dat de heer Balfoort, Engelsch vice- consul te dezer plaatse, dè welwillend heid had den aftrap te doen, waarbij ook het aan het rollen brengen van dat veelgetrapte bruine monster voor onze gasten een officieel tintje kreeg, wat zij wel zullen hebben weten te waardeeren. Christ Vereeniging v. Jonge Mannen. Gisteravond had de C. J. M. V. een openbare vergadering belegd in het gebouw voor Chr. Belangen. De zaal was matig gevuld. Na een kort openingswoord van den voorz., den- heer Selling, gaven eeni- ge van de jongere krachten een mu zieknummer voor orgel en viool. Een der leden las een opstel voor over: wat de C. J. M. V. wil zijn voor den jongeman? Een aantal leden uit het jongens werk hebben een accordeonclub, die eenige nummers ten gehoore brachten. Wij bewonderen den leider voor zijn geduld daarbij. Vervolgens werden een paar stukken gespeeld, waarbij de lachspieren in be weging kwamen. Toch zou deze loo- neelclub, vooral wat betreft losheid van spel en regie, nog veel van andere vereenigingen ter plaatse, kunnen lee- ren. Bovendien leent zich deze zaal minder goed voor dergelijke uitvoerin gen. Nadat nog eens orgel en viool zich hadden doen hooren, sloot de heer Tismeer de vergadering op de gewone wijze. Onderavond. Het bestuur en personeel der Zon dagschool „Samuël", uit de Insinger- school, wil een poging -doen om nader contact te brengen tusschen de school en de ouders der leerlingen. Daartoe heeft ze die ouders uitgenoo- digd tot het bijwonen van een ouder avond, waar, boven enkele besprekin gen, door het personeel ook een aardig programma wordt afgewerkt. Die avond is bepaald op a.s. Woens- ig, in het Gebouw voor. Chr. Belan gen. Actie der autobus-chauffeurs. In eenige bladen stond deze week, dat in Haarlem en omgeving een con- den eersten prijs toe aan een dat zich kenmerkte door smaakvolle eenvoud en Hollandsche degelijkheid. Bij de tentoonstelling der ontwerpen werd de bekroning allerwe- ge toegejuicht en verschenen in de groote pers artikelen om de keuze te motiveeren. We zouden van deze zaak geen mel ding maken, ware het niet dat de be kroonde ingenieur, Ir. A. H. van Rood verbonden was aan het hoogovenbe- drijf alhier en aldus het aspect van een belangrijk deel onzer gemeente, haar ontstaan aan dezen bouwkundige te danken heeft. Het motorschip „Rintam" dat gis teren ten overstaan van technici een tocht op de Noordzee maakte, is heden opnieuw voor een proeftocht vertrok ken, thans met de directie der maat- schannij Nederland en verdere genoo- digden aan boord. Meldden we de voorgaande week een zeer groote drukte in de haven van het hoogovenbedrijf, thans zijn al die booten weer vertrokken. De komende week worden echter weer drie groote zeeschepen verwacht, waarvan een reeds morgen. Roode Krols. Men verzoekt ons te verwijzen naar de advertentie van bovengenoemde vereeni ging, betreffende een ledenvergadeiing op 21 April a.s., waarin de uitreiking van het Mobilisatiekruis aan de leden van de Trans portcolonne zal plaats hebben. Damclub D. C. IJ. Dinsdag werd de 8e ronde gespeeld onder veel spanning. Zoo wist D. Ott voor de 7e maal zijn partij te verslaan. Na een zeer spannenden strijd werd Kramer door Schager verslagen. Kroon zet zijn reil naar de bovenste plaats voort door Van Kemink te winnen. Ook Jaspers toonde zich productief door W. Kemink te ver- •laan. De uitslagen waren: Oroep 1. P. Kemink—O. Kroon 0- Joh. Kramer—P. Schager 0- Uitgestelde partij. O. Kroon—P. v. 't Riet 20 Oroep II. O. Jaspers—A. Ingelse D. Ott—D. Terhorst Uitgestelde partijen. J. Ruiten—A. Ingelse O. jaspers—W. Kemink VELSEROORD. De afdeeling der Nat. Chr. Geheel- Onth. Vereeniging hield gisteravond een goedbezochte vergadering in de consistorie der Herv. Kerk. Ds. W. Kroese sprak een opwekkend woord naar aanleiding der geschiede nis van de Rechabieten uit Jeremia 35. Verschillende voordrachten werden ten beste gegeven en een tableau en een schimmenspel werden vertoond. De afdeeling hoopt de volgende maand haar 11e jaarfeest te vieren. Een lid der afdeeling, dat dezen dag zijn 88ste verjaardag mocht vieren, mocht van vele leden gelukwenschen en ook stoffelijke blijken van belang stelling ondervinden. Arbeiders Mandolin e-C I u b ,E x c e 1 s i or". Morgen Zondagavond geeft bovenge noemde vereeniging een uitvoering voo haar donateurs en leden in de zaal Tivoli, alhier, met medewerking van Mej. Josien Schetzer, sopraan zangeres te Haarlem en Mevr. Fischmann Emmering, pianiste te IJmuiien. VELSEN. Wie in de winkelweek bij de daarvoor aangewezen winkeliers te Wijkeroog minstens een gulden be- 2—0 2-0 2—0 2-0 l steedde, ontving een gratis toegangs- flict dreigde in het autobusbedrijf en pewijs voor de voorstelling van de bi- dat het waarschijnlijk tot een staking j oscoop „Bloemoord" of een goochelaar zou komen, als de eischen -der chauf- j jn Hotel „De Prins", feurs niet zouden worden ingewilligd. Er zijn heel wat gratis bewijzen uit- Dit bericht nu is zeer overdreven.gereikt, omstreeks duizend. Wel worden er vreedzame onderhan- j Dinsdag is van 2 tot 4 en van 5 tot delingen gevoerd met de patroons, om 7 uur in de bioscoop een voorstelling te komen tot betere arbeidsvoorwaar- gegeven telkens voor een groep van on- den. Maar daarbij wordt niet gedacht aan staking,' wat trouwens niet moge lijk zou zijn, omdat bij stilleggen van het bedrijf er genoeg anderen zouden zijn, om dit over te nemen. 1 Men ijvert ook voor een betere dienst-ranch regeling, zoodat het b.v. niet meer mo gelijk zal zijn, dat 4 bussen tegelijk vertrekken. De vergadering, die in den afgeloo- pen nacht in Hotel De Prins te Velsen gehouden zou zijn, is niet doorgegaan. Deze vergadering wordt nu Maandag nacht te Haarlem gehouden. - Door het gemeentebestuur van Rotterdam was een prijsvraag uitge schreven voor het ontwerpen van een nieuwe brug voor zwaar verkeer. Ruim 40 ontwerpen werden ontvan gen en door een jury van hoogstaande deskundigen beoordeeld. Tegenover vele ontwerpen, met een ingewikkelde pompeuze opzet, kende geveer 500 kinderen en Woensdag op dezelfde wijze een voorstelling door een goochelaar. In de bioscoop werd als hoofdnum mer gegeven „Het geheim van de Make en als bijnummers „Fridolin in den slaapwagen" en „Fatty als bokskampioen". De kinderen hebben genoten, maar met 't Goochelaarsgezel schap is de commissie minder geluk kig geslaagd. Een kinderhand is gauw gevuld, maar met hetgeen de gooche laars boden kon zelfs een kinderhand niet gevuld worden. Tot overmaat van ramp ontlastte zich bij het naar huis gaan een stortbui, zoodat vele kinderen druipnat thuis kwamen. In den etalagewedstrijd is door het publiek het grootste aantal punten toegekend aan de etalage van den brood-, koek- en banketbakker, H. H. Meijer, die daardoor een verguld zilve ren medaille ontving. Het tweeregelig rijm, dat door de zes en vijftig verborgen letters gevormd werd, luidde: Wilt gij U veei geld en moeite sparen, Koopt dan nu op Wijkeroog Uw waren Het juiste rijm was door niemand samengesteld, maar de vijf oplossin gen die er het dichtst bij kwamen, wer den beloond, ze waren ingezonden door: H. Vermey, Schulpweg, 1ste prijs oen rolham; M. Pirovano, Wijker- straatweg, 2de prijs een fietslantaarn; M. Ouwerkerk, idem, 3de prijs een taart; A. Zalm, idem, 4de prijs een bloempot; A. G. Wormsbecker, Cor- verslaan, 5de prijs een Edammer kaas Het met den lsten prijs bekroonde rijm luidde: Wil U veel tijd en moeite sparen, Koopt dan in Wijkeroog uw winkel waren Een der ingezonden epistels luidde: Heeren mag ik u beleefd verzoeken Uw zin duidelijker te laten zoeken, Ik zou u het aan willen raden Het publiek het komende jaar Gemakkelijker te maken. Moogt de winkelvereeniging blijven bestaan, Zal het de winkeliers er niet slechter om gaan. Een andere inzender had het volgen de briefje: Met moed aanvaard is half voltooid De letters zoeken ze zijn verstrooid Maar heb je ze eenmaal bij elkaar Dan is het rijmpje spoedig klaar Maar mis gerekend goede vrind Want hoe of je de letters bind Een rijmpje wordt het nooit, o heus Het bestuur die heeft ons bij de neus. Want ik, ik ben er zeker van Dat zij het zelf niet vinden kan Maar hoe het zij geef alle toe Van 't zoeken ben ik toch niet moe en komt er weer een Winkel Week! Dan zoek ik weder, Jan van Reek. Aan de uitnoodiging tot bijwoning der gezellige bijeenkomst op Woens dagavond in Hoel De Prins was door vele leden met hunne dames gevolg gegeven. Na de pauze werden door den voorz. der Jury, den heer F. Wildeboer uit Haarlem, de in den etalagewedstrijd behaalde medailles met hartelijke toe spraken uitgereikt. Tevens werd door hem duidelijk uiteengezet op welke wijze de jury zich van hare taak ge kweten had en wees hij op de fouten, die door de mededingende winkeliers gemaakt waren. Spr., die meende wel op eenige on dervinding als jurylid aanspraak te mogen maken, daar hij reeds 18 keer als zoodanig was opgetreden, verklaar de, dat het door de Wijkeroogsche win keiiers gepresteerde zijne verwachtin gen verre overtroffen had. Er waren etalages bij, welke in eene stad als Haarlem, volkomen op hare plaats geweest waren. De avond had verder een gezellig ver loop en was een waardig slot van de Wijkeroogsche Winkelweek, die in al le opzichten goed geslaagd mag heeten. Op de stoompont was Donderdag avond tusschen 7 uur en half 8 het s IJmuiden varende Engelsche luchtschip duidelijk waar te nemen. 1 Meiviering. De Federatie Velsen der S. D. A. P. zal den 1 Meidag vieren met des mor gens een betooging in Velserbeek, ter wijl des avonds een optocht zal plaats hébben. Voor de kinderen is er een optocht en een feest in Thalia te IJmuiden. Lijkverbranding. De afd. Velsen der Vereen, voor Lijk verbranding organiseert morgen, Zon dagochtend een excursie, ook voor niet-leden, naar het crematorium te Driehuis. Naar aanleiding van de geruch ten, als zouden er met de Paaschdagen op Velserbeek wanordelijkheden en vernielingen geconstateerd zijn, heb ben wij, schrijft Hl. Dbl., te bevoegder plaatse hier omtrent inlichtingen inge wonnen. Ons werd medegedeeld, dat er van gebeurtenissen, die aanleiding tot strengere maatregelen zouden kun nen geven, absoluut geen- sprake is ge weest. De enorme drukte, vooral op den tweeden Paaschdag, in aanmer king genomen, heeft een ieder rustig en aangenaam van de fraaie natuur kun nen genieten en waren politie en bosch wachters in staat, de orde te handha ven. Wel moest af en toe eens opgetre den worden, niet alleen tegen kinde ren, maar ook tegen volwassenen, voor wie het moeilijk was zich met de ruim te op de paden tevreden te stellen. Er zal ook wel eens een bloempje geplukt, of een tak afgerukt zijn, maar dit is wellicht een gevolg van de onbekend heid met de verordening. Het plaatsen- van eenige papierman den en andere gelegenheden is zeer ze ker uit een aesthetisch oogpunt aan te bevelen. De buurtvereeniging r de" te Wijkeroog heeft een C veren medaille ter beschikkiJ van het eerstvolgend muziek, uitgeschreven door de Harrno „De Eendracht" te Wijkeroog De heer Ir. A. H. van R0 ontslag genomen als bestug woningbouwvereniging „Veis, Bij de verkooping, ten ov« notaris Boerlage, van 2 burgerwi en een blok van 8 woning)n Kanaalkade te Wijkeroog, N0. met 19, werd alles in een perceel voor f10302. Kooper was de heer W. vin j Nationaal MuziekCot Op 5 en 12 Juli a.s. zal alhi genoemd concours plaat hebben, wijzen naar de advertentie in dij Gevonden voorwerpen en Te bevragen politiepost IV een kinderjurkje, een gi hondje, een huissleutel, een tje, een duif, een bruine kip. Burgerlijke Stand Veis: Geboren: G. de Boer- d.; H. KrijgerPronk, z.; A.{ mans—Hoogeveen, d.; C. A. R Straalen, d.; D v. d. Oever—,; z. M. OldenburgDekker, d.;( der KolkSlijkerman, d. Ondertrouwd: G. 0. ger en H. Visser; C. van Ketel J. Klauwers; H. Hemstra en mons; G. Rutte en C. B. van W. J. Buding en J. W. Gragt. Gehuwd: J. de Korte en C.I C. Visser en P. Visser; E. v. j D. C. Stam; A. v. d. Wint enj wijk; C. G. Kroone en C. bosch; II. Wolterman en C. Ien. Overleden: Jacoba Pi.:, ongehuwd, d. v. J. Plug Duin. SANTPOORT. Aan het dezen zomert zangconcours van Polyh; Haarlem zal in de 3e afd. koren deelnemen Santpoort, Vox Humana. De voorlaatste Volksts Donderdagavond j.l. in „2i gehouden, was door het Gei van Kinder Vacantie- cii VV, kolonies aangegrepen om pi te maken. Dr. de Weerdt uitï telde aan de hand van licht!» en ander omtrent het welke: nuttige maatschappelijke terwijl de heer Sixma na soi taarnplaatjes direct een la liedje uit den liederenbunèj gen. Dr. d. Weerdt op zijn heti de weer, dat bovengenoen schap zeer zeker een stem voor „Volkszang", want a]|i de menschen hebben lust lo: We hopen voor de zieke kinderen, dat menig dorpsp nuttige,instelling zal steun: De bekende illusionist Bellardi (Wil. v. Houten) te in „Zomerlust" op in zijn bare mysteries. Als we in a nemen, dat Bellardi zelfs ninklijk Paleis is opgetred-: nen we zeer zeker iets wachten. „Jean Darlot" is de iit tooneelspel in drie bedrijver dag door de toonéelverees ria" wordt opgevoerd. De worden vervuld door den ri vereeniging, den heer A. de BEVERWIJK. De Openbare set Breestraat alhier zal w bouwd Concertgebouw mer, drie winkelhuizen mc venwoningen. De plannen door de architecten- Meijer: ke te IJmuiden, zijn zoover' dat reeds bouwvergunni strekt en door de Schoonle sie van Beverwijk geheels' keurd. Het concertgebouwj 500 zitplaatsen, de koffiel' aan vloeroppervlakte 84 M' winkelhuizen ook ruim De bestaande gevel wordt 1 vervangen door een teakhout en tegels aspect van de Breestraat s ze verbouwing zeer zekeri Het gebouw van de heeft ook ruimte te kort. Door bovengenoemde aij 'n plan ontworpen, dat diti bergruimte zal winnen Binnen korten tijd zal den aanbesteed.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 6