V. I. o. s. Wie Zenuwachtig'ia, Visscherjj en Scheepvaart Nette Dienstbode Net persoon Kost- en inwoning Flink Winkelhuis Burgerwoning. Kippen met hok. jnrh enkele bezwaren zijnjaan rerkee'. n„r het hart van IJmuiden eiken js pe ondernemers zijn echter verb»»" ^tgeijng geen van allen tevreden, Hiel'J, lijnen Haarlem via Velsen, die fjjj, oude standplaats, aan het Willems i'j"- hebben' de verschillende belangheb »r over gehoord en willen hun tf,Jen noemen. *j»!reerst de lijn Zeeweg—Bloemendaal— t'"Jan Daar klaagt men over ongelijke 'Ta»iine waardoor de bussen op het f'!"een voorsprong krijgen. Zelfs de lijn Istn-Bloemendaal—Haarlem behoud die fefgeiijk liet zich ook IJmuiden— U wiik uil- Oeheel anders waren de P*r van de Egmondsche' ondernemers. f,Tautobussen zijn geen openbare mid- i vin vervoer, in den zin der wet, l'voleens vaste dienstregeling rijden, joctisnorders, die gaan als zij passagiers "SVindag stonden zij veelal bij een ia pui café's waren dan ook de stations joederen gebracht werden en de whtn wachten tot het uur van vertrek. nJ ii hun niet alleen verboden daar te doch ook verboden er langs te rijden 'het inladen van goederen. Mochten Idit hunne bezwaren zouden minder Liie'zijn. Maar, terwijl de andere daar jLneerende auto's nog wel in de straten Len is dat hun verboden en moeten (jo'or de boomen, achter het station ;es komen en gaan. Verder zijn gelijk- Ijrtije diensten, uit Katwijk, Noordwijk Tsclieveningen, geheel vrij van dergelijke Sêrkingen. Tegen dit alles protesteeren zij krachtig. - In de gisteren gehouden algemee- it vergadering der Scheeps-exploitatie Jij. Zaanland en de Visscherij-Maat- ichappil™ Zaanstroom werden de 1 lansen en de winst- en verliesrekenin gen goedgekeurd. VELSEROORD De afdeeling der Protestantsche ilkspartij 1 (de vroegere Christelijk- ciale Partij) houdt hedenavond een rgadering in Lunchroom Eynthoven, iarin de heer G. Voet zal spreken er „Waarom niet aangesloten bij de r. Democratische Federatie?" Voorts de actie voor de Kamerverkiezing irden besproken. De vergadering is Br belangstellenden toegankelijk. - Het bouwen van een woon- en akelhuis aan den Velserduiner- iurtweg, voor rekening van den heer f.J, Hermans,is opgedragen aan den beer J. de Vilder alhier. VELSEN Door de politie op Wijkeroog wer- ii bekeurd G. W. en J. de G. uit Vel- •oord, wegens het vervoeren van -nkverspreidende stoffen (afval van |ph). - De propaganda vergadering, welke andagavond in Hotel ae Prins gehouden worden door de afd. Velsen van den nd van Staaispensionneering kon niet orgaan wegens gebrek aan belangstelling. In de vestibule van de villa in Velser- eek is een gedenkplaat aangebracht, waarop lezen slaat Tot aankoop door de gemeente Velsen an li el landgoed Velserbeek werd besloten r de Raadszitting van 12 Nov. 1924. De ■ad bestond uit i dan volgen de namen van den Burge- tester, de Raadsleden en den Secretaris. De nachtegalen hebben zich niet laten chrikken door het groot aantal dage- che bezoekers van Velserbeek. lp verschillende plaatsen in «Hit park ben we hun gezang waargenomen. IURGERLIJKE STAND VELSEN Jeboren: C O. Gozeling—Dijkman E. Brandjes—de Vries d.O. S Ruslen- en—Bangmaz.F. C. Rens—Feyen z. toot— Baars z.M. C. Hoedemaker ends d.K. Heijslek—Bekkers 2 d. Iverleden: Johannes Hoogerwerf j., echlgen. van E. H. Kuiters. DRIEHUIS. - Wij verwijzen naar de advertentie op eerste pagina in dit no., waarin de W. H. Otio in zijn welbekende bchroom Westerveld alhier wederom hconcerlen organiseert. Wij twijfelen er tl ain of deze concerten zullen zeker jj bezoekers trekken, en verdere aanbe- ™e hiervoor blijkt ons bovendien rerbodlg, SPORT. VOETBAL. 'officieele mededeelingen. inlagen van Zaterdag 25 April. Nederlaag-wedstrijd A 1.0. S.—Stormvogels II 5—7 Competitiewedstrijd. «mnemerland hhv. i. o. s. ii 1—6 Voor a.s. Zaterdag 2 Mei ïs vastge steld: Nederlaagwedstrijd V. I. O. S.~I—v7s. v:il 3 uur. Deze wedstrijd wordt waarschijnlijk op het V. S. V.-terrein gespeeld. Naar wij vernemen is de V. I. O. S.- speler W. v. d. Steen thans eveneens definitief tot speler van het officieele Zaterdagmiddag-elftal der II. V. B. ge kozen. Hij zal hierin, evenals in V. I. O. S., de linksbinnen plaats innemen. Nederlaag-wedstrijden V. I. O. S. V. I. O. S. I—Stormvogels II 5—7. De eerste wedstrijd is met een korf bal-uitslag door de gasten gewonnen. Er is dezen middag duidelijk gedemon streerd wat een doelmatige training vermag. Stond V. I. O. S. tot 20 min. voor tijd met 4—2 voor, toen was het de beurt aan Stormvogels en in 15 min was de stand tot 74 opgevoerd. De V. I. O. S.-achterhoede was er finaal uit en miste de zoo hoognoodige ausdauer om de vlugge doortastende voorhoede langer in bedwang te houden. Voor de rust ging het spel gelijk op en kregen we een vlug spel te zien, er werd veel beter gespeeld dan op Goeden Vrijdag. Over den wedstrijd het volgende. Als de heer Dalmeijer, die dezen wed strijd op correcte wijze leidde, de elf tallen in het veld blaast, blijkt dat V. I. O. S. geheel volledig is, Stormvogels heeft één invaller. Van d. Boogaard wint den toss en Slikkerveer brengt den bal aan heUrollen. Het begin ken merkt zich door een overwicht van de thuisclub. Wim speelt, geheel tegen zijn gewoonte, alles op rechts, zoodat v. d. Plas niet veel te doen krijgt. Toch komt de eerste goal van links als een corner door v. d. Plas genomen, fraai door Meijboom wordt ingekopt. Storm vogels komt er nu heter in en het spel gaat meer gelijk op. De Waard betoont zich een goed doelwachter, als hij op zekere wijze eenige goede schoten van korten afstand weet te stoppen. Einde lijk moet hij zwichten voor een hard ingeschoten bal van Wim. Direct na den aftrap gaat Tand er in zijn eentje van door, hij raakt in een duel met v. d. Boogaard, de bal rolt buiten hun hereik, voor de voeten van de toeloopende Struis, die geen moeite heeft om den achterstand te verklei nen. 21. Voor de rust wordt niet meer ge scoord, zoódat met dezen stand ge draaid wordt. Na de hervatting eerst hetzelfde spel, uit een doelworsteling weet Stormvogels gelijk te maken. Even later weten v. d. Velde Sr.' en Meyboom elk een doelpunt voor hun club te maken, zoodat de stand 4—2 is geworden. Dit is blijkbaar het sein voor Storm vogels om hun opstelling te wijzigen, hetgeen een merkbare verbetering is. Vooral de wing v. d. Velde Jr.Van Strien is zeer gevaarlijk. Aanval op aanval wordt ondernonien, maar de V. I. O. S.-achterhoede, waarin de Koning éen goede partij speelt, geeft, voorioo- pig althans, niet thuis. Eindelijk weet Slikkerveer met een boogschot via de paal den derden goal te maken. Als even later v. Leeuwen hands maakt in 'het beruchte gebied, maakt v. d. Velde Jr. uit de hiervoor toegekende straf schop den gelijkmaker. Stormvogels is nu niet meer te houden, Veuger zet zijn voerhoede voortdurend aan- het werk de V. ,1. O. S.-achterhoede geeft het blijkbaar op, en even later trapt de Ko ning in eigen doel. v. d. Velde en van Strien weten elk nog een doelpunt te maken, zoodat de stand in minder dan 15 minuten 74 geworden is. V. I. O. S. doet nog wanhopige po gingen om den achterstand te verklei nen en in de laatste halve minuut weet v. d. Boogaard uit een eveneens voor hands toegekende strafschop, het vijf de doelpunt te maken, zoodat, als de heer Dalmeijer voor het laatst fluit, Stormvogeds met 7—5 gewonnen heeft. Aan de Zandvoortsche laan speelde V. I. O. S. II tegen een onvolledig Ken- nemerlartd II, waarvan zij met 61 wist te winnen; Met de rust was de stand 30 Door deze overwinning- be zetten zij thans de derde plaats in hun afdeeling. Trekvogels speelde een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Stormvogels III welke met 1O door eerstgenoem de club gewonnen werd. Tijdens een der Trekvogels-aanvallen, kwam de uitloop^nde Stormvogelskeeper in bot sing met eenige Trekvogelsspelers. De keeper bekwam hierbij een beenblessu re. Na door Dr. van Leeuwen te zijn verbonden, werd hij per auto naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Het Nederl. Elftal. Zondag is door de Nederl. Elftal- Commissie het Nederl. Elftal als volgt samengesteld: v. d. Meulen Denis Tetzner Lefévre, v. Daalen, v. Heel Gielen, Küchlin, Buitenweg, v. d. Broek de Natris. Zooals hieruit blijkt, verschilt dit elf tal nog al iets met dat, wat door dezelf- Onrustig en Overspannen, en zijn gewone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen tijd de Kalmeerende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Oiazen buisje 75 ct. Bij Apoih. en Drogisten. 301 de commissie, indertijd tegen Duitsch- land werd vastgesteld. Men oordeele. v. d. Meute Denis Dijke Lefévre Bul Steeman Gielen, Volkers, de Haas, Baer v. SI., de Natris. Denis moest toen voor zijn aanwij zing bedanken wegens ziekte en werd vervangen door Vermetten. Ditzelfde elftal, maar mèt Denis, zou ook naar Zwitserland zijn afgevaar digd, ware het niet, dat de Haas ziek was en Steeman door andere redenen verhinderd was. In diens plaats werd Van Heel gekozen. Van het oorspronkelijk door de N. E. C. vastgestelde elftal zijn dus niet min der dan 6 spelers vervangen, t.w. Dijke, Bul, Steeman, Volkers, de Haas en Baer van Slangenburgh. Dat wij hierop even in het bijzonder wijzen, vindt hierin zijn oorzaak, dat onze meening, welke wij gaven na den wedstrijd tegen Duitschland, zoo he melsbreed verschilde van die, welke officials en andere bladen omtrent het Nederlandsch Elftal hadden. Als we bedenken, dat een blad schreef, dat nog zelden door een vertegenwoordigend elftal zoo'n snelle wedstrijd was ge speeld, een ander blad hoopte, dat dit elftal nu gehandhaafd zou blijven te gen België en wij feitelijk niets goeds konden constateeren, enkele individu- eele lichtpuntjes daargelaten, dan zal men ons moeten toegeven, dat die bla den een geheel andere maatstaf aange legd hebben dan wij. Door de nieuwe samenstelling zijn wij volkomen in 't gelijk gesteld: Door de ingrijpende wij zigingen heeft de N. E. C. getoond, dat ook zij in dit elftal geen vertrouwen meer had. Gymn. en Ath. Vereen. „Olympia". Op de wegwedstrijden, uitgeschreven door de A. V. A. te Alkmaar, op Zon dag 3 Mei a.s. zullen voor bovenge noemde vereeniging uitkomen op de 3Va 4 -4 K.M. de heeren: J. II. Jonker, F. de Boer, B. Pauls; en op de 2 K.M., nieuwelingen: W. P. J. Heiligers, J. Asjes, Pletting, N. Nieuwkoop, H. A. Blok en Vervelde. De loopers zullen evenals de vorige maal, bij gunstig weer op de fiets, bij ongunstig weer per autobus door de le den vergezeld worden. De dames en heeren, niet-leden van „Olympia", die zich hierbij willen aan sluiten, worden verzocht circa 11 uur bij de Betonbruf? te zijn, daar het ver trek op 11 uur is vastgesteld. We wenschen van hieruit onzen loo pers veel succes. Gymn. en Athl. Ver. „Olympia". Naar wij vernemen heeft de T. C. in overleg met de N.H.A.B. besloten, om de wegwedstrijden, georganiseert door bovengenoemde vereeniging, welke samenvallen met de athlethiekwed- strijden van het gewest Noord-Holland van het K.N.G.V. op 17 Mei a.s., te hou den op 24 Mei a.s. Het programma omvat de volgende twee nummers le. 10 K.M. voor leden N. -H..A. B waaraan verbonden is een wisselbeker, plus 5 fraaie medailles, voor de eerste 5 aankomenden. De wisselbeker moet tweemaal ach tereen of driemaal in het geheel ge wonnen worden. 2e. 3*/2 K-M. voor klasse C, waaraan verbonden zijn 10 fraaie medailles voor de eerste tien aankomenden. (Vrije deelname). Iedere deelnemer die het parcours in den daarvoor vastgestelden tijd af legt, ontvangt hiervoor het diploma der N.H.A.B. -Het inleggeld bedraagt 50 cent per nummer. De wedstrijden worden onder de reglementen der N.A.U. gehouden, Start, parcours en finisch zullen nader bekend gemaakt worden. Van station IJmuiden, zal de weg naar kleed- en startplaats duidelijk worden aange geven. De inschrijving sluit 18 Mei a.s. WATERSTAND IJMUIDEN. April 1925 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 30 7.38 8.13 2.57 3.21 Mei. 1 E.K. 8.40 9.18 3.44 4.21 2 9.50 10.34 4.51 5.43 3 11.15 11.53 6.11 7.10 4 0.19 7.30 8.19 5 0.46 1.09 8.32 9.10 0 1.30 1.51 9.21 9.50 7 2.09 2.31 10.05 10.31 VISSCHERIJ. De haringvangs op de Noordzee. Uit Maassluis meldt men aan De Tel.: Gingen vroeger de schepen eerst in Juni ter haringvisscherij en wel op Buisjesdag, thans vertrokken reeds twee stoomloggers van hier naar zee. De volgende week zullen nog twee schepen uitgaan. Er schijnt weer meer belangstelling voor de haringvisscherij te komen. Thans wordt ook de stoomtraw ler Aneta IJ.M. 82, gereed gemaakt voor de vischvangst bij IJsland. De Aneta zal ook zoutevisch maken. De stoombeugers brengen in den laatsten tijd, bij de beugvisch, ook ha ring aan. Deze wordt niet hier, doch te Viaardingen verkocht. Eerst bracht zij daar veel geld op, doch déze week was zij bijna niets waard. Geen ijs meenemen. Om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden, tracht men in Bohulan (West-Zweden) op de bedrijfskosten der visscherij zooveel mogelijk te be zuinigen. Aan het Hoofdbestuur der Zeevis- scherij-Vereeniging te Gotenburg i: volgens de D.F.Z. door den heer E. Hor man ter bereiking van dit doel een plan ingezonden, waarmee door meerdere ontvangsten en minder uitgaven eon extra-winstbedrag van 1550 kronen (1 kr. f 0.66) per maand en per schip, visschende met de snurrevaade, te maken is. Het betreft n.l. de invoe ring aan boord van koelmachines koelruimten, waardoor het meenemen van ijs overbodig wordt. Zijn bereke ning is als volgt: 1. Uitsparing van 40 kisten ijs per week geeft per maand 256 kr. 2. Uitsparing van brandstof ioor verlenging van de reizen der visschers- vaartuigen van een halve tot een heele week, per maand 135 kr. 3. Vermeerdering der vangst door de verlenging der reizen, berekend naar een vangst van 600 K.G. per dag en een prijs van a/5 kr. per K.G., per maand 960 kr. L Vermeerdering van den ver koopsprijs door verbetering van kwali teit der visch a 0.02 kr. bij een vangst van 10000 K.G. per ma,and 200 kr. Al- zoo te zamen 1551 kr. Voor de inlichting van het schip en de aanschaffing van motor enz. ter uit voering van het plé-n, stelt schrijver zich voor, dat daarmee 7000 kr. ge moeid. zijn, die geleend tegen een bil lijk percentage, aflosbaar, in 5 jaar. jaarlijks 1660 kr. uitbetaling eischt, of per maand in de 6 zomermaanden 227.78 kr. en aan bedrijfskosten voor koolzuur en de motor per maand 57 kr., te zamen 334.78 kr. Afgetrokken van het extra winstbedrag geeft een voordeelig saldo van 1216 kr. per mnd, Gesteld dat door ongunstige omstan digheden dat saldo tot de helft daalt, dan nog is het resultaat zeer goed te noemen. Tot het nemen van een proef hebben drie maatschappijen aangeboden tegen een geringe vergoeding de installatie op een schip uit te voeren. De totale onkosten kunnen niet hooger dan f 1500 komen. Daar het te vreezen staat, dat die som voor visschers of organisaties zoo maar niet vqor het grijpen is, hoopt men door staatshulp in staat ge steld te worden de proefneming te kun nen doen. N. VI. Ct. Maandagmiddag, bij het binnenkomen voer de stoomtrawler 't Gravenhage, IJM 51, met zooveel klacht tegen de remming, bij de vischhal jan, dat deze ernstig be schadigd werd. De stoomtrawler „Cobi", IJM. 41 moest de reis onderbreken om 2 zieke menschen naar binnen te brengen, n.l. de stuurman en de oudste stoker. Volgens de verschijnselen zou laatstge noemde aan bloedvergiftiging lijden. Maandagochtend lagen hier, naast de gewone Noordzee-trawlers, 3 IJslanders voor de kant. Een daarvan, de Freia, IJ.M. 142 had ,180 kantjes zoutevisch aan boord en 700 taanden versche visch. De beide anderen, Duitschers, hadden per schip 1400—1600 nufnden versche visch,^ meest kabeljauw. Voor de afslag was geëindigd, waren voor den volgenden dag opnieuw 2 Duitsche IJslandvaarders met versche visch binnen, terwijl men nog anderen ver wachtte. Dat door dezen grooten aanvoer de prijs der IJslandsche versche visch naar beneden gedrukt werd, Iaat zich begrijpen. Voor de Freia, die een reis van 30 dagen gemaakt had, een ernstige tegenvaller. Naar men zegt zijn deze Duitschers reeds uit Aberdeen geweerd, wegens overvoer der Britsche markt. SCHEEPVAART. In de week van 20 tot 27 April zijn te IJmuiden uit zee aangekomen 62 stoomschepen en naar zee vertrok ken 61 stoomschepen. De Bloemenfeesten. Thans komt het werk aan. Overal is men, zeer geheimzinnig, in de weer, aan de voorbereiding van de groote feesten. De palen zijn gearriveerd en naar de bestemde plaatsen gereden. Vrijdag middag om 4 uur trekt de jury uit om de etalages te keuren. Er zijn reeds 33 deelnemers en er komen nog enkele bij. Zaterdagmorgen 10 uur trekken de ver schillende jury's uit om hun rubrieken te beoordeelen. De officieele opening heeft plaats op Zaterdag 2 Mei, des nam. 4 uur in hotel de Ooijevaar. De E.A. Heer van Lith zal dan de feestre de uitspreken. Tevens worden dan de bekroningen bekend gemaakt. De opening wordt opgeluisterd door zangnummers van „de kleine stern", „St. Cecilia" en het kerkelijk zangkoor „Excelsior", terwijl de symphonie „Concordia" verschillende nummers zal ten beste geven. Zaterdagavond om 8 uur is er con cert op het Oóijevaarsterrein door het fanfarecorps „Onderlinge Oefening", de zangvereeniging „Kunst na arbeid", St. Cecilia" en het R.K. kerkzangkoor. Het programma van Zondag en Maandag is nog niet vastgesteld en wordt later bekend gemaakt. Er worden tienduizenden vreemde lingen in ons dorp verwacht, die een schitterende indruk van ons dorp zul len meenemen naar hunne woonplaat sen. Uitgeest Vooruit! Heden werden wij verblijd met de geboorte van een zoon MAR1NUS OERR1T. C. L. W. van der Duin. O. D. van der Duin— Swier. Feyenoord, R'dam, 25 April 1925. Joh. Brandstraat 25b. len Mei hopen onze ge liefde Grootvader en Groot moeder JACOB VERWER AAOJE VERWER-VANTHIEL hunne 55-jarigê Echtvereeniging te herdenken. Hunne liefhebbende kleinkinderen Jacob Betty Jan. 535fc Den 29en April overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der sterven den, onze oudste Zoon, Broe der, Behuwdbroeder en Ver loofde Petrus Johannes Kramer, in den leeftijd van bijna 26 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, Broeders, Zisters ën Verloofde. Velseroord, Engelmundusweg 10. Algemeene Vergadering van aan deelhouders der N.V. Zeevisch- groothandel Vischprins IJmuiden, ten kantore der Vennootschap op 2 Mei, des n.m. ten 2.30 ure. Punten van behandeling, Balans, Winst- en Verliesrekening, wijziging statuten enz. De Directie. gevraagd, liefst voor den dag, niet beneden 18 jaar. Adrea: bureau van dit blad. vraagt licht werk, onverschillig wat. Adres bureau van dit blad. aangeboden, f 12.— per week. Adres: Lindenstr. 11, Velseroord. te huur gevraagd. Brieven motto Winkel, bureau van dit blad. Te huur gevraagd door klein gezin EEN NETTE Huurprijs f7,— ol f8,— per week. Brieven letter Z, bur. van dit blad. TE KOOP wegens plaatsgebrek 5 mooie jonge kippen met haan, volop aan den leg, en solied nacht hok met ren. Stationsweg O 7, hoek Molenstraat, Santpoort.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 3