Sport. Turnvereeniging „IJmuiden''. Deze week Leb ik weer heel wat te vertellen. Allereerst onze fietstocht op Hemelvaartsdag. Hebben we genoten of niet? En wat een schitterend weer, veel zon en een frisch windje, dat we zoo wel heen als terug in den rug hadden, het kon niet mooier. Ruim - kwart over zeven vertrokken we van het Willemsplein met 35 deel nemers, maar bij dat aantal bleef hei niet. T. V. IJ. heeft haar leden en vrien den over de geheele gemeente ver spreid, wat wel hieruit bleek dat eerst in Velseroord al twee leden zich bij ons aansloten, later nog 13 uit Velsen en Wijkeroog en tot slot nog 6 dames en heeren te Santpoort, zoodat de tocht aanvaard werd met 56 deelnemers (sters). Door de wereldberoemde trage over vaart der Veiserpont vertrokken we 8 uur van Velsen. Ongeveer bij Driehuis ontmoetten wij onze zustervereeniging Concordia uit Haarlem, welke wij met wederzijdsche toejuichingen en hoera geroep passeerden. Met een kalm gan getje en onder vroolijk gezang reder we langs de ruïne van Brederode, Bloemendaal, Overveen en Berkenrode naar Vogelenzang, waar om 9.20 bij hotel Graaf Floris V de eerste rust werd gehouden. Dat zoo'n fietstochtje de eet lust opwekt, werd daar wel bewezen, do boterhammen gingen als koek naar binnen. Na nog een kiek genomen te hebber van de vreetza/me gemeente, werd om 10 uur opgestapt en reden we door de prachtige Beeklaan naar de Zilk, ver der door de heerlijke duinstreek bij Ruygenhoek, alwaar op een schitteren 1 plekje weder een korte rust gehouder. werd. Na het signaal „opstappen", tui ten we weer verder langs de heerlijke dreven van Noordwijkerhout, totdat vlak bij Noordwijk-Binnen de eerst noodkreet „lekke band" langs de rije klonk. Door de rappe handen van onz: reparateurs was dat zdakje echter wee spoedig in orde. Het volgende traject hadden we c.' onze aandacht noodig om zonder ongr vallen door de nauwe en drukke straal jes van Noord wijk te fietsen; alles gin; gelukkig goed en om 12 uur bereikte we welgemoed Noordwijk aan Zee. Hier kregen onze stalen rossen ru: en zochten wij onze welbekende zee o; Hier werd gewandeld, gezeten, gegeter gestoeid, gezongen, maar weinig gerus' een bewijs dat er van moeheid gec sprake was en stapten we dus om 2 uu r weer vol moed op. Met het windje i.i den rug reden we naar Piet Gijzenbrug 'en Keukenhof, met haar mooie omgr ving en boschpaden. Bij een boschrijken weg onder Hillegom werd opnieuw gr rust en gespeeld met onzen voorzitte; van welk spelletje een glorieuze kiek i gemaakt. Vanaf Hillegom langs de i straatweg (waar de auto's niet te telle.; waren), naar Bennebroek, Heemstee! en Groenendaal. Het plan was dam een poosje te blijven, maar 't bleek daar veel te vol en te druk te zijn en rede:; we daarom door naar een hotel mc' grooten tuin in Heemstede, waar d. laatste rust werd gehouden en de eet bare restant jes opgemaakt. Vandaar vertrokken we 6.15 en kwamen langs Haarlemmer Hout, Bloemendaal er, Jan Gijzenvaart om kwart voor acht ir, IJmuiden aan, allen nog frisch en in goede conditie, na een tocht van 82 K.M. U zult het allen wel met mijn voorspelling van de vorige week eens zijn, inderdaad een gezellige, jolige, g^ notvolle dag. We kijken alweer verlar gend naar den volgenden tocht uit. En als we dien volgenden tocht nu eeir per beenenwagen maakten. Ha! denkei; de ongeduldige wandelaars, daar krij gen we de wandeltochten aan de beui t Ja, onze plannen zijn uitgewerkt er daar wil ik u nu een en ander van ver tellen. Onze bedoeling is eerst een z.g.n propagandatocht te houden, dat wi eigenlijk zeggen, een tocht ter kennis making, waarbij u eens kunt zien ho.' wij die wandelingen inrichten, ho^ sn^l of hoe langzaam we loopen, hoe eb rusten verdeeld worden, enz. Deze tocht staat dus eigenlijk op zich zelf en gaat over een afstand van 20 K.M Daarna wilden wij 3 wandelingen or- ganiseeren. Voor heeren een van 25 K.M., een von 30 K.M. en een van 35 K.M. Voor dames een van 20 K.M., een van 20 K.M. en een van 25 K.M. De heeren loppen dus verder dan de dames; terwijl de dames aan het rust punt blijven, komen de heeren met een omweg van 5 of 10 K.M. daar ook te recht. De deelname voor deze 3 wande lingen is voor een ieder boven den 17- jarigen leeftijd open, doch er moet voor ingeschreven worden, en door ieder een heel klein inleggeld waarschijnlijk gestort worden, zoodat het Bestuur kan controleeren wie de 3 tochten meege maakt heeft. Waarvoor dat is? Wij wilden aan diegenen, die de drie toch ten goed volbrengen een aardige me daille uitreiken, ter herinnering aan de drie prettige Zondagmorgens met T. V. IJ. Op welke wijze en aan wie u zich op moet geven, hoort u later nog even, voorloopig bepalen we ons tot de pro pagandatocht. Deze wordt gehouden op Zondag 7 Juni, vertrek 's morgens 8 uur van het Willemsplein. We kunnen reeds nu zeggen dat we om één uur weer terug zullen zijn, daar deze tocht door onze damesleden benut wordt voor het vaardigheidsdiploma en de eisch daarvoor is 20 K.M. wandelen binnen 5 uur, met inbegrip van rust. De route die we op 7 Juni nemen is als volgt: langs het kanaal naar Velsen, via Wijk aan Duin naar Wijk aan Zee, vandaar langs den nieuwen weg en via de Hoogovens terug naar IJmuiden. U ziet dus, 20 K.M. is maar een klein stukje en daar hebben we 5 volle uren den tijd voor. Het is dus afgesproken ,dat we alle deelnemers(sters) van de fietstocht op 7 Juni terugzien, klaar voor onze eerste wandeltocht. Let wel! Voor deze tocht hoeft niemand zich op te geven, alleen voor de drie volgen de te samen. Voor wie niet goed loopen kan en toch graag een prettige Zon dagmorgen wil hebben, geef ik den raad neem een fiets mee, dan kunt u afwisselend wandelen en fietsen. Dus allen 7 Juni om 8 uur present. Turnia. Dames Gymn, Vereenl „Gratia''. Begunstigd door fraai zomerweer, heeft „Gratia" op Hemelvaartsdag een fietstocht naar Bergen gemaakt. Des morgens om 7 uur waren op het appèl een 24-tal dames verschenen, die on der leiding van den directeur, den lieer Dykstra den tocht aanvingen. In een matigen gang, zoodat overal van do heerlijke natuur, die nu op zijn moois I is, genoten kon worden, ging het over Beverwijk, Castricum en Egmond a. cl Hoef naar den speeltuin „In het Woud". Hier kon men zich naar hartelust ver maken op schommel, wip en rondloo) en hartelijk werd er gelachen om d, buitelingen die sommigen van laats! genoemd toestel maakten. Na den inwendigen mensch ver sterkt te hebben, werd de reis voor! gezet naar Bergen aan Zee. Heerlijk was het aan het strand met het helder blinkende zand. Hier werd menig spel Iet je gedaan, terwijl ook een driebeeni ge wedloop werd gehouden. Dat di laatste niet alleen de lachspieren der mededingsters, doch ook van de andc re strandbezoekers(sters) opwekten behoeft geen betoog. Nu werd naar Bergen gereden, waai" de groote rust* werd gehouden, de du: nen beklommen en door de bosscher gedwaald. Om ongeveer half vijf werd de terugtocht aanvaard, zoodat allen zonder dat een enkel incident of bar. denpechje had plaats gehad, om ha' f acht te Velseroord aankwamen. Het was een vroolijke, blijde toch' geweest, deze eerste. Reikhalzen'' wordt naar den volgende uitgezien Eerst komen nu evenwel de meisjes en adspiranten aan de beurt. Dezr tocht zal nog nader bekend gemaak' worden. ATHLETIEK. Weg-wedstrijden van „Oympia''. Onder de auspiciën van den N.H.A.L vonden Zondag. 1.1. te IJmuiden een tweetal weg-wedstrijden plaats, geor ganiseerd door de sedert Januari 1.1. opgerichte Gym. en Athl. Ver. Olympi-i En gezien de verslagen van de groot- pers, kunnen wij zonder tegenspraak zeggen dat deze wedstrijden uitstekend geslaagd zijn. Een bijzonder woord van lof aan het Athl.-Bestuur van Olympia, dat met de organisatie belast was, is hier zeker wel verdiend. Was aanvankelijk de IOV2 K.M. opengesteld voor leden van de N.H.A.B., zoo is de Bond Zondag! nog éénmaal van haar Wedstrijd- Reglement afgeweken en heeft een 2- tal deelnemers op hun verzoek doen inschrijven, echter met de bepaling, dat cle eerstvolgende AthL-Wedstrijd waar ook ip Noord-Holland gehouden wordende, geen deelnemer(ster) meer wordt toegelaten, die geen lid der N. H. A. B. is, en ook niet meer na- sluiting der inschrijvingsdatum. Deze bepalingen gelden zoowel voor de crake'sklasse als yppr de nieuwelin gen. De jury bestond uit de volgende hee ren: voorzitt. kamprechter, E. C. Thei- nert, voorzitter N.H.A.B.; starter, T. Boot, lid „Olympia"; com. vertrek, H. Wichmann, Athl. Bestuur „Olympia"; Tijdopnemers: C. F. Smit, directeur G. en Athl. Ver. „Olympia"; W, Stel ling, Bestuurs- en T.C.-lid N.H.A.B.; H. Kroonsberg, Gymn. Bestuur „Olym pia"; J. H, Jonker, Athl. Best. „Olym pia. Jury v. aankomst: P. Smit, Gymn. Bestuur Olympia; P. Oprt, peningm. Olympia; H. Wichmann, T. Boot. Tijdopnemer v. d. diploma's: A. v. Niekerken, lid Olympia. Medische Contr.: Weledel Zeergel. Heer Dr. L, y. Leeuwen., Medische Cont. Olympia. Wedstrijd-scretariaat: W. A. Sparre- boom, Athl.-Bcstuur Olympia; G. van Wijngaarden, lid Olympia. C. Kools, Technische-controle van d. N. H. A. B. De jury bleek onder leiding van den heer E. C. Theinert volkomen voor haar taak berekend. Er was bij vertrek en aankomst der deelnemers op de Te- geltjesmarkt, gezorgd voor een keuri ge afzetting, terwijl het publiek, dat in groote getale aanwezig was, krachtig meewerkte aan het goede verloop van den wedstrijd Dr. v. Leeuwen, die belast was met de medische controle, behoefde gelukkig geen dienst te doen, dank zij vooral het heerlijke, frissche weder. Voor de 3,5 K.M. kwamen 59 deelnemers a. d, start, waarvan er 3 niet in aanmerking kwa men voor het uitgeloofde N.H.A.B. diploma. De maximum-tijd hiervoor bedroeg 14 min. Het nummer werd ge wonnen door W. v. Munse (Zeemacht), Helder, in 11 min. 31V2 sec- De gedetailleerde uitslag op dit num mer is als volgt: 1. W. v. Munse, (Zeemacht), Helder, 11 min. 317-2 sec.; 2. E. Hooglugt (geen Ver.), Haarlem 11 min. 447,0 sec-; 3. W. Spruyt, (Excelsior), Haarlem, 11 min. 547d sec.; 4. C. Kools, (Olympia), Zaan dam, 11 min. 55 sec.; 5. J. Asjes, (Olym pia), IJmuiden; 6. A. Evers, (A. V. A. C.) Amsterdam; 7. J. Snoeck, (A. C. A.), Amsterdam; 8. C. Schoonenberg, (Neerlandia), Amsterdam; 9. P. F. Orie, (Zeemacht), Helder; 10. A. Jansen, (Neerlandia), Amsterdam, De beschikbare prijs voor de eerste IJmuidenaar, die niet in de prijzen viel, werd behaald door B. Pauls, (lid van Olympia). Op de 107o K.M. is het voornamelijk een strijd geworden tusschen P. Bley- enberg van Z. F.C. uit Zaandam en den tactisch loopenden Guus Zeegers van A. V. A. C„ Amsterdam, nadat de laat ste over bijna den geheelen afstand an deren tot zijn gangmakers had gebe zigd. Hiertoe behoorde o.m. de Am sterdammer Berkhout, die tot op plm. 3 K.M. van de finish nog de leiding had. Van de 11 deelnemers bereikten er- slechts 7 het eindpunt binnen den vastge stelden maximum-tijd van 45 min. Winnaar van de wisselbeker werd ten slotte_de broer van den bekenden langen-afstandlooper Jan Zeegers, in een tijd van 39 min. 277*o sec.; 2. S. Bleyenberg (Z. F. C.), Zaandam, 39 min 29%0 sec.; 3. J. A. Smit, (Sparta), Am sterdam, 39 min. 40 sec.; 4. J. Branden burg, (Korfb. V. K. Z.), Koog Zaandijk, 40 min. 4% sec.3 5. L. J. Berkhout, (A. C. A.), Amsterdarh. De prijs beschikbaar gesteld voor den eersten Olympiaan uit Zaandam, werd gewonnen door B. Beekman. Na afloop der Wedstrijden richtte -de voorzitter der N.H.A.B., de heer Thei nert, een woord tot de aanwezigen in de groote zaal van Thalia". Na in 't kort het nut der Athletiek-beoefening in 't algemeen en onder goede leiding be sproken te hebben, richtte hij een woord van dank o.a. aan: B. en W. van Velsen, voor de verleende toestem ming, den Com. v. Politie voor de ge boden hulp, alsook het politie-corps, de directie der Visschershaven voor voor het gebruik van de Tegeltjes- markt, de directie van de V.E.M. voor het gebruik der diverse materialen, aan Dr. van Leeuwen voor de medi sche hulp, verder aan al degenen die prijzen beschikbaar stelden, aan de di rectie van „Thalia" voor 't gebruik van Schouwburg- en Concertzaal, en den parcoursleider, den heer H, Smit, Spr noemde de wedstrijden een groot suc ces voor de organiseerende Vereeni ging, een succes waarin ook de Jury deelde, en sprak een hartelijk woord tot de deelnemers en hoopte de in 't najaar te houden Kampioenswedstrijden Veld- loopen op dezelfde schitterende wijze door Olympia geregeld te zien. Tot slot reikte de heer W. A. Sparre- boom namens Olympia de prijzen uit. Het z|j nog vermeld dat het rapport luidde van dé tech- cpnfrglp der N. H. A. B.: Tot genoegen geen enkele techni sche fout. Maar dat was blijkbaar het slot nog niet, want eon oogenblik daar na weerklonk onder leiding van -den heer John. Chotte het „Thalia-orkest" en werd aangekondigd dat door onzen burgemeester een 'bijzondere vergun ning was verstrekt, zoodat er ook ge danst mocht worden, en onder leiding van den heer W. A. Sparreboom wer den nog enkele uren onder het maken van een dansje gezellig doorgebracht, zoodat allen om 6 uur voldaan huis waarts keerden, met een van onze plaats een aangename herinnering medenemende. Bravo „Olympia"! Tot slot een afzonderlijk woord van dank aan de heeren leden niet deel nemers, voor de kranige hulp bij het uitzetten der banen etc, KORFBAL* Propaganda-wedstrijd G. S. D.—H. K. B.-twaalftaL vangen om zes uur, door den regen is deze pas begonnen om zeven. Vele IJmuideiiaren, welke op eerstgenoemd uur aanwezig waren, zijn weggegaan, aangezien ze dachten dat de wedstrijd geen doorgang zou vinden. Maar om ze ven uur fluit dan de scheidsrechter de twaalftallen in het veld en zien wij dat G. S1. D. geheel volledig is en het H. K. B.-twaalftal twee dames te kort heeft, zoodat G. S. D. één van hun dames af staat, waardoor beide partijen in spe Iers gelijk staan. Na een verkennen van elkaar, zien wij al gauw dat de partijen aan elkaar gewaagd zijn en wij dus een spannen- den wedstrijd tegemoet kunnen zien. Er ontwikkeld zich een vlug en krach tig spel, zonder eenig overwicht van een der partijen, zoodat deze wedstrijd, welke als propaganda voor het korfbal- spel is uitgeschreven, dan ook de volle aandacht van het vele publiek geniet. De snel opgezette aanvallen aan beide kanten konden door stug verdedigen niet in doelpunten worden omgezet en het duurde dan ook lang, vóór het I-I. K. B.-twaalftal onverdiend de leiding kon nemen door een gedekt schot van een der heeren 01. Direct hierna is het rusten. Als weer begonnen wordt gaat het zelfde vlugge spel door en weten de verdedigingen de aanvallen te weer staan, zoodat voorloopig niemand dei- beide partijen de gelegenheid krijgt om doelpunten voor zijne vereeniging tc maken, waardoor de spanning ten zeerste wordt verhoogd. Na ongeveer een kwartier spelen komt de bal uit de verdediging dei- thuisclub in den aanval en weet Ket- man de bal naar de vrijstaanden Jac Bosman te plaatsen, welke niet aarzelt en de partijen op gelijke voet brengt 1—1. Nu gaat het verder om de overwin ning. Prachtige schoten van beide kan ten hadden beter lot verdiend. Eens zien wij de aanval van het H. K. B. twaalftal vrij komen, welke deze kan- benut door een welgericht schot van den heer van Leeuwen, 21 voor di gasten. Er zijn nog drie minuten te spelen Zou G. S. D. het onderspit moeten del ven? Luid aangemoedigd door de toe schouwers zetten de G. S. D.-spelers do tanden nog eens op elkaar en vlieg! een prachtig gericht schot van den jongenheer G. Bosman uit de mand en wordt meteen opgevangen door mej, J. Bosman, welke G. S. D. voor de ne derlaag behoedt door de bal in de mand te schieten 22. Direct hierna fluit de,scheidsrechter (de heer Prüchen welke dezen wed strijd op sublieme wijze leidde) einde Naschrift: De vele jongelui'in IJmui den, welke niet veel of in het geheel geen sport beoefenen, laten deze eens komen kijken naar de verrichtingen ir het korfbalspel en velen zullen onge twijfeld als lid der Vereeniging G. S. D willen toetreden. De toeschouwers wel ke bovengenoemden wedstrijd hebber bijgewoond zullen moeten toegeven dat de populaire korfbalclub G. S. D nog niet voldoende leden heeft, om heJ spel op grootsche wijze te kunnen pro pagandeeren en zullen dan ook vele ouders hun kinderen opwekken o:v lid te worden van deze vereeniging er verwacht de secretaris, de heer Jac Bosman, Breesaapstraat 13 in de eersf volgende dagen vele brieven van jonge lui welke lid wenschen te worden van G. S. D., om zoodoende het volgendf seizpep met meerdere twaalftallen ir het veld te kunnen verschijnen. ZOWEBRISR in gelaat en hals komt veel vuldig voor bij wielrijden en andere openlucht sport. On middellijk is dit te verzachten en spoedig te genezen door Doos 30 cis. PUR0S VOETBAL. V. 1.0. s. OFFI'CIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen gespeelde wedstrijden op 21 en 23 Mei; C. S. V. I—V. I. O. S. I 21. V. I. O. S. IKennemerland I 01. Voor a.s. Zaterdag 30 Mei is vastge steld: V. I. O. S. IUlysses I 3 uur 30 min. Dit is tevens de laatste wedstrijd die op bet V. I .0. S.-terrein gespeeld wordt. Het secretariaat wordt gedurende de maanden Juni en Juli waargenomen door M. v. d. Kuil, Koningsplein 14. C. S. v.—V. I. O. S. 2—1, Op Hemelvaarsdag trok V. I. O. S. Zou bovengenoemde wedstrijd aan- met een zeer gehavend elftal naar Cast-, 1S( ricum, om daar het eerste ei« C. S. V. te bekampen. De thuisclub wist Baak a- heel goede partij keepte, tweem passeeren, waartegen v. d. Ven' heel fraai doelpunt stelde. Van boden kansen wordt er niet benut zoodat met dezen udoi.11- einde komt. 8 Het terrein hebben wij wel een betere conditie gezien, der doelen bevindt zich moJ 'n vlakte van mul zand, wat voor spel niet erg bevorderlijk is. Nederlaag wedstrijden V. 1. q V. L O. S.Kennemerland Ik.] Het is de bezoekers gelukt 0n de oneven goal de thuisclub i, slaan. Wel was V. I. O. S. het m,! den aanval, maar de verdedig,n» Kennemreland met Heimig aa; hoofd, was niet te passeeren keepers werkten naar behoort eenlgste goal was onhoudbaar. Als om circa half vier de heer gendijk de elftallen in het veld zien we dat beide ploegen eenige Iers hebben. Kennemerland wint den toss Leeuwen doet, onder een gezellig buitje den aftrap. De thuisclub is„ in den aanval maar krijgt niet V(! tegenheid tot schieten, eens a] Plas voorzet, schiet v. Leeuwt naast. De Kennemerland-voorhoecle, v. Esch nog steeds de gevaarlijk blijkt te zijn, kan het niet verds de beide backs brengen, zoodal Kuil voorloopig niets te doen v. Dongen zet voortdurend zijt hoede aan het werk, de rechti v. d. PijlTerhorst heeft tegen hoven niets in te brengen, zooj dien kant geen groot gevaar Een vrije schop wegens hands door v. Dongen 'hard ingeschott keeper weet nog net over te sb Uit deze corner ontstaat een doi steling. de bal wordt eenige achter elkaar ingeschoten maar is er een hoofd of been dat ri brengt, tenslotte belandt de k Heimig die hem verder het vg zendt, de bal komt bij v. scherp voorzet, de Koning weel voldoende weg te werken en dl schiet van korten afstand hu v. el. Kuil stopt den bal echte.ro, wijze zoodat hierdoor een goede voor de gasten verloren gaat. S hier-na is het rust, Na de hervatting hetzelfde Steen, die anders met sehielti gevaarlijk is, trapt nu tot twi toe den bal over de boveplat. die de speciale bewaking va» Boogaard geniet probeert hert liik door te breken, hetgeen hei gelukt daar hii door zijn bimioni zeer onvoldoende steun ontviw minuten na de rust verlaat T het terrein en speelt V. I. O. S, man verder. Kennemerland ko ook meer in den aanval, er wol ter in de voorhoede der Haarli te veel getreuzeld met schietei door de V. I. O. S.-achterhoeéi gelegenheid krijgt om met suct grijpen. Dan komt het doelpunt Tong vanaf de cornerlijn voorst Esch. die naar binnen geloopen een keihard schot in de bovenlid Kuil weet te passeeren. V. I. O.S nog pogingen om gelijk (e maar Heimig c.s. weten van ken en als de heer Hoogendijk dl voldeed het laatst fluit heelt 1 merland de beste kans op krans veroverd. Door beide part fair gespeeld en de gasten hebb heel goeden indruk achtergelat V. I. O. S. was het duidelijk dat eenige spelers op Hemelva ook gespeeld hadden, daar doorzetten betreft meer van ze zijn. A.s. Zaterdag 30 Mei komt op bezoek, als V. I. O. S. n» speelt dan Zaterdag j.l. dan zeker dat Steehman en zijn M korte metten zullen maken e»l met een flinke nederlaag in II» achter laat. We herinneren ai" best het vlugge berekende van hun voorhoede, waaruil 1' menig doelpunt gefabriceerd li Good luck V, I. O. S, Uitslagen van de op Zont speelde seriewedstrijden (2e ren Heiloo, uitgeschreven door de vereeniging „V. V. H.": D. I. S. IStormveld II 1- lenging). H. G. S .C. IStormveld I 2-'; BESTEL UW DHUKW0 BIJ DE N.V. DRUKKERIJ SINJE* IJMUIDEN - WILLENS"

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2