KEEREN OPPERSEN. Stukloopert Kanaalstr. 56 rd. V. I. O. s. w? van huid en Voeten m Yisschery en Scheept sart Dankbetuiging. Dienstbode Een flink dagmeisje Flink Dagmeisje flinke Meisjes Loopjongen Sigaretten- inpaksters Nette Werkster Voerman, Dagkuikens Cano Ongem. Kamer Nette Commensaal WOONHUIZEN Heerenhuis P. A. M. VISSER B. L. Paërl mndagmiddag brak op <ien Ha- -rn'eg wederom de as van de f uBlauvv-Wit", toebehoorende Arn ondernemer Hartman. Deze as ir Hl- Dbl. meldt, slechts kort a door de Renaultfabriek te Pa- l0emieuwd, daar slechts eenige we- leden hetzelfde ongeval op den Sonsweg te Velsen was geschied. Er Juen geen persoonlijke ongelukken SANTPOORT jjen auobus, van Katwijk naai den, kwam hedenmorgen nabij 1 buitenplaats „Bloemenheuvel" M hij voor een groentewagen te nar links uithaalde, in botsing een wielrijder, die van Bloemen- iwam. De wielrijder sloeg tegen rond en bleef bewusteloos loggen, "jets werd vernield. Dr. Brongers- (jrleende de eerste hulp. Hij con- sr4e, dat de man vermoedelijk een glbeen gebroken had. Ook aan het i kreeg hij verwondingen. De poli- iaakte proces-verbaal op. Hl. Dbl. j, die het vin zulke dagen bij voor Sibben moeten, zullen over de Pink- 'uta niet bijster tevreden zijn, wel te ban degenen, die aan den Rijksweg Anders zal het gesteld zijn met hen, ichltrom" wonen. Daarnaar langs de i vin Brederode, Duin en Kruidberg pultrveld, heefl zich het verkeer ver- jii. Vindt dit eendeels z'n oorzaak in de jing van een nieuwen weg te Bloemen- het drukke autobus-verkeer langs Rijksstraatweg menige wielrijder jich daardoor afschrikken dien weg te ïm voor een groot deel moet dit ««ten toegeschreven aan den sieshten ^waarin de Rijksweg verkeert. Rijkspostspaarbank. het postkantoor Santpoort(sta- en het daaronder ressorteerende postkantoor Santpoort-dorp werd irende de maand Mei 1925 ingelegd 11,95, terugbetaald f 8762.73. ■I laatste door dat kantoor uitge- 0 hoekje draagt het nummer 3537. jl laatste door dat kantoor overge- iven boekje draagt het nummer SPORT. IMCIEELE MEDEDEELINGEN. litslagen Zaterdag 30 Mei. I. 0. S. IUlysses I 31 foor a.s. Zaterdag 6 Juni is vastge- 1.0. S. IKinheim I 5 uur 30 :e wedstrijd wordt op het Trek vo orrein gespeeld; genoemd terrein ihter het Hoogovenbedrijf gelegen. VOETBAL. k Heer O. Krom, linkshalf van R C.H. taationaal heeft zich voor het komen- iKlbalseizoen als lid opgegeven van migels te IJmuiden. Zaterdagmiddag-competitie, trekvogels I"„Kennemerland t" 6 Juni 4 uur n. m. il zal de eerste maal, na het door ikvogels" behaalde kampioenschap, zijn, .Trekvogels" legen een eerste-klasse i zal uitkomen. lij gelooven dan ook dat de kans op overwinning voor „Trekvogels" heel Pinkstervoctbal. Mei de Pinksterdagen hebben de Storm vogels v. d. Wint en Visser voor Zwaluwen elftallen gespeeld. Van der Wint verdedigde het Zwaluwen- doel legen een studenten-ploeg en won met 6—1. Visser speelde in het Oosten tegen het Oostelijk elftal. De Westelijken toonden zich verreweg superieur en wonnen met 5-2. Nederlaagwedstrijden V. I. O. S. V. I. O. S. XUlysses I 31. De laatste wedstrijd op het V. I. O. S.- terrein is in een overwinning der thuis club geëindigd. Ulysses heeft een in valler-doelman, terwijl V. I. O. S. inval lers heeft voor v. d. Plas en v. d. Pijl. Verwoerd: bezette de rechtshalf-plaats. Ulysses wint den toss en kiest eerst het voordeel van den sterken wind. De eerste aanvallen zijn voor de gas ten en reeds dadelijk blijkt dat de V. I. O. S.-achterhoede alle zeilen bij moet zetten om doelpunten te voorkomen, v. Dongen Is echter in goede vorm en tracht zooveel mogelijk het spel te ver plaatsen. De voorhoede komt af en toe te hulp en dan noteeren wijeenige aan vallen van de thuisclub, als Meyboom, wiens tegenwoordigheid in de voorhoe de best gemerkt werd, handig over geeft, schiet Wim hard in, de keeper stopt vallende maar kan niet weg wer ken, waarna de toestormende Wich- man V. I. O. S. de leiding geeft. Als weer Is afgetrapt plaatst de Koning Jr. naar v. d. Velde, deze zet goed voor en v. d. Steen schiet hard in. 20. Ulysses is niet ontmoedigd en komt nu weer in den aanval. Zij weten een zestal cor ners te forceeren welke geen van allen eenig succes opleveren. Van Os pro beert het met eenige verre schoten waarmee v. d. Kuil echter geen moeite heeft. Dan komt het tegenpunt als Steelman uit een doelworsteling hard in den linkerbovenhoek schiet. Spoedig hierna is het rusten. Na de hervatting zijn de rollen om gekeerd V. I. O. S. is nu in de meerder heid, maar door buitenspel staan gaat menige goede kans verloren, v. d. Vel de schiet eens hard tegen den staander, even later heeft hij meer succes als hij inschiet, de terugspringende bal wordt door M. ingekopt. 31. Bij een aanval van Ulysses maakt de KoningSr.hands, de toegestane strafschop wordt door Steelman genomen, v. d. Kuil weet echter te stoppen. De gasten komen nu meer in den aanval, de rechtsbuiten j wordt te veel losgelaten, zoodat van dien kant nogal eens gevaar dreigt, eens denken we, na een fraaien through-pass van Steelman, den links binnen te zien scoren als hij door alles heen is, v. d. Kuil weet net nog te stop pen. Na nog eenig heen en weer getrap fluit de heer Slikkerveer, die correct leidde, voor het laatst. Beide partijen hebben goed gespeeld door het flink op den bal zitten door de V. I. O. S.-achterhoede kreeg Ulysses geen gelegenheid haar gewoon vlug sa menspel te spelen. Sportclub „Sero". Men schrijft ons Begunstigd door fraai zomerweer hield „Sero" haar eersten fietstocht naar Bergen en Omstreken op den 2den Pinksterdag. Des morgens omstreeks half acht waren een 40-tal leden, donateurs en -trices op het appèl. Op de heenreis werd gefietst langs Castricum en Egmond a. d. Hoef, waar een klein ongelukje plaats had met de „welbekende Truus", die namelijk van haar fiets viel en eenige schaafwonden aan haar arm opliep en waardoor ze natuurlijk een deel van haar schoonheid moest inboeten door een zwaar verband, terwijl voorts één der heeren voor (de aardigheid zich van kant wilde maken,maarin zijnl po- gingen gestuit werd en zich slechts een diepen vingerwond veroorzaakte. De vinger werd echter met bekwamen spoed afge bonden, tengevolge waarvan het onhandige lid eenigen lijd van zijn stokje ging, maar spoedig bijgebracht werd door een sinaas appel van Bertus, die natuurlijk op alles voorbereid was. Daarna ging de tocht voort onder een opwekkend lied van het dames quartet en circa 12 uur bereikten we Bergen, waar allereerst den inwendigen mensch danig werd versterkt. Daarna trokken we de duinen in, waar het eerste uur eens flink uitgerust werd van den vermoeienden tocht en we ver volgens vergast werden op eenige staaltjes van klimmen en springen van de heeren Bertus, Piet en Coentje en de dames- artisten „de welbekende" Loen en Catrien. Het werd ondertusschen tijd om op te stappen, wat we dan ook deden, en de terugtocht werd aanvaard over Alkmaar, echter niet voordat een aardige kiek ge nomen was van het talrijke gezelschap. In Alkmaar waren de zwemwedstrijden in vollen gang. Een mooi gezicht, die vischmenschen. In Casiricum werd ondanks de ver moeidheid flink gedanst in de „Rustende Jager", beëindigd door den „Neef uil Canada-step", waarna we naar huis trokken en circa acht uur waren we weer gearriveerd in ons dierbare IJmuiden. Verder wil ik er den heeren en dames de aandacht op vestigen, dat er a.s. Zondag gelegenheid bestaat voor onze ieden om deel te nemen aan den wandeltocht van de Turnvereeniging „IJmuiden". Vertrek 's morgens 8 uur van het Willemsplein. Verder is in bespreking het oprichten van een strijkje. Liefhebbers hiervoor kun nen zich opgeven bij den heer J. de Waal, Mahustraat 28. Dames en heeren, nu de eerste tocht ge slaagd is zal de tweede wel nog grooter succes worden, vooral daar we ons ver zekerd hebben van de technische mede werking van den heer van der Horst. Volgende maal reken ik dus op een dubbel aantal deelnemers. BART. ■T geneest men met PUROL I B'j Apotn.en ProeistSTn^^ 505 WATERSTAND IJMUIDEN. juni 1925 H. water L. water Dagen v.m. n.rn. v.m. n.es. 4 0.43 1.12 8.35 9.13 5 1.31 1.57 9.24 9.59 6 V.M. 214 2.41 1015 10.41 7 258 3.26 11.04 11.27 8 3.43 4.14 11.49 9 4.32 5.01 0.13 0.35 10 5.20 5.49 0.59 1.22 deen Zomertijd. VISSCHERIJ. In Noorwegen neemt men tegen woordig een proef om bet vischver- bruik te bevorderen in streken, die ver van de zee gelegen zijn. Door de direc tie der Staatsspoorwegen wordt een spijswagen ter beschikking gesteld, die aan een trein gekoppeld wordt, en waarin alleen vlscbspijzen te verkrij gen zijn. In de a.s. maand September zal te Bordeaux het 9e Congres voor Zeevis- scherij en Zeevisch-industrie gehouden worden. Op het program staat: weten schappelijke onderzoekingen van het visscherij-bedrijfvischtuig-techniek bereiding, koop en verkoop van visch- visscherij-motoren; vischindustrie, enz'. Volgens een officieel rapport be droeg het vischverbruik in Engeland jaarlijks per hoofd: mTfloJ907,-1910 iVI' pd-; van 19il- 1914 39/2 pd.; van 1915—1918 271/. pd.; 1919—1922 40 pd.; van 1920—1923 38 /4 pd. Een 70-tal stoomdrifters van de Moray-firth Schotsche haringvloot zijn nu op de Doggersbank visschende naar veische visch met de Deensche snurre- vaad. Er worden vangsten gemaakt die per reis ongeveer ruim 3000 gld. opleve ren. Als het succes zoo mocht voort gaan, zullen deze schepen niet meedoen aan de Zomer-haringvisscherij, wat, gezien den weinigen kooplust op de continentale markten, niet kwaad zal werken, daar er dan minder haring zal worden aangevoerd. Door de groote haringvangsten dit jaar bij de Noorweegsche visscherij verkregen, wordt volgens het Noorsche blad „Fiskeren" een plan overwogen om groote cementen bakken aan te leg gen, waarin de visschers hun haring ter inzouting kunnen brengen, ingeval blijkt, dat ze onverkoopbaar is. Deze in gezouten haring zou dan naar distric ten kunnen vervoerd worden, waar ge brek aan veevoeder mocht komen. N. VI. Ct. Van de IJsland-visscherij kwam hier aan de Duitsche trawler Else S.O. 102, met 1000 manden versche visch. Thans ziet men met spoed vele schepen gereed maken voor de haring- visscherij. Een groot aantal vertrekken vandaag en morgen, zoowel zeil- als stoom en motorvaartuigen. Dat In den loop der jaren ook het trawlbedrijf werkelijk beteekenis voor de loggers heeft verkregen blijkt wel uit de inten sieve wijze waarop de overgang van dat bedrijf naar de haring wordt bewerk stelligd. Voorheen lagen de schepen daarvoor vele weken stil. Thans kwa men de meesten Vrijdag en Zaterdag binnen, die nu, na 2 dagen arbeid, reeds gen-eed zijn voor de haringteelt. Sinds Vrijdag waren maar enkele booten naai- zee gegaan. Hedenmorgen, nu de Pinksterviering in verschillende plaatsen afgeloopen is, kwamen de mannen weer terug en gingen vele schepen varen. Het was zeer druk op den kant. De laatste dagen maakten de traw lers, die hier binnen kwamen, weer be tere besommingen. De gevolgen daar van doen zich onmiddellijk gevoelen, doordat eenige booten, die reeds gerui- men tijd stil hebben gelegen, weer in de vaart worden gebracht. Viichomzel. De omzet in de rijksvischhallen te IJmui den bedroeg in Mei van dit jaar f 793.129 tegen f 795.966 in Mei van het vorig jaar. SCHEEPVAART. Op 31 Maart van dit jaar strandde de motorschoener „Harmina" (eigenaar G. Bakker te Groningen) bij het binnen varen van Kalmar Sund op de Zweed- sche kust. Naar de oorzaak van deze ramp stelde do Raad voor de Scheep vaart een onderzoek in. De eigenaar-gezagvoerder, die zicli reeds in 1911 en 1922 voor den Raad te verantwoorden had gehad, verklaarde, dat hij in 't bezit is van een diploma kleine zeilvaart. De „Harmina" is van 1890 en was vroeger rijksloodsvaartuig; in 1918 werd het schip omgebouwd en later van een 100 P.K. motor voorzien. Met een lading zout voer de „Harmi na" Kalmar Sund in. Aan boord waren de schipper, zijn zoon en 2 Denen, 't Was dik van regen en de boot liep vast op de steenen, welke daar voor de kust veel voorkomen. Eerst maakte liet schip slagzij, daarna kantelde het ge heel. Allen gingen in de reddingboot en bleven een geheelen nacht op zee. Bij het aanbreken van den dag bereikte men bij Christianopel den wal. Een bergingsboot voer uit, maar kon de Harmina" niet bergen, omdat o.a. de kiel er onder weggeslagen was. De la ding zout is geheel weggesmolten, het schip wrak geslagen en verloren ge gaan. De voorzitter, mr. Kirberger, vroeg of er wel genoeg gelood was bij dat slech te weer en op die gevaarlijke plek. De gezagvoerder meende, dat er vol doende gelood was en verklaarde, dat de „Harmina" niet meer dan 2'/- mijl liep. Z. i. kan er sprake zijn geweest van magnetische storingen, terwijl het slechte weer het uitzicht belemmerde. De voorzitter las een Zweedsche des kundige verklaring voor, waaruit bleek dat er geen sprake was van magneti sche storingen. De Raad zal later uitspraak doen. In de week vin 25 Mei tot 1 |uni 1925 zijn Ie IJmuiden door de Noordzee sluizen geschutuit zee 58 stoom- en 3 zeilschepen en naar zee 60 stoomschepen. 1'IJ mui den. Aangekomen 31 Mei: Foiosa, si., Onion, ijzererts, Hoogovens. Het Spaansche stoomschip Ordunto Mendi vertrok 27 Mei met een lading ijzer erts van Algiers naar nier. Het stoomschip „Forestash" vertrok gisteren met een lading ijzererts van Cten naar hier. De motorlogger „De Hoop" K.W. 41, van Bremerhaven met een lading gezouten kuit, op reis naar Frankrijk, liep hier binnen voor aanvulling van de proviand, enz. LAATSTE BERICHTEN. VELSEROORD. Middenstands-Tentoonstelling. Maandag 8 Juni 's avonds van 8 tol 10 uur zal het comité weder zitting houden in het Patronaatsgebouw, op welke vergadering de verschillende Inschrijvers hunne stand kunnen kie zen. Men verzoekt ons te verwijzen naar de advertentie van de afd. Velser- oord-IJmuiden van Volksonderwijs waarvoor de heer J. Lamers op Vrijdag 5 Juni a.s. in Flora alhier zal spreken over „De openbare school". VELSEN Heden Is door het Gasbedrijf proef gedraaid met de gaslevering door de Hoogovens. Hedenmorgen werd het gas van de hoogovens in de gashouders te Wijkeroog en Velseroord toegelaten, zoodat de gasverbruikers tot heden avond gas van de Hoogovens in de lei ding hebben. Tot hedenmiddag 2 uur was alles naar wensch geslaagd. Zoo als men weet zal vanaf 1 Juli het gas van de hoogovens worden betrokken. De Curator in hei faillissement tin L. H. J. VAN DER HORST, vin beroep sigarenwinkelier, ge woond hebbende te IJmuiden, >tngi ter kennis van crediteuren, Mde eenigste uitdeelingslijst in hdoeld faillissement heden ter Mie van de Arrondissaments- tiMbank te Haarlem is gedepo- flwd, alwaar zij gedurende 10 %n ter kosteiooze Inzage van ifidiliuren ligt. Hurlem, 30 Mei 1925. De Curator, Mr. C. BLANKEVOORT. hiermede betuigen wij onzen "Plechten dank, inzonderheid aan WelEd, Zeergel. Heer Dr. Ooi- troijlc, voor de zorgvolle behan- :,'ing tijdens de ziekte van mijn rouw en verder aan vrienden en «kenden voor de deelneming bij overlijden onzer geliefde vrouw "Uorgzame moeder betoond. Uit aller naam A. VAN RIESSEN. Velseroord, Juni 1925. GEVRAAGD nette in gezin van 2 personen. Hoog loon. Mej. C. Roet, Koninginneweg 133 Amsterdam. gevraagd, boven 16 jaar, tegen hoog loon. Te bevragenMevrouw van Spiunier, Stationsw. 28 Velsen. gevraagd, niet beneden 16 jaar. Adresbureau van dit blad. Biedt zich aan twee voor dag en nacht te IJmuiden. Brieven onder No. 2529, bureau van dit blad. Een FLINKE gevraagd, niet beneden 14 jaar. Adresbureau van dii blad. N.V. Sigarettenfabriek v.h. Oebrs. Melchers, Beverwijk vraagt 50 siga- reiteninpaksters. gevraagd in klein gezin, voor 1 dag in de week. Br. bureau van dit blad onder No. 2528. Oevraagd voor ipoedige indienst treding, een goed met geld kunnende omgaan. Brieven met opgaaf van vorige betrekking, godsdienst en verlangd salaris onder lelt. P. M. aan Boek handel S. van Dorp, alhier. te koop bij O. Bleeker Zeeweg E 17 Velseroord. te koop met roeispaan en zeil. AdresKennemeriaan 16. te huur gevraagd, door alleenwo nende juffrouw. Adresbureau van dit blad. gevraagd, vrije slaapkamer, (geen beroepskosthuis). Adres: Plancius- straat 54, Velseroord. Ooedgebouwde, vrijstaande TE KOOP, voor f 9000,—, op mooien stand, aan den Brederode weg te Santpoort Oemakkelijke koopcondities. Te bevragen bij het Assurantiekant.van M. Bosma Wzn., IJmuiden, Telef. no. 456. Bloemendal! Telef. 22050. TE HUUR. Ter overname aangeboden de huur van een zeer geriefelijk inger. op besten stand. Brieven onder No. 2527, bureau dezer Courant. Doet Uw voordeel, laat Uw klieren Heerencostuum vanaf f 10. Damesmantelcostuum 8.— Heerenoverjas 7. Damesmantel 4. Heerencostuum ft. Damesmantelcostuum f 0.75 tevens reparatie en Veranderen tegen billijke prijzen. Let op adres: Wilt gij uw teven veraangenamen? Oebruik dan VANILLE IJS van Electrische IJsfabricatie en Banketbakkerij, Kortenaeratraat 38. Wafels en Hoorntjes vanaf 1 tot 12 cent. Per liter 90 cent, per halve liter 50 cent. Smaak naar keuze 15 cent meer. SLIJTERS OEVRAAOD! Aanzienlijk rebat. SPREEKUREN te VELSEROORD Lagerstraat 56. TANDARTS Dinsdag en Vrijdag 12.30—2 uur en volgens afapraak. Door in de 1JMUIDER COURANT te adverteeren la succes verzektrL

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 3