Mijnhardt's Hoofdpijntabletten Gisteren heeft <ie feestelijke herden king van het 100-jarig bestaan van het Groot Noordholl. kanaal plaats gehad. Des middags ongeveer half-een was het zeer druk bij de aankomst der booten en motorbooten uit Alkmaar en om streken. De menschenmassa moest aan den kant geschaard worden om de boottochtgangers te doen passeeren. Te I uur had de officiëele ontvangst plaats van het Eere-Comité en Comité voor de Kanaalfeesten door het Gemeente bestuur van Helder. De Burgemeester van Helder, de heer W. Houwing sprak een hartelijk woord van welkom en stelde de tegenwoordigheid van den Minister van Waterstaat op hoogen prijs. Spr. schetste Helder als een nog zeer jeugdige stad met geen grootsche monumentale gebouwen, zooals de ste den die nog stammen uit den ouden bloeitijd van ons land. Maar al mag Helder op het een en ander zich niet kunnen beroemen, toch is zij geenszins ontbloot van hetgeen bij den vreemde ling belangstelling kan wekken. Spr. zegt dat de tentoonstelling dan ook daar is om met het een en ander te doen kennis maken en het Bestuur zal U daarop straks rondgelei-den en de noo dige inlichtingen geven, waarop spr. de gasten aan de zorgen van het Tentoon- stellingsbestuur stelt. De voorzitter, de heer Bierstoker begroette namens het bestuur de aanwezige gasten, wees op de belangengemeenschap tusschen de verschillende aan het kanaal gelegen gemeenten en hoopt dat het onderling belang door deze feestelijke herdenking meer zal worden begrepen en uit den wensch dat het bezoek een aangename herinnering moge achterlaten. Hierop volgt een kort bezoek aan de Tentoon stelling, daar om 2 uur de aangeboden tocht met de stoomschepen en motor- booten op het Marsdiep zal plaats heb ben tot bijwoning van den zeilwedstrijd en de demonstraties van de onderzee- booten en vliegtuigen. Helder heeft eer van haar werk, alles was uitste kend geregeld. Ongeveer 2.15 vertrokken wij met de Drenthe van den steiger, voorop ging de Dorus Rijkere met de reddingsvlet waarin de bemanning in volle uitrus ting, gevolgd1 door 'n twintigtal stoom booten en motorbotters, waarvan de meesten waren gepavoiseerd. Het geheel vormde een fantastisch schouwspel. De onderzeebooten men wegduiken en weder boven ko men, een groot aantal vliegtuigen vlo gen in formatie of cirkelden om de verschillende vaartuigen en vlogen als groote meeuwen op het water. Het ge heel vormde met de zeiljachten in hun diverse tuigage een prachtig gezicht, dat nog lang den bezoekers zal bij blij ven. Ongeveer 4 uur kwam de Java uit de haven opstoomen en nam plaats op de reede. De tocht van de verschillen de booten iging tot dicht bij de Texel- sche kust langs naar buiten tot onge veer even voor Callantsoog. Het was inmiddels half vijf geworden toen de terugreis aanvaard werd. Over al stonden groepjes menschen op den zeedijk, op het havenhoofd en langs de haven het schouwspel gade te slaan. Om half zes lagen alle boaten en bot ters weer aan den kant gemeerd en be woog zich een golvende menschenmas sa door de -stad. Het was een drukte van belang, de neringdoenden maakten goede zaken en de restaurants waren overvol. Zelden zagen -wij in den Hel der zoo'n drukte en beweging. De ove rige dagen zal het wel niet veel minder zijn en de sluitingsdag met tot slot een mooi vuurwerk zal de kroon op deze feestweek zetten. Wij herhalen nogmaals als bij het begin van dit artikel: Helder viert feest, Helder heeft blijk gegeven het te kunnen, Helder zal dan ook zeer zeker bij velen een aangenamen indruk ach terlaten en in gedachte' blijven. wonende aan de Zeehavenlaan, aan het spelen op een watertrap aan de Zee haven. De 5-jarige Jantje gleed uit, en viel te water. Haar 9-jarig zusje Doro thea wilde haai' grijpen, doch viel even eens in de haven. De 7-jarige Sophie rende naar huis, doch toen de vader op de plaats des onheils was gekomen, waren de kinderen reeds in de diepte verdwenen. Jantje werd te half vijf, Doortje eerst te zes uur opgehaald. Het toepassen van kunstmatige ademhaling had helaas bij geen van beiden resultaat. De lijkjes werden naar de ouderlijke woning vervoerd, waar de burgemeester eenigen tijd la ter zijn deelneming in het ongeluk kwam betuigen. Verlaging van het 15 K.M.-tarief. Rijks Telefoon. Bij Kon. Besl. van 16 Mei jl, afgekon digd in Stsbl. 195 is wijziging gebracht in eenige bepalingen van het Rijkstele- foonreglement-1919. O.a. is verlaagd het tarief voor ge sprekken, te voeren tusschen gemeen ten, welke niet verder dan 15 K.M. he- meibreedte van elkaar verwijderd zijn. Dit tarief luidde tot dusver 35 cent voor een gesprek van 3 minuten en f 1 voor een dringend gesprek, welke tarieven verlaagd zijn respectievelijk tot 20 en 60 cents. Dit verlaagde tarief is 31 Mei in wer king getreden. HAARLEM. Ingaande Zondagmorgen is het verkeer van Haarlem naar Velsen officieel langs parallel loopende straten van den Rijks straatweg geleid. B. en W. hebben op verschillende straathoeken borden laten plaatsen om het verkeer in een richting Ie leiden, in de richting Velsen gaai alle rij- verkeer door Flores-, Timorslraat en Over- tonweg naaiden Rijkssiraaiweg en in dt ichting Haarlem door Overtonstraat Mid denweg en Schoterboschstraat. De nieuwe regeling, die slechts tijdelijk is, voldoet uitstekend. Op een paar plaatsen zien politie-agenten toe, opdat het verkeer goed gaat. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Relsverbeteringen. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus Waterstaatspersoneel. De Bijzondere commissie voor Geor ganiseerd overleg in zaken, rakende het personeel van den Rijkswaterstaat en van den dienst der Zuiderzeewer ken, vergaderde dezer dagen ter be spreking van de voor het onder haar ressorteerende personeel vastgestelde salarisregelingen. De commissie besloot den -minister van Waterstaat te verzoeken om, in dien tot herstel van fouten en wegne ming van oneffenheden in de voor het Rijkspersoneel vastgestelde salarisre gelingen zal worden overgegaan, ern stig rekening te'willen houden met de indertijd door de commissie omtrent de ontwerp-salarisregelingen uitgebrach te adviezen. Zij besloot voorts den mi nister tezijner tijd ambtshalve omtrent een algehee-le herziening der salarissen van advies te dienen en- sprak zich in beginsel uit voor de instelling eener sub-commissie, die terzake prae-advies zal hebben uit te brengen. Twee meisjes verdronken te Dordrecht. Zaterdagmiddag 4 uur waren naar de Tel. meldt, drie dochtertjes van Ten P., e.k. zullen de terugreisge deelten van de retourkaarten voor buurtverkeer Amsterdam-I Jmuiden ook geldig zijn van Beverwijk, terwijl de terugreisgedeelten van de retour- kaarten voor buurtverkeer Amster damBeverwijk ook geldig zullen zijn van I Jmuiden. Hieruit blijkt dat bezoekers van Wijk aan Zee op hun dagretourtje naar Be verwijk op het zelfde kaartje te IJmui den de terugreis naar Amsterdam mo gen doen zonder bijbetaling en omge keerd. Bovendien zullen op -de Zondagen van 14 Juni tot en met 13 Sept. ïn dage lijks van 13 Juli tot en met 31 Augustus worden uitgegeven IJmuiden-Packet- kaarten, dat zijn kaarten, waarmede men per boot van IJmuiden en Velsen naar Amsterdam kan reizen en op dit biljet de terugreis per spoor kan ma ken en omgekeerd, zonder noemens waardig prijsverschil. Men denke er bij dat deze biljetten niet op de booten verkrijgbaar zijn dus dat men die vooraf aan spoor- of boot- station moet nemen. Uit een en ander blijkt, dat krachtige pogingen worden aangewend het reizen van en naar Amsterdam en IJmuiden V.V. steeds verbeterd te krijgen zonder prijs verhooging en we meenen niet mis te tasten als we aan de jonge Vereeni- ging „IJmuiden» Bloei" het resultaat van deze pogingen voor een zeer be langrijk deel mogen toeschrijven. Goed zoo IJ. B. „Houdt er den moed in! Gij hebt een moeilijk maar dankbaar werk voor u liggen. De drukte gedurende de Pink sterdagen is hier niet meegevallen, me de tengevolge van den guren wind des Zondags. Wel zag men eenige vreem delingen, die bij familie te Jogeeren wa ren, doch de stroom van dagjesmen- schen was niet groot. Nu is die nooit zoo erg op den eer sten dag als op den tweeden, als de menschen die bezwaar tegen uitstapjes op Zondag hebben, ook meedoen. Echter hebben wellicht dien guren dag velen die voornemens waren naar IJmuiden te komen, nog hunne plan nen gewijzigd, daar het beter in het bosch dan aan de zee was. Toch was het in den namiddag, toen de wind kal meerde, daar goed en rustig. Alles was geopend en voor het badseizoen in ge-- reedheid gebracht. Opnieuw moesten wij constateeren dat de overzetveren nog niet gereed wa ren voor den zomer. Voor dat over den mond van de visschershaven is het rijk nu pa» in het begin van den aanleg der benoodlgde steigers. We sullen hopen dat voor het einde van het seizoen er gelegenheid is voor de grootere veer- booten. De ondernemer van den dienst met de Roland is nog -steeds gedupeerd met de aflevering van den motor voor zijn nieuwe boot. Teneinde het publiek te kunnen bedienen had hij voor deze da gen de hulp van een vrachtmotorboot ingeroepen, die met wat banken enz voor passagiers was ingericht. Primi tief, maar voor degenen die over willen varen, voldoende. Op grooter verkeer van zomergasten was ook gerekend door den heer Leeuw, eigenaar van het schaftlokaal bij den kop der visschershaven. Ten gerievi van het publiek is daar thans een tele fonische aansluiting, terwijl achter het lokaal een ruime, afgesloten fietsen stalling is gebouwd, waarvan zij, die op de fiets komen, als ze niet verder kun nen rijden, gaarne gebruik maken. Aan het strand waren verschillende tenten opgeslagen, die echter eenigszins in moeite komen, nu het gemeentebestuur den bewoner van den ontsmettingsba rak verbiedt deze menschen te helpen. Den tweeden dag, Maandag, was het weer veel zachter en vooral den mid dag gingen er nog velen naar het strand, hoewel de veerdiensten 't ver keer volkomen meester konden blijven. Zelfs enkele pleizierbooten waren aan gekomen. Het was voor de belangheb benden een goede dag, zonder het over- drevene van vele warme zomerdagen. De politie van hier was zelfs in staat eenige agenten naar Velsen te zenden, waar het wel buitengewoon druk was. Beide groote ponten waren in dienst en wij telden, toen we omstreeks half zes overvoeren, 10 auto's tegelijk op de pont. Op Velserduln en op Rooswijk waren openluchtbijeenkomsten geweest en we zagen 4 pleizierbooten liggen. Natuur lijk was het ook in ons gemeentelijk wandelpark Velserbeek vol van wande laars. stillen spoedig de ergste hoofdpijn H o Prijs 60ct Bij Apoih en Drogisten. Bi 501 Overdreven dienstijver of wat anders? Men schrijft aan de Kenn. Editie uit IJmuiden: Elk jaar komen hier meer menschen in den waren zin des woord hun tenten opslaan, en ik ben dan ook eens hier omtrent op informatie uitgegaan. Ver schillende redenen werden mij daar- oor opgenoemd. 1. Omdat men hier met zooveel ge mak aan het strand komt, Men komt van de boot, zoo vertelde men mij, je stapt over op het strandbootje en met een klein eindje loopen sla je je tent op. 2. Behoef je hier niet aan te vragen en ook niet te betalen, wat voor ons ar beiders, die toch wel eens graag de Amsterdamsche lucht in den steek wil len laten om van het vrije strand en duin te genieten en niet te veel kunnen uitgeven, een waar genot is. 3. Wij kunnen hier zooveel drink water krijgen als wij hebben willen. In die barak wonen heel goede menschen, die niets te veel is en ep werkelijk aar digheid in hebben om iemand van dienst te zijn, terwijl het niets kost. On ze tenten bergen die menschen in de zo mermaandon gratis voor ons op, waar door het velen van ons mogelijk is, hier eiken Zaterdagavond tot Zondagavond te komen. Nog veel en veel meer is door mij ge vraagd, maar daarover .een volgende maal iets in verband met „IJmuiden Vooruit". Inmiddels bleken al die personen zeer ontstemd, omdat die goede menschep geen drinkwater meer mochten geven en niets meer mochten opbergen. Daarvan keek ik vreemd op, waarom ik even op informatie ben uitgeweest. De bewoners van de barak wisten mij toen het volgende te vertellen: Zij waren opgeheld door den direc teur van de gemeente-reiniging, tevens directeur van den ontsmettingsdienst. Deze mijnheer had hen een gevoelig standje gemaakt en verboden drinkwa ter te geven of iets op te bergen. Dit was daarna nog eens schriftelijk be vestigd met een bedreiging. Werkelijk stond ik even paf. In de eerste plaats over het feit dat een di recteur van eenig bedrijf zich in zaken mengt waarmede hij heel weinig heeft te maken, doch vooral, omdat hier iemands persoonlijk recht wordt aan getast. Wie kan iemand beletten ande ren iets te geven of een dienst te bewij zen? Toevallig was daar ook aanwezig een raadslid, die eveneens verbaasd stond over zooveel dienstijver. Aangezien de kampeerders mij vroe gen of daaraan nu niets te doen zou zijn, heb ik hen beloofd zulks te pro- beeren, temeer, waar het hier uitslui tend een -belang geldt voor heel veel menschen, -die zich met een ietsje na tuurschoon tevreden moeten stellen en daarin nog woi'den bemoeilijkt. B. en W. van Velsen zullen, daarvan ben Ik overtuigd, wel een woordje me de spreken en daarvoor bij voorbaat den dank ontvangen van honderden stadsmenschen. De Chr. Oem. Zangvereeniging .Hal ielujah" dir. de de heer Theo van Zutphen, behaalde op Hemelvaartsdag j.l., op het nationaal concours te Hilversum, den eer sten prijs in de derde afdeeling, met 354'/L puntenhet hoogste puntental der afdeeling. Waarlijk een mooi succes voor koor dirigent. Laatstgenoemde had op hetzelfdee koor nog meer lauweren te oogsten, daar het Chr. Oem. Koor Excelsior te Amsterdam eveneens onder zijne directie, in de afd. Uitmuntendheid den eersten prijs behaalde, met 385 punten, met felicitatie der jury en het hoogst behaalde aantal punten over het geheele concours. Jubileum. Op 1 Juli zal de heer N. Stoel, directeur der Haariemsche Bankvereeniging alhier, 25 jaar bij deze instelling werkzaam zijn. Begonnen bij de Fa. Mees en Ritsema, heeft de a.s. jubilaris de fusie met de fa. Teding van Berkhout meegemaakt en is nu al sinds jaren de directeur hier ter plaatse van de Haariemsche Bankvereeni ging. In handels- en reederskringen is de heer Stoel een zeer geziene en algemeen geachte figuur. Met Pinksteren was het hier niet zoo druk, als het wel op vorige Zondagen geweest. In de andere afdeelingen der ge meente, vooral tweede Pinksterdag, was het veel drukker. Zoo Ie Velseroord, Velsen en Wijkeroog. De commensaris van politie nam persoonlijk een kijkje in alle afdeelingen en dirigeerde daar manschappen heen van IJmuiden. Waar de drukte het grootst was, had men nu wel voldoende personeel, maar hier in IJmuiden njel. Vooral op zulke dagen komt uit, dat het politiecorps te klein is en wordt er van de manschappen yte\ gevergd Door zekere M. de B. werd gisteren aangifte gedaan, dat zijn 14 jarige zoon Cornelis mishandeld was door zekere B., waardoor de jongen zich onder dokters behandeling moest stellen. Tegen B. zal door de politie preces-ver- bal worden opgemaakt. Postkantoor te IJmuiden. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland. 1. Mej. A. Dekker, Oastepbierum. 2. Zeepfabr. de Duif, -den Dolder. Mej. A. v. d. Kaag, Amsterdam. 4. Jac. Karstan, Schoort. Rijksverzekeringsbank, Amsterdam Briefkaarten Binnenland. K. Küliler, Amsterdam. Jopie Schmi-dt, Amsterdam. H. Veelberk, Amsterdam. 9/10. Zonder adres. Briefkaarten Buitenland. 11. Gustav Kaste, Marxloh. 12. M. Oppenborn, Emden 13. frl. A. Tamme, Hindenbur VELSEROORD Kampdag. Op Tweeden Pinksterdag hield het Leger -des Heils een kampdag op het landgoed Velserduin, welwillend door jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den beschikbaar gesteld. Met booten an Amsterdam kwamen de corpsen en ook uit Haarlem en andere plaatsen. Er hadden drie samenkomsten plaats, waarvan die te 2 uur een groote mu ziek- en zangdemonstratie was, waar bij een zangkoor van 120 leden en een muziekkorps van 40 leden zich deden hooren. De samenkomsten, die onder leiding stonden van kommandant en mevrouw Povlsen, leiders van het Leger -des Heils in Nederland, hadden druk be zoek en slaagden uitstekend. Oisteravond vergaderde in het Pa tronaatsgebouw het Comité voor de mid denstandstentoonstelling met de opgeroepen winkeliers. Een 40 personen waren aanwezig. De Voorzitter, de heer A. de Wit, zelde dat het de bedoeling was in overleg te treden met zakenmenschen, om door hunne tusschenkomst in relatie te komen met fabrikanten. Uit de mededeeiingen van het bestuur bleek dat zich tot dusver 20 personen voor deelname aan de tentoonstelling hebben opgegeven. Besloten werd dat men zich nog tot Djnadag 0 Juni zal kunnen aan melden. Voor het bekomen van atands op de tentoonstelling bestaat veel animo. VELSEN Wie meenen mocht, dat-. Rijksstraatweg van Haarlem „L maar binnen afzienbaren tijd teerd zal worden en daardoor66li race-baan voor auto's en mor" len zal zijn verkregen, moet zip?! gesteld, gevoelen, nu de kW stukgereden allemaal in ee5 te van dezen weg tusschen oud A en Santpoort -door keicn Wor7 vangen. Nu is het verkeer or,i deelte van den weg lang niet a? als voor de Schoterbrug. gZ1 wordt de vroegere, achter de W gelegen trambaan, een -schitter? wielpad, zoodat -de rijweg uit,? voor rij- en voertuigen best»? blijven. En voetgangers treft? dat deel van den weg sporadic" Zondag werd aan de politj. kennis gegeven, dat uit het pJ kenhuis te Castricum was ontvb verpleegde G. C. P. uit AmsterdJ Tt Maandagmiddag, den Pinksterdag is nabij de pont rijdster door eigen onvoorzien'; aangereden door de autobus heer P. M. te Beverwijk. De ster bleef, naar -Hl. DM. meJ" deerd; haar rijwiel werd echter' beschadigd. CONCERT op Zondag 7 Juni door dc Harmoniekapel der Kom, Papierfabriek „DE EENDRACHT sen in het lommerrijke park m 2000 vaste zitplaatsen, 's avondi PROGRAMMA: Marsch 2. Ouverture Willem Teil 3. Harmonie du Soir Uit ie voeren door den heer Jac. Stadt. Ballet Egyptien (4 deeien) PAUZE. 5. Marsch 6. Wiener Madlen Wals Scenes Bohemiennes a. Prelude b. Sérénade c. Marsehe d. Danse Bohemienne Finale, ml In de gemeente heeft zich i_ missie gevormd, welke zich len d# de bepaling, dat geen honden ról op straat mogen bevinden zonden)# geleider aan touw ot ketting vasten te worden, te doen opheffen. Postkantoor te Velsen. Lijst van onbestelbare brievi briefkaarten, van welke de afee onbekend zijn. Briefkaarten Binnenland. 1Lettey G 705 Bur. van dit blad Amsle Pleines' Zeepfabr. „de Duif", den J, Storm de Grafe, Voorsd Briefkaarten Binnenland 4. Eikelboom, H„ Brieven Buitenland Conwell B„ New-Yotl RIJKSPOSTSPAARBANK, Aan het postkantoor Velsen en ii onder ressorteerende huippostkaniom gedurende de maand Mei 1025 i f 18961 46. Terugbetaald f 17311 51, Het laatste door dat kantoor uhji boekje draagt het nummer 8519. DRIEHUIS. Door de politie te Driehuis verscheidene autobuschauffeurs bekt: Ie veel passagiers vervoerden. Een pi kreeg een proces-verbaal wegens: ding van het rookverbod. Op het drukke punt Zeewt Driehuizerkerkwcg reed een auto: wijk van v. d. P. tegen een mei bespannen wagen aan. Het achten# den wagen werd vernield. De kotlii tegen den grond, doch kwam schrik vrij. Proces-verbaal werd op|« N. Hl- Naar wij vernemen is op 31 Mei op -de begraafplaats M veld" en in het Crematorium ees opgenomen door -de bekende W® lens, (Albert Frères). Deze film vervaardigd ingevolge een beslui een- algemeene vergadering der Vi voor Facultatieve Lijkverbran® zal voor het eerst worden verte® gelegenheid der herdenking 50-jarig bestaan der vereenigingof 4 Juli te Rotterdam. Deze film blijft in het arcW Vereeniging, doch zal op a®' voor de afdeelingen beschikbaar den gesteld. De opname dezer film van des morgens 11 uur tot daga half vijf.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2